Nejlepší online zálohování pro Mobile 2020: Zálohování na cestách

Smartphony jsou všude a mohou pojmout více dat než kdy jindy. Jsou plné fotografií, videí, kontaktů, zpráv a dalších. Ztráta telefonu, odcizení nebo zapomenutí nechat ho na pláži před plaváním je mnohem nákladnější než jen jeho cena..


Chcete-li zabránit ztrátě dat, můžete je zálohovat ze smartphonu pomocí online zálohovacích služeb. Pokud jste novým tématem, můžete se podívat do našeho průvodce, jak zálohovat Android. Je vybaven nativní službou zálohování Android společnosti Google a IDrive, což je jedna z nejlepších online zálohovacích služeb pro zálohování počítače.

IDrive je náš nejlepší výběr a proprietární aplikace pro Android a iOS neprovedly snížení. Někteří čtenáři by to mohli zmást, ale my si povíme o tom, proč jsme Google podřadili níže. Než začneme s hodnocením, probereme naše výběrová kritéria, která doufáme, že náš proces bude jasnější.

Pokud jste zde narazili a hledáte cloudové úložiště, měli byste se podívat do našeho seznamu nejlepších služeb cloudového úložiště, kde najdete nápady. Pokud nevíte rozdíl mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

Nejlepší online zálohování pro Mobile 2020

Co dělá nejlepší online zálohu pro mobilní zařízení

Pokud si přečtete naši recenzi na Disku Google, zjistíte, že se nám funkce spolupráce této platformy líbí, ale nejsme rádi o přístupu společnosti k zabezpečení a soukromí. Společnost Google je vázána na pomoc vládnímu dohledu prostřednictvím projektu PRISM Národní bezpečnostní agentury USA. Možná to nemělo moc na výběr, ale situace stojí.

Kromě této temné historie ochrany osobních údajů si společnost Google vyhrazuje právo naskenovat a analyzovat váš obsah za účelem cíleného marketingu ve svých podmínkách.

Tuto záležitost můžete vzít do vlastních rukou pomocí nástrojů, jako je Boxcryptor (přečtěte si naši recenzi v Boxcryptoru), k šifrování souborů ve vašem smartphonu, ale rozhodli jsme se držet se online zálohovacích služeb, které mají silné zabezpečení a soukromí a nesdílejí laxní Google přístup.

Vestavěné zabezpečení je mnohem pohodlnější a budete si jisti, že hackeři nebudou mít přístup k vašim souborům. Zohlednili jsme, zda služba nabízí šifrování pro vaši zálohu a zda to bylo nulové znalosti. Nulové znalosti zabrání nikomu kromě vás, včetně nepoctivých zaměstnanců, číst vaše soubory.

Je dobré mít také přístupový kód, protože ostatní lidé nebudou mít přístup k vašemu úložišti, i když budou mít váš telefon.

Kvalitu aplikace jsme zvažovali, pokud jde o snadné použití, protože složité uživatelské prostředí může vést k frustraci a přehlíženým souborům pro zálohování. Opak je upřednostňován, proto jsme hledali příjemný a intuitivní uživatelský zážitek.

Zohlednili jsme také to, co služba může také zálohovat. Přestože služby jako pCloud, Sync.com a další položky v našem nejlepším cloudovém úložišti pro fotografie a nejlepší cloudové úložiště pro články mohou nabídnout automatické nahrávání fotografií a videa pro vaše mobilní zařízení, online zálohovací služby v ideálním případě nabízejí širší ochranu.

Textové zprávy, kontakty, protokoly hovorů a zálohování dat aplikací jsou možnosti, které jsme hledali v různé míře úspěchu.

Všichni chceme více zálohovat a platit méně, to je to, co jsme hledali od služeb, které jsme zkontrolovali. Kromě toho, čím více funkcí plány poskytují, tím lépe. Je dobré, pokud má služba také bezplatný plán nebo zkušební verzi. Některé služby nabízejí také plány s neomezeným zálohovacím prostorem.

Posledním kritériem je rozmanitost platforem, což znamená, že jsme přikývli aplikacím, které mohou pracovat a zálohovat také váš počítač. Na rozdíl od mnoha aplikací na Google Play a App Store, které mohou zálohovat pouze váš mobilní telefon, mohou některé záložní služby na našem seznamu nejlepších online zálohovacích služeb udělat obojí. Říkáme některé, protože jsme museli zahrnout G Cloud a Degoo, které na našem seznamu nejsou.

