Norton Security Review – Aktualizováno 2020

Norton Security Review

Možná, že Norton Security je největší jméno v antivirovém a ochranném softwaru, má dost pravdu, i když z nějakého důvodu stačí nainstalovat nepříjemný panel nástrojů a rozšíření prohlížeče. Podívejte se na naši úplnou recenzi Norton Security a dozvíte se více o jeho výhodách a nevýhodách.


Prezentace_1

Prezentace_2

Slideshow_3

Slideshow_4

Slideshow_5

Předchozí

další

Ve srovnání s mnoha softwarovými společnostmi Norton LifeLock (dříve součást Symantec) existuje již dlouhou dobu. V roce 2019 rebranding Norton Security, jeho hlavního produktu, na Norton 360, jsme se rozhodli podívat se na to, co se změnilo. Přečtěte si tuto úplnou recenzi Norton Security a zjistěte, jak se drží proti moderním antivirům.

Celkově se Norton chová spíše jako sada zabezpečení než antivirový program. Existuje mnoho funkcí, které byste neočekávali, včetně VPN a systémů, které vám pomohou zabránit krádeži identity. Pointa je, že stále má vynikající ochranu před malwarem, takže ji můžeme doporučit jako dobrou antivirovou možnost. 

Pokud chcete bezplatný antivirus, měli byste se lépe podívat na naši recenzi AVG AntiVirus. Je to proto, že Norton již nemá bezplatnou možnost, namísto toho tlačí Norton 360 Standard na 60denní zásadu návratu, aby si jej lidé mohli vyzkoušet s menším rizikem. 

Norton se postará o nedostatek bezplatné verze tím, že je solidním antivirovým soupeřem, a dokonce se zmiňuje v našem nejlepším antivirovém průvodci. Stýská se po třetím místě o funkce, které jsou poraženy působivou konkurencí, včetně Kaspersky Anti-Virus, o které se můžete dozvědět více v naší recenzi Kaspersky Anti-Virus..

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro zabezpečení Norton

Funkce

Norton nabízí téměř všechny funkce a možnosti, které můžete od antiviru požadovat. To však některé nabídky komplikuje. Chcete-li změnit nastavení, budete často muset procházet několika kartami a okny. Pokud jste ochotni projít obručemi a najít je, většina funkcí může být vylepšena nebo vypnuta.

Chybělo několik funkcí, například Norton neměl tlačítko pro rychlý přístup ke své karanténě. Obvykle to najdete v seznamu, který je přístupný z hlavní stránky antivirového programu, jako to děláte s Malwarebytes Antivirus.

Existuje vyhrazené okno pro nastavení, které můžete použít pro přístup k většině nastavení pro různé funkce. To zahrnuje seznam „rychlých ovládacích prvků“, které vám umožňují dočasně deaktivovat bezpečnostní funkce, například firewall Norton. 

Nastavení Norton-Security

Tento firewall umožňuje zvolit, které sítě a programy mohou mít větší přístup, a také to, zda by měl blokovat určité typy provozu. Ve výchozím nastavení poskytuje firewall skvělou ochranu napříč deskami, s výjimkou typů provozu, u nichž zabezpečení často není nutné.

Firewall_Settings

Správce hesel Norton

Norton také přichází se správcem hesel. Při prvním otevření budete muset přidat heslo, které budete muset použít pokaždé, když zadáte správce hesel. Existují také nastavení, která vyžadují, aby si jednotlivá hesla vyžádala pokaždé. Nejedná se o nejlepšího správce hesel, který je k dispozici, ale je to užitečné pro zabezpečení některých osobních údajů.

Norton Password Manager má čtyři sekce. První je místo, kde se udržuje normální přihlášení, ale další tři jsou pro adresy, bankovní karty a poznámky, které chcete zabezpečit. Můžete jim také přidělit značky, takže je snadnější třídit nebo prohledávat mnoho položek. 

Správce hesel

K dispozici je také generátor hesel, který vám pomůže nastavit silné heslo pro každý z vašich účtů. To funguje podobně jako vlastní generátor hesel Cloudwards.net, kde můžete nastavit počet znaků a vypnout symboly, čísla nebo písmena, pokud potřebujete. 

