Bitdefender vs Webroot: zakořenění nejlepšího antiviru roku 2020

Pokud používáte počítač bez správného antiviru, vaše identita je neustále ohrožena. Počítačoví zločinci mohou ukrást vaši identitu, vzít si soubory a ohrozit vaše finanční zdraví. To je důvod, proč je software jako Bitdefender a Webroot k prodeji, připraven vás ochránit před bezprostředními hrozbami kybernetické bezpečnosti.


Bitdefender a Webroot testujeme v souboji, abychom zjistili, zda si Bitdefender stále zaslouží naše doporučení jako nejlepší antivirový software, nebo zda se webroot chystá podrazit jeho podstavec. Než se rozhodnete, podívejte se na to, co musíme říci o neobvyklých metodách Webrootu.

Než začneme běh programu Bitdefender vs. Webroot, nezapomeňte se podívat na naši individuální recenzi Bitdefenderu a Webroot, abyste získali kompletní přehled silných a slabých stránek každého antivirového softwaru..

Nastavení boje: Bitdefender vs. Webroot

V pěti kolech budeme testovat Bitdefender a Webroot, abychom vám pomohli porovnat tyto dvě položky – podíváme se na jejich vlastnosti, ceny, celkovou uživatelskou přívětivost, úroveň ochrany a kvalitu zákaznické podpory – předtím, než poskytneme náš konečný výsledek a verdikt.

Každé z těchto pěti kol bude mít individuálního vítěze, který získá bod. Prvním softwarem, který získá tři nebo více bodů, bude vítěz, s krátkou rekapitulací, která vysvětlí proč.

Můžete přeskočit na shrnutí, ale lépe porozumíte přečtením každého kola v plném rozsahu. Pokud máte jiné hledisko než naše, upusťte své myšlenky do sekce komentářů.

1

Funkce

Vývojáři antivirů neúnavně pracují na boji proti počítačové kriminalitě, ale ne každý antivirus má stejnou hloubku funkcí. To, zda je váš antivirový program připraven na tyto hrozby, závisí na tom, zda s vývojem nových funkcí zůstává před námi. S ohledem na to se podrobněji podíváme na funkce, které nabízí Bitdefender i Webroot.

Bitdefender

Existuje důvod, proč je Bitdefender jednou z našich nejbezpečnějších možností antivirového softwaru. Má funkce, které pokrývají jakýkoli počet možných počítačových hrozeb, ale za přístup k některým z nich budete muset zaplatit prémii.

Funkce bitdefenderu

Bitdefender přichází s jednou z nejkomplexnějších sad ochranných funkcí, které jsme viděli, o čem budeme mluvit více v naší sekci ochrany. Bitdefender je standardně dodáván s ochranou proti malwaru, která může hledat a zastavit nejnáročnější malware, který je v současné době v divočině.

Bitfender navíc zálohuje svá hesla jako „ochrana dat v reálném čase“ pomocí bezpečnostních nástrojů WiFi, brány firewall pro zastavení příchozích hrozeb, nástrojů ochrany osobních údajů prohlížeče, jakož i ochrany blokující přístup k vašemu mikrofonu a webové kameře.

Bitdefender tam ale nekončí. Součástí vašeho prohlížeče jsou také další (volitelná) rozšíření, která blokují škodlivé weby. Má také Safepay, prohlížeč karantény, který se izoluje virtuální klávesnicí a pomáhá blokovat kohokoliv, kdo vás sleduje, když nakupujete online nebo přistupujete do své banky.

V kombinaci s VPN s denním limitem 200 MB můžete bezpečně přistupovat k vašim nejcitlivějším účtům na otevřené WiFi a snižovat tak nebezpečí veřejných WiFi sítí. To znamená, že datový limit 200 MB může být vyčerpán velmi rychle při těžším použití, takže nemůžete považovat Bitdefender za úplnou náhradu za NordVPN (viz naše recenze NordVPN).

Pro další zvýšení vaší bezpečnosti přichází Bitdefender také se správcem hesel a bezpečnými nástroji pro šifrování, ochranu nebo skartování vašich nejcitlivějších souborů (v závislosti na vašich potřebách).  

Všechny tyto funkce jsou standardně součástí bitdefenderových balíčků, ale některé jsou pouze Windows. Je také důležité si uvědomit, že ochrana pro Mac nebo mobilní zařízení, jako je Android, vyžaduje dražší předplatné.

