Recenze Trello – Kanban Boards for All – Aktualizováno 2020

Recenze Trello

Trello je solidní nástroj pro řízení projektů, který používají společnosti velké i malé po celém světě, včetně Cloudwards. Velmi se nám to líbí, ale jak si můžete přečíst v této úplné recenzi Trello, jeho užitečnost má určitá omezení.


Trello-Slider-1

Trello-Slider-2

Trello-Slider-3

Trello-Slider-4

Trello-Slider-5

Předchozí

další

Trello je pravděpodobně jednou z nejznámějších aplikací pro správu projektů. Je zdarma a snadno použitelný, což vysvětluje jeho popularitu. V této úplné recenzi Trello projdeme jeho klady a zápory, abychom zjistili, zda si zaslouží své místo mezi nejlepším softwarem pro správu projektů..

Krátká odpověď zní, že ano, je velmi dobré, když tuto práci provedete. Ve skutečnosti na Cloudwards.net používáme sami sebe Trello pro sledování našeho redakčního kalendáře, s malými až žádnými problémy. To, jak to funguje, je snadné pochopit a školení ostatních o tom je kousek koláče. Je také skvělé poskytnout vám přehled o tom, co se děje ve vašem týmu nebo firmě.

To znamená, že to není bez jeho nedostatků, a projektoví manažeři, kteří potřebují sledovat nejen to, co a kdy, ale také všechny potřebné požadavky, aby byla práce vykonána, shledají Trellovým nedostatkem. Pokud jste v této kategorii, doporučujeme vám podívat se na naši recenzi na stránce monday.com, kde najdete mnohem podrobnější alternativu..

Pokud ale nejste tak výkonní jako všichni a chcete si jen sledovat úkoly, může být Trello pro vás velmi dobrým lístkem. Je to zdarma, pokud nepotřebujete více než jedno zapnutí – více o tom v sekci „Cena“ níže – takže vám nic nebrání vyzkoušet si to sami. Pokud si ještě nejste příliš jistí, držte se při třídění matic a šroubů Trello.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Trello

Funkce

Celkově je Trello smíšenou taškou, pokud jde o funkce. V zásadě vše, co nabízí, je deska Kanban – podívejte se na náš článek o kartách Kanban, pokud to pro vás bylo řečtině (dobře, japonsky) – a nic jiného. Jeho síla a flexibilita vychází z automatizačních funkcí, které představuje, a také z jeho vylepšení, což jsou doplňky nabité funkcemi..

Věc je však taková, že plán zdarma vám dá pouze jedno zapnutí. Chcete-li získat přístup ke všem power-ups a funkcím, které jsou s nimi dodávány, musíte upgradovat na placený plán. Přesto však Trello postrádá sílu vyspělejších konkurentů, jako jsou monday.com nebo Freedcamp.

Než se dostaneme k power-ups, podívejme se nejprve na základy služby, protože máme podezření, že to, co nejvíce čtenářů zajímá. Trello skóroval druhé místo v našem článku o nejlepších bezplatných nástrojích pro správu projektů – druhý jen Wrike – díky své vynikající funkčnosti hned po vybalení z krabice.

Základy hry Trello

Deska kanban je v podstatě pouze posloupností seznamů (nebo sloupců), ve kterých můžete pohybovat kartami (úkoly), a Trello to udělá dobře. Pod povrchem je však spousta číhající, a pokud chcete, můžete udělat mnohem víc, než jen směnit karty. Současně však nic nedělá revoluci v kanbanových deskách. Podívejte se na LeanKit.

Za prvé si můžete přizpůsobit pozadí, jak uznáte za vhodné, a také přidat tolik desek, seznamů a karet, kolik chcete – společnost Trello nestanoví žádný limit. 

To znamená, že ze zkušenosti vám můžeme říci, že je zde vyžadován nějaký zdravý rozum: pokud máte příliš mnoho seznamů na desce nebo příliš mnoho karet v seznamu, možná budete chtít rozdělit věci trochu, pokud nechcete porazit účel používání aplikace úplně.

Rang, M’Lud?

Kromě povrchního však Trello získává hodně své síly od Butlerova nástroje a od power-ups. Butler je užitečná funkce, která vám umožní automatizovat procesy a úkoly, a učiní tak na základě vašeho chování na desce doposud. 

