ProtonVPN vs NordVPN: Tvrdý šrot v roce 2020

NordVPN je v současné době na stříbrném místě v našem nejlepším seznamu VPN. Pokud přejdete na naši recenzi společnosti NordVPN, uvidíte, že na nás téměř zapůsobil téměř každý její aspekt. Zabezpečení je spolehlivé a nabízí bohaté funkce pro téměř každého, přičemž je stále snadno použitelné. 


ProtonVPN se umístil dále v žebříčku, ale nabízí několik věcí, které NordVPN nemá. Jak si můžete přečíst v naší recenzi ProtonVPN, má bezplatný plán s neomezenými daty a dobře rozvinutým systémem rozděleného tunelování.

Chceme zjistit, zda tyto dodatečné funkce budou stačit k tomu, aby ProtonVPN pomohl udržet se v přímém souboji s NordVPN, a doufáme, že jste tak zvědaví, jak jsme, protože je toho o čem hodně mluvit. Pojďme se ponořit, když porovnáme ProtonVPN vs. NordVPN.

Nastavení boje: NordVPN vs. ProtonVPN

Stejně jako u každé konkurence musíme nejprve stanovit pravidla. Tato kombinace bude rozdělena do pěti kol, která jsou v pořádku, vlastnosti, ceny, snadnost použití, rychlost a bezpečnost. 

Každé kolo stručně představíme s vysvětlením toho, co hledáme a čeho se chceme vyhnout. Poté poskytneme podrobný přehled o každé VPN pro danou kategorii. Na konci každého kola vyvodíme definitivní závěr a vyhlásíme vítěze. Každé kolo stojí za jeden bod a VPN s nejvíce body do konce vyhraje.

1

Funkce

Stejně jako u našich vyhrazených recenzí VPN jsou první věcí, na kterou se rádi podíváme, funkce, které každá VPN nabízí. Když se podíváte na funkce první, je to skvělý způsob, jak skočit přímo do masa srovnání, a obecně dává dobrý nápad, jak zbytek zápasu bude hrát.. 

Na trh VPN působí spousta jedinečných funkcí. Patří mezi ně proprietární protokoly, o kterých se můžete dočíst více v naší recenzi VyprVPN, nebo různé druhy blokátorů reklam a filtrování hrozeb, jak uvidíme v NordVPN v této sekci. 

Přestože jsou zvonky a píšťalky skvělé, existuje užší seznam kritických funkcí, které mají vliv na zabezpečení VPN. Patří mezi ně přepínač zabíjení a způsob, jak se automaticky připojit k VPN při spuštění. Jakákoli VPN bez nich okamžitě ztratí hlavní body.

NordVPN

Praskající otevření nastavení na stolním klientovi NordVPN rychle odhalí, že jsou pokryty všechny hlavní funkce. Ve skutečnosti je implementace přepínače zabíjení a funkce automatického připojení NordVPN jednou z nejlepších tam.

Pro začátek jsou na první stránce nastavení NordVPN dva vypínače zabíjení. První, označený jako „přepínač zabíjení internetu“, funguje stejně jako jakýkoli jiný standardní přepínač zabíjení a v případě ztráty připojení VPN přerušuje veškerý internetový provoz..

Druhý přepínač zabíjení se nazývá „zabíjení aplikace“ a dělá přesně to, co zní. Můžete definovat seznam programů, které budou ukončeny v případě ztráty připojení VPN. 

To je skvělé, pokud pracujete na něčem, co používáte VPN, na kterém možná nebudete chtít ztratit pokrok kvůli odpojení. Přepínač zabíjení aplikace můžete nastavit tak, aby uzavřel například torrentovací program, zatímco prohlížeč Chrome zůstane nedotčen. Tato funkce pomohla společnosti NordVPN získat nejlepší místo v naší nejlepší VPN pro torrenting roundup. 

nordvpn-review-killswitch

V horní části přepínačů dvojitého zabíjení nastavení věnuje celou stránku automatickému připojení. Můžete si vybrat, zda se VPN připojí při spuštění nebo pouze v bezdrátových sítích. Je to skvělý způsob, jak se vyhnout nebezpečí veřejné WiFi. 

Můžete si také vybrat, ke které zemi se chcete automaticky připojit, nebo si můžete vybrat širší region, ke kterému se chcete připojit, pokud nepotřebujete konkrétní zemi. 

