NordVPN vs Mullvad: Giant bojuje za krtek v roce 2020

V současné době zaujímá NordVPN v našem celkovém žebříčku VPN druhé místo. Pokud si přečtete naši recenzi NordVPN, uvidíte, že ji máme rádi z mnoha důvodů, z nichž některé zahrnují cenově dostupné dlouhodobé ceny, snadné použití a vynikající zabezpečení. 


Mullvad, na druhé straně, visí mnohem dále dolů totem VPN. Pokud se však podíváte na naši úplnou recenzi Mullvad, zjistíte, že existuje celá řada zajímavých zvláštností, které nabízejí úroveň soukromí a cenovou dostupnost, kterou většina poskytovatelů nemůže. 

S ohledem na to jsme se rozhodli, že je čas na zápas NordVPN vs. Mullvad, aby viděli, kdo vyjde na vrchol jako král rozpočtu přátelského soukromí.

Nastavení boje: NordVPN vs. Mullvad

Aby byla tato soutěž spravedlivá a zároveň hustě informativní, rozdělili jsme věci do pěti kol. Každé kolo začneme tím, že se podíváme na to, jak si každý poskytovatel vede v určité kategorii. 

Po vyhodnocení každé sítě VPN probereme, která z nich je vítězná a proč, a pak této síti přiřadí jeden bod pro toto kolo. První kolo se zaměřuje na vlastnosti VPN, následuje kola na cenách, snadnost použití, rychlost a konečně bezpečnost.

1

Funkce

Začneme tím, uvidíme, jaké funkce nabízí každý poskytovatel VPN. Hledáme několik věcí, které jsou důležité pro zabezpečení, které považujeme za povinné pro všechny VPN, aby byly označeny jako použitelné.

Nejprve hledáme vypínač zabíjení, který vypne tok internetového provozu, pokud se VPN odpojí. Za druhé, hledáme možnost automatického spuštění a připojení při spuštění, což pomáhá zajistit, aby žádná z vašich informací neprosakovala dříve, než se budete moci ručně připojit k VPN.

Kromě toho vše ostatní v podstatě třešničkou na dortu. Poskytovatelé ztratí hlavní body, pokud není k dispozici přepínač zabíjení nebo automatické připojení, ale získají body tím, že mají extra dobroty pro drotáře.

NordVPN

Přímo z brány se zdá, že NordVPN zapůsobil. Nejen, že má standardní přepínač zabíjení, ale také přepínač zabíjení aplikací. To vám umožní definovat seznam programů, které mají být odpojeny od internetu, pokud VPN ztratí připojení, spíše než zcela vypnout internet. 

nordvpn-review-killswitch

NordVPN má navíc robustní nabídku automatického připojení. Můžete si vybrat, zda chcete aplikaci spustit a vždy se připojit při spuštění, nebo se můžete rozhodnout připojit, pouze pokud zjistí nezabezpečené bezdrátové připojení. To pomáhá udržovat vaše připojení v bezpečí před nebezpečím veřejné WiFi.

Nabídka automatického připojení také umožňuje zvolit preferované umístění serveru nebo oblast, ke které se chcete připojit automaticky. Pokud jde o další funkce, NordVPN má několik pozoruhodných. Věci, jako je neviditelnost ve vaší místní síti a zastaralé servery, mohou pomoci zvýšit vaši úroveň online bezpečnosti a anonymity. 

Pro ty, kteří skutečně dbají na bezpečnost, nabízí NordVPN dokonce možnost dvojité VPN, která využívá více VPN serverů v relé, aby bylo sledování online aktivity ještě náročnější..

Mullvad

Rozvržení nabídky Mullvadu rozděluje nastavení do dvou částí: „preference“ a „pokročilé“. V části „Předvolby“ najdete přepínače, které umožňují zvolit, zda chcete konfigurovat aplikaci tak, aby se spouštěla ​​při spuštění, a také zda se automaticky připojit. 

mullvad-review-killswitch

Neexistují však žádná nastavení, která by vám umožňovala zvolit, ke kterému se Mullvad připojí, pokud máte nakonfigurováno automatické připojení. Zdá se však, že se připojuje k nejnovějšímu serveru, který jste použili. 

