TunnelBear vs CyberGhost: Medvěd a duch Duke It Out v roce 2020

TunnelBear je pravděpodobně jednou z nejznámějších sítí VPN s jedinečnou značkou marketingu s tématikou medvědů. Pokud se podíváte na naši recenzi TunnelBear, zjistíte, že jsme ocenili její pevné ceny, které zahrnují poměrně štědrý bezplatný plán, a také jeho esteticky příjemné a snadno použitelné rozhraní.. 


Ačkoli marketing značky CyberGhost nemusí být tak okouzlující nebo rozpoznatelný jako produkt TunnelBear, je v současné době jedním z nejlepších psů na trhu a podle údajů vyhledávače získává velmi podobný zájem o uživatele VPN jako TunnelBear.. 

V naší recenzi CyberGhost hovoříme o tom, jak moc milujeme všechny jeho funkce, přísné zabezpečení, které nabízí, a působivé rychlosti, kterých může dosáhnout.

Vzhledem k podobným úrovním obecného zájmu se zdálo logické sladit tyto dvě postavy mezi hlavou a zjistit, která z nich vyjde nahoře.

Nastavení boje: CyberGhost vs. TunnelBear

Při porovnávání sítí VPN není o čem hovořit. Abychom mohli spravedlivě porovnat a přitom pokrýt co nejvíce důležitých témat, rozdělili jsme věci do pěti kol.

Tato kola jsou funkce, ceny, snadné použití, rychlost a konečně bezpečnost a soukromí. Než začneme kopat do každého kola, začneme krátkým zmínením o tom, co hledáme, a poznamenáme si, zda je v určité oblasti známo, že buď VPN obvykle vyniká nebo chybí..

Poté prozkoumáme, co každá VPN nabízí v dané kategorii. Na konci kola nabídneme několik závěrečných myšlenek na toto téma, poté určíme vítěze a přiřkneme bodu VPN. Ten, který má na konci nejvíce bodů, vyhrává zápas.

1

Funkce

To, co poskytovatel VPN ve svém klientovi zahrnuje, je silným ukazatelem toho, kterého uživatele se snaží přilákat. Ačkoli někteří by mohli dávat přednost skromnější VPN, která se snadněji používá, mnoho lidí chce něco, co všechno má.

Hledáme přinejmenším přepínač zabíjení a schopnost VPN při spuštění a připojení při spuštění. Podle našeho názoru jsou tyto funkce nutné pro každou VPN, protože mají přímý dopad na vaši bezpečnost. Je dobré vidět další věci, jako je například dělené tunelování nebo blokátory reklam a malwaru, ale v žádném případě není nutné, aby byla VPN považována za funkční.

TunnelBear

Nabídky nastavení TunnelBear jsou přehledně uspořádané, ale řídce osídlené. Na první stránce nabídky nastavení jsou možnosti spuštění aplikace TunnelBear při spuštění a také některá nastavení vzhledu a oznámení.

Nastavení tunelu

Druhá karta v nastavení – zabezpečení – je místo, kde se nachází přepínač kill, označený jako „VigilantBear“. Tato stránka má také možnost nazvanou „GhostBear“, která zakrývá váš provoz VPN, aby vypadal spíš jako normální připojení k internetu poskytovatelům internetových služeb, webům a vládám..

Poté se jedná o kartu důvěryhodných sítí, která vám umožní nakonfigurovat TunnelBear tak, aby se automaticky připojoval, když je na nedůvěryhodné síti, což je skvělé pro vyhýbání se nebezpečím veřejné WiFi. To je opravdu jen o holém minimu, se kterým se VPN může dostat. 

Přestože existuje přepínač zabíjení a možnost spuštění klienta při spuštění, neexistují žádné možnosti pro připojení k síti VPN při spuštění.

CyberGhost

CyberGhost dokázal do sedmé iterace svého stolního klienta zabalit působivý sortiment funkcí. Ne všechny tyto funkce lze snadno najít, protože o nich budeme hovořit více v sekci „snadné použití“, ale všechny jsou velmi užitečné pro zlepšení zabezpečení. 

