PureVPN vs ExpressVPN: Aktualizovaná bitva o rok 2020

ExpressVPN je v současné době hodnocen jako nejlepší VPN, kterou jsme zkontrolovali. Kombinuje vynikající seznam funkcí, snadno použitelné rozhraní a dokonalé zabezpečení pod jednou střechou. Spouští gamut matchupů a odstraňuje dokonce i titany odvětví virtuální privátní sítě (přečtěte si naše srovnání ExpressVPN vs. NordVPN). 


Kromě toho ExpressVPN odstranil PureVPN naposledy, když jsme porovnali tyto dvě služby. Po důkladném auditu ochrany osobních údajů a vylepšeném webu však PureVPN překročil hranici, kterou dříve nastavil, což znamená, že je čas znovu zjistit, kdo vyhraje v bitvě ExpressVPN vs. PureVPN. 

Stejně jako u všech našich srovnání se na tyto dvě VPN díváme ve vakuu, takže doporučujeme přečíst si naši recenzi PureVPN a recenzi ExpressVPN, abyste si mohli přečíst všechny naše myšlenky. Přestože se liší ve více oblastech, poskytují vynikající služby a jsou připraveny s velkorysými zásadami pro vrácení peněz, nehrozí jim však žádné riziko.

Nastavení boje: ExpressVPN vs. PureVPN

Než se do toho zapojíme, stanovme si základní pravidla. Porovnáme ExpressVPN a PureVPN v pěti kolech: funkce, ceny, snadnost použití, rychlost a zabezpečení. Každé z těchto kol má hodnotu jednoho bodu a podle toho, kdo VPN má nejvíce bodů na konci, bude náš celkový vítěz. 

Přestože mezi koly existuje přirozené přeslechy, pokusíme se co nejlépe omezit hodnocení na jednotlivá kola. To znamená, že pokud je cena dobrá, je dobrá, i když je třeba zvážit i další faktory. Tyto další faktory budou shrnuty na konci každého kola, takže doporučujeme přečíst si naše plné myšlenky, spíše než jen skimming pro vítěze. 

Naše práce musí být v každém kole rozhodující, ale v příběhu je občas více, než jen jediný vítěz. Nejlepší pro vás se může lišit od našeho vítěze v závislosti na různých faktorech. V tomto případě, když porovnáváme dva solidní poskytovatele VPN, je těžké s konečnou platností říci, že jeden je lepší než druhý pro každého.

1

Funkce

Díky velkému množství pevných sítí VPN se vlastnosti staly pro špičkové psy určující charakteristikou. Jak jsme již několikrát viděli, nedostatek funkcí vede k podobným zkušenostem, i když je základní služba VPN v pořádku (příklad si přečtěte v recenzi Goose VPN). V tomto kole uvidíme, jak ExpressVPN a PureVPN staví na typickém soukromí.

PureVPN

PureVPN byl vždy poskytovatelem VPN zaměřeným na funkce, a přestože některé z těchto funkcí jsou uzamčeny za výplatou, vaše základní předplatné vás stále hodně získává. To začíná, jako by to mělo být u jakékoli dobré VPN, přepínačem kill, který zablokuje vaše připojení k internetu v případě, že ztratíte připojení ke vzdálenému serveru.. 

PureVPN však staví na přepínači kill s testem rychlosti a rozděleným tunelem. Přestože je rychlostní zkouška poměrně jednoduchá, přesto je vítaným doplňkem. Rozdělené tunelování je mnohem více vzrušující, což vám umožní cílit připojení VPN na základě aplikace. Jedinou chybějící funkcí je zabíjení aplikací, které je, jak můžete vidět v naší recenzi Astrill, poměrně specializované.

purevpn-review-split-tunneling

Mezi placené funkce patří předávání portů, ochrana DDoS a vyhrazená IP adresa. Každý provozuje další dolar měsíčně, což není špatný kurz. To znamená, že bychom rádi viděli bezplatnou ochranu DDoS. Účtování poplatků za předávání portů a vyhrazené adresy IP má smysl, ale ochrana DDoS by měla být zahrnuta. 

Snad nejvýznamnějším „rysem“ je modální přístup PureVPN k procesu připojení k serveru. Jak se dostaneme do třetího kola, existuje několik režimů, ze kterých si můžete vybrat, když se připojíte k serveru. 

Ačkoli tyto režimy často způsobují více potíží, než stojí za to při výběru serveru, režim „streamování“ je příjemná funkce, která vám umožní připojit se k serveru na základě webu, ke kterému se pokoušíte získat přístup. 