Další dvě možnosti v nabídce předvoleb jsou pro zapnutí nebo vypnutí oznámení a pro povolení místním zařízením, například tiskárnám, vidět připojený počítač..

V části „pokročilé“ najdeme přepínač zabíjení Mullvad, který je jednoduše označen jako „blok při odpojení“. Pod touto možností je krátký popis toho, co dělá, což uvádí, že blokuje provoz, když není připojen VPN, a to ani v případě, že je aplikace uzavřena..

Je to nevhodný způsob, jak provést přepínač zabíjení, a přestože vás to stále drží v bezpečí, je pravděpodobné, že většina lidí tuto funkci opustí, aby se vyhnul nepříjemnostem..

Kromě nejzákladnějších a základních funkcí, které jsme zmínili, nemá Mullvad téměř co nabídnout, zejména proto, že způsob, jakým jsou tyto prvky navrženy, je fatálně vadný..

První myšlenky

Oba poskytovatelé pokrývají absolutní holé potřeby, které jsme zmínili, ale Mullvad to dělá špatně. Způsob, jakým funguje přepínač zabíjení Mullvad, je téměř nepoužitelný a NordVPN má robustnější implementaci každé funkce, kterou oba sdílejí.

NordVPN má také řadu dalších funkcí, které jej posouvají daleko před Mullvad v této kategorii. To však znamená, že stále existují funkce, které oba tito poskytovatelé postrádají, například rozdělení tunelů. 

Pokud máte zájem o skutečně bohatou síť VPN, která zahrnuje například rozdělené tunelování, podívejte se na naši recenzi ExpressVPN.

Kolo: Funkce Point for NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

2

Ceny

Stanovení ceny je část, která obvykle umožňuje poskytovatelům outsiderů dohnat body tím, že nabízí lepší nabídku než konkurent. Samotné peněžní náklady však nejsou jedinou věcí, kterou v této části hodnotíme.

Také se podíváme, zda sítě VPN poskytují bezplatné zkušební verze a jaký druh zásad pro vrácení peněz nabízejí. Zvažujeme také, jaké způsoby platby jsou k dispozici a kolik připojení je povoleno na předplatné.

NordVPN

Jak jsme viděli v naší soutěži NordVPN vs. CyberGhost, ceny NordVPN překonávají většinu ostatních špičkových VPN, ale rozhodně to není bezkonkurenční. NordVPN nabízí pouze jeden plán se čtyřmi různými možnostmi fakturačního období.

Měsíční ceny NordVPN jsou v parkovišti mnoha dalších nejlepších konkurentů. Není to moc, ale také ne výstřední. Přechod na roční plán snižuje náklady téměř na polovinu, přičemž dvou a tříleté plány nabízejí ještě lepší hodnotu. 

Bez ohledu na to, jaké časové období si vyberete, tento plán vám umožní současně připojit až šest zařízení a zahrnuje neomezenou šířku pásma. Platbu lze provést kreditními kartami, Amazon Pay, Alipay, UnionPay a mnoha kryptoměnami.

Ačkoli NordVPN nenabízí žádnou bezplatnou zkušební verzi nebo bezplatný plán, má 30denní záruku vrácení peněz. To je důležité, protože abyste dosáhli co nejlepší dlouhodobé dohody, mohli byste potopit sto dolarů do softwaru, který jste nikdy nezkoušeli.

Mullvad

Mullvad má to, co je pravděpodobně nejefektivnějším a nejsrozumitelnějším cenovým modelem jakékoli VPN na trhu. Neexistují žádné možnosti pro plány nebo časové období, existuje pouze jedna měsíční cena.

Existuje pouze měsíční plán, ale pro ty, kdo hledají měsíční variantu, je to jedna z nejdostupnějších VPN na trhu. V mnoha ohledech to funguje jako perfektní protiklad k cenám společnosti NordVPN, která je na měsíční straně vysoko a začíná klesat, čím déle se zaregistrujete. 

