NordVPN vs TorGuard: Dvě zabezpečené sítě VPN Duke It Out v roce 2020

Společnost NordVPN je v současné době na druhém místě v seznamu recenzí VPN a drží titul „nejlepší rozpočet VPN“. Pokud si přečtete naši recenzi NordVPN, uvidíte, že ji máme rádi pro její elegantní a snadno použitelné rozhraní, jakož i pro vynikající zásady zabezpečení a ochrany osobních údajů. 


TorGuard prozatím zaujímá na čtvrtém místě v našich celkových žebříčcích a také vyrábí některé z našich nejlepších seznamů, jako je například naše nejlepší VPN pro hraní her. Chcete-li si přečíst další informace, můžete se obrátit na naši kompletní recenzi TorGuard. Její vysoká rychlost a design bohatý na funkce jsou to, co mu vydělává tolik špičkových míst v našich článcích. 

Ukázalo se, že rychlost a funkce patří mezi nejslabší stránky NordVPN, zatímco snadné použití je TorGuard. Proto jsme si mysleli, že je čas na párování těchto dvou nejlepších uchazečů a uvidíme, jak se jim daří, když porovnávají jeden na jednoho v tomto utkání NordVPN vs TorGuard.. 

Nastavení boje: NordVPN vs. TorGuard

Ke spravedlivému porovnání NordVPN a TorGuard použijeme sadu pravidel, která jsme vyvinuli, abychom vzájemně propojili dvě sítě VPN proti sobě. Zatímco naše běžné recenze VPN jsou rozděleny do devíti sekcí, snížili jsme počet věcí na pět kol.

Je to proto, že jsme sloučili některé části, například „zabezpečení a soukromí“, které se při úplných recenzích VPN obvykle dělí na dvě části. Tímto způsobem má každé z pěti kol zhruba stejnou váhu. Pět kol zahrnuje vlastnosti, ceny, snadnost použití, rychlost a zabezpečení. 

U každé sekce krátce přejdeme to, co hledáme, a poté se jednotlivě podíváme na každou VPN. Na konci kola porovnáme dva a vybereme vítěze, který získá bod. VPN s nejvíce body na konci je prohlášen za vítěze.

1

Funkce

Důležitost funkcí nabízených společností NordVPN a TorGuard bude záviset na tom, jak plánujete službu využívat. Očekáváme, že každá VPN bude mít přepínač zabíjení a způsob automatického připojení. Jedná se o povinné funkce, protože ovlivňují zabezpečení VPN.

Kromě těchto funkcí, všechno ostatní je hlavně jen třešničkou na dortu, s věcmi, jako je split tunneling a možnosti protokolu, jen činí aplikaci přizpůsobitelnější a všestrannější. Tyto další funkce nám mohou pomoci určit, zda je daná VPN zaměřena na standardní uživatele, kteří mohou chtít jednoduché řešení VPN, nebo na mocné uživatele, kteří chtějí mít kontrolu nad všemi aspekty jejich VPN. 

NordVPN

Jak jsme se zmínili v článku NordVPN vs. CyberGhost, společnost NordVPN se snaží pokrýt nejdůležitější funkce. Pro začátek je k dispozici přepínač zabíjení, který přerušuje vaše připojení k internetu, pokud ztratíte připojení VPN. 

Kromě přepínače kill, má NordVPN také přepínač kill app, který vám umožňuje definovat seznam programů, které budou ukončeny, pokud ztratíte připojení k VPN. NordVPN vám také dává možnost spustit při spuštění systému Windows. V nabídkách nastavení je samostatná karta pro automatické připojení, která umožňuje zvolit, zda se VPN připojí ihned po spuštění aplikace, a pokud ano, kde se připojí k.

nordvpn-review-settings

Pokud jde o další funkce, NordVPN má nastavení, které vám umožní obrátit zařízení na neviditelná pro jiná zařízení v síti, což je skvělé pro snížení rizik při používání veřejné WiFi. Klient NordVPN má také vestavěnou funkci s názvem CyberSec, což je nový blokátor malwaru a adwaru. 