Na kartě Obecné nastavení jsou rozbalovací nabídky pro jazyky a také výběr světlého nebo tmavého motivu. K dispozici je také přepínací tlačítko pro přepínač zabíjení, který vyzýváme lidi, aby vždy nechali dál.

cyberghost-review-privacy-settings

Druhá karta v nabídce nastavení je označena jako „připojení“ a umožňuje vám měnit věci, jako je například používaný protokol nebo zda je zapnutá ochrana proti úniku DNS. Další funkce se nacházejí mimo nabídku nastavení na jejich vlastních kartách. 

Pro začátečníky je k dispozici karta s názvem „inteligentní pravidla“, která obsahuje některé z nejpřitažlivějších funkcí, které CyberGhost nabízí. Zde jsou nastavení automatického připojení a možnosti jdou daleko nad rámec toho, co je běžně k dispozici.

Kromě toho, že si můžete vybrat, ke kterému se VPN připojí, pokud jej necháte spustit automaticky, můžete také vytvořit seznam dalších programů, které by CyberGhost měla fronta spustit po připojení k VPN. Jedná se o velmi pohodlný doplněk, který umožňuje nakonfigurovat počítač tak, aby spustil všechny své nejpoužívanější programy, jakmile bude internet bezpečný.

cyberghost-review-smart-rules

Další podčástí karty „inteligentní pravidla“ je ochrana WiFi, která uživatelům umožňuje definovat seznam důvěryhodných sítí a chování VPN v nedůvěryhodných sítích. Existují také možnosti zvané „výjimky“ a „ochrana aplikací“.

Stránka „Výjimky“ umožňuje vytvořit seznam webů, které nepoužívají tunelové připojení VPN. To lze použít, pokud chcete přistupovat k geoblokovanému obsahu na jednom webu, ale přesto chcete svou plnou rychlost internetu na jiném současně. Je to podobné rozdělení tunelů, což je funkce, o které se můžete dočíst v naší recenzi ExpressVPN. 

Nakonec je zde stránka nazvaná „funkce připojení“, která obsahuje možnosti blokování věcí, jako jsou škodlivé weby a reklamy. To však neznamená, že to není nejlepší blokovač reklam, jaký jsme kdy viděli, a vy byste měli být lepší, kdybyste si vyzkoušeli jednu z možností našich 99 bezplatných nástrojů na ochranu vašeho článku o ochraně osobních údajů..

První myšlenky

TunnelBear pokrývá pouze minimum funkcí, které bychom očekávali, a hodí jen pár menších bonusů, jako je VigilantBear. 

Na druhou stranu má CyberGhost mnohem více možností automatického připojení a spoustu užitečnějších funkcí, jako je například blokování reklam a možnosti inteligentních pravidel. Toto první kolo není soutěž a CyberGhost v této kategorii jednoznačně vede.

Kolo: Představuje bod pro CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

2

Ceny

Ceny jsou často pro poskytovatele sítí VPN, kteří mají slabé stránky s funkcemi, často místem, odkud pocházejí. V minulosti jsme to viděli v našem článku ExpressVPN vs. TunnelBear, kde byl TunnelBear ve funkcích horší než ExpressVPN, ale v cenovém kole dokázal vyrovnat ztracenou půdu..

Při posuzování cen jednotlivých VPN jsme zvažovali nejen náklady, ale také to, jaké platební možnosti jsou přijaty, zásady vrácení peněz a zda je k dispozici jakýkoli druh bezplatné zkušební verze..

TunnelBear 

TunnelBear má slušný bezplatný plán, který uživatelům poskytuje 500 MB dat měsíčně. To můžete rozšířit o dalších 1 GB, pokud odešlete tweet, který říká, jak moc si užíváte TunnelBear. 

