Windscribe vs NordVPN: The Wind hits the Mountain in 2020

NordVPN is ‘n VPN waaraan ons baie aandag gee en dit verdien. As u na ons NordVPN-oorsig kyk, sal u sien dat ons dit om verskillende redes liefhet, insluitend die baie mededingende pryse, die gebruikersvriendelike ontwerp daarvan en die gemak waarmee dit vloei in dienste. 


Windscribe, daarenteen, het baie minder tyd in die kollig van die VPN-wêreld deurgebring. Ons het egter opgemerk dat Windscribe op baie van ons toplyste gegaan het, waaronder sommige van ons top streaming en top gratis VPN-afrondings. U kan meer hieroor in ons volledige Windscribe VPN-oorsig sien.

Aangesien ons hierdie onenigheid in ag neem, het ons gedink dat dit tyd is om Windscribe ‘n kans te gee om met ‘n bedryfsleier te kompeteer in hierdie VPN-vergelyking. 

Opstel van ‘n geveg: Windscribe teen NordVPN 

Om ons vergelyking ‘n mate van struktuur te gee, het ons dinge in nege rondes opgesom. In elk van die nege rondes fokus ons op ‘n enkele aspek van VPN-prestasie. Ons bespreek hoe elke VPN in daardie spesifieke aspek vaar en dan ‘n wenner kies.

Aan die wenner van elke ronde word ‘n punt toegeken, en die VPN met meer punte aan die einde word as die wenner aangewys.

1

spoed

Begin met ons Windscribe-snelheidstoetsresultate, dinge is onderhoubaar, maar nie indrukwekkend nie. Switserland het groot snelhede behaal, en die VSA het ook sy eie gehou. Die Verenigde Koninkryk en Hongkong lyk egter nie naastenby so goed op papier nie.

Windscribe spoed

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (St. Louis)886,7120,53
Beste ligging (Kanada)3031,9315.07
Windflix U.S..3673,5418,85
Nederland11320,418.5
Verenigde Koninkryk1158,7311.25
Windflix Japan1787,6114,31

Dit gesê, selfs die prestasie op die Britse bediener wanneer u op die internet blaai of selfs na video’s gekyk het, het goed gelyk. Dinge is standaard op 1080p 60fps op YouTube en 720p op Twitch, en daar was geen onheilspellende vertraging vir dinge om te begin laai nie.

Aanvanklik was NordVPN nie die indrukwekkendste wat die snelheid betref nie. Dit kan ‘n bietjie stadiger wees as die meeste ander verskaffers wanneer hulle verbind word, en hierdie saak was nie anders nie. NordVPN sal gereeld drie tot vier sekondes langer neem as Windscribe om die tonnelverbinding te vestig, wat dikwels ongeveer vyf sekondes sal neem om stabiel te raak.

NordVPN-spoed

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
onbeskermde9165,510,57
Amerikaanse # 247923133,538,87
Verenigde Koninkryk # 20115334,786.06
Nederland # 6614566,915.39
Japan # 69159132,833.31
Dubbele VPN (VS na Kanada # 4)7920,488,64

Nadat die verbinding ontstaan ​​het, het die dinge egter beter verloop met NordVPN tydens ons snelheidstoets. Dit het hoër snelhede behaal in ons toetsing op elke bediener, met een noemenswaardige uitsondering. Om die een of ander rede het die Britse bediener, selfs na verskeie toetse, altyd ‘n oplaaisnelheid van 0 Mbps teruggestuur. 

Dit pas eintlik by ‘n neiging wat ons al voorheen opgemerk het met NordVPN, wat teenstrydig is met die snelheid van een bediener na ‘n ander. U kan meer hieroor lees in ons vinnigste VPN-weergawe, waar NordVPN ‘n oneerlike vermelding gekry het vir hierdie inkonsekwente prestasie.

Ondanks die vreemde resultate in ons toetsing in die Verenigde Koninkryk, het ons prestasie nie beïnvloed nie. Beide YouTube en Twitch het by verstek 1080p 60fps sonder enige huiwering, selfs op die Britse bediener. Boonop het NordVPN hoër snelhede op elke plek wat ons getoets het, wat beteken dat hierdie ronde na NordVPN gaan. 

Rondte: Snelpunt vir NordVPN

Windscribe-logo
NordVPN-logo

2

streaming

Beide Windscribe en NordVPN het in sommige van ons beste stroomlyste verskyn, soos ons beste VPN-artikel vir BBC iPlayer-artikel. In die geval van Netflix kan u byna alle streaming dienste bereik sonder enige spesiale moeite.

