Online podvody a jak se chránit před nimi v roce 2020

Zde je každý oblíbený podnikový svátek a pro štěstí mezi vámi a významnými ostatními to znamená den lásky, darů a oslav. Pro všechny ostatní to pravděpodobně znamená hledat lásku a neexistuje snadnější způsob, jak to udělat, než s online seznamovacími aplikacemi.


Čokolády a květiny jsou v pořádku, ale tento Valentýn vám Cloudwards.net chce dát mnohem cennější dárek. Je pravda, že to bude jako ponožky na Vánoce, ale pokud byste je neměli, chodili byste každý den s puchýři (nebo prostě vypadali jako nesnesitelné bederní).

Pokryjeme podvody s online seznamováním a jak se před nimi chránit. Najít lásku je dost těžké, a tak se zbavíme břemene tím, že vám poskytneme znalosti, jak to udělat bezpečně. Nejprve se chystáme mluvit o některých notoricky známých podvodech, do kterých byli ostatní chyceni, a potom vám řekneme, jak se v takových situacích můžete chránit.

Nejhorší online podvody

V roce 2018 se objevily zprávy o Grindru, online službě pro homosexuální muže, která nevědomky odhaluje citlivé uživatelské informace. Trever Faden, generální ředitel společnosti Atlas Lane, vytvořil web s názvem C * ckblocked, kde uživatelé Grindru mohli zadat své uživatelské jméno a heslo a zjistit, kdo je zablokoval ve službě.

Faden viděl uživatelské profily, zprávy, fotografie a umístění, které naštěstí nikdy nezveřejnil. Byl to hacktivistický kousek, který odhalil Grindrovu podivnou bezpečnost. Přestože odhalení těchto údajů je dostatečně riskantní, skutečnost, že se zaměřila na seznamovací službu pro homosexuální muže, ji zhoršila. V zemích, kde je gay nezákonný, by to mohlo uvrhnout uživatele do vězení nebo do hrobu.

Nejhorší je, že Grindr také vystavoval HIV status svých uživatelů třetím stranám, aniž by o tom věděl. Navíc byly tyto informace zaslány nešifrované, což znamená, že je mohl ukrást kdokoli, kdo píchá do datového proudu. Přečtěte si náš popis šifrování a zjistěte, jak to funguje.

Grindr HIV status
© TechCrunch

Nejde však jen o firemní manipulaci s vašimi osobními údaji. V roce 2017 se žena ve věku 50 let v upadajícím manželství chopila online seznamovacích služeb za rameno. Texanská žena, hrdá křesťanka, jak je uvedeno na její facebookové stránce, byla zmanipulována v penězích za zapojení do „Charlie“, se kterou se setkala online.

Charlie použila svou víru jako odrazový můstek, aby ji během dvou let vyděsila z 2 milionů dolarů.

“Snažil se dokončit práci v Kalifornii a potřeboval nějaké peníze, aby pomohl dokončit tuto práci,” řekla v rozhovoru s FBI. “A tak jsem mu poslal [peníze].” Přemýšlel jsem o tom dlouho a tvrdě. Modlil jsem se za to. Pokud jsem měl na účtu peníze, mohl bych mu poslat nějaké peníze. A slíbil, že to bude mít zpět do 24-48 hodin. A myslel jsem – to bych mohl udělat, nikdo by to nikdy nevěděl, a byl bych v pořádku. “

Většina z těchto podvodů je vývojem nigerijského podvodného poplatku za předběžné poplatky, kdy by lidé byli povoláni „vládním agentem“ a řekli jim, že se kvalifikovali pro grant, čekající na zálohu ve výši 250 USD předem. Podvodníci, kteří se na tom podíleli, nyní cílí na uživatele na seznamovacích webech, zejména na lidi starší 40 let, nedávno rozvedené, starší, ovdovělé nebo postižené.

Pokud jste čerstvá kočka, která hledá lásku na Tinder nebo Bumble, jste v pořádku, že? Špatně. V roce 2015 Maya M sdílela svůj příběh o Bustle of a Tinder date, který se stal stalkerem, a existuje mnoho dalších příběhů, jako je její. Kromě pokladů informací, které o vás online datové služby udržují, by chytrý uživatel mohl zjistit, kde se kdykoli nacházíte.

Jak se chránit před podvody online dating

To je spousta zkázy a chmurnosti, ale naštěstí se tomu dá vyhnout. V této části se budeme bavit o jednoduchých způsobech, jak se můžete chránit před podvody online.

Zdravý rozum

Před použitím jiných ochranných opatření použijte mozek. Většině podvodů s datováním lze zabránit dešifrováním toho, co je na internetu. Nesdílíte linii s nigerijským princem a ten chlap z Michiganu nebude platit zpět 2 000 $, které jste mu poslali.

Faktem je, že online podvody jsou obvykle telegrafovány z míle (nebo 10) daleko. Zde je kladen důraz na „podvod“. Zdravý rozum vás nechrání před záludnějšími nebo nebezpečnějšími podavači dna na online seznamovacích webech. Pokud se jedná o problém, ve kterém se nacházíte, dostaneme vás v následujících několika sekcích.

Jak se říká, zdravý rozum není vždy obyčejný. Nevydávejte peníze, dokud nevíte, že daná osoba je, víte, osoba, a nevydávejte osobní informace, aniž byste o tom nejdřív přemýšleli. Datování podvody hledají nejnižší visící ovoce. Nebuď tak.

