NordVPN vs PureVPN: Předvedení lana v roce 2020

Společnost NordVPN je na našem seznamu recenzí VPN na druhém místě, což je jen kousek od ExpressVPN. Pokud si přečtete naši recenzi NordVPN, můžete vidět, že ji milujeme pro její snadno použitelný design, spolehlivé zabezpečení a vynikající dlouhodobé ceny.. 


Na druhou stranu PureVPN je mnohem dále v žebříčku, ale pokud se podíváte na naši recenzi PureVPN před více než rokem, můžete vidět, že se věci zlepšovaly. Od té doby se ceny a některé funkce, které PureVPN nabízí, změnily. 

S ohledem na to jsme se rozhodli dát PureVPN šanci na velké ligy, abychom viděli, jak se hraje proti jednomu z našich oblíbených.

Nastavení boje: NordVPN vs. PureVPN

Abychom zajistili, že NordVPN a PureVPN budou soutěžit za spravedlivých podmínek, vymysleli jsme pětikolový systém. V každém kole se podíváme na určitý kritický aspekt VPN, včetně funkcí, cen, snadnosti použití, rychlosti a bezpečnosti.

Na konci každého kola určíme, který z těchto dvou závodníků si vedl lépe, a na základě toho přidělíme bod. VPN s největším počtem bodů na konci pěti kol je vítězem.

1

Funkce

Jak jsme viděli v našich zápasech ExpressVPN vs NordVPN, NordVPN není nejsilnější možností VPN, pokud jde o funkce, takže toto kolo by mohlo PureVPN nastavit s včasným náskokem. V této části budeme mít na paměti, že VPN nabízí přepínač zabíjení a může se automaticky připojit při spuštění.

Tyto dvě funkce jsou důležité, protože ve spojení se správným šifrováním a protokolem vytvářejí pevný základ pro zabezpečení online, na který se podíváme v části „Zabezpečení a soukromí“. Vše, co VPN obsahuje mimo tyto věci, je námraza na dortu a zlepší jeho přizpůsobitelnost.

V této části se také podíváme na druh streamovacího výkonu, který můžete očekávat při přístupu k geoblokovanému obsahu, například na Netflix a BBC iPlayer..

NordVPN 

Společnost NordVPN se dobře věnuje pokrytí základních funkcí. Přepínač zabíjení lze snadno najít, i když ve výchozím nastavení není zapnutý a klient může být nakonfigurován tak, aby se při spuštění automaticky otevřel. 

nordvpn-review-killswitch

Když se aplikace otevře, můžete ji automaticky připojit a zvolit, kam se automaticky připojí. Kromě přepínače zabíjení internetu, který vypíná připojení, pokud ztratíte zabezpečené připojení VPN, je zde také přepínač zabíjení aplikací, který umožňuje definovat seznam programů, které se NordVPN ukončí v případě ztráty připojení VPN..

V nastavení můžete počítač nastavit tak, aby byl neviditelný pro jiná zařízení v síti, což je skvělé pro větší ochranu při používání veřejné WiFi. Pokud hlouběji přejdete do nastavení, najdete pokročilejší možnosti, včetně přepínání protokolu mezi TCP a UDP a možnosti nastavení vlastního serveru DNS.

Klient NordVPN byl nedávno upgradován funkcí nazvanou CyberSec. Jedná se o malware filtr, který pomáhá blokovat reklamy a potenciálně škodlivý obsah. Přestože je to příjemné, doporučujeme, aby lidé, kteří se zajímají o tento typ hrozby, používali plnohodnotný antivirový software. 

Pokud jde o streamování, společnost NordVPN dokázala prokázat prostřednictvím detekce VPN všech streamingových služeb, které jsme vyzkoušeli, včetně Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer..

PureVPN

Jednou z prvních věcí, které vám klient PureVPN přináší, je několik možností „režimu“. Zahrnují streamování, svobodu internetu a bezpečnost. Rozdíly mezi nimi nejsou jasné, takže je těžké je nazvat funkcí. 