NordVPN se pohybuje kolem kritických funkcí a obsahuje několik dalších funkcí. NordVPN nabízí možnost dvojité VPN, která odešle vaše připojení přes více serverů VPN, aby vaši online identitu dále skryla. 

Existuje také několik možností DNS, na které se více podíváme v sekci „Zabezpečení“, a také novou funkci nazvanou CyberSec. Funguje to jako blokovač reklam a zároveň vás chrání před malwarem, phishingem a dalšími hrozbami.

CyberSec to dělá tak, že jednoduše blokuje weby, které obsahují potenciální malware nebo phishingové útoky, což je trochu mocný způsob, jak zajistit, aby byl uživatel bezpečný, ale mnoho lidí to určitě ocení. Pokud vás navíc blokuje blokování nebo potřebujete použít blokovaný web, můžete tuto funkci snadno vypnout.

ProtonVPN

Na rozdíl od NordVPN, ProtonVPN uvádí možnosti automatického připojení na první záložku nabídky nastavení. Máte možnost zvolit, zda se VPN připojí automaticky, a pokud se rozhodnete zapnout automatické připojení, můžete si vybrat mezi nejrychlejším dostupným serverem nebo náhodným serverem..

Z nějakého důvodu je přepínač kill pro ProtonVPN umístěn na záložce „Advanced“, spolu s ochranou před únikem DNS a něčím velmi působivým, co NordVPN nemá: split tunneling.

Rozdělené tunelování ProtonVPN je velmi dobře provedeno a umožňuje zvolit, zda chcete definovat seznam programů, které budou vyloučeny z připojení VPN, nebo naopak definovat seznam programů, které budou používat VPN, takže jakýkoli program, který nebude seznam je automaticky vyloučen.

protonvpn-review-split-tunneling

Rozdělené tunelování je nesmírně výhodná funkce, kterou v současné době nemá příliš mnoho sítí VPN – i když náš nejlepší výběr, ExpressVPN ano, jak si můžete přečíst v naší recenzi ExpressVPN – tak získá ProtonVPN alespoň nějaký kredit. ProtonVPN má také to, co nazývá „zabezpečené jádro“, které funguje stejně jako systém dvojité VPN společnosti NordVPN, aby přidal trochu navíc zabezpečení. 

A konečně, jednu věc, kterou jsme si všimli při prohlížení softwaru a nabídek, je to, že existuje přepínač jednoduše označený jako „včasný přístup“. Převrácení tohoto přepínače nic nezměnilo, pokud jsme to mohli říct. Navzdory našim rozsáhlým zkušenostem s hrami s okamžitým rozdílem nebyla nalezena žádná nová nastavení ani funkce. 

První myšlenky

V tomto zápase vyšly obě sítě VPN, přičemž každý soutěžící nabídl formu relé s dvojitou VPN, přepínač zabíjení a možnost automatického připojení. Každá VPN také nabídla některé věci, které druhá ne. 

Přestože ProtonVPN má solidní funkci tunelového rozdělení, kterou NordVPN postrádá, NordVPN jednoduše přemůže ProtonVPN množstvím a kvalitou sady funkcí. 

Neexistuje například jednoduchý způsob, jak si vybrat, kam se automaticky připojíte pomocí ProtonVPN, zatímco NordVPN jej umožňuje nakonfigurovat několika způsoby. Přepínač zabíjení ProtonVPN přerušuje internet, zatímco NordVPN může dělat totéž nebo ukončit konkrétní aplikace. Nakonec je CyberSec pěkným doplňkem a pomáhá NordVPN zabezpečit body za toto kolo.

Kolo: Funkce Point for NordVPN

Logo ProtonVPN
Logo NordVPN

2

Cena

Ceny jsou skvělou sekcí, která se stará o funkce, protože to může být často houpačka. Poskytovatelé VPN, kteří z hlediska funkcí klesají, se mohou často vrátit a vyhrát toto kolo tím, že nabídnou lepší hodnotu.

Náklady však nejsou jedinou věcí, kterou bereme v úvahu v sekci „stanovení cen“. Je více přesvědčivé VPN z finančního hlediska, než jen stát méně než konkurence. Zvažujeme také, jaké způsoby platby jsou k dispozici, jaký druh politiky vracení se nabízí a zda je k dispozici jakýkoli druh soudního řízení.

NordVPN

NordVPN má poměrně jednoduchý cenový model se čtyřmi možnostmi, z nichž všechny jsou v zásadě stejné, což umožňuje až šest současných připojení a neomezenou šířku pásma.

