Nejlepší VPN pro Taiwan 2020: Čínská šepot

Tchaj-wan je tropický, deštivý ostrov u pobřeží Číny, který se stal díky názvu boomu čipů v 80. letech minulého století a díky svým levným plastovým výrobkům název domácnosti. V současné době v zemi dochází k turistickému rozmachu, který nás inspiroval k sestavení seznamu nejlepších sítí VPN pro Tchaj-wan, abyste tam mohli zůstat v bezpečí online.


Najdete zde také mnoho důvodů. Přestože tchajwanský internet má jen omezená omezení, je země uzamčena v boji o svou identitu a mezinárodní postavení se svým masivním sousedem (o tom si povíme později). Někteří čínští pozorovatelé tedy vykrvili tchajwanský internet, který je také rozšířen počítačovou kriminalitou.

Používání virtuální soukromé sítě vás však udrží v bezpečí před většinou – pokud ne všemi – online hrozbami a my jsme se vyhrabali naším nejlepším zaokrouhlením VPN, abychom našli ty nejlepší, které lze použít na Tchaj-wanu, včetně tipů, na kterých bude dobře fungovat Android. Všechny aplikace VPN mají tchajwanské servery.

Pokud nejste typ čtení, doporučujeme ExpressVPN jako nejlepší VPN pro Tchaj-wan po většinu času, takže pokud budete spěchat, využijte 30denní lhůtu pro vrácení peněz této vynikající služby. Nyní, bez dalšího povyku, pojďme se podívat, co je online na Taiwanu.

Nejlepší VPN pro Tchaj-wan 2020

Tchajwanská vláda

Ačkoli celý svět zná ostrov jako Tchaj-wan, technicky se nazývá Čínská republika a zahrnuje hrst ostrovů, z nichž jeden, Kinmen, je jen pár kilometrů od pobřeží pevninské Číny.. 

Tato podivná sbírka území a jeho podivné jméno – nezaměňovat se s Čínskou lidovou republikou, tj. S pevninou – je odkazem velmi temné historie.

Stručně řečeno, Tchaj-wan je posledním útočištěm prohrávající strany čínské občanské války, která trvala několik desetiletí po pádu posledního čínského císaře v roce 1912 a viděla vraždu milionů. 

Ačkoli politika těchto bouřlivých let je příliš na to, aby se sem dostala, boj byl mezi „bílými“, Čínskou nacionalistickou stranou nebo Kuomintangem (KMT) a „Červeným“ nebo Čínskou komunistickou stranou.

Pokud jste si zprávy přečetli kdykoli za posledních 70 let – nebo pokud jste si prohlédli naši online mapu cenzury – rychle uvidíte, že to byli komunisté, kteří vyhráli tento boj, a rozhodně v tom. 

Vůdce KMT, Chiang Kai-shek, byl v roce 1948 nucen uprchnout z pevniny a zamířit na Tchaj-wan s zhruba dvěma miliony následovníků, s cílem olíznout si rány a naplánovat invazi, aby znovu získal Čínu.

Na to stále čekáme.

Od té doby se tyto dvě země vyvíjely velmi odlišnými cestami, kdy se pevnina stala totalitní diktaturou, kterou dnes známe, zatímco Tchaj-wan se odvrátil od tyranie KMT a stal se pulzující demokracií, se zdravou tržní ekonomikou to.

Otázka tchajwanské identity a statusu však nadále trápí její vztahy s Čínou a zbytkem světa, což vede k krizi identity v zemi: je to stále kulturně Číňan nebo spíše samostatný národ?

Ačkoli tato živá debata zuří na ostrově, komunisté pevniny by raději nedělali nic jiného, ​​než aby ji připojili, dynamika, která visí jako temný mrak nad ostrovem a jeho internetem.

Zdarma řeč na Tchaj-wanu

Jako svobodná a otevřená demokracie na Tchaj-wanu prakticky neexistuje cenzura. Lidé mají svobodu protestovat jak online, tak na ulicích, i když existují velmi specifické případy, kdy byl online výraz omezen.

