VyprVPN vs ExpressVPN: Který vám bude sloužit nejlépe v roce 2020?

Pokud jste si přečetli naši recenzi ExpressVPN, víte, že nabízí jednu z nejlepších služeb VPN na trhu. Důvodem jsou vynikající rychlosti, vysoká bezpečnost a neprodyšné zásady ochrany osobních údajů. Trh VPN je však konkurenceschopný, takže ExpressVPN musí hájit svůj titul před mnoha konkurenty, kteří také chtějí být nejlepší. 


V tomto článku je ExpressVPN srovnatelný s VyprVPN. Pokud se podíváte na naši recenzi VyprVPN, uvidíte, že má silný základ, aby se stala jedním z nejlepších uchazečů na trhu VPN, ale ztratila mnoho bodů za konkrétní problémy, jako je zastaralý klient a špatný zákaznický servis. 

Budeme provozovat VPN prostřednictvím našeho testování, abychom zjistili, jak dobře ExpressVPN drží ve srovnání s jinou solidní službou.

Nastavení boje: ExpressVPN vs. VyprVPN

Stejně jako u každé soutěže jeden na jednoho je třeba stanovit pravidla pro určení spravedlivého vítěze. V našich recenzích VPN se podíváme na devět kategorií, abychom poskytli holistický pohled na službu VPN. Zkoumáme věci ze všech úhlů, včetně zákaznické podpory a výkonu streamování.

V přímých zápasech jsme to však zúžili pouze na pět kategorií. To znamená, že věci jako soukromí, i když jsou řešeny samostatně ve vyhrazených recenzích, budou sloučeny do dalších oddílů.

Pět kol jsou funkce, ceny, snadnost použití, rychlost a bezpečnost. V každé sekci se podíváme na poskytovatele samostatně, poté porovnáme, co VPN nabízejí, a vybereme vítěze. Za každou sekci získá bod, který VPN vyhraje, a ten, který má nejvíce bodů, bude celkovým vítězem.

1

Funkce

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba u jakéhokoli softwaru prozkoumat, jsou funkce, které jsou zabudovány. Některé funkce jsou nezbytné pro VPN, takže jakákoli VPN bez nich automaticky ztratí body. 

Hlavní vlastnost, kterou hledáme, je zabiják, protože je to pro zajištění bezpečnosti rozhodující. Možnosti DNS jsou také pěkné. Také se podíváme na to, na jakých zařízeních lze VPN nainstalovat. Kromě toho mohou další funkce pomoci VPN pouze v našich očích.

ExpressVPN

ExpressVPN odvádí dobrou práci a nabízí na povrchu efektivní zážitek, který umožňuje těm, kteří chtějí řešení typu plug-and-play, používat ho jako takové. Když však otevřete nabídku možností, objeví se impozantní sada funkcí. 

Existuje mnoho možností protokolu, které se podrobněji podíváme v části „Zabezpečení a soukromí“. Existuje také několik možností spuštění, včetně spuštění klienta při spuštění a připojení k naposledy použitému umístění.

Je zde vypínač zabíjení, který je nezbytný pro zabezpečení, a můžete povolit nebo zabránit dalším zařízením v připojení k vašemu počítači, když je síť VPN zapnutá. To je užitečné, pokud chcete zabránit tomu, aby ostatní počítače klepaly na vaše, pokud používáte veřejné Wi-Fi, a usnadňuje přepnutí nastavení zpět, když se vrátíte domů, aby tiskárny a další zařízení mohly komunikovat se zařízením.

expressvpn-review-settings

Kromě toho má ExpressVPN skvělou funkci rozděleného tunelování. Umožňuje zvolit, které programy v počítači používají zabezpečené připojení VPN a které používají rychlejší nechráněné připojení. Jedná se o vzácnou funkci, která nabízí mnoho funkcí (podívejte se na naši recenzi StrongVPN u jiného poskytovatele, který ji má).

Klient vám také umožňuje používat servery DNS ExpressVPN, které zabrání proklouznutí vašich informací skrz trhliny a skončí v DNS vašeho poskytovatele internetových služeb.. 

