Nejlepší VPN pro Turecko 2020

Díky starobylým památkám, krásné krajině a živé kultuře je v Turecku toho co vidět a dělat. Ať už lezete na pláži nebo se potulujete ruinami, s největší pravděpodobností se budete chtít během svého pobytu online a nejbezpečnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je pomocí jedné z našich nejlepších výběrů VPN pro Turecko.


Bez ohledu na to, kde se nacházíte, je chytré používat virtuální privátní síť. Ochrání vás před nebezpečím online a dostane se na internet omezením, například cenzurou. V mnoha zemích převládá cenzura, v některých je však horší (pro lepší vzhled si přečtěte náš článek o Číně).

Cenzura v Turecku

Turecká vláda může přimět poskytovatele internetových služeb (ISP), aby pomocí klíčových slov zablokovali webové stránky s určitým obsahem. Engelliweb zjistil, že v listopadu 2016 bylo nedostupných více než 114 000 webových stránek, což je více než 40 000 v roce 2013.

Mnoho bloků je na obsahu, který je považován za obscénní. To zahrnuje i weby s některými sexuálními klíčovými slovy, což znamená, že mohou být blokovány také weby s obsahem souvisejícím s komunitou LGBT. Lze také omezit cokoli považované za pomlouvačné k islámu nebo propagující ateismus.

V roce 2017 byla Wikipedie zablokována, aby zabránila lidem v přístupu k článkům o syrské válce. Obsah, který kritizuje Strany pro spravedlnost a rozvoj (AK Parti), může být na černé listině a také zpravodajské weby mohou být chyceny v síti..

Sociální média a komunikační aplikace, jako jsou WhatsApp, Twitter, Facebook a YouTube, byly v minulosti zablokovány nebo omezeny. Úřady mohou také požádat, aby platformy odstranily obsah, který považují za obscénní.

Blokování a odstraňování obsahu online upravuje zákon o regulaci publikací na internetu a boji proti trestným činům spáchaným prostředky takové publikace – ano, to je skutečně jeho název. Zákon s názvem 5651 byl přijat v roce 2007 za účelem ochrany dětí a zabránění přístupu k nezákonnému a škodlivému materiálu.

Bylo mnohokrát změněno, aby se rozšířily oblasti cenzury. Obsah související se pohlavním zneužíváním dětí, drogami, prostitucí, nebezpečnými látkami, obscénností, hazardními hrami, sebevraždou a zločinem proti zakladateli Turecké republiky lze blokovat.

Dalšími důvody cenzury jsou „hájit právo na život, zabezpečovat majetek, zajišťovat národní bezpečnost a veřejný pořádek, předcházet trestné činnosti nebo chránit veřejné zdraví“. Jakmile bude učiněno rozhodnutí o zablokování obsahu, musí poskytovatelé internetových služeb splnit objednávku do čtyř hodin nebo čelit vysoké pokutě.

Informační a komunikační úřad navíc zavedl filtrační systém, který má chránit uživatele, zejména nezletilé, před nevhodným obsahem. Poskytovatelé internetu to musí nabídnout zákazníkům, ale je to volitelné. To znamená, že byl obviněn z toho, že je zadním vrátením cenzury kvůli šíři blokovaných klíčových slov.

Měli byste také vědět, než odejdete, že mnoho webů pro VPN bylo na chvíli zablokováno a v roce 2018 byla odhalena nová sada zákazů. Pokud je to jen web, měli byste VPN nainstalovat předem..

Online řeč v Turecku

řeč v Turecku

Turecká ústava poskytuje ochranu svobody projevu a uvádí, že každý má právo vyjádřit a šířit své myšlenky nebo názory prostřednictvím řeči, písemně nebo prostřednictvím jiných médií..

Přestože neexistují žádné zákony kriminalizující online aktivity, části trestního zákona, protiteroristické zákony a další právní předpisy platí online i offline. Například článek 26 ústavy je široký a lze jej použít k stíhání lidí za pomluvu.

