Shellfire VPN Review – Opgedateer in 2020

Shellfire VPN Review

Shellfire VPN is ‘n diens wat skynbaar baie van homself dink, maar sodra jy oopmaak, slaag die kap skouspelagtig. Tussen die lelike koppelvlak, die stadige snelhede en die onveilige sekuriteit, beveel ons aan dat kopers elders gaan kyk. Lees ons Shellfire-oorsig vir die vuil besonderhede.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

Van begin tot einde is die gebruik van Shellfire VPN onaangenaam. Ons moes ons antivirus verwyder om die kliënt te laat loop, en die privaatheidsbeleid van die diens word in onbeskryflike regspraak geskryf.

Daar is ‘n gebrek aan funksies, die instellingsmenu bevat amper niks daarin nie en die koppelvlak van die lessenaarkliënt is verouderd en besig. Die snelheid is teenstrydig en daar is ‘n ernstige tekort aan bedieners, selfs al is hulle wêreldwyd versprei.

As u wil hoor dat ons kla oor wat dit nodig het net om hierdie virtuele privaat netwerk te laat loop vir hierdie Shellfire VPN-oorsig, lees dit vir ons lekker. Gaan egter na ons beste VPN-lys om ‘n bruikbare VPN te vind.

Sterkpunte & swakhede

Alternatiewe vir Shellfire VPN

Kenmerke

Ons begin hierdie gedeelte deur te kyk na die funksies wat Shellfire VPN bied, en dan sal ons praat oor waar dit ontbreek..

Shellfire VPN gee jou die opsie om nie net die VPN by die opstart te bedryf nie, maar ook direk met jou voorkeurbediener te koppel. Dit is dit vir die funksies.

Laat ons nou die tekortkominge van Shellfire VPN aanspreek. Skokkend genoeg is daar nie ‘n doodskoot nie. Ons sal dit in meer besonderhede bespreek in die afdeling “sekuriteit”, maar ‘n doodskoot word gewoonlik as ‘n kritieke funksie beskou. Sonder een sal daar ‘n venster wees waar u glad nie beskerm word as u rekenaar of VPN verbinding verloor nie.

Kanonvuur-instellings

Daar is ook geen gesplete tonnels nie, wat ‘n nuttige funksie is vir diegene wat wil beheer watter programme die VPN se beskermde verbinding gebruik en watter nie. Daar is ook geen malware-blokkering nie, maar ons beveel aan dat ons die beste opsomming van antivirusprogrammatuur nagaan eerder as om ‘n VPN-geïntegreerde een te gebruik..

Alhoewel daar ‘n toepassing is vir al die groot platforms, insluitend Windows, macOS, iOS en Android, het Shellfire VPN ook nie hierdie gebied nie. U kan dit nie op ‘n gewone router gebruik nie, maar moet ‘n spesiale Shellfire Box koop. Daar is ook geen blaaieruitbreidings nie.

Kanonvuur-bedryfstelsel

Shellfire VPN ontbreek ook as dit kom by koderingsopsies, want dit is gebonde aan die bediener wat u kies, eerder as aan enige instelling waaroor u mag het. U keuse van protokol is ook beperk, insluitend slegs OpenVPN UDP of TCP.

As u op soek is na ‘n funksionele VPN, is Shellfire VPN dit nie. Ons beveel aan dat ons na ons Astrill-oorsig gaan, want Astrill bied ‘n robuuste ondersteuning vir gesplete tonnels en ‘n moordenaar, onder andere “lekker om te hê” -funksies.

Shellfire VPN Funksies Oorsig

Shellfire VPN-logowww.shellfire.net

Begin vanaf $ 396 per maandAlle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, kredietkaart, bankoordrag, Sofort, betaal per telefoon

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
1

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar

Terugbetalingstydperk
14 dae

Wêreldwye bedienerbedrag
63 bedieners, 37 lande

Desktop OS’s
Windows, MacOS

Mobiele bedryfstelsels
Android, iOS

Blaaieruitbreidings

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
128-AES, 256-AES, 192-AES

VPN-protokolle beskikbaar
OpenVPN, TCP,

Geaktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets
N / A

E-posondersteuning
24/7

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis

pryse

Shellfire VPN bied ‘n premieplan met drie opsies: maandeliks, jaarliks ​​en tweejaarliks. Die prysbepaling op die maandelikse plan is redelik en kan selfs goed wees. Dit gesê, afgesien van die VPN wat nie funksies het nie, en op ander maniere wat ons later sal ondersoek, bied die premiumplan nie veel funksies nie.

