Nejlepší VPN pro Firefox v roce 2020: Snadné použití

Výběr správného poskytovatele VPN se může zdát jako nemožný úkol, vzhledem ke všem možnostem, které jsou tam. Pokud jste obecně na cestě za VPN, pak je náš seznam nejlepších služeb VPN ideálním místem pro zahájení vyhledávání. Pokud však hledáte nejlepší VPN pro Firefox, pak jste na správném místě.


Pokud potřebujete úplné shrnutí všeho, co VPN dělá, měli byste se vydat do našeho článku vysvětlujícího, co je VPN. Stručně řečeno, VPN vezme veškerý internetový provoz, zašifruje jej a nasměruje přes samostatný server, aby zakryl vaši identitu, umístění a aktivitu..

S cenzurou internetu na celém světě roste, instalace VPN se stala rozhodující součástí ochrany online. Mezi další důvody instalace VPN na vašem počítači patří torrenting a ochrana před nebezpečím veřejných sítí WiFi. 

Vzhledem k tomu, že neutralita sítě klesá s jistotou, VPN je v zásadě jediným způsobem, jak zajistit, aby váš poskytovatel připojení neomezoval vaše připojení na základě toho, co děláte online..

Jak jsme viděli s naším nejlepším seznamem VPN pro Google Chrome, Private Internet Access je jasným vítězem pro Firefox, díky jeho vynikajícímu rozšíření prohlížeče naplněnému nastavením vyladění.

Nejlepší VPN pro Firefox 2020

Co dělá VPN nejlepší pro Firefox?

V tomto článku posuzujeme různé služby VPN podle stejného souboru kritérií, jaký používáme pro tradiční recenze VPN. Kromě toho se podrobně podíváme na jejich rozšíření prohlížeče, zejména na to, abychom zjistili, která vám umožní dělat to nejlepší, aniž byste museli otevírat nebo instalovat jejich aplikace pro stolní počítače..

ExpressVPN-Please-SignIn

Mimo rozšíření prohlížeče je nejdůležitější věcí VPN v tomto seznamu to, že neuchovává žádné protokoly. Rozsáhlé protokolování může rychle učinit VPN horší než zbytečné, protože pak vyvolává falešný pocit bezpečí. Rychlost je také kriticky důležitá, protože se nikdo nechce připojit k jejich VPN, jen aby zjistil, že musí čekat věky, než se video do vyrovnávací paměti.

Velký počet serverů je také velkým bonusem, zejména pokud jsou rozmístěny mezi mnoha různými kontinenty a zeměmi. Pro mnoho lidí je VPN způsob, jak obejít geoblokační opatření, jako jsou například Netflix nebo BBC, takže díky velkému výběru zemí, z nichž je možné vybírat, je mnohem snazší.

Seznam serverů ExpressVPN

Šifrování je samozřejmě zásadní, protože VPN, která vaše data řádně nechrání, nestojí za to místo na disku vašeho zařízení. Přestože je význam šifrování příliš velký na to, aby se zde podrobně zabýval, přejděte k našemu popisu šifrování, abyste se dozvěděli více o různých druzích, jejich silných a slabých stránkách..

Ačkoli výše uvedená kritéria pokrývají základy VPN, existuje několik dalších bezpečnostních funkcí, které očekáváme v dobré VPN. Patří mezi ně ochrana proti úniku DNS, blokování WebRTC a maskování IP.

Pro mnoho lidí je VPN jednoduše způsob, jak přistupovat ke streamovacím službám nebo obsahu, který není k dispozici na jejich místě, takže je naprosto nezbytné oklamat zákaz Netflix VPN – stejně jako služby v naší nejlepší VPN pro seznam streamování -.

Nejlepší VPN pro Firefox: Soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu je obecně skvělou volbou pro VPN a je ještě lepší, když se právě díváte na rozšíření prohlížeče. Ve srovnání s ostatními poskytovateli v seznamu vám PIA nabízí celou řadu nastavení přímo v rozšíření a nepoužívání aplikace pro stolní počítače znamená, že obejdete některé z našich nepříjemností se službou, jako je například uzamčení na systémové liště..