1. Nejlepší online zálohování pro mobilní zařízení: IDrive

Screenshot_20190218-155532_IDrive Online

Není divu, že IDrive je náš nejlepší výběr, protože je to naše nejlepší nejlepší online služba zálohování. To je díky jeho skvělé hodnotě a bezpečnostním prvkům.

Tato služba poskytuje nulovou ochranu znalostí na všech platformách, včetně mobilních. Úroveň šifrování je 256bitová AES, kterou nelze pro všechny záměry a účely rozbít. Má také přístupový kód zámku. Pokud to povolíte, budete muset zadat mobilní telefon pomocí čtyřmístného přístupového kódu a zadat IDrive.

Aplikace obsahuje velké červené tlačítko „záloha“, které vás přenese do nabídky, kde můžete vybrat, co chcete zálohovat. Odtud můžete zapnout automatické nahrávání kamer, které funguje pro obrázky a videa. Tato aplikace má v obchodě Google Play úctyhodné 4,2 hvězdičky a přes 1 milion stažení.

Automatické zálohování veškerého obsahu daného typu je snadné. Jednoduše klepněte na zaškrtávací políčko vedle něj v aplikaci.

V systému Android můžete zálohovat fotografie, videa, kontakty, texty, protokoly hovorů a kalendář. To samé můžete udělat na iOS, s výjimkou textů a protokolů hovorů. Pokud požadované soubory nespadají do těchto kategorií, můžete vybrat konkrétní soubory pomocí možnosti „jiné soubory“. Prohlížeč souborů funguje dobře, ale z přidávání výběru složek by prospělo.

Mobilní zálohování s IDrive probíhá pouze jednou denně, což znamená, že nepřetržitá záloha není možnost. To je nepříjemné, zejména proto, že můžete vypnout používání mobilního datového tarifu, takže zálohovací operace se nedělají prostřednictvím měsíčního přidělení dat. To znamená, že jedna záloha denně je standardem pro mobilní zálohovací aplikace, takže IDrive není sám.

Zálohování můžete omezit i na nabíjení telefonu, pokud nechcete, aby to rušilo vaše používání.

Zajímavé je, že IDrive vám umožní sdílet vaše zálohované soubory. Můžete tak učinit dlouhým stisknutím libovolného souboru nebo složky, kterou jste zálohovali. Tím se spustí nabídka sdílení, kde můžete zadat e-mailovou adresu příjemců a zprávu. Soubory můžete také prohlížet offline. Můžete také povolit synchronizaci pro synchronizaci souborů mezi zařízeními.

Další důvody, které se nám líbí IDrive

Za užívání IDrive nebudete muset platit mnoho, protože jeho ceny jsou konkurenceschopné. Patří mezi nejlepší bezplatné cloudové zálohovací služby.

IDrive Personal má dvě varianty. První z nich umožňuje ukládat až 2 TB obsahu za 52 USD ročně. Druhý umožňuje uložit 5 TB za 75 USD. Získáte také 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru, v závislosti na tom, který si vyberete, čímž získáte celkem 4TB nebo 10TB prostoru. A navíc vám umožní zálohovat neomezená zařízení.

Pokud podnikáte, obchodní plán IDrive vyhoví vašim potřebám více. Začíná na 75 USD pro neomezená zařízení a uživatele a poskytuje 250 GB záložního prostoru. Prostor můžete zvětšit až na 12,5 TB. Můžete se rozhodnout platit měsíčně na všechny kromě dvou nejlevnějších obchodních plánů.

Než se rozhodnete pro dlouhodobé předplatné, můžete použít bezplatný plán, který poskytuje 5 GB online záložního prostoru.

IDrive funguje na Windows, MacOS a Linuxu, takže výroba je jednou z mála služeb, které podporují všechny tři. Pracovní plocha má mírnou křivku učení, protože IDrive vyžaduje, abyste ručně vybrali soubory pro zálohování na rozdíl od neomezených služeb, které zálohují vše. To znamená, že to není těžké použít. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi IDrive.

