BullGuard VPN Review – ‘n Soliede VPN vir Netflix – Opgedateer in 2020

BullGuard VPN Review

BullGuard is ‘n bekende kuberveiligheidsonderneming met ‘n paar goeie sagteware op die naam, dus dit was nie baie verbasend om te hoor dat dit aan ‘n VPN werk nie. Wat verbasend is, is hoe goed dit is, met goeie snelheid, gebruiksgemak en toegang tot Netflix. Lees ons volledige BullGuard VPN-oorsig vir die besonderhede.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

BullGuard is ‘n kuberveiligheidsonderneming wat in 2001 in Londen gestig is. Dit het hoofsaaklik antivirus- en internetveiligheidsoplossings aangebied, maar op 4 April 2019 het dit ‘n virtuele privaat netwerk geloods as ‘n nuwe diens aan kliënte.

In ‘n mark wat net so druk en mededingend raak soos die VPN-mark, is dit ‘n daad van moed om ‘n vastrapplek te probeer kry as ‘n nuweling. Vir BullGuard om op ons beste VPN-lys te kom, moes dit baie na die tafel bring, en dat dit wel.

In hierdie BullGuard VPN-oorsig, kyk ons ​​na die gestroomlynde, maar funksieryke VPN-kliënt wat BullGuard saamgestel het, asook die indrukwekkende snelhede wat dit bied. Dit gesê, ons gaan ook kyk na die tekortkominge van die VPN en waar verbeterings moet aangebring word om een ​​van die beste te word.

Sterkpunte & swakhede

Alternatiewe vir BullGuard VPN

Kenmerke

Baie VPN’s gaan te ver in die naam van die vaartbelyn van die kliënt en uiteindelik produseer iets sonder funksies. ‘N Goeie voorbeeld hiervan kan gevind word in ons Shellfire VPN-oorsig.

BullGuard VPN kry egter ‘n mooi balans tussen ‘n slanke en eenvoudige kliënt en ‘n volledige ervaring. Dit kan gekonfigureer word om tydens opstart te werk, en daar is ‘n opsie om dit in die stelselbalk te minimaliseer of die kliëntvenster oop te maak.

BullGuard-kliënt

As u kies om dit tydens aanvang te laat werk, kan u dit outomaties koppel aan die bedienersposisie van u keuse. Daar is ook ‘n doodskakelaar wat noodsaaklik is vir veiligheid en u internetverbinding outomaties sal ontkoppel as die VPN-tonnel verlore gaan.

Boonop is daar ‘n app-moordenaar wat gekonfigureer kan word om geselekteerde programme, soos ‘n torrent-kliënt, outomaties te sluit as die VPN-tonnel verlore gaan. U kan ook die VPN opstel om u rekenaar sigbaar te maak vir ander op dieselfde plaaslike netwerk, wat veiligheid kan verhoog wanneer u openbare WiFi gebruik..

BullGuard-instellings

Daar is kliënte vir Windows, macOS, iOS en Android, maar dit kan nie op routers opgestel word nie, wat beteken dat elke toestel individueel opgestel moet word om beskerm te word. As u op soek is na al die toestelle van u huis deur net ‘n VPN op u router in te stel, kyk dan na ons TorGuard-oorsig.

Bullguard VPN ontbreek as dit kom by protokolopsies, maar die keuses wat gegee word, is soliede. Ons sal hulle in die “sekuriteit” -afdeling in meer besonderhede ondersoek. ‘N Ander plek waar BullGuard VPN iets te wense oorlaat, is die gebrek aan gesplete tonnels.

Met gesplete tunneling kan u kies watter programme die beskermde VPN-verbinding gebruik en watter vinniger onbeskermde verbinding gebruik. Dit stel u in staat om byvoorbeeld privaat deur Facebook te skakel met u VPN-verbinding terwyl u ‘n speletjie speel sonder dat die VPN byvoeg. Lees dit oor ExpressVPN se gesplete tonnels in ExpressVPN in ons ExpressVPN-oorsig.