Tento bezplatný plán získal nejvyšší příčku v našem seznamu bezplatných služeb VPN, ale stále ještě není tak velkorysý jako bezplatný plán ProtonVPN, o kterém si můžete přečíst více v naší recenzi ProtonVPN. Přečtěte si naši část Windscribe vs. TunnelBear a porovnejte bezplatné plány.

Pokud jde o placené plány, existují pouze dvě možnosti. Můžete si zakoupit měsíční nebo roční plán. Měsíční možnost je pouze dolar nebo tak méně, než jsme očekávali od nejlepších uchazečů na trhu VPN. 

Roční varianta snižuje tuto cenu na polovinu a umožňuje mnohem lepší vyjednávání. Je šokující, že TunnelBear nemá žádné definované zásady vrácení peněz, ale místo toho uvádí, že „žádosti o vrácení peněz za předplatné může TunnelBear posuzovat případ od případu.“

Přestože bezplatný tarif stále dává potenciálním uživatelům šanci dostat se do rukou VPN před placením, bylo by hezké vidět nějaký způsob zaručené refundace po dobu nejméně 14 dnů.. 

A konečně, pro platební metody, TunnelBear přijímá pouze kreditní karty a bitcoiny. Pokud však plánujete měsíční variantu, bitcoin je stažen ze stolu. Lze jej použít pouze k platbě za roční plány. 

CyberGhost

Jak jsme viděli v článku NordVPN vs. CyberGhost, CyberGhost je těžké porazit, pokud jde o dlouhodobé ceny. Krátkodobá měsíční cena je to, co jsme očekávali od špičkové VPN, ale její roční plán tuto cenu snižuje na polovinu.

Ačkoli roční cena je pevná, stále je na stejné úrovni jako u uchazečů, jako je NordVPN, a je ročně dražší než TunnelBear. Dvou a tříleté možnosti jsou skutečným zdrojem cen CyberGhost, přičemž tříletá varianta je jednou z nejdostupnějších na trhu na základě měsíčních nákladů. 

Všechny nabízené plány umožňují sedm současných připojení a neomezenou šířku pásma. Aby CyberGhost pomohl zmírnit obavy těch, kteří se obávají uvedení takové velké paušální částky za dlouhodobý závazek VPN, nabízí bezplatnou zkušební verzi i velkorysou politiku vrácení peněz. 

Bezplatná zkušební doba je 24 hodin a omezuje určité funkce, jako je blokování reklam. Také se dostane do fronty, když se pokusíte připojit k soudu, který tvrdí, že je 2 500 uživatelů dlouhý a trvá asi minutu, než se připojíte.

Zásada vrácení peněz má dvě části. Pro ty, kteří si zakoupí pouze měsíční předplatné, máte 14 dní na plné vrácení peněz. Pokud se přihlásíte k odběru po dobu šesti měsíců nebo déle, máte 45denní období, abyste se rozhodli, zda je VPN pro vás nejvhodnější, a získat peníze zpět. Pro platební metody přijímá CyberGhost kreditní karty, PayPal a BitPay.

Přečtěte si náš článek ExpressVPN vs CyberGhost a zjistěte, jak se oba ceny liší.

Round Two Myšlenky

To je obtížné kolo skóre. TunnelBear poráží CyberGhost v obou časových rámcích, které nabízí, ale dlouhodobější plány CyberGhostu nabízejí na měsíční bázi lepší hodnotu. Obě mají navíc bezplatné zkušební verze, ale fungují velmi odlišně. TunnelBear omezuje vaše data měsíčně a CyberGhost vám dává 24 hodin.

Vzhledem k tomu, že tyto dvě sítě VPN uvažují, dojde k cenám a zkušební verzi zdarma. Rozhodujícím faktorem je politika vrácení peněz a možnosti platby. CyberGhost přijímá kreditní karty, PayPal a bitcoiny pro všechny své plány, zatímco TunnelBear přijímá kreditní karty pouze pro svou měsíční možnost.