2. G Cloud

Screenshot_20190218-155610_G Cloud

Ne, G Cloud není aplikace Google, i když je pochopitelné, že si to můžete myslet. Nezálohuje se na Disk Google, ale na Amazon Web Services. Nepatří mezi naše nejlepší online záložní služby, protože nemůže zálohovat váš počítač, ale chrání vaše mobilní data dobře.

G Cloud používá 256 bitů AES k šifrování souborů, ale chybí soukromé šifrování. K dispozici je také funkce zámku přístupového kódu, která také pomáhá chránit váš účet.

Aplikace se otevře s domovskou kartou, která ukazuje, kolik úložného prostoru jste použili. Chcete-li vybrat, co chcete zálohovat, musíte použít kartu „data“ a vybrat konkrétní soubory a složky. Jakmile tak učiníte, můžete použít kartu Domovská stránka k zálohování a obnovení potřebných dat. Aplikace je jasná a nedovolí vám poškrábat hlavu, zatímco se snaží najít to, co potřebujete.

Uživatelé v obchodě Google Play jsou spokojeni s kvalitou uživatelského prostředí a funkcí, protože aplikace má hodnocení 4,6 a více než 5 milionů stažení.

G Cloud umožňuje vybrat mnoho typů dat k zálohování, včetně kontaktů, protokolů hovorů, dokumentů, systémových nastavení, dat prohlížeče, fotografií a videí. Typy souborů, které G Cloud vybere pro zálohování, můžete upravit v nabídce pokročilých nastavení. Kategorie, které můžete upravit, zahrnují fotografie, videa, hudbu a dokumenty. Chcete-li to provést, můžete vybrat konkrétní kategorii pro přidání nebo odstranění typu souboru.

Stejně jako u IDrive neexistuje žádná nepřetržitá záloha, ale můžete vynutit, aby se zálohy spouštěly v případě potřeby, při nabíjení nastavte automatické odesílání nebo nastavte plán. Plán umožňuje nastavit konkrétní čas, den a úroveň baterie potřebnou ke spuštění zálohování.

Další důvody, které se nám líbí G Cloud

S G Cloud získáte pouze 1 GB zálohy zdarma, ale vyřízením zálohy můžete vydělat až 10 GB. Pokud potřebujete více, G Cloud má neomezený plán zálohování, který stojí pouze 3,99 $ měsíčně a lze jej použít k zálohování pěti zařízení, včetně iPhone. Data lze mezi těmito zařízeními migrovat také jediným klepnutím.

Pokud nepotřebujete neomezený prostor pro zálohování a chcete ušetřit peníze, můžete použít roční plán 100 GB za 11,99 $.

Neexistuje žádná aplikace pro počítače, která by vám umožnila chránit soubory v počítači, ale to je menší nevýhoda, protože G Cloud je skvělá služba pro zálohování mobilních dat.

3. Degoo

Screenshot_20190218-155627_Degoo

Degoo funguje na zařízeních se systémem Android a iOS, stejně jako Windows a MacOS, ale nemůžeme to doporučit kvůli neohrabaným návrhovým rozhodnutím a nedostatku plánovače zálohování. Podrobnosti o jeho nedostatcích najdete na ploše v naší recenzi Degoo. Chcete-li získat lepší alternativy, které podporují Windows, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro Windows.

Degoo přesto používá 256bitový AES k šifrování souborů a poskytuje soukromé šifrování pomocí svého prémiového plánu. Chcete-li jej použít, musíte zvolit přístupové heslo a nahrát soubory do své „přísně tajné složky“.

Mobilní zážitek Degoo je mnohem lepší než ten stolní. Jeho konstrukce je podobná jako u jiných aplikací v mobilu, ale stále se jí daří matoucí, protože k provedení zálohování dat je třeba provést více kroků, než je nutné. Po otevření aplikace se zobrazí karta „Můj zdroj“, která zobrazuje fotografie a videa z telefonu.

Chcete-li vybrat, co chcete zálohovat, musíte přejít na kartu „Moje soubory“ a klepnutím na modrý kruh odtud nahrát. Můžete se rozhodnout nahrát soubory nebo složky, ale ne konkrétní typy souborů.

Chcete-li to provést, musíte otevřít nabídku vpravo a klepněte na „moje nahrané soubory“. Kategorie automatického nahrávání umožňuje nahrávat vaše fotografie, videa, dokumenty a hudbu. SMS, kontakty, kalendář a další datové typy nejsou k dispozici.