Shellfire VPN wys op die hulppagina dat u die kliënt op soveel toestelle kan installeer as wat u wil. Daar kan egter op enige tydstip slegs een toestel gekoppel wees, en die enigste manier om die beperking te vermy, is om die Shellfire Box-router te koop.

Wat betalingsopsies betref, kry u die standaardkeuse van kredietkaart en PayPal, saam met ‘n paar ongewone. U kan betaal via Sofort, ‘n Duitse webwerf, via ‘n direkte bankoorplasing of per telefoon. Op plekke wat oor die webwerf versprei is, sê Shellfire VPN dat hy Bitcoin aanvaar, maar dit lyk verouderd omdat daar geen opsie daarvoor is tydens die afhandeling nie.

Ondanks die bekostigbaarheid van die maandelikse plan, kan u vir minder as ‘n dollar per maand meer aanmeld by Windscribe. As u ons Windscribe-oorsig lees, sal u vind dat dit nie net tot tien verbindings ondersteun nie, maar dat dit ook sportvoordele bo Shellfire VPN in bykans elke ander kategorie bied, terwyl dit steeds maandeliks op dieselfde prys geprys word..

Vir diegene wat belangstel om langer VPN aan te meld, begin die prys van Shellfire VPN sy voordeel verloor. Windscribe bied goedkoper planne vir jaarlikse en tweejaarlikse intekenare as wat Shellfire VPN doen.

Laastens bied Shellfire VPN ook ‘n gratis plan aan wat u toegang tot drie bedieners gee. Hul snelhede word beperk tot 1 megabit per sekonde en hulle gebruik AES-128-kodering. Alhoewel dit nie ‘n slegte basis vir ‘n gratis plan is nie, is dit nie die moeite werd om te probeer nie. Ons het ‘n samevatting van die beste gratis VPN-dienste vir diegene wat belangstel om ‘n VPN te probeer sonder om ‘n sent te spandeer.

Gemak van gebruik

Die laaste keer dat ons na Shellfire VPN gekyk het, het ons dit ‘n punt van 70 persent gegee vir gemak. Die oordeel het daarop neerkom dat die koppelvlak nie indringend was nie en nie te veel aan die gang was nie. Hierdie keer was ‘n ander storie.

Sodra ons die kliënt van die webwerf van Shellfire VPN afgelaai het, het ons antivirus in ‘n hoë waarskuwing geraak. Toe ons probeer om die program uit te voer en die kliënt te installeer, het ons gesê dat die installeerder ‘n Win32: MdeClass is, wat ‘n soort trojan is. Ondanks die desperate pleidooie van ons antivirus, het ons aangehou.

Kanonvuur-Plus

Nadat ons ons antivirus verwyder het, het Windows gesê dat ons nie die outoriteit op ons eie rekenaar het om die installeerder te bedryf nie. Dit is omdat die kliënt probeer om konfigurasielêers wat toegang tot supergebruikers benodig, te verander. Nadat ons deur meer hoepels gespring en Windows Defender afgeskakel het, het ons die installeerder laat loop. Ons beveel nie aan om dit te doen nie, maar as kundiges het ons die opoffering gemaak.

Kanonvuur-Windows

Nadat die kliënt geïnstalleer is, is ons begroet met ‘n lelike koppelvlak wat gelyk het of dit tuis sou wees op Windows 95. Tekslyne rommel aan die bokant van die skerm met oorbodige inligting. Sommige van die koppelvlakke was selfs in Duits, ondanks die feit dat die taal op ‘Englisch’ was, maar dit het mettertyd op die een of ander manier uitgewerk.

Die rampspoedige opstelproses beteken dat ons nie kan voorstel dat iemand probeer om hierdie kliënt op hul rekenaar te installeer nie, en ons gaan ons masjien ‘n diep skrop gee sodra hierdie hersiening voltooi is. Vir diegene wat op soek is na ‘n gebruikersvriendelike VPN, kyk na ons CyberGhost-oorsig.

spoed

As u na die lys bedieners in die Shellfire VPN-kliënt kyk, sal u sien dat elkeen ‘n twee tot vyfster-waardering vir veiligheid en ‘n een tot vyfster-gradering vir spoed kry. Vir konsekwentheid het ons net bedieners wat as vyf sterre gemerk is, getoets vir veiligheid en spoed. Dit beteken dat hulle geïnkripteer moet word met AES 256-bit.