Norton poskytuje cloudový zálohovací systém a v závislosti na zakoupené úrovni můžete získat online úložiště mezi 2 GB a 75 GB. Norton používá více datových center a šifruje vše, aby byla vaše data v bezpečí, zatímco jsou v cloudové záloze.

Můžete vytvořit více „záložních sad“, které určují typy a umístění uložených souborů. Mít kontrolu nad tím, jak často se ukládá každá sada zálohy do cloudu, vám umožňuje pravidelně zálohovat důležité soubory, aniž by počítač neustále zálohoval vše..

Správce hesel

Přestože se jedná o skvělý doplněk antivirového programu, jsou k dispozici lepší možnosti cloudového úložiště. Omezené množství dat v levnějších balíčcích znamená, že byste mohli rychle zasáhnout uzávěr a nemusíte být schopni chránit všechny požadované soubory..   

Bezpečný web Norton

Norton nabízí software pro rozšíření prohlížeče, který jde vedle jeho antivirových produktů. Existuje několik možností, z nichž každá má různé funkce. Kromě rozšíření, která umožňují integraci s produkty jako Norton Family pro plnou rodičovskou kontrolu, existují dvě rozšíření prohlížeče pro zabezpečení webu.

Safe_Web

Pojmenované „bezpečný web Norton“ a „bezpečné vyhledávání Norton“, lze tyto dva snadno zaměnit. Norton se mohl jednoduše připojit k sobě a mít oba k dispozici vypadá, že je záměrné přimět lidi, aby nainstalovali nesprávnou.

„Bezpečný web“ vám poskytuje plnou ochranu prohlížeče tím, že sleduje, co děláte online, a zastavuje jakékoli hrozby. Pro antivirovou ochranu v prohlížeči je to velmi efektivní. Norton nedovolí dokončit podezřelé stahování a phishingové stránky způsobí zobrazení stránky s upozorněním. Budete tak v bezpečí online, když se používá spolu s antivirovým programem Norton.

Na druhou stranu se rozšíření „Bezpečné vyhledávání“ zdá zbytečné. Poskytuje stejnou ochranu rozšíření „bezpečného webu“, ale s nevýhodou změny výchozího vyhledávače. 

Navíc žádné rozšíření neodkazuje na druhé, takže je snadné se mezi nimi zaměnit. Domníváme se, že by bylo lepší volbou mít pouze jedno rozšíření s možností změnit vyhledávač. 

Funkce Norton 360

Norton 360 poskytuje další funkce, které pomáhají chránit vaše data před různými hrozbami. To zahrnuje další prostor pro zálohování cloudu, zabezpečení smartphonu a ochranu webové kamery. Norton také pomáhá chránit před podvody s identitou ve formě tmavého webového monitorovacího systému.

Toto temné sledování webu vypadá, zda některá vaše data jsou na temném webu. Jedná se o základní formu zabezpečení, ale plnohodnotný LifeLock je dodáván s některými verzemi Norton 360. Máme tu nejlepší ochranu proti krádeži identity, abychom vás udrželi v bezpečí online.

Norton 360 Deluxe zahrnuje také rodičovskou kontrolu prostřednictvím rodiny Norton. Majitel účtu může řídit, co může každé zařízení dělat a jak dlouho může být každé zařízení aktivní. Podrobnosti se zobrazují v rámci rodiny Norton, například kolik času stráveného na sociálních médiích, ale nedává žádný přístup k účtům uživatelů.. 

Rodičovská kontrola

Aplikace Norton 360 Deluxe zahrnuje také e-mailová upozornění, takže když dítě přistupuje na web blokovaný rodičovskou kontrolou, můžete vidět, na který web se zařízení pokusilo získat přístup. Uživatel může také odeslat zprávu s žádostí o přístup, když navštíví blokovaný web. 

I když máte Norton 360 Deluxe, stále neexistuje žádná možnost pro použití rodičovských kontrol na počítačích Mac. To znamená, že pouze počítače a mobilní zařízení mohou být monitorovány a omezovány prostřednictvím systému rodičovské kontroly Norton, takže byste měli zvážit, zda jsou to pro vás základní funkce. 

Zabezpečená VPN Norton je navíc součástí základního balíčku Norton 360 Standard, ale dražší plány mohou mít více současných uživatelů.

