5 nejlepších cenově dostupných serverů pro malé podniky

Cloud by měl být o pohodlí. Pokud se však pokoušíte získat rychlý přístup k souborům, vzdálené skladování dat často zklamá. Pro rychlost kopírování souborů ani nejlepší možnosti online zálohování nemohou předstihnout dobré řešení pro místní zálohování.


Pro podniky to znamená rychlejší zotavení po katastrofě, rychlejší spolupráci a méně bolestí hlavy. Zapomeňte také na externí disky s jedním diskem. Možnosti místního úložiště jsou dnes výkonné a přiměřeně levné, takže je ideální čas na implementaci pokročilejší hybridní záložní strategie pro vaše podnikání.

V tomto přehledu si všimneme některé z nejlepších serverů pro podnikání se zaměřením na dostupnost. Mezi naše nejlepší možnosti patří Lenovo ThinkServer TS140 a Dell PowerEdge T30. Kromě toho, pokud nejste připraveni utratit větší, doporučujeme jít cestou serveru NAS a naše poslední tři tipy odrážejí toto doporučení. 

Zkontrolujte ceny Lenovo ThinkServer na Amazonu 

Co dělá server nejlepším pro malé firmy?

Najít levný server v těchto dnech není těžké. Nalezení levného serveru, který je skutečně dobrý, je trochu složitější. Trh je navždy v toku a názory se velmi liší, ale pět nejlepších serverových možností uvedených níže bude dobře fungovat při vývoji plánu zálohování vaší firmy..

Při výběru máme několik kritérií, které jsme hledali. Jedním z nejdůležitějších jsou nejméně čtyři pozice na pevném disku. Důvodem, proč podporujeme čtyři pozice, je to, kolik potřebujete nastavit RAID 5 a udržovat slušnou kapacitu úložiště. RAID 5 prokládá data na více discích kvůli výkonu a udržuje paritní data, takže pokud jeden disk selže, neztratíte nic.

Upřednostňujeme také servery, které podporují SSD (disky SSD). Jednotky SSD mají méně pohyblivých částí než tradiční mechanické pevné disky (HDD). Oba jsou výrazně rychlejší a méně náchylní k lámání. Je samozřejmé, že disky SSD jsou také mnohem dražší, takže mnozí se chcete držet HHD a v případě potřeby upgradovat později. Některé servery umožňují běžet SSD i HDD současně, takže pro svůj OS můžete použít SSD a pro jiné soubory HDD..

Pokud jde o procesory, většina levných možností používá stejné procesory, jaké najdete v přenosných počítačích. Lepší a rychlejší možnosti využívají vysoce výkonné procesory navržené pro vícevláknové funkce a spolehlivost (jako je Intel Xeon). Uvažovali jsme také o CPU a přidělené RAM. Oba budou určovat, kolik současných uživatelů můžete mít přístup k vaší záloze a řídit další metriky výkonu.

Rozdíl mezi souborovými servery a zařízeními NAS

Tradiční souborové servery a zařízení NAS sdílejí mnoho funkcí. Nejvíce pozoruhodně, oba dovolí podnikovým uživatelům na síťové zálohování, ukládat, sdílet, editovat a jinak pracovat se soubory. Největší rozdíl mezi servery a zařízeními NAS je obvykle výkon, protože servery mají více díky pokročilejšímu hardwaru. Nižší náklady serverů a zařízení NAS jsou však v tomto ohledu obvykle velmi srovnatelné, proto do tohoto článku zařazujeme zařízení NAS.

Servery lze také použít ke spuštění aplikací používaných vaší kanceláří, včetně databází a e-mailu. NAS, ne tolik. Servery jsou ve skutečnosti konfigurovatelnější obecně. Obvykle nejsou dokonce předinstalovány s OS. Tímto způsobem můžete jít se systémem Windows Server, Linux Server nebo jakýmkoli jiným serverovým OS, který máte rádi.

Na druhou stranu je většina zařízení NAS předkonfigurována proprietárním softwarem OS. I když je méně flexibilní, určitě zde existuje rychlostní výhoda. Zařízení NAS lze nastavit a zálohovat soubory během několika minut. Servery budou vyžadovat jak prvotní práci, tak důslednější monitorování.