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (Virginia)1472,225,78
Verenigde State4867,795,47
Duitsland13167,564,06
Ysland12722,694.58
Chili1471.390.1
Singapoer24230,440.00

Ons eerste twee lokasies was Duitsland en die VSA, wat goed gevaar het en voldoen aan die vyfster-graderings wat hulle ontvang het.

Met die reis na Ysland het ons ons eerste groot treffer vinnig gesien en meer as twee derdes van ons aflaai bandwydte verloor, ondanks die feit dat die bediener dieselfde kodering en vyfster-snelheid as die ander sou gehad het.

Kanonvuur-Servers

Chili was nog erger, met ‘n skaal van 1,39 Mbps en die oplaaisnelheid van 0,1 Mbps.

Uiteindelik, toe ons vir die eerste keer met Singapoer verbind, het ons ‘n resultaat van 0.00 Mbps op die oplaaisnelheid gesien. Boonop het dit neergestort sodra die toets afgehandel is. Dit was herhaalbaar. Ons het die toets drie keer afgelê om dit te bevestig.

Kanonvuur-Speed

Ondanks die feit dat daar geen bespeurbare oplaaispoed was nie, kon ons op die web blaai sonder om baie probleme te maak toe ons met Singapoer verbind is.

Shellfire VPN het ongeveer tien sekondes geneem om ‘n verbinding te vestig, ongeag watter bediener ons gekies het, maar sodra dit gekoppel was, was die blaai nie vreeslik nie.

Dit gesê, die bedieners is teenstrydig en die aflaaiprestasie kan nie verder strek van die nommers wat u op ons vinnigste VPN-lys sal vind nie. As u egter op soek is na die beste manier om pingtye te verminder, beveel ons u aan om ons beste artikel oor VPN vir speletjies te gebruik.

sekuriteit

Soos genoem terwyl hy na die funksies van Shellfire VPN kyk, is een van die mees opvallende weglatings ‘n moordenaar, wat alle verkeer sal verbreek as die VPN verbinding verloor. Dit verhoed dat data lek terwyl die VPN af is, wat dikwels kan gebeur sonder dat u oplet. Die afwesigheid van die funksie benadeel die veiligheid van Shellfire VPN op ‘n beduidende manier.

Wat protokolle betref, is OpenVPN die enigste opsie, maar u kan wissel tussen UDP en TCP, wat nuttig kan wees om verbinding-onstabiliteit op te los. As u belangstel om meer oor VPN-protokolle te leer, kan u dit doen deur ons VPN-protokol-uiteensetting te lees.

Enkripsie kan nie in die kliënt verander word nie, maar word eerder bepaal deur die bediener wat u kies. Soos genoem in die “spoed” -afdeling, kry die bedieners twee sterre vir sekuriteit, wat beteken dat AES-128 gebruik word tydens aansluiting, drie sterre om aan te dui dat AES-192 gebruik word of vyf sterre om aan te dui dat AES 256-bis gebruik word.

Verbeterings is egter aangebring. Die laaste keer toe ons na Shellfire VPN gekyk het, was daar beduidende DNS-lekkasies, maar toe ons dit hierdie keer toets, kon ons dit nie vind nie. DNS-lekkasies is ernstig en kan daartoe lei dat u inligting in kwaadwillige hande val, selfs as u met ‘n VPN tonnel, dus is dit ‘n beduidende verbetering.

Alhoewel die protokolle en enkripsies wat op u gedwing word, goed is, is dit lekker om konsekwente kodering en ‘n keuse van protokol te hê. ‘N Moordenaar is ook noodsaaklik vir veiligheid. Vir diegene wat op soek is na ‘n veilige VPN wat u voldoende protokolopsies gee, beveel ons u aan om ons ExpressVPN-oorsig te lees. Dit bied verskillende protokolle en gebruik die sterkste kodering, AES 256-bit.

privaatheid

Op die tuisblad van Shellfire VPN se webwerf, kan u na onder blaai om te sien dat dit beweer dat dit nie verbindingsdata aanteken nie. As u egter eers na die privaatheidsverklaring gaan, lyk dit of dit ‘n leuen is.

