Recenze štítu hotspotu – aktualizováno do roku 2020

Recenze štítu hotspotu

Hotspot Shield je VPN, která se svým revolučním protokolem Catapult Hydra obchází cestu bez mapy. Během našeho testování jsme nebyli schopni určit, zda je to tak dobré, jak tvrdí služby, ale nejsme příliš pohodlné jej doporučit. Přečtěte si naši úplnou recenzi Hotspot Shield a zjistěte proč.


nejlepší recenze VPN

Hotspot Shield je poskytovatel VPN, který se snaží být v tomto odvětví disruptorem a tvrdě soupeří o nejlepší místo u stolu s nejlepšími poskytovateli VPN. Používá proprietární protokol s názvem Catapult Hydra, který nabízí neuvěřitelné rychlosti na papíře, ale nutil nás poškrábat naše hlavy.

V průmyslovém odvětví, kde je individuální přístup každodenním přístupem, by Hotspot Shield nebyl první, kdo by rozřezal rohy, aby se dostal dopředu. To znamená, že jsme byli nuceni odhalit společnosti, že jsme recenzenti, abychom získali některé z odpovědí, které jsme pro tuto recenzi potřebovali, protože jde o úzce spojenou operaci s ohledem na její patentovaný a patentovaný protokol.

Ačkoli odpovědi, které jsme byli schopni získat, byly osvětlující, situace s proprietární technologií je stále komplikovaná, takže vás zveme, abyste se u nás drželi a uviděli, co by mohlo být průlomem VPN ve výrobě.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro štít Hotspot

Funkce

Hotspot Shield nabízí VPN klienty pro iOS, Android, Windows a macOS a také rozšíření pro Google Chrome.

Klient pro stolní počítače pokrývá většinu klíčových funkcí VPN. V nabídce nastavení najdete možnosti, jak spustit klienta při spuštění a nakonfigurovat jej tak, aby se automaticky připojoval k „nebezpečným“ WiFi, bezpečným WiFi a dalším sítím. K dispozici je také killswitch a možnost ochrany proti úniku DNS, které jsou skvělé pro zajištění bezpečnosti.

Nastavení hotspotu

Hlavní věcí, která v nastavení chybí, je rozdělení tunelů. Umožní vám vybrat, které programy používají chráněné připojení VPN a které používají rychlejší, ale nechráněné standardní připojení k internetu. Pokud vám to vynikne, podívejte se na naši recenzi ExpressVPN a přečtěte si o jeho vynikajícím rozdělení tunelů.

Pokud jde o rozšíření Google Chrome, postrádá všechny funkce, které jsme právě zmínili, ale má mnoho zajímavých funkcí, které klient pro stolní počítače nemá. Pro začátečníky existuje blokování malwaru, které je hezké mít, ale pravděpodobně nebude schopen konkurovat nejlepšímu antivirovému softwaru.

Hotspot-Extension

K dispozici je také blokování reklam, blokování souborů cookie a blokování sledovače, které společně vedou dlouhou cestu ke zlepšení anonymity online a bránění kohokoli, aby vás sledoval po celém webu. Existuje také blokátor WebRTC, který dále zakrývá vaši IP adresu a online identitu.

Štítový meč Hotspot

Nejzajímavějším rysem rozšíření se však nazývá „meč“. Poskytuje falešné informace sledovatelům, kteří již nejsou blokováni jako poslední hřebík v rakvi, pro kohokoli nebo cokoli, kdo se vás snaží sledovat nebo shromažďovat informace o vás online.

Je důležité mít na paměti, že všechny funkce v rozšíření Chrome jsou ve verzi beta, takže účinnost blokátorů může být špinavá.

Navzdory mnoha funkcím jsme v této kategorii udělali Hotspot Shield relativně nízké skóre, protože vám to neumožňuje změnit váš VPN protokol nebo šifrování. To je něco, co budeme dále zkoumat v sekcích „rychlost“ a „bezpečnost“, protože je to složitá záležitost.

Přehled funkcí VPN Hotspot Shield

Logo štítu Hotspotwww.hotspotshield.com

Začíná od 299 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz

Celosvětová částka serveru
25

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
Catapult Hydra

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
úřední hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Na povrchu má Hotspot Shield standardní cenový model, který je běžný na trhu VPN. Za předplatné můžete platit do měsíce, ale pokud se zaregistrujete ročně nebo po dobu tří let, nabízíme vám významné úspory.

Měsíční ceny jsou na vyšší straně. Roční a tříleté možnosti snižují cenu, ale ne působivě. Pokud se například podíváte na naši recenzi Windscribe, zjistíte, že Windscribe nabízí cenově dostupnější měsíční sazbu a roční předplatné, které představuje téměř polovinu nákladů na Hotspot Shield za rok.