Nakonec, jít s jedním nebo druhým bude záviset na potřebách vašeho podnikání. Ať už se chystáte na cokoli, neopouštějte také představu o zálohování dat do cloudu.

Zálohování serveru do cloudu

Zde na Cloudwards.net preferujeme hybridní zálohování, pokud jde o ukládání obchodních dat. To znamená, že doporučujeme ukládat data lokálně i v cloudu. I když jsou servery docela pohodlné, pokud jde o rychlost, pouze lokální ukládání dat může vést k velkým problémům pro vaši firmu. Je to proto, že většina odborníků na online zálohování schvaluje pravidlo 3-2-1 nebo jeho variace.

Základy 3-2-1 jsou velmi jednoduché: Vždy je nejlepší uchovávat tři kopie vašich dat alespoň na dvou médiích, s jedním z těchto médií mimo pracoviště.

Důvodem, proč jsou kopie vašich obchodních souborů mimo pracoviště doporučeny, je, že proti požáru, povodním, virům, nehodám a dalším podobným problémům je těžké se bránit. Pokud si nepostavíte své vlastní klimatické a zabezpečené datové centrum mimo lokalitu, které bude hostovat váš server, udržet vše na serveru bez havarijního plánu znamená ohrozit vaši firmu..

Online zálohování je pomalé, ale také poskytuje úroveň redundance dat a zabezpečení, které je těžké porazit s místním serverem. Díky velké konkurenci najdete některé docela dobré ceny i pro online zálohování.

Nejlepší možnosti, které si můžete přečíst, najdete v naší recenzi IDrive for Business a recenzi CloudBerry Backup. Máme článek o nejlepším zálohování serveru, který vám pomůže tuto cestu provést. Mnoho stejných možností lze také použít k zálohování zařízení NAS. Nebo si můžete prohlédnout další článek, který jsme věnovali speciálně hledání nejlepší online zálohy pro NAS.

Pět nejlepších dostupných serverů pro malé podniky

Servery: Typ serveru: Přibližná cena:
Lenovo ThinkServer TS140NAS750 $
Dell PowerEdge T30NAS600 dolarů
NetGear ReadyNAS 424NAS550 $
Synology DiskStation DS916NAS650 $
QNAP TS-453ANAS1600 $

1. Lenovo ThinkServer TS140

Náš první výběr je populární: ThinkServer TS140. Věžový server společnosti Lenovo je levný a upgradovatelný, což znamená, že může růst spolu s vaší firmou. TS140 přichází se čtyřmi prázdnými 3,5palcovými pozicemi, což znamená, že podporuje RAID 0, 1 a 5. Můžete také kombinovat SSD a HDD, pokud chcete snížit náklady pouze pomocí SSD pro váš serverový OS.

Základní konfigurace jsou velmi minimální: duální procesory Intel Core i3-4130 3,40 GHz a 4 GB DDR3 paměti. Můžete si však vybrat model vyšší třídy s procesorem Intel Xeon a 32 GB paměti RAM, pokud vám nevadí utrácet více. Nebo můžete upgradovat později.  

Čtyři sloty PCIe otevírají další možnosti rozšíření a upgradu, včetně výměny pevného rozhraní ze SATA na SAS, pokud by se to stalo. TS140 již obsahuje kartu Intel HD Graphics 4400 a optickou jednotku DVD-R. 

Modelka: TS140: TS140 (Intel Xeon):
Přibližná cena:500 $750 $
Zátoky:ČtyřiČtyři
Procesor:Core i3-4130Intel Xeon
RAM:4 GB DDR34 GB DDR3

Další výhodou při koupi TS140 je to, že je tichý na pouhých 26 decibelů, takže vás nebude rušit při práci. Pokud se někdy rozhodnete přejít na jiný server, můžete také svůj TS140 přeměnit na pěknou herní soupravu. Je pravda, že by to mohlo některou vaši práci narušit.

