Rishikimi i SSD Mobile G-Drive i G-Technology – Përditësuar 2020

Rishikimi i SSD Mobile-G i Teknologjisë G-Drive

G-Technology G-Drive Mobile SSD është një pajisje shumë e fuqishme e nivelit të lartë që e bën punën të shpejtë. Mund të jetë shumë e kushtueshme për shumicën e kuletave, megjithëse, pasi mund të rivendosni në rishikimin tonë të plotë të G-Drive Mobile-SSD të G-Technology.


g-makinë-mobile-featuredg-makinë-mobile-1

i mëparshëm

tjetër

G-Drive S-Mobile G-Technology
Vlerësimi i redaktuesit: 500GB89,99 dollarë1TB181.18 dollarë2TB329,95 dollarë$ 179,95 $ 89,99Kurseni 89,96 dollarë (50%) Shfaqni ShqyrtimetBuy në Amazon$ 149.99(73 Shqyrtime) Bleni në blerjen më të mirë$ 181,18Shfaq ShqyrtimetBuy në Amazon$ 189,95(1 Shqyrtime) Bleni në Walmart$ 299,99(57 Shqyrtime) Bleni në Blerjen më të Mirë$ 749.95 $ 329,95Kurseni 420,00 dollarë (56%) ShqyrtimeBuy në Amazon$ 649,99(2 Shqyrtime) Bleni në blerjen më të mirë

G-Technology është një nga disa markat e ruajtjes në pronësi të Western Digital. Western Digital hedh një rrjet të gjerë për ruajtje, ndërsa SanDisk, një tjetër nga markat e tij, përqendrohet në ruajtjen e lëvizshme të flashit. G-Technology tërheq një treg të ndryshëm, pra krijuesit. Disqet e thyer janë ndërtuar për shpejtësi dhe ngurtësi, e cila është ideale për fotografët, kineastët dhe prodhuesit. 

Në këtë përmbledhje të G-Drive Mobile SSD të G-Technology, ne do të shohim një makinë të gjendjes solide që supozohet të shkojë kudo që të bëni. Me një ndërtim pa kompromis dhe shpejtësi ultra të shpejtë, G-Drive Mobile mund të trajtojë pothuajse çdo detyrë. Sidoqoftë, çmimi i çmimeve mund të jetë i tepërt për ju. 

Nëse keni parë ndonjëherë formacionin e G-Technology, sidoqoftë, kjo duhet të vijë si pak befasi. Me zgjidhjet e ruajtjes të ndërtuara për hedhjen e pamjeve që kushtojnë mijëra dollarë, rrezja e tij nuk është e përqendruar në ata që kërkojnë vlera. Nëse jeni duke kërkuar më të mirën nga më të mirët, është e vështirë të shikoni të kaluar G-Technology, madje krahasuar me disqet më të mirë të jashtëm.

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për S-Mobile G-Drive G-Technology

Features

G-Drive Mobile vjen në një paketim modest, por nuk zvogëlohet për gjërat thelbësore. Ju merrni drive, një kabllo USB-C në USB-C, një kabllo USB-C në USB-A dhe një tufë manualesh. Përfshirja e dy kabllove për makina të ndryshme është e madhe sepse disa prodhues të makinës janë të lumtur t’ju japin një përshtatës të lirë (në vend të tyre (lexoni rishikimin tonë të SanDisk Extreme Portable për shembull). 

g-makinë-mobile-1

Thënë kështu, kabllot janë të shkurtër. Në fakt, ata janë kaq të shkurtër, ata nuk mund të arrijnë majën e një kompjuter desktop kur futen në pjesën e pasme. Ata mbajnë në vend kur përkulen, dhe duke parë që makina tregtohet tek ata që janë në lëvizje, një kabllo e shkurtër nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. 

Vendosja e lëvizjes G-Drive

Vendosja e G-Drive Mobile ishte e çuditshme. Pasi e futi atë në USB-C në një laptop Windows 10, u tërhoq me më pak se 4 GB kapacitet në dispozicion. Thjesht me emrin “G-Utilities”, ne e hapëm atë për të gjetur shumë skedarë dhe instalues ​​dhe një skedar teksti me udhëzime. Megjithëse e kemi parë që më parë – lexoni rishikimin tonë të Portable Seagate për një shembull – G-Technology përfshin shumë.

Ekzistojnë dy instalues ​​në makinë, një për magjistarin e formatit dhe një tjetër për diçka të quajtur Paragon (më shumë në të në një minutë). Megjithëse mund ta kuptojmë atë që na nevojitet, nuk do të jetë kështu për të gjithë. Udhëzimet ndihmojnë, por ato janë të gjata. Vendosja e instaluesit që ju nevojitet në rrënjën e diskut dhe gjithçka tjetër në një dosje do të funksiononte më mirë. 