Články 125 a 299 tureckého trestního zákoníku činí pomluvu nezákonnou a trestatelnou odnětím svobody až na dva roky nebo pokutou. Ráčna, která až do hanobení veřejného činitele, číslo vojenské nebo jiné autority a trest se zvyšuje.

Evropská unie kritizovala turecké protiteroristické zákony, které uvedly, že jejich definice „teroru“ je příliš široká a je třeba ji zúžit, aby se zabránilo zbytečnému stíhání novinářů za zveřejnění „teroristické propagandy“.

Mnozí jednoduše kritizovali vládu a nemají žádné vazby na terorismus. Bylo otevřeno více než 1 800 případů urážení tureckého prezidenta Recep Tayyipe Erdogana, včetně některých proti novinářům, karikaturistům a dospívajícím. Odsouzení čelí trestu odnětí svobody až na pět let.

Několik z nich bylo zatčeno a stíháno za příspěvky na sociálních médiích, které zahrnují pomlouvání nebo sdílení propagandy teroristické organizace, a některé byly poslány do vězení. Například novinář Hayri Tunc dostal dva roky vězení za tweety, příspěvky na Facebooku a videa z YouTube považovaná za teroristickou propagandu a navádějící a oslavující trestné činy.

Univerzitní student Gizem Yerik byl odsouzen na čtyři roky a osm měsíců vězení za urážku prezidenta a šíření teroristické propagandy na Twitteru. Mnoho lidí podalo proti nim trestní oznámení za urážku prezidenta Erdogana, takže byste měli být opatrní, co zveřejňujete online..

Ochrana osobních údajů a dohled v Turecku

I když cílem turecké ústavy je zaručit soukromí, používání šifrovacích nástrojů je omezené. ByLock, komunikační aplikace, je široce dostupná v mnoha zemích, ale vláda tvrdila, že jej používali členové hnutí Gulen a zadrželi tisíce tureckých občanů, kteří ji měli.

Po pokusu o převrat v roce 2016 došlo k nárůstu dohledu a od té doby byly sledovány desítky tisíc účtů sociálních médií.

Mnoho občanů mělo podezření, že vláda provádí dohled, a uniklé e-maily potvrdily jejich obavy, když odhalily smlouvu mezi hackingovým týmem, softwarovou společností pro dohled a generálním ředitelstvím bezpečnosti, civilní policejní síly. Ukázali, že společnost GDS zaplatila týmu Hacking Team od června 2011 do listopadu 2014 600 000 dolarů.

Navíc zákon o změně zákona o státních zpravodajských službách a Národní zpravodajské organizaci umožňuje orgánům přístup k komunikačním datům bez soudního příkazu. Veřejné a soukromé subjekty musí poskytovat informace, pokud je o to požádáno, a jejich nedodržení může vést k uvěznění.

Zákon č. 5651 vyžaduje, aby poskytovatelé hostingu a přístupu uchovávali dopravní informace po dobu jednoho roku a ukládali data s časovým razítkem. Musí poskytovat pomoc ICTA při sledování internetového provozu.

Kromě toho je anonymní nákup mobilních telefonů zakázán. Kupující musí poskytnout úřední identifikaci, a pokud je telefon importován, musí být zaregistrován do 60 dnů. Ty, které nejsou, budou ze sítí vypnuty.

Nejlepší VPN pro Turecko 2020

Co dělá VPN nejlepší pro Turecko

Mnoho našich nejlepších poskytovatelů VPN má podobné funkce, ale některé jsou vhodnější než jiné v určitých zemích. V případě Turecka si chcete vybrat ten s dobrým zabezpečením. To vás skryje před pokusy o dohled a online policií. Chcete-li s tím jít, budete chtít přepínač zabíjení, který vás bude chránit přerušením připojení, pokud dojde k chybě VPN.

Vaše soukromí je stejně důležité, takže poskytovatel by měl mít přísné zásady no-logs, které zajistí, že vaše online aktivity zůstanou v tajnosti.