Mezi nimi však existují i ​​určité podobnosti. Pro začátek nabízí Mullvad stejnou 30denní záruku vrácení peněz. Žádný poskytovatel nenabízí bezplatnou zkušební verzi a Mullvad také přijímá řadu stejných platebních možností jako NordVPN, včetně kreditních karet, PayPal a bitcoinů..

Přestože jsou typy plateb, jako jsou UnionPay a Amazon Pay, vynechány, Mullvad také přijímá možnosti, které NordVPN neprovede, včetně Swish a hotovosti.

Round Two Myšlenky

To bylo jedno z nejtěžších cenových kol, které jsme museli zaznamenat v souboji. Protože ani VPN nenabízí bezplatný plán, doporučujeme lidem, kteří mají zájem o bezrizikovou VPN, vyzkoušet naše bezplatné služby VPN. 

Ačkoli Mullvad má lepší ceny na meziměsíční bázi, ceny NordVPN klesají níže, než Mullvad, jakmile dosáhnete dvouletého plánu a stanete se lákavější pro tříletý plán. Vzhledem k tomu, že NordVPN má lepší vlastnosti, je to nepochybně lepší hodnota a cenově dostupnější varianta na konci dne. 

Kolo: Cenový bod pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

3

Snadnost použití

Stejně jako v našich úplných recenzích VPN je třetí část, kterou se zabýváme, snadná obsluha. V této části se podíváme na celkovou uživatelskou zkušenost, od registrace k účtu až po skutečné používání VPN. 

Přestože snadné použití je nej subjektivnější věcí, kterou při těchto porovnáváních bereme v úvahu, domníváme se, že je důležité nabídnout představu o tom, jaké to je používat každou VPN a pro koho by to mohlo být nejlepší. Složitější VPN sítě s spoustou technických možností mají své místo, ale většina lidí hledá něco, co je připraveno jít, aniž by bylo třeba drátění.

NordVPN

Desktopový klient a mobilní aplikace společnosti NordVPN jsou dobře propracované a snadno použitelné. Desktop klient má velkou mapu na pravé straně okna se seznamem serverů vlevo. 

Tento seznam je seřazen podle abecedy a vedle názvu každé země je zobrazen příznak, což usnadňuje rychlé procházení a nalezení požadované polohy. V horní části seznamu zemí je také vyhledávací panel, který umožňuje zadat název země místo ručního prohledávání seznamu..

Alternativně můžete prohlížet mapu, kterou můžete procházet kliknutím a tažením. Kliknutím na modré bubliny na mapě na mapě se můžete připojit k serveru na tomto místě, což nás ve skutečnosti přivádí k jedné hlavní stížnosti, která se týká uživatelské zkušenosti společnosti NordVPN..

nordvpn-review-interface

Algoritmus, který vybere server, který se má použít ve vašem preferovaném umístění, se zdá být poškozen. Často si vybírá server, který je pod značným zatížením a nedostává nejlepší časy. Budeme se na to dívat trochu více v nadcházející sekci „rychlost“, ale občas je to problém. 

To vás někdy nutí, abyste ručně vybrali server ze seznamu, což naštěstí není obtížné dělat s rafinovaným rozhraním NordVPN. Nabídky nastavení jsou snadno přístupné a vše v nastavení má jasně formulované štítky a vysvětlení. 

Webové stránky NordVPN nejsou nutně pozoruhodné, ale jsou celkově dobře usměrněné, aby vám pomohly zaregistrovat se nebo najít podporu. Zřízení účtu vyžaduje e-mail a heslo, což je standardní tarif pro vytvoření účtu pro téměř cokoli. 

Celkově se NordVPN snadno používá, i když jste někdo, kdo nemá zběhlé technologie. Stačí nainstalovat klienta, který lze snadno najít na webu, a kliknutím na mapu se připojit k tomuto umístění.

