Nejlepší VPN pro Chrome 2020: Procházejte v míru

Při výběru služby VPN je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Ačkoli je náš seznam nejlepších poskytovatelů VPN skvělým místem pro začátek, zaměřuje se spíše na VPN obecně než na ty, které nabízejí nejpevnější integraci s Google Chrome. 


Při hledání nejlepší VPN pro Chrome platí mnoho stejných kritérií, ale zde se zaměříme na vyhrazená rozšíření prohlížeče.

Pokud si nejste jisti, co je to VPN, znamená to virtuální privátní síť. VPN v podstatě šifruje váš provoz a směruje jej přes zprostředkující server před přístupem na navštívený web, který skrývá vaši identitu a polohu. 

Existuje nespočet důvodů pro instalaci VPN. Ať už žijete v zemi s nekontrolovatelnou internetovou cenzurou, například v Číně nebo Turecku, nebo jste fanouškem torrentu a obáváte se, že budete sledováni. Pokud navíc často používáte veřejné Wi-Fi, je zásadní zajistit, aby ostatní ve stejné síti nemohli poslouchat.

V mnoha zemích je navíc ohrožena neutralita sítě a VPN je jedním z mála způsobů, jak zajistit, aby váš poskytovatel internetových služeb neomezoval rychlost na základě toho, který web navštěvujete.. 

V internetovém obchodě Chrome je spousta bezplatných rozšíření VPN, ale častěji než ne, jsou to riskantní soukromí a zabezpečení, pokud vůbec fungují, jak jsme se zabývali v článku o nejhorších bezplatných službách VPN.

Ačkoli se tento seznam zaměřuje konkrétně na rozšíření VPN, můžete udělat mnohem více, abyste zajistili, že používáte nejbezpečnější webový prohlížeč, například stažení jednoho z nejlepších rozšíření zabezpečení prohlížeče.

Pokud chcete přeskočit přímo k vítězi, bude to soukromý přístup k internetu. Jedná se o skvělou všestrannou síť VPN, která také obsahuje vynikající rozšíření prohlížeče Chrome, které vám nabízí spoustu nastavení, které můžete upravit, a snadno procházitelný seznam serverů..

V mnoha zemích je navíc ohrožena neutralita sítě a VPN je jedním z mála způsobů, jak zajistit, aby váš poskytovatel internetových služeb neomezoval rychlost na základě toho, který web navštěvujete.. 

V internetovém obchodě Chrome je spousta bezplatných rozšíření VPN, ale častěji než ne, jsou to riskantní soukromí a zabezpečení, pokud vůbec fungují, jak jsme se zabývali v článku o nejhorších bezplatných službách VPN.

Ačkoli se tento seznam zaměřuje konkrétně na rozšíření VPN, můžete udělat mnohem více, abyste zajistili, že používáte nejbezpečnější webový prohlížeč, například stažení jednoho z nejlepších rozšíření zabezpečení prohlížeče.

Pokud chcete přeskočit přímo k vítězi, bude to soukromý přístup k internetu. Jedná se o skvělou všestrannou síť VPN, která také obsahuje vynikající rozšíření prohlížeče Chrome, které vám nabízí spoustu nastavení, které můžete upravit, a snadno procházitelný seznam serverů..

Nejlepší VPN pro Chrome 2020

Co dělá VPN nejlepší pro Chrome?

Naše kritéria pro posuzování sítí VPN pro Chrome jsou zpravidla stejná jako kritéria, která používáme ve všech našich recenzích VPN. Zaměříme se však na to, jak se vztahují na jednotlivá rozšíření prohlížeče VPN pro prohlížeč Chrome, a ignorujeme vyhrazené aplikace pro počítače, jak jen to půjde (i když ne úplně).

Aplikace ExpressVPN-Desktop

Nejdůležitějším požadavkem dobré VPN je, že neuchovává žádné protokoly. Používání VPN je především o ochraně osobních údajů, takže společnost, která vede podrobné záznamy o vaší komunikaci, je přinejlepším kontraproduktivní a v nejhorším případě činí software v podstatě zbytečným. Přestože společnost může vést záznamy, ale tvrdí, že je nikdy nesdílí s třetími stranami, úřady ji mohou přesto donutit, pokud tyto záznamy existují.

Další je rychlost. Pokud je VPN příliš pomalá nebo vaše připojení příliš silně omezuje, použití se rychle stává frustrující. To je místo, kde mnoho bezplatných sítí VPN zaostává, protože jediný způsob, jak mohou realizovatelně nabízet své služby zdarma, je omezit šířku pásma, kterou mají uživatelé k dispozici..