Neurobí se ani výzkum. Pokud má váš potenciální milenec sociální média, podívejte se na to. Nějaká vyšetřovací práce vede dlouhou cestu k tomu, aby se zajistilo, že s kým mluvíte, je to, kým jsou. Tady je čára, i když, znovu, použijte svůj mozek.

I když budete opatrní, nebudete chráněni před, například, narušení dat. Grindr odhalil nejen osobní údaje milionů uživatelů, ale také sdílel jejich HIV status s třetími stranami. Nejlepší způsob, jak se proti tomu chránit, je prostě lhát. Pokud jste na seznamovacím webu, který hledá lásku, měly by být informace, jako je váš stav HIV, mezi vámi a kýmkoli, koho vidíte, nikoli obchodníky.

Možná budete chtít vytvořit speciální profil na Facebooku pro datování webových stránek. Služby jako Tinder a Bumble se připojují k vašemu Facebooku jako způsob nastavení vašeho profilu a mohou tam být osobní údaje, které nechcete sdílet. Pokud nechcete číst smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů, je nejlepší dát souhlas.

Netvrdíme, že byste měli lidi chytat – konec konců, smyslem tohoto článku je tomu zabránit – ale není to špatný nápad používat druhý účet Facebook, který není plný osobních údajů, které byste raději nesdíleli.

Použijte VPN

Používáte-li službu seznamování online, odesíláte žádosti přes internet a tyto požadavky obsahují mnoho osobních údajů. Vaše IP adresa, která je zaslána s každou žádostí, může odhalit vaši polohu, takže chytrý online vyhledávač najde, kde jste.

Virtuální privátní síť vám tomu může pomoci zabránit. Když používáte VPN, vaše IP adresa je nahrazena novou, takže vypadáte, že jste někde jinde. Navíc zašifruje vaše připojení, takže ty sladké poznámky, které posíláte, nespadají do rukou vlády nebo jiných síťových snooperů.

expressvpn-review-speed-test

Náš výběr nejlepší VPN je ExpressVPN. Udržuje vaše připojení nejen rychlé a stabilní, ale také vás zajistí v bezpečí. S ohledem na nejlepší zabezpečení VPN a soukromí, ExpressVPN bere to, co děláte online, mimo záznam. Můžete se o tom dozvědět v naší recenzi ExpressVPN nebo se zaregistrovat k účtu s 30denní zárukou vrácení peněz.

Pokud právě ponořujete špičku do světa techniky a nechcete se příliš spoléhat na ochranu před počítačovou kriminalitou, podívejte se na našeho nejlepšího bezplatného průvodce VPN. Ačkoli tyto možnosti mají nevýhody v rychlosti nebo funkcích, stále vás chrání při datování online.

Použijte Správce hesel

I když je to obecně dobrá praxe v online bezpečnosti, použití správce hesel s datovacími aplikacemi není špatný nápad. Pokud si nejste jisti, správce hesel spravuje vaše hesla. Poskytuje vám jediné místo pro ukládání hesel pro vaše účty, což nejen usnadňuje používání internetu, ale také bezpečnější.

řídicí panel dashlane

Vezměme si jako příklad Grindra. Přestože existuje velké obavy ze sdílení údajů o HIV s třetími stranami, jeho drsné bezpečnostní postupy byly v minulosti škodlivé. Je to jeden z mnoha webových stránek, u kterých došlo k narušení dat. V roce 2012 byl australský hacker schopen vydávat se za jiné uživatele a odhalit osobní informace tisíců lidí.

Nebudeme příliš techničtí, ale když dojde k narušení dat, hacker obvykle nedostane hesla uživatelů okamžitě. Místo toho dostanou hashované nebo skramblované verze z nich, které se pak pokusí dešifrovat programem, který je k tomu určen. Používání silného a jedinečného hesla v každém z vašich účtů je může chránit před útokem typu brutální síly.

Naštěstí jsou správci hesel levné. Náš nejlepší správce hesel je Dashlane a je levný, pokud se přihlásíte k odběru na jeden rok (přečtěte si naši recenzi Dashlane). Dodává se také s ochranou proti krádeži identity a monitorováním temného webu, takže můžete zajistit, že budete v bezpečí na všech frontách.

U datovacích aplikací vás správci hesel chrání před možným narušením dat a předstíráním identity. Pokud někdo váš účet napadl, mohl by jej použít k provádění podvodů s datováním ve vašem jménu. Pokud však máte silné heslo, je to nepravděpodobné.

Stejně jako u sítí VPN existují i ​​bezplatné možnosti. Přečtěte si naši nejlepší bezplatnou příručku správce hesel, pokud ještě nejste příliš ochotni utrácet peníze.

Závěrečné myšlenky

Náš velký online svět je děsivý a tato skutečnost se při zavádění k nalezení lásky online nezlehčuje. Naštěstí existují opatření, která můžete podniknout, abyste se chránili před podvody online.

Jako obvykle převládá zdravý rozum. To by však nemělo být podceňováno důležitost mít správce VPN a hesel. Pokud se vám líbí nebo ne, vaše bezpečnost není při používání internetu zcela pod kontrolou. Náš anonymní průvodce procházením to dokazuje. VPN a správci hesel jsou nástroje, které vám umožňují získat zpět kontrolu nad vašimi osobními údaji a způsobem jejich sdílení online.

Doporučujeme, abyste si prohlédli naše recenze VPN a recenze správce hesel, kde najdete další možnosti. Pokud se snažíte zablokovat zabezpečení online, podívejte se také na naše antivirové recenze.

Co děláte pro to, abyste si zajistili online datování? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map