To však nezabránilo Degoo v hodnocení 4.5 hvězdiček a přes 10 milionů stažení v obchodě Play. Pomohla s tím skutečnost, že vám poskytuje 100 GB online záložního prostoru, což je mnohem více než jiné služby.

Stejně jako předchozí dvě aplikace nemá i Degoo nepřetržité zálohování, ale neumožňuje ani naplánovat zálohování. Dostupné možnosti jsou nastavení tak, aby se spustilo pouze při připojení k WiFi nebo pouze při nabíjení.

Důvody se nám líbí Degoo

Aplikace Degoo vám pomůže vyčistit úložný prostor v zařízení nahráním fotografií a jejich zmenšením při prohlížení v telefonu. Fotografie v plné velikosti budou stále k dispozici pro přístup na Degoo.

Do 100 GB volného místa na zálohování můžete přidat doporučení od přátel. Můžete provádět doporučení, dokud nenarazíte na 500 GB, což je docela velkorysé. Navíc můžete zdarma využívat plán na neomezeném počtu zařízení. Nezapomeňte však, že musíte přistupovat ke svému účtu každých 90 dní, nebo vaše data Degoo odstraní.

Pokud se jedná o problém, můžete se přihlásit k odběru plánu 2TB za 10 $ měsíčně. Plán můžete vyzkoušet pomocí 14denní bezplatné zkušební verze před přihlášením. To znamená, že je to stejné množství úložiště, které IDrive nabízí za dvojnásobnou cenu.

Přesto bezplatný plán nabízí mnoho a uživatelská zkušenost příliš nezbavuje celkového dojmu.

4. BigMIND Home

Screenshot_20190218-155545_BigMIND

BigMIND Home je další online služba zálohování od společnosti, která vytvořila Zoolz Home Backup a G Cloud. Je to podobné jako G Cloud, ale má nové funkce na stolních i mobilních klientech, které jeho protějšek nemá. Jeho uživatelská zkušenost však zcela neodpovídá G Cloud’s.

BigMIND Home se o vaše soubory dobře postará, protože k šifrování v klidu používá 256-bit AES s nulovou znalostí.

Mobilní aplikace začíná vybranou kartou „objevit“. Nic nám neukazovalo, bez ohledu na to, co jsme nahráli. Chcete-li vybrat, co chcete nahrát, musíte použít nabídku vlevo a klepněte na „výběr dat“.

Odtud můžete vybírat kontakty, protokoly hovorů, fotografie, zprávy, videa a další typy souborů. Poté musíte klepnutím na tlačítko „Uložit“ uložit výběr. Poté se zobrazí karta „dashboard“, která vám umožní nahrát klepnutím na „upload now“. Jednoduché tlačítko pro upload v okně pro výběr dat by tento proces usnadnilo.

BigMIND Home nepatří mezi populárnější aplikace, v obchodě Play má přes 10 000 stažení. Má však 4,6 hvězdičkové hodnocení.

Nemá nepřetržitou zálohu, ale můžete ji nastavit tak, aby se spouštěla ​​při nabíjení, podle plánu nebo při připojení k WiFi. Můžete nastavit plán na konkrétní čas, den a úroveň nabití baterie.

Aplikace BigMIND Home dokáže na vašich fotografiích rozpoznat tváře a věci, takže vám umožní filtrovat je podle těchto kategorií. Když detekuje tváře, můžete k nim přidat jména, takže můžete lidi snáze vyhledávat. Totéž platí pro věci.

Pomocí aplikace BigMIND Home se můžete připojit k aplikacím sociálních médií, jako je Facebook nebo Instagram, a zálohovat data, která v nich máte. Tato funkce není omezena pouze na sociální média, ale funguje také se službami cloudového úložiště, jako jsou Box, Disk Google, Dropbox a OneDrive..

Další důvody, proč se nám líbí BigMIND Home

BigMIND Home má několik prémiových plánů. 16 GB je 99 centů za měsíc a umožňuje vám mít jednoho uživatele, který může zálohovat tři mobilní zařízení a tři počítače. Plán 100 GB vám umožní dělat to samé za 2,99 $ měsíčně. Program 500 GB stojí 6,99 $ měsíčně a může pojmout tři uživatele, kteří mohou zálohovat devět počítačů a šest mobilních zařízení.