Nastavení PIA

Pokud jde o zabezpečení, výchozí nastavení PIA je 128bitové AES, což je slušné. Svou obranu můžete posílit přepnutím na 256bitový AES, ale můžete to udělat pouze v aplikaci pro stolní počítače. 

OpenVPN je jediná volba protokolu VPN s PIA, a pokud se chcete dozvědět více o tom, co to znamená, podívejte se na naše rozdělení protokolu VPN. Stručně řečeno, OpenVPN je všestranný vynikající protokol.

Soukromý přístup k internetu je dobře rychlý a nabízí 53 serverů umístěných ve 33 různých zemích. Přesměrování portů je k dispozici v desktopové aplikaci, stejně jako přepínač zabíjení, ale split tunneling je zjevně chybí.

Servery PIA

Rozšíření prohlížeče vám nabízí tři různé kategorie nastavení, se kterými můžete hrát. V rámci zabezpečení můžete povolit blokování WebRTC, vynucené blokování HTTPS a Flash. 

V rámci ochrany osobních údajů vám PIA umožňuje zabránit Firefoxu v přístupu k vašemu mikrofonu, kameře a poloze a také ho přinutit zakázat různá nastavení prohlížeče, například automatické vyplňování a bezpečné procházení.

Nastavení PIA

Dalším krokem je sledování, kde můžete povolit MACE – blokování malwaru – a zakázat doporučení HTTP, což podle laiků znamená, že weby nebudou moci zjistit, kde jste klikli na odkaz na jejich doménu. V této nabídce můžete také zabalit spoustu sledovačů, například soubory cookie a sociální média.

Nastavení sledování PIA

Bohužel PIA není dobrá volba pro streamování. Přestože má přístup k Netflixu, o tom jde, a další velcí poskytovatelé streamování – například BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video – mohou detekovat jeho přítomnost a zablokovat vám sledování jakéhokoli obsahu na jejich platformách..

Další důvody, proč se nám líbí soukromý přístup k internetu

PIA neuchovává protokoly o činnosti, a to je dobrá věc, vzhledem k tomu, že se společnost nachází v USA, země, která – prostřednictvím programu PRISM a špionážní sítě Five Eyes – prokázala, že má co do činění s nucením společnosti, aby vyhověly požadavkům na informace o uživateli.

Bez ohledu na to, jaký operační systém dáváte přednost, ať už je to Windows, MacOS, Linux, iOS nebo Android, budete moci používat PIA. Ve skutečnosti se dostala na první místo na našem seznamu nejlepších VPN služeb pro Linux.

Chcete-li získat plný přehled o všech kladech a záporech, přejděte k naší kontrole soukromého přístupu k internetu. Můžete také využít své týdenní období vrácení peněz a vyzkoušet si to sami.

ExpressVPN

Pokud jste si přečetli naši recenzi ExpressVPN, víte, že jsme velkými fanoušky této služby. Ve skutečnosti to byl náš výběr číslo jedna pro VPN obecně, a ačkoli to nedělá docela dobře, je to stále dobrá volba v téměř každém ohledu.

ExpressVPN-Extension-Main-Panel

Bohužel rozšíření prohlížeče nefunguje vůbec, aniž by byla nainstalována také aplikace pro stolní počítače. Ačkoli byste měli vždy nainstalovat vyhrazené aplikace pro všechny naše výběry v tomto článku, stále bychom rádi využívali některé základní funkce rozšíření, aniž bychom tak učinili..

Dalším závažným problémem je úplná absence jakéhokoli blokování malwaru nebo reklam, což je něco, co mnoho prohlížečů VPN poskytuje.

V souladu s našimi standardními kritérii kontroly pokrývá ExpressVPN všechny základny. Síť VPN je velmi rychlá a řadí se na náš seznam nejrychlejších služeb VPN. Je to také nejlepší VPN pro streamování, a ačkoli to může bojovat s Hulu a Amazon Prime, můžete jej použít ke sledování Netflix a BBC iPlayer bez problémů.

Pro šifrování používá ExpressVPN 256bitový AES, což je zlatý standard. Nabízí také čtyři různé protokoly, ale budete muset přejít do aplikace pro stolní počítače a změnit jej z výchozího nastavení, kterým je OpenVPN. Je to skvělý protokol, takže většina uživatelů to nikdy nebude muset udělat.