První zahrnuje tchaj-wanské dalekosáhlé ohováračské zákony, které se často používají k urovnání skóre. Stručně řečeno, vyjádření názoru na někoho jiného je v pořádku, pokud se nejedná o urážku, v takovém případě můžete očekávat vážnou pokutu. Jedním z příkladů je blogger, který dostal tvrdou 30 dní a pokutu 200 000 NT (asi 13 000 $) za napsání negativní recenze restaurace.

Pokud by takové zákony byly univerzální, ani jediný editor Cloudwards.net by nepotrestal, ale odbočujeme. Přečtěte si naši recenzi IPVanish pro jednu službu, která by nás mohla chtít žalovat, a naši recenzi PureVPN pro jinou, která hrozí, že tak učiníme.

Tchaj-wan není jedinou zemí na Dálném východě, která má takové zákony zavedeny. Dalším dobrým příkladem je Singapur (přečtěte si naši nejlepší část VPN pro Singapur).. 

Druhou oblastí, v níž tchajwanský stát ovládá výraz, je, pokud jde o čínské mediální společnosti usazené na ostrově. V minulosti měly mediální společnosti z Číny uzavřeny své kanceláře, i když často pouze na krátkou dobu. Bylo to často kvůli politickým změnám na Tchaj-wanu, více než cokoli jiného.

Mnoho mediálních společností však má vazby na Čínu, takže v těchto prodejnách existuje určitý stupeň autocenzury. Také proto, že politika je na Tchaj-wanu silně polarizovaná – zejména pokud jde o bolestnou taiwanskou nezávislost – mnoho odbytišť se účastní jednoho nebo druhého tábora, což znamená, že zprávy se občas velmi zkreslují..

Dohled online na Tchaj-wanu

Pokud jde o kontrolu toho, zda se lidé chovají online, je Tchaj-wan trochu smíšený. Ačkoli on-line cenzura na Tchaj-wanu nikdy nebyla věcí, protože diktatura KMT skončila před vynalezením webu, zdá se, že se v posledních několika letech změnila.

Jednak minulý rok zpráva Tchajwanské asociace pro lidská práva odhalila, že vládní úřady požadovaly údaje o lidech z mnoha stránek, což bylo pro Tchaj-wan první. 

Ačkoli se zdá, že většina žádostí byla docela neškodná – nikdo nezmizel v zadní části vozu za kritiku vlády – existují určité obavy ohledně transparentnosti a potřeby těchto požadavků.

Znepokojující je také zákaz studentské aktivistické skupiny z Facebooku v roce 2018. Protestovali – stejně jako studenti – u památníku Chiang Kai-sheka, který s sebou při útěku z Tchaj-wanu přinesl násilnější cesty. Skupina Facebooku, kterou dříve organizovali pokojné protesty, byla stažena, což není úplně demokratické.

Tchaj-wan je sice rozhodně silnou demokracií, ale zažívá některé stejné problémy, jaké dělají západní země, pokud jde o práva občanů. Příklad: podívejte se na našeho nejlepšího průvodce VPN pro Německo.

Torrenting na Tchaj-wanu

Torrenting je na Tchaj-wanu teoreticky nezákonný. Vláda se v roce 2009 zavázala bojovat proti porušování autorských práv zavedením pravidla tří úderů pro lidi, kteří k tomu používají technologii P2P. O několik let později byl navržen další zákon, který blokuje weby nabízející pirátský obsah, i když není jasné, zda se to někdy projevilo..

V praxi se však tyto výše uvedené zákony zdají být mrtvé dopisy. Většina lidí, se kterými jsme mluvili, kteří žili na Tchaj-wanu, se šíří podle svého srdce a zdá se, že se nikdy nedostanou do potíží. To znamená, že je vždy lepší být v bezpečí, než líto, a doporučujeme vám používat VPN při torrentování na Tchaj-wanu.

