Si të shikoni NBA Online

Tifozët e basketbollit janë mjaft të kujdesshëm në internet: ekzistojnë një numër i befasishëm i mënyrave me të cilat mund të kapni lojën, asgjë përveç një ekrani dhe një lidhjeje të nevojshme në internet. Duke qenë tifozë të lojës, Cloudward.net ka bashkuar disa nga mënyrat se si mund të shikoni NBA në internet.


Së pari, ne do të hedhim një vështrim në disa nga mënyrat më të zakonshme me të cilat mund të shikoni NBA-në qoftë nga SH.B.A. ose jashtë vendit, përpara se të kalojmë në disa mënyra … jo-konvencionale … mënyra me të cilat mund të rezervoni fletët e ujit. Këto rrugë të fundit do t’ju sjellin në ujërat piratike, kështu që sigurohuni që të lexoni në përrua, si dhe zgjedhjen tonë të ofruesve më të mirë të VPN para se ta bëni këtë.

NBA.com


© LogoDesignLove

Mënyra më e lehtë për të parë NBA është të kaloni në faqen kryesore të organizatës në, ju e menduat atë, NBA.com. Ju mund të shikoni lojëra ose të jetojnë si ato ndodhin ose në çdo kohë gjatë sezonit, varet nga ju. Nuk ka asnjë arkiv të disponueshëm për aq sa mund ta shohim, kështu që vini re se janë vetëm lojërat e sezonit që jeni pajtuar për të mund t’i shikoni.

Abonimet vijnë në tre shije: ka “kalimin në ligë”, i cili ju lejon të shikoni çdo ndeshje të sezonit për 75 dollarë në vit, paketën “zgjedhja e ekipit” nëse thjesht dëshironi të shikoni ekipin tuaj të fitojë ose humbasë për 45 dollarë dhe ” paketë zgjedhjeje për lojëra ”e cila ju lejon të zgjidhni çdo tetë ndeshje në muaj për 35 dollarë. Të gjitha pajtimet janë të disponueshme kudo në botë, megjithëse ka disa ndërprerje rajonale.

Alternativat e kabllove

Të marra së bashku, të tre abonimet kanë avantazhet e tyre, natyrisht, por mund të jetë që mbledhja e lojërave tuaja NBA me pajtimin tuaj të rregullt në TV do të ishte një marrëveshje më e mirë për ju. Do të japim një përmbledhje të shpejtë këtu për hapësit e kordonit – njerëzit që nuk përdorin kabllo – pasi dhënia e një përmbledhje të çdo abonimi kabllor në Sh.B.A është përtej kenit.

Një nga ofruesit më të mëdhenj tani është DirecTV, për të cilin ndoshta keni dëgjuar tashmë pasi broshurat e tij ka të ngjarë të vijnë në kutinë tuaj postare si dëbora në një prapambetje. Duhet thënë se për njerëzit që kërkojnë të marrin shumë kanale të shkëlqyera, DirecTV është një marrëveshje mjaft e mirë; paketa më e lirë që përfshin ESPN dhe TNT (dhe për këtë arsye NBA) fillon me 35 dollarë.

Nëse gjithçka që jeni pas është basketbolli, ose thjesht doni të jeni në gjendje të paguani muaj pas muaji, SlingTV është ndoshta një bast më i mirë. Do t’ju kthejë 25 dollarë më të lirë dhe përfshin të dy ESPN dhe TNT, me më pak gëzof që një plan i ngjashëm me DirecTV ju jep.

Si ta shikoni NBA falas


© epSos.de

Tani, me këpucët e duhura, për të parë, le të shohim disa nga mënyrat e tjera në të cilat mund të shikoni NBA, vetëm këtë herë pa shpenzuar asnjë qindarkë. Epo, nuk është plotësisht e vërtetë: do të duhet të shpenzoni disa dollarë në një VPN pasi të gjitha metodat më poshtë janë të paligjshme dhe do t’ju duhet të mbuloni gjurmët tuaja.