Toto je relativně dobrá všestranná VPN s určitými omezeními. Tento software VPN je rychlý a snadno použitelný, ale za cenu menšího počtu možností a některých bezpečnostních problémů. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Norton Secure VPN nebo rozpis nejlepších dostupných VPN.

Přehled bezpečnostních funkcí Norton

Logo zabezpečení Nortonus.norton.com

Začíná od $ 167 za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

Norton je cenově dostupný za antivirový software, i když náklady na každý balíček se po jeho obnovení prudce zvyšují, což z něj činí jednu z dražších možností na trhu. Struktura cen na stránce produktů uvádí rozpis funkcí získaných na každé úrovni. K dispozici je také průvodce, co byl ekvivalent ve starém systému. 

Legacy_guide

Norton AntiVirus Plus je o něco levnější než jiný podobný software, jako je Trend Micro Antivirus. Získání ochrany proti malwaru pouze pro jeden počítač, který má přísné limity funkcí, jako je například cloudová záloha, znamená, že tuto možnost může porazit některý z nejlepších bezplatných antivirových programů na trhu..

Při pohledu na pokročilejší možnosti Norton 360 se Norton 360 Deluxe jeví jako nejlepší hodnota pro většinu lidí. Díky dalším zařízením můžete chránit většinu počítačů a telefonů vaší rodiny. To znamená, že můžete využít přidání rodičovské kontroly k výběru toho, co může každé zařízení udělat.

Norton 360 Deluxe také rozšiřuje kapacitu cloudového úložiště na 50 GB, což je mnohem užitečnější než 10 GB poskytované standardem Norton 360 Standard. Málo antivirů nabízí cloudové úložiště, ale pokud je to priorita, měli byste se podívat na některé z našich článků pro cloudové úložiště pro robustnější řešení, pokud si nevyberete Norton.

Dražší konec zahrnuje ochranu LifeLock. Kromě ochrany před krádeží identity je Norton 360 dostatečně jistý, že poskytuje ochranu 25 000 USD v ukradených peněžních prostředcích, a až 1 000 000 USD zaplatí právníkům a odborníkům, pokud se stanete obětí krádeží identity.

Pokud se rozhodnete, že Norton není to, co chcete, všechny plány společnosti Norton zahrnují 60denní záruku vrácení peněz. Ačkoli to nahrazuje to, že nemáte zkušební verzi zdarma, pro některé z nich bude nedostatek bezplatné verze. Ti, kteří chtějí bezplatnou alternativu, mohou preferovat software jako Avast Pro.

Uživatelská přívětivost

V horní části domovské stránky Nortonu je rozbalovací nabídka se všemi dostupnými produkty. Po přihlášení k odběru jednoho z plánů získáte možnost stáhnout si instalační program. Nainstaluje Norton téměř všechno samo o sobě a zastavilo se to jen proto, abychom požádali o odstranění antivirového softwaru, který byl stále v počítači. Důvodem je, že různé antivirové programy mohou vzájemně ovlivňovat.

První věc, která se zobrazí po stažení, je okno „můj Norton“. To poskytuje dobrý přístup pro nastavení cloudového úložiště, správce hesel a možnosti skenování. Můžete také nastavit zobrazení klasického spouštěče při spuštění. Toto okno zpřístupňuje nejasnější nastavení a funkce, jako je čištění disku.

Produkty Norton mají na povrchu čisté a snadno použitelné uživatelské rozhraní. To je skvělé pro pravidelné kontroly nebo pro spuštění přednastavené zálohy. Při prohlížení nabídek nastavení však přestanou být věci tak jasné. 

Norton obsahuje seznam nastavení, která mohou být na první pohled obtížná. Některá nastavení jsou pod záhlavím s různými přepínači pro zapnutí nebo vypnutí funkcí, ale jiná nastavení mají „konfigurační“ stránku, která otevře samostatné okno s možnostmi. Pokud nevíte, kde najít konkrétní nastavení, může to mít za následek nepřehlednou obrazovku.

Možnosti skenování

Norton nabízí tři typy skenování. Na obrazovce, kde si můžete vybrat, které skenování se má spustit, jsou k dispozici další možnosti, které mohou být užitečné. Například „Insight Norton“ prohledá vaše soubory a rozhodne, jak je pravděpodobné, že budou obsahovat malware. To vám ukáže, jaké programy považuje Norton za vysoce rizikové. 