Kromě toho nás kvůli nejistým zásadám vrácení peněz společnosti TunnelBear znepokojuje, zatímco CyberGhost nabízí uživatelům až 45 dní, aby získali peníze zpět.

Kolo: Cenový bod pro CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

3

Snadnost použití

Každý, kdo někdy použil špatně vytvořený kus softwaru, ví, jak může z jednoduchého, světského úkolu udělat rozzlobený karneval vzteku. A co je ještě horší, každý, kdo použil opravdu hrozný software, zná pocit otevření programu (zejména s neuloženou prací na pozadí) a okamžité selhání počítače. 

V této části je naším hlavním cílem zajistit, aby se vám to nestalo. Každý software jsme prošli jeho tempy a podívali jsme se na návrh rozhraní a rozvržení, abychom viděli, jak uživatelsky přívětivý je nebo není. Také jsme katalogizovali, jaké druhy problémů nebo selhání jsme zažili, pokud existují. 

TunnelBear 

TunnelBear si pro sebe vytvořil snadno rozpoznatelnou vizuální značku se svými kuriózními jmény a marketingem. Tento pocit proniká i do návrhu uživatelského rozhraní.

Tunnelbear-Client

Po otevření klienta vás uvítá černobílá mapa s umístěním označeným ovcí. Kolem mapy jsou tunely, ke kterým se můžete klepnutím připojit. Toto rozhraní ve stylu mapy si časem získalo mnoho popularity a v naší recenzi NordVPN můžete vidět jeden z nejznámějších příkladů.. 

Jakmile vyberete místo připojení, mapa získá nějakou zelenou barvu, ovce se stane medvědem a začne hrát animace medvěda, který kopí tunel do země ve vašem místě a vyskočí z vybraného tunelu..

Pokud je to pro vás příliš mnoho, existuje možnost skrýt část mapy na rozhraní pomocí tlačítka vlevo dole. Pokud se to rozhodnete, máte ponecháno velmi kompaktní rozhraní, které používá rozbalovací nabídku, která vám umožní vybrat požadované místo a přepínač pro připojení.

Jak jsme již zmínili dříve, nabídka nastavení je poměrně řídká a, jak se dá očekávat, je snadné se v ní pohybovat. Všechny možnosti jsou buď jasně označeny, nebo mají vedle nich malé překážky vysvětlující, co každá z nich dělá. 

Některé z více technických možností jsou ve skutečnosti dokonce vedle nich malý otazník, který vás přenese k článku na webu TunnelBear, který vysvětluje nastavení nebo funkci v dostatečném množství detailů. 

TunnelBear vytvořil software, který se snadno a příjemně používá, a to i pro ty, kteří nejsou obeznámeni s VPN. Intuitivita mapy je hezká, stejně jako možnost se jí vzdát a software nám celkově nedal žádnou stabilitu ani problémy s připojením. 

CyberGhost

Rozhraní CyberGhostu na první pohled vypadá, že je uzamčeno na hlavním panelu v pravém dolním rohu, což pro VPN není neobvyklé. Ve skutečnosti je to však pouze výchozí umístění okna a ve skutečnosti je můžete přetáhnout podle svých představ.

CyberGhost 7 má celkově minimalistický design, s velkým tlačítkem napájení uprostřed pro připojení a rozevírací nabídkou níže, která vám umožní vybrat ze seznamu míst. V pravém horním rohu jsou tlačítka pro otevření nabídky nastavení a připojení k podpoře. 

Otevření nabídek nastavení přenese okno z malé orientace na výšku do většího a standardnějšího vodorovného okna. Ve výchozím nastavení je toto okno bílé, zatímco menší okno ve stylu hlavního panelu je tmavé s černobílým schématem.

cyberghost-review-expand-ui

To však lze změnit zapnutím nočního režimu, což je funkce, kterou milujeme pro ty, kteří jsou náchylní k únavě očí nebo pracují s jasnými monitory v tlumených místnostech. 