PureVPN-Ozone

PureVPN se pohybuje kolem těchto a má působivou řadu funkcí, které jsou v některých případech neobvyklé. Za prvé, může to udělat z vašeho zařízení VPN hotspot VPN, což vám umožní připojit další zařízení k zabezpečenému tunelu.

Pokrývá také kritické funkce, které jsme zmínili, nabízí přepínač zabíjení a možnost automatického připojení při spuštění. Má dokonce nastavení pro automatické opětovné připojení v případě ztráty připojení.

Zapnutím funkcí beta získáte možnost rozdělení tunelování, na které PureVPN stále pracuje. Umožňuje zvolit, které programy používají zabezpečené připojení VPN a které používají nechráněné připojení k internetu. 

Protokoly se podrobněji podíváme v části „Zabezpečení a soukromí“, ale stojí za zmínku, když se podíváme na funkce, které vám PureVPN umožňuje vybrat si z dlouhého seznamu možností, včetně OpenVPN, PPTP, L2TP a dalších.

Nakonec nás PureVPN dokázala dostat k obsahu Netflix a Hulu, ale Amazon Prime Video a BBC iPlayer to zmařily, bez ohledu na to, jaký režim jsme vyzkoušeli.

První myšlenky

Není známo, že společnost NordVPN je VPN bohatá na funkce, a z větší části vám poskytuje pouze základní funkce. PureVPN má novou funkci split tunelování, neobvyklou funkci hotspotu a mnoho protokolů, které NordVPN nepodporuje. 

Celkově PureVPN nabízí více funkcí a dává uživatelům větší kontrolu nad tím, jak VPN běží a chová se. Pokud jde o streamování obsahu, ve srovnání s NordVPN se to podaří, takže pokud je to ta hlavní věc, kterou sledujete, může být NordVPN stále lepší sázkou. 

Kolo: Představuje bod pro PureVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

2

Cena

Je nemožné porovnat cokoli, za co nakupujete, bez ohledu na cenu. V této sekci se však nebudeme zabývat pouze tím, kolik stojí každá VPN. Zvažujeme také jejich zásady vracení peněz, pokud nabízejí bezplatnou zkušební verzi a jaké platební metody akceptují. 

Se všemi těmito informacemi spojíme holistický pohled na to, jak vypadá platící zákazník se společností NordVPN a PureVPN, a poté přiřaďte bod, na základě kterého jsou ceny a zásady lepší.

NordVPN 

Jak jsme viděli v soutěži NordVPN vs CyberGhost, ceny NordVPN jsou na první pohled trochu drsné. Měsíční ceny jsou dostatečně drahé, aby byly srovnatelné s většinou špičkových VPN na trhu. Roční plán nabízí značné úspory, ale ceny jsou stále v souladu s dalšími prémiovými možnostmi VPN. 

Tam, kde NordVPN svítí, je však jeho víceletá cena. Dva a tříleté plány dávají zákazníkům hlubokou slevu a činí z NordVPN jednu z nejdostupnějších sítí VPN. Každý plán umožňuje uživatelům připojit až šest zařízení a poskytuje neomezenou šířku pásma.

Neexistuje bezplatná zkušební verze, ale NordVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz zákazníkům, kteří nejsou spokojeni. Pro platbu vyžaduje kreditní karty, kryptoměny a hrstka nejasných platebních možností, jako jsou Amazon Pay, UnionPay a Alipay.. 

PureVPN

Měsíční plán PureVPN je cenově srovnatelný s NordVPN, přichází přibližně o dolar měsíčně méně. Jeho roční cena však poskytuje uživatelům obrovskou slevu a je výrazně pod ročními náklady společnosti NordVPN. 

Ve skutečnosti jsou roční náklady PureVPN srovnatelné s tříletým plánem NordVPN, pokud jsou rozděleny na měsíční cenu. PureVPN také nabízí dvouletou variantu, která je nejlepší z plánů nabízených našimi dvěma konkurenty.

PureVPN nenabízí bezplatnou zkušební verzi, ale má 31denní záruku vrácení peněz, která o jeden den překonává politiku společnosti NordVPN. Každý účet může připojit maximálně pět zařízení a vaše zařízení mají neomezenou šířku pásma. 