Ačkoli je skvělé, že NordVPN tyto funkce obsahuje, nikdy nebudou tak dobré jako nejbezpečnější antivirový software pro ty, kteří se obávají tohoto druhu online hrozeb. 

Nakonec je na záložce „Pokročilé“ několik možností, včetně výběru mezi protokoly TCP a UDP, které prozkoumáme v části „Zabezpečení“ tohoto článku, jakož i nastavení DNS. Celkově NordVPN odvádí dobrou práci tím, že poskytuje uživatelům všechny nejdůležitější funkce přístupným a snadno pochopitelným způsobem.

TorGuard

První krok do nabídky nastavení TorGuard může být trochu skličující. Nahoře je bezpočet zaškrtávacích políček s mnoha možnostmi a více než půl tuctu karet. 

Pro začátečníky jsou některá z prvních zaškrtávacích políček pro základní věci, které jsme zmínili. Existuje box pro automatické spuštění VPN při spuštění a box pro automatické připojení, jakmile spustíte VPN.

Torguard-review-settings

K dispozici je také zaškrtávací políčko pro zapnutí přepínače zabíjení a také velký počet polí, které se zabývají kosmetickými věcmi a jak aplikace minimalizuje a chová se, když se nepoužívá. Stejně jako NordVPN má TorGuard i zabijáka aplikací a přepínač zabíjení internetu, který vám umožní ukončit některé programy, pokud ztratíte připojení k VPN.

TorGuard také dává uživatelům možnost spouštět skripty před připojením, po připojení nebo po odpojení. I když je musíte psát sami, poskytuje výkonným uživatelům vysokou úroveň kontroly nad spuštěním a chováním VPN. 

K dispozici je také řada nastavení sítě, včetně možností DNS a volby mezi několika různými protokoly a šifrování.

První myšlenky

Ani NordVPN, ani TorGuard nejsou známy pro balení nejlepších funkcí a oběma chybí věci jako dělené tunelování. (V naší recenzi ExpressVPN si můžete přečíst o VPN bohaté na funkce s rozděleným tunelováním.) 

To znamená, že TorGuard odvede dobrou práci, aby přizpůsobil aplikaci a zašel tak daleko, aby umožnil kvalifikovaným uživatelům psát vlastní skripty. Kromě toho podporuje více možností protokolu a šifrování než NordVPN. Tato extra konfigurovatelnost získává TorGuard první bod.

Kolo: Představuje bod pro TorGuard

Logo NordVPN
Logo TorGuard

2

Cena

Porovnání jakýchkoli dvou produktů nebo služeb je téměř nemožné, aniž bychom se podívali na cenu. Jak jsme viděli v našem zápasu ExpressVPN vs. NordVPN, NordVPN se může pochlubit konkurenční cenou za to, co nabízí. 

V této sekci se však na tvorbu cen nehledíme přísně. Zvažujeme také, jaké druhy plateb přijímá každá VPN, zásady vrácení peněz a jaké bezplatné zkušební verze jsou k dispozici, pokud existují.

NordVPN

Cenový model NordVPN zahrnuje jeden plán se čtyřmi různými časovými délkami. Měsíční plán je méně lákavý, cenově dostupný a přibližuje NordVPN srovnatelným s ostatními špičkovými VPN. Roční plán však snižuje cenu na polovinu a delší plány zvyšují úspory ještě lépe.

NordVPN nabízí dlouhodobé, dvouleté a tříleté plány, které jsou velmi cenově dostupné. Tyto plány jsou v souladu s cenami, které můžete vidět v naší recenzi CyberGhost, která je jednou z nejlevnějších VPN na trhu. Tento plán umožňuje současně připojit až šest zařízení a poskytuje všem těmto zařízením neomezenou šířku pásma.