Mullvad

Hned z pálky se zdálo, že nás Mullvad obtěžuje. Když jsme začali stahovat klienta z webových stránek Mullvadu, běžel pomalou rychlostí a odhadoval, že stahování souboru o velikosti několika megabajtů bude trvat dvě celé hodiny..

rozhraní mullvad-review-interface

Na našem připojení jsme provedli rychlostní test, abychom potvrdili, že na našem konci nebylo nic špatného, ​​a náš internet byl v pořádku. Nakonec stahování vypršelo a my jsme zahájili další pokus. Tentokrát se stahování začalo stejně pomalu, ale nakonec se rozběhlo a bylo možné dokončit.

Tento malý soubor, který měl trvat několik sekund, než stáhl, stále trval asi pět minut. Potom jsme spustili spustitelný soubor, který jsme právě stáhli, a bylo nám řečeno, že instalace selhala.

Abychom shrnuli naše zjištění, nejpravděpodobnější potíže s instalací, se kterými jsme se setkali, byly kvůli nastavením a adaptérům, které do našeho počítače přidala nebo změnila jiná VPN, což narušilo to, co se instalační program Mullvad pokoušel udělat. 

To však nic nemění na skutečnosti, že po desítkách po desítkách testů VPN jsme nikdy neměli další VPN, která by nám tento problém dala. Po vyčištění několika nastavení sítě v našem počítači instalace proběhla úspěšně. Pokud jste však někdy použili jinou VPN, určitě si dejte pozor na tento potenciální problém.

Po instalaci není klient špatný a umožňuje snadné připojení k VPN. Seznam serverů lze vylepšit přidáním vlajek každé země. To pomáhá více, než byste očekávali, pokud jde o rychlou identifikaci místa, které hledáte, při procházení seznamem.

Spíše než otevření v novém okně je klient ukotven do pravého dolního panelu systému. Hlavní obrazovka umožňuje snadno připojit nebo změnit požadované místo, zatímco nabídky nastavení se snadno pohybují, což by mělo být dané, vzhledem k tomu, jak jsou neúrodné. 

Kolo tři myšlenky 

NordVPN má solidní webovou stránku, která usnadňuje registraci a získávání míčů pomocí VPN. Mezitím nám Mullvad způsobil problémy prakticky na každém kroku.

Od stahování klienta, přes jeho správné fungování, až po prostudování seznamu serverů, Mullvad nemůže odpovídat úrovni polské a uživatelsky přívětivosti, kterou nabízejí aplikace NordVPN..

Kolo: Snadné použití bodu pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

4

Rychlost

Na rozdíl od předchozí sekce, která byla jednou z nej subjektivnějších věcí, které pokrýváme, je rychlost pravděpodobně nejvíce vědeckou částí. Abychom mohli spravedlivě porovnat každou VPN, testujeme je co nejrychleji, zády k sobě.

Začneme tím, že provedeme kontrolní měření bez připojení VPN a použijeme je jako základní linii. Poté jsme každou VPN umístili do stejných pěti míst, abychom zjistili, které z nich má lepší nebo spolehlivější rychlosti.

Kromě toho provádíme některé procházení, streamování a snažíme se zjistit, jak se rychlosti na papíře promítají do skutečného světa.

NordVPN

NordVPN byl dříve porazen, pokud jde o rychlost, například v článku NordVPN vs. IPVanish. Není tomu tak nutně proto, že NordVPN je pomalý, ale proto, že je mezi jednotlivými servery velmi nekonzistentní.

Jeden server může dosáhnout téměř celé své nechráněné šířky pásma, zatímco jiný server na stejném místě může snížit vaši šířku pásma na méně než desetinu. Ve skutečnosti je to takový problém, že jsme v našem nejrychlejším zaokrouhlení VPN dali NordVPN nečestnou zmínku..

Alespoň část tohoto problému je, jak jsme zmínili, díky zdánlivě přerušenému výběru serveru, který klient ve výchozím nastavení provádí. Například britský server nefungoval vůbec, dokud jsme ručně nevybrali jiný server, abychom získali skóre, které jsme udělali.

