WestHost Review – Përditësuar 2020

Rishikimi WestHost

WestHost nuk na bëri përshtypje të vërtetë ndërsa e rishikuam. Shpejtësia e saj është mesatare dhe ju duhet të paguani çmim të plotë nëse dëshironi të keni akses në ndonjë veçori të mirë. Thënë kjo, është shumë e lirë dhe mund të jetë një alternativë e vlefshme për tifozët e WordPress. Lexoni rishikimin tonë të plotë për detajet.


WestHost është një ofrues i pritjes në internet me qendër në Mbretërinë e Bashkuar në pronësi të Grupit UK2. UK2 Group posedon disa marka, duke përfshirë VPS.net dhe Midfase, por, për fat të mirë, nuk ka praktikat me hije të Endurance International Group. Përkundër kësaj, WestHost ka një mënyrë për të shkuar përpara se të konsiderohet për udhëzuesin më të mirë të hostit në internet.

Në këtë përmbledhje të WestHost, ne do të detajojmë përvojën tonë me shërbimin. Ne hapëm një faqe në internet me planin e saj të përbashkët dhe instaluam një version bosh të WordPress për të provuar shpejtësinë, përdorshmërinë dhe veçoritë. Pasi të flasim se ku shkëlqejnë dhe mungojnë, ne do të japim verdiktin tonë.

WestHost ka të mirat, por të këqijat janë shumë të shumta për t’u injoruar. Shpejtësia ka nevojë për punë, si dhe tiparet, dhe megjithëse çmimi është mjaft i ulët, do të përfundoni të shpenzoni ekstra për të marrë një plan të plotë. Edhe kështu, paketat e WordPress janë mbresëlënëse, kështu që mund të jenë pretendent për ju.

westhost-Slider1

westhost-slider2

westhost-slider3

westhost-slider4

westhost-slider5

i mëparshëm

tjetër

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për WestHost

Features

WestHost ka shumë karakteristika, por në varësi të planit që blini, shumë mund të mos përfshihen. Pritja e përbashkët është e dobët në lidhje me këtë, duke siguruar vetëm minimumin e zhveshur të kërkuar për të marrë ju në internet. Thënë kështu, nëse hidheni për një plan WordPress ose më të lartë, do të kënaqeni me një listë të gjatë të veçorive.

Duke filluar me planet e përbashkëta, tiparet janë më shumë pritshmëri se gjithçka. Ju merrni adresa të pakufizuara të postës elektronike, një domen falas në planet e përbashkëta mbi shkallën e parë dhe një çertifikatë SSL / TLS në nivelin më të lartë të përbashkët. E vetmja tipar i shënimit është mjetet e optimizmit të motorit të kërkimit, të cilat, megjithëse të dobishme, mund të blihen vetë.

Planet e WordPress janë më mbresëlënëse, megjithëse, madje rivalizojnë disa nga zgjedhjet në web hosting tonë më të mirë për udhëzuesin WordPress. Ju merrni një depozitë të plotë me gjendje të ngurtë, Cloudflare, heqje automatike të malware, backup ditor dhe një mori temash falas të WordPress. Temat janë të datuara, por ato janë falas, kështu që është e vështirë të ankohen.

Ekziston gjithashtu një ndërtues i faqes në internet, dhe një version bazë i tij është përfshirë me të gjitha paketat pritëse. Plani falas është i kufizuar kur bëhet fjalë për faqe, modele, adresa emaili dhe më shumë, por është e mjaftueshme që t’ju heqë këmbët. Thënë kështu, versionet e paguara janë të shtrenjta dhe nuk ia vlen.

westhost-website-ndërtues

Nëse jeni duke kërkuar për një ndërtues të faqes në internet, lexoni udhëzuesin tonë më të mirë për krijimin e faqeve të internetit. Wix renditet në krye të listës (lexoni rishikimin tonë Wix).

