Nejlepší VPN pro mobily 2020: Zůstaňte v bezpečí pro Android a iOS

Telefony se dnes používají online více než kdy jindy, i když bezpečnosti tohoto spojení je věnována malá pozornost. Ačkoli jsou virtuální privátní sítě běžně používány na stolních počítačích a přenosných počítačích, nejsou u běžně méně zabezpečeného připojení LTE od vašeho mobilního operátora tak běžné. V tomto průvodci nejlepší VPN pro mobilní zařízení vám ukážeme, jak zůstat na cestách v bezpečí. 


Na základě našeho nejlepšího průvodce VPN jsme vybrali pět možností, které splňovaly naše standardy pro rychlost, bezpečnost a použitelnost. Podáme stručný přehled toho, proč se nám líbí každý výběr pro mobilní zařízení, a proč se nám líbí každý z nich obecně. 

Pokud jste ve spěchu, můžete hooplu přeskočit a jednoduše si stáhnout ExpressVPN. Je rychlý, snadno použitelný a má tam jeden z největších seznamů serverů. Od streamování po torrenting a vše mezi tím ExpressVPN prostě funguje a funguje jednoduše.

Nejlepší VPN pro Mobile 2020

Výběr nejlepší VPN pro mobilní zařízení

Existuje velký rozdíl mezi výběrem VPN pro stolní počítač a telefon. Rozhraní a velikost obrazovky jsou významné faktory. Aplikace vytvořené pro malé displeje mají na paměti uživatelsky příjemný design. Naše pět nejlepších výběrů však přesahuje pohodlné nabídky a jednoduchost.

Pokud vás zajímá například snadné použití, měli byste zkusit ExpressVPN nebo CyberGhost. Jsou jednoduché a udržují další zvonky a píšťalky na minimu. Pomocí nich vyberete doporučené nebo streamované servery a stisknete tlačítko „připojit“. To je ideální pro ruční zařízení, kde je lepší přímé nastavení.

Mimo použitelnosti je konektivita hlavním faktorem pro mobilní zařízení. Zlatým standardem pro většinu sítí VPN je protokol OpenVPN, o kterém se můžete dozvědět v našem rozpisu protokolů VPN. Je však nevhodný pro většinu mobilních připojení. Ačkoli OpenVPN bude fungovat, bude ztraceno, pokud ztratíte nebo změníte připojení. 

To je důležité pro mobily, protože většina uživatelů během dne plynule přepíná mezi LTE a WiFi na několika místech. V takovém případě je lepší volbou protokolu IKEv2. Používá UDP pakety a začne vytvářet přidružení zabezpečení po odeslání prvních několika paketů, což znamená, že může velmi rychle přejít a vypnout spojení.. 

Stručně řečeno, při používání mobilního zařízení je zásadní, že VPN nabízí možnost IKEv2, protože se může odpojit a znovu připojit, když přepínáte mezi LTE a WiFi, aniž by došlo k velkým prostojům. 

Nejlepší VPN pro mobilní zařízení: ExpressVPN

nejlepší VPN pro mobilní zařízení

ExpressVPN je nejrychlejší VPN, se kterou jsme se setkali, a to platí i pro mobilní zařízení. Ať už streamujete svou oblíbenou televizní show, stahujete film nebo si ho přehráváte v několika zápasech konkurenční mobilní hry, ExpressVPN se vám věnuje. Ve skutečnosti ji hodnotíme jako nejlepší VPN pro hraní.

K dispozici je také čisté rozhraní, které je nutné pro menší obrazovky. Vše, co musíte udělat, je klepnout na velké tlačítko „zapnuto“ uprostřed aplikace a jste nastaveni. Pokud jde o výběr umístění, ExpressVPN se může pochlubit rozsáhlým seznamem 160 serverů v 94 zemích.

ExpressVPN je jednou z mála sítí VPN, která vyniká v každé kategorii. Od streamování po torrenting až po obecné prohlížení je to rychlé a plynulé. Můžete jej nastavit tak, aby se připojovalo automaticky i při zapnutí zařízení, což znamená, že byste neměli ani vědět, že je aktivní většinu času.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

Jedinou nevýhodou ExpressVPN je jeho cena, i když sazba stále stojí za to zaplatit. Další možnosti, včetně některých z tohoto seznamu, nabízejí roky služby za jednoroční poplatek 100 USD, který požaduje ExpressVPN. 30denní záruka vrácení peněz však znamená, že můžete vyzkoušet servisní riziko zdarma. 