Ne arritëm për magjistarin e formatit, duke shpresuar se do të na jepte kapacitetin 500 GB për të cilin paguam. E bëri, por ajo fshiu shërbimet e tjera në proces. Ne mund të vlerësojmë që gjithçka të përfshihet në diskut, por një konfigurim i bazuar në ueb si Seagate Backup Plus Portable ose një instalues ​​gjithëpërfshirës si Libri im Western Western do të ishte më i mirë (lexoni Seagate Backup Plus shqyrtimin Portable dhe Western Digital Rishikimi i Librit tim). 

Qëndrueshmëri Mobile G-Drive

Ndërsa nuk tregtohet aq agresivisht sa i thyer si ADATA SD600, G-Drive Mobile mund të trajtojë një rrahje. Në fakt, ajo ndoshta mund të marrë më shumë se një sesa ADATA SD600, siç mund të lexoni në rishikimin tonë ADATA SD600. G-Drive Mobile ju jep mbrojtjen e LaCie Rugged Mini ndërsa keni një faktor të paktë dhe tërheqës të formës (lexoni rishikimin tonë të LaCie Rugged Mini). 

Trupi i gomës së butë ofron një ndjenjë të këndshme, por mbështetet nga një brendshme metalike. Shtë përkufizimi i ngurtës, me një peshë të mirë, për tu ngritur. Kjo falë hidroizolimit, rezistencës ndaj pluhurit, mbrojtjes nga rënia dhe mbrojtjes nga shtypja. 

Nuk është vetëm një pikë marketingu. Makina është e vlerësuar me IP67 për mbrojtjen e ujit dhe pluhurit, ajo mund të përballojë një rënie gati 10 këmbë dhe mund të përballojë deri në 1.000 paund presion. Me shpejtësinë dhe ndërtimin e saj mbresëlënës, G-Drive Mobile mund të trajtojë çdo ngarkesë pune në çdo gjendje.

Përmbledhje e veçorive të G-Drive G-Drive të S-Mobile

Fillon nga 8999 $ All Plans

Features

kapacitet
500 GB, 1TB, 2TB

Shërbim rezervë

Interface
USB 3.0

platformë

Windows

MacOS

android

Performance

Shpejtësia e makinës
N / A

Lloji i diskut të ngurtë
SSD

mbështetje

Periudha e garancisë
60 muaj

Shërbimet e Rimëkëmbjes

Tabela e shpejtësisë

çmim

Deri më tani, G-Drive Mobile është disku më i shtrenjtë portabël që ne kemi shqyrtuar. Mimi për gigabajt në 2TB është pothuajse aq sa disa SSD të lëvizshëm 1TB kryesorë (lexoni rishikimin tonë Samsung T5 për më shumë në lidhje me këtë). 

G-Drive S-Mobile G-Technology
Vlerësimi i redaktuesit: 500GB89,99 dollarë1TB181.18 dollarë2TB329,95 dollarë$ 179,95 $ 89,99Kurseni 89,96 dollarë (50%) Shfaqni ShqyrtimetBuy në Amazon$ 149.99(73 Shqyrtime) Bleni në blerjen më të mirë$ 181,18Shfaq ShqyrtimetBuy në Amazon$ 189,95(1 Shqyrtime) Bleni në Walmart$ 299,99(57 Shqyrtime) Bleni në Blerjen më të Mirë$ 749.95 $ 329,95Kurseni 420,00 dollarë (56%) ShqyrtimeBuy në Amazon$ 649,99(2 Shqyrtime) Bleni në blerjen më të mirë

Pa dyshim, kjo është pika e zvogëlimit të kthimit për SSD-të e jashtme. Mobiljet G-Drive janë më të shpejtë se SSD-të e tjerë dhe vijnë me një faktor forme të jashtëzakonshme, por kufijtë midis tij dhe disqeve nga SanDisk dhe Samsung janë të pakta. Plus, i mungojnë veçoritë që keni marrë me Samsung T5, siç është mbrojtja e fjalëkalimit. 

Nëse vlera është ajo që ju intereson, një G-Drive Mobile nuk është vendi për tu parë (lexoni përmbledhjen tonë të Toshiba Canvio Basics për të mësuar rreth një disku më të përqendruar në vlera). Thënë kështu, nëse shpejtësia pa kompromis dhe cilësia e ndërtimit janë shqetësimet tuaja kryesore, G-Technology është një nga prodhuesit e paktë që i gozhdon të dy.

shpejtësi & Performance

Ne testojmë shpejtësinë dhe gabimet për të vlerësuar performancën e përgjithshme të një disku. Megjithëse ekzistojnë gjithmonë faktorë prodhues që mund të ndryshojnë sesi funksionon një makinë, katër testet që ne përdorim përpiqen të marrin sa më saktë një pamje sa të jetë e mundur, në mënyrë që të mund ta krahasojmë njësinë me pjesën tjetër të tregut. 

