Recenze Podio – Aktualizováno do roku 2020

Podio Review

Podio je výkonný, flexibilní nástroj, který stojí mezi nejlepším softwarem pro správu projektů. Snadno se používá, má intuitivní uspořádání a usnadňuje plánování velkých podniků. Jak si však můžete přečíst v této recenzi Podia, některé velmi specifické funkce chybí a podpora by se mohla zlepšit.


nejlepší software pro správu projektů

Podio je vysoce uznávaná platforma pro řízení projektů, která nabízí spoustu nástrojů pro spolupráci a komunikaci s vaším týmem. Je také univerzální s mnoha dostupnými šablonami a integracemi. V této recenzi Podio zjistíte, zda jeho možnosti odpovídají vašim potřebám.

Společnost Podio byla uvedena na trh v Dánsku v roce 2009 jako nezávislý produkt, ale v roce 2012 ji koupil americký softwarový gigant Citrix. Od té doby prošel platformou více než 500 000 týmů..

Jste v dobré společnosti, pokud se rozhodnete nechat ji zvládnout vaši firmu. Podio se může pochlubit řadou známých klientů, včetně Sony, Volvo a NFL (podívejte se na náš článek o sledování NFL online)..

Podíváme se, jak to ve srovnání s konkurencí. Dr, je, že se nám Podio moc líbilo. Má jedinečné funkce, ale postrádá věci, které mají jiné platformy. Pro některé firmy to bude skvělé a pokud nepotřebujete konkrétní funkci, kterou nezahrnují, vyplatí se vyzkoušet.

Alternativy pro Podio

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Podio je postaveno na pracovních prostorech, které zahrnují projekty a aplikace. Ty lze velmi přizpůsobit, což vám umožní vytvářet šablony vyladěné podle toho, co potřebujete.

Výchozí projekt obsahuje pole pro přiřazení odpovědného člena týmu, které můžete přejmenovat, co chcete, a můžete přidat pole členů týmu..

Můžete to udělat s jakýmkoli typem pole, od textových polí po různé druhy statistik a souborů.

K dispozici jsou také výpočtová pole, která umožňují zaznamenávat data. Jedná se o výkonnou funkci, která umožňuje používat proměnné, které automaticky vytváří z jiných polí. Při psaní vám poskytne spoustu užitečných návrhů, které z procesu také odstraní některé dohady.

výpočet pódia

Prozkoumali jsme tuto funkci tak, jak jsme si přáli, kvůli její složitosti, ale ti, kteří pracují s aplikací Podio, budou moci pomocí výpočtů překonat nabídky mnoha jiných nástrojů. Přesto to mělo určitá omezení. Nedokázali jsme například přidat nebo odečíst data, ale s takovou funkcí existuje křivka učení.

Schopnost vysoce přizpůsobit to, co děláte, nám připomněla monday.com, což je v tom také dobré. Podívejte se na naši monday.com recenzi pro více.

Pokud se chcete připojit k jiným službám, máte k dispozici desítky možností, včetně Evernote, Dropbox a Office 365. Přečtěte si naši recenzi Evernote a Dropbox, pokud se o nich chcete dozvědět více..

Chcete-li rozšířit jeho sadu funkcí dále, existuje spousta rozšíření k přizpůsobení Podio, i když většina účtovat další poplatek.

Podio nabízí neomezené úložiště, a to i ve své bezplatné verzi, což z něj dělá vynikající způsob sdílení souborů mezi členy týmu. Maximální velikost souboru je 100 MB, ale pokud máte velké soubory, můžete použít jinou službu k překročení limitu.

Podívejte se na naše srovnání cloudového úložiště, pokud hledáte jinou službu, kterou chcete s Podio použít.

Správa úloh podio

Její správa úkolů neodpovídá funkcím některých platforem, protože správa závislostí a dílčí úkoly nejsou k dispozici. Má však pracovní postupy, které vám umožňují nastavit vztahy příčin a následků mezi událostmi, takže je můžete použít ke strukturování projektů.

Pokud potřebujete správu závislostí, podívejte se na naši Wrike recenzi, která vám poskytne vynikající alternativu.

Podio vám poskytuje velkou flexibilitu při určování způsobu přiřazování úkolů, takže funguje dobře jako správce sdílených úloh. Můžete také dostávat oznámení o splnění úkolů. Například vám může poslat e-mail 24 hodin před vaším termínem.

Součástí je praktický postranní panel chatu. Klikněte na ikonu v pravém horním rohu obrazovky a boční panel se posune do zobrazení, což vám umožní snadno si vyměňovat zprávy se všemi členy vašeho týmu. Můžete také odesílat pozvánky z chatovací oblasti, což vám umožní rozšířit vaši skupinu kontaktů.