Hotspot Shield Free Plan

Hotspot Shield také nabízí bezplatný plán, který vám poskytuje ochranu pro jediné zařízení a pouhých 500 MB denní šířky pásma. Ačkoli 500 MB denně není kýchnutí, bezplatný plán je omezen pouze na hrst amerických serverů, nedostává zákaznickou podporu a Hotspot Shield zobrazuje reklamy ve vašem prohlížeči, zatímco jej používáte, což je daleko od našich nejlepších zdarma Seznam VPN.

Kromě již tak vysoké základní ceny je zde také mnoho doplňků, které Hotspot Shield skrývá, dokud neproběhnete první rezervaci nebo přihlášení. Když jsme se zeptali na cenu těchto doplňků, bylo nám řečeno, že nemůžeme dostat odpověď. Teprve poté, co jsme dokončili náš „tiskový průkaz“ a zjistili jsme, že jsme recenzenti, dostali jsme cenu.

Doplňky zahrnují upgrade z pěti zařízení základního balíčku na 10 zařízení a „zvýšení rychlosti“, které vám umožní přístup k méně obydleným serverům VPN. Každá z nich představuje dalších 8,99 $ měsíčně, což je 70 procent ceny při pokladně, pokud zvolíte delší období.

Snadnost použití

Klient pro stolní počítače a rozšíření prohlížeče Google Chrome jsou docela krásné a poskytují vám efektivní způsob, jak přejít do chráněného připojení. Když otevřete klienta nebo rozšíření, zobrazí se vám čistá obrazovka, která má jediné velké tlačítko, které můžete stisknout pro připojení VPN.

Klient hotspotu

Nevýhodou ultramoderní konstrukce je, že vyžaduje další krok, pokud se chcete připojit k určitému umístění. Chcete-li například přistupovat k britské IP adrese, místo výběru serveru a připojení jako u většiny VPN, musíte se nejprve připojit, poté vybrat požadovaný server a znovu se připojit.

Tuto drobnou nepříjemnost ještě umocňuje skutečnost, že VPN má běžně potíže s připojením a často potřebuje druhý nebo dokonce třetí pokus o připojení k vybranému umístění..

Kromě toho je vzhled a celkové uspořádání klienta dobré. Nabídky nastavení se snadno pohybují a všechny možnosti v nastavení jsou jasně formulovány, což zjednodušuje konfiguraci klienta podle vašich představ.

Rychlost

Rychlost je místo, kde se začíná rozvíjet zajímavý příběh Hotspot Shield. Poskytovatel používá pro provoz svých služeb jedinečnou technologii, a to proprietární protokol s názvem Catapult Hydra.

Ačkoli to zní skvěle, způsobilo to škrábání hlavy kolem našeho pracoviště. Naše testování rychlosti vrátilo výsledky, které jsou, upřímně řečeno, nemožné.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)1472,165,77
New York City2071,324,35
Spojené království9974.25.02
Švýcarsko11769,783,30
Japonsko10870,995,68
Argentina16571,484,41

Každé testované místo účinně zachovalo naše nechráněné rychlosti. Britský server nám poskytl rychlejší připojení, než jsme měli, když jsme nechráněni.

Z toho, co jsme dokázali shromáždit při rozhovoru s Hotspot Shield, je výkon hlavním cílem protokolu Catapult Hydra. Používá jedinečné algoritmy k nalezení a navázání spojení se serverem, zatímco většina bezpečnostních aspektů protokolu je zpracována standardními prostředky, které se podíváme v následující části.

Ačkoli jsou časy pingů nízké a trvalé rychlosti jsou šílené, čísla na papíře nereprezentují, jak se cítilo používání VPN. Když se guma setká s cestou, Hotspot Shield je divoce nekonzistentní.

Někdy jsme se připojili k serveru tak rychle, že jsme si toho ani nevšimli. Asi polovinu času však trvalo dva nebo tři pokusy, z nichž každý trval asi 20 sekund, než se připojil.

Zpomalení štítů Hotspot Shield Netflix

Přestože surfování na webu bylo občas rychlé a pohotové, občas trvalo načtení webů, jako jsou Hulu a Netflix, asi 30 sekund. Navíc byly situace, kdy by některé prvky webu, jako jsou přihlašovací tlačítka, byly po konečném načtení webu poškozené nebo chybějící.

Trvalé stahování se s torrenty a Steam stahováním nepomohlo mnohem lépe, zhruba ze čtvrtiny rychlosti, na kterou jsme zvyklí, a během stahování často výrazně kolísalo..

Pokud hledáte VPN, která není jen rychlá na papíře, ale při používání rychle reagující a rychlá, přečtěte si náš nejrychlejší kruh VPN.