V zásadě vám to nejen pomůže s tím, co si myslíte, že budete potřebovat, ale také vám ukáže díry ve vašich procesech, které jste přehlédli.

Trello-Butler-First

Nebo alespoň to má. Na nové desce, kterou jsme vytvořili, a na redakční desce Cloudwards, jsme dostali stejnou zprávu: „Vypadá to, že na této desce není mnoho aktivit.“ 

Na nové desce je to pochopitelné, ale redakční se používá nepřetržitě déle než tři roky, takže si nejsme jisti, co Taco, sibiřský husky maskot Trella, kouřil.

Ne všechno se však ztratí, protože můžete také použít praktičtější přístup kliknutím na Butlerovu nabídku. Na bezplatném plánu máte přístup pouze k „pravidlům“ ak automatizaci úkolů, které mají co do činění s kartami a kartami. Placení uživatelé také získají přístup k více funkcím na vysoké úrovni pro kalendář a termíny.

Trello-Butlerova pravidla

Nastavení úkolů pomocí Butlera se neliší od používání, řekněme, IFTTT nebo Zapier, i když jeho použití je obsaženo v Trello, takže ve srovnání s těmito nástroji rozhodně postrádá určitou univerzálnost. Je to pěkný doplněk, zejména pokud platíte za přidanou funkčnost, ale nebude vás to mít z hlavy, buď.

Trello Power-Ups

O něco působivější jsou power-ups, což jsou plug-iny, skripty a integrace, které můžete přidat do svých desek. K dispozici je více, než kolik můžeme snadno spočítat, včetně všeho od zobrazení kalendáře, až po možnost přímého připojení souborů z Dropboxu, k některým docela pokročilým dev nástrojům, o nichž nemáme představu, jak je používat – jsme přece jen prostí hackeři.

Trello-PowerUps

Tato hojnost výběru je velmi dobrá a dobrá, ale pouze pokud platíte za Trello. Jít na Trello Business Class nebo Enterprise plán vám umožní přístup ke všem power-ups, bez výjimky, takže si můžete pohrávat o tolik, kolik chcete. 

Mezi nejoblíbenější patří Burndown pro Trello, Planyway (aplikace kalendáře) a pluginy pro všechny naše oblíbené poskytovatele cloudových úložišť. To také má jeden pro Slack, který cítíme, že je do dnešního dne a věku do značné míry povinný.

Plán zdarma však poskytuje pouze jedno zapnutí na palubu a vzhledem k tomu, že téměř vše, co přímo nesouvisí s kanbanem, lze přidat pouze jako zapnutí, je tato pokročilá funkce mimo dosah.. 

Dokonce i kalendář nebo možnost přidat další pole na karty se počítají jako vylepšení. To znamená, že pokud za to nechcete platit, dostanete pouze kartu Kanban.

To znamená, že je to stále docela dobrý nástroj, takže neobviňujeme tým Trello za to, že se snažili lidi vyhýbat bezplatným plánům tím, že tímto způsobem omezili vylepšení.. 

Také ohromující množství dostupných vylepšení může velmi dobře znamenat, že najdete ten jediný, který dělá vše, co potřebujete. Alternativně můžete vždy přidat funkčnost pomocí Zapieru nebo jednoduše rozložit operace na několik desek.

Unleashing Trello: Placené funkce

Pokud se však rozhodnete vytáhnout peněženku, Trello se stane působivým. Kromě nabídky všech plug-inů, které jste si kdy dokázali představit, a pak i některých, získáte také přístup k některým velmi pěkným vestavěným funkcím. 

Mezi ně patří mimo jiné: vlastní pole, hlasování na kartách, vestavěný kalendář, e-mailová oznámení a pole pro integraci aplikací. Cenová stránka Trellu poskytuje úplný seznam, ale pravděpodobně to uděláte.

Stručně řečeno, bezplatná verze Trello je dobrá deska pro kanban, která dokáže obstát sama, ale její zaplacení vám poskytne plnohodnotný nástroj pro řízení projektů.. 

Nicméně, i se všemi zvonky a píšťalky, Trello nemůže docela jít toe-to-toe se svými konkurenty, pokud jde o řadu funkcí. Porazil to i jiný poskytovatel freemia, jak si můžete přečíst v naší recenzi Asana vs Trello.