Chcete-li se dozvědět více o jiné platformě pro správu projektů, která usnadňuje chatování se spolupracovníky, přečtěte si naši recenzi na Basecampu.

Podio má také kalendář, který ukazuje, co musíte udělat v předcházejících dnech nebo týdnech, a aplikace pro Android a iOS, abyste je mohli používat na cestách.

podio-kalendář

Pokud je vaše firma softwarově nebo dostatečně velká, aby měla své vlastní vývojáře, Podio má API pro několik programovacích jazyků a SDK pro mobilní platformy, takže můžete snadno vytvářet aplikace, které s ním pracují. Většina uživatelů to nebude potřebovat, ale je to výkonná funkce pro ty, kteří platformu dále rozšiřují.

Podio má zajímavé funkce, ale postrádá pár věcí, které by některé chtěly mít. Dáváme jí vysoké známky, protože jsme přesvědčeni, že to bude pro některé uživatele skvělý zápas, ale před registrací placeného plánu byste se měli pokusit zajistit, aby vyhovoval vašim potřebám..

Přehled funkcí pódia

Logo Podiopodio.com

Počínaje měsícem 900 dolarů za všechny plány

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení
Univerzální šablony

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor
Neomezené GB

Všeobecné

Způsob platby
Kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
iOS, Android

Zkušební verze zdarma

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace
Pouze přes ShareFile

Šifrování
AES-256

Certifikace SOC

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

Registrace je jednoduchá. Po vyplnění vašich údajů vám bude zaslán krátký uvítací proces vysvětlující základy Podia. Je organizován kolem „pracovních prostorů“. Mohou zahrnovat různé vlastní aplikace. Když začnete, jsou pro vás připraveny tři pracovní prostory s různými aplikacemi, takže si s nimi můžete hrát a uvidíte, co nabízejí..

podio-app-market

Aplikace vám umožňují uspořádat položky, které mohou být projekty, schůzky, kontakty nebo cokoli jiného, ​​co se vám líbí. V zásadě fungují jako šablony, takže volání aplikací je trochu zavádějící. Existuje mnoho dostupných v širokém výběru kategorií, díky čemuž si můžete vybrat z velkého množství předdefinovaných funkcí.

podio-intro

Úvod vás zavede na novou obrazovku projektu, kde můžete začít vytvářet něco vlastního.

podio-new-project

Každému projektu můžete dát termín a určit lidi, kteří za něj budou odpovědní. Existuje stav, který vám ukáže, co bylo zahájeno a dokončeno, a také značky, které vám umožní třídit vaše projekty.

Do projektů můžete přidávat úkoly a zobrazovat seznam toho, co jste ještě měli udělat. Kromě použití standardní obrazovky pro vytváření úkolů můžete úkoly vytvářet kdykoli také stisknutím klávesy „T“, což je užitečné vědět.

podio-úkoly

Úkoly mohou být přiřazeny určitému členovi týmu, stejně jako je stanoveno datum splatnosti. Soubory lze připojit a štítky lze použít k třídění úkolů do skupin. Úlohy lze po vytvoření také přiřadit k různým pracovním prostorům, což vám umožní snadno uspořádat věci, pokud to budete potřebovat později..

Soukromé úkoly Podio

Většina softwaru pro správu projektů zviditelňuje vše pro členy týmu, ale Podio vám umožňuje vytvářet soukromé úkoly, které uvidíte pouze vy. To je užitečné, pokud pořádáte narozeninovou oslavu nebo nechcete, aby váš šéf přesně věděl, co děláte.

K veřejným úkolům můžete dokonce přidat soukromé štítky, pokud chcete. Možná chcete všem přiřadit den, ale nemusíte to sdílet například se všemi ostatními.

Může také pomoci zabránit tomu, aby se všichni museli brodit podrobnostmi o tom, co dělají ostatní, což jim umožní soustředit se na své vlastní úkoly i na ty, které jsou sdíleny v celé skupině..

Úkoly lze nastavit tak, aby se opakovaly, takže věci, které musíte pravidelně dělat, lze přiřadit automaticky. Pokud máte otáčivé dveře věcí, které je třeba udělat, mohlo by vám to ušetřit obrovské množství času.

Můžete také přidávat soubory z počítače a úložných služeb, jako jsou Disk Google, Dropbox, Evernote a půl tuctu dalších (přečtěte si naši recenzi na Disku Google). Chcete-li zjistit, jak tyto služby mohou pomoci vašemu podnikání a dozvědět se, který je pro vás nejvhodnější, prohlédněte si článek o našem nejlepším online úložišti pro týmy..

Výukový program vás poté odešle do systému přizpůsobení projektu, který vás provede jednoduchým procesem přidání vlastního textového pole. Poté je na vás, abyste mohli začít sami.