Bezpečnostní

Nejdůležitější věcí v myslích většiny lidí, pokud jde o VPN, kterou si vyberou, je bezpečnost. Zajištění bezpečnosti dat a zajištění, že vás VPN může chránit, je odpovědnost, kterou při posuzování VPN nebereme na lehkou váhu, proto jsme se v této sekci obrátili přímo na Hotspot Shield..

Vývojový tým byl kritický, když nám pomáhal rozeznat, co se děje pod kapotou Catapult Hydra. Bez toho, aby nám tyto informace poskytli, bychom stříleli ve tmě.

Bylo nám řečeno, že ačkoli výkon VPN se zrychluje pomocí jedinečných algoritmů, bezpečnostní kód je z velké části standardní a v budoucnu by mohl být dokonce změněn pro práci s jinými protokoly..

Pro tuto chvíli však Catapult Hydra používá TLS v1.2 k navázání spojení s RSA certifikáty pro autentizaci, stejně jako ECDHE, což pomáhá zajistit dopředné utajení. To je téměř totožné s OpenVPN a nabízí silnou bezpečnost.

Protokol je spárován s 256bitovým bitem AES, který nabízí při přenosu nepřekonatelné šifrování dat. To je to, co nám bylo každopádně řečeno, ale za chvíli se k tomu vrátíme. Bezpečnostní kód je vyhodnocen mnoha bezpečnostními společnostmi třetích stran, které mají zájem o používání protokolu Catapult Hydra.

Katapult Hydra pochybnosti

Během našeho testování se nám nepodařilo najít úniky DNS ani jiná do očí bijící zranitelnosti. Přestože na papíře bylo všechno skvělé, bylo několik věcí, které nás přiměly pochybovat o některých tvrzeních Hotspot Shield.

Máme výhrady k protokolu, protože vzdoruje logice fungování šifrování a sítí VPN. Bez ohledu na to, co někdo dělá s algoritmy a kódem, proces šifrování zabere alespoň čas, než váš počítač provede.

To znamená, že dojde k provozní režii a následné ztrátě rychlosti, protože váš počítač šifruje data před jejich odesláním, ale to není to, co jsme viděli s Hotspot Shield, přestože tvrdí, že používá 256bitové šifrování AES.

Pokud by Hotspot Shield udělal nějaký průlom v zemi, změnil by vše, co víme o šifrování a přenosu dat. Protože se tak nestalo, je nepravděpodobné, že by byl objev objeven.

Zjistili jsme také několik případů konfliktních informací, například bylo řečeno, že se používá 256bitové šifrování AES, zatímco tento příspěvek ve znalostní databázi Hotspot Shield říká, že šifrování SSL je. To nás vede k přesvědčení, že existují informace, které nám neřeknou, a vyvolává mnoho červených vlajek.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů Hotspot Shield nejsou zdaleka nejstručnější, jaké jsme kdy viděli, ale jsou psány způsobem, který je snadno pochopitelný, pokud jej pečlivě přečtete..

Vaše IP adresa se zaznamená, když se připojíte k VPN, abyste získali představu o vaší poloze na úrovni města. To se používá k automatickému vyhledání blízkého serveru pro vás. Po dokončení vaší relace VPN zahodí Hotspot Shield vaši IP adresu.

Navíc, když spustíte aplikaci, i když se nepřipojujete, shromažďují se a ukládají se informace o hardwaru, operačním systému a nastavení jazyka a sítě, které používáte, a také o vašem jedinečném mobilním ID.

Hotspot Shield používá cookies ke sledování toho, jak lidé používají jeho web. To je prakticky nevyhnutelné online, jak si můžete přečíst v našem anonymním průvodci procházením. Navíc téměř všechny informace, které jsme právě zmínili o shromažďování aplikací, se shromažďují také při návštěvě webových stránek.

Přestože žádná z uložených informací není osobně identifikovatelná, pro poskytování služby VPN je stále mnohem více, než je nutné. Rádi bychom poukazovali na NordVPN jako příklad služby s nedotčenými zásadami ochrany osobních údajů, o kterých si můžete přečíst více v naší recenzi NordVPN..

Streamování výkonu

Jak jsme si všimli v sekci „rychlost“, výkon služby Hotspot Shield se velmi lišil, a to nejen v době načítání a výkonu procházení, ale také v souvislosti s připojením k potenciálně blokovanému obsahu..

Když jsme testovali Netflix, fungovalo to nejprve, ale byli jsme přerušeni, když jsme to testovali znovu, abychom potvrdili naše výsledky asi o hodinu později. Hulu nás neustále zablokoval a informoval nás, že věděl, že používáme proxy, a že bychom ho měli vypnout, abychom mohli sledovat cokoli.