Jinak PureVPN obsahuje rozšíření pro Chrome a Firefox. Jde většinou o verzi aplikace se staženým počítačem, která poskytuje jednodušší proces připojení k serveru. Dodává se však také s ochranou proti úniku WebRTC a připojením založeným na webových stránkách. 

ExpressVPN

ExpressVPN je cílená aplikace, což znamená, že se více zajímá o připojení, než o přizpůsobitelnost (přečtěte si naši recenzi TorGuard). Přestože existuje několik funkcí, s nimiž se můžete pohrávat, jsou vyhrazeny pro další části aplikace, aby byl uživatelský dojem co nejjednodušší. 

To jde to-to-toe s PureVPN v oddělení funkcí, poskytuje vypínač, test rychlosti a split tunneling. Přepínač kill je mírně jedinečný v tom, že stále umožňuje používat zařízení, jako jsou tiskárny, v místní síti, zatímco vaše připojení k otevřenému internetu je blokováno. Jeho dělený tunel je standardní. 

Test rychlosti je však robustnější. Místo pouhého testování latence, stejně jako u PureVPN, ExpressVPN zobrazuje latenci a rychlost stahování každého ze svých umístění, a také poskytuje index rychlosti, který zaznamenává, jak rychle je v celkovém seznamu. Přestože je malý rozdíl, robustnější test rychlosti ExpressVPN ho zastavuje nad PureVPN.

expressvpn-review-speed-test

ExpressVPN také nabízí rozšíření prohlížeče, které poskytuje jednodušší způsob připojení k serveru. Rozšíří se však po implementaci PureVPN s malým souborem nástrojů pro ochranu osobních údajů, což vám umožní spoofovat vaši polohu, blokovat požadavky WebRTC a vynutit HTTPS všude (další informace najdete v našem průvodci SSL vs. TLS).  

První myšlenky

Funkce Feature-for-feature, ExpressVPN a PureVPN jsou stejné. Obě VPN nabízejí split tunneling, kill switch, rozšíření prohlížeče a test rychlosti. ExpressVPN však nabízí robustnější verze těchto funkcí, zobrazuje rychlost stahování v testu rychlosti a nabízí v rozšíření prohlížeče několik nástrojů na ochranu soukromí..

Kolo: Funkce bodu pro ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

2

Ceny

Ceny jsou důležité pro jakýkoli kus softwaru nebo online služby, ale zejména pro VPN. Pokud jde o náklady na VPN, zdá se, že existuje vysoká úroveň nekonzistence – příklad si přečtěte v naší recenzi Hide.me. V tomto kole porovnáme náklady, dostupné fakturační cykly a zásady vrácení peněz PureVPN a ExpressVPN. 

PureVPN

Na měsíčním a ročním konci věcí je PureVPN v souladu se zbytkem trhu a účtuje přibližně 11 dolarů měsíčně a přibližně 70 dolarů ročně. Ačkoli to není špatná sazba, existují lepší nabídky, pokud se zaměřujete na kratší dobu trvání (přečtěte si naši recenzi pro přístup k soukromému internetu). 

Krátkodobé předplatné je v nejlepším případě slušné, ale PureVPN vyniká, pokud jde o víceleté smlouvy. Je to jedna z mála služeb, která nabízí pětileté předplatné, což snižuje celkové náklady na méně než 100 USD. Pro orientaci je tříletý plán společnosti CyberGhost 99 $ jednou z nejlepších hodnot na trhu (přečtěte si naši recenzi CyberGhost a naši recenzi ExpressVPN vs CyberGhost). 

PureVPN je bezkonkurenční, pokud jde o dlouhodobé předplatné. Kratší doby trvání jsou nevýrazné, ale když můžete získat ochranu soukromí přibližně za 1,50 $ měsíčně, na tom stěží záleží. Kromě toho PureVPN nabízí 31denní záruku vrácení peněz, což znamená, že při vyzkoušení není riziko. 

Pokud byste raději koupili zkušební účet, můžete, ale není to moc. PureVPN nabízí třídenní zkušební účet za 2,50 $, ale s pravidly pro vrácení peněz připravenými je lepší vyzkoušet úplný plán.

ExpressVPN

ExpressVPN je jednou z dražších možností, s měsíční sazbou, která je o 1 $ dražší než NordVPN (přečtěte si naši recenzi na NordVPN). Přestože je sazba v souladu s ostatními špičkovými službami VPN, poskytuje ve srovnání s delší dobou trvání malou hodnotu. 