Konečný plán nabízí 1 TB záložního prostoru pro pět uživatelů. Může zálohovat neomezená množství mobilních zařízení a počítačů a streamovat videa ve vysokém rozlišení. Je to 12,99 $ za měsíc.

Před objednáním služby můžete využít bezplatný plán 5 GB k testování služby. Pokud to nestačí, můžete přesvědčit přátele, aby se připojili a získat 1 GB dalšího prostoru pro každou osobu, která to dělá.

BigMIND Home nemá nejlepší hodnotu, ale má výkonné funkce a uživatelsky příjemné prostředí. V naší recenzi BigMIND Home se můžete dozvědět, jak to funguje pro stolní počítače.

5. SOS Online Backup

Screenshot_20190218-155632_SOS

SOS Online Backup je slušná služba, ale náklady na předplatné jsou přinejmenším drahé. To však nemusí platit pro zálohování chytrých telefonů, protože si můžete zvolit levnější plán. Budeme mluvit více o hodnotě níže, ale pojďme nejprve mluvit o zabezpečení.

Aplikace ve výchozím nastavení nešifruje soubory, ale můžete je povolit a doporučujeme tak učinit. SOS Online Backup používá 256bitové šifrování AES a umožňuje vám spravovat váš klíč, což z něj dělá nulovou znalost.

Po otevření aplikace se zobrazí jednoduchá úvodní stránka s možností „ochrany“, která vám umožní vybrat kategorie. Můžete automaticky zálohovat obrázky, videa, hudbu a data aplikací a ručně vybrat libovolnou složku nebo soubor, který chcete zálohovat. To však nemůžete udělat pro textové zprávy nebo protokoly hovorů.

Design je zastaralý a není tak intuitivní jako ostatní aplikace na našem seznamu.

Uživatelé obchodu Play souhlasí s místem, které na tomto seznamu zaujímá služba SOS Online Backup, což mu dává hodnocení 3,8 hvězdiček. Počet stažení je něco přes 10 000.

Neexistuje žádná nepřetržitá záloha, ale můžete nastavit plán nebo omezit jeho provoz pouze při připojení k WiFi. Pokud se rozhodnete naplánovat, můžete nastavit zálohování tak, aby se spouštělo v určitý čas a datum nebo každý den.

Další důvody, které se nám líbí online zálohování SOS

Pro prémiové účty je k dispozici bezplatný plán 5 GB a 14denní bezplatná zkušební verze. Doporučujeme vám to vyzkoušet před nákupem, protože prémiové plány patří mezi nejhorší na trhu se zálohováním. Pro pouhých 50 GB místa na zálohování musíte utratit 4,99 $ za měsíc nebo 44,99 $ za rok. Ostatní plány nejsou lepší, ale pokud chcete úplný seznam, přečtěte si naši recenzi online zálohování SOS.

Závěrečné myšlenky

Není na výběr mnoho kvalitních aplikací, takže jsme museli zaplnit řady zařazením SOS Online Backup. To znamená, že si stále můžete vybrat a vybrat, protože ostatní aplikace jsou dobré.

IDrive je náš nejlepší výběr, protože jeho plány mají velkou hodnotu, mají šifrování s nulovými znalostmi, umožňují zálohovat neomezená zařízení a poskytují silný uživatelský dojem.

Náš druhý výběr, G Cloud, nemá šifrování s nulovými znalostmi, a proto stojí za IDrive. Přesto nabízí neomezený prostor pro zálohování za pouhých 3,99 $ a je příjemné jej používat.

Degoo je nejlepší volbou, pokud nechcete platit desetník, protože nabízí velkorysý 100 GB volného místa pro zálohování. Prémiový plán není levný, má šifrování s nulovými znalostmi. Degoo však nemůže nahrát SMS ani kontakty a jeho mobilní rozhraní musí fungovat.

Totéž lze říci o BigMIND Home, protože aplikace může být někdy matoucí, ale nabízí zajímavé funkce. Není to levné, ale jeho ceny jsou mnohem lepší než naše poslední volba, SOS Online Backup.

Co si myslíte o online zálohování pro mobilní zařízení? Líbí se vám náš nejlepší výběr nebo se nakloníte k bezplatnému plánu, který nabízí Degoo? Pokud používáte službu, kterou jsme zmeškali, co je to? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map