Rishikimi i KeepSolid VPN Lite – Përditësuar 2020

Rishikimi i KeepSolid VPN Lite

KeepSolid VPN Lite është vëllai më i vogël i VPN Unlimited dhe ka disa nga të njëjtat çështje si motra e motra. Thënë kështu, nëse doni një VPN falas për t’u përdorur në smartphone tuaj, mund të bëni edhe më keq. Shikoni nëse mund të bëni më mirë duke kontrolluar rishikimin tonë të plotë të KeepSolid VPN Lite.


mirë-VPN-Shqyrtime

KeepSolid nuk është i ri për rrjetet private virtuale. Ne kemi rishikuar një nga produktet e tjera të kompanisë – VPN Pafund (lexoni rishikimin tonë VPN Pafund). KeepSolid VPN Lite është vëllai i foshnjës VPN Pafund, një VPN falas me një klikim me një klik për smartphone tuaj në të cilin nuk duhet të regjistroheni. VPN-të e lira janë të rralla, gjë që e bën KeepSolid VPN Lite kaq interesante.

Për t’i dhënë asaj një përmbledhje të duhur, ne do të shohim se sa mirë performon. Ne do të shqyrtojmë shpejtësinë e serverit të tij, performancën e transmetimit, veçoritë, shërbimin ndaj klientit, sigurinë dhe politikën e intimitetit përpara se të japim verdiktin tonë.

Megjithëse ky përmbledhje e KeepSolid VPN Lite do të mbulojë të gjitha këto, fakti që shërbimi është falas, dhe problemet që vijnë me këtë, e bëjnë të vështirë përfshirjen në udhëzuesin tonë më të mirë VPN.

KeepSolid VPN Lite, siç sugjeron edhe emri, është një VPN “lite” që nuk ka shumë veçori. Nëse jeni duke kërkuar një VPN falas, të lehtë për t’u përdorur për smartphone tuaj, mund të bëni shumë më keq sesa ta provoni. Nëse nuk e keni mendjen të paguani, do të gjeni vlera më të mirë nga një konkurrent siç është ExpressVPN (lexoni përshtypjen tonë të ExpressVPN).

VPNLite-Website-Splash

VPNLite-Website-Çmimeve

VPNLite-Website-Features

VPNLite-Menu-Mbështetje

VPNLite-Menu-Rreth

i mëparshëm

tjetër

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për KeepSolid VPN Lite

Features

Mos e shkarkoni KeepSolid VPN Lite dhe të presin një seri të pasurive të veçorive sepse do të zhgënjeheni nëse e bëni. ,Shtë, dritë, veçori, dritë në personalizim dhe dritë në pothuajse çdo gjë tjetër.

Ka për qëllim të përdoret në pajisjet e lëvizshme, kështu që ju mund të shkarkoni aplikacionin në Android dhe iOS, por nuk ka asnjë mbështetje për Linux. Megjithatë, ekziston një klient macOS dhe një për Windows.

VPNLite-Free-Server

Klienti Android është ndoshta më i thjeshtë dhe më i lehtë që kemi parë ndonjëherë. Ju thjesht zgjidhni një server dhe klikoni në një buton të madh “start” për t’u lidhur. Ju nuk duhet të regjistroheni për të përdorur KeepSolid VPN Lite. Shërbimi falas do të përpiqet t’ju shesë paketat e paguara të KeepSolid, por nuk jeni të detyruar t’i blini ato dhe nuk është një shitje e vështirë.

Nëse nuk vendosni të paguani për KeepSolid VPN Lite, do të kufizoheni në kriptimin e AES 128-bit dhe protokollin IKEv2 për lidhje. Do të jeni në gjendje të lidheni vetëm me një server, dhe ai është me qendër në Kaliforni, në krahasim me më shumë se 400 nëse rifreskoni paketën Turbo.

Turbo gjithashtu ju lejon qasje në servera specialë miqësorë për torrent. Pakoja Turbo Stream ju jep ato, si dhe servera për transmetimin e iPlayer të BBC-së, Netflix dhe platformave të tjera kryesore të transmetimit.

Uebsajti sugjeron që përdoruesit e paguar të marrin protokollin KeepSolid Wise për të ndihmuar në anashkalimin e rrjeteve të kufizuara, të cilat mund të jenë të dobishme për njerëzit që kërkojnë të anashkalojnë censurën e internetit në vende të tilla si Kina.