WestHost është përqendruar në shtesat. Ato përfshijnë SiteLock, shërbime të menaxhuara për heqjen e malware, SEO Guru dhe një version të përparuar të Cloudflare. Megjithëse këto shërbime janë të shkëlqyera, do të ishte mirë të shikoni një integrim më të thellë me formacionin e pritësit.

Për shembull, SiteLock Basic në të gjitha planet do t’i bënte më tërheqëse azhurnimet, veçanërisht pasi përdoruesit të shohin se çfarë shërbimi bën për faqen e tyre të internetit. Në vend të kësaj, ju merrni një përvojë a la carte, në të cilën nuk ndjeheni sikur të keni blerë një paketë të plotë. Karakteristikat nuk mungojnë, ato thjesht janë prezantuar shumë lart në zinxhir.

Përmbledhje e Karakteristikave të WestHost

Logo WestHostwww.westhost.com

Fillon nga 199 $ çdo muaj Plans

Llojet e serverit

Ndarja e përbashkët

VPS Hosting

Menaxhuar WordPress

Rezervimi në re

Përkushtuar Hosting

Reseller Hosting

Usablity

Qasja në FTP

Qasja në SSH

cPanel

Qasja në rrënjë

Rezervime ditore

Ndërtues i faqes në internet

Sherbime

SEO

marketing

Dizajnimi i faqes në internet

siguri

Privatësia e domenit

Kriptimi SSL

Heqja e malware

Zjarri i Aplikimit të Uebit

Autentifikimi me dy faktorë

Mbrojtja e DDoS

sFTP

mbështetje

Ndihmë me email

Mbështetje telefonike

Mbështetje e Bisedës Live

Tutorials

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

24/7 Mbështetje

Çmimeve

Siç u përmend, planet e përbashkëta të WestHost janë të lehta në karakteristika, dhe kjo nuk do të rezultojë mirë kur bëhet fjalë për çmimin. Planet e përbashkëta janë shumë më të lira se sa Arvixe (lexoni përmbledhjen tonë të Arvixe), por mund të merrni më shumë për paratë tuaja diku tjetër.

Planet e përbashkëta ofrohen në kohëzgjatje një, dy dhe tre-vjeçare, si dhe tre muaj. Fatmirësisht, WestHost është transparent çmimi i listuar vetëm për termin fillestar dhe e bën të qartë gjatë gjithë arkëtimit atë që do të paguani pas rinovimit. Edhe kështu, ai çmon planin tremujor me 1 $ më shumë sesa çmimi i rinovimit me shumicën e ofruesve.

Afati fillestar është mjaft i lirë, por mund të merrni një zbritje më të shpejtë me Hostinger (lexoni rishikimin tonë të Hostinger). Plani bazë rinovon me rreth 8 dollarë në muaj, i cili, megjithëse nuk është i keq, është një çift më shumë sesa konkurrenca. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të lirë në internet, megjithatë, është më mirë të shkoni me një ofrues të tillë si iPage (lexoni rishikimin tonë të iPage).

iPage është rreth të njëjtit çmim, por tiparet e bëjnë ndryshimin. WestHost nuk është shumë larg tregut, por fakti që planet e përbashkëta ndjehen shterpë kur bëhet fjalë për tiparet i bën ata më pak tërheqës.

Planet e WordPress janë një marrëveshje shumë më e mirë, duke marrë parasysh që ato vijnë me të njëjtin çmim me shumë veçori të tjera. Plus, nuk ka rritje të çmimeve në planet e WordPress nëse shkoni për më pak se një vit, dhe ato ofrohen çdo muaj.

Nga përbërja, planet e WordPress dhe VPS janë më të mirat, me opsionet e përbashkëta dhe të përkushtuara që ofrojnë pak vlerë për çmimet e tyre. Edhe kështu, transparenca fiton ditën. WestHost është mjaft i lirë për të qenë konkurrues, ndërsa gjithashtu është i qartë në lidhje me skemën e tij të çmimeve, i cili është një fitore në librin tonë.