Rozsáhlá síť serverů bude mnohem snazší obejít cenzuru a geobloky. Navíc, pokud chcete přistupovat k obsahu omezenému na Turecko, musíte si vybrat poskytovatele se servery.

Vysoké rychlosti vám umožní sledovat obrazovky načítání a neomezená šířka pásma vám umožní streamovat a stahovat, jak chcete, bez obav. Pokud je na vašem programu streamování, může být užitečná naše nejlepší část VPN pro Netflix.

Můžete také zvážit faktory, jako je snadnost použití, jaká zařízení podporuje, kvalita zákaznických služeb a zda zapadá do vašeho rozpočtu..

1. Nejlepší VPN pro Turecko: ExpressVPN

Vybrali jsme ExpressVPN jako našeho vítěze pro Turecko, protože nabízí vše, co je třeba, aby zůstalo v bezpečí a více. Často se zmiňuje v našich pěti nejlepších článcích, protože si myslíme, že je to jedna z nejlepších VPN v okolí. Přečtěte si o tom, proč se nám tolik líbí, v naší recenzi ExpressVPN.

Má vynikající zabezpečení díky 256bitovému šifrování AES a možnost jej zvýšit, pokud chcete. Navíc je zde přepínač zabíjení a má solidní zásady bez protokolování. To vše společně zajišťuje, že jste stále skryto a bezpečně.

Web ExpressVPN

Registrace ExpressVPN

ExpressVPN-nejrychlejší

Možnosti ExpressVPN - tunel

ExpressVPN-Plná aplikace

Předchozí

další

Neměli byste mít problém najít vhodný server, protože má více než 3 000 v 94 zemích. Některé jsou také v Turecku, což znamená, že máte přístup k obsahu omezenému na tuto zemi. ExpressVPN je náš nejrychlejší kus VPN a nemá omezení šířky pásma, což mu také pomohlo vyhrát v naší nejlepší VPN pro streamování kusů.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

Klienti jsou k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS a snadno se používají. Má také rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari. Pokud je vaše VPN zkušenost omezená, ExpressVPN je dobrá volba, protože pro vás dělá téměř vše.

Má dobrou zákaznickou podporu, možnosti živého chatu a e-mailu. Oba jsou k dispozici 24/7 s ochotným a informovaným personálem. Pokud však potřebujete další technickou pomoc, cesta k e-mailu je nejlepší.

Ve srovnání s jinými poskytovateli je ExpressVPN drahý. Stále však stojí za cenu kvality služeb a můžete se rozhodnout pro delší plán, abyste snížili celkové náklady. V případě, že se vám nelíbí, existuje také 30denní záruka vrácení peněz.

2. NordVPN

NordVPN je další dobrý poskytovatel, který se často vtahuje do našich článků a je srovnatelný s ExpressVPN, jak si můžete přečíst v našem kusu od hlavy k hlavě. Má prvotřídní zabezpečení a servery s dvojitým skokem, které v zásadě zvyšují ochranu připojení. K dispozici je také zabudovaný přepínač zabíjení a nevede si záznamy o vašich online aktivitách.

Předchozí

další

Jeho síť serverů zahrnuje tisíce serverů rozložených do 60 zemí. V Turecku je 18, což by mělo potěšit ty, kteří chtějí turecký obsah.

Má dobré rychlosti, ale při připojení na velkou vzdálenost se může zpomalit. Naštěstí neexistují žádná omezení pro šířku pásma. Přečtěte si naši recenzi NordVPN, kde najdete podrobnější informace o službě.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Desktopový klient je k dispozici pro Windows a MacOS a mobilní aplikaci lze nainstalovat na Android a iOS. Nastavení je rychlé a jeho rozvržení je jednoduché. Je také uveden v naší nejlepší VPN pro srovnání více zařízení, takže pokud máte hodně technologií, je to dobrá volba.

Pokud potřebujete pomoc, můžete použít šikovnou databázi znalostí, která by měla stačit pro drobné problémy. Pokud tak neučiníte, můžete kontaktovat podporu prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu a získat rychlou a důkladnou odpověď.