Každá možnost v nabídce nastavení je dobře označena a nabízí důkladná vysvětlení – i když občas je text několik řádků dlouhý – a některé věci mají pocit, že jsou na zvláštním místě. Konkrétně skutečnost, že inteligentní pravidla byla přesunuta na vlastní vyhrazenou kartu nalevo, než aby byla zahrnuta do nabídky nastavení. 

Během našeho testování jsme navíc občas měli potíže s připojením. Opakovaně jsme se pokusili připojit k Německu a pokaždé – po dlouhém 20 až 30 sekundovém čekání – nám bylo řečeno, že jsme připojeni. Když jsme se však pokusili přejít na web, jednoduše se nenačetlo. 

Změnili jsme nastavení, zkusili potlačení protokolu TCP a udělali jsme téměř vše, co jsme si mysleli, ale nic nefungovalo. Zatímco se to dělo, testovali jsme mezi každým pokusem také další servery a zdálo se, že všechna ostatní umístění fungují dobře.

Jak jsme řekli v úvodu, tento druh problému se stabilitou sítě může být velmi frustrující. Ať už je třeba něco udělat, nebo se jen něco pokoušíte sledovat, vyhýbat se tomu, co se snažíte dělat kvůli problémům, jako je tento, nikdy není dobrá věc.

Kolo tři myšlenky

TunnelBear má vizuálně atraktivní a snadno použitelné rozhraní. Pokud nejste ve všech zvoncích a píšťalkách, když sledujete, jak se tunel medvědů dostává do cíle, můžete jej jednoduše vypnout.

Přestože CyberGhost nemá špatné rozhraní, několik věcí je na zvláštních místech a co je nejdůležitější, bojovali jsme s připojením k Německu z důvodů, které jsme nedokázali vyřešit. Hlavně z tohoto důvodu je TunnelBear v tomto kole jasným vítězem.

Kolo: Snadné použití bodu pro TunnelBear

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

4

Rychlost

S tím, že TunnelBear zvítězil ve třetím kole, CyberGhost ještě nezískal vítězství v tomto zápase. Jak jsme však viděli v minulosti, například v článku TunnelBear vs. NordVPN, TunnelBear není z hlediska rychlosti nejsilnější.

V tomto kole provádíme testování rychlosti připojením každé VPN ke stejným pěti místům a sledujeme, jaké rychlosti můžeme dosáhnout. Porovnáme to s naším základním měřením, které bereme bez VPN, abychom viděli, jak dobře si každý vede.

TunnelBear

Když jsme v minulosti testovali produkt TunnelBear, hlavní věcí, na kterou jsme upozornili, když došlo k jeho rychlosti, byla jeho nekonzistentnost a tentokrát se nelišil. Počínaje USA – nejbližším místem, kde provádíme testování – rychlosti jsou určitě provozuschopné, ale ne příliš působivé.

LocationPing (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)5294,61343,19
NÁS.3691,4687,28
Spojené království8276,3560,09
Japonsko17953,3237,17
Brazílie15841.34,86
Švýcarsko110108,582,48

Při přechodu na vzdálenější server ve Velké Británii zůstaly rychlosti velmi použitelné, zatímco v Japonsku a Brazílii jsme viděli pomalejší rychlosti, které byly stále dost dobré, aby se procházení cítilo citlivé, ale ne rychlosti, které by na kohokoli udělaly dojem.

Nakonec, když jsme se připojili k serveru ve Švýcarsku, skutečně jsme viděli naši nejvyšší rychlost stahování a přesto naši nejnižší rychlost stahování. Kromě této nekonzistence v rychlosti stahování a odesílání nejsou časy ping také skvělé. Pokud jste v honbě za nízkou ping VPN, přečtěte si náš nejlepší článek VPN pro hraní her.

Přestože se rychlost od jednoho místa k druhému velmi lišila, každý server, který jsme se pokusili připojit, se během několika sekund a během používání cítil citlivý. Videa naložená rychle a dokonce i na nejpomalejších serverech nastavena na 1080p.