Bitdefender uvádí na trh balíčky jako „Total Security“ a je jasné, proč. Snaží se být jediným nástrojem, který potřebujete k ochraně všech svých zařízení, ať už se jedná o váš Windows, Mac nebo Android telefon. S tak rozsáhlými funkcemi to dělá docela dobře.

Webroot

Webroot zaujal inovativní přístup ke svým celkovým metodám ochrany. Webroot SecureAnywhere je založen spíše na detekci a ochraně cloudu, než aby spoléhal na systémové zdroje a využíval je.

Webroot-Features

To znamená, že vaše instalace Webrootu je mnohem menší a využívá Webrootu v cloudu se všemi výpočetními prostředky a informacemi, které má k dispozici. Detekuje a zpracovává nové hrozby a pak tyto informace téměř okamžitě předává ostatním uživatelům, což výrazně snižuje dopad na váš počítač.

Webroot to používá k vytvoření standardní „pokročilé ochrany před hrozbami“, kterou nabízí ve všech svých balíčcích pro uživatele Windows a Mac. Dodává se s anti-phishingem a anti-malwarem, vedle síťového firewallu a sledování WiFi, stejně jako s ochranou vaší webové kamery.

Některé funkce stojí navíc, jako je správce hesel Webrootu a podpora mobilních zařízení. Nejedná se o náhradu Dashlane (viz naše recenze Dashlane), ale pokud nemáte kam ukládat svá hesla, určitě to usnadní práci. 

Mobilní podpora pro systémy iOS a Android je další prémiová funkce, ale získáte také 25 GB dalšího cloudového úložiště, které dohodu zlepší.

První myšlenky

S takovými minimálními požadavky na systém a nízkou stopou je Webroot skvělou volbou pro starší PC a Mac a zahrnuje některé prémiové funkce, jako je správce hesel a ochrana webové kamery..

Bitdefender nabízí stejné funkce a pak navíc nahoře, mimo jiné včetně skartování souborů a ochrany proti krádeži, což z nich dělá lepší.

Kolo: Představuje bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Webroot SecureAnywhere

2

Cena

Bez cenově dostupných cenových plánů by společnosti prémiového antivirového softwaru nebyly příliš dlouho. Bitdefender i Webroot nabízejí cenové plány s posuvnými měřítky a další funkce vás stojí navíc.

Ve válce o cenu může být pouze jeden vítěz, takže porovnejme cenové plány, které obě společnosti nabízejí.

Bitdefender

Bitdefender má čtyři cenové plány, každý s rostoucím počtem dostupných funkcí. Náklady na tyto plány se liší v závislosti na typu zařízení, které chcete chránit. Existují také různé délky plánu, od jednoho do tří let.

Bitdefender zachází s novými zákazníky velmi dobře, s přibližně 40 až 50 procentními slevami dostupnými na cenových plánech tří zařízení. Díky těmto slevám pro nové zákazníky vyjde levnější u některých plánů, jako je plán středního rozsahu Bitdefender Internet Security, aby pokryly pokrytí třemi zařízeními než pokrytí pouze pro jedno zařízení.

Antivirus Plus je nejlevnější balíček Bitdefender v nabídce. Tento plán pouze pro Windows je však docela základní. Je omezena na Windows, postrádá ochranu webové kamery a Safepay (spolu s několika dalšími prémiovými funkcemi), ale přichází s plným pokrytím anti-malware. Dodává se s pokrytím až pro 10 zařízení, ale pouze pro 10 zařízení Windows.

Internet Security je také pro uživatele Windows, ale poskytuje úplnou sadu funkcí Bitdefenderu, kromě ochrany proti krádeži. Nabízí také pokrytí až pro 10 zařízení spolu s plány jednoho, tří a pěti zařízení. 

Za dalších 5 až 10 USD (v závislosti na tom, zda si vyberete pokrytí pěti nebo 10 zařízení), můžete získat podporu pro Android a Mac s Bitdefender Total Security a celou sadou funkcí Bitdefender. Podpora systému Bitdefender pro Android je dobře hodnocena, proto ji doporučujeme na našem nejlepším antiviru pro užší seznam Androidů.

Na vrcholu hromady je Family Pack, plán Bitdefenderu pro rodiny s pokrytím 15 zařízení. Toto je vydání „Vše kromě kuchyňského dřezu“, s maximálním pokrytím zařízení, plnou podporou pro mobilní telefony a Mac a všemi funkcemi za dalších 20 $ ročně.