Kromě měsíčního plánu nabízí ExpressVPN šestiměsíční a roční možnosti. Šestiměsíční plán běží o něco méně než roční plán PureVPN na 60 USD, zatímco roční varianta stojí stejné jako pětiletý plán PureVPN na 100 USD. Při prvním přihlášení získáte zdarma tři měsíce služby, ale bez ohledu na to je sazba mnohem vyšší než u PureVPN. 

Zálohování předplatného je 30denní záruka vrácení peněz, kterou ExpressVPN vyznamenává, na rozdíl od VPN.asia (další informace najdete v naší recenzi VPN.asia). Přestože je o den méně, než je doba vrácení peněz PureVPN, zásady vrácení peněz jsou víceméně stejné. 

Pokud jde o platby, ExpressVPN porovnává PureVPN s PayPal, kreditními kartami a bitcoiny, což je lepší než IPVanish (přečtěte si naši část ExpressVPN vs. IPVanish), ačkoli postrádá další možnosti zaměřené na soukromí, například hotovost. Pokud je to, po čem jste, přečtěte si naši recenzi Mullvad.

Round Two Myšlenky

Ačkoli ExpressVPN a PureVPN nabízejí spolehlivé služby za jejich příslušné ceny, nelze popřít, že PureVPN poskytuje lepší hodnotu. S pětiletým plánem 100 USD je těžké se vyrovnat, dokonce i pro ExpressVPN. Tím se na druhé kolo umístí PureVPN.

Kolo: Cenový bod pro PureVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

3

Snadnost použití

Síť VPN by měla být automatická, což vám umožní vybrat umístění a zapomenout, že aplikace je dokonce spuštěna. V tomto kole se chystáme porovnat, jak snadné je nastavení ExpressVPN a PureVPN a jak snadné je připojení VPN. 

PureVPN

PureVPN se při připojování liší. VPN poskytuje nejen více serverů a žádá vás, abyste si jeden vybrali, ale nabízí více režimů. Tyto režimy nemění nic o procesu připojení. Spíše vás nasměrují na konkrétní servery nebo vám umožní připojení na základě webové stránky. 

režimy purevpn-review

Ačkoli je tato myšlenka skvělá, teoreticky to v praxi činí uživatele VPN těžkopádnějším. Pro všechny účely a účely slouží k filtrování počtu serverů, i když pod záminkou něčeho většího. 

Kromě toho mohou při připojování způsobit určitý zmatek. Například při použití režimu streamování VPN jsme se snažili získat přístup k Netflixu, ale v normálním režimu „internet svobody“ se Netflix načítal v pohodě. 

Můžete vyhledávat oblíbená místa pro rychlý přístup k serverům, které často navštěvujete, ale mimo to neexistují žádné možnosti filtrování. Nelze abecedovat seznam míst ani se připojit na základě doporučeného serveru od PureVPN. Aplikace VPN je stále použitelná, ale je příliš roztomilá. Ve snaze učinit aplikaci více, než jakou je, PureVPN bolí uživatelské prostředí. 

Vzhůru nohama je oblast člena, ke které máte přístup na PureVPN. Tento dashboard je vynikající, což vám umožní rychle spravovat vaše předplatné, najít pomoc, když ji potřebujete, a nastavit aplikaci na jiných platformách. Chtěli bychom vidět, že filozofie designu se přenesla do místní aplikace. 

ExpressVPN

ExpressVPN, jak je uvedeno v prvním kole, je zefektivněno skrz a skrz. Po výběru plánu a odhlašování se do aplikace ani nemusíte přihlásit. ExpressVPN poskytuje aktivační kód, který budete používat k ověření zařízení. 

Poté se ExpressVPN otevře, zobrazí inteligentní umístění vybrané na základě vaší skutečné polohy a velké tlačítko „zapnuto“. I když to není třeba vysvětlovat, ExpressVPN objasňuje, že pro zajištění připojení k serveru musíte kliknout na tlačítko. Pro většinu lidí je umístění inteligentního serveru v pořádku, ale můžete si také vybrat server pomocí tlačítka „zvolit umístění“. 

expressvpn-review-launch

Ve výchozím nastavení je také povoleno několik nastavení, včetně přepínače kill. Nejdůležitější výchozí nastavení se však týká spuštění. Po spuštění počítače se ExpressVPN automaticky spustí a připojí. Dokud zůstanete na stejném virtuálním místě, pravděpodobně zapomenete, že je na vašem počítači. 

Vše o ExpressVPN zdůrazňuje použitelnost, což VPN umožňuje dostat se z cesty vašeho každodenního procesu připojení. Tato aplikace je také vhodná pro mobilní zařízení a vydělává ExpressVPN kývnutím v naší nejlepší VPN pro iPhone a nejlepší VPN pro Android průvodce.