Celkově je TunnelBear určitě použitelný, ale ne nejlepší VPN, pokud potřebujete celou šířku pásma, kterou můžete získat pro věci, jako je stahování nebo nahrávání souborů větších než gigabajt nebo tak.

CyberGhost

CyberGhost ve skutečnosti trpí téměř stejným problémem jako TunnelBear, ale v menší míře. Získal čestné uznání místa v našem nejrychlejším seznamu služeb VPN, ale pouze pro své rychlosti IKEv2, což ohrožuje zabezpečení a anonymitu. 

Na to se podíváme v další části, ale v této sekci jsme použili OpenVPN při testování obou VPN, abychom zajistili spravedlivé srovnání.

LocationPing (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)5294,61343,19
NÁS.9585,1790,02
Spojené království7665,83128,26
Japonsko16881,08123,32
Brazílie125156,2673,18
Švýcarsko10264.1212,25

Zajímavé je, že CyberGhost vyhrává na každém místě, pokud jde o rychlost nahrávání, a také se může pochlubit vynikajícími časy ping na všech místech kromě jednoho: ve Spojených státech. Ve skutečnosti USA měly vyšší ping čas než Spojené království.

Je to proto, že se CyberGhost rozhodl spojit nás na východním pobřeží se serverem v Kalifornii. Proč byl tento server vybrán, není pro nás nejasné, ale vedlo to k nadměrné době ping pro připojení, které mělo být nejbližším umístěním.

Pokud jde o to, o co se většina lidí nejvíce zajímá – rychlost stahování – CyberGhost obchoduje s TunnelBear. CyberGhost byl rychlejší v Japonsku a mnohem rychlejší v Brazílii, ale pomalejší v USA, Velké Británii a Švýcarsku. To však znamená, že to bylo obvykle jen pár megabitů a celkově se cítilo dobře.

Kolo čtyři myšlenky

Nakonec ani jedna z těchto sítí VPN není špičkovým psem, pokud jde o maximální rychlost. Obě služby jsou nekonzistentní z místa na místo, ale poskytují dostatečnou rychlost, aby byly použitelné pro každodenní úkoly.

Pokud jste však někdo, kdo rutinně přenáší velké soubory, můžete se podívat na něco, co nabízí větší šířku pásma a je spolehlivější. Pokud hledáte skutečně rychlou síť VPN, doporučujeme vám zkontrolovat naši recenzi na soukromý přístup k internetu.

Na konci dne, vzhledem k tomu, že se obchodování zvyšuje rychlostí stahování, ale CyberGhostova vynikající rychlost nahrávání a ping, se CyberGhost v tomto kole podařilo těsně vytlačit výhru.

Round: Speed ​​point pro CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

5

Bezpečnostní & Soukromí

Díky tomu CyberGhost oficiálně zajistil tři body potřebné k vítězství v tomto zápase. Zachránili jsme však to, co mnozí budou cítit jako nejdůležitější faktory pro poslední: bezpečnost a soukromí. 

V této části se podíváme na to, jaké druhy protokolů má VPN k dispozici, a na jaký druh šifrování lze použít. Prohlédneme si také zásady ochrany osobních údajů každé VPN, abychom zjistili, jaké informace jsou shromažďovány a jak jsou použity. 

TunnelBear 

Jak jsme viděli v části „Funkce“, TunnelBear z hlediska možností trochu chybí. To platí, pokud jde o bezpečnost. Protokol a šifrování jsou z velké části uzamčeny, přičemž protokol OpenVPN se používá jako protokol na většině platforem, včetně Android, MacOS a Windows.. 

Výjimkou je iOS, který místo toho používá IPSec. OpenVPN je prvotřídní protokol, který doporučujeme pro většinu lidí použít pro zabezpečení i rychlost, zatímco IPSec je snadněji detekovatelný jako provoz VPN, ale je stále bezpečný. Pokud jde o šifrování, všechny platformy používají AES-256, což je v současné době zlatý standard pro šifrování VPN. 