Plus, blerja juaj mbështetet për 30 ditë. Megjithëse InMotion Hosting ofron një dritare më të gjatë për rimbursim, periudha muajsh e WestHost mjafton (lexoni rishikimin tonë të hostimit të InMotion).

Lehtësinë e përdorimit

Regjistrimi në WestHost është një fllad – pasi të zgjidhni një plan. Ashtu si GoDaddy, WestHost ka shumë gjëra që po ndodhin, dhe kjo mund ta bëjë të vështirë për të gjetur atë që ju nevojitet (lexoni rishikimin tonë të GoDaddy). Edhe kështu, pasi të keni kushinetat tuaja, faqja në internet nuk është shumë e vështirë për të lundruar.

Pagesa nga ajo pikë është standarde. Ju do të zgjidhni kohëzgjatjen që dëshironi të blini, të zgjidhni shtesa dhe të regjistroheni ose të tregoni një domain. Pas përfundimit të blerjes, WestHost do t’ju dërgojë në një ekran të konfirmimit të porosisë ku mund të vendosni fjalëkalimin tuaj.

westhost-rishikim-rendit-konfirmim

Ashtu si Kinsta, WestHost është një sistem i mbyllur, do të thotë që nuk do të keni nevojë të dilni nga faqja e internetit për të përfunduar vendosjen e llogarisë tuaj (lexoni rishikimin tonë Kinsta). WestHost do t’ju dërgojë një email për konfirmimin e porosisë, por nuk keni nevojë ta hapni atë për të vendosur llogarinë tuaj. Megjithëse kjo duket e vogël, kjo e bën përdoruesin të përjetojë shumë më lëng.

Pastaj do të drejtoheni në panelin e kontrollit, të cilin WestHost e quan CHI. Ju nuk do të mund ta përdorni menjëherë, megjithëse WestHost duhet të shtojë faqen tuaj të internetit në server dhe të konfigurojë panelin e kontrollit, kështu që duhen disa minuta që ai informacion të azhurnohet. Ju mund të uleni dhe të rifreskoni faqen, por WestHost do t’ju dërgojë një email kur të vendoset CHI.

westhost-rishikim-chi

CHI nuk është cPanel, i cili mund të jetë negativ nëse jeni njohur me atë ndërfaqe (lexoni në faqen tonë të internetit më të mirë me udhëzuesin cPanel). Sidoqoftë, dizajni i pronarit i WestHost funksionon mirë, edhe nëse nuk është aq i rrjedhshëm sa të themi Pagely (lexoni rishikimin tonë të faqes). cPanel është gjithashtu i përfshirë, por gjurmimi i tij është i vështirë.

Kjo për shkak se shumica e CHI është e ndërtuar rreth blerjes së produkteve të tjera. Menyja në të majtë ka skedat për çdo produkt që WestHost ofron, dhe ato që nuk do të kesh do të falen. Klikimi i tyre ju dërgon në një faqe produktesh.

Ne nuk po themi që WestHost është thjesht reklamë përmes CHI, por nuk ka gjasa që ju të keni më shumë se dy ose tre seksione të aktivizuara në menunë e majtë. Fokusi është problemi. Për menaxhimin e web hosting, ju thjesht merrni një menu të vogël, të lartë që, edhe një herë, përfshin shtesa për shërbimin tuaj.

westhost-rishikim-web-hosting-menaxhimit

Në fund të fundit, është e vështirë të gjesh informacionet që janë të rëndësishme, që do të thotë se lundrimi në cPanel është i përditshëm. Duhet të ketë një buton ose lidhje të shpejtë për menaxhimin e faqes në internet, në vend të një telashe reklamash. Për shembull, një i porsaardhur mund të supozojë se skedari “WordPress” është aty ku instaloni WordPress, vetëm për t’u takuar me një faqe produkti.