Problemi i vetëm është se klienti nuk ka personalizim, kështu që nuk është e qartë se si mund ta përdorni këtë opsion. Duke pasur parasysh këtë, një VPN siç është NordVPN (lexoni rishikimin tonë të NordVPN) do të ishte më mirë nëse po kërkoni shërbimet më të mira VPN për Kinën.

Kjo ka të bëjë me KeepSolid VPN Lite. Nuk ka asnjë goditje vrasëse, tunele të ndara ose ndonjë veçori tjetër që do të shihni në një shërbim të VPN me raft të lartë, dhe megjithëse duket se është në dizajn, ju mund të dëshironi të shikoni në arkivin tonë VPN për alternativa nëse është problem.

Përmbledhje e veçorive

LogoS KeepSolid VPN Litevpnlite.net

Fillon nga 208 $ muaj gjithë Plane

i përgjithshëm

Menyra pagese
PayPal, kartë krediti, Kredi Google Play, SMS

Pranon cryptocurrency

Lidhje të njëkohshme
1

Mbështet tunelizimin e ndarë

Bandwidth i pakufizuar

Provë falas në dispozicion
3 ditë

Periudha e rimbursimit
3 ditë

Shuma e serverit në të gjithë botën
400 servera në 70+ vende

OS-të e desktopit
Windows, MacOS

OS-të e lëvizshme
Android, iOS

Zgjatjet e shfletuesit

Mund të instalohet në ruterë

streaming

Mund të hyni në Netflix SHBA

Mund të hyni në iPlayer në BBC

Mund të hyni në Hulu

Mund të hyni në Amazon Prime Video

siguri

Llojet e shifrimit
128-AES, 256-AES

Protokollet VPN në dispozicion
IKEv2

Aktivizohet në fillimin e pajisjes

Lejon përrua

Politika e mos-prerjeve

Kaloi testin e rrjedhjes DNS

Killswitch në dispozicion

Malware / bllokues i reklamave të përfshira

mbështetje

Biseda live

Mbështetje me email
24/7

Mbështetje telefonike

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

Çmimeve

KeepSolid VPN Lite vjen me tre lloje të paketave dhe tre gjatësi pagese. Duke pasur parasysh grupin e tij të karakteristikave të kufizuara, është mirë që paketat e tij premium janë me çmim të mirë, me një nga tarifat mesatare më të lira mujore që do të gjeni në listën tonë të vlerësimeve të VPN.

Ju mund të rrëmbeni KeepSolid VPN Lite në pako javore, mujore ose vjetore. Abonimet mujore dhe vjetore vijnë me një politikë kthimi shtatë-ditore, dhe paketa shtatë-ditore vjen me një dritare të rimbursimit tre-ditor.

Ju keni gjithashtu tre lloje të paketave për të zgjedhur. Pa dyshim që nuk kushton asgjë, por është e kufizuar. Siç u përmend, ju vetëm duhet të lidheni me një server të bazuar në SH.B.A..

Dy paketat e tjera janë më interesante. Turbo vjen me më shumë servera, duke përfshirë disa të listuar si “serverë përrua”. VPN Lite i KeepSolid nuk do ta përdorë atë në VPN-në më të mirë për listën e shkurtër të torrenteve, por është mirë të shohësh që ka serverë specialiteti.

Nëse rindërtoni në Turbo Stream, ju merrni tiparet e Turbo, plus qasjen në “serverët e rrjedhës” për Netflix, BBC iPlayer, Hulu dhe platforma të tjera streaming. Ne do t’i provojmë ato më vonë në këtë përmbledhje. Ju mund të paguani vetëm për Turbo Stream në baza mujore, dhe kushton 6.99 dollarë në muaj.

Siç u përmend, KeepSolid VPN Lite me çmim të mirë, por seti i kufizuar i veçorive mund të luajë një rol në këtë. Paketat janë më të lira se vëllai i tij i madh VPN Pafund, por KeepSolid VPN Lite ka shumë më pak karakteristika.

Me 4,99 dollarë në muaj, ose 2.08 dollarë në muaj mesatarisht nëse paguani çdo vit, KeepSolid VPN Lite është konkurrues në një nivel financiar me emra më të mëdhenj, siç është CyberGhost (lexoni rishikimin tonë CyberGhost).