Když se rozhlédnete po Podio, uvidíte, že rozhraní je uklizené a profesionální. Text a ikony jsou malé, ale čitelné a existuje spousta vyskakovacího textu vysvětlujícího, co se děje.

podio-popup

Častěji než ne se nápověda objeví při prvním použití funkce. Tato vyskakovací okna vám poskytnou stručné vysvětlení toho, co dělat, a také užitečné ukazatele, jako jsou klávesové zkratky.

pódiové projekty

Horní obrazovka obsahuje několik karet, které umožňují zobrazit projekty, aktivitu, výstupy a schůzky a také přístup k různým nabídkám a možnostem nabídky.

Rozhraní pódia

Prvky uživatelského rozhraní jsou jasné a dobře uspořádané a Podio vám nabízí spoustu pokynů. Bylo příjemné vidět na postranním panelu tipy, které nám poskytly další informace. Prezentované informace byly obecně užitečné, což je dobrý způsob, jak se učit na cestách.

Můžete zjistit, co většina z nich dělá, aniž by příliš mnoho obtíží. Všechno fungovalo při prvním pokusu a při použití jsme se nesetkali s velkými chybami. Při zaplnění některých rozbalovacích nabídek jsme si všimli mírného zpoždění, ale uživatelské rozhraní bylo většinou rychlé a rychlé.

Jakmile jsme na něco klikli a přesunuli se na jinou obrazovku, ztratili jsme informace, které jsme zadali do formuláře. Bylo by hezké v takových případech dostat varování.

Přestože jsou jeho jednotlivé obrazovky dobré, není vždy zřejmé, jak všechno zapadá do sebe, takže zatímco můžete dělat věci snadno, vymýšlejte, kdy byste měli dělat to, co zabere více času. Hodně z pomoci, kterou vám poskytuje, je v pořádku, ale zjistili jsme, že na začátku bylo vytvořeno příliš mnoho vzorových projektů, což ztěžovalo lokalizaci naší práce, když jsme začali.

Dobrým příkladem snadno použitelné aplikace pro správu projektů si přečtěte naši recenzi v Asaně. Možná se také budete chtít podívat na našeho průvodce pro začátečníky Trello, pokud hledáte něco přímočarého, které vám umožní zobrazit celý pracovní postup na první pohled.

Podio je výkonné, aniž by bylo ohromující a dokáže nabídnout spoustu funkcí a přitom zůstat uživatelsky přívětivý. Představuje se dobře a v případě potřeby vám nabízí pomoc. Jeho uživatelské rozhraní je intuitivní, aniž by bylo sponzorováno. V této oblasti je dobře hodnocen.

Doporučujeme Podio, pokud chcete něco s velkým potenciálem, který není příliš těžký na to, aby se rozběhl a běžel.

Náklady

Podio je skvělou volbou, pokud nechcete utrácet moc. Jeho bezplatný plán vám to umožní vyzkoušet a zahrnuje až pět členů týmu. Placené plány se pohybují od 9 do 24 $ na uživatele za měsíc, což bije mnoho z jeho soupeřů. Pokud budete platit ročně, můžete holit několik dolarů měsíčně z uvedených cen.

Plán zdarma vám umožňuje využívat aplikace, pracovní prostory a funkce správy úloh. Podio je dobré na ty, takže je snadné ponořit si špičku do vody a získat cit pro základy.

Základní placený plán umožňuje přidat na web neomezený počet externích uživatelů, takže pokud máte mnoho lidí, kteří potřebují pouze prohlížet informace, může vám ušetřit spoustu peněz. Zruší také omezení položek a přidává funkce správy uživatelů. Na úrovni Plus můžete nastavit pracovní postupy, čímž získáte další úroveň organizace.

Nakonec na prémiové úrovni získáte vizuální zprávy a synchronizaci kontaktů. Získáte také skvěle vypadající interaktivní prodejní panely, které vám umožní zjistit, jak blízko jste vašim denním a měsíčním prodejním cílům.

Museli jsme kontaktovat podporu, abychom zjistili, jaké platební metody Podio přijímá, protože jsme na jejich webových stránkách nemohli najít informace. Když to uděláme, můžeme vám říci, že to vyžaduje pouze kreditní karty.

Podio má dobré skóre v nákladech díky svým rozumným cenám a neomezenému počtu externích uživatelů.

Bezpečnostní & Soukromí

Podle své bezpečnostní listiny Podio používá 256-bitové šifrování AES pro ukládání, což zajistí vaše soubory v bezpečí. Všechna připojení vyžadují SSL, takže při použití na webu získáte ochranu. Další informace o protokolu SSL naleznete v článku o zabezpečení webových stránek.