Je zde také další problém, když se rozhodnete pro Trello Business, kterému se budeme věnovat v další části.

Představuje přehled Trello

Logo Trellotrello.com

Začíná od 500 $ měsíčně za všechny plány

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení
Vlastní samolepky & emoji

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor

Všeobecné

Způsob platby
Kreditní karta, Paypal, zdarma

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
iOS, Android

Zkušební verze zdarma
Zdarma plán

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace

Šifrování
AES-256

Certifikace SOC
SOC 2 Typ 1

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Ceny

Trello je skvělý bezplatný nástroj, ale placení za něj má kromě nedostatku funkcí další problém: je drahý jako celé peklo. Trello Business Class vás bude stát 10 $ měsíčně na uživatele, což znamená, že každá osoba, kterou pozvete na své tabule, vás bude stát 120 $ ročně. 

V závislosti na tom, kolik členů týmu máte, by vám používání Trello mohlo stát balík a nejsme si přesně jisti, za co platíte.

Rozdělení cen Trello

Trello nabízí tři úrovně: zdarma, Business Class – která nabízí téměř vše, co od služby můžete chtít – a Enterprise, která rozšiřuje funkčnost nabízenou běžným obchodním plánem. Ceny pro Enterprise fungují na posuvném měřítku, takže pokud máte 1 000 uživatelů, je to ve skutečnosti mnohem levnější než Business Class. Pak budete potřebovat 1 000 uživatelů.

Přestože by byly skvělé funkce a neomezené možnosti napájení, bylo by skvělé mít za to 120 $ ročně na uživatele. Dokonce i menší firmy by mohly mít na palubě 5 nebo 10 lidí – což je nepředstavitelné, vzhledem k tomu, kolik společností využívá nezávislých pracovníků – což znamená, že budete vyhazovat nějaké seriózní moolah, jen abyste udrželi operace na správné cestě.

To je obvykle ten kousek, kde bychom uváděli příklady levnějších služeb, na které byste se mohli podívat, ale v případě softwaru pro správu projektů se obáváme, že standardně platí 10 dolarů za uživatele měsíčně. Avšak vzhledem k tomu, jak daleko více získáte u jiných poskytovatelů, se cítíme trochu nepříjemně doporučující Trello za jeho cenu. 

Podívejte se na naši recenzi Asana nebo Podio u dvou poskytovatelů, kteří mají o trochu víc peněz za zhruba stejnou babku.

All That Glitters…

Ve všech výše uvedených je však mezera, což je Trello Gold. To platí pouze pro použití jednou osobou a je to skvělý způsob, jak získat více než jedno zapnutí, aniž byste museli vyhazovat obrovské peníze.. 

Trello Gold stojí 5 $ měsíčně nebo 45 $ po celý rok, díky čemuž získáte větší přílohy a tři power-ups. Také můžete získat měsíc zlata za každou osobu, kterou pozvete na Trello, což se rychle rozloží.

Uživatelská přívětivost

Nyní zpět k dobré zprávě: Trello je absolutní radost používat. Od přemísťování karet po nastavení nových desek budete muset použít trochu nad rámec zdravého rozumu. Tento zážitek je téměř stejný, ať už používáte stolní aplikaci Trello, webovou aplikaci nebo mobilní aplikaci. Celkově vzato, pokud jde o snadné použití, Trello je jedním z nejlepších tam venku.

Registrace je stejně snadná jako na webu Trello. Pak se zaregistrujte pomocí lišty ve středu obrazovky nebo stiskem tlačítka „registrace“ v pravém horním rohu. Musíte zadat svůj e-mail a je vše nastaveno.

Hlavní stránka Trello

Dále vám bude nabídnuta úvodní obrazovka s několika velmi základními tipy a můžete pokračovat na další obrazovku a vytvořit novou desku. Vyberte si pozadí – a šablonu, pokud ji potřebujete – a nyní oficiálně provozujete svůj nejnovější projekt pomocí desky Kanban. 

Základy hry Trello

Pokud potřebujete nějaké tipy, jak začít a pokud nejste spokojeni s tím, co služba sama nabízí, máme tutoriál Trello. Náš tutoriál nabízí několik snadno sledovatelných příkladů tabule Trello a umožní vám začít se správou úloh.