Protokoly ExpressVPN-Desktop

Kromě připojení, odpojení a výběru serveru je v rozšíření Firefoxu jen velmi málo. Existují pouze tři nastavení, která můžete změnit: spoofing umístění, blokování WebRTC a HTTPS všude. Ačkoli jsme rádi, že tato nastavení jsou k dispozici, rádi bychom měli větší kontrolu, aniž bychom se spoléhali na desktopovou aplikaci.

Nastavení ExpressVPN-Security

Pokud jde o výběr serverů, nemáme žádné stížnosti, protože ExpressVPN sportuje obrovský seznam více než 2 000 serverů rozložených na 148 místech v 94 zemích. Pokud je množství voleb zastrašující, ExpressVPN vám umožní vybrat region (například Evropa) a rozšíření vybere optimální server podle vaší polohy.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

S více než 60 000 uživateli je jasné, že rozšíření prohlížeče ExpressVPN je oblíbenou volbou mezi uživateli Firefoxu. Pravděpodobným důvodem této popularity je její velká angažovanost v oblasti soukromí, nevedení žádných protokolů a ukládání pouze malého množství osobních údajů pro účely předplatného..

Můžete také platit bitcoiny, což poskytuje ještě větší anonymitu, než kdybyste platili kreditní kartou nebo PayPal.

Přestože je služba v tomto seznamu o něco dražší než ostatní, určitě získáte to, za co platíte, a ExpressVPN také nabízí štědrou 30denní záruku vrácení peněz v případě, že si ji chcete vyzkoušet sami.

Windscribe

Jak je uvedeno v naší recenzi Windscribe, tato služba nabízí velkorysý bezplatný plán až do bodu, kdy je naší nejlepší volbou pro nejlepší bezplatnou VPN. To je pravděpodobně to, co z Windscribe učinilo nejoblíbenější VPN rozšíření pro Firefox z pěti na tomto seznamu, s více než 92 000 uživateli k dnešnímu dni.

Ačkoli bezplatný tarif má určitá omezení, například datový limit 2 GB měsíčně a pouze 10 dostupných serverů, stále je to velmi štědré, protože nebudete platit desetník. Kromě toho můžete zvýšit limit na 10 GB jednoduše potvrzením e-mailu.

Windscribe-Data-Cap

Pokud se místo toho rozhodnete pro placený plán, získáte přístup k 148 serverům v 62 zemích, nikoli k 10, které vám poskytujeme zdarma. Pokud nepotřebujete tolik možností, můžete si upravit platební plán podle svých potřeb, přičemž každá další lokalita stojí 1 $ měsíčně.

Seznam serverů WindScribe

Výchozí protokol je IKEv2, ale pokud stáhnete aplikaci pro stolní počítače, máte možnost jej změnit na OpenVPN, IPSec nebo stunnel.. 

Bohužel je IKEv2 pro webové stránky docela snadno rozpoznatelný, což znamená, že obecně není dostačující, pokud chcete použít Windscribe pro službu, která blokuje VPN. Nemáme však žádné stížnosti na šifrování, protože výchozí možností je 256bitový AES.

Windscribe má také vynikající rychlost, alespoň pro stahování. Je smutné, že rychlost a latence nahrávání nechávají trochu žádoucí, což z něj dělá špatnou volbu pro činnosti, jako jsou online hry nebo jiné úkoly náročné na nahrávání..

Verze „pro“ vám poskytuje přístup k celé sadě blokátorů, včetně malwaru, sociálních médií, reklam, porno, hazardních her, sledovačů, falešných zpráv, clickbait a kryptominers. I když stále můžete povolit systém s názvem R.O.B.E.R.T – na bezplatném plánu, bude malware blokovat pouze v případě, že nejste platícím zákazníkem.

Windscribe-Robert

Funkce „split personality“ automaticky obnoví vašeho uživatelského agenta, což zvyšuje vaši anonymitu, a můžete také povolit blokování WebRTC a učinit VPN spoof vaší GPS polohou a časovým pásmem.

Ochrana soukromí WindScribe

Windscribe je také vynikající volbou pro streamování a dokonce vám poskytuje dedikované servery pro Netflix, přezdívané „Windflix“, které se zdají velmi dobře fungovat, protože při používání služby k přístupu k Netflixu jsme neměli žádné problémy s chybami proxy. Z tohoto důvodu patří Windscribe mezi naše nejlepší tipy na nejlepší VPN pro Netflix.