cPanel është i njëjtë me atë që e keni njohur gjithmonë. Skedat janë të lehta për tu grumbulluar, dhe renditja e artikujve të bazuar në ikonë e bën të thjeshtë të gjesh atë që të nevojitet. Thënë kështu, instaluesi i aplikacionit Softaculous është varrosur në fund, kështu që mund të jetë e vështirë të instaloni platformën që dëshironi.

westhost-rishikim-cPanel

CHI është një panel faturimi, por duket si më shumë, dhe kjo mund të jetë mashtruese. Almostshtë pothuajse e gjitha tymi dhe pasqyrat, duke ju ridrejtuar në faqet e arkivit sesa të tregoni informacionin e rëndësishëm që ju nevojitet për administrimin e faqes tuaj. Kjo nuk është ilustruar më qartë sesa është me navigimin në cPanel.

Llojet e strehimit

WestHost ofron shërbime të përbashkëta, VPS dhe host të dedikuar, së bashku me një mundësi të menaxhuar WordPress. Megjithëse formacioni është gjithëpërfshirës, ​​ai nuk arrin radhët e HostGator, kryesisht sepse i mungon pritja në re (lexoni rishikimin tonë të HostGator). Edhe kështu, WordPress i menaxhuar është i këndshëm për tu parë.

Planet e përbashkëta, të cilat WestHost i referohet si “mbajtje në internet”, vendosin shumë faqe në të njëjtin server. Ata uebfaqe ndajnë burimet e llogaritjes së serverit, i cili kursen paratë e pritësit të uebit. Megjithëse një pikë e madhe hyrëse në web hosting, pritja e përbashkët zakonisht vjen me shpejtësi dhe kufizime në kohën e duhur.

Megjithatë, me WestHost ka më shumë kufizime. Siç u përmend, të tre nivelet e pritjes së përbashkët nuk përfshijnë shumë gjëra të mira, duke e bërë paketën tashmë të shurdhër edhe më pak tërheqëse.

Shumë më tërheqës janë planet e menaxhuara të WordPress, të cilat përdorin gjithashtu një arkitekturë të përbashkët. Edhe një herë, WestHost ofron tre nivele, por midis tyre, ka veçori të tilla si kopjimi i faqes në internet, heqja automatike e malware dhe ruajtja e SSD. Megjithëse nuk është aq i mirë sa planet e menaxhuara të SiteGround (lexoni rishikimin tonë të SiteGround), WestHost është i shkëlqyeshëm për WordPress.  

Planet VPS janë tjetër në zinxhir, dhe WestHost lejon disa konfigurime bazuar në nevojat tuaja. Serverët privatë virtualë, siç quhen, përdorin një arkitekturë të përbashkët, por i japin faqes tuaj në internet një sasi të dedikuar burimesh. Kjo do të thotë që ju përfitoni nga masat e kursimit të kostos së pritjes së përbashkët ndërsa merrni aftësinë e një pritjeje të dedikuar.

Planet VPS të WestHost janë të pajisura me ruajtje të plotë SSD, kapacitet të rrjetit 200 gigabit dhe një adresë të dedikuar IPv4 (lexoni udhëzuesin tonë IPv4 vs IPv6). Ju gjithashtu keni kontroll mbi sistemin operativ, kështu që nëse nuk jeni tifoz i Linux dhe cPanel, mund të përdorni Windows dhe VDesk.

Në krye janë serverat e dedikuar, të cilët WestHost i quan “WestHost Pro”. Web hosting i përkushtuar ju jep një server të gjithëve vetë, duke ju lejuar të përdorni burimet e tij dhe kapacitetin e rrjetit. Ekzistojnë tre mundësi të dedikuara, por ndarja është e çuditshme. Për shembull, procesori Xeon E3-1231v3 në serverin më të lirë D2 performon më mirë sesa Xeon E5-2620v2 në flamurin.