Používání webového klienta

Webový klient a desktopový klient jsou pravděpodobně místem, kde se budete nejlépe organizovat, protože vám nabízí větší obrazovku, která je ideální pro sestavování seznamů a karet pro přehledové účely. Pro účely této kontroly budeme používat webového klienta, ale všimněte si, že mezi aplikací Windows a Mac neexistuje žádný funkční rozdíl..

Celkově se nám tento pohled opravdu líbí, protože deska zabírá zhruba 80 procent hlavní obrazovky.

Trello hlavní obrazovka s nabídkou

Přesouvání karet a seznamů je prováděno přetažením a seznamy můžete procházet pomocí kolečka myši. Navigaci zleva doprava lze provést pouze pomocí posuvníku v dolní části, což může být trochu nepříjemné. Doporučujeme vám, abyste nedovolili, aby vaše deska byla příliš široká, aby se tomuto problému zabránilo.

Seznamy jsou poměrně jednoduché: klikněte na „přidat další seznam“ v horní části obrazovky a jeden se objeví. Pojmenujte jej a je připraven k použití. Karty jsou stejně jednoduché: Klikněte na „přidat kartu“, pojmenujte ji a jste připraveni se vrátit.

Zábava však začíná, když kliknete na kartu a odhalíte její zadní stranu. Vyskakovací okno naplní obrazovku všemi druhy možností. Můžete přidat štítek – užitečné při pozdějším třídění podle karet – přidat popis a datum splatnosti. Můžete také přiřadit členy týmu, abyste vy i oni mohli sledovat, co dělají.

Trello-Card-Back

Jsou zde zabudovány některé základní možnosti správy úloh, jako je kontrolní seznam a datum splatnosti, které se hodí při řešení větších projektů. Celkově však doporučujeme zabývat se dílčími úkoly vytvořením samostatných seznamů a karet, protože Trello vám nedovolí snadno sledovat, co je na zadní straně karet.

Nabídka Trello

Na pravé straně obrazovky je možnost otevřít nabídku. Navigace je poměrně snadná, i když to znamená, že se budete často vracet zpět na hlavní obrazovku, než abyste se rychle spojili s každým dalším podnabídkou prostřednictvím jiného navigačního panelu nebo takového. 

Máme podezření, že to byla vědomá volba ze strany vývojáře, aby se vždy zachoval maximální výhled na kanbanovou desku, takže je to pochopitelné, ale stále může být pro teenagery nepříjemné.

Hlavní menu Trello

Součástí nabídky, kterou budete pravděpodobně trávit většinu času, je funkce „vyhledávání“, která vám umožní filtrovat pomocí štítků, přiřazených členů a obecnějšího, slovního vyhledávání.

Trello-Search-Menu

Celkově najdou uživatelé Trello snadno ovladatelný a ovladatelný software, což znamená, že zde dosahuje vysokého skóre. 

Trello Mobile App

Tento zážitek je téměř stejný s mobilní aplikací Trello. Je k dispozici pro Android a iOS a je k dispozici prostřednictvím příslušných obchodů. Jakmile se stáhne a přejdete přes přihlašovací obrazovku Trello, zobrazí se vám téměř stejné zobrazení jako webová aplikace, i když je zmenšená a trochu základní.

Trello-Mobile

Tady není velký rozdíl, dokonce i menu napravo pod třemi tečkami, ale připustíme, že jsme cítili, že celý proces používání Trello v mobilu byl o něco jemnější, než bychom chtěli. To je pravděpodobně způsobeno tím, že desky kanban jsou přehledy, které se nepřekládají na malou obrazovku smartphonu.

Bezpečnostní & Soukromí

Trello nezklame, pokud jde o zabezpečení, nabízí dobrou a všestrannou ochranu dat vaší firmy. Ukládá však vaše data pomocí Amazon Web Services, který nemá bezchybný záznam. Z důvodu ochrany soukromí však existují některé problémy, jak si můžete přečíst v příslušné podkapitole.

Trello je vlastněn společností Atlassian, což je masivní korporace (například Jira je ze stejné stáje), takže Trello používá celou řadu bezpečnostních opatření, včetně 128bitového protokolu AES TLS během přenosu a 256bitového šifrování AES, zatímco v klidu. Podstupuje také pravidelné audity společností Atlassian na straně klienta a Amazonu na straně serveru.