Jak se tyto možnosti stanovení cen liší, je podle časového rámce. I když měsíční ceny nejsou skvělé, plány se rychle stávají cenově dostupnými při pohledu na roční, dvouleté a tříleté plány.

V období tří let je NordVPN jednou z nejlevnějších sítí VPN na trhu a stojí jen pár babek měsíčně. Existují však lepší možnosti VPN pro ty, kteří chtějí ušetřit co nejvíce, jako je tříleté stanovení cen CyberGhost, o kterém si můžete přečíst více v naší recenzi CyberGhost..

To znamená, že jakákoli VPN, která překoná cenu NordVPN, pravděpodobně nebude schopna držet krok s funkcemi, které nabízí. Existuje také 30denní zásada vrácení peněz, což je skvělé, a přijímá širokou škálu plateb, včetně PayPal, kreditní nebo debetní karty a dokonce i bitcoinů.. 

Společnosti NordVPN se podařilo dosáhnout velké rovnováhy mezi hodnotou a výkonem, ale stále jí chybí v jednom ohledu. Bohužel, neexistuje způsob, jak zkusit NordVPN bez placení peněz. Bez bezplatné zkušební verze bude mnoho lidí váhat položit paušální částku, která je nutná k dosažení lepších nabídek dlouhodobých plánů.

ProtonVPN

ProtonVPN má jednu z nejvíce spletitých cenových struktur jakékoli VPN. K dispozici jsou tři různé plány a každý z nich lze zakoupit měsíčně nebo ročně.

Pro začátečníky existuje bezplatný plán, který je velmi štědrý a umožňuje neomezené množství použití. Vzhledem k tomu, že většina bezplatných sítí VPN je pouze pokusem, který je omezen časovým rámcem nebo datovým limitem, získá tento neomezený bezplatný plán ProtonVPN místo v našem seznamu nejlepších bezplatných služeb VPN. 

Tento bezplatný plán má samozřejmě několik omezení. Bezplatní uživatelé mají k dispozici pouze tři místa, najednou lze připojit pouze jedno zařízení a vaše rychlosti jsou omezeny, ale na neznámém limitu. 

Při přechodu na první možnost označenou jako „základní“ plán získáte přístup do všech zemí v síti ProtonVPN, můžete připojit dvě zařízení místo jednoho a rychlostní limit je odstraněn. Kromě toho bezplatný plán zakazuje sdílení souborů P2P, jako je torrenting, zatímco „základní“ plán a dále to umožňují. 

Cena „základního“ plánu není špatná, ale i roční varianta je nákladnější, pokud je rozdělena na měsíční cenu, ve srovnání s tříletým plánem NordVPN, který nabízí více, včetně trojnásobného počtu připojených zařízení..

Další plán, „plus“ možnost, dosahuje ceny téměř na úrovni měsíčního plánu NordVPN. Tento plán umožňuje pět zařízení (stále méně než NordVPN) a poskytuje vám bezpečnou základní funkci a přístup k některým exkluzivním serverům, které by měly být rychlejší a méně obchodované, stejně jako servery Tor.

Konečně, existuje tzv. „Vizionářský“ plán, díky začlenění ProtonMailu, který šifruje vaše e-maily pro zvýšení bezpečnosti. Pokud to hodláte použít, mohlo by to nabídnout hodně. Pro zájemce o ProtonMail se můžete dozvědět více v našem nejbezpečnějším e-mailovém článku. 

Sama o sobě jako plán VPN je však „vizionářské“ ceny příliš vysoké. Tento plán také zvyšuje limit připojení na 10, ale to prostě nestačí k vykompenzování směšné ceny tohoto plánu.

Round Two Myšlenky

Toto kolo je mnohem jednodušší než první kolo. NordVPN je zde jasným vítězem s lepší cenou a více nabízenými na plánu, než většina plánů ProtonVPN. 

Ačkoli NordVPN nemá žádnou zkušební verzi zdarma a ProtonVPN má jeden z nejštědřejších bezplatných plánů, to prostě nestačí k vyvážení ProtonVPN nad příliš komplikovanými a na vyšších úrovních předraženými plány.

Kolo: Cena za NordVPN

Logo ProtonVPN
Logo NordVPN

3

Snadnost použití

Třetí kolo se zaměřuje na snadné použití. Samozřejmě je to trochu subjektivní záležitost, ale snažíme se nabídnout dobrou představu o tom, jaké jsou zkušenosti s používáním každé VPN a jak hladce běží. 