Hartimi në re, i cili lejon faqen tuaj të internetit të thërrasë në një rrjet serverash për burime shtesë sipas nevojës, mungon nga formacioni. Sshtë një zgjidhje gjithnjë e më popullore, veçanërisht për WordPress, kështu që është një turp WestHost nuk e ofron atë.

shpejtësi & uptime

Ne testuam shpejtësinë e WestHost duke përdorur Testin e Shpejtësisë së Pingdom dhe Load Impact me një version të zbrazët të WordPress të instaluar në planin më të lirë të përbashkët. Megjithëse rezultatet tona tregojnë përfundimin e ulët të shërbimit, ato ofrojnë një bazë të fortë për sa mirë mund të prisni që ajo të kryejë.

Fatkeqësisht, WestHost është një rrugë e gjatë nga A2 Hosting kur bëhet fjalë për shpejtësinë (lexoni rishikimin tonë të Hosting A2). Ajo shënoi një 84 nga 100 nga Testi i Shpejtësisë Pingdom, i cili është jo tërheqës. Megjithëse një B tingëllon mirë, ne po testojmë një version të zbrazët të WordPress, do të thotë se duhet të ketë disa pengesa në fundin tonë.

westhost-rishikim-speed-test

Gërmimi në të dhënat e mbështetura që lart. Metrika “Pritni”, e cila mat sa kohë duhet që shfletuesi të fillojë të marrë të dhëna pas dërgimit të kërkesave, llogariten për shumicën e kohës. Ndërsa është normalisht e vërtetë, WestHost kishte një kohë më të gjatë se mesatarja e pritjes.

Ndikimi i ngarkesës nuk ishte shumë më mirë. Megjithëse WestHost filloi i fortë, koha e përgjigjes u bë e lartë pas vetëm disa përdoruesve virtualë. Load Impact dërgon përdoruesit virtualë në server për një periudhë të caktuar kohe për të parë se si performon kur bëhet nën presion. Gjatë pesë minutave me 50 përdorues virtualë, testi ynë është modest dhe, si i tillë, i përshtatshëm për të provuar një pritje të lirë të përbashkët.

westhost-rishikim-load-ndikim

WestHost nuk mund ta duronte dot presionin. Koha e përgjigjes erdhi në erë në rreth 25 përdorues virtualë dhe u rrafshua prej andej. Kjo sugjeron që serveri ishte i mbingarkuar me kërkesa dhe në pamundësi për t’i përmbushur ato.

Kjo përkthehet me shpejtësi të ngadaltë nën çdo ngarkesë trafiku. Në disa raste, kjo mund të nënkuptojë që uebfaqja juaj do të jetë e paarritshme. Megjithëse pritet që në një pritje të përbashkët për ndonjë ngarkesë të konsiderueshme, simulimi ynë modest nuk duhet të ketë asnjë problem. Fakti që WestHost u thye pothuajse menjëherë nuk është një shenjë e mirë.

siguri

Ashtu si pjesa tjetër e karakteristikave, tiparet e sigurisë janë të mira, por me siguri nuk do të keni qasje në to. Planet e përbashkëta janë pothuajse të lira nga tiparet e sigurisë, përveç nëse jeni duke blerë planin më të shtrenjtë, dhe madje edhe atëherë, formacioni nuk është shumë mbresëlënës.

Plani më i shtrenjtë i përbashkët vjen me një certifikatë SSL / TLS, e cila, megjithëse është e mirë, duhet të prezantohet më herët në rang. Certifikatat SSL / TLS po bëhen standarde me shumicën e platformave të mbajtjes në internet, veçanërisht pasi shfletuesit shtyjnë të varrosin faqe interneti të pasigurta.

Oduditërisht, të gjitha planet e WordPress përfshijnë një, pavarësisht se janë më të lira se diapazoni i përbashkët. Në fakt, të gjitha tiparet e sigurisë së WordPress janë më të mira. Përveç një certifikate SSL / TLS, ju merrni skanim automatik dhe heqje automatike të malware, Cloudflare dhe kopje rezervë.