Megjithëse shanset për tu kapur – ose, në rastin e transmetimit, dikush në të vërtetë i jep një drekë – janë minimale, është gjithmonë më mirë të mbroheni dhe të lexoni përmes rishikimeve tona të VPN para se të vazhdoni më tej. Gjithashtu, Cloudward.net nuk merr asnjë përgjegjësi për karma të çekuilibruar ose pyetje të pakëndshme nga Shën Pjetri.

Faqet e transmetimit

Një konsultë e shpejtë e orakullit të madh (google, nënkuptojmë google) kollitet mjaft në disa rrjedha NBA. Testimi i disa rezultateve të ndryshme mori rezultate të ndryshme – faqet e transmetimit janë më shpesh sesa jo kurthet e vendosura nga entuziastët e malware dhe kriminelët e tjerë kibernetikë – por dy më të mirët me të cilët dolëm ishin nba-stream.com dhe VIPBox. Ndërsa preferojmë metodat e përcaktuara më poshtë nuk mund të garantojmë asnjërën, por të dyja duken më lart se ato janë të besueshme.

Shikimi i NBA me Kodi

Siç mund ta dini, ose mund të mos e dini, Cloudward.net është një tifoz i madh i Kodi dhe shkathtësia dhe fleksibiliteti i tij (nëse nuk jeni ende një nga të konvertuarit ende, merrni pak kohë për të lexuar udhëzuesin tonë Kodi). Megjithëse depozitat më të mira të Kodi janë pak të vështira për tu hedhur poshtë, ka shumë zgjedhje për tifozët e NBA-së.

Shumica e shtesave të përmendura në shtesat tona më të mira Kodi për sportet duhet të bëjnë hile, por ne do të rezervojmë përmendje të veçantë për SportsDevil dhe Bennu, të cilat kanë përmbajtje sportive nga e gjithë interneti, të kombinuara mjeshtërisht për kënaqësinë tuaj. Të përfshira janë TNT dhe ESPN, kështu që ju pothuajse ju garantoni ndonjë veprim serioz NBA.

Opsione të tjera NBA përmes Kodi janë NBA në Kërkesë (përmes repos së Besëlidhjes) dhe Lojërat e Plota NBA, e cila gjendet përmes Fusion. Të dyja janë alternativa të shkëlqyera që duhet t’ju drejtojnë drejt asaj që po kërkoni.

Torrent i Lojrave NBA

Megjithëse faqet e përplotave janë mjegulluese në rastin më të mirë, ka disa të dedikuara për të postuar ribotime në NBA. Këto natyrisht nuk janë të gjalla, por, hej, ata janë të lirë, apo jo? Sidoqoftë, shumica e vendeve të zakonshme përrua nuk mbajnë lojëra sportive, kështu që do të duhet të përdorni ato të dedikuara si ato të përmendura në këtë fije të kuqërremtë.

Një tjetër mundësi pak a shumë në të njëjtën ngrohtë është të kalosh nëpër disa nga faqet më të mira të përroit të cloud (disa lojëra do të shfaqen atje, megjithëse janë hit dhe humbur), ose të kalojnë nëpër Usenet. Ka shumë pak në internet që nuk mund të gjenden në ndonjë mënyrë ose në një tjetër në këtë proto-internet, pa dyshim që dobësi është se është, ju e dini, Usenet.

përfundim

Shpresojmë që kjo përzgjedhje e mënyrave për të parë NBA në internet do t’ju ndihmojë të kapni dozën tuaj të përjavshme (ditore?) Të etheve të lodhur pa shumë bujë ose para të shpenzuara. Megjithëse sigurisht që rruga legale është gjithmonë e preferueshme – yjet e basketbollit duhet të hanë, gjithashtu – nëse nuk jeni nga xhepi ose në një vend, nëse rruga legale është bërë e pamundur, keni disa mundësi të hapura për ju, prapë.

A keni ndonjë mënyrë për të parë ndeshjen që ne disi humbi? Keni ndonjë ndryshim për të cilin mendoni se duhet të dimë? Na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit që lexuat dhe argëtohesh duke parë lojën.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map