Špatné rozvržení může věci obtížně najít, problémy s používáním nebo, v nejhorším případě, zcela nepoužitelné. Druhou stránkou této mince je, že dobře navržený software a nabídky mohou nabídnout příjemný zážitek, který je beztíže a intuitivní. S ohledem na to se podívejme, na kterou stranu spektra NordVPN a ProtonVPN dopadne. 

NordVPN

Jak si můžete přečíst v našem zápase ExpressVPN vs. NordVPN, klient NordVPN dokáže nabídnout vizuální stimulaci a zároveň vypadat elegantně. Na pravé straně obrazovky je velká mapa světa s bublinou, která ukazuje, kde jsou umístěny servery.

nordvpn-review-marker-selection

Kliknutím na tyto se připojíte k serveru v tomto umístění. Mapa je kuriózní a může to být pěkný způsob, jak najít a vybrat server, ale na levé straně obrazovky je také tradiční seznam serverů.. 

V pravém horním rohu seznamu serverů je tlačítko pro zavření mapové části okna a zobrazení seznamu serverů pouze pro ty, kteří chtějí ušetřit prostor na obrazovce a chtějí něco čistě funkčního.

NordVPN je jedním z lídrů na trhu v oblasti VPN, zatímco ProtonVPN si vytvořil malý, ale velmi věrný následovník. V této bitvě ProtonVPN vs NordVPN se snažíme bojovat o to, kdo je nejlepší. To znamená, že mapa a rozvržení NordVPN je velmi dobře provedeno a nic v rozhraní se nikdy necítí přeplněné. I když se přesunete do nastavení a nabídek softwaru, stále se zdá, že jsou věci čisté a rafinované. 

Karty dávají smysl a vše v nastavení vypadá, že je na správném místě. Věci jsou snadno k nalezení a VPN je hračka pro každého, i pro ty, kteří nejsou obeznámeni s VPN nebo tech.

ProtonVPN

ProtonVPN má skvělé černé a zelené rozhraní, které vypadá jako něco z filmů Matrix. Jste uvítáni s rozvržením podobným NordVPN s mapou vpravo a servery nalevo.

protonvpn-review-interface

Zelené trojúhelníky vzhůru nohama tečkují mapu tak, aby ukazovaly, kde jsou servery umístěny, a můžete se připojit k síti VPN kliknutím na ně nebo jednoduše vyhledáním požadovaného serveru ze seznamu. ProtonVPN vám také umožňuje zavřít okno mapy, stejně jako NordVPN, pokud chcete maximalizovat obrazovku nemovitostí.

Pod mapou jsou některé další informace týkající se vašeho připojení, které NordVPN neobsahuje, například časovač relace a graf rychlosti připojení, což zvyšuje pocit, že jste hackerem při používání tohoto temného softwaru. 

Přestože tato hlavní stránka klienta vypadá chladně a moderně, s rozvržením nabídky nastavení se objevují problémy. Malé věci, jako například uvedení přepínače kill na záložku „Advanced“ v nastavení, dělají věci jen o něco těžší najít, než by měly být. 

Kromě toho se zdá, že některé přepínací přepínače nedělejí nic, jako je možnost předčasného přístupu, a některé nejsou přepínatelné vůbec, například ochrana proti úniku DNS je uzamčena v poloze „zapnuto“.. 

Kolo tři myšlenky

Zatímco rozhraní ProtonVPN je nepopiratelně lákavé dystopickým, futuristickým způsobem a rozložení klienta není ani zdaleka špatné, v nabídkách nastavení je několik uzlů, které je třeba vypracovat. 

NordVPN, na druhé straně, nabízí co nejbezpečnější uživatelské prostředí, které můžete očekávat od jakéhokoli softwaru. V části „Rychlost“ se podíváme na některé problémy, ale na konci dne je z pohledu uživatelské přívětivosti NordVPN asi tak dobrý, jak se dostane. 

Kolo: Snadné použití bodu pro NordVPN

Logo ProtonVPN
Logo NordVPN

4

Rychlost

Další část je vzdálena od subjektivního světa snadného použití a je mnohem vědeckější a kliničtější. Abychom mohli porovnat rychlost jednotlivých sítí VPN, umístili jsme každého poskytovatele do pěti míst pro zaznamenávání rychlostí ping, stahování a nahrávání. 