Me normën vjetore për Turbo që vjen me 24,99 $ për vitin, VPN është një vjedhje nëse po kërkoni një VPN celular që mund të përruajë. Streamers mund të zbulojë se ata marrin një shërbim më të mirë duke u pajtuar me një emër më të madh, siç është ExpressVPN.

Nuk ka mundësi të veçanta pagese me KeepSolid VPN Lite. Nëse vendosni të blini një pajtim, mund ta bëni këtë përmes dyqanit tuaj të aplikacionit dhe sipas detajeve të pagesës bashkangjitur në atë llogari. Për shembull, ju mund të paguani me një kartë debiti të bashkangjitur në llogarinë tuaj të Google Play Store.

Lehtësinë e përdorimit

Gjithçka në lidhje me KeepSolid VPN Lite është krijuar për thjeshtësi dhe duke e bërë shërbimin sa më të thjeshtë të jetë e mundur. Possshtë ndoshta aplikacioni më i thjeshtë VPN që ne kemi shqyrtuar.

Instalimi është i lehtë. Drejtohuni në dyqanin tuaj të dëshirave të kërkimit, kërkoni për “VPN lite” dhe shkarkoni aplikacionin. Kur ta hapni për herë të parë, do t’ju pyesë se për çfarë dëshironi ta përdorni dhe do t’ju prezantojë me katër opsione.

VPNLite-Splash-Options

Tre nga katër opsionet – “streaming”, “përrua” dhe “intimitet” & siguria – lista e zgjeruar e serverëve “- ju çon në një ekran të shitjeve që shpjegon përfitimet e paketave të paguara. Ju mund të “shkoni turbo” dhe të paguani për një pajtim ose të klikoni përsëri dhe të zgjidhni “intimitetin & siguri ”për të përdorur shërbimin falas.

Nuk kërkohet regjistrim. Do të shkoni drejtpërdrejt në ekranin e zgjedhjes së serverit, ku do të shihni një hartë botërore që tregon vendndodhjen tuaj, vendndodhjen e serverit tuaj të zgjedhur, një menu drop-down me serverat dhe një buton të madh ndalimi ose fillimi.

VPNLite-Pa-Servers

Do ta shihni adresën tuaj IP në krye, e cila do të ndryshojë pasi të jeni lidhur me një server. Nuk ka asnjë cilësim për të rregulluar përveç zgjedhjes së serverit dhe planit të pajtimit.

Shtë e thjeshtë për të ndryshuar ose anuluar pajtimin tuaj. Thjesht goditni butonin e menusë, i cili është në krye të majtë në klientin Android dhe zgjidhni “planet VPN”.

Do të shihni opsionet e pagesës për abonimet e ndryshme, së bashku me çmimet dhe veçoritë aktuale. Do të shihni gjithashtu termat dhe kushtet, si dhe lidhjet me politikën e privatësisë dhe “rregulloret e përdorimit të të dhënave”, të cilat përshkruajnë se si KeepSolid do t’i përdorë të dhënat tuaja.

VPNLite-Menu

Seksioni i menusë gjithashtu ofron mundësi për të vlerësuar aplikacionin, për të parë aplikacionet e tjera KeepSolid dhe për të marrë kontakte me mbështetjen e klientit përmes një sistemi të integruar të mesazheve. Pretendon se ka një orë kthimi një orë për pyetje për mbështetjen e klientit, të cilat do t’i testojmë më vonë në këtë përmbledhje.

KeepSolid VPN Lite nuk është krijuar për tu përdorur me vështirësi. Ka për qëllim tregun fillestar VPN si një mënyrë për të ngjallur interes për aplikacionet e tjera të kompanisë, dhe është më e lehtë për t’u përdorur sesa VPN-të e tjera të përqendruara në celularë që kemi testuar, siç është Speedify (lexoni përshtypjen tonë të Speedify).

shpejtësi

Ne vendosëm shpejtësinë e KeepSolid VPN Lite në provë, duke krahasuar shpejtësinë e shkarkimit dhe ngarkimit, si dhe vonesën, me lidhjen tonë të pambrojtur në Mbretërinë e Bashkuar.