ExpressVPN je nastaven tak, aby uspěl, a pokud mu dáte šanci, budete příjemně překvapeni. Přečtěte si naši recenzi ExpressVPN.

NordVPN

nejlepší VPN pro mobilní zařízení

Když otevřete NordVPN, uvidíte několik jednoduchých podrobností. Patří mezi ně tlačítko nastavení, tlačítko rychlého připojení a seznam serverů a možností, které lze otevřít přejetím prstem. Jedná se o čisté rozhraní s jedinečnou mapou na pozadí, kterou můžete použít k výběru konkrétních oblastí. 

V nabídce nastavení najdete obvyklé konfigurace, které přicházejí s sítí VPN, ale také konfiguraci, která vyniká. CyberSec, který je zahrnut zdarma, nabízí posílení vaší bezpečnosti a chrání vás před malwarem, phishingovými pokusy a dalšími hrozbami. 

CyberSec je jako blokátor obsahu, ale běží spíše na systémové úrovni než jako rozšíření prohlížeče. Funguje také jako blokátor reklam, což je velké plus.

Cenově je NordVPN přístupnější než ExpressVPN, přičemž tříletý plán stojí o něco více než 100 USD. Za současného stavu vám předplatné získá třídenní zkušební dobu, než vás nabije. Službu samozřejmě můžete zrušit, pokud si myslíte, že pro vás není to pravé.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

NordVPN přichází také se sadou speciálních serverů. Patří mezi ně dvojitá VPN, P2P, vyhrazená IP a zmatené možnosti. Přestože standardní servery jsou pro většinu uživatelů v pořádku, můžete použít speciální možnosti, pokud potřebujete více zabezpečení, například pro nahrávání do cloudového úložiště nebo pokud máte, řekněme, torrenting. 

Pokud by NordVPN mohl držet krok s konzistentními rychlostmi, které přicházejí s ExpressVPN, bylo by to první místo. Přesto je to skvělý výběr, jak můžete vidět v naší recenzi NordVPN.

CyberGhost

nejlepší VPN pro mobilní zařízení

Při prvním otevření vypadá CyberGhost jako jedna z nejvíce neúrodných VPN, ale pod kapotou se toho děje ještě víc. Po jeho otevření je k dispozici posuvník, malé tlačítko pro výběr serveru a tlačítko nastavení.

Jakmile jste v konfigurační nabídce, možnosti se otevřou. K dispozici je blokování reklam a zjednodušená verze blokování malwaru, která chrání před škodlivými weby. Na seznamu je také rozdělený tunel, který je zřídkakdy viděn z VPN, mnohem méně mobilních.

Pokud jde o rychlost, CyberGhost se snaží udržet stabilní spojení. Při procházení webu můžete očekávat vrcholy a údolí. Streamování je nejvíce ovlivněno a pauzy pro ukládání do vyrovnávací paměti převládají. Existuje však stříbrná podšívka, protože v 90 zemích světa je více než 5 000 serverů.

Další důvody, proč se nám CyberGhost líbí

Ačkoli CyberGhost nemůže jít s prstem na nohou s NordVPN a ExpressVPN, pokud jde o rychlost, je to možné, pokud jde o cenu (přečtěte si náš kus NordVPN vs CyberGhost). Za 107 let na tři roky je to jedna z nejlevnějších možností v okolí a přichází se 45denní zárukou vrácení peněz. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi CyberGhost.

VyprVPN

nejlepší VPN pro mobilní zařízení

Ačkoli ostatní VPN vynikají svou jednoduchostí, VyprVPN je nejjednodušší manévrování. Ve spodní části obrazovky dominují tři tlačítka. Zde můžete procházet nastavení, stav připojení a seznam serverů. Je to pohodlné, snadné na očích a cítí se dokonale.

Ačkoli jsou volby serveru omezené, s možností ručně vybrat jeden nebo automaticky vybrat nejrychlejší dostupný, je to pro průměrného uživatele více než dost, zejména když vezmete v úvahu různá nastavení, která můžete změnit.