NordVPN přijímá k platbě kreditní karty, kryptoměny včetně bitcoinů a hrstku nejasných možností, jako jsou Alipay a UnionPay. NordVPN má také 30denní záruku vrácení peněz, ale žádné zkušební období – to je jediný způsob, jak si uživatelé mohou vyzkoušet VPN. 

TorGuard

TorGuard nabízí v krátkodobém horizontu více možností plánu než NordVPN. Měsíční plán je o pár babek méně než NordVPN. Další krok od tohoto je čtvrtletní a snižuje náklady docela slušně, takže je srovnatelnější s ročními cenami NordVPN, když je rozdáváte každý měsíc.

TorGuard také nabízí šestiměsíční a roční plány, které mají stejné měsíční ceny. To je lepší než roční ceny NordVPN, stále to však nepřekonává dvouletý plán společnosti NordVPN. A konečně, TorGuard také poskytuje zákazníkům dvouletou variantu, která stále není nadřazená dvouletému plánu společnosti NordVPN.

Kromě standardního předplatného můžete provádět řadu doplňkových nákupů. Téměř stejně jako předplatné za měsíc můžete přidat statickou IP podle svého výběru ze seznamu zemí, což může pomoci, když se snažíte spolehlivě streamovat geoblokovaný obsah. 

TorGuard má celkově méně možností, když přijde čas zaplatit za vaše předplatné, ale stále se vztahuje na kreditní kartu, PayPal a několik forem kryptoměny. Nakonec TorGuard tvrdí, že nabízí sedmdenní bezplatnou zkušební verzi, pokud jim pošlete fakturu z jiné VPN. Tento pokus jsme však nemohli získat ani po odeslání faktury a následných opatřeních. TorGuard však má sedmidenní zásadu vrácení peněz, což znamená, že pro nové uživatele existuje alespoň nějaký způsob, jak službu vyzkoušet..

Round Two Myšlenky

Zatímco TorGuard, pokud jde o krátkodobé ceny, úzce překonal NordVPN, NordVPN zvítězí nad TorGuardem ve víceletém časovém rámci. Ačkoli společnost NordVPN ani TorGuard nenabízí bezplatnou službu VPN, 30denní politika vrácení peněz společnosti NordVPN nepřekonává pouhých sedm dní.

Nakonec NordVPN přijímá více způsobů platby a nesnaží se zahrnout doplňky pro streamování při pokladně. Díky tomu je NordVPN v této sekci silným vítězem a aktuální skóre je vázáno na každý bod.

Kolo: Cena za NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

3

Snadnost použití

Zdá se, že existuje neustálá bitva, pokud jde o návrh softwaru. Některé společnosti rádi dávají sílu do rukou uživatele, ale často za cenu, že mají více matoucí rozhraní. Na druhé straně se některé společnosti rozhodly vyrobit neuvěřitelně jednoduchý produkt, ale za cenu funkcí.

V této části se podíváme na to, jak dobře každý poskytovatel VPN navrhl svého klienta, aby nabídl uživatelsky přívětivé prostředí. Navštěvujeme také stránky každého poskytovatele, abychom zkontrolovali jeho navigaci.

NordVPN

Klient NordVPN je jedním z nejlepších na trhu právě teď, pokud jde o design a snadné použití. Když otevřete klienta, je zde okno s mapou světa, aby vás uvítalo. 

Jak můžete vidět v našem článku TunnelBear vs. NordVPN, TunnelBear používá velmi podobné rozvržení, ale NordVPN ho provádí mnohem lépe. Konkrétně proto, že NordVPN vám umožňuje přibližovat a oddalovat mapu pomocí rolovacího kolečka, což usnadňuje pohled po celém světě a přesné kliknutí na požadovaný server.

nordvpn-review-marker-selection

Pokud na planetě nechcete najít požadované místo, je vlevo také abecední seznam, který obsahuje funkci vyhledávání. Věci jsou i nadále organizovány a vizuálně potěšující v nabídce nastavení, kde jsou možnosti psány jasně a pod nimi jsou uvedena malá vysvětlení. Díky tomu mohou i nezkušení uživatelé VPN snadno nakonfigurovat aplikaci podle svých představ. 

