Snadná kontrola úložiště – aktualizace 2020

Snadná kontrola úložiště

Storage Made Easy vám umožní zvolit, jak ukládat soubory as kým, zajímavé nové využití cloudového úložiště. Ačkoli to není bez jeho vad, skladovací pitomci (my nesoudíme) zřejmě milují malé a střední podniky, dokonce jen proto, aby si život trochu usnadnili sami pro sebe. Přečtěte si naši úplnou recenzi Storage Made Easy.


Recenze cloudového úložiště
Storage Made Easy (SME) má odlišný přístup než Dropbox, Disk Google a většina služeb, které najdete v naší knihovně s recenzemi cloudového úložiště. Místo toho, aby poskytovaly své vlastní cloudové servery, lze díky softwaru File Fabric připojit malé a střední podniky k připojení k více než padesáti různým poskytovatelům cloudu..

To znamená, že se můžete zaregistrovat do cloudové služby IaaS, jako je Amazon S3 nebo Rackspace, připojit ji k MSP a proměnit ji v kompletní řešení cloudového úložiště schopného vyčistit místo na pevném disku, synchronizovat soubory mezi zařízeními a sdílet soubory s ostatními. Nejenže to dělá MSP srovnatelnými s mnoha výběry v našem nejlepším průvodci cloudovým úložištěm, to je jen špičkou ledovce toho, co může udělat.

Po celou dobu kontroly této funkce Storage Made Easy jsme vyčerpali všechny klíčové funkce, včetně zabezpečení, a podívali jsme se na náklady a základní uživatelský dojem. Pokud byste chtěli zjistit, zda je pro vás jako nástroj cloudového úložiště smysl, můžete to zkusit ještě před nákupem zaregistrováním bezplatného osobního plánu nebo 14denní obchodní zkoušky.

Snadné alternativy pro skladování

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Jádrem Storage Made Easy je File Fabric, software navržený pro integraci s poskytovatelem cloudu a vytvoření kompletního řešení cloudového úložiště. V době tohoto psaní podporuje File Fabric přes padesát různých konektorů pro systémy on-premise i on-cloud.

Několik významných poskytovatelů cloudů jsou Amazon S3, Egnyte Connect, Dropbox, Google, Microsoft Azure a Rackspace..

Zejména z možností konektoru chybí Backblaze B2, nízkonákladový cloud IaaS, který nás tady na Cloudwards.net velmi těší. Malé a střední podniky však spolupracují s Wasabi, novější položkou hot storage s některými z nejlepších sazeb, které jsme viděli (další informace najdete v naší recenzi Wasabi).

Pro usnadnění práce se soubory nabízí SME několik desktopových nástrojů pro Windows, Mac a Linux, které se integrují do File Fabric. Mezi tyto nástroje patří bezplatný klient cloudového průzkumníka, který umožňuje všechny vaše cloudové služby spojit do jednoho rozhraní pro snazší správu.

Existují také klienti síťových jednotek pro některé poskytovatele cloudu a podpora WebDAV, kde aplikace nativních síťových jednotek není k dispozici. Tyto funkce, jako je například podpora synchronizace, mají navíc za File Fabric další náklady na licencování (viz ceny níže).

Kromě klientů pro Windows, MacOS a Linux mají malé a střední podniky bezplatné mobilní aplikace pro Android, iOS, Blackberry a Windows Phone. Samozřejmě existuje také webové uživatelské rozhraní pro nahrávání a přístup k souborům.

Snadné sdílení souborů pomocí úložiště

Storage Made Easy je více než jen ukládání souborů. Poskytuje také možnosti sdílení souborů s důležitými bezpečnostními funkcemi, jako jsou hesla hesel, data vypršení platnosti a limity stahování, které často chybí některá z větších jmen v úložišti, včetně Disku Google. Dropfolders pro shromažďování souborů od ostatních je další funkce sdílení klíčů se nám líbí.