Webroot

Webroot nabízí pět antivirových plánů Webrootu, ale některé z nich se konkrétně zaměřují na segmenty publika, jako jsou hráči. Jak od názvu můžete očekávat, SecureAnywhere AntiVirus je základní plán pro zákazníky. 

Slevy pro nové zákazníky jsou přiměřené, ale pro stávající zákazníky stojí náklady na antivirový program přibližně o 10 USD ročně méně než ekvivalentní balíček Bitdefender Antivirus Plus. Podporuje Windows a Mac a zároveň nabízí ochranu identity, anti-phishing a síťový firewall jako standard.

Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus je další úroveň plánu, přidává podporu pro mobilní zařízení a správce hesel za dalších 10 $ ročně ve srovnání s SecureAnywhere AntiVirus, stejně jako podporu tří nebo pěti zařízení na jeden až tři roky..

Internet Security Plus je stejná cena jako Bitdefender Internet Security, ale je lepší volbou pro mobilní uživatele a uživatele Mac, i když s menším počtem dalších funkcí. V horní části stromu je Internet Security Complete, přibližně o 10 $ ročně levnější než celková bezpečnost Bitdefenderu.

Dodává se s nástrojem pro optimalizaci systému (podobně jako nástroje jako CCleaner), 25 GB úložiště a pokrytí pro pět zařízení, která je stejně jako ostatní plány o 10 $ ročně levnější než ekvivalentní plán Bitdefenderu. 

Internet Security Complete Family Pack s pokrytím 10 zařízení je jediným plánem, který je dražší než Bitdefender ročně: 30 $ ročně dražší než Bitdefender Family Pack.

Mezi těmito balíčky sedí zvláštnost ve formě AntiVirus pro PC Gamers. Tento výklenek je, jak můžete získat ze samotného jména, zaměřen na hráče PC, nabízí jim zpoždění, tiché pokrytí dalšími funkcemi srovnatelnými s plánem AntiVirus. Pokrytí však zahrnuje pouze jedno zařízení.

Round Two Myšlenky

Bitdefender se dobře podílí na šíření nákladů na své plány, poskytuje velké slevy pro nové zákazníky a posuvnou stupnici funkcí. Webroot nabízí podobné plány, ale s nižšími náklady (s výjimkou plánu pro rodiny), takže nakonec toto kolo vyhraje.

Kolo: Cena za Webroot SecureAnywhere

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Webroot SecureAnywhere

3

Uživatelská přívětivost

Antivirový software by se měl snadno instalovat, používat a navigovat. Pokud antivirový software není uživatelsky přívětivý, může vás napadnout, co dělat, když zasáhne krize. Dobrým příkladem těžko použitelného antiviru najdete v naší recenzi antivirového programu BullGuard.

Chystáme se zjistit, zda jsou Bitdefender a Webroot v tomto celkovém testu uživatelské přívětivosti stejné.

Bitdefender

Bitdefender je snadná instalace s několika uživatelskými výzvami a vy budete v provozu do 10 minut.

Bitdefender-Client

Používání nástroje Bitdefender není obtížné. Klient je postaven na ovládacím panelu, který usnadňuje nalezení nejpravděpodobnějších akcí. Virové skenování, VPN a SafePay jsou „rychlé akce“, které pro vás Bitdefender automaticky poskytuje, ale můžete si přizpůsobit řídicí panel podle vlastních požadavků.

Bitdefender by se však z větší části neměl dostat do cesty. Občas obdržíte aktualizaci nebo doporučení – například když si Bitdefender myslí, že byste měli přejít na používání Safepay.

Pokud chcete upravit nastavení Bitdefenderu, můžete přistupovat k vašim nastavením nebo dalším pokročilým funkcím, které nabízí z postranní nabídky. Prostřednictvím uživatelských profilů můžete také ignorovat nebo přizpůsobit prostředí Bitdefenderu. Takový profil můžete použít například k uzamčení brány firewall v otevřené síti.

Klient Bitdefenderu je jedním z nejvíce uživatelsky přívětivých, jaké jsme kdy viděli, stejně jako ostatní velká jména, jako je AVG, jak zdůrazňuje naše recenze AVG. Začátečníci nebudou ohromeni, zatímco pokročilí uživatelé ocení úroveň dostupného přizpůsobení.

Webroot

Bitdefender se rychle instaluje, ale Webroot je rychlejší, s instalačním programem, který má velikost pouze 5 MB. Ve skutečnosti jsme ji nainstalovali a během dvou minut jsme skenovali dál. Jediným dalším krokem pro uživatele je vložení klíče odběru, který poskytuje Bitdefender, když se přihlásíte k odběru.