Tato data lze porovnat s kontrolním měřením rychlosti internetu bez VPN, abychom získali dobrou představu o tom, co je každý poskytovatel schopen, pokud jde o rychlost. Také zde provádíme trochu testování v reálném světě, abychom potvrdili, zda VPN skutečně funguje, nebo ne, jako čísla uvedená na papíře.

NordVPN

Jak jsme se zmínili v naší soutěži NordVPN vs. CyberGhost, má NordVPN problémy s důsledností, pokud jde o rychlost. Zdá se, že systém pro výběr serveru v daném umístění je podobný tomu, jak nakreslit náhodnou dávku z klobouku, a který server, který jste dostali, může být buď skvělý, nebo zcela nepoužitelný.. 

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9165,510,57
US # 247923133,538,87
Velká Británie # 20115334,786,06
Nizozemsko # 6614566,915,39
Japonsko # 69159132,833,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488,64

S veškerou negativní negativitou se zdá, že se věci buď zlepšují, nebo jsme tentokrát měli štěstí s našimi servery. Viděli jsme solidní rychlosti ze čtyř z pěti serverů, které jsme vyzkoušeli, přičemž pouze jeden – Jihoafrická republika – padl zcela do tváře. 

Navzdory tomuto špatnému výkonu na papíře se zdálo, že tento server je stále funkční pro prohlížení webu a dokonce i na YouTube. Nakonec je obvykle účelné jen tak odpojit a znovu připojit, abych nakreslil novou partii, abych tak řekl, a pokusit se připojit k lepšímu serveru. Celkově však NordVPN nabízí solidní, ne-li nezbytně spolehlivé rychlosti. Přečtěte si náš kus NordVPN vs IPVanish, abyste viděli, jak se oba porovná.

ProtonVPN

Při pohledu na dvě tabulky je okamžitě zřejmé, která z těchto dvou sítí VPN je rychlejší. Rychlosti ProtonVPN byly přinejmenším nevýrazné.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)983,1420,49
Illinois, USA # 16 (doporučený server)1551,1320.51
US Illinois # 1 (Secure Core)2793.23.56
UK # 1410216,3410,99
Japonsko # 2126417,917,45
Austrálie č. 2125684,2810,87

Zatímco blízký americký server fungoval dobře a Spojené království také zaznamenalo slušné rychlosti, Japonsko a Jižní Afrika fungovaly špatně. Tyto servery byly znatelně pomalé i při procházení, a to způsobem, který NordVPN nebyl, ani v nejhorším. 

Navíc, časy ping, které jsme viděli během našeho testování, to úplně vylučují pro něco jako VPN pro hraní her (navzdory skvělému vzhledu). S tím, že Jižní Afrika překročila půl sekundy času ping a Japonsko se k tomu přiblížilo, surfování po webu se cítí trochu jako používání vytáčeného připojení v porovnání s citlivým pocitem společnosti NordVPN, a to i na nejpomalejším serveru, který jsme vyzkoušeli.

Kolo čtyři myšlenky

Jak jsme řekli na začátku, tato sekce je obvykle nejvíce řezaná a suchá. Při pohledu na data je NordVPN objektivně a výrazně rychlejší než ProtonVPN na téměř každém serveru.

Výkon každé VPN na papíře se přenáší také do reálného světa, přičemž NordVPN se při načítání na webové stránky nebo videa cítí výrazně rychlejší než ProtonVPN..

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo ProtonVPN
Logo NordVPN

5

Bezpečnostní & Soukromí

V pátém a závěrečném kole se podíváme na to, co by většina lidí považovala za nejdůležitější funkce jakékoli VPN: zabezpečení a soukromí. Abychom to určili, testujeme každou VPN na úniky DNS, úniky IP nebo jakýkoli jiný druh zjistitelných narušení zabezpečení.

Rovněž se podíváme na to, jaké protokoly a šifrování každá VPN nabízí, abychom zjistili, jak je zabezpečená. Kromě toho si přečteme zásady ochrany osobních údajů každého poskytovatele, abychom zjistili, zda některý z nich není s informacemi o uživatelích informován. 

NordVPN

NordVPN nenabízí uživatelům možnost volby protokolu nebo šifrování, ale zamkne vás do nastavení, o kterých je známo, že jsou zabezpečeni. Používá OpenVPN spárovaný se šifrováním AES-256, což je v současné době nejbezpečnější kombinace, kterou může VPN použít. 