Chcete-li podpořit spolupráci, můžete vytvořit skupiny a složky týmů nebo se vrátit zpět k předchozím verzím souborů, pokud dojde ke spolupráci. Odstraněné položky jsou také zachyceny v koši nalezeném ve správci souborů, takže můžete obnovit nechtěné odstranění.

Malé a střední podniky mají integraci nazvanou CloudEdit, která vám po stažení umožní otevřít jakýkoli soubor z webového uživatelského rozhraní a upravovat jej pomocí stolního softwaru. CloudEdit zkontroluje stažený dokument každých několik sekund, aby zjistil, zda byl upraven, a nahraje změněný dokument, pokud ano.

Zatímco zabezpečení je částečně závislé na společnosti, se kterou se rozhodnete ukládat vaše soubory (např. Amazon, Google, Microsoft), lze software MSP použít k zašifrování souborů před nahráním, což pomáhá zajistit je před neoprávněným přístupem a použitím . Existuje možnost dvoufaktorové autentizace, která chrání před ukradenými hesly.

Mnohé z těchto funkcí se podíváme podrobněji později v této recenzi, abychom vám pomohli získat lepší dojem o celkovém produktu pro malé a střední podniky. Nejprve se však podívejme, kolik vás to bude stát.

Ceny

SME nabízí řešení pro osobní i obchodní cloud skladování. Obě mají k dispozici trvalou (celoživotní) licenci, takže za MSP budete muset zaplatit pouze jednou, zatímco podniky si také mohou zvolit předplatné na měsíc.

Spolu s používáním softwaru vám malé a střední podniky poskytují také trochu bezplatného úložiště, které hostuje Amazon S3. Za osobní a obchodní účty s trvalou licencí získáte 5 GB. U firemních odběrů získáte 20 GB na uživatele, které lze libovolně distribuovat v rámci účtu.

Další úložiště vás samozřejmě bude stát a tyto náklady budou záviset na tom, který cloud IaaS se rozhodnete použít. Například cloudové soubory Rackspace Cloud stojí přibližně 1,00 USD za TB měsíčně, zatímco Wasabi stojí přibližně 0,40 USD měsíčně. Mějte na paměti, že většina cloudových řešení IaaS má kromě úložiště také malé poplatky za výstup (Rackspace není).

Pokud se chcete držet s Amazonem S3, můžete zvýšit své zahrnuté úložiště přímo prostřednictvím SME za měsíční poplatek. Další gigabajt úložného prostoru však stojí 0,50 $ měsíčně, což je téměř dvojnásobek částky, kterou byste zaplatili, kdybyste sami nastavili S3 (mínus poplatky za výstup).

Přestože je základní klient souborového správce malých a středních podniků zdarma, klienti síťových jednotek vás budou stát další licenční poplatek 49 USD. Totéž platí pro funkci synchronizace malých a středních podniků, která je dodávána s doplňkem 39 USD.

Vzhledem k tomu, že MSP je ve svém obchodním modelu poněkud odlišný od obvyklého produktu cloudového úložiště, je posouzení jeho relativní hodnoty poněkud složité..

Pokud jde o nás, myslíme si, že trvalá licence je přinejmenším rozumnou smlouvou, i když nejsme zcela připraveni ji označit jako jednu z nejlepších nabídek v cloudovém úložišti. Pokud byla funkce synchronizace složek zahrnuta do základních licenčních nákladů, můžeme tento postoj znovu zvážit.

Pokud hledáte cenově dostupný obchodní nástroj, podívejte se na Egnyte Connect, kde získáte lepší meziměsíční hodnotu (5 TB sdíleného úložiště pro 8 $ na uživatele). Celkově jsme to ohodnotili jako nejlepší cloudové úložiště pro obchodní nástroje.