Se vším, co bylo řečeno, má NordVPN nepochybně dlouhou cestu, pokud jde o výkon a konzistenci, ale tentokrát jsme stále viděli většinou dobré rychlosti. Každý server kromě Japonska překročil rychlost stahování 100 Mb / s, a dokonce i Japonsko bylo od toho vzdálené jen kousek. 

Rychlosti nahrávání byly jiné, ale Spojené království nám vrátilo méně než jedno procento naší šířky pásma pro nahrávání. Přesto se nám stále podařilo získat použitelný výkon ze všech serverů, a to i při sledování HD videa bez problémů.

Mullvad

Mullvad byl ve skutečnosti rychlejší většinu času při vytváření spojení ve srovnání s NordVPN. NordVPN trvá asi 10 sekund, zatímco Mullvad obvykle trvá asi pět až sedm. Ačkoli je to rychlejší než NordVPN, stále to není příliš působivé a je to opravdu jediné místo, kde byl Mullvad rychlejší než NordVPN. 

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)8146.1511.4
Louis23158,3210,36
Londýn108131,758.1
Amsterdam146144,344,35
Jižní Afrika26291,173,05
Tokio172129,756,42

Ačkoli NordVPN má určitě své nedostatky, pokud jde o spolehlivost a rychlost, Mullvad bojuje ještě více. Mullvad neměl jediný server s vyšší rychlostí stahování než NordVPN.

Existuje však několik serverů, kde Mullvad dokázal porazit NordVPN při rychlosti přenosu a v některých případech ping. Například v Brazílii Mullvad oholil 20 ms off pingu NordVPN a zvýšil rychlost uploadu téměř o 30 procent. 

Ve většině případů je však rychlost stahování králem a společnost NordVPN měla v Brazílii více než dvojnásobnou rychlost stahování Mullvad. Prohlížeč Mullvad byl jistě tolerovatelný, ale ve srovnání s NordVPN došlo při načítání webových stránek k výraznému zpoždění asi půl sekundy..

Kolo čtyři myšlenky

Jak jsme řekli na začátku této části, porovnání rychlosti dvou sítí VPN je vědecké úsilí. Při pohledu na data je NordVPN objektivně rychlejší a my to můžeme anekdotálně podporovat z našich zkušeností pomocí obou těchto VPN.

NordVPN má však ještě větší potenciál. Pokud by to nebyl pro nefunkční stav automatického výběru serveru, byla by to ještě menší soutěž. Další informace o rychlosti a zbytečném potenciálu společnosti NordVPN (a také o tom, že je porovnána s některými z nejrychlejších možností na trhu) si můžete přečíst v naší nejlepší VPN pro herní zaokrouhlování.

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

5

Zabezpečení a soukromí

Závěrečná část je to, co by mnozí tvrdili, že je nejdůležitější: bezpečnost a soukromí. Ačkoli jsou tyto položky obvykle uvedeny v našich vlastních sekcích v našich úplných recenzích VPN, v našich porovnáváních je kombinujeme do jedné. 

Pokud jde o zabezpečení, podíváme se, jaké druhy protokolů VPN nabízejí a jakou úroveň šifrování používají. Dále testujeme případné úniky DNS nebo IP. 

Z důvodu ochrany osobních údajů kontrolujeme všechny zásady ochrany osobních údajů každé VPN, abychom zjistili, jaký druh informací shromažďuje a jak se používá..

NordVPN

Jak jsme viděli v naší soutěži NordVPN vs. ExpressVPN, má NordVPN zabezpečení, které může konkurovat tomu nejlepšímu na trhu. NordVPN používá protokol OpenVPN spárovaný se šifrováním AES-256, což je považováno za zlatý standard zabezpečení VPN.

I když nemusí existovat žádné možnosti, pokud jde o protokol nebo šifrování, tato konfigurace je spolehlivě bezpečná. Při testování NordVPN se nám nepodařilo zjistit únik DNS ani jiné porušení bezpečnosti.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti NordVPN jsou slušně stručné a jsou psány snadno čitelným způsobem, na rozdíl od téměř nerozluštitelné právní úpravy, v níž jsou zapsány některé zásady ochrany osobních údajů. Pokud jde o používání VPN, nezachovává žádnou z vašich identifikací informace. 