KeepSolid VPN Lite nuk është një nga shërbimet më të shpejta VPN që kemi testuar, por mban mirë kundër konkurrencës së tij. Dobësi është se ju duhet të paguani për të marrë shpejtësi të arsyeshme, siç tregojnë rezultatet tona më poshtë.

Lokacionet: Ping (ms) Shkarkoni (Mbps) Ngarkime (Mbps)
Të pambrojtur (MB)1421.675.94
Bruksel2620.955.72
Vienna4016,695.21
Johannesburg20113,635.31
Kuala Lumpur, Malajzi1894.585.01
California (server falas)1601.835.17
California (server i paguar)1585.505.30

Për shkak se KeepSolid VPN Lite tregtohet si një VPN falas, ne testuam serverin falas në Kaliforni kundër një serveri të paguar në të njëjtin vend. Ne gjithashtu testuam një përzgjedhje të serverëve të tjerë me pagesë në të gjithë globin.

Serverët evropianë treguan shpejtësi të mirë dhe vetëm një rritje të vogël të latencës. Serveri Johannesburg kishte një vonesë të dobët, e cila është e kuptueshme duke pasur parasysh vendndodhjen dhe distancën, por shpejtësia e mirë e shkarkimit dhe ngarkimit.

Serverat më të këqij ishin serverët e Sh.B.A-së. Duke pasur parasysh distancën midis Britanisë së Madhe dhe Kalifornisë, shpejtësi më të ulëta të shkarkimit pritet, siç është edhe vonesa më e lartë. Shtë e qartë se do të duhet të paguani për qasje në rrjetin më të gjerë për të marrë shpejtësitë më të mira, megjithëse.

Ne nuk dimë sa përdorues të lirë ka KeepSolid VPN Lite. Me një server që shërben një aplikacion të tërë, ka të ngjarë që kompania të shpejtojë shpejtësinë për menaxhimin e trafikut ose ka shumë përdorues që e përdorin atë.

Megjithatë, është falas, kështu që ne do ta shkurtojmë pak. Për më tepër, duke pasur parasysh që shërbimi ofron një gjerësi të pakufizuar të brezit, është më mirë sesa disa nga VPN-të tona më të lira, të tilla si Windscrib (lexoni rishikimin tonë të Windscribe).

siguri

Në pjesën më të madhe, nuk kemi asnjë ankesë kur bëhet fjalë për sigurinë e KeepSolid VPN Lite. Paketa falas lidhet me shifrimin e AES 128-bit, ndërsa paketat Turbo dhe Turbo Stream lejojnë AES 256-bit, ose të paktën, kjo është ajo që thotë shërbimi.

Nuk ka mundësi personalizimi, kështu që niveli i kriptimit nuk është diçka që përdoruesi mund të zgjedhë. Megjithëse KeepSolid sugjeron që ju mund të përdorni protokollin e tij të pronarit KeepSolid Wise VPN në paketat e paguara, nuk ka asnjë mundësi për të.

Lidhjet standarde përdorin IKEv2, i cili është, për sa i përket sigurisë VPN, një mundësi e mirë për sigurinë. Ne testuam për rrjedhje IP dhe DNS ndërsa ishin të lidhur me serverin falas dhe një server me pagesë, dhe të dy kaluan pa rrjedhje.

KeepSolid VPN Lite është krijuar për të qenë e thjeshtë, dhe si çdo gjë tjetër, siguria e tij duket se ndjek atë filozofi. Shtë adekuat, por nëse shqetësoheni dhe dëshironi të keni qasje në protokolle më të sigurta, siç është OpenVPN, ose keni pas veçori të tilla si një killswitch, ju do të duhet të kërkoni një alternative nga lista jonë më e sigurt e VPN.

intimitet

Ne jemi një bandë e kujdesshme këtu në Cloudward.net, që do të thotë kur një ofrues i VPN thotë se nuk regjistron të dhëna për përdoruesit e tij, ne bëjmë hulumtimin tonë për të parë nëse kërkesa qëndron në shqyrtim.

VPNLite-Website-Privacy

Ne përmendëm shqetësimet tona në lidhje me politikën e privatësisë së KeepSolid në rishikimin tonë të VPN Pafund. Shqetësimet dhe reagimet tona janë të njëjta për KeepSolid VPN Lite sepse politika është e njëjtë.