Edhe kështu, ekziston çështja e reklamave. Ashtu si SEO Guru, WestHost vazhdimisht pyet nëse dëshironi të blini Cloudflare Plus ose një version të SiteLock. Këto janë mjete të shkëlqyera për të siguruar faqen tuaj të internetit, dhe ne kemi dashur t’i shohim ato të përfshira me të paktën disa plane.

Përfundimi ynë për këtë pjesë është i ngjashëm me atë të tipareve. Gjithçka është e pranishme, por do të përfundoni duke paguar më shumë për të fituar qasje në rang. Ne dëshirojmë të shohim versionet themelore të veçorive të sigurisë në planet e përbashkëta, veçanërisht kur planet më të lira të WordPress i përfshijnë ato.

Megjithëse do të ishte mirë të rekomandoni thjesht planet e WordPress, nuk është platforma për të gjithë, që kufizon opsionet në WestHost. Karakteristikat e sigurisë në planet e përbashkëta janë pothuajse jo ekzistente, ndërsa planet e WordPress kanë një formacion mbresëlënës. Nëse këto tipare mund të shkojnë në planet e përbashkëta, kjo pjesë do të ishte një fitore e lehtë.

intimitet

WestHost është një nga vetëm disa hostë në internet që kuptojnë se sa i rëndësishëm është privatësia për mbajtjen në internet. Në fakt, WestHost vë në dukje disa nga shumë arsye që dëshironi të mbani private informacionin tuaj për mbajtjen në internet, përfshirë konkurrencën e biznesit, mbledhjen e të dhënave në shkallë masive dhe, në disa raste, madje edhe stalkers.

Kjo fillon me privatësinë e domain, i cili zëvendëson informacionin tuaj personal me informacionin nga regjistruesi. Kur blini një domen, do t’ju kërkohet të krijoni një regjistrim WHOIS, i cili tregon emrin tuaj, adresën e postës elektronike, numrin e telefonit dhe më shumë. Këto informacione mund të kopjohen me intimitetin e domain, megjithëse.

WestHost është ndër të paktat që përfshijnë privatësinë e domain-it falas. Kjo tregon se, si DreamHost, WestHost e trajton privatësinë si të drejtë dhe jo një shërbim, gjë që është e mirë në sytë tanë (lexoni rishikimin tonë të DreamHost). Offeredshtë ofruar për vitin e parë kur regjistroni një domen të ri në WestHost. Domenet ekzistuese do të duhet akoma të paguajnë një tarifë prej 10 $.

Sa i përket politikës së intimitetit, WestHost është shumë larg nga markat e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë – lexoni për një shembull rishikimin tonë Bluehost – pavarësisht se është në pronësi të një konglomerati që pret web. Similarshtë e ngjashme me 1&1 IONOS pasi informacioni juaj personal është mbledhur por nuk shitet (lexoni 1-in tonë)&1 rishikim IONOS).

Politika e privatësisë e WestHost thotë se informacioni juaj personal do të ndahet me disa palë të treta për qëllimin e funksionimit, përfshirë procesorët e kartave të kreditit dhe shërbimet që vijnë me pritjen tuaj. Jashtë kësaj, WestHost mund të ndajnë informacione personale me zbatimin e ligjit, marka të tjera në rrjetin e UK2 Group dhe agjencitë e parandalimit të mashtrimit.

Sidoqoftë, sqaron se nuk i “shet informacionet personale të përdoruesit palëve të treta”.