Web společnosti NordVPN je zefektivněný a řídí se docela standardním rozvržením webu, které používá mnoho sítí VPN. Existuje několik jasných registračních tlačítek a registrace účtu je rychlá a snadná. 

TorGuard

Klient TorGuard je na první pohled mnohem méně zvoucí. Po otevření aplikace se zobrazí tmavá obrazovka s několika rozevíracími nabídkami. Ty vám umožní vybrat si věci, jako je protokol a šifrování, zatímco poněkud skryté tlačítko „vybrat server“ v pravém horním rohu vám umožní vybrat požadované umístění..

Torguard-review-interface

Pokud se odvážíte jít do nastavení, věci se ještě zhorší. Počet karet a zaškrtávacích políček je na prvním místě ohromující a některé z možností jsou podivně formulovány. Neexistují žádná vysvětlení možností – na rozdíl od NordVPN – je nastavení TorGuard ještě nehostinnější. 

Mnoho možností, které najdete v nabídkách TorGuard, je – jak jsme se zmínili v části „Funkce“ – více zaměřeno na kvalifikované uživatele. Můžete načíst do vlastních skriptů a dokonce zkompilovat a uložit ladicí soubory na pevný disk. To však také znamená, že mnoho možností bude nad rámec toho, co většina uživatelů hledá. 

Web TorGuard je méně rafinovaný než NordVPN. I když jsou věci zjednodušené a navigace na webu je dostatečně snadná, proces placení je zapojen více než NordVPN.

Kolo tři myšlenky

Protože TorGuard je jasně určen pro uživatele, kteří jsou dobře obeznámeni v technice a jsou připraveni vytěžit maximum ze své VPN, uživatelské prostředí je méně rafinované. Nemá esteticky příjemnou mapu nebo nabídky, jako je NordVPN.

NordVPN má více plug-and-play styl, který umožňuje uživatelům snadno se dostat z terénu, zatímco TorGuard dává spoustu důležitých a technických možností pro uživatele čelí v okamžiku spuštění softwaru. I když se jedná o otázku preference, pokud jde o snadné použití a uživatelsky přívětivý design, je těžké porazit NordVPN.

Kolo: Snadné použití bodu pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

4

Rychlost

Když jsme v minulosti testovali rychlost NordVPN na rychlost – například v našem porovnávání NordVPN vs. PureVPN – zjistili jsme, že funguje dostatečně spolehlivě pro streamování a typické použití. Často se však stydí, že je dostatečně rychlý, aby se dostal na naše nejrychlejší zaokrouhlování VPN. 

TorGuard, na druhé straně, nám ukázal vynikající rychlosti, když jsme je testovali v minulosti, takže to bude v tomto kole bitva o NordVPN do kopce. Nastavili jsme každou VPN tak, aby používala stejné protokoly a šifrování, a poté jsme otestovali rychlost každého poskytovatele na stejných pěti místech po celém světě, abychom získali komplexní představu o výkonu, který každá síť VPN nabízí..

NordVPN

Společnost NordVPN se při našem testování chovala obdivuhodně, přičemž většina serverů, které jsme se pokusili vrátit zpět, nám většinu naší šířky pásma. Časy pingů byly přiměřeně nízké pro všechny různé vzdálenosti a procházení webu – i když bylo připojeno ke vzdáleným serverům – se cítilo pohotově a pohotově.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9165,510,57
US # 247923133,538,87
Velká Británie # 20115334,786,06
Nizozemsko # 6614566,915,39
Japonsko # 69159132,833,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488,64

Celkově byly rychlosti NordVPN spolehlivé z jednoho serveru na druhý, s jedinou výjimečnou výjimkou byla Jižní Afrika, která ztratila více než polovinu naší původní šířky pásma. I tento server nám však přesto nabízel spolehlivé surfování na webu a rovnoměrný zážitek ze streamování i přes výkon na papíře. 