Snadnost použití

Jedna věc, kterou bychom si měli ujasnit hned na pálce, je, že i když je to skvělý nápad, malé a střední podniky se necítí tak leštěné nebo uživatelsky přívětivé jako většina řešení typu vše v jednom, jako je například pCloud (viz naše recenze pCloud).

Proces připojení cloudu a správy souborů k MSP je však stále poměrně jednoduchý. K tomu můžete použít webové uživatelské rozhraní nebo si stáhnout klienta pro správu souborů malých a středních podniků.

Jakmile se zaregistrujete do služby a nastavíte své přihlašovací údaje, můžete se přihlásit na web a začít věci. Zobrazí se vám několik odkazů, které vám umožní například přidat poskytovatele cloudu, spustit správce souborů a stáhnout cloudové aplikace.

Pravděpodobně budete chtít začít připojením cloudové služby za předpokladu, že jste se zaregistrovali. Pokud ne, budete muset jít do Rackspace nebo na jakoukoli službu, kterou chcete použít k nastavení, že první jako první. Měla by však existovat i výchozí možnost „SME“, která vám umožní přístup do prostoru Amazon S3, který MSP zahrnuje s jakoukoli licencí.

Přidání nové služby, jakmile se zaregistrujete a zkopírujete klíč API, je snadné. Klikněte na odkaz „přidat poskytovatele cloudu“ a zobrazí se vám rozbalovací nabídka.

Jakmile najdete požadované, klikněte na tlačítko „Přidat poskytovatele“. Na další obrazovce budete muset přidat podrobnosti o připojení pro tohoto poskytovatele. Provedeme vás základními kroky, jak to udělat, v našem úvodu s průvodcem Rackspace.

Připojeno, můžete ke spuštění nahrávání obsahu použít správce souborů.

Tlačítko „upload files“ v horní části rozhraní obsahuje možnosti jediného souboru i dávky. Odtud můžete také sdílet soubory a vytvářet složky. K dispozici jsou také možnosti vytváření skupin a přiřazování úkolů, jakož i vyhledávání nahraného obsahu.

Jak již bylo zmíněno dříve, Storage Made Easy vyvinul hrst stolních a mobilních nástrojů, které usnadňují práci se soubory. Nebudeme jim procházet všechny, ale podíváme se na možnosti klienta cloudového průzkumníka a síťové jednotky.

Cloud Cloud Explorer pro malé a střední podniky

Pro ty, kteří upřednostňují desktop před klienty prohlížeče, vám Cloud Explorer umožňuje provádět mnoho stejných akcí jako online rozhraní a poskytuje vám přístup k cloudovým nástrojům pro zálohování pošty, cloudovou synchronizaci a nástroj WebDAV..

Stejně jako webové stránky pro malé a střední podniky se tento nástroj ve svém designu cítí trochu meh. Při práci jsme také narazili na značné zpoždění, ale abychom byli spravedliví, provedli jsme testy z Bangkoku, takže to není úplně neočekávané.

Ještě chvíli se podíváme na funkci synchronizace cloudu a sdílení souborů.

Cloudová jednotka pro malé a střední podniky

SME poskytuje klienta síťové jednotky pro několik cloudových služeb, včetně Amazon S3, Google Cloud, Microsoft Azure a Rackspace. To je něco, co najdete u několika tradičních poskytovatelů cloudových úložišť, jako je pCloud a jeho úžasná funkce pCloud Drive, ale ne mnoho.

Jednou z výhod používání síťové jednotky oproti tradiční synchronizační složce je to, že pro správnou synchronizaci je třeba kromě cloudu ukládat také soubory na pevný disk. I když můžete synchronizaci složek obecně vypnout, nebudete již moci přistupovat k souborům prostřednictvím počítačového systému souborů..

U síťové jednotky to tak není. Všechno je uloženo v cloudu, ale tyto soubory můžete procházet v systému souborů stejně, jako by byly uloženy lokálně. Je to lepší a pohodlnější způsob úspory místa na pevném disku.