Pokud jde o soukromí, společnost NordVPN má jednu z kratších zásad ochrany osobních údajů, které jsme viděli. Má také strukturu, která usnadňuje procházení a nalezení odpovědi na konkrétní otázky, pokud potřebujete vědět, jak se určité informace používají. 

Celkově NordVPN odvádí dobrou práci při shromažďování co nejméně informací při poskytování svých služeb. Jedinou věcí, kterou potřebujete k vytvoření účtu, je e-mail a způsob platby. 

Pokud jste někdo, kdo chce maximalizovat vaši anonymitu, pak byste mohli použít odhozený e-mail a bitcoiny, abyste to dokázali, takže NordVPN nemá žádné skutečné identifikační informace o vás. 

Kromě toho se informace shromažďují, když obdržíte pomoc od zákaznického servisu, ale to jsou všechny informace, které byste ochotně nabídli v procesu práce se zákaznickým servisem. Některé podrobnosti jsou také shromažďovány ze souborů cookie na webu, ale tyto informace nejsou identifikovatelné a slouží pouze k optimalizaci a údržbě webu..

ProtonVPN

ProtonVPN, stejně jako NordVPN, nenabízí možnosti, pokud jde o protokol nebo šifrování. Místo toho používá OpenVPN pro stolního klienta a IKEv2 / IPSec na mobilních zařízeních. K šifrování používá AES-256, o kterém si můžete přečíst více v našem popisu článku o šifrování. 

Jak jsme řekli pro společnost NordVPN, jedná se o velmi bezpečné možnosti a protokolům, jako je protokol PPTP, se vyhýbáme kvůli jejich nedostatečné bezpečnosti, o čem se můžete dočíst v našem rozpisu protokolu VPN. 

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, ProtonVPN má podobnou délku jako NordVPN. ProtonVPN shromažďuje e-mail a způsob platby k vytvoření vašeho účtu, ale v tomto případě je fakturace prováděna třetí stranou. 

To znamená, že i když nechcete projít problémem s používáním bitcoinů k nákupu VPN, ProtonVPN nebude mít o vás žádné identifikační údaje. Aby vás někdo mohl připojit k VPN, musel by načíst záznamy z ProtonVPN i od třetí strany, která zpracovává fakturaci. 

Kromě toho ProtonVPN shromažďuje časové razítko pouze při každém připojení. Toto časové razítko se přepíše při každém připojení a není identifikovatelné. Jedná se o docela holé kosti shromažďování informací. ProtonVPN navíc sídlí ve Švýcarsku, které má některé z nejlepších zákonů na ochranu osobních údajů na světě, což z něj činí životaschopnou volbu pro uživatele, kteří si uvědomují soukromí. 

Kolo pět myšlenek

Obě VPN nabízejí stejné protokoly a šifrování, přičemž ProtonVPN se liší na mobilních zařízeních pomocí IKEv2 / IPSec, zatímco NordVPN používá OpenVPN napříč deskou. Obě VPN prošly každým testem úniku DNS a IP, který jsme jim hodili, a nabízejí spolehlivé zabezpečení.

Oba mají také pevné zásady ochrany osobních údajů s určitými rozdíly zde a tam. ProtonVPN používá ke zpracování plateb třetí stranu, takže nikdy nemá takové identifikační informace, NordVPN nabízí uživatelům se zájmem o ochranu soukromí možnost platit v bitcoinech, aby si zachovala svou anonymitu. 

Je to příliš blízko na volání, protože oba nabízejí vynikající zabezpečení a soukromí, takže musíme tomuto zavolat a dát bod oběma VPN.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo ProtonVPN
Logo NordVPN

6

Verdikt

S konečným skóre pět ku jedné je NordVPN v tomto zápase nesporným vítězem. ProtonVPN sice nabízí některé svůdné sousedy, jako je například bezplatný plán, ale jeho celková cena nemůže odpovídat hodnotě nabízené společností NordVPN.

Aby se situace ProtonVPN ještě zhoršila, její rozdělené tunelování nenahrazuje rozdíly v naprostém množství funkcí, s nimiž NordVPN přichází, nemluvě o vynikající rychlosti a snadnosti použití NordVPN. 

Vítěz: NordVPN

Pokud jste již dříve použili některou z těchto sítí VPN, rádi bychom v komentářích slyšeli, jak se vaše zkušenost v porovnání s naší. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map