I když NordVPN není nutně nejrychlejší VPN v číslech, funguje dostatečně dobře pro většinu úkolů a nabízí slušně rychlý internet, aby se stal solidním konkurentem.

TorGuard

TorGuard byl celkově méně konzistentní než NordVPN a tyto dva obchodované údery ze serveru na server. NordVPN má výhodu na americkém serveru, zatímco TorGuard dosáhl lepších rychlostí stahování na britském serveru.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)884,2822.01
Dallas (doporučeno)4863,5117.7
Chicago4264.212
Londýn2793.120,64
Tokio29622,4818,89
Sydney44511.6814.51

NordVPN však na serverech v Japonsku a Jižní Africe dosahoval lepších výsledků, zatímco TorGuard v Brazílii dosáhl vyšších rychlostí. Jižní Afrika byla také nejobtížnějším místem pro TorGuard a ztratila většinu naší šířky pásma.

TorGuard viděl o něco lepší časy ping na vzdálenějších místech, jako je Japonsko, Jižní Afrika a Brazílie, ale nárůst výkonu nebyl při procházení znatelný. NordVPN a TorGuard nabízejí skvělý zážitek z prohlížení.

Kolo čtyři myšlenky

Jak NordVPN, tak TorGuard nabízejí rychlé surfování po webu, na které by se mohl spolehnout každý, kdo bude při streamování nebo provádění jakéhokoli typického online úkolu pracovat dostatečně dobře. To znamená, že jak NordVPN, tak TorGuard měly některé problémové oblasti, přičemž obě možnosti se nejvíce potýkaly v Jižní Africe. 

NordVPN byl rychlejší, pokud jde o rychlost stahování ve třech z pěti testovaných míst, a také měl menší rozptyly ve výkonu z jednoho serveru na druhý. Z tohoto důvodu dáváme NordVPN místo pro rychlost.

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

5

Zabezpečení a soukromí

Jak jsme již viděli, například v naší soutěži NordVPN vs. IPVanish má NordVPN vynikající zabezpečení, solidní zásady ochrany osobních údajů a dobré výsledky. Pokud jde o bezpečnost, je těžké porazit. Jak jsme viděli v sekci funkcí, TorGuard však nabízí více možností pro konfiguraci zabezpečení, což by mohlo poskytnout výhodu.

V této části vyhodnocujeme bezpečnost každé VPN podle toho, jaké druhy protokolů a šifrování používají a kontrolou úniků DNS. Vyhodnocujeme také soukromí každého poskytovatele inspekcí každé zásady ochrany osobních údajů a nahlédnutím do historie každé společnosti, abychom zjistili, zda některá z nich neposkytla informace o zákaznících třetím stranám nebo vymáhání práva (o čem se můžete dočíst v naší recenzi PureVPN).

NordVPN

Jak jsme již řekli, NordVPN nedává uživatelům obrovskou škálu možností, pokud jde o zabezpečení. K dispozici je vypínač zabíjení a můžete si nechat klienta připojit se automaticky při spuštění, což jsou základní funkce.

NordVPN však zamkne šifrování do AES-256 a nabízí pouze volbu protokolu mezi dvěma formami OpenVPN: TCP a UDP. Ačkoli to nedává uživatelům spoustu možností, tuto kombinaci považujeme za zlatý standard, pokud jde o zabezpečení VPN. Při testování NordVPN jsme nenašli žádný druh DNS nebo úniky dat.

Pokud jde o soukromí, má společnost NordVPN jednu z nej stručnějších zásad ochrany osobních údajů jakéhokoli poskytovatele VPN na trhu. Je psán snadno srozumitelným způsobem a je natolik stručný, že není obtížné jej číst a analyzovat, jaké informace NordVPN shromažďuje..

Pro začátečníky potřebuje NordVPN k založení účtu e-mailovou adresu a způsob platby. Ti, kteří se obávají online anonymity, to snadno zvládnou bitcoinem a odhozeným e-mailem. 