Konečně, PureVPN přijímá více platebních metod než NordVPN, včetně bitcoinů, kreditních karet, PayPal, Alipay a dokonce i dárkových karet. Je však důležité si uvědomit, že dárkové karty a kryptoměna nelze vrátit. 

Round Two Myšlenky

Společnost NordVPN si vybudovala jméno díky hodnotě, kterou nabízejí její dvouleté a tříleté plány. To znamená, že PureVPN je dostupnější v každém časovém rámci a přijímá více způsobů platby. 

Navíc, ačkoli žádná VPN nenabízí bezplatný plán, 31denní zásada vrácení peněz PureVPN překonává NordVPN o jeden den, což znamená, že PureVPN má v tomto kole smysl.. 

Kolo: Cena za PureVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

3

Uživatelská přívětivost

Snadné použití je nejobjektivnější věc, na kterou se při našich porovnáváních díváme, ale je důležité vám poskytnout jasnou představu o tom, jaké to je použít VPN, které porovnáváme. V tomto kole se podíváme na rozložení klienta a na to, jak jsou věci prezentovány.

Poté se pokusíme zjistit, jak dobře je uživatelský zážitek pro každou VPN vytvořen, a přiřadit bod, kterému poskytovatel byl schopen vytvořit propracovanější a uživatelsky přívětivější VPN.

NordVPN 

Společnost NordVPN má jednoho z nejlépe vypadajících klientů na trhu. Když aplikaci otevřete, uvítali jste obrazovku, kterou většinou zaujala mapa světa. Na mapě jsou modré bubliny na mnoha místech, na které se můžete klepnout a připojit se k serveru VPN v dané zemi. 

nordvpn-review-marker-selection

Pomocí rolovacího kolečka můžete přiblížit a oddálit mapu, což usnadňuje získání dobrého zobrazení zeměkoule a dostupných míst. Vlevo od mapy je seznam serverů, které jsou seřazeny podle abecedy a mají vlajku vedle názvu každé země, takže je snadné je procházet. V horní části seznamu serverů je také vyhledávací panel, který vám pomůže najít místo, které hledáte.

Nabídky nastavení NordVPN jsou také uspořádány dobře a usnadňují nalezení všeho. Znění všech nastavení je také dobře provedeno a každá možnost má jasné vysvětlení toho, co dělá.

PureVPN

Rozložení klienta PureVPN je mnohem méně efektivní než rozvržení NordVPN. Namísto mapy je obrazovka, kterou pozdravíte, tmavým oknem s rozevíracím seznamem pro výběr požadované polohy a tlačítkem, které vám umožní připojit se k VPN. 

PureVPN-Main-Tile-Interface

Seznam míst není abecední, což ztěžuje procházení, ale obsahuje vyhledávací lištu. Nabídky nastavení jsou rozloženy špatně a na levé straně obrazovky je příliš mnoho karet rozdělujících věci do kategorií.

Ačkoli většina hlavních věcí, které by uživatelé hledali a pokusili se změnit, je na kartě nastavení aplikace, z nějakého důvodu je přepínač zabíjení skrytý na kartě Pokročilé možnosti a ve výchozím nastavení je vypnutý. Horší je, že výběr režimu také získá svou vlastní kartu v nabídce nastavení, ale stále není jasné, co režimy dělají. 

V několika oblastech klienta jsou také upozornění, že některé funkce budou brzy ukončeny, například blokování malwaru zvané „gravitace“. Neustálý stav ve výstavbě spárovaný s příliš velkým počtem karet způsobuje, že se klient cítí hekticky a snadno se ztratí při hledání určitých věcí.

Kolo tři myšlenky

NordVPN má rafinovaného a esteticky potěšujícího klienta. Díky tomu je snadné a příjemné používat a najít to, co hledáte, v nastavení. 

PureVPN, na druhé straně, má klienta, který se zdá být chaotický a dělá věci mnohem těžší najít v porovnání. Z tohoto důvodu je zřejmým vítězem v tomto kole NordVPN.