Kolo tři myšlenky

Toto kolo je nejvíce rozhodující ze série. Ačkoli použití PureVPN není obtížné, postrádá lesk ExpressVPN. Snadné použití ExpressVPN pomáhá roztavit se na pozadí vašeho každodenního používání počítače a snadno vydělat bod v tomto kole.

Kolo: Snadné použití bodu pro ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

4

Rychlost

Snad nejkonkrétnější kolo tohoto srovnání je rychlost jedním z klíčových faktorů, které je třeba při výběru VPN zvážit. Níže projdeme výsledky našich testů rychlosti pro PureVPN a ExpressVPN. Pro obě VPN jsme testovali více umístění pomocí OpenVPN / UDP a AES-256, s naší nechráněnou rychlostí jako srovnávacím bodem. 

PureVPN

PureVPN se během našeho posledního kola rychlého testování ukázala působivě. Má řadu virtuálních serverů, ale testovali jsme pouze fyzické servery, abychom zajistili, že je vše fér. Jak vidíte v našich výsledcích níže, PureVPN držel krok při tunelech ve stejné zemi a klesal jen trochu, když míří do zahraničí. 

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)781.2321.06
New York, USA.3561,5817.1
Vancouver, Kanada7659,0717,88
Sao Paulo, Brazílie15458.1915.61
Hongkong22557,8312.12
Brisbane, Austrálie22525,6211.4

Existuje určitá odchylka, ale přesto je PureVPN rychlý. Nejpůsobivější bylo, jak rychlé to bylo při připojení k Hongkongu. Ačkoli naše rychlost stahování v tomto místě hodně poklesla, při naší rychlosti stahování jsme ztratili pouze 25 Mb / s, což je vynikající. I latence zůstala nízká. 

Největším faktorem s PureVPN je vaše nechráněná rychlost. Je to rychlé, o tom není pochyb o tom, ale je tu malé množství rozptylu, se kterým musíte bojovat. Pokud již máte pomalé připojení a požadujete vysoce konkrétní polohu, je možné, i když docela nepravděpodobné, že bude pomalejší než ostatní místa. 

ExpressVPN

ExpressVPN zůstává nejrychlejší službou VPN, kterou jsme testovali, a to nejen proto, že zůstane rychlá, když je blízko domova, ale protože zůstane rychlá i v zahraničí. Při porovnání čísel je to konzistentnější než PureVPN a počáteční připojení je jen velmi málo. Nejpůsobivější je však jeho mezinárodní výkon.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9161,8310,22
Chytré umístění – Kansas City44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapur24485,472,98
Japonsko163100,824,84

Při porovnání průměrů se PureVPN v průměru pohyboval kolem 64 procent naší nechráněné rychlosti stahování, což je vynikající. Rychlosti ExpressVPN jsou však rychlejší. Jeho průměr byl 78 procent naší nechráněné rychlosti. Ačkoli obchoduje rány blízko domova, mezinárodní výkon ExpressVPN je celkově rychlejší. 

Jak vidíte v našich výsledcích, ExpressVPN udržoval konstantní rychlosti po celém světě a v Japonsku klesl jen o něco. Stejně jako u PureVPN, i když jsou vaše příchozí rychlosti nízké, může být příliš mnoho počáteční daně.

Kolo čtyři myšlenky

Toto kolo je těžké. Při vytváření našeho nejrychlejšího průvodce VPN jsme založili naše testy na váženém průměru, který stmelil ExpressVPN v horní části našeho seznamu, i když jen s malým rozpětím. Použití vážených průměrů je nejlepší při testování více sítí VPN, protože ve většině případů budou umístění v blízkosti vaší fyzické polohy rychlejší. 

To neplatí pro PureVPN a ExpressVPN. Obě sítě VPN jsou poměrně rychlé, i když cestujete do zahraničí. V zájmu tohoto kola se vrátíme k číslům. V průměru mělo ExpressVPN méně stahování, což v tomto kole vydělalo vítězství. 

Round: Speed ​​Point pro ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

5

Bezpečnostní & Soukromí

Bez ohledu na cenu nebo funkce VPN není nic, pokud její zabezpečení a soukromí nezní. V tomto kole porovnáme zásady ochrany osobních údajů PureVPN a ExpressVPN, jakož i možnosti zabezpečení nabízené v každé aplikaci..