ExpressVPN podporuje mnoho zařízení, včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Kromě toho lze na routeru nastavit VPN, takže každé zařízení v domácnosti je chráněno od okamžiku, kdy se připojí k internetu. ExpressVPN má také rozšíření prohlížeče pro Google Chrome a Mozilla Firefox a také aplikace pro PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

VyprVPN

VyprVPN podporuje několik možností protokolu, včetně vlastního jedinečného protokolu Chameleon, který je založen na OpenVPN a specializuje se na maskování skutečnosti, že se jedná o připojení VPN. To pomáhá při přístupu k geoblokovanému obsahu, jako je BBC iPlayer. 

VyprVPN lze nakonfigurovat tak, aby se při startu Windows automaticky připojoval a obsahuje přepínač zabíjení, který, jak již bylo zmíněno, je nezbytný pro to, aby byla jakákoli VPN považována za bezpečnou. Můžete také vyzvat VyprVPN, aby v případě ztráty připojení automaticky znovu připojil VPN.

vyprvpn-review-advanced-settings

Můžete také nastavit důvěryhodné a nedůvěryhodné sítě, což vám například umožňuje nepoužívat VPN, když jste doma, ale automaticky se k VPN připojit při veřejné WiFi. VyprVPN také umožňuje používat jeho DNS server nebo DNS třetích stran dle vašeho výběru.

VyprVPN nabízí spolehlivé pokrytí pro všechna hlavní zařízení, včetně Windows, MacOS, Android a iOS. Může být také nakonfigurován na routerech, aby chránil všechna zařízení v domácnosti a některé chytré televizory. 

První myšlenky

Přestože služba VyprVPN nabízí více funkcí než mnoho sítí VPN na trhu, nemůže konkurovat bohatství funkcí, které nabízí nabídka ExpressVPN. ExpressVPN má split tunneling, což je pro mnoho lidí vzácné a velmi užitečné a podporuje více operačních systémů a hardwaru než jakákoli VPN, kterou jsme viděli.

Kolo: Funkce bodu pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

2

Ceny

Ceny jsou jednou z nejjednodušších kategorií. Prakticky všechno je objektivní a věci lze snadno srovnávat i na základové desce. 

To znamená, že ceny jsou pro mnoho lidí důležité. Nikdo nechce utrácet své peníze za něco, co za to nestojí. Cenově dostupná VPN zde může nahradit body, pokud chybí v jiných oblastech.

ExpressVPN 

Ceny ExpressVPN jsou ve srovnání s většinou možností strmé, ale neběhají do přímo předraženého území, jako je Hide.me, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi Hide.me. Záleží na tom, co považujeme za spravedlivou cenu, protože je to pravděpodobně nejlepší VPN na trhu. 

ExpressVPN nabízí pouze jeden plán a přichází pouze s pěti připojeními. Jediným způsobem, jak přidat více připojení, je získat druhý účet, což je více potíží, než by mělo být zvýšení počtu zařízení, která můžete použít. 

Měsíční ceny jsou hrubé, ale jde o to, co by se mělo očekávat od špičkového konkurenta, jako je ExpressVPN. Šestiměsíční a patnáctiměsíční stanovení cen je příznivější, ale stále ještě ne tak silné jako ceny CyberGhost, které mají obrovské slevy na dlouhodobé registrace. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi CyberGhost.

Můžete platit kreditní kartou, PayPal, bitcoiny a hrstkou nejasnějších možností, jako jsou Sofort a Mint. Platba bitcoinů je skvělá pro ty, kteří chtějí maximalizovat svou anonymitu, a je obtížnější ji najít u poskytovatelů VPN. 

Ačkoli ExpressVPN nenabízí bezplatnou zkušební verzi, poskytuje 30denní záruku vrácení peněz.

VyprVPN

VyprVPN má dvoustupňový plán, ve kterém máte možnost získat základní balíček nebo prémiový balíček. Prémiový balíček je cenově stejný jako ExpressVPN, ale velké slevy lze získat díky ročnímu plánu.