Celkově vidíme jen velmi málo, což nám dává pauzu, pokud jde o bezpečnost, kromě netěsných kbelíků Amazonky. To je však často způsobeno tím, že je lidé špatně spravují, a Trello vypadá, že mají administrátory, kteří znají jejich věci, takže tam je všechno dobré.

Největším bezpečnostním rizikem při používání Trello je však to, že jste to vy. Zdá se, že mnoho lidí bláznivě zveřejňuje své desky při jejich vytváření, což znamená, že k nim má přístup kdokoli, navíc je k dispozici také prohledávačům Google (takže se objevují při vyhledávání). Pokud se vám podaří tomuto nástrahu vyhnout, je Trello bezpečné používat.

Trello soukromí

Pokud jde o soukromí – zkrátka je to, jak jsou vaše data v bezpečí před samotným Trello – novinky, zprávy nejsou příliš dobré. Zásady ochrany osobních údajů společnosti Atlassian jasně ukazují, že zaznamenává, co děláme, a informace, které zadáváme, a že sdílí všechna tato data s třetími stranami, které je mohou nebo nemusí použít k cílení reklam naším způsobem.. 

Ve službě Cloudwards používáme Trello více než tři roky a ještě jsme nebyli zaplaveni záplavou spamu souvisejícího s Trello, takže Atlassian se zdá být k tomu docela uctivý, ale vaše data s Trello jednoznačně nejsou soukromá. 

Je to malá cena za bezplatnou službu, ale pokud se chcete tomuto druhu vyhnout, podívejte se na naši Airtable recenzi, kde najdete více diskrétní alternativu..

Služba & Podpěra, podpora

Stejně jako jeho snadné použití, Trello vyniká, pokud jde o pomoc vám spolu. Má spoustu průvodců pro začátečníky i zkušenější uživatele a nabízí webináře pro konkrétní problémy. Interaktivní podpora trochu zaostává, ale pravděpodobně ji ani nebudete potřebovat.

Pokud se Vaším hlavním zájmem je naučit, jak Trello používat, máte to na mysli. Prostřednictvím portálu podpory získáte přístup k velkému počtu tutoriálů, díky nimž se budete kanbanovat, jako byste to dělali celý život během několika hodin..

Trello-Support-Main-Page

Pokud máte konkrétní problém, s nímž potřebujete pomoci, zdá se, že Atlassian by raději šel do Trello Community (forum), než aby využíval podporu. Vypadá to, že je docela aktivní, protože do něj vstupují uživatelé i zaměstnanci a funkce vyhledávání funguje dobře, takže pravděpodobně dostanete jakoukoli odpověď, kterou potřebujete, docela rychle.

Pokud výše uvedené selže, můžete také kontaktovat podporu přímo prostřednictvím kontaktního formuláře na stránce podpory, i když se zdá, že je více zaměřen na lidi, kteří chtějí nahlásit chyby nebo se přihlásit k odběru specializovaného plánu. Při kladení otázek nápovědy uvidíte, že jste byli přesměrováni na příslušného průvodce nebo stránku fóra, ale odpovědi přicházejí velmi rychle vzhledem k tomu, že používáme bezplatný plán.

Verdikt

Celkově lze říci, že o Trellovi se hodně líbí. Pokud hledáte základní desku kanban, za kterou nemusíte platit, doporučujeme ji především nad všemi ostatními možnostmi. Jak získat maximum z Trello však přichází se statnou cenovkou a my vidíme lepší možnosti, které nabízejí více za stejnou částku, nebo dokonce méně. 

Například oblíbený cloudwards, monday.com, je dražší, ale poskytuje vám všechny druhy dobrot a vrstvených pohledů, zatímco program jako TeamGantt vám umožňuje vytvářet Ganttovy grafy, které umožňují sledování závislostí (i když byste mohli využít sílu BigPicture – udělej to za tebe). 

Přesto však Trellovi udělejte víru, pokud pro vás bude řešení založené na kartě znít a pokud se vám líbí flexibilita vylepšení.

Už jste použili Trello? Co sis o tom myslel? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me