Die privaatheidsverklaring, as dit gedruk word, sou 19 bladsye beslaan en gebruik digte regstaal. Daar word voortdurend verwys na die Duitse wetlike kode, wat streng handel oor hoe persoonlike inligting hanteer, maar die verwysings is meestal wettige regverdigings vir Shellfire VPN om u data aan te teken..

Op die lys data wat verwerk word, is een van die kategorieë gebruiksdata, en een van die voorbeelde wat vir die kategorie gegee word, is webwerwe wat besoek word. Dit is ‘n slegste geval vir VPN-gebruikers en die insluiting daarvan in ‘n privaatheidsbeleid moet potensiële kliënte verdryf.

Dit wil voorkom asof die privaatheidsbeleid in Duits geskryf is en in Google vertaal is, wat dit moeilik maak om te bepaal wat met sommige van die data gedoen word. Die bewoording lyk opsetlik verwarrend en die lengte is onaanvaarbaar.

As u na die privaatheidsbeleid van NordVPN kyk, sal u sien dat dit minder as ‘n derde so lank is en in direkte taal geskryf is. Die omvang van die inligting wat versamel en verwerk word, is basies beperk tot ‘n e-posadres en betalingsinligting. U kan meer lees oor die uitsonderlike privaatheidsbeleid in ons NordVPN-oorsig

Stroomopvoering

In ‘n vreemde draai, het al die bedieners van Shellfire VPN vergelykbare stroomprestasies gehad, ondanks hul wisselende aflaaisnelhede op papier. Dit wil sê as die VPN toegang tot stromingsdienste kon kry. Nie een van die belangrikste streaming-webwerwe, insluitend Netflix, Amazon Prime Video, Hulu en BBC iPlayer, het tydens ons toetsing ons toegelaat om te stroom nie.

In plaas daarvan het ons op YouTube en Twitch getoets om te kyk watter soort prestasie kan wees as die VPN verby een van die maatskappy se proxy-opsporing gly. Elke bediener wat ons probeer het, selfs dié wat stadig op papier gemasseer is, kon YouTube en Twitch binne 10 sekondes binne tien sekondes laat loop..

Daardie ordentlike stroomprestasie word vermors omdat jy nie deur die VPN-ontkenningstelsels van die belangrikste streamingdienste kan kom nie. As u hierdie VPN-verbod probeer omseil, lees ons beste VPN-artikel vir Netflix.

Bedienersposisies

Shellfire VPN versprei sy bedieners goed om ‘n wye verskeidenheid kliënte te bedien. Sy 63 bedieners is versprei oor 37 lande op ses kontinente, wat ‘n ordentlike verspreiding is. Die totale aantal liggings en bedieners is egter skaars.

Om konteks aan hierdie nommer te gee, soos u kan lees in ons HideMyAss-oorsig, is HideMyAss die nommer 1-verskaffer in terme van bedienersposisies, met ongeveer 1000 bedieners op 280 plekke. Selfs die meeste verskaffers van middel van die pad bied ten minste 50 liggings aan.

Kliëntediens

Die webwerf van Shellfire VPN bevat ‘n lewendige kletsfunksie, maar as u daarop klik, vind niemand dat dit tuis is nie en u moet ‘n e-pos stuur. Ons het ‘n paar dae op die webwerf gewag en elke keer as ons die oortjie opmerk, verfris. Niemand het ooit gekom nie.

Dit neem ongeveer 36 uur om terug te hoor van e-pos, en die antwoorde wat u kry, is vriendelik, maar eenvoudig en rudimentêr. Daar is geen telefoonlyn of forum nie, en die kundige basis beantwoord slegs ‘n dosyn basiese VPN-vrae.  

Die uitspraak

Baie VPN’s maak die ontwerpkeuse om funksies op te offer ten gunste van ‘n meer vaartbelynde en gebruikersvriendelike ervaring. Shellfire VPN het nie een van hierdie aspekte nie en is ‘n probleem om te gebruik terwyl hy nog steeds effektief geen funksies bied nie.

Om beledigings by die beserings te voeg, is die kliëntediens stadig en is die kundige kennis op die terrein beperk. Die laaste spyker in die kis is egter die twyfelagtige privaatheidsbeleid.

Ons versoek u om na ons volledige lys van VPN-resensies te gaan en meer te wete te kom oor die wonderlike VPN’s wat op die mark is. Ons kan u verseker dat die verskil nag en dag sal wees.

As u ervarings met Shellfire VPN het, laat ‘n opmerking hieronder, en, soos altyd, dankie vir die lees.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me