Nyní se přesuneme na hlavní událost a podívejme se na pět nejlepších serverů, které jsou vhodné pro malé podniky. Níže uvedený seznam není rozsáhlý; obsahuje však moje oblíbené výběry serverů, přičemž zde zvažuji kombinaci funkcí a nízkých cen.

2. Dell PowerEdge T30

V případě TS140 přichází základní server společnosti Dell ve věži s prostorem pro upgrade. Jeho základní konfigurace však také přináší o něco větší punč než naše předchozí položka, protože se standardně dodává s čtyřjádrovými procesory Intel Xeon 3,3 GHz a 8 GB RAM.

K dispozici je také docela dostupná verze 16 GB.

T30 je dodáván s 1TB pevným diskem, ale má místo až pro čtyři 3,5 ”HDD nebo šest 2,5”. To znamená, že v případě potřeby podnikání můžete podporovat až RAID 5. Pro rozšíření jsou užitečné čtyři sloty PCIe a šest portů USB 3.0.

ModelkaT30: T30 (16 GB RAM):
Přibližná cena450 $600 dolarů
Zátoky:ČtyřiČtyři
Procesor:Intel XeonIntel Xeon
RAM:8 GB16 GB

Jednotka je také kompaktní a tichá, takže by se měla pěkně hodit do rohu vaší kanceláře (jen ne u vodního chladiče). I když není tak populární jako TS140, T30 má určitě lepší specifikace, mínus skutečnost, že není vybaven optickou jednotkou nebo grafickou kartou.

3. Synology DiskStation DS916

Synology DiskStation DS916 je naše nejlepší doporučení pro malé a střední podniky, které hledají zařízení NAS. Je to trochu drahý a pokud chcete ušetřit, DS216 je o dost méně, ale také má dva disky k čtyřem DS916.

To znamená, že DS216 není schopen RAID 5. DS916 je a můžete dokonce rozšířit až devět disků pomocí pětibodové rozšiřovací jednotky Synology, DX513. Pokud tak učiníte, zvýší se vaše paměťová kapacita na 72 TB.

Základní model je dodáván s 2 GB paměti DDR3 RAM, kterou můžete chtít upgradovat. Čtyřjádrový procesor Intel Pentium N3710 by však měl být dostatečně výkonný. I když můžete ukládat a streamovat filmy ve vysokém rozlišení, pokud chcete, není pochyb o tom, že DS916 je postaven s ohledem na potřeby informačních technologií. Maximálně 200 uživatelů může používat DS916 najednou – svědectví o síle jeho hardwaru.

Společnost Synology také používá k zabezpečení svých souborů hardwarový šifrovací stroj AES-NI. Schopnost číst šifrované soubory rychlostí vyšší než 225 MB / s a ​​psát je rychlostí vyšší než 209 MB / s je dalším přesvědčivým důvodem, proč by mohlo být pro vaši firmu prospěšné uchovávat soubory místně kromě cloudu..

Modelka: DS216: DS916:
Přibližná cena:350 $550 $
Zátoky:DvaČtyři
Zátoky:Intel Celeron N3060Intel Pentium N3710
RAM:1 GB2 GB

Společnost Synology konečně balí zařízení NAS s několika skvělými aplikacemi, které osloví firemní uživatele. To zahrnuje mobilní aplikace pro připojení k vašemu NAS na cestách a aplikaci sledovací stanice, pokud chcete propojit svoji kancelář s IP kamerami pro tento přátelský pocit velkého bratra.

4. NetGear ReadyNAS 424

Přestože doporučujeme verzi se čtyřmi pozicemi řady NetGear ReadyNAS 420, stejně jako u stanice Synology DiskStation, existuje i verze se dvěma pozicemi, pokud vám nevadí snížení kapacity a redundance dat. Případně si můžete také za rozumnou cenu vyzvednout šestibodovou a osmibodovou verzi.

Pro ty, kteří hledají trochu více energie, je zde také řada 520 a 620. Řada 420 používá dvoujádrový procesor Intel Atom, který udržuje věci v pohybu. Řady 520 a 620 používají Intel Xeon. Oba modely vyšší třídy také podporují virtualizaci, kterou 420 neumožňuje.