WindFlix

Přestože v aplikaci pro stolní počítače existuje přepínač zabíjení, nikde se nerozděluje tunel, což je jedna z největších slabin Windscribe. Můžete však připojit tolik zařízení, kolik chcete, což je obrovský bonus.

Další důvody, které se nám líbí Windscribe

Jedinou informací, kterou Windscribe udržuje u svých zákazníků, je celkové využití šířky pásma, uživatelské jméno protokolu VPN, jaký server VPN jste naposledy použili, množství dat, která jste použili a jak dlouho jste připojeni..

To vše, s výjimkou celkového využití šířky pásma, je vymazáno, když ukončíte relaci VPN, a jediným důvodem, proč je číslo šířky pásma zachováno, je zajistit, aby bezplatní uživatelé nepřekračovali své limity dat..

NordVPN

NordVPN je náš výběr číslo dvě pro nejlepší službu VPN. Z naší recenze NordVPN dále vyplývá, že jsme s jeho výkonem velmi potěšeni, i když s několika upozorněními, a to obvykle bije jako Windscribe v našich kusech (přečtěte si naše porovnání Windscribe vs. NordVPN). Jeho rozšíření Firefox používá více než 58 000 lidí, což z něj dělá oblíbenou volbu prohlížeče.

VPN je dodáván s blokátorem malwaru a reklam a také s možností deaktivace WebRTC. Ani v desktopové aplikaci neexistuje dělené tunelování, ale můžete určit, které aplikace by měly ignorovat přepínač kill. Je to podobné rozdělení tunelů, ale v žádném případě to není dostatečná alternativa.

Nastavení Nord-Security

„Speciální“ servery společnosti NordVPN jsou v desktopové aplikaci, mezi které patří P2P servery pro torrenting, Onion servery pro připojení Tor (další informace naleznete v této recenzi Tor) a servery s dvojitým skokem, které směrují vaše připojení přes dva servery místo jednoho, efektivně zdvojnásobit svou bezpečnost a anonymitu. Kromě těchto speciálních serverů nabízí NordVPN více než 5 000 běžných serverů v 62 zemích.

Nord-Control-Panel

Není to však všechno dobré zprávy, jak si asi můžete myslet z pozice číslo čtyři společnosti NordVPN na tomto seznamu. Její rychlost je neuvěřitelně nekonzistentní, a protože je doporučený algoritmus serveru naprosto narušen, je nutné ručně optimalizovat optimální server.. 

To může také ztížit streamování, protože NordVPN dokáže zpracovat Netflix, BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video, ale pouze na určitých serverech.

Skutečnou Achillovou patou NordVPN je v tomto žebříčku skutečnost, že v rozšíření prohlížeče nemáte povoleno vybrat konkrétní server. Místo toho vám byl dán seznam zemí a společnost NordVPN pro vás vybere přesný server. Vzhledem k tomu, jak je doporučený algoritmus serveru rozbitý, je to obecně obrovská slabost.

Seznam Nord-Server

Z bezpečnostních důvodů NordVPN standardně používá OpenVPN a 256bitové šifrování AES, což jsou nejlepší volby v obou kategoriích. Můžete také změnit na IKEv2, pokud si stáhnete stolní aplikaci, a přestože dáváme přednost OpenVPN, je určitě hezké mít možnost.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Společnost NordVPN neuchovává žádné záznamy o své činnosti a pokud chcete být ještě více anonymní, můžete se k registraci a platbě prostřednictvím bitcoinu použít krátkodobý e-mail. Musíte však svůj e-mail potvrdit, takže se ujistěte, že můžete dostávat zprávy na adresu, kterou zaregistrujete.

Ceny jsou také vynikající, zejména pokud zvolíte dvouletý nebo tříletý plán. NordVPN si můžete ověřit sami pomocí své 30denní záruky vrácení peněz.