Scan_Options

Prvním z nich je „rychlá kontrola“, což je výchozí nastavení aplikace Norton, když požádá o vyhledávání malwaru. Trvalo to jen sedm minut a naskenovalo 10 337 položek, a to bylo schopné najít hrozby v místech malware často skrývá, aniž by zpomalil počítač dolů.

Další možností je „úplné prověřování“. Trvalo to téměř pět hodin a naskenovalo se 2 923 832 položek; Zdá se, že Norton kontroluje všechny soubory v počítači. To znamená, že spuštění kontroly by mělo najít všechny skryté hrozby.

Poslední možnost kontroly je „vlastní kontrola“. Výběrem určitých složek nebo souborů, na kterých se mají skenovat, můžete zkontrolovat podezřelé programy. Nelze však přetahovat soubory, takže musíte projít prohlížeč souborů a vybrat, co se bude skenovat. 

Vlastní skenování

Spuštění vlastního prověřování je rychlý způsob, jak pravidelně kontrolovat malý výběr složek. Jeho nastavení však nějakou dobu trvá, takže jednorázové skenování je lepší než rychlé skenování.

Pokud je skenování spuštěno, pod lištou průběhu je možnost vypnutí počítače po dokončení skenování. Máte také možnost spát nebo hibernace počítače, což je příjemné mít.

Ochrana

Norton může mít skvělou sadu funkcí a slušné zobrazení, ale záleží na tom, že váš počítač může chránit antivirus Norton. K testování zabezpečení antiviru používáme kombinaci laboratorních testů a praktických testů.

AV-Test zjistil, že Norten v listopadu a prosinci 2019 zablokoval všechny hrozby bez falešně pozitivních výsledků. AV-Test s potřebou menšího zpracování než průměrem poskytl Norton 6/6 na ochranu, výkon a použitelnost. 

Další na řadě byl AV-Comparatives. Červenec až říjen 2019 testy v reálném světě přinesly Nortonovi tříhvězdičkový výsledek, i když byl překonán jinými programy, včetně Aviry, protože Nortonovy vyšší falešně pozitivní sazby.

Nakonec jsme zkontrolovali MRG Effitas, který naposledy otestoval Norton v roce 2018. Tento test zjistil, že žádný malware nemohl získat ochranu Norton. Jako takový dostal Norton první průchod, nejlepší hodnocení MRG Effitase.

Laboratorní testy celkově ukazují, že Norton dokáže spolehlivě chránit zařízení před nejnovějšími hrozbami, takže byste se neměli starat o zabezpečení poskytované tímto antivirem. Praktické testovací soubory, které jsme použili, také potvrdily sílu ochrany Norton proti malwaru.

Praktické testování

Nejprve jsme zkontrolovali web WICAR, který obsahuje 13 odkazů na stránky, které by antivirový software měl blokovat jako malware. Norton zjistil všech 13 a zablokoval je, než ochrana prohlížeče Google Chrome zastavila přístup na stránku. U antiviru to není běžné, takže svědčí o zabezpečení poskytované aplikací Norton.

Blokovaná_stránka

Dalším nástrojem, který používáme, je web AMTSO. Toto má šest testů, které stahují falešné soubory malwaru, jako je například soubor EICAR (Evropský institut pro výzkum počítačových antivirů). Norton zablokoval všech pět nekomprimovaných souborů. Test, který stáhl 10 komprimovaných souborů, úspěšně stáhl pouze tři soubory, což je lepší než většina antivirů.

Podle těchto testů Norton úspěšně chrání počítače. Pokud se obáváte, že váš antivirový program chrání zařízení před každým možným útokem, může naše Bitdefender Antivirus přezkoumat dobrou alternativu.

Přestože Norton má vynikající výsledky ochrany, zdá se, že skenování výrazně zpomaluje, pokud běží příliš mnoho dalších procesů. Neustále se snažil udržet asi 20 procent našeho výpočetního výkonu, i když v případě nečinnosti počítače využije vše, co je k dispozici. Je vhodné zvážit, zda jsou vaše zařízení stará nebo obvykle pomalá.