PureVPN

PureVPN se při spouštění aplikace automaticky přepne na „automatický“ protokol, o kterém tvrdí, že má nejlepší poměr rychlosti a bezpečnosti. Tento automatický protokol je dvojznačný, protože PureVPN může na základě vašeho připojení používat cokoli od PPTP po OpenVPN. Doporučujeme ihned přejít na OpenVPN (přečtěte si rozpis protokolu VPN, abyste zjistili proč).  

purevpn-review-protokoly

OpenVPN je spárován s AES-256, což je nejsilnější věc kolem, jak můžete vidět v našem popisu šifrování. Aby bylo zajištěno, že bezpečnostní opatření jsou tak dobrá, jak se zdálo, provedli jsme PureVPN prostřednictvím řady testů úniku DNS, a také zkontrolovali úniky IP a WebRTC. Naštěstí všechno vyšlo čisté. 

Je však důležité si uvědomit, že PureVPN má velké množství virtuálních serverů. Jsou zaznamenány v aplikaci, takže se jich můžete vyhnout, pokud máte obavy o bezpečnost. Testováním virtuálních serverů bychom mohli docela snadno sledovat fyzické umístění serveru. Na holých kovových serverech však bylo vše v pořádku. 

Pokud jde o soukromí, PureVPN uchovává základní protokoly připojení, které zahrnují, když jste se připojili a poskytovatele internetových služeb, který jste použili. Vaše původní IP, cílová IP, konkrétní čas, který jste připojili, a vaše aktivity nejsou monitorovány ani protokolovány. To znamená, že PureVPN v minulosti pomohl FBI při chytání cyberstalkera. V takovém případě neporušila zásady ochrany osobních údajů. 

ExpressVPN

ExpressVPN vychází ze zlatého standardu v zabezpečení VPN: OpenVPN s AES-256. Stejně jako PureVPN existují i ​​další možnosti protokolu, včetně SSTP, L2TP a PPTP, ale ve výchozím nastavení se používá OpenVPN. Šifrování je uzamčeno, jako je tomu u většiny VPN, ale můžete ho nakonfigurovat, pokud vám to nevadí kopat s konfiguračními soubory OpenVPN..

expressvpn-review-protocol-options

K dispozici je také automatická možnost, kterou opět doporučujeme změnit. Běh ExpressVPN prostřednictvím stejné série testů těsnosti, všechno vyšlo čisté. Existuje také řada virtuálních míst, i když méně než PureVPN. 

Ochrana soukromí je řešena s maximálním respektem. ExpressVPN shromažďuje během připojení minimální informace, včetně celkových přenesených dat, verze aplikace a zda bylo připojení úspěšné. Nejsou zaznamenány žádné údaje umožňující zjištění totožnosti, ale pokud máte opravdu obavy o soukromí, můžete jít ještě o krok dále. 

Díky autentizaci na základě tokenů ExpressVPN nemusíte používat skutečnou e-mailovou adresu. Můžete se snadno zaregistrovat pomocí e-mailu s vypalovačkou a platit pomocí krypto. 

Protože se nikdy nemusíte přihlásit místně, nikdy nemusíte předávat informace ExpressVPN. I kdyby se to stalo, tyto informace by byly v bezpečí, vzhledem k tomu, že ExpressVPN sídlí na Britských Panenských ostrovech, které mají některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. 

Přístup k ochraně soukromí je shrnut nejlépe v zásadách ochrany osobních údajů ExpressVPN: „Možná víme, že zákazník použil ExpressVPN, ale nikdy nevíme, jak využil naši službu.“

Kolo pět myšlenek

Toto je další blízké kolo a určení vítěze v tomto je trochu nulový bod. Obě VPN nabízejí zásadu bez protokolování a OpenVPN s AES-256. Naší úlohou je však rozdělit vlasy. V této souvislosti má ExpressVPN mírnou výhodu s autentizací a umístěním na tokenu na britských Panenských ostrovech.

Kolo: Zabezpečení & Ochrana osobních údajů pro ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

6

Závěrečné myšlenky

V předchozích verzích tohoto srovnání to nebylo vůbec blízko a ExpressVPN vyčistil podlahu PureVPN. Teď je to mnohem blíže, protože PureVPN vylepšil mnoho částí své bezpečnosti a nastartoval s některými vysokými rychlostmi, aby nabootoval. Použitelnost je však na ExpressVPN stále opačná, a to pro nás bylo určujícím faktorem. 

Vítěz: ExpressVPN

Co si myslíte o těchto VPN? Souhlasíte s tím, že ExpressVPN je lepší volba? Řekněte nám proč nebo proč ne v níže uvedených komentářích a jako vždy díky za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me