BullGuard VPN-funksies Oorsig

BullGuard VPN-logowww.bullguard.com

Begin vanaf $ 297 per maand alle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, kredietkaart, PayNearMe, bankoordrag, tjek of geldbestelling

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
Unlimited

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar

Terugbetalingstydperk
30 dae

Wêreldwye bedienerbedrag

Desktop OS’s
Windows, MacOS

Mobiele bedryfstelsels
Android, iOS

Blaaieruitbreidings

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
256-AES

VPN-protokolle beskikbaar
OpenVPN, UDP

Geaktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets
24/7

E-posondersteuning
24/7

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis

pryse

BullGuard VPN bied drie tydraamwerke vir betaling aan: jaarliks, tweejaarliks ​​en driejaarliks. Alle planne bevat onbeperkte toestelle en bandwydte. Die pryse is mededingend, maar dit is nie die beste wat ons gesien het nie. As u na ons Windscribe-oorsig gaan, kan u ‘n uitstekende voorbeeld van bekostigbare VPN-pryse sien.

Die jaarlikse prysbepaling is die swakste opsie, en baie VPN-aanbieders bied beter tariewe vir dieselfde tydraamwerk. Die tweejaarlikse opsie is solied en die driejaarlikse plan is ‘n sterk opsie wat prysvas is. Die ding wat ontbreek aan die prysmodel van BullGuard VPN is ‘n maandelikse plan.

BullGuard-pryse

Feitlik alle VPN-aanbieders bied ‘n maandelikse plan aan, maar BullGuard VPN gee u geen korter opsie as een jaar nie. Boonop is daar geen gratis proeflopie om dinge te toets voordat die aansienlike hoeveelheid geld in die VPN gesink word nie. Gelukkig is daar ‘n 30-dae terugbetalingstydperk as u nie ‘n aanhanger is nie.

Gemak van gebruik

Dit is aangenaam om BullGuard VPN te gebruik. Vir diegene wat op soek is na ‘n meer vuur-en-vergeet-ervaring, maak die kliënt ‘n minimale en vaartbelynde tuisskerm oop wat die lys lande links en koppelingsstatus aan die regterkant wys.

U kan outomaties met die snelkoppelingknoppie op die vinnigste plek skakel of ‘n plek kies. U kan ook die hartjie langs elke land klik om dit by u gunstelinge te voeg, sodat dit aan die bokant van die lys sal verskyn. Die mobiele toepassings is soortgelyk en het dieselfde algemene voorkoms en ‘n eenvoudige uitleg.

As u op soek is na die instel van u VPN om meer daaruit te haal, kan u die instellings verkry vanaf die oortjie aan die bokant. Die instellingsmenu het twee kategorieë: algemeen en rekening. Die rekeninggedeelte is onvrugbaar, maar wys wanneer u intekening verval, wat goed is.

Die algemene oortjie is waar al die instellings is. Elke opsie is duidelik gemerk en het ‘n kort bles onder dit wat u ‘n goeie idee gee van wat dit doen. Die enigste klagte wat ons teen die kliënt kan indien, is dat dit baie wit is, en dit kan baie moeilik wees vir sekere monitors en in sekere beligting..

‘N Nagmodus sou ‘n goeie toevoeging wees.

Die webwerf is egter ‘n ander storie. BullGuard bied ‘n verskeidenheid van internetveiligheidsdienste, nie net die VPN nie, so dit kan moeilik wees om op die webwerf te navigeer. U kan maklik aan die verkeerde kant van die webwerf beland en uiteindelik inligting kry oor die antivirus, waaroor u kan lees in ons BullGuard Antivirus-oorsig, eerder as die VPN..

Byvoorbeeld, sommige van die skakels onderaan die VPN-bladsy kan u na meer algemene dele van die webwerf neem, wat u kan lei tot inligting oor die verkeerde produk. Dit is nie die slegste ding nie, en die webwerf is in die algemeen lekker, maar die fyn besonderhede is wat ‘n diens van solied tot uitstekend verg.

spoed

In ons toetsing het BullGuard VPN vinnig gevaar. Alhoewel die presiese stede van elke bediener nie getoon word nie, is dit moeilik om ‘n akkurate idee te kry van hoe ver ons van die bediener af is, maar die Amerikaanse bediener is ongetwyfeld die naaste aan die plek waar ons ons toetsing gedoen het.