Na rozdíl od ExpressVPN má základní plán tři propojení. Chybí mu také protokol Chameleon, na který se podíváme v sekci „Zabezpečení a soukromí“. VyprVPN přijímá kreditní karty a PayPal, ale nebere bitcoiny ani jiné nejasné způsoby platby. 

Přestože VyprVPN nabízí formu bezplatné zkušební verze, je to klamavé. Třídenní zkušební období stále vyžaduje, abyste zadali své platební údaje, jako kdybyste kupovali plán. Poté vás čeká tři dny, než vás nabije a zahájí službu. Opravdu bezplatná zkušební verze by byla hezká, jako například ty v našem bezplatném balíčku služeb VPN.

Round Two Myšlenky

Jak jsme již poznamenali, ExpressVPN je bohatý na funkce a je optimalizován pro vynikající uživatelský dojem. Z těchto důvodů se může dostat více, pokud jde o cenu. 

Protože to je sekce cen, VyprVPN zde získává vítězství. V dlouhodobém výhledu nabízí plány s větším počtem připojení a lepší cenou. Nabízí také formu bezplatné zkušební verze, a ačkoli to může být úsek, který tomu říkáme, je to stále lepší, než vám dává ExpressVPN. 

Pokud však skutečně cítíte potřebu platit za bitcoiny, pak je ExpressVPN jedinou možností mezi těmito dvěma. 

Kolo: Cenový bod pro VyprVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

3

Snadnost použití

Sekce „snadné použití“ je, jak si můžete představit, nej subjektivnější. Přesto si myslíme, že je důležité se zabývat, protože vaše interakce s VPN způsobí nebo naruší zážitek. 

Představíme vám jasnou představu o tom, jaké to je používat jednotlivé VPN a jak klient běží a cítí se. Budeme se vázat na to, na jaké uživatele se zdá, že je zaměřen, pokud existuje, a vybereme vítěze, na základě kterého klient nabídne lepší celkový uživatelský dojem. 

ExpressVPN

ExpressVPN má svléknutou webovou stránku, ale dostane se k věci a ukáže vám, kde musíte být efektivním způsobem. Vpravo dole je živý chat a je snadné se zaregistrovat nebo přihlásit. 

Po otevření klienta vás přivítá elegantní rozhraní, které má minimální nepořádek. Uprostřed klienta je obrovské tlačítko napájení, které vás po stisknutí spojí s VPN a vybraný server se zobrazí pod ním.

expressvpn-review-launch

Kliknutím na aktuální server se otevře okno, které zobrazuje všechny možnosti serveru. Jsou dobře organizované a lze je vyhledat ručně. Navíc je lze třídit podle oblastí nebo se můžete automaticky připojit k místu, které ExpressVPN považuje za nejlepší.

Tři vodorovné čáry v levém horním rohu otevírají nabídku, která ukazuje masivní sadu funkcí, kterou jsme diskutovali dříve. Její nabídky na ně mají nedotčený vzhled a odpovídají estetice klienta. 

Celkové zkušenosti s ExpressVPN jsou zjednodušené a software vypadá pěkně. Jediná věc je, že v temné místnosti nebo na jasných monitorech je spousta bílé, která může být zpívající. Noční režim, jako je ten, který má soukromý přístup k internetu, by byl skvělým doplňkem (přečtěte si naši recenzi na soukromý přístup k internetu).

VyprVPN

VyprVPN má srovnatelné rozložení webových stránek s ExpressVPN a mnoha dalšími poskytovateli VPN. Několik vysoce kontrastních pestrobarevných tlačítek vás zavede na místo, kam musíte jít, abyste si vytvořili účet, a najít to, co hledáte, je snadné. Stejně jako ExpressVPN, i VyprVPN má v pravém dolním rohu funkci živého chatu pro případ, že potřebujete pomoc.