CloudDav

I když jsou nativní nástroje cloudové jednotky malých a středních podniků v pohodě, nejsou dostupné pro každou cloudovou službu. Služba však také podporuje WebDAV v implementaci, kterou volá CloudDav, což vám umožní snadno nastavit přístup k síťové jednotce libovolnému poskytovateli.

Stručně řečeno, malé a střední podniky vám umožní pracovat se soubory téměř libovolným způsobem a nabízejí mnohem větší flexibilitu, než jakou získáte od většiny tradičních služeb cloudového úložiště. Celkový vzhled a dojem z této sady nástrojů by mohl použít moderní člověka, ale je to jen menší (a poněkud subjektivní) obava, která v konečném důsledku moc neomezuje celkový zážitek.

Sdílení souborů & Synchronizace

V nejbližší době se podrobněji podíváme na sdílení a synchronizaci souborů, což jsou dvě klíčové funkce jakékoli služby cloudového úložiště, která sama respektuje. Obsah můžete sdílet pomocí webového GUI nebo desktopového klienta vygenerováním adresy URL směřující na soubor nebo složku, kterou chcete sdílet nebo sdílet prostřednictvím e-mailu..

Zatímco sdílení odkazů je běžné, většina cloudových služeb šetří funkce navržené tak, aby vám pomohly kontrolovat obsah. Malé a střední podniky ne: můžete chránit odkazy heslem, nastavovat limity stahování a nastavovat datum ukončení, po kterém budou odkazy automaticky deaktivovány.

Stejné možnosti jsou k dispozici při udělování přístupu k souborům konkrétním jednotlivcům prostřednictvím jejich e-mailové adresy. Při generování sdílené položky odkazu ji můžete také nastavit jako „dropfolder“ a umožnit ostatním ukládat soubory do cloudového úložiště. To je užitečné pro úkoly, jako je shromažďování požadavků od klientů nebo pracovní produkt od nezávislých pracovníků.

Pro týmovou spolupráci můžete vytvořit skupiny, které budou sdílet složky a soubory s více lidmi najednou. Jednotlivcům pozvaným do pracovní skupiny lze udělit přístup k nahrávání, aby mohli přispívat ke sdíleným souborům.

Složky sdílené složky mají přizpůsobitelná nastavení, které vám umožní udělit nebo zrušit jednotlivá oprávnění, jako je vytváření podsložek, nahrávání souborů a vytváření sdílených odkazů..

Po přechodu od sdílení funkcí vám SME umožní synchronizovat složky na vašem pevném disku. Jak již bylo uvedeno, vyžaduje to nákup balíčku cloudových nástrojů Windows za 39,99 $ (nebo odpovídající nástroje pro Mac nebo Linux). Po zakoupení můžete synchronizační složky nastavit kliknutím na „cloudovou synchronizaci“ pod hlavičkou „cloudové nástroje“ klienta.

Odtud můžete nakonfigurovat synchronizační vztah mezi složkou na místní jednotce a složkou v cloudu.

Můžete také nastavit zásady uchovávání odstraněných souborů a verzí, nastavit limit na velikost souborů, které lze synchronizovat, a nastavit synchronizační plán. SME také umožňuje omezit synchronizaci nahoru (počítač na cloud) nebo dolů (cloud na počítač), spíše než na tradiční obousměrnou synchronizační ulici.

Synchronizaci můžete vypnout a zapnout pro kteroukoli podsložku v synchronizovaných složkách, které jste nastavili, a efektivně tak poskytovat to, co se v oboru cloudových úložišť běžně nazývá „selektivní synchronizace“. Chcete-li to provést, zrušte zaškrtnutí políčka vedle jeho názvu v nástroji synchronizace cloudu.

O našem jediném hovězím masu s procesem synchronizace je, že si přejeme, aby bylo možné zobrazit ikonu synchronizace pomocí ikony na hlavním panelu. Například Disk Google má vyskakovací okno ukazující probíhající a nedávno dokončené synchronizace.