BBC iPlayer jsme dokázali oklamat, že jsme byli ve Velké Británii pokaždé, když jsme to vyzkoušeli (podívejte se na další nejlepší VPN pro BBC iPlayer). Video Amazon Prime bylo jako Netflix, ale fungovalo to jen částečně. Netřeba dodávat, že se Hotspot Shield nepřipojí k našim nejlepším VPN pro Netflix ani k nejlepším VPN pro Amazon Prime seznamy v dohledné době.

Bylo nám řečeno, že je to známý problém bez opravy ETA a že řešením je odpojení a opětovné připojení, aby se získala lépe náhodně přiřazená adresa IP..

Výkon streamování byl stejně nekonzistentní. Někdy se videa načtou okamžitě a vypadají skvěle. V jednu chvíli jsme měli VPN při sledování YouTube, aniž bychom si to uvědomovali.

Jinak však načítání videí trvalo 15 sekund a vypadalo pěkně a retro při 480p. Pokud hledáte konzistentní a spolehlivý způsob streamování cizího obsahu, podívejte se na náš nejlepší článek VPN pro Netflix..

Umístění serveru

Hotspot Shield obsahuje seznam 25 zemí, ve kterých má servery. V seznamu umístění v klientovi je každá možnost zobrazena jako země, s výjimkou USA, což je rozbalovací nabídka, která obsahuje vyčerpávající seznam měst..

Hotspot-Locations

Tato místa pokrývají Severní Ameriku, Jižní Ameriku, Evropu, Asii, Střední východ a Oceánii. To je dobré pokrytí vzhledem k počtu serverů, ale umístění je anemické.

Jak vidíte v naší recenzi HideMyAss, někteří z nejlepších psů v oboru, pokud jde o umístění, nabízejí více než 280, a dokonce i poskytovatelé středních balíčků nabízejí alespoň 40 možností.

Služby zákazníkům

Zákaznický servis je smíšená taška se štítem Hotspot. V pravé dolní části obrazovky na webu je zastrčena funkce živého chatu. Můžete jej použít, i když nejste přihlášeni, ale pokud k vašemu e-mailu nemáte přidružený prémiový účet, možná nebudete dostávat odpovědi. Je to proto, že Hotspot Shield prodává zákaznický servis jako prémiovou funkci.

Pokud odešlete e-mail, rychle dostanete automatickou odpověď. Je zde zaveden automatizovaný systém, který podle všeho vyhledává ve vašem e-mailu klíčová slova a nabízí relevantní odpověď s odkazy na příslušné články. Články jsou vybírány z rozsáhlé databáze znalostí na webu Hotspot Shield.

To je skvělé, ale když jsme kontaktovali zákaznický servis z e-mailu, který není spojen s naším účtem, okamžitě jsme dostali druhou automatickou odpověď, která říká, že nikdo nebude číst náš e-mail, protože adresa, ze které jsme jej odeslali, nebyla v souboru.

To je směšné pravidlo, které naléhavě žádáme Hotspot Shield, aby přehodnotil. Mít manžela nebo sourozence na stejném účtu je běžné, a pokud potřebují pomoc s něčím, ale jejich e-mail není v účtu, mají smůlu zde.

Přestože zástupci živého chatu jsou přátelští a nápomocní a znalostní základna je rozsáhlá, může být obtížné získat podrobné a konkrétní odpovědi, kdykoli je potřebujete. Například, jak jsme se zmínili v sekci „stanovení cen“, nemohli jsme získat ani cenovou nabídku pro službu zvýšení rychlosti a balíček zařízení.

To není chyba zástupců zákaznických služeb, protože byli srdeční a nápomocní. Z našeho pohledu se zdá jasné, že interní podnikové politiky jim brání v poskytování určitých informací a omezují jejich užitečnost. To je snadná oprava a přivedla by zákaznickou podporu z průměrného a občas dokonce frustrujícího téměř bezchybného.

Verdikt

I když respektujeme i pokusy o plísní inovace, musí být užitečné a efektivní inovací, abychom dostali naše skutečné doporučení a vaše těžce vydělané peníze.

Hotspot Shield splňuje svůj příslib rychlejších rychlostí, na papíře, ale v praxi byla většina z toho ztracena. Navíc existují přetrvávající, téměř zákaznické praktiky, jako je například skrytí cen a dostupnosti doplňkových prodejů a zajištění zákaznického servisu jako prvotřídní funkce..

Unikátní technologie Hotspot Shield jsou přísně střežená tajemství a informace, které jsme dostali, nás nechaly poškrábat hlavu. Máme vážné pochybnosti o tom, jak protokol funguje, takže nejsme připraveni jej doporučit.

Zajímá nás, jak se věci s Catapult Hydra šíří, protože je to druh technologie, která, pokud je legitimní, by mohla změnit svět kryptografie.

Co si myslíš o Hotspot Shield? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me