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (Virginia)1472,025,78
Verenigde State2169,125,49
Verenigde Koninkryk8659,474.25
Switserland10867,974.85
Singapoer24367,313.30
Kanada2869,155.45

Soos ‘n mens sou verwag as gevolg van die nabyheid daarvan, het ons die beste snelhede en lae pingtyd op die Amerikaanse bediener gesien, en die meeste van ons aflaai- en oplaaisnelhede het ongeskonde gebly. Die pingtye was laag genoeg dat dit potensieel sy weg na ons beste Skynprivaatnetwerk kon vind vir speel-afronding.

Na Europa verhuis, sien ons ‘n goeie pingtyd van die Verenigde Koninkryk met aansienlike snelhede. Ons het nog beter snelhede gekry vanaf Switserland, maar die pingtyd was hoër. Die Switserse bediener het ongelooflike snelhede gelewer, en die bedieners in Singapoer en Kanada het dieselfde aangebied.

Voorspelbaar was pingtye eweredig aan ons afstand van elke bediener, wat meebring dat Kanada lae pings gehad het en dat Singapoer die hoogste gehad het.

Wat die gevoel van die gebruik van BullGuard VPN betref, is dit net wat u sou verwag van die getalle wat ons op papier gekry het. As die rubber langs die pad kom, hou dinge vas en voel BullGuard reageerend, en dit kan selfs binnekort op ons vinnigste VPN-keuses kom.

sekuriteit

Soos ons in die afdeling “funksies” opgemerk het, kontroleer BullGuard VPN al die belangrike vakkies wat veiligheid betref. Daar is ‘n doodskakelaar en u kan outomaties aan die gang skakel, wat beteken dat nie een van u data sal lek gedurende die kort rukkies waar u VPN nie gekoppel is nie.

Boonop kan u instel dat u rekenaar onsigbaar is vir die res van die toestelle in ‘n netwerk, wat nie ‘n algemene funksie is nie, maar ‘n uitstekende een om te hê. Daar is ‘n app-moordenaar wat soos die doodskakelaar werk om te verseker dat geen sensitiewe inligting uit bank-apps en dies meer kom nie, ingeval u van die VPN ontkoppel.

Daar is ook ‘n aangepaste DNS-opsie wat dit maklik maak om u voorkeur-DNS op te stel, maar u kan ook u DNS handmatig verander sonder ‘n VPN. Terwyl ons DNS aangaan, kon ons nie DNS-lekkasies opspoor tydens die gebruik van BullGuard VPN nie, wat ‘n lang pad doen om die veiligheid daarvan te bevestig.

Die protokolopsies is beperk, met slegs OpenVPN UDP en TCP wat aangebied word. UDP word tipies aanbeveel, maar TCP is goed om ‘n foutiewe verbinding op te los en bied meer stabiele werkverrigting. As u meer opsies soek, lees ons CyberGhost-oorsig.

Op hierdie punt wonder u waarskynlik waarom ons BullGuard VPN ‘n lae telling in hierdie kategorie gegee het. Die antwoord is dat kodering ‘n gerieflike probleem is daarvoor.

Toe ons die webwerf bestudeer het, het ons verwysings na “militêre graad” -kripsie gevind. Elders op die web het ons derdes gevind wat sê dit is AES 256-bis, wat ‘n uitstekende kodering is. Ons wou dit egter van BullGuard hoor.

Toe ons ondersteuning kontak, het ons gesê dat dit ‘vertroulik’ is. Gegewe die snelhede wat ons gesien het, twyfel ons daaraan dat BullGuard VPN AES 256-bis gebruik en graag ‘n duidelike antwoord sou wou hoor toe ons dit gevra het. Die feit dat ons dit nie gedoen het nie, laat ons aspekte van die VPN se veiligheid bevraagteken.

privaatheid

Die BullGuard-privaatheidsbeleid is lank en moeilik om te interpreteer vanweë die digte regstaal en die feit dat baie daarvan geskryf is om al sy dienste meer breed te gee, eerder as om spesifiek vir die VPN te wees..

Die ideaal is dat ons wil sien dat alle privaatheidsbeleide meer geskryf is soos NordVPN’s, waaroor u kan lees in ons NordVPN-oorsig. Die privaatheidsbeleid van NordVPN is in ‘n direkte en maklik verstaanbare taal geskryf.