Hulu, Amazon Prime en Netflix werk almal goed saam met NordVPN. Die enigste probleem wat ons teëgekom het toe ons met NordVPN stroom, is die teenstrydigheidskwessie wat ons vroeër genoem het. Soms werk ‘n bediener eenvoudig nie baie goed nie, maar dit kan gewoonlik opgelos word as u ‘n nuwe bediener herkoppel en weer verbind.

Windscribe bied ‘n verskeidenheid bedieners aan, waarvan sommige gratis beskikbaar is, terwyl ander ‘n betaalde plan benodig. Toe ons die gratis bedieners van Windscribe getoets het, is hulle almal geblokkeer deur Netflix, Hulu, BBC iPlayer en Amazon Prime. 

Die toegewyde “Windflix” -bedieners is die rede waarom Windscribe dit op ons beste VPN vir Netflix-lys gemaak het. Hierdie bedieners benodig ‘n betaalde rekening, maar het ons toegelaat om andersins geblokkeerde inhoud, soos Netflix, te bereik.

In die geheel gesien, het NordVPN beter prestasies tydens streaming en kon dit meer betroubaar op 1080p loop sonder enige stotter of probleme. Dit, tesame met die feit dat geen spesiale bediener nodig is nie, beteken dat ons hierdie rondte aan NordVPN gee.

Rondte: stroompunt vir NordVPN

Windscribe-logo
NordVPN-logo

3

Sekuriteit en privaatheid

Soos ons al vantevore gepraat het, soos in ons IPVanish vs. NordVPN-artikel, bied NordVPN nie baie keuses as dit kom by veiligheid nie, maar kies eerder om gebruikers te sluit in opsies wat bekend is dat hulle veilig is.

Die tafelklient van NordVPN gebruik standaard OpenVPN en AES-256-kodering en bied geen ander opsies nie. As u kyk na ons VPN-protokol-uiteensetting en dekripsie van koderingsartikel, sal u sien dat hierdie paring tans beskou word as die goue standaard vir VPN-sekuriteit.. 

nordvpn-resensie-instellings

Alhoewel Windscribe OpenVPN as ‘n opsie bied, is dit nie die standaard nie. In plaas daarvan word IKEv2 as die protokol buite die kassie opgestel. Ons beveel aan dat die meeste gebruikers dit oorskakel wanneer hulle die VPN vir die eerste keer begin gebruik, omdat dit oorskakel na OpenVPN beter sekuriteit sal bied sonder veel, indien enige, verlies aan prestasie.

windscribe-resensie-instellings

Albei aanbieders het ook soliede privaatheidsbeleide. Die privaatheidsbeleid van NordVPN bestaan ​​uit agt bladsye wat maklik leesbaar is, terwyl Windscribe op vier sit. Albei die privaatheidsbeleide is in ‘n duidelike taal geskryf wat vermy te veel wettige jargon.

Albei aanbieders bied ‘n nie-aanmeldbeleid wat duidelik uiteengesit is en dieselfde vlak van veiligheid aan sy gebruikers bied, dus eindig hierdie ronde in ‘n gelykop-uitslag. Albei VPN’s ondersteun OpenVPN met AES-256-kodering, en albei aanbieders het ook ‘n geskiedenis van deursigtigheid en ‘n soliede respek vir privaatheid van gebruikers.

Ronde: sekuriteit en privaatheid Geen duidelike wenner, punte vir albei nie

Windscribe-logo
NordVPN-logo

4

Torrenting

Albei hierdie VPN’s is torrentievriendelik, sodat u nie probleme ondervind om een ​​van hulle vir torrent te gebruik nie. Wat prestasies betref, is dinge egter nie so eenders nie.

Ons het Windscribe eerstens getoets met ‘n aflaai van 1,4 GB, en dit het ‘n paar keer ‘n snelheid van 9MB / s tot 10MB / s gehandhaaf, met ‘n paar keer ‘n hoogtepunt van 18MBps. Met hierdie indrukwekkende snelhede kon dit die aflaai van die toets binne drie minute en vyf sekondes voltooi.

Ondanks wat ons vroeër in ons snelheidstoetsing gesien het, het NordVPN nie dieselfde snelhede bereik nie. NordVPN in P2P-oordragte werk vinnig op tot tussen 5MB / s en 7MB / s en het ongeveer vier en ‘n half minute geneem om dieselfde aflaai van 1,4 GB te voltooi. 

Alhoewel albei aanbieders die werk binne ‘n redelike tyd sal doen, kon Windscribe in ons toetsing die downloads baie vinniger voltooi as NordVPN, wat beteken dat dit die punt vir hierdie ronde wen. 