ReadyNAS má několik pěkných aplikací, díky nimž je rychlejším doplňkem vaší SMB sítě. To zahrnuje ReadyCLOUD pro rychlé nastavení věcí a vzdálenou správu a monitorování aplikací.

Model: 422: 424426: 428
Přibližná cena:300 $400 dolarů550 $650 $
Zátoky:DvaČtyřiŠestOsm
Procesor:Intel Atom Dual CoreIntel Atom Dual CoreIntel Atom Quad CoreIntel Atom Quad Core
RAM:2 GB2 GB4 GB4 GB

Může také automaticky zálohovat několik možností cloudového úložiště, včetně Amazon AWS, Google Drive a Dropbox, pokud chcete implementovat hybridní zálohování a nechcete používat službu, jako je CloudBerry Backup. Podle specifikace může ReadyNAS 424 podporovat až 40 souběžných uživatelů. To by však mělo stačit pro většinu malých a středních podniků. 

5. QNAP TS-453A

QNAP dělá některá z nejpopulárnějších zařízení NAS pro domácí i firemní uživatele – a dělá z nich mnoho. Pro profesionály je QNAP TS-453A naší nejlepší volbou, ale existuje několik různých směrů, kterými byste se mohli vydat, včetně vysoce výkonného QNAP TVS-671.

TS-453A provozuje procesor Intel Celeron N3150 Quad Core 1,6 GHz a je standardně dodáván se 4 GB paměti DDR3L RAM, kterou můžete narovnat až na 8 GB.

Tento NAS také podporuje virtualizaci serverů, včetně VMWare a Hyper-V. Podle QNAP běží rychleji, než je naše doporučení společnosti Synology, s rychlostí až 412 Mb / s dokonce i spuštěním šifrování AES-NI. Duální výstupy HDMI vám umožní místní úložiště rozšířit nebo zrcadlit.

Model: TS-253A: TS-453A: TVS-671:
Přibližná cena450 $550 $1600 $
Zátoky:DvaČtyřiŠest
Procesor:Čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3150Čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3150Čtyřjádrový procesor Intel i5
RAM:4 GB4 GB8 GB

Nejlepší ze všech, pokud se chystáte na karaoke párty pro své obchodní partnery, je TS-453A vaším strojem díky aplikaci Ocean KTV společnosti QNAP. Ve skutečnosti jde o skvělý mediální server, což z něj činí ideální doplněk k nastavení domácího kina.

Čestná uznání

Při sestavování tohoto seznamu jsme předali spoustu skvělých možností serveru a NAS. Mezi nejlepší patří: Buffalo TeraStation (NAS), Supermicro Workstation (server) a HP Proreliant Microserver (server).

Závěrečné myšlenky

Nalezení serveru pro vaši firmu je dnes jednodušší a těžší než kdy jindy. Přestože na trhu existuje mnoho levných možností, nalezení takové, která nebude mít větší potíže, než stojí za to, může nějakou práci trvat..

Pro majitele SMB, kteří hledají rychlé řešení pro zálohování a spolupráci souborů, není důvod uvažovat o zařízení NAS, jako je Synology DiskStation, Netgear ReadyNAS nebo jedna z mnoha skvělých možností QNAP. Pokročilí firemní uživatelé, kteří chtějí používat Windows Server nebo Linux Server, budou potřebovat tradičnější řešení.

Lenovo ThinkServer a Dell PowerEdge jsou dvě dostupné značky, na které se budete chtít podívat, pokud jde o cenově dostupné možnosti, které neuškodí energii..

I když se rozhodnete pro upgrade, některá z výše uvedených možností serveru by měla stát cenu nižší než 800 USD a ve většině případů nižší než 500 USD. Ujistěte se, že zálohujete server do cloudu. Nejlepší přístup k zotavení po katastrofě je hybridní strategie, přístup podporovaný mnoha nejlepšími online zálohami pro obchodní služby, které jsou nyní k dispozici.

Děkujeme za přečtení a níže napište své dotazy a komentáře.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me