Dit gesê, as u na die privaatheidsbeleid van BullGuard kyk, is dinge nie so sleg nie. Dit spog met ‘n geen-log-beleid, maar dit is breed. Wat dit beteken is dat dit nie opgevolg word watter webwerwe jy besoek terwyl jy die VPN gebruik nie, maar dit is ‘n lae maat om in te stel.

Dit bevat inligting oor u op sy webwerf met behulp van koekies, maar dit is effektief onontkombaar. Boonop teken dit u IP-adres aan, wat betrekking het op en gebruik kan word om u op te spoor as daar verkeersdata gehou word. Afgesien daarvan lyk die privaatheidsbeleid skoon.

Stroomopvoering

BullGuard VPN het goed presteer toe dit tyd geword het om te probeer stroom. Elke webwerf wat ons probeer het, insluitend Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video en Hulu, het sonder probleme gewerk. Ons het nie VPN-opsporingsboodskappe gekry nie en kon aanmeld en sonder probleme begin kyk.

Al die webwerwe is vinnig gelaai, met Netflix wat ‘n ekstra sekonde of twee neem en die ander so vinnig soos gewoonlik gelaai. Hou egter in gedagte dat ons ‘n Amerikaanse bediener gebruik het om toegang tot hierdie webwerwe te kry en dat ons self in die Verenigde State is, so u sal moontlik nie sulke snelhede kry as u van die bediener af oor die see is nie..

Video’s is vir die grootste deel in ‘n hoë definisie gelaai, maar laai soms teen 720p. As dit gebeur, is dit eenvoudig om dit handmatig na 1080p te verander, en ons het nie probleme met stottering of buffer ondervind tydens ons gebruik nie.

Bedienersposisies

Bedieneropsies is die swakste gebied vir BullGuard VPN. Die bedieners dek slegs 16 lande. Die Verenigde State en die Verenigde Koninkryk is gedek, wat waarskynlik die liggings is waarna die meeste mense danksy eksklusiewe stromingsdienste soek, maar die lys laat nog baie te wense oor.

Die lande is meestal in Europa, met slegs Singapore, Australië, die VSA en Kanada. Toegegee, BullGuard Skynprivaatnetwerk is nuut, maar dit sal lekker wees om meer liggings te sien, naamlik Japan en sommige van Suid-Amerika.

Kliëntediens

BullGuard se klantediens is goed. Ondersteuning word in baie tale aangebied, met twee tale, Engels en Roemeens, en kry 24/7 live chat ondersteuning.

BullGuard-Support

Live chat is ook gedurende sekere ure beskikbaar in Deens, Duits, Nederlands, Frans, Sweeds en Chinees. Die live chatoperateurs waarmee ons gepraat het, was vriendelik en behulpsaam, indien nie die vinnigste nie. Dit duur gewoonlik tussen vyf en tien minute om ‘n antwoord te kry, wat meer is as wat ons verwag het vir regstreekse klets, maar beter as die meeste e-posondersteuningspersoneel.

Daar is ook ‘n gebruikersforum en ‘n kundige basis, maar albei is ongeorganiseerd en onvolledig. Dit is vermoedelik omdat die Skynprivaatnetwerk nuut is; so hopelik sal hulle mettertyd meer uitgesmeer word, maar in hul huidige toestand kan hulle werk gebruik.

Die uitspraak

BullGuard VPN het ons beïndruk op maniere wat ons nie verwag het nie. Die prestasie daarvan was uitstekend en die kliënt is visueel aantreklik en uiters funksioneel. Dit gesê, daar was ‘n hele paar dinge wat nog werk nodig het.

Afgesien van die onwilligheid om kodering te bespreek, sal die prysbepaling en die gebrek aan ‘n maandelikse plan baie mense verdryf. ‘N Lys met anemiese bedieners help ook nie.

Alhoewel BullGuard VPN ‘n geweldige potensiaal het, beveel ons aan dat ons na ons volledige lys van VPN-resensies gaan om iets te vind met ‘n meer bewese rekord (en bereid is om die kodering daarvan te bespreek).

Het u ervaring met BullGuard VPN of BullGuard se ander dienste? Laat ons weet wat u gedagtes is in die kommentaar hieronder, en soos altyd, dankie dat u gelees het.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map