Mbledhja e informacionit personal kërkohet për operacionet e mbajtjes në internet, por WestHost është drejtuar në drejtimin e duhur. Me një politikë të qartë të intimitetit dhe privatësisë së lirë të domenit, është një nga një mori pritësish që drejtojnë akuzat për privatizimin e faqeve në internet..

mbështetje

Ekziston një seksion i përkushtuar i përkrahjes për CHI, i cili bën të lehtë gjetjen e opsioneve të kontaktit dhe burimeve të ndihmës vetjake që ofron WestHost. Për kontakt, ju merrni lidhje për të paraqitur një biletë ose për të filluar një bisedë live, me orët e departamentit të listuara afër. Ju gjithashtu merrni një PIN të telefonit për mbështetje nëse duhet të merrni në telefon me një rep.

westhost-rishikim-mbështetje-zonë

Përvoja jonë me chat live ishte e shkëlqyeshme. WestHost ishte i shpejtë dhe akomodues, duke rregulluar çështjet që kishim me të dhënat e DNS pa një mendim të dytë. Duke pasur parasysh sesa është komplekse e pritjes në internet, është mirë të shohësh përsëritës të mbështetjes të cilët janë të gatshëm të hyjnë dhe të rregullojnë një çështje në vend se t’ju ridrejtojnë në një hyrje të bazës së njohurive.

Kjo tha, ne duhej të bisedonim me një përfaqësues një herë të dytë pasi në faqen tonë të internetit nuk shkuan drejtpërdrejt. Në vend që të kontrolloni regjistrimet e DNS për të parë nëse përhapja ishte e plotë – gjë që nuk ishte – përfaqësuesi na pyeti për adresat IP të serverëve që menaxhon WestHost. Dy përvojat tona tregojnë anët e ndryshme të WestHost, kështu që ju mund të mos merrni mbështetjen më të mirë.

Nën opsionet e kontaktit, ekziston një bar për të kërkuar bazën e njohurive, e cila, megjithëse e dobishme, nuk është një zëvendësim i përshtatshëm për një lidhje me bazën e njohurive. Baza e njohurive nuk është e keqe, por duket e papërfunduar. Sshtë një sistem i çuditshëm i etiketimeve që tërheq artikujt në lidhje me një mënyrë tërheqëse, dhe çdo hyrje ka logon e Google Docs pranë tij.

westhost-rishikim-Arkivi

Shqetësimet estetike mënjanë, artikujt janë të dobishëm. WestHost përfshin një tabelë të përmbajtjeve, udhëzime hap pas hapi dhe screenshots për temat komplekse dhe përgjigje të drejtpërdrejta për ato të thjeshta. Plus, artikujt janë të organizuar në një hierarki, kështu që është e thjeshtë të rrëzosh një kategori dhe të lundrosh diku tjetër.

Disa mësime kanë edhe video. Fatmirësisht, ata janë regjistruar me cilësi të mirë audio dhe udhëzime të qarta.

Thënë kështu, qëndrueshmëria e mbështetjes direkte mund të përdorë punën. Ndoshta kjo është vetëm një pasojë e përpjekjes për të zgjidhur çështje gjatë bisedës live, por kjo duhet të jetë një shqetësim për WestHost, jo ju. Jashtë kësaj, baza e njohurive nuk duket e shkëlqyeshme, por funksionon mirë, me navigim të qartë dhe shënime të hollësishme.

Aktgjykimi

WestHost është i vështirë për tu vlerësuar. Mimet nuk janë të këqija, megjithëse tiparet nuk janë mbresëlënëse në planet e përbashkëta, dhe paneli i kontrollit është i arritshëm, por ndjehet si një reklamë masive më shumë se gjithçka. Përdoruesit e WordPress janë me fat, megjithëqë, me WestHost që paraqet një nga sferat më mbresëlënëse të menaxhuar të WordPress që kemi parë.

Edhe ashtu, ajo turmë duhet të jetë e ngushtë, veçanërisht me rezultatet e shpejtësisë mediokre të WestHost. Nuk është një ofrues i keq, por ju mund të merrni më shumë për paratë tuaja diku tjetër.

Whatfarë mendoni për WestHost? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map