Rychlost

Když zde na Cloudwards.net provádíme recenze služeb cloudového úložiště, provádíme několik pokusů o upload a stažení souborů, abychom zjistili rychlost synchronizace. Díky Storage Made Easy je faktor rychlosti trochu mimo společnost, protože tento aspekt je závislejší na poskytovateli cloudů, se kterým spárujete technologii.

Například Amazon S3 má tendenci zvyšovat rychlost díky globální infrastruktuře, která pomáhá snižovat vzdálenost mezi počítačem a datovým centrem a co je důležitější, snižuje přetížení serveru. Wasabi je zatím cenově dostupnější a má omezenější umístění datových center, což vede k nižším rychlostem.

To ztěžuje třídění malých a středních podniků podle rychlosti synchronizace, ale vzhledem k tomu, že jeho schopnost spárovat s více než 50 různými poskytovateli cloudu dává faktor rychlosti do vašich rukou, dáváme mu palec nahoru.

Jen pro chichotání jsme provedli několik testů, i když jsme použili 5 GB úložiště, které je dodáváno s licencí, která, jak již bylo uvedeno, používá Amazon S3. Tyto testy byly provedeny z Bangkoku v Thajsku pomocí testovací složky 1 GB. Pro orientační bod, WiFi připojení, které jsme použili, mělo rychlost stahování 12 Mb / s a ​​30 Mb / s.

Test 1: Test dva: Průměr:
Nahrát:18 minut20 minut19 minut
Stažení:5 minut, 30 sekund5 minut, 30 sekund5 minut, 30 sekund

To jsou dobré výsledky v souladu s tím, co bychom očekávali u gigabajtů souborů odeslaných do celého světa. Je to o něco pomalejší než podobné testy, které jsme provedli s Dropboxem, zatímco o něco rychlejší než OneDrive a Disk Google.

Nezapomeňte, že se jedná o výsledky pro úplné nahrání souboru. Několik poskytovatelů cloudového úložiště, zejména Dropbox, zajišťuje kopírování souborů na úrovni bloků, aby se urychlilo synchronizace souborů, které již byly uloženy jednou. Tento mechanismus funguje pouze opakovaným kopírováním částí souboru, který se změnil (delta).

Protože MSP File Fabric nekontroluje samotné úložiště, jeho použití kopírování bloků by vyžadovalo, aby cloudová služba poskytla mechanismus API pro synchronizaci delta. To je bohužel neobvyklé. Pokud se rozhodnete pro soukromé šifrování (viz zabezpečení), nebylo by to stejně možné.

Ve výchozím nastavení MSP používá veškerou šířku pásma, která je k dispozici pro synchronizaci souborů. Pokud však chcete, můžete omezit rychlost odesílání a stahování, abyste jim zabránili v přepínání zdrojů. Chcete-li věci rozladit, můžete také nastavit vícevláknové stahování.

Celkově je to většinou dobrá zpráva. Váš výběr poskytovatele cloudu je však opět velkým faktorem.

Bezpečnostní

Stejně jako u rychlosti synchronizace závisí zabezpečení částečně na tom, s kým poskytovatelem cloudů spárujete Storage Made Easy. Různí poskytovatelé mají různé úrovně zabezpečení datového centra, včetně šifrování v klidu, takže se s nimi budete chtít zkontrolovat jednotlivě.

I když však spárujete malé a střední podniky se službou, která nešifruje soubory na straně serveru, klient vám umožní soukromě zašifrovat všechny soubory, které synchronizujete.

Soukromé šifrování, někdy nazývané šifrování s nulovou znalostí, poskytuje obrovskou výhodu oproti spravovanému šifrování, které získáte u většiny běžných cloudových služeb úložiště, včetně Dropboxu a Disku Google.