Co dělá VPN nejlepší pro Tchaj-wan

S ohledem na výše uvedené jsme stanovili tři klíčová kritéria, na která jsme při výběru nejlepší VPN pro Tchaj-wan přihlíželi. Prvním je bezpečnost, a to nejen proto, abyste se chránili před možným tchajwanským dohledem, ale také před počítačovou kriminalitou. Použití kterékoli z níže uvedených sítí VPN je zaručeno, že budete v bezpečí, když budete online, a to díky použití přepínače kill a 256bitového šifrování.

Druhým kritériem je rychlost. Mnoho sítí VPN zašifruje vaše připojení, ale pak bude tak pomalé, že bude nepoužitelné. Všechny níže uvedené tipy dosahují slušných rychlostí, takže při sledování videí na YouTube nebudete mít nekonečné vyrovnávací paměti ani při třídenních čekáních během stahování Steam hry. Jaký je smysl využití tchajwanské fantastické optické sítě, pokud vás VPN zpomalí?

Za třetí, chtěli jsme se ujistit, že všechny naše nejlepší tipy měly silnou regionální přítomnost i servery na Tchaj-wanu (takže můžete získat tchajwanskou IP adresu). Ačkoli všechny naše tipy mají také velké pokrytí v Evropě a Severní Americe, prioritu jsme dali Asijským sítím, z nichž některé vám díky serverům na pevnině dokonce umožní získat čínskou IP adresu.

Nejlepší Taiwan VPN: ExpressVPN

Jak jsme se zmínili v úvodu, ExpressVPN je náš nejlepší výběr pro Tchaj-wan. Důvodem je to, že ve všech třech našich klíčových kritériích, stejně jako téměř ve všech sekundárních kritériích, dosahuje nejlepších bodů. 

Jednak je to nejrychlejší VPN zdaleka v každém testovacím kole, které jsme kdy provedli, a svou konkurenci snadno porazil. Jedinou službou, která se blíží, je soukromý přístup k internetu a další informace naleznete v našem článku ExpressVPN vs. PIA.

Web ExpressVPN

Registrace ExpressVPN

ExpressVPN-nejrychlejší

Možnosti ExpressVPN - tunel

ExpressVPN-Plná aplikace

Předchozí

další

Pokud jde o zabezpečení, ExpressVPN je také naše nejbezpečnější VPN, která obsahuje více režimů šifrování a výchozí nastavení na OpenVPN, což je nejbezpečnější volba mezi protokoly VPN. Díky tomu všemu máte téměř zaručenou úplnou anonymitu při používání ExpressVPN, a vzhůru je to, že ji ani nemusíte konfigurovat.

Je to naše nejlepší VPN pro Čínu z nějakého důvodu, a pokud dokáže zvládnout Čínskou lidovou republiku, může zpravidla zvládnout i běžnou čínskou republiku.

Pokud jde o serverovou síť, máte také dobré služby. Když vezmeme v úvahu rozšíření, má ExpressVPN jeden z největších v oboru, i když jeho počty jsou nižší než většina jeho konkurentů, protože používá spíše několik vysokokapacitních serverů než spoustu menších serverů.

Na Tchaj-wanu má také dva servery.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

Kromě toho všeho je ExpressVPN také směšně snadné používat. Jeho rozhraní do značné míry sestává z jediného masivního tlačítka, které kliknutím aktivujete a opět jej vypnete. To je do značné míry opravdu, pokud nechcete měnit servery, což můžete udělat pomocí jeho jednoduché nabídky. Je to téměř spolehlivý systém, jak si můžete přečíst v naší recenzi ExpressVPN.

Nevýhodou ExpressVPN je však jeho cena, která přichází na 100 USD ročně. To je ve srovnání se zbytkem trhu docela drahé, zejména pokud číslo dva a tři v tomto seznamu nabízejí víceleté obchody za zhruba stejnou částku.. 

To znamená, že dostanete to, za co platíte, a ExpressVPN stojí za každý cent. Vyzkoušejte to pomocí 30denní záruky vrácení peněz, abyste viděli, co máme na mysli.