NordVPN je skvělá hodnota za peníze, a to i za měsíční cenu, ale ušetříte, pokud se zaregistrujete na delší dobu. K dispozici je také 30denní vrácení peněz, takže nemáte co ztratit.

3. TorGuard

TorGuard má dobré zabezpečení a je jedním z nejvíce přizpůsobitelných poskytovatelů v našich recenzích VPN. Má také vestavěný přepínač zabíjení a pevnou politiku no-logs pro vaši ochranu.

Má servery ve více než 50 zemích, což vám poskytuje dostatek blokování pro obcházení, včetně některých v Turecku pro konkrétní obsah. To znamená, že TorGuard se snaží překonat geobloky některých streamovacích služeb.

Chcete-li zaručit přístup, můžete si koupit jednu ze svých vyhrazených IP adres pro požadované místo. Díky této funkci získal TorGuard nejlepší místo v naší nejlepší VPN s vyhrazeným kusem IP.

TorGuard-Slider1
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider2
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider3
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider4
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Rychlosti nejsou špatné, ale liší se. Nemusíte však sledovat, kolik šířky pásma používáte, protože tam není žádný limit. Pro více informací si můžete přečíst naši recenzi TorGuard.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

TorGuard lze nainstalovat na Windows, MacOS, Android a iOS. Snadno se používá, ale mobilní aplikace může být během instalace bolestí.

Pokud potřebujete pomoc, můžete pro menší problémy použít průvodce a fóra online. Pokud potřebujete další pomoc, můžete kontaktovat podporu prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu. Živý chat je však řízen společností poskytující služby zákazníkům třetí strany, takže nemusí být dobré pro další technické problémy. Naštěstí je emailová podpora dobrá a je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

I když měsíční cena není špatná, měli byste raději zvolit delší plán. Možná nebudete chtít skočit přímo dovnitř, ale existuje sedmidenní záruka vrácení peněz, která zmírní vaše starosti.

4. Soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu je slušný poskytovatel, i když nemá všechny funkce svých konkurentů. Má dobré zabezpečení, ale šifrování je ve výchozím nastavení nastaveno na 128 bitů. Můžete jej však ručně změnit na 256bitový AES, což doporučujeme. Jen mějte na paměti, že tím zpomalíte připojení.

Má vestavěný přepínač zabíjení, který vás udržuje v bezpečí, pokud VPN selže, a neuchovává záznam vaší online aktivity.

PIA má servery pouze ve 33 zemích, což je mnohem méně než u jiných poskytovatelů, ale stále by mělo stačit k obcházení bloků. Pokud chcete přistupovat k USA Netflix, PIA by vás měla dostat, protože většina jeho serverů je tam umístěna. V Turecku však nemá žádné servery.

Rychlost je jednou z nejlepších funkcí PIA, ale je to hlavně kvůli lehkému šifrování, které ve výchozím nastavení používá. Jakmile šifrování zvýšíte, zpomalí se, ale stále je v pořádku. Neexistují žádné limity pro šířku pásma, takže se nemusíte bát.

Další důvody, proč se nám líbí soukromý přístup k internetu

Nastavení je snadné a lze jej použít ve Windows, MacOS, Android a iOS. Klienti jsou přímí a rychle vás spojí.

Jeho zákaznická podpora by se však mohla zlepšit. Neexistuje možnost přímého chatu, takže můžete kontaktovat podporu pouze prostřednictvím e-mailu. Z tohoto důvodu je pomalejší než ostatní, ale pomoc, kterou jsme dostali, byla důkladná a je k dispozici 24/7. Další informace o procesu podpory najdete v naší recenzi PIA. 

PIA byla jednou z nejlevnějších sítí VPN v okolí, ale její ceny se v poslední době zvýšily. Stále poskytuje kompletní služby za slušnou měsíční sazbu, ale nyní je více v souladu s konkurencí. Přesto si můžete ušetřit peníze tím, že se rozhodnete pro delší předplatné a je zde sedmidenní záruka vrácení peněz pro větší klid.