Kolo: Bod pro uživatelskou přívětivost pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

4

Rychlost

Rychlost je nejvíce vědecká sekce, pokud jde o naši metodiku testování. Abychom zajistili konzistentní a spravedlivé výsledky, nastavili jsme každou VPN tak, aby spustila protokol OpenVPN a 256bitové šifrování AES. 

Kromě toho testujeme každou VPN na stejných pěti místech a pro porovnání porovnáváme naši nechráněnou rychlost. Tato data pak společně s předběžnými důkazy o tom, jaké to je surfovat po webu s každou VPN, určíme, která z nich nabízí vyšší rychlosti.

NordVPN 

V našem testování NordVPN nabídl slušný a konzistentní výkon, ale nebylo to dost dobré, aby se dostal na náš nejrychlejší seznam VPN. Ačkoli některé servery, například USA, fungovaly dobře a ztratily jen malou část naší rychlosti, jiné, konkrétně Japonsko a Brazílie, byly mnohem pomalejší a udržely si jen polovinu naší nechráněné šířky pásma.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9165,510,57
US # 247923133,538,87
Velká Británie # 20115334,786,06
Nizozemsko # 6614566,915,39
Japonsko # 69159132,833,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488,64

To znamená, že i na těch pomalejších a vzdálenějších serverech byl zážitek z prohlížení citlivý. Webové stránky byly načteny bez výrazného zpoždění a videa byla streamována velmi dobře ve vysokém rozlišení. 

Mnohé z časů ping, které jsme viděli, byly také působivé, a okolní servery měly dostatečně nízké pingy, aby vám NordVPN mohl sloužit jako VPN pro hraní her. Ačkoli NordVPN nemá ohromující výkon, pokud jde o rychlost, je spolehlivý a dostatečně rychlý, aby se většina každodenních úkolů necítila výrazně pomaleji.

PureVPN

Ačkoli první server, který jsme testovali na PureVPN, fungoval dobře a poskytl nám téměř veškerou naši nechráněnou šířku pásma, ostatní byli chudí. Servery ve Velké Británii, Japonsku a Jižní Africe zabíraly polovinu až tři čtvrtiny naší šířky pásma.

Umístění: Ping (ms): Stáhnout (Mbps): Nahrát (Mbps):
Nechráněný2843.536.4
Tirana, AL1066.29.5
Amsterdam, NL8332.911.7
New York City23416,381,25
Los Angeles, CA36317.191,07
Tokyo, JP48016.021.10

Prohlížení na serverech bylo horší než to, co jsme zažili s NordVPN. Dokonce i servery, které byly rychlejší na papíře, jako je Brazílie, způsobily znatelné jedno až dvousekundové zpoždění před načtením webových stránek.

Sledování videí bylo také mnohem pomalejší. Některá videa byla přednastavena na nízké rozlišení a jiná potřebovala vyrovnávací paměť. Neviděli jsme to téměř stejně špatně, když jsme používali NordVPN.

Kolo čtyři myšlenky

Toto kolo je jasným vítězstvím pro NordVPN. Poskytoval mnohem konzistentnější výkon na papíře, přičemž žádný ze serverů neplýval tak nízko, jak více než polovina serverů PureVPN, které jsme testovali.

Kromě toho NordVPN při surfování po webu mnohem citlivěji reagoval ve srovnání s PureVPN, což často trvalo znatelnou sekundu nebo dvě, než se začaly načítat webové stránky..

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

5

Bezpečnostní & Soukromí

V případě, že jste si nedrželi skóre, jsou to dvě až dvě, takže toto závěrečné kolo určí vítěze zápasu. S ohledem na to rychle pojďme hledat to, co hledáme v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Pro začátečníky určujeme úroveň zabezpečení, kterou VPN nabízí, podle toho, jaké protokoly a šifrování používají, přičemž ideální situace je OpenVPN a AES-256. Rovněž kontrolujeme úniky DNS a další formy úniku dat. Z důvodu ochrany osobních údajů zkontrolujeme zásady ochrany osobních údajů každého poskytovatele, abychom zjistili, jaké informace shromažďují a co s nimi dělají.