NordVPN

Ve slotu číslo dvě najdeme naši druhou celkově nejlepší VPN, NordVPN. Skóre ve všech ohledech, podobně jako u ExpressVPN, ale vždy malé snížení pod konkurencí. Toto je vzorec, který se také rychle objeví v našem srovnávacím vzorku ExpressVPN vs. NordVPN. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

Předchozí

další

Například rychlost. NordVPN není nijak omezený, ale protože používá velké množství slabších serverů, rychlost se rychle stává nekonzistentní. Síť je však větší než kdokoli jiný, s více než 5 500 servery roztroušenými po celém světě, mnoho z nich v Asii, včetně Tchaj-wanu.

Pokud však jde o bezpečnost, je NordVPN vynikající, nabízí nejen špičkové šifrování, ale také větší přizpůsobitelnost než ExpressVPN. Je to také naše nejlepší VPN pro torrenting, díky svým „speciálním“ P2P serverům, takže pokud pirátství je vaším hlavním důvodem pro získání VPN, NordVPN je způsob, jak jít.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

NordVPN se také velmi snadno používá, liší se od ExpressVPN tím, že jde o grafičtější přístup s mapou světa, kde si můžete vybrat místa, ke kterým se chcete připojit. Vrstva za mapou je založena na více seznamech, což funguje dobře, i když to bude vyžadovat více rolování, než by vám vyhovovalo. Další podrobnosti najdete v naší recenzi NordVPN.

Největší vítězství s NordVPN však přichází na stránce s cenami. Tři roky s touto vynikající službou vás zavedou zpět jen pár babek severně od Benjaminu. Díky tomu je téměř třetina ceny ExpressVPN a jen o něco dražší než náš další vstup, CyberGhost. NordVPN nabízí také 30denní vrácení peněz, takže si jej prohlédněte ve svém volném čase.

CyberGhost

S CyberGhost završujeme naše tři nejlepší výběry nejlepší VPN pro Tchaj-wan. Je to vynikající služba a lze ji najít v mnoha našich seznamech, včetně nejlepší VPN pro více zařízení, ale chybí mi to, jaké ExpressVPN a NordVPN mají v některých klíčových oblastech. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

Předchozí

další

Zaprvé, rychlost CyberGhostu je trochu pomalá a během našich rychlostních testů vyjde docela špatně. Ve skutečnosti je to jedna z nejhorších rychlostí mezi našimi nejlépe hodnocenými VPN a je uložena pouze tím, že se daří dobře v každé jiné oblasti (více o tom v naší recenzi CyberGhost).

Například má skvělou síť serverů se servery na Tchaj-wanu i v širším regionu (je to také jedna z našich nejlepších sítí VPN pro Jižní Korea). Nabízí však také vynikající zabezpečení, které si můžete libovolně nakonfigurovat. Má také citlivý přepínač zabíjení, který bude ideální pro torrentery a další, kteří sdílejí citlivé informace.

Další důvody, proč se nám CyberGhost líbí

CyberGhost prošel ve svém rozhraní jinou cestou než expresní ExpressVPN a NordVPN a zvolil design založený na dlaždicích, který se dostane do bodu, ale občas se může cítit trochu neohrabaně (podívejte se na články CyberGhost vs. ExpressVPN a CyberGhost vs. NordVPN pro více o rozdílech). To znamená, že stále dělá skvělou práci a hodí se obzvláště dobře s milovníky Windows 10. 

CyberGhost se díky své ceně liší také od ostatních špičkových VPN. V současné době je to nejlevnější svého druhu na světě, stojí jen 100 dolarů za tři roky služby. Kromě toho nabízí také týdenní zkušební verzi pro mobilní aplikaci (verze pro počítače je k dispozici pouze jeden den) a má masivní 45denní záruku vrácení peněz. Myslíme si, že to samo o sobě stojí za vyzkoušení.

VPNArea

Čtvrté místo je VPNArea, která se díky své neustále se zlepšující službě v posledních několika měsících dostává do stále většího počtu našich seznamů. Za prvé, jeho rychlost je trvale dobrá, což je úspěch, ne každá služba se odtáhne. Další informace naleznete v naší recenzi VPNArea. 