Webroot-klient-skenování

Aby bylo zajištěno, že váš počítač bude nulový, Webroot SecureAnywhere provede úvodní kontrolu vašeho PC a při instalaci se bude zabývat všemi existujícími hrozbami. Nejen, že je to efektivní, je to rychlé – musí to být jedno z nejrychlejších a nejlehčích skenů, které jsme kdy viděli.

Jakmile budete v provozu, klient je jednoduchý a soustředí se na aspekt skenování softwaru. Máte také postranní panel se snadným přístupem k vašim nastavením, prémiovým funkcím, jako je správce hesel a užitečný odkaz na stránky podpory Webrootu..

Oblast nastavení je důkladná a má mnoho možností přizpůsobení pro výkonné uživatele. Můžete například upravit intenzitu antivirového prověřování a povolit naplánovaná prověřování.

Pokud si nejste jisti něčím, kliknutím na možnost „Dozvědět se více“ v kterékoli možnosti se dostanete k užitečným průvodcům. Například klepnutím na tuto položku v části „Ochrana identity“ se otevře průvodce vysvětlující ochranu identity, kterou nabízí.

Pokud jde o uživatelskou přívětivost, Webroot nabízí něco pro každého. Ochranu si můžete přizpůsobit pomocí mnoha nastavení. Pokud však chcete nechat věci tak, jak jsou, Webroot je připraven jít od začátku.

Kolo tři myšlenky

Jak antivirový software vypadá tak, aby poskytoval správnou rovnováhu pro začátečníky i pokročilé uživatele, pokud jde o uživatelskou přívětivost, ačkoli rozhraní Bitdefenderu je o něco modernější. To znamená, že mezi nimi není moc, což by toto kolo celkově přitahovalo.

Kolo: Uživatelská přívětivost Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Webroot SecureAnywhere

4

Ochrana

Pěkné rozhraní pro antivirus je zbytečné, pokud vás nechrání, když se malware objeví. S ohledem na to používáme zprávy tří nezávislých bezpečnostních laboratoří, abychom zjistili, jak dobře vás Bitdefender a Webroot ochrání ve skutečném světě.

Bitdefender

Skóre bitdefenderu kleslo v hodnocení AV-TEST v květnu až červnu 2019 a jeho skóre ochrany kleslo na 97,1 procenta z hodnocení ochrany provedených na začátku roku. Celkově dosáhl Bitdefender skóre 5,5 ze 6, což je neobvyklý pokles u tohoto poskytovatele nejvyšší úrovně.

Bitdefender-AVTest-červen19

Procento výkonu pro Bitdefender také mírně pokleslo, i když celkové skóre výkonu zůstalo nejvyšší u 6 z 6. Věci byly pro Bitdefender během testování AV Comparatives v únoru až květnu 2019 trochu lepší, s 751 blokovanými hrozbami a 99,9% míra úspěchu.

To znamenalo, že Bitdefender získal hodnocení Advanced + AV Comparatives pro ochranu i výkon – nejvyšší nabízenou. 

Podobně dobré výsledky lze nalézt ve zkušebním protokolu MFG-Effitas Q1 2019 o celém spektru. Získal nejvyšší ocenění „certifikované“ nejvyšší úrovně 1, odpovídající velkým jménům, jako je Kaspersky (viz naše recenze Kaspersky).

Webroot

Než začneme, je důležité objasnit, že Webroot zpracovává antivirové testování trochu jinak než jiný antivirový software. Než nahlásí informace zpět, spustí malware v karanténě, aby otestoval a analyzoval jeho chování.

To znamená, že metody používané našimi běžnými laboratořemi nejsou ideální, a také proto laboratoře jako AV-Comparatives netestovaly Webroot na Windows od roku 2012. Většina laboratoří očekává, že antivirový software udeří okamžitě, aby se vypořádal s hrozbami – něco, co Webroot nedělá to.

Webroot-AVTest-červen2019

To je důvod, proč se Webroot při testování AV-TEST v květnu až červnu 2019 choval špatně. Získal skóre 2 ze 6 pro celkovou ochranu, se skóre 81,1 procenta v květnu a šokujícím nízkým 66,5 procenta v červnu.

Skóre výkonu bylo vyšší, 5,5 ze 6, ale nízké celkové skóre ochrany odráží aktivní přístup, který zde tvrdě zasáhl a byl za to špatně hodnocen.