Soukromé šifrování znamená, že váš poskytovatel cloudu nemůže dešifrovat vaše soubory, ať už pro skenování obsahu chráněného autorskými právy nebo pro marketing, nebo dokonce předat vaše soubory vládním dozorovým programům, jako je oblíbená boxovací taška každého obhájce soukromí, PRISM.

Metoda používaná malými a středními podniky pro soukromé šifrování je AES 256, protokol doporučený pro použití Národním institutem pro standardy a technologie USA (NIST) a používaný většinou cloudových služeb, finančních ústavů a ​​vojenských organizací..

Nevýhodou soukromého šifrování je to, že malé a střední podniky neukládají záznamy o svých šifrovacích klíčích, pokud zapomenete své šifrovací heslo, ztratíte přístup ke svým souborům. Rychlost odesílání a stahování také zasáhne nešifrované soubory.

Pro firemní předplatitele Storage Made Easy je zde také možnost šifrování na úrovni účtu, která v klidu šifruje všechny týmové soubory. V takovém případě je šifrovací klíč spravován malými a středními podniky, takže je o něco méně bezpečný, ačkoliv se nestavíte do problému se ztraceným heslem. Pokud je zapnuto týmové šifrování, je zakázána možnost soukromého šifrování.

SME také nabízí možnost 2FA, která zabraňuje snadnému použití odcizených hesel pro přístup k vašemu úložišti. Při přepnutí 2FA bude přihlašování z neznámého počítače vyžadovat další pověření ve formě kódu. Tento kód může být doručen do vašeho mobilního zařízení jako text nebo můžete použít Google Authenticator.

Podpěra, podpora

Storage Made Easy poskytuje několik způsobů kontaktu, včetně živého chatu s prodejem a e-mailu pro technickou pomoc. Podpora Skype je k dispozici také v případě, že to váš problém vyžaduje.

Hodiny pro přímou podporu jsou bohužel trochu omezené: běží od 10:00 do 16:00, od pondělí do pátku v Londýně. Natočili jsme pár e-mailů na technickou podporu, abychom zjistili dobu odezvy a obdrželi odpovědi zpět ve stejný pracovní den. Tým v malých a středních podnicích opravdu zná své věci a poskytuje přátelskou pomoc, i když nejde o velký tým. 

Pokud nechcete čekat na podporu nebo potřebujete pomoc v době mimo pracovní dobu, můžete se podívat na stránku wiki nebo FAQ pro malé a střední podniky a zkusit tam najít odpovědi. Zejména zdroj wiki je pěkně hotový, se spoustou článků a vyhledávací funkcí pro rychlejší nalezení relevantního materiálu.

Můžete také použít fórum pro malé a střední podniky, i když se nezdá být příliš aktivní.

Závěrečné myšlenky

Celkově jsme byli při úvodním přezkumu služby ohromeni Storage Made Easy. Máme rádi schopnost spárovat malé a střední podniky se širokou škálou cloudových služeb, jako jsou Rackspace a Amazon S3. Klíčové funkce, jako je sdílení souborů a synchronizace, jsou pěkně provedeny díky neobvyklým funkcím, jako jsou hesla hesel a soukromé šifrování.

Desktop klienti a weboví klienti, jak jsme se zmínili, nemají stejný lesk jako někteří členové nejlepších klubů cloudových úložišť, ale většina funkcí, které hledáme, jsou tam, spolu s klienty síťových jednotek, podporou WebDAV, podporou FTP a některé další užitečné nástroje.

Celkově vzato je Storage Made Easy bezpečnějším a schopnějším řešením než Dropbox a mnoho běžných alternativ Dropboxu. Pro stručnost jsme dokonce přeskočili několik věcí, včetně nástrojů správy pro firemní uživatele, které pomáhají malým a středním podnikům příznivě porovnávat s nejlepšími nástroji EFSS.

Rádi bychom samozřejmě slyšeli i vaše myšlenky na Storage Made Easy. Dejte nám vědět, co si myslíte v níže uvedených komentářích, a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map