Rondte: Torrenting Point for Windscribe

Windscribe-logo
NordVPN-logo

5

Bedienersposisies

Windscribe het die beste beskou as ‘n eerbiedige bedienernetwerk wat ongeveer 110 liggings in 60 lande bied. Die verspreiding is ook sterk, met bedieners in gebiede in die Midde-Ooste en Asië wat VPN’s gewoonlik nie te goed lewer nie, soos Turkye en Viëtnam.

NordVPN slaan dit uit met ‘n netwerk van 5191 bedieners wat in 62 lande versprei is. Dit beteken dat NordVPN ‘n paar meer liggings as Windscribe in die algemeen bied. Albei hierdie opsies bleek in vergelyking met ons voorbeeld vir ‘n groot netwerk, HideMyAss. 

As u ons HideMyAss-oorsig lees, sal u sien dat dit bedieners in byna 200 lande het. Dit gesê, sommige van die HideMyAss-bedieners is virtuele bedieners, wat beteken dat hulle nie eintlik fisiek is op die plek waarheen u verbind nie. 

NordVPN en Windscribe het albei fisieke bedieners, sodat u weet dat u altyd met ‘n regte bediener verbind op die werklike plek wat u gebruik. 

Rondte: bedienersposisiepunt vir NordVPN

Windscribe-logo
NordVPN-logo

6

Gelyktydige verbindings

Die meeste VPN-verskaffers beperk die aantal toestelle wat ‘n rekening op enige tydstip op hul netwerk kan hê. Dit is gewoonlik om misbruik van rekeninge te beperk en te voorkom dat die netwerk oorweldig word deur ‘n buitensporige aantal verbindings.

NordVPN hou by hierdie konvensie deur gebruikers tot ses toestelle te beperk. Dit is ‘n taamlike aantal gebruikbare verbindings vir ‘n enkele rekening.

As u op soek is na ‘n VPN wat u in staat sal stel om ‘n groot aantal toestelle te beskerm, kan Windscribe ‘n goeie opsie wees om na te kyk omdat gebruikers ‘n onbeperkte aantal verbindings op elke rekening kan hê. Dit maak Windscribe ‘n duidelike wenner vir hierdie ronde.

Rondte: Gelyktydige aansluitingspunt vir windafskrywing

Windscribe-logo
NordVPN-logo

7

pryse

Windscribe is baie moeilik om te slaan as dit kom by prysbepaling, en dit het selfs die topposisie in ons gratis VPN-dienste-afronding behaal. Die gratis plan gee gebruikers 2 GB bandwydte per maand, maar dit kan tot 10 GB verhoog word deur u e-posadres te verifieer. Dit is een van die vrygewigste gratis planne wat daar is, hoewel dit nie die stroombedieners insluit soos ons vroeër genoem het nie. Lees ons Windscribe vs. TunnelBear-stuk om te sien hoe hulle vergelyk.

Die Windscribe Pro VPN-plan is óf ‘n maandelikse of jaarlikse inskrywing. Die maandelikse en jaarlikse opsies is ‘n paar dollar minder as die planne van NordVPN. Dit gesê, NordVPN bied ook pryse van twee en drie jaar aan wat die meeste VPN’s nie het nie. 

Die tweejaarplan van NordVPN is nog net ‘n bietjie meer as Windscribe se jaarlikse opsie, wanneer dit opgedeel word in ‘n maandelikse koste, maar die driejaaropsie van NordVPN is meer koste-effektief as al Windscribe se planne.

Albei aanbieders aanvaar bitcoin sowel as meer konvensionele betaalmetodes. Die groot verskil tussen die twee betalings is dat NordVPN gebruikers ‘n 30-dae terugbetalingstydperk gee en dit maklik maak vir gebruikers om uit te vind hoe hulle NordVPN-planne moet terugbetaal.. 

In teenstelling hiermee, moedig Windscribe gebruikers aan om van die gratis data gebruik te maak om te sien of hulle van die diens hou, en gee gebruikers slegs drie dae om ‘n terugbetaling te kry.

NordVPN bied die beste prys, maar slegs as u bereid is om die groot bedrag vooruit te lê vir die driejaarplan. Windscribe is op die korttermyn bekostigbaarder en bied selfs ‘n gratis plan, maar dit het ‘n baie moeiliker terugbetalingsbeleid. U behoeftes sal bepaal watter van hierdie kombinasies van prysbepaling en beleid die beste is. 

Tussen Windscribe se onbeperkte verbindings waaroor ons in die vorige afdeling gepraat het, sy vrygewige gratis plan en die meer bekostigbare korttermynplanne, vind ons dat Windscribe in hierdie ronde ‘n noue oorwinning behaal..