Příslib antivirové ochrany

Norton průběžně vykazuje vysoké výsledky ve všech testech a nabízí „příslib antivirové ochrany“. Jedná se o záruku vrácení peněz, pokud by byl váš počítač napaden malwarem, který Norton nemůže odstranit.

Chcete-li získat zpět své peníze, musíte provést úplnou kontrolu vašeho systému a odstranit veškerý malware pomocí „power eraser“ společnosti Norton. Pokud to nefunguje, doporučujeme vám promluvit s týmem podpory, který vás povede vyřešením problému. Pokud odborníci nejsou schopni zařízení opravit, obdržíte refundaci za vaše předplatné Norton.

Antivirová ochrana společnosti Norton je dostatečně dobrá, takže pravděpodobně nebudete potřebovat vrácení peněz, ale společnost ji často nenabízí, pokud produkt nefunguje. Toto není vhodná náhrada za spolehlivou ochranu, ale u produktu, který již udržuje vaše zařízení v bezpečí, je hezké mít.

Podpěra, podpora

Norton má širokou škálu možností podpory. Existuje fórum, dobrá databáze znalostí, nepřetržitý živý chat a e-mailový systém pro případ, že by ostatní kanály podpory nemohly vyřešit vaše problémy..

Databáze znalostí pokrývá mnoho běžných problémů, které mohou nastat. K dispozici jsou podrobné návody pro většinu problémů a seznam společných následných otázek. Pod stránkou podpory je vyhledávací panel, ale není skvělé najít jasnou odpověď na konkrétní problém.

Některé z otázek znalostí mají malé videonávody. Jsou to pomalá a těžko zaměřitelná, ale poskytují spoustu informací a mohou pomoci s komplikovanějšími problémy, ke kterým může dojít. 

Answer_With_Video

Norton má také stránku fóra, která má nějakou aktivitu. Ve většině dní je zveřejněno několik problémů, které komunita obvykle během dne vyřeší. 

Hlavní problém je však s designem fóra. Navigace ve fóru je obtížná a vypadá to zastarale. Pokud Norton fórum objasnil a dal mu modernější design, mohlo by to být skvělým zdrojem pro řešení problémů.

Pokud podpora z databáze znalostí nebo fór nestačí, Norton provozuje nepřetržitý živý chat a e-mail s podporou. To vám může pomoci zvládnout většinu problémů poměrně rychle a e-mailová podpora vám může pomoci s obtížnějšími výzvami.

Jeden malý problém s podporou Nortona je nedostatek telefonní linky. To by mohl být problém pro lidi, kteří raději mluví po telefonu, než prostřednictvím chatboxu. Ačkoli to není nezbytná součást podpůrného systému, tato možnost by byla hezká.

Verdikt

Celkově je Norton dobrou volbou, pokud hledáte kompletní sadu zabezpečení pro ochranu malého počtu zařízení. Sotva to nejlepší z dostupných produktů, ale pořádně bojuje a bude pro některé lidi tím správným softwarem.

Ostatní sekce, jako je podpora společnosti Norton, jsou zdaleka nad rámec některé ze svých konkurencí, jak si můžete přečíst v naší recenzi IObit Malware Fighter. To však nestačí k dosažení zlatého standardu, který Bitdefender nastavuje.

Největším problémem mnoha produktů společnosti Norton je problém srozumitelnosti. Nalezení nejasných možností může být obtížné, někdy se skrývají za několika okny nesouvisejících funkcí. To následuje až po funkce, jako je rozšíření prohlížeče, kde rozdíly mezi různými možnostmi nejsou jasné.

Norton si ani neuvědomuje, ke kterým funkcím máte přístup, dokonce naznačuje, že jsme měli rodičovskou kontrolu, zatímco jsme stále v základní verzi Norton AntiVirus Plus. Tyto informace by měly obsahovat vedle nich informace o tom, jaký balíček musíte odemknout.

Pokud si z toho, co jsme zde napsali, myslíte, že Norton je pro vás ten pravý produkt, pak by stálo za to vyzkoušet si s jeho 60denní zárukou vrácení peněz. Pokud však chcete zhodnotit některé další dostupné možnosti, podívejte se na naše antivirové články.

Co si myslíte o Norton Security? Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map