Většina informací, které o vás NordVPN získává, pochází z vytvoření vašeho účtu, když dáte e-mail k registraci, ale může to být snadno nevyřízený e-mail, který je stále relativně anonymní. 

Na webu jsou také shromážděny některé informace prostřednictvím souborů cookie, ale tyto informace se používají k údržbě webových stránek a bohužel dnes jsou nevyhnutelnou praxí online..

Mullvad

Stejně jako tvorba cen je to další oblast, kde Mullvad kuje svou vlastní cestu a dělá věci jedinečným způsobem. K vytvoření účtu není vyžadována e-mailová adresa – ani heslo. 

Místo toho jednoduše kliknete na tlačítko na webu Mullvad, které říká „vygenerovat účet“, a obdržíte náhodný 16místný kód. Tento kód je v podstatě jak název vašeho účtu, tak heslo, takže je důležité jej nějakým způsobem uložit a udržet v bezpečí.

Pokud použijete možnost platit něco jako hotovost nebo bitcoin, jste pro Mullvad zcela anonymní a zásady ochrany osobních údajů jsou z velké části irelevantní. Jakékoli informace, které shromažďuje Mullvad, nejsou nijak spojeny s vaším jménem nebo identitou, pokud se nerozhodnete použít platební způsob, který má tyto informace. 

Přihlášení vyžaduje pouze náhodně přiřazený kód. Ačkoli to má výhody z hlediska ochrany soukromí, přináší také některé jedinečné problémy. Například pokud ztratíte tento kód, ztratíte svůj účet bez skutečné metody obnovy.

Pokud navíc někdo dostane tento kód, neexistuje způsob, jak jej změnit, aby někoho zablokoval. Místo toho musíte získat nový kód a nový účet. Kromě tohoto zajímavého a vysoce anonymního systému správy účtů jsou zásady ochrany osobních údajů společnosti Mullvad také špičkové a tvrdí, že o vás nejsou prostřednictvím protokolu VPN zaznamenány žádné informace..

Pokud jde o zabezpečení, Mullvad používá stejnou konfiguraci jako NordVPN, s OpenVPN používaným pro protokol a šifrování AES-256. Pokud se chcete dozvědět, co to všechno znamená, nezapomeňte se podívat na naše články o šifrování a protokolu. Stručně řečeno, je to skvělý pár pro výkon a zabezpečení VPN.

Kolo pět myšlenek

Přestože je NordVPN bezpečným poskytovatelem, který vykonává dobrou práci při respektování a ochraně vašeho soukromí, musíme poskytnout úvěr tam, kde je úvěr splatný. Mullvad používá jedinečný systém, který pomáhá maximalizovat soukromí uživatelů.

Mullvad pracuje takovým způsobem, že pokud se tak rozhodnete, nemá žádné informace o tom, kdo jste. To znamená, že je pro ně doslova nemožné vás jakýmkoli způsobem identifikovat, což je stejně soukromé jako online.

Kolo: Bezpečnostní a soukromí bod pro Mullvad

Logo NordVPN
Logo Mullvad

6

Závěrečné myšlenky

S konečným skóre 4: 1 je NordVPN jasným vítězem v tomto utkání. NordVPN nabízí lepší hodnotu pro ty, kteří jsou schopni platit předem za dlouhodobé plány, a také dává uživatelům více funkcí a kontrolu nad fungováním VPN.

Vítěz: NordVPN

Soukromí Mullvad je díky své jedinečné metodě sledování účtů na špičkové úrovni, ale to samo o sobě nestačí k tomu, aby se vyrovnal jeho pomalejším rychlostem a obtížnější instalaci a použití ve srovnání s NordVPN. Pokud jsou však vaše obavy a bezpečnost anonymity, může být lepší volbou Mullvad.

Pokud máte zkušenosti s některou z těchto sítí VPN, rádi bychom vás slyšeli v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map