Mezi dostupnými úpravami je ještě jedno, které je pro VyprVPN jedinečné. Můžete použít proprietární protokol Chameleon, který je podobný OpenVPN (další informace najdete v našem rozpisu protokolu VPN). Chameleon však přichází s dalšími opatřeními na ochranu soukromí. 

Cena je místo, kde se VyprVPN trochu rozpadne. Za „standardní“ jednoletý plán můžete zaplatit 60 USD nebo za „prémiový“ účet zaúčtovat cenu až 80 USD ročně. Ten přidává cloudovou službu a Chameleonův protokol k základnímu plánu. V obou případech je k dispozici 30denní záruka vrácení peněz.

Další důvody, které se nám líbí VyprVPN

Streamování nemusí být jeho silný oblek, ale rychlost stahování je v souladu s VyprVPN. Rychlé stahování je jedním z důvodů, proč jsme tuto aplikaci museli zařadit do seznamu nejlepších VPN pro torrenting. 

Existuje také možnost automatické aktivace ve veřejných sítích. Z toho je zřejmé, že verze pro mobilní zařízení byla dobře promyšlená a pečlivě sestavená. O těchto funkcích se můžete dozvědět více v naší úplné recenzi VyprVPN. 

Soukromý přístup k internetu

nejlepší VPN pro mobilní zařízení

PIA má malé celosvětové pokrytí serverem, i když je stále opravitelné. V současné době zahrnuje 32 zemí a nabízí 3 375 serverů na 50 místech. 

Není to však všechno zkázy a chmurnost. Přestože je streamování podřízené PIA, stále najde místo jako jednu z nejrychlejších sítí VPN. Ve skutečnosti značí hned za ExpressVPN v našem seznamu nejrychlejší VPN. Tato rychlost platí i pro mobily.

Obsahuje také vynikající seznam funkcí, včetně dělených tunelování a MACE, které fungují podobně jako CyberSec. Počátkem roku 2019 došlo k nárůstu cen PIA, ale i po zvýšení ceny udržuje náklady nižší než ExpressVPN a NordVPN. 

Další důvody, proč se nám líbí soukromý přístup k internetu

PIA se může pochlubit jednoduchým rozhraním. Stejně jako u ExpressVPN se na velkém tlačítku připojení uprostřed obrazovky aktivuje velké tlačítko. Je to rychlé navázání připojení k serveru a přichází s několika užitečnými možnostmi konfigurace. Více se o nich můžete dozvědět v naší recenzi Soukromý přístup k internetu nebo si můžete službu vyzkoušet sami se sedmidenní zárukou vrácení peněz. 

Zdarma VPN pro Android a iOS

Bezplatné sítě VPN inzerované ve většině obchodů s aplikacemi mohou být lákavé, jsou však spíše problémem než řešením. Jsou lákavé, zejména bez cenovky, ale jejich nevýhody silně převažují nad jejich klady, jak si můžete přečíst v našem článku o nejhorších VPN zdarma.

Většina z těchto bezplatných alternativ nedokončí svou práci. Netěsnosti DNS jsou samozřejmostí a mnoho bezplatných aplikací se snaží připojit k serveru v přiměřeném čase. Omezené pokrytí zemí a nízké rychlosti jen způsobují urážku. 

Dalším problémem je dolování dat. Pokud používáte VPN, vaše zabezpečení online přichází s úplnou anonymitou. To znamená, že VPN, kterou používáte, by neměla shromažďovat ani ukládat žádné vaše informace. Pokud VPN shromažďuje nebo prodává vaše informace, je celý účel poražen.

Je mnohem lepší zůstat na bezpečné straně a naklánět se k placeným možnostem. Kterákoli z výše uvedených sítí VPN bude vykonávat mnohem lepší práci než jakákoli jiná alternativa. Pokud jsou však pro vás peníze velkým problémem, podívejte se na naši recenzi Windscribe a získejte tu nejlepší bezplatnou VPN.

Závěrečné myšlenky

Pět výše uvedených možností ochrání vaše mobilní zařízení – ať už Android nebo iOS – a přitom zůstane rychlé a snadné použití. Každá uvedená VPN má své silné stránky, takže se nemusíte cítit špatně s tou, která je v seznamu ohodnocena níže. 

Naším důsledným vítězem je ExpressVPN, ale můžete myslet jinak. Existuje nějaká alternativa, která by podle vás měla být na seznamu? Řekněte nám v sekci komentář níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map