Ajo që është interesante është se KeepSolid VPN Lite gjithashtu përfshin një lidhje me rregulloret e përdorimit të të dhënave, të cilat shpjegojnë mënyrën e përdorimit të të dhënave. Për shembull, konfirmon që të dhënat në pajisjen tuaj, adresën IP dhe vendndodhjen “përpunohen”.

Një vështrim më i thellë i politikës së privatësisë tregon se të dhënat regjistrohen dhe ruhen, përfshirë informacionin se kur lidheni me një server dhe sa trafik është përdorur. Politika thotë se disa të dhëna, të tilla si adresa juaj e IP, informacioni i pajisjes dhe lloji i lidhjes, nuk janë ruajtur, edhe pse janë regjistruar. Dallimi është mjaft i paqartë për tu shqetësuar.

Whatfarë e bën të qartë politikën e intimitetit është se KeepSolid është i lumtur të ndajë të dhënat tuaja nëse “kërkohet me ligj” nga qeveria ose subjektet private.

Ka shumë paqartësi për të rekomanduar KeepSolid VPN Lite si një mundësi të mirë për përdoruesit në vendet kufizuese, kështu që nuk do të jetë në rregull të jetë zgjedhja jonë për, të themi, VPN më e mirë për Iranin në çdo kohë së shpejti.

KeepSolid Inc. është me bazë në SH.B.A., kështu që secili i shqetësuar për Agjencinë Kombëtare të Sigurisë së Sh.B.A-së dhe mbikëqyrjen e qeverisë ndoshta duhet t’i japë VPN Lite një shtrat të gjerë, gjithashtu.

Performanca streaming

KeepSolid VPN Lite mund të jetë i lehtë në karakteristika, por një nga zonat e pakta që shërben është transmetuesi i rastësishëm i cili mund të pyesë veten se si të shikojë Black Mirror dhe ekskluzivitete të tjera të transmetimit. Ne ishim të prirur t’i vinim në provë serverat e saj të rrjedhës, kështu që ne e bëmë atë duke parë se si ata performuan kur përdorin shërbime të tilla si Netflix dhe BBC iPlayer.

Një kujtesë e shpejtë: serverët e transmetimit janë në dispozicion vetëm në paketën e paguar të Turbo Stream. Ne testuam serverin falas dhe morëm një gabim në proxy, kështu që përdoruesit e lirë nuk janë me fat këtu.

Turbo Stream ka serverë për Hulu, BBC iPlayer, Netflix, ESPN + dhe HBO Tani, kështu që do të keni shumë zgjedhje nëse kërkoni të transmetoni përmbajtje nga SH.B.A. Sigurohuni që të lexoni udhëzimin më të mirë për VPN për HBO Tani nëse ju. jeni të interesuar për atë platformë.

Serveri Netflix, i cili bazohet në bregun perëndimor të Sh.B.A. duke gjykuar nga harta, funksionoi mirë. Përmbajtja që testuam është ngarkuar mirë, me cilësi të mirë dhe pa buffering. Ne u përpoqëm serverët që nuk transmetojnë, por ata u kthyen në një gabim, ashtu siç bëri serveri falas.

Duke pasur parasysh që ka kaq pak mundësi dhe përqendrohet në SH.B.A., KeepSolid VPN Lite mund të mos e bëjë VPN-në tonë më të mirë për listën Netflix, por funksionon, kështu që ne nuk mund ta fajësojmë.

VPNLite-iPlayer-Playback

Një test i ngjashëm për iPlayer BBC funksionoi mirë, pa asnjë problem, buffering ose gabime. IPlayer i BBC-së gjithashtu ka punuar me serverët në Mbretërinë e Bashkuar që nuk ishin vlerësuar për transmetim, gjë që ishte një surprizë e këndshme.

Ne jemi të lumtur të shohim një performancë të fortë streaming nga KeepSolid VPN Lite. Mund të mos ofrojë shumë, por duke pasur parasysh që ai ka një paketë për transmetim, është mirë të shihet që ata serverë funksionojnë siç synohet.

Vendndodhjet e serverëve

Sipas faqes së internetit të KeepSolid VPN Lite, shërbimi ofron mbi 400 servera në më shumë se 70 vende. Mungesa e detajeve është mjaft e dukshme, dhe një numër i kombeve në këtë numër numëronin pak më shumë se 50.