Co se týče klienta, věci jsou přeplněné. Tlačítko pro zahájení připojení je umístěno v horní části obrazovky a vedle něj je umístěna bublina umístění, která umožňuje změnit místo připojení. Níže je graf, který ukazuje rychlost příchozích a odchozích připojení. Ještě dále ukazuje IP adresu, dobu připojení, protokol a stav brány firewall. 

vyprvpn-review-interface

Přestože je seznam umístění a nabídek nastavení v rozvržení srovnatelný s klientem ExpressVPN, VyprVPN nevypadá jako rafinovaný. Seznam serverů je chaotičtější a nabídka nastavení obsahuje datový šedý tón připomínající mnohem starší software.

Kolo tři myšlenky

Přestože VyprVPN má slušného klienta s pěkným uspořádáním, elegantní design, který ExpressVPN dosáhl, je těžké porazit. Je to skvělá práce, která vám pouze ukáže, co potřebujete, a prezentuje věci příjemným způsobem.

Oba umístili rozhraní s minimálním vzhledem a středem a skryli své funkce pod kapotou, ale ExpressVPN ji lépe vytáhl. Graf a datovaná estetika VyprVPN způsobují, že se s ním cítí upchatý a klinický, zatímco ExpressVPN se cítí mnohem více jako používat něco elegantního a moderního.

Kolo: Snadné použití bodu pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

4

Rychlost

Rychlost, stejně jako cena, je empirická záležitost. Naše testování se provádí ve dvou částech. První část je shromažďování prvotních dat o rychlosti, která ukazují trvalé rychlosti připojení a časy ping, které lze očekávat od každého poskytovatele. 

Druhé zahrnuje použití VPN, abyste viděli, jak funguje, když se guma setká s cestou, aby se ujistil, že čísla na papíře přenášejí na skutečný výkon.

ExpressVPN

Při pohledu na tabulku níže je zřejmé, že ExpressVPN je konzistentní v rychlosti stahování ze serveru na server. Každý server má rychlost stahování 1 megabit za sekundu a ztrácí jen malou část naší nechráněné rychlosti.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9161,8310,22
Chytré umístění – Kansas City44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapur24485,472,98
Japonsko163100,824,84

Rychlosti nahrávání byly z velké části podobné, s Japonskem a Hongkongem v tomto ohledu zřetelně chyběly, pravděpodobně kvůli velké vzdálenosti. Tato vzdálenost je také příčinou vyšších časů ping pro tyto servery, ale to je nevyhnutelné. 

V praxi je ExpressVPN stejně rychlý jako na papíře. Věci se načítají téměř okamžitě, takže je snadné zapomenout, že máte dokonce VPN. Videa se načítají v plném rozlišení a nezdržují se ani vyrovnávací paměť a weby reagují. Jeho výkon je to, co vydělalo ExpressVPN nejlepší místo na našem nejrychlejším seznamu VPN.

VyprVPN

Na papíře VyprVPN funguje dobře, ale ne tak důsledně jako ExpressVPN. Jeho rychlosti nahrávání jsou silným bodem a v některých případech dokonce překonávají ExpressVPN a několik serverů drží krok s rychlostí stahování, ale místa jako Velká Británie a Hongkong chybí.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)9178,0410.41
Chicago (doporučeno)1982,658,42
Spojené království11548,434.25
Izrael16466,953.41
Japonsko16245.63,61
Austrálie23314.012,79

VyprVPN a ExpressVPN obchod fouká, pokud jde o časy ping, takže je těžké říci, která by byla lepší VPN pro hraní.

VyprVPN se znatelně používal pomaleji, než naznačují čísla. Načtení věcí trvalo přibližně sekundu a připojení bylo často nestabilní po dobu asi 30 sekund po připojení VPN.

Kolo čtyři myšlenky

ExpressVPN je jasným vítězem na papíře a nabízí nejen vysoké rychlosti stahování, ale také konzistentní rychlosti. Přestože výkon VyprVPN není kýcháním, jak stále říkáme, nemůže konkurovat špičkovému psovi ve hře. 

ExpressVPN měl také vynikající výkon při procházení webu, zatímco VyprVPN občas bojoval.