Kërkoni ShkruajSeq ShkruaniRrandom të Regjistruar Shkruaj2.3 GB Transfer
G-Drive S-Mobile G-Technology
562.8 MB / s 515.6 MB / s 177.9 MB / s 170.5 MB / s 16.54 sek.

Shpejtësia fillon me CrystalDiskMark. Ne ekzekutuam Mobile-G-Drive tonë 500 GB përmes vlerësimit duke përdorur një skedar testi 4 GB dhe pesë pasime. Siç reklamohej, leximet vijuese arrinin mbi 560 megabajt për sekondë. Plus, shpejtësia e rastit të leximit dhe shkrimit ishte më e shpejta që kemi parë nga një SSD i lëvizshëm. 

g-makinë-mobile-crystaldiskmark

Tjetra, kopjuam një dosje 2.3 GB të mbushur me filma, muzikë dhe dokumente në makinë. U deshën 16.54 sekonda për tu transferuar, që është hera e dytë më e shpejtë që kemi parë, e rrahur vetëm nga Samsung T5. Ai u tund në një provë të vazhdueshme 144 MBps gjatë gjithë provës, do të thotë se është i shpejtë. 

Ne gjithashtu po monitoronim nxitjen për gabime me CrystalDiskInfo. Nuk kishte asnjë, por siç mund ta shihni në pamjen e mëposhtme, kemi vërejtur diçka interesante. Registeredshtë regjistruar si një SSD SanDisk X600 M.2. Ifshtë e mundur, nëse nuk ka mundësi, që G-Drive Mobile është vetëm një M.2 X600 në një shasi të thyer. G-Technology dhe SanDisk janë në pronësi të Western Digital, në fund të fundit.

g-makinë-mobile-crystaldiskinfo

garanci & mbështetje

Jashtë performancës së shkëlqyeshme dhe ndërtimi, një nga arsyet që bleni një G-Drive Mobile është për garancinë. Ju merrni pesë vjet me një G-Drive Mobile, i cili është më i gjati që kemi parë nga ndonjë hard disk i jashtëm. Stillshtë ende një garanci e kufizuar – nuk ka asnjë mënyrë rreth kësaj – por G-Technology nuk është aq e rreptë sa prodhuesit e tjerë. 

Në thelb, nëse prisheni ose dëmtoni makinën, G-Technology nuk është përgjegjës. Funksionimi i pandërprerë ose humbja e të dhënave nuk janë të përfshira gjithashtu. Nëse vozitësi është dëmtuar nga një gabim prodhimi, ai do të zëvendësohet pa pagesë. Si me të gjitha garancitë, do të duhet të kaloni një proces të autorizimit të mallrave të kthimit. 

Mund të bëni shumë zgjidhje të problemeve tuaj, megjithëse. Për dallim nga shumica e prodhuesve të makinës, G-Technology siguron një bazë të duhur njohuri për produktet e saj. Atje do të gjeni udhëzues për fillimin, një FAQ, shkarkime, specifikime dhe diskutime në komunitet. Megjithëse prodhuesit e tjerë sigurojnë ato burime, ata rrallë i sigurojnë ato në një vend. 

g-makinë-mobile-Arkivi

Nëse jeni duke kërkuar përgjigje më specifike, mund të klikoni në butonin “Bëni një pyetje” në krye të bazës së njohurive. Ekziston një formë e gjatë kontakti, e cila, për fat të keq, është mënyra e vetme për të biseduar me një përfaqësues mbështetës. Kjo do të thoshte, shumë burime të vetë-ndihmës duhet të zgjidhin shumicën e problemeve.

Aktgjykimi

Më e shtrenjtë se konkurrenca, G-Technology nuk është e interesuar të shkurtojë qoshet për t’u bërë thirrje klientëve të përqendruar në vlera. Përkundrazi, do të paguani më shumë dhe do të merrni më shumë. Performanca është afër SSD-ve të tjera kryesore, por cilësia e ndërtimit dhe garancia bujare janë diçka që nuk e kemi parë. 

Thënë kështu, çmimi është i lartë. Për ata që duan atë që jep G-Technology, ka disa zëvendësime të përshtatshme. Ata që kërkojnë një mundësi më të përqendruar në vlera do të jenë më mirë të lexojnë përshtypjet tona të tjera të jashtme të hard drive, megjithëse. 

Whatfarë mendoni për G-Drive Mobile? A ia vlen shpejtësia shtesë kostoja? Na tregoni mendimet tuaja në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map