Více než v MRG-Effitas byl poslední test úplného spektra, který provedl na Webroot, ve Q3 2018. Opět zde byla skóre velmi špatná. Získala certifikaci nižší úrovně 2, přičemž 26,75% vzorků malwaru nebylo původně detekováno z velikosti vzorku 329 a 0,3 procenta zcela chybělo.. 

Byli však všichni detekováni do 24 hodin, což zálohovalo přístup „počkejte a uvidíte“, který Webroot dává přednost použití při jeho monitorování.

Pro srovnání, v Q3 2018, Bitdefender zablokoval 100% všech hrozeb v prvním kole testování MFG-Effitas, s 99,7% automaticky blokovaných.

Kolo čtyři myšlenky

Vzhledem k neobvyklému chování Webrootu je obtížné analyzovat toto kolo. Přístup k testování v karanténě ukazuje, že se zpožděním zohledněným bude Webroot sledovat a řešit většinu hrozeb, kterým čelí, přičemž bude využívat méně zdrojů.

Z technických důvodů však bitdefender vyhraje toto kolo. Je to stále vynikající umělec, který používá osvědčené metody.

Kolo: Ochranný bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Webroot SecureAnywhere

5

Podpěra, podpora

Pokud se vyskytne problém, budete potřebovat řešení rychle. Abychom se ujistili, že v případě nouze získáte správnou podporu, testujeme kvalitu zákaznické podpory jak z Webrootu, tak z Bitdefenderu.

Bitdefender

Bitdefender je globální společnost s možnostmi mezinárodní podpory pro své zákazníky. K dispozici je 16 telefonních linek pro vaše dotazy podpory, které jsou umístěny v různých zemích na různých kontinentech.

Bitdefender-Site-Support

Pokud vás to nezajímá, můžete se také spojit prostřednictvím živých vstupenek na podporu, e-mailem nebo prostřednictvím živého chatovacího systému Bitdefenderu..

Pokud však narazíte na nějaké potíže, existuje 24hodinová podpora. Pokud je váš problém menší, možná zjistíte, že znalostní databáze Bitdefenderu má odpověď. Průvodci a videa zkoumají, jak nainstalovat a nakonfigurovat software.

Pokud byste chtěli slyšet od ostatních uživatelů Bitdefenderu, fórum komunity se ukáže užitečné. Můžete klást dotazy a hledat podpůrné dotazy od zaměstnanců a dalších užitečných zákazníků v angličtině a dalších jazycích.

Webroot

Webroot nabízí podporu prodeje jízdenek a podporu živého chatu, ale je důležité zmínit, že živý chat je určen pouze k předběžnému prodeji. Dokud nekoupíte, nemůžete se ptát na žádné problémy a nemůžete hledat odpovědi na dotazy podpory.

Podpora webového kořenového adresáře

Pokud potřebujete odpověď v pracovní době, můžete zavolat Webroot a promluvit si s agentem podpory. Má centra v Irsku, USA a Austrálii. Pokud tak neučiníte, můžete také položit otázky na fóru komunity nebo vyhledat stávající odpovědi.

K dispozici je také databáze znalostí se směsicí společných otázek, které můžete prohledat. Nezdá se však, že by existovalo obrovské množství zdrojů, protože fórum má mnohem více obsahu.

Kolo pět myšlenek

Webroot nedělá špatnou práci s možnostmi podpory, ale znalostní základna se cítí jako dodatečná myšlenka. Bitdefender odpovídá nabídkám společnosti Webroot a dalším, zejména s technickou podporou prostřednictvím živého chatu.

Kolo: Bod podpory pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Webroot SecureAnywhere

6

Závěrečné myšlenky

Webroot je zajímavým hráčem na antivirovém trhu. Je to rychlé a snadné použití, s cenovými plány, které se jednoznačně snaží podkopat vlastní Bitdefender. Technicky je Bitdefender lepším výkonem, ale vlastní neobvyklé metody Webrootu mají mnoho pozitiv. 

Jeho přístup „počkejte a uvidíte“ – analyzuje malware, který vidí ve volné přírodě – určitě vidí výsledky (jak ukazují 24hodinové opakované zkoušky MFG-Effitas). Bitdefender však pracuje stejně dobře s typickými metodami a nabízí mnohem více funkcí.

Vítěz: Bitdefender

Bitdefender je stále naším doporučením jako nejlepším antivirem tam, ale můžete se blíže podívat na další antivirové články, které vám pomohou při rozhodování, zda je pro vás ta pravá volba..

Jaké jsou vaše zkušenosti s Webroot SecureAnywhere? Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích, a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me