Round: Speed ​​Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

5

Zabezpečení a soukromí

Pravděpodobně nejdůležitější vlastností jakékoli VPN je úroveň zabezpečení a soukromí, které poskytuje. V této části se podíváme na to, jak bezpečný je software této služby, a jak společnost funguje a jak dobře respektuje soukromí svých uživatelů.. 

Rovněž se podíváme na to, které protokoly a metody šifrování se používají, a kromě kontroly věcí, jako jsou úniky DNS, určíme, jak je služba bezpečná.

ExpressVPN

ExpressVPN standardně používá pro protokol protokol OpenVPN a spáruje jej s 256bitovým šifrováním AES. To je nejlepší scénář pro zabezpečení a nabízí také dobrou rychlost. ExpressVPN také podporuje SSTP, L2TP a PPTP. Více informací o tom, co to všechno znamená, naleznete v našem rozpisu protokolu VPN. 

ExpressVPN má vzduchotěsné zásady ochrany osobních údajů a nesleduje ani nezaznamenává provozní data, historii prohlížení ani dotazy DNS. Prakticky neexistuje žádné uchovávání dat. Jediné, co o vás ExpressVPN ví, jsou informace, které zadáte pro vytvoření účtu a platbu.

Vše, co od vás potřebujete k vytvoření účtu, je e-mailová adresa a stačí si snadno nastavit e-mailovou adresu. Pokud platíte bitcoinem, vaše papírová stopa také fakticky neexistuje, takže je ExpressVPN jedním z, ne-li nejvíce, privátních VPN na trhu.

VyprVPN

Stejně jako ExpressVPN i VyprVPN ve výchozím nastavení používá OpenVPN spárovaný s 256bitovou AES. To je prvotřídní ochrana a nabízí bezpečné procházení bez ohledu na to, kdo se pokouší špehovat vaše připojení. Jak si můžete přečíst v našem popisu šifrování, AES-256 je téměř nemožné prasknout během lidského života. 

VyprVPN také nabízí protokoly L2TP a PPTP a také proprietární možnost zvanou Chameleon, což je vlastní verze OpenVPN navržená pro obcházení systémů detekce VPN, jako jsou systémy používané Netflixem a BBC iPlayerem.

Pokud jde o soukromí, VyprVPN to dělá správně tím, že udržuje věci krátké a sladké. Má zásady bez protokolování a je nezávisle auditován, aby se ověřil tento nárok. Nařídil společnosti Leviathan Security, aby provedla audit záznamů a otestovala zranitelnost sítě VPN. VyprVPN prošel auditem s několika drobnými bezpečnostními problémy, které rychle vyřešil.

Kolo pět myšlenek

Oba poskytovatelé nabízejí šifrování OpenVPN a 256bitové šifrování AES, což hledáme z hlediska zabezpečení. Nebyly zjištěny žádné úniky DNS od žádného konkurenta a oba nabízejí několik dalších možností protokolu. 

Kromě toho mají obě pevné zásady ochrany osobních údajů, které neobsahují protokolování. Přestože byl produkt VyprVPN testován auditorem třetí strany, ExpressVPN nabízí kryptoměnu jako způsob platby, což ztěžuje určení vítěze. Pokud jde o bezpečnost a soukromí, VyprVPN a ExpressVPN jsou na vrcholu hry, takže toto závěrečné kolo končí remízou.

Kolo: Bezpečnost a soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

6

Závěrečné myšlenky

Konečné skóre je 3 body za ExpressVPN, jeden bod za VyprVPN a jeden remíza. Jak jsme očekávali, VyprVPN zahájil slušný boj ve všech kategoriích a jeho výkon není na kýchání.

ExpressVPN je z dobrých důvodů vedoucí službou na trhu. Má konzistentní a spolehlivé rychlosti, dobře navrženého klienta a funkce, které je jinde obtížné najít, například rozdělení tunelů. 

Vítěz: ExpressVPN

Na konci dne dostane ExpressVPN naše silné doporučení, ale pokud vás zajímají další možnosti VPN, podívejte se na náš úplný seznam recenzí VPN. 

Pokud máte zkušenosti s VyprVPN nebo ExpressVPN, rádi bychom o tom slyšeli v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me