VPNArea-Slider1

VPNArea-Slider2

VPNArea-Slider3

VPNArea-Slider4

VPNArea-Slider5

Předchozí

další

Také se nám líbí její bezpečnostní možnosti – i když má méně zvonků a píšťalek než naše ostatní záznamy – protože dělá všechno v pořádku bez přílišného množství podivných šenaniganů. VPNArea prostě funguje a udrží vás v bezpečí i online. Jako příklad služby, která se zdá, že vám to prostě nezáleží, si přečtěte naši recenzi X-VPN.

Pokud jde o servery, VPNArea má některé na Tchaj-wanu a také v okolních zemích, včetně pevninské Číny. Pokud chcete, například, odblokovat Youku, je to skvělá volba, i když bychom vždy lidi varovali, aby na čínském internetu nesdíleli příliš mnoho citlivých informací. Je to však užitečné, zejména pokud ve vaší firmě často přecházíte přes Taiwanskou úžinu.

Další důvody, které se nám líbí VPNArea

Kromě spolehlivého rychlého a bezpečného používání se VPNArea také snadno používá. Navazuje na standardní nudné rozhraní, které rychle reaguje na vše, co potřebujete, a umožňuje vám vybrat ze všech serverů pomocí abecedního seznamu nebo podle umístění. Nevyhraje žádné ceny, ale udělá práci.

Nicméně, jak málo jak VPNArea vyniká v mnoha oblastech, to má skvělé ceny. Ačkoli nenabízí víceleté obchody, má jeden z nejlepších ročních plánů na 60 USD, takže je skvělý pro lidi s rozpočtem. Doporučujeme vám točit pomocí 30denní záruky vrácení peněz.

TorGuard

Dokončujeme toto kolo s TorGuardem, skvělou službou, která se dobře hodí ve všech našich hlavních kritériích, ale je to jen bolest, kterou musíme použít. Díky své chmurné povaze se však perfektně hodí pro technologické geeky a je významnou součástí našeho seznamu nejlepších VPN pro Linux.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

Předchozí

další

Je to také nejlepší VPN s vyhrazenými IP, protože TorGuard usnadňuje nákup místa na serveru právě pro vás, takže je ideální pro použití na Tchaj-wanu a v Číně. Nejenže budete mít přístup k veřejným serverům v regionu, můžete si také koupit vyhrazený prostor, což je velmi bezpečná volba. 

Kromě toho získáte také některé z nejvíce konfigurovatelných zabezpečení v oboru, takže vaše anonymita je téměř zaručena. Je to také velmi rychlé, že je porazil pouze ExpressVPN a několik dalších poskytovatelů VPN.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

Nicméně – a vy jste věděli, že v tomto seznamu bude jeden pro číslo pět – TorGuard je těžké použít. Opravdu potřebujete vědět, co děláte pro ovládání nastavení, tak hluboko, jak jsou. To je samo o sobě v pořádku, ale z nějakého důvodu je rozhraní TorGuard jednoduše neintuitivní, s podivně umístěnými tlačítky a podivnými možnostmi designu.

Pokud se s tím však můžete vypořádat, doporučujeme TorGuard každému, kdo se rád dostane do vnitřností své technologie. Je velmi uspokojivé, aby tato služba fungovala přesně tak, jak byste chtěli, a její použití je potěšením geeka. Dodává se s týdenním vrácením peněz, takže vám doporučujeme zkontrolovat si to.

Závěrečné myšlenky

Přestože Tchaj-wan není první zemí, která vám na mysli, když uvažujete o internetové cenzuře, doporučujeme vám používat VPN, když jste tam, i když je to jen proto, abyste si udělali klid. ExpressVPN je náš nejlepší výběr, ale kterýkoli z ostatních čtyř v tomto seznamu vás bude v dobrém stavu.

Jaké máte zkušenosti s tchajwanským internetem? Použili jste tam VPN? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me