5. VyprVPN

VyprVPN má dobré zabezpečení a svůj vlastní Chameleon protokol, který poskytuje další šifrování do VPN tunelu. Se službou získáte také přepínač zabíjení a platí zásada no-logs.

Získáte také přístup k jeho aplikaci pro zasílání zpráv Cyphr, která vám umožňuje soukromě komunikovat, ale osoba, se kterou chcete mluvit, ji musí mít také nainstalovánu. Přečtěte si o tom více v naší recenzi VyprVPN.

Servery se rozšířily do 64 zemí, ale celková částka je ve srovnání s našimi nejlepšími volbami zklamáním. Stále byste měli být schopni obejít omezení a v Istanbulu jsou i jiná.

Rychlosti jsou v pořádku, ale občas se může zpomalit a využití šířky pásma není omezeno.

Další důvody, které se nám líbí VyprVPN

VyprVPN lze nastavit na Windows, MacOS, Android a iOS během několika minut. Jeho rozhraní je datováno, ale není těžké jej používat.

K dispozici je FAQ, které vás provede drobnými problémy. Další pomoc lze nalézt kontaktováním pracovníků podpory prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu 24/7. Živý chat je nejrychlejší možností, ale ani jedna z možností není skvělá, protože nápověda je krátká.

vyprvpn-dns

VyprVPN má rozumnou cenu a existuje 30denní záruka vrácení peněz, která by vám měla poskytnout dostatek času na kontrolu před nákupem.

Čestné uznání: Windscribe

I když to nemusí být tak dobré jako naše nejlepší volby, máme pocit, že by Windscribe měla dostat zmínku o Turecku. Jeho bezpečnost je dobrá a lze ji přizpůsobit vašim potřebám. K dispozici je přepínač zabíjení a mnoho nastavení ochrany soukromí, ze kterých si můžete vybrat. Jejím pádem je, že uchovává některé protokoly, i když zachovaná data nemají žádnou skutečnou hodnotu a nelze je zpětně vysledovat..

Má servery pokrývající 55 zemí. To zahrnuje některé v Istanbulu a Bursa, ale jsou k dispozici pouze prostřednictvím členství v Pro. Jeho rychlost bude u většiny aktivit v pořádku.

rozhraní Windscribe

preference na windscribe

rozšíření prohlížeče windscribe

windscribe možnosti ochrany osobních údajů

zkoušky těsnosti proti větru

Předchozí

další

Pokud narazíte na problémy, můžete kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím svého nepřetržitého chatu. Používá zástupce AI jménem Gary, ale jeho reakce jsou dobré. Můžete je také kontaktovat e-mailem nebo použít databázi znalostí a příručky pro menší problémy.

Je-li předplatné na dlouhou dobu, je to docela nákladné. Existuje bezplatný plán, ale omezuje šířku pásma. Neexistují žádné zásady pro vrácení peněz, ale můžete požádat o vrácení peněz do tří dnů od zakoupení. Přečtěte si více o službě v naší recenzi Windscribe.

Závěrečné myšlenky

V tomto článku jsme vám uvedli důvody, proč používat VPN v Turecku, a co hledat při výběru. Měli byste se ujistit, že jste chráněni s velkou bezpečností a že přichází s přepínačem kill a přísnou zásadou no-logs.

Rozsáhlá síť serverů zajistí, že budete moci obejít bloky, a měli byste do Turecka zahrnout některé, pokud chcete obsah odtud.

S tím vším je ExpressVPN naším vítězem pro Turecko. Zaškrtne všechny políčka a je skvělou všestrannou službou. Navíc s jeho 30denní zárukou vrácení peněz se nemůžete pokazit.

Pokud máte doporučení pro používání VPN v Turecku, dejte nám vědět v komentářích níže. Rádi bychom je slyšeli. Nezapomeňte se podívat do našeho archivu VPN, kde najdete další zajímavé články. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me