Společnost NordVPN neuchovává žádné protokoly s jakýmikoli identifikačními informacemi o tom, jak lidé používají VPN. Některé informace na webu však shromažďuje prostřednictvím cookies. Tento druh shromažďování informací je do značné míry nevyhnutelný, jak si můžete přečíst v našem anonymním průvodci procházením. Tyto informace používají ke zlepšení a údržbě webových stránek – nemá žádné identifikační údaje ani nijak nesouvisí s používáním VPN.

TorGuard

I když můžete v počítači nakonfigurovat TorGuard ručně jako síť VPN, aby používal téměř jakýkoli protokol, který chcete, aplikace podporuje pouze OpenVPN a OpenConnect. Jak jsme řekli u společnosti NordVPN, protokol OpenVPN je však vynikající protokol, který je vysoce bezpečný a zároveň nabízí rychlý výkon. 

Pro šifrování poskytuje TorGuard spoustu možností, včetně různých forem AES-128 a AES-256. Pokud se chcete dozvědět více o různých šifrováních, podívejte se na náš zašifrovaný kód, ale vyzýváme lidi, aby se drželi s AES-256 pro nejlepší zabezpečení. TorGuard vám dokonce umožní vybrat si, jaký port bude vaše připojení používat, ale toto je funkce, kterou jen málo lidí pravděpodobně použije. 

TorGuard byl během našeho testování bez jakýchkoli úniků DNS nebo IP. Rovněž má pevnou politiku bez protokolování, která musí být ještě zpochybněna u soudu nebo zpochybněna. Stejně jako u NordVPN i TorGuard shromažďuje informace na webových stránkách pomocí cookies, aby shromažďoval provozní údaje a udržoval své webové stránky.

Přestože TorGuard sídlí v USA, o kterém není známo, že má přísné zákony na ochranu soukromí, je stále nepravděpodobné, že na tom bude záležet. Společnost TorGuard ve svých zásadách ochrany osobních údajů uvádí, že nikdy nepředá informace třetím stranám, pokud to nevyžaduje zákon. TorGuard však nemůže předat informace, které nemá. 

To znamená, že i když se úřady pokusí získat protokoly nebo záznamy od TorGuard, nedostanou nic, protože TorGuard tyto informace nezaregistruje. 

Kolo pět myšlenek

Pokud jde o bezpečnost a soukromí, jsou NordVPN i TorGuard na špičce hry. Ani jeden z poskytovatelů nikdy neměl únik dat, nepředal informace třetím stranám ani nebyl chycen v soudním řízení za protokoly. 

Oba poskytovatelé navíc nabízejí spolehlivé zabezpečení se srovnatelnými možnostmi a také dobře napsané zásady ochrany osobních údajů, které jsou přátelské vůči spotřebitelům. Cítíme se pohodlně doporučit některou z těchto možností lidem, kteří chtějí své online údaje uchovat v bezpečí a anonymitu. Z tohoto důvodu prohlašujeme toto kolo za remízu a každému VPN přidělíme jeden bod.

Kolo: Bezpečnost a soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo NordVPN
Logo TorGuard

6

Závěrečné myšlenky

Zatímco TorGuard se svou sadou funkcí vyšel silný, zajistil pouze dva body proti čtyřem NordVPN. Oba poskytovatelé nabízejí slušnou úroveň zabezpečení a výkonu, ale společnost NordVPN dosáhla mírného náskoku, pokud jde o rychlost.

Vítěz: NordVPN

Zatímco NordVPN může obětovat některé věci, pokud jde o funkce, dělá tak s uvážením. Všechny nejdůležitější funkce jsou stále k dispozici. Výměnou za poněkud méně obydlené nabídky nastavení je rozhraní pozoruhodně čisté a snadno použitelné pro kohokoli. Společnost NordVPN také čelí společnosti TorGuard, pokud jde o tvorbu cen, díky své dlouhodobé cenové politice a politice vracení peněz.

Dejte nám vědět, co si myslíte o NordVPN a TorGuard v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me