Nuk është e qartë nëse “vendet” do të thotë një komb apo një qytet. Sido që të jetë, 50 vende janë një përhapje e vogël, dhe shumë serverë janë të vendosur në Evropë ose Amerikën e Veriut.

Ekzistojnë gjithashtu shumë më pak se 400 serverë të listuar për lidhje. Shtë e mundur që disa të jenë të fshehur dhe ju jeni të drejtuar të lidheni me një vendndodhje mbi një server të veçantë, por duke pasur parasysh që disa lokacione kanë numra, siç janë California 1 dhe California 2, kjo duket se nuk ka gjasa.

Nëse nuk bazoheni në Sh.B.A ose Evropë, shikoni artikullin tonë ExpressVPN vs NordVPN sepse të dy ofruesit ofrojnë mijëra servera të përhapur në qindra vende midis tyre.

Shërbimi ndaj klientit

KeepSolid VPN Lite ka disa karakteristika, por shërbimi i tij për klientët është i shkëlqyeshëm. Mund të kontaktoni me pyetje mbështetjeje përmes postës elektronike ose një formular kontakti në faqen e internetit, por metoda më e lehtë është përmes një sistemi bisede në aplikacion.

Zona e përkrahjes së klientit, të cilën mund ta gjeni në seksionin e menusë së KeepSolid VPN Lite, ju lejon të dërgoni pyetje direkt te ekipi. KeepSolid VPN Lite thotë se do të përgjigjet brenda një ore, dhe megjithëse nuk kemi pulla të sakta kohore, ajo na u përgjigj në atë kornizë kohore.

VPNLite-Mbështetje-mesazh

Pyetja jonë teknike në lidhje me protokollet dhe kriptimin nuk u përgjigj menjëherë, por pas një mesazhi vijues, ekipi i ndihmës së klientit të KeepSolid VPN Lite ishte në gjendje të zgjidhë problemin. Responsedo përgjigje ishte e shpejtë, e shkruar personalisht dhe e sjellshme.

Kjo është mbresëlënëse, veçanërisht për një aplikacion të krijuar rreth një shërbimi falas. Nëse keni probleme në përdorimin e KeepSolid VPN Lite, duhet të jetë në gjendje të ju marrë mbështetjen që ju nevojitet. Në rast se, një FAQ themelor në faqen e tij të internetit duhet të mbulojë pyetjet më themelore të mbështetjes.

Aktgjykimi

Nuk ka shumë VPN të lira që ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe ofrojnë mbështetje të mirë për klientët (lexoni udhëzuesin tonë më të dobët falas VPN për të parë se si shkunden më shumë VPN). KeepSolid VPN Lite e bën këtë në një aplikacion që bën gjithçka që mund të jetë i thjeshtë, dhe funksionon.

Nuk po përpiqet të jesh i ndezur, nuk ka shumë karakteristika dhe nuk ka personalizim përtej blerjes së një abonimi. Ky nivel i thjeshtësisë e bën KeepSolid VPN Lite një pretendent të fortë për t’u përfshirë në listën tonë të shërbimeve më të mira falas VPN dhe një nga shërbimet më të lehta VPN për të përdorur periudhën.

Kjo thjeshtësi është edhe një gjë e mirë dhe një gjë e keqe, sidoqoftë. Nëse jeni duke kërkuar për veçori të përparuara ose dëshironi të rregulloni lidhjen tuaj, nuk do të jeni në gjendje ta bëni atë me KeepSolid VPN Lite. Opsionet thjesht nuk ekzistojnë.

Serverët e saj të transmetimit mund të transmetojnë Netflix dhe BBC iPlayer, por me një politikë disi të paqartë të intimitetit në vend, ne do të jemi më të kujdesshëm në lidhje me përrallat. Sshtë i shpejtë, i lirë dhe serveri i lirë mund të trajtojë shfletimin e dritës.

Nëse dëshironi VPN më të mirë për Android ose VPN më të mirë për iPhone, alternativa të tilla si ExpressVPN janë më të mira, edhe nëse çmimet janë më të larta.

Cilat janë mendimet tuaja në KeepSolid VPN Lite? Na tregoni mendimet tuaja në pjesën e komenteve dhe faleminderit për kohën tuaj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me