Rondte: Pryspunt vir windafskrif

Windscribe-logo
NordVPN-logo

8

Gebruikersvriendelikheid

Die gebruikerskoppelvlak van Windscribe is baie barebones. Dit pas in ‘n klein grys venster met ‘n aftreklys om u bediener te kies, plus ‘n aan / uit-knoppie om die VPN te koppel en te ontkoppel. Hieronder is ‘n aan / uit-skakelaar vir die firewall-funksie, sowel as ‘n reël teks wat u huidige IP-adres wys.

-Windscribe-hersiening verbind

Die ikoon met drie horisontale stawe regs bo van die Windscribe-tafelklient maak die instellings oop wat redelik goed uitgelê is, maar die individuele opsies kry geen agtergrond of verduideliking nie. 

Die kliënt van NordVPN kontrasteer hierdie kompakte en grys koppelvlak op ‘n skerp manier met ‘n helder, blou en wit kaart. Hierdie kaart beslaan ongeveer twee derdes van die skerm en het blou ligborrels oor lande met bedieners waarmee u kan skakel.

nordvpn-resensie-merker-seleksie

Afgesien van die algemene voorkoms en kaart van NordVPN, is daar ‘n paar lewenselemente wat saam met NordVPN teenwoordig is, maar met Windscribe afwesig is. Vir ons was die opvallendste daarvan dat Windscribe nie ‘n soekbalk op sy bedienerlys het nie. Dit beteken dat u deur die lys moet blaai om die plek te vind wat u wil hê.

Boonop word die instellings van NordVPN ‘n bietjie beter uiteengesit, wat die dinge makliker maak om te vind. Die instellings van NordVPN bied ook kort uiteensetting van wat elke opsie in werklikheid doen, wat die sagteware in die algemeen baie gebruikersvriendelik laat voel en NordVPN die punt vir hierdie rondte wen..

Rondte: gebruikersvriendelikheidspunt vir NordVPN

Windscribe-logo
NordVPN-logo

9

Kenmerke

NordVPN fokus sy pogings op die mees gevraagde funksies. Daar is ‘n lekker NordVPN-blaaieruitbreiding wat dit selfs makliker maak om jouself aanlyn te beskerm, sowel as ‘n NordVPN-advertensieblokker. 

Die NordVPN-adblock-funksie, genaamd CyberSec, word nie net advertensies geblokkeer nie, maar kan ook help om wanware, phishing en ander bedreigings te blokkeer. Beide Windscribe en NordVPN het ‘n firewall, wat ‘n funksie is wat ons van alle VPN’s verwag, omdat dit noodsaaklik is vir die veiligheid van die VPN..

In teenstelling met NordVPN wat funksies bied wat die meeste as algemene mense-aangename mense beskou, blyk Windscribe te fokus op funksies vir diegene wat ‘kraggebruikers’ is en ‘n klein aspek van hul toestel se prestasie wil beheer.

Eerstens is daar ‘veilige.link’ waarmee Windscribe-gebruikers webwerwe kan soek vir URL-spoorsnyers voordat hulle na hulle kan gaan. Dit help gebruikers om ‘n idee te gee van die veiligheid van ‘n webwerf sonder om dit te besoek. Windscribe bied ook ‘n inhoudsblokkering genaamd R.O.B.E.R.T. waarmee u spesifieke inhoud kan blokkeer op grond van die gevestigde lyste van Windscribe.

windscribe-resensie-Robert

Alhoewel dit albei wonderlike funksies het, voel ons dat meer mense die ekstra funksies van NordVPN regtig sal benut. CyberSec is ‘n uitstekende advertensie-blokkering en help ook om uitvissingspogings en wanware te blokkeer, wat byna almal kan gebruik. 

Rondte: Funksiespunt vir NordVPN

Windscribe-logo
NordVPN-logo

10

Finale gedagtes

NordVPN het bo-aan die punteleer gekom in die wedstryd nadat hy ses rondes gewen het, en met een as gelykop. Die uitstekende snelheid daarvan kon dit egter nie skokkend help in die stormronde nie, en die prysronde was ‘n bietjie verdeelde besluit afhangende van u behoeftes.

Dit gesê, NordVPN was oorheersend in die meeste rondes, insluitend dinge soos spoed en stromende gebruikersvriendelikheid. NordVPN het bewys dat hy sy plek verdien het as een van die gewildste en wydste besprekings oor VPN’s op die mark.

wenner: NordVPN

Ons hoor graag hoe u ervarings met NordVPN en Windscribe ooreenstem met ons in die kommentaar hieronder. Soos altyd, dankie vir die lees. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map