TunnelBear

TunnelBear je další službou VPN s poměrně velkorysým bezplatným tarifem, který nabízí zdarma 500 MB dat za měsíc zdarma (náš kus Windscribe vs. TunnelBear porovnává bezplatné plány obou uživatelů). Jak jsme však zdůraznili v našem přezkumu TunnelBear, s poskytovatelem je několik problémů, což znamená, že je na tomto seznamu jen stěží..

TunnelBear-Data-Cap

Nejprve pojďme pokrýt dobré věci. Jeho šifrování je spolehlivé, jedinou možností je 256bitový AES. Mimo aplikaci pro iOS VPN používá OpenVPN, což je, jak jsme již zmínili, nejlepší volba. Během testování jsme také nemohli detekovat žádné úniky DNS a v aplikaci pro stolní počítače došlo k přepínači kill, ale bohužel neexistuje podpora pro split tunneling jakéhokoli druhu.

Pokud jde o volbu serveru, jsou TunnelBear umístěny ve 22 různých zemích, ale na rozdíl od téměř každé jiné VPN můžete vybrat pouze zemi a ne konkrétní umístění nebo server. Většina zemí je v Evropě a Severní Americe, pouze s řídkým pokrytím v Asii, Jižní Americe a Oceánii a v Africe vůbec nic.

Seznam TunnelBear-Server

Její rychlosti jsou nekonzistentní, přinejlepším s rychlostmi stahování se velmi liší v závislosti na tom, ke kterému serveru (nebo zemi, v případě TunnelBear) se připojujete. Latence není o nic lepší, což z ní dělá špatnou volbu pro online hraní. 

Pro streamování to není o nic lepší, protože jsme zjistili, že všechny největší platformy pro streamování – Netflix, BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video – dokázaly detekovat a blokovat připojení přicházející z VPN.

Když se podíváte na samotný doplněk Firefox, nebude to o nic lepší, protože je neuvěřitelně řídké. Neexistují žádná nastavení, která můžete změnit, a jedinou přítomnou funkcí je možnost vybrat zemi a připojit se nebo odpojit. Neobsahuje také žádný malware nebo blokování reklam, což by pomohlo negovat některé problémy se službou.

Nastavení TunnelBear

Další důvody, které se nám líbí TunnelBear

Stejně jako ostatní poskytovatelé VPN v tomto seznamu si TunnelBear neuchovává žádné záznamy o vašem provozu. Shromažďuje však některá data, například váš operační systém a celkovou šířku pásma, což je třeba mít na paměti. Můžete také platit v bitcoinech, což vám poskytuje další úroveň ochrany.

Zákaznický servis je vynikající, protože jsme zjistili, že jejich odpovědi na naše dotazy byly překvapivě důkladné. Ačkoli neexistuje živý chat, existuje rozsáhlá databáze znalostí, která by měla obsahovat řešení většiny problémů, se kterými se můžete setkat s VPN.

Cena-moudrý, TunnelBear je rozumné, i když mírně na drahé straně věcí, ve srovnání s nabídkami, které nabízí například NordVPN. Mnohem znepokojivější je však úplná absence lhůty pro vrácení peněz, což znamená, že nebudete mít možnost vyzkoušet si plán „pro“ bez rozdělení peněz.

Závěrečné myšlenky

Nyní, když jste si přečetli náš nejlepší seznam VPN pro Firefox, měli byste být více než připraveni vybrat ten pravý pro vás. Soukromý přístup k internetu je naší nejlepší volbou, ale pokud se hlavně zajímáte o streamování, může vám být lépe doručeno s ExpressVPN nebo Windscribe, z nichž ten také nabízí vynikající bezplatný plán pro vyzkoušení.

NordVPN bohužel klesá o několik příček na žebříku ve srovnání s naším seznamem nejlepších VPN obecně, hlavně proto, že vám nedovolí vybrat konkrétní server v rozšíření a také z jeho neuvěřitelně nekonzistentního výkonu, který se stává mnohem více kritické, když se na to spolehnete, když si vyberete server pro vás.

Na druhou stranu je TunnelBear další dobrou volbou, i když přistupuje až na konec tohoto seznamu kvůli své nekonzistentní rychlosti, strašné latenci a nedostatku lhůty pro vrácení peněz. 

Když jsme dosáhli konce našeho seznamu, co si myslíte o našich výběrech? Nezahrnuli jsme vaše rozšíření VPN VPN podle vašeho výběru? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me