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, je TunnelBear solidní. Ačkoli nejde o nej stručnější zásady ochrany osobních údajů, jaké jsme kdy viděli, je uspořádáno tak, aby bylo snadné najít konkrétní informace o ochraně osobních údajů. Znění je také zpracováno dobře, s averzí k nadužívání právní terminologie. 

TunnelBear shromažďuje vaše e-maily pouze v případě, že se zaregistrujete na bezplatnou zkušební verzi, ale pokud se rozhodnete přihlásit se k placenému plánu, bude samozřejmě vyžadovat i platební metodu. Navíc TunnelBear shromažďuje provozní data, aby udržoval svou síť serverů.

Patří sem například to, jaký operační systém používáte a kolik dat jste použili, ale shromažďují se neidentifikujícím způsobem. Neshromažďuje vaši IP ani provozní data.

CyberGhost

CyberGhost poskytuje uživatelům několik dalších možností protokolu než TunnelBear, včetně OpenVPN, L2TP a IKEv2. Ve výchozím nastavení je však nastavena na „automatickou“ volbu pro protokol, který používá IKEv2, pravděpodobně pro vyšší rychlosti, které jsme zmínili dříve.. 

Obvykle žádáme lidi, aby toto nastavení přepnuli na OpenVPN, jakmile začnou používat VPN a nechali ho tam, protože OpenVPN je těžší detekovat a nabízí silný záznam o zachování soukromí uživatelů. 

Pro šifrování jsou všechny protokoly spárovány s AES-256, což nabízí vynikající zabezpečení a v současné době není možné pro všechny praktické účely crackovat. 

CyberGhost ve své zásadě ochrany osobních údajů uvádí, že jediné osobní informace, které shromažďuje, je uživateli poskytl dobrovolně. To zahrnuje například e-mailovou adresu a platební údaje při registraci.

Další informace se shromažďují na webových stránkách pomocí cookies, ale to je neidentifikovatelné a TunnelBear (spolu s účinně každým existujícím webem) to také pomáhá udržovat jeho web. 

Nakonec jsou shromážděny některé informace o chování uživatele při používání služby. Tato informace však opět není identifikována a CyberGhost ji vůbec nekontroluje. 

Data, která zahrnují věci jako pokusy o připojení versus úspěchy, jsou agregována a analyzována firmou třetí strany. Tyto informace se pak používají k udržování a zlepšování síťové infrastruktury CyberGhost.

Kolo pět myšlenek

TunnelBear a CyberGhost nabízejí zlatý standard AES-256 a OpenVPN pro šifrování a protokol. Nicméně, CyberGhost shromažďuje o něco méně informací než TunnelBear o tom, jak používáte VPN.

Kromě toho se na informace dívá pouze firma třetí strany. A co víc, CyberGhost nabízí uživatelům několik možností, pokud jde o zabezpečení, a také více funkcí založených na zabezpečení, jak jsme se podívali v první části.

Přestože si myslíme, že je důležité, aby uživatelé při používání CyberGhostu okamžitě přepnuli nastavení automatického protokolu na OpenVPN, pokud jde o zabezpečení, je to nepopiratelně.

Kolo: Zabezpečení & Ochrana osobních údajů pro CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

6

Závěrečné myšlenky

S konečným skóre čtyři ku jedné je CyberGhost vítězem tohoto zápasu. Obě VPN jsou určitě použitelné, ale CyberGhost nabízí mnohem více funkcí a celkově lepší rychlosti. 

CyberGhost také poskytuje lepší ceny, i když tu TunnelBear měl své silné stránky, jmenovitě porazil CyberGhost v krátkodobých nákladech. TunnelBear však dokázal zaujmout jeden bod svým propracovanějším a uživatelsky přívětivějším rozhraním.

Vítěz: CyberGhost

Pokud jste použili jednu nebo obě tyto VPN, rádi bychom vás o vaší zkušenosti slyšeli. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map