Zálohování vyžaduje placené rozšíření, což není ideální. Pokud je pro vás ochrana vašich dat důležitá – a mělo by být – podívejte se na naše nejlepší online záložní služby, kde najdete tipy.

Ve výchozím nastavení není dvoufaktorová autentizace k dispozici, ale můžete ji získat pomocí integrace ShareFile. Další informace o tom, proč je dobré mít, naleznete v našem dvoufaktorovém ověřovacím průvodci. Možná budete chtít podívat na nejlepší aplikace 2FA a zjistit, jaké možnosti máte, pokud tuto funkci potřebujete.

Ochrana soukromí podio

Podio má dlouhou politiku ochrany osobních údajů, která vám říká, že vám uděluje práva, pokud to vyžaduje zákon. Nejsme právníci, ale zdálo se, že je zaměřeno spíše na informování o tom, co Citrix smí používat, než na zajištění našeho soukromí.

Například říká, že vaše data neprodává ani nezveřejňuje, s výjimkou případů, jak je popsáno, a dále popisuje, jakým způsobem překračuje 11 bodů, které pokrývají téměř každou základnu, na kterou můžeme myslet. Uvádí se v ní, že například sdílí vaše osobní údaje se svými společnými marketingovými a prodejními partnery.

Zmiňuje obecné nařízení o ochraně údajů EU-U.S. Ochrana soukromí a Swiss-U.S. Ochrana soukromí, ale oddíly jsou plné zákonů, které se zdají být více o omezení jejích povinností než o tom, že dělá vše, co je v jejich silách, aby chránil vaše data. Také jsme nenašli důkazy o certifikaci SOC.

Pokud chcete, aby vaše informace zůstaly stranou od společností a vlád, přečtěte si naši online příručku o ochraně osobních údajů, kde najdete dobré rady.

Pokud jde o soukromí a zabezpečení, Podio má šifrování zavedeno, ale nezdá se, že by se zaměřilo na tyto oblasti a ve výchozím nastavení neposkytuje dvoufaktorové ověření. Naší zásadou ochrany osobních údajů je to, že může sdílet vaše data s kýmkoli se rozhodne.

Navzdory těmto problémům jsme nenalezli historii porušení. Získá to slušné skóre, ale existuje prostor pro zlepšení.

Služba & Podpěra, podpora

Pokud potřebujete odeslat žádost o podporu, existuje jednoduchý formulář. Telefonická a e-mailová podpora není nabízena.

Existuje fórum, ale viděli jsme spoustu nezodpovězených otázek a stížností na pomalou dobu od podpory. Tým podpory rychle odpověděl na náš přímý dotaz, ale jeho prodejní tým se k nám nevrátil ohledně dostupných platebních metod.

Existuje 19 dobrých výukových videí, která vás naučí, jak používat funkce Podia. Webináři se slibují, ale zatímco videa starších jsou k dispozici, poslední z nich byla v roce 2016, takže se nemusíte nadechovat, pokud se jich chcete zúčastnit.

Existuje také FAQ, ale neobsahuje mnoho otázek, takže hodně štěstí najdete odpovědi, které tam potřebujete.

Vyhodili jsme testovací otázku, abychom zkontrolovali dobu odezvy Podia. Náš dotaz týkající se nedostatku vestavěných možností zálohování dostal odpověď přibližně za dvě hodiny a nabídl několik návrhů, jak zálohovat data sami. Další otázka týkající se platebních možností dostala rychlou odpověď, ale odpověď nebyla tak užitečná.

Celkově jsme se domnívali, že podpora nebyla špatná, ale na tom není nic vynikajícího. Díky svým rychlým reakcím na naše dotazy podpory dostává nadprůměrnou známku.

Závěrečné myšlenky

Podio vám umožňuje vytvářet výkonné šablony pro správu vašich dat. Považujeme to za jeden z nejsilnějších nástrojů, které jsme použili, protože vám umožňuje přizpůsobit způsob prezentace vašich informací. Chcete-li vidět, jak se srovnává s jinými platformami, podívejte se na náš nejlepší software pro správu projektů.

Existuje několik mezer, pokud jde o funkce, které bychom rádi viděli, a podpora by se mohla zlepšit, ale celkově je to působivá platforma..

Pokud hledáte něco, co lze doladit a nabízí pokročilé funkce přizpůsobení, je Podio skvělou volbou. Schopnost přidat pole řízená kódem do jeho šablon je pro nás standartní funkcí, která vám umožňuje používat je způsobem, který by nebyl možný v nástrojích, které vám nabízejí pouze zakázková pole..

Pokud jste si Podio vzali pro rychlé otočení nebo využili jeho pokročilých funkcí, dejte nám vědět o své zkušenosti v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map