NordVPN 

Jak je uvedeno v části „Funkce“, NordVPN je standardně vybaven OpenVPN, ale na jeho webových stránkách jsou návody, které popisují, jak získat IKEv2. NordVPN spáruje tyto protokoly s 256bitovým šifrováním AES, což je bezpečné, jak si můžete přečíst v našem zašifrovaném výpisu,. 

Protokol OpenVPN s 256bitovým šifrováním AES, stejně jako robustní přepínač zabíjení a funkce automatického připojení, dělají z NordVPN bezpečnou možnost. Zásady ochrany osobních údajů jsou dobře navrženy a patří k nejkratším a nejlépe psaným, jaké jsme kdy viděli.

NordVPN shromažďuje e-mailovou adresu a způsob platby pro vytvoření účtu. To je minimální množství informací potřebných k vedení účtu a lze jej obejít pomocí e-mailu s vypalovačkou. Při použití VPN je pouze shromážděná informace o zatížení serveru, takže žádná ze shromážděných informací není nijak identifikovatelná. 

Nakonec NordVPN na svých webových stránkách shromažďuje informace o tom, jak lidé web používají, aby jej pomohli udržovat a zlepšovat. Pokud si přečtete našeho průvodce anonymním prohlížením, zjistíte, že je to nevyhnutelná realita online.

PureVPN

PureVPN nabízí uživatelům mnoho možností šifrování, včetně IKEv2, PPTP, L2TP a OpenVPN. Umožňuje také uživatelům volit mezi 128bitovým a 256bitovým šifrováním, což znamená, že má zlatý standard OpenVPN a AES 256bitového.

Při kopání do soukromí PureVPN jsme objevili docela zajímavý příběh. Na začátku zásady ochrany osobních údajů říká, že PureVPN neuchovává protokoly. Později v dokumentu se však uvádí, že protokoly připojení jsou zaznamenávány, ale anonymizovány a tato data slouží k udržování sítě.

V roce 2017 byla společnost schopna poskytnout policii informace v případě počítačové kriminality, která vedla k zatčení. Uživatelé PureVPN měli samozřejmě spoustu otázek o tom, jak dokázali poskytnout identifikační informace, které by mohly vést k zatčení, a v reakci na to zveřejnil tento příspěvek, který se bránil. 

Ačkoli to bylo před několika lety a zásady ochrany osobních údajů byly od té doby přepracovány, je to druh chování, který může trvale poškodit jméno poskytovatele VPN. 

Kolo pět myšlenek

Společnosti NordVPN a PureVPN prošly bezpečnostním testováním bez detekovatelných DNS nebo úniků dat. Obě sítě VPN také umožňují používat OpenVPN a AES 256-bit, což je párování, které nabízí přísné zabezpečení a solidní výkon.

Pokud jde o soukromí, společnost NordVPN má dobré zásady a nemá žádnou historii mít žádné informace, které by neměla používat nebo je používat způsobem, který je pro její zákazníky nepříznivý. Na druhou stranu PureVPN ukázala, že je ochotna převrátit informace, které obviňují a identifikují. Z tohoto důvodu je NordVPN v tomto kole jasným vítězem.

Kolo: Zabezpečení & Ochrana osobních údajů pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

6

Závěrečné myšlenky

PureVPN byl schopen zajistit včasný náskok díky své širší sadě funkcí a lepším cenám, ale NordVPN ho svázal v kolech „snadného použití“ a „rychlosti“. Nakonec v našem posledním kole jsme získali našeho vítěze s konečným skóre tři až dvě za NordVPN. 

Vítěz: NordVPN

Ačkoli NordVPN nemusí mít tolik funkcí jako PureVPN, dostane se do geoblokovaného obsahu lépe. Kromě toho díky vyšší rychlosti, snadnosti použití a ochraně osobních údajů a zabezpečení je tato možnost celkově lepší volbou pro téměř každého.

Pokud jste použili NordVPN nebo PureVPN, máme zájem o vaše zkušenosti s nimi v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me