Dobrá VPN také vyžaduje spoustu možností serveru. Servery musí být umístěny po celém světě v mnoha různých zemích, nejlépe s několika možnostmi pro každé umístění. ExpressVPN je skvělým příkladem VPN s pevným seznamem serverů, protože nabízí více než 3 000 možností rozložených do 94 zemí.

Seznam ExpressVPN-Desktop-Server

Protože jedním z hlavních úkolů VPN je šifrování provozu, je to další důležitá metrika. Ne všechny typy šifrování jsou si rovny, některé jsou mnohem bezpečnější než jiné. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na náš popis šifrování.

Kromě šifrování existují v VPN také některé další bezpečnostní funkce. Patří mezi ně ochrana před únikem DNS, blokování WebRTC a pevné maskování IP, které chrání vaši identitu při procházení Internetu. 

Streamování je další oblastí, kde se výkon VPN velmi liší, s těmi, kteří jsou na seznamu nejlepších VPN pro streamování, schopni zrušit zákaz Netflix VPN a další opatření geobloku.

Nejlepší VPN pro Chrome: Soukromý přístup k internetu

Jak jsme zmínili v našem přezkumu soukromého přístupu k internetu, PIA je spolehlivým poskytovatelem VPN, navzdory několika nedostatkům. Ve skutečnosti je to jedna z nejrychlejších služeb VPN, s rychlostí ji překonává pouze ExpressVPN. Bohužel, zatímco rychlost je vynikající, latence rozhodně není, což udržuje PIA mimo naši nejlepší VPN pro herní průvodce.

Jednou z jeho chyb je nepříjemné umístění aplikace pro stolní počítače, protože je omezeno na systémovou lištu. To není problém, pokud používáte rozšíření prohlížeče, ale existuje několik funkcí, ke kterým nebudete mít přístup..

PIA-Desktop-Application

Ačkoli hlavní aplikace pro stolní počítače PIA přichází s přepínačem kill s třemi režimy, neexistuje způsob, jak to zapnout pomocí rozšíření prohlížeče, ale toto je poměrně běžné omezení pro prohlížeče VPN.

Hlavní ovládací panel rozšíření umožňuje připojení a odpojení od sítě VPN a také přístup k nabídce rychlého připojení s několika vybranými servery. Můžete zde také zobrazit stav svého předplatného a přidat webové stránky do svého seznamu povolených.

Hlavní ovládací panel PIA

Na rozdíl od některých jiných rozšíření prohlížeče VPN vám PIA umožňuje připojení ke všem 53 jeho serverům ve 33 zemích. Zahrnuje mnoho možností pro Asii, Evropu, Oceánii a Ameriku, ale jedinou možností v Africe je jediný server v Jižní Africe. Servery můžete třídit podle názvu země nebo latence, což je příjemné.

Seznam PIA serverů

Pokud nastavení otevřete, budete mít k dispozici celou řadu možností, jak se s ním vyrovnat. První jsou nastavení zabezpečení, která zahrnují blokování Flash, detekci IP WebRTC a vynucené upgrady na HTTPS.

Nastavení PIA

Poté jsou k dispozici ovládací prvky ochrany osobních údajů, které vám umožňují zakázat přístup prohlížeče k vaší kameře, mikrofonu a poloze. Můžete také přinutit VPN, aby v prohlížeči vypnul různé funkce, které ohrožují vaše soukromí, včetně bezpečného prohlížení, predikce sítě a automatického vyplňování adres a kreditních karet.

Nastavení ochrany osobních údajů PIA

Pod měřením najdete MACE – malware a blokování reklam – a také HTTP referrer, který zastaví Chrome v odesílání aktuální URL na jiný web, když kliknete na odkaz. Můžete také zakázat různé typy sledovačů, včetně souborů cookie třetích stran a parametrů Facebooku.

Nastavení sledování PIA

Některá nastavení VPN můžete také změnit přímo na hlavním panelu rozšíření, ale tato rychlá nastavení jsou omezena na blokování přístupu webových stránek k vašemu mikrofonu a kameře, přepínání mezi světlými a tmavými tématy a povolení MACE, HTTP referreru a ladění protokolování.

Další důvody, proč se nám líbí soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu je k dispozici ve všech hlavních operačních systémech a dokonce předčí náš seznam nejlepších VPN služeb pro Linux. Přestože společnost nabízí aplikace pro Android i iOS a PIA dosáhla třetího místa v našem seznamu nejlepších VPN služeb pro iPhone, nezařadila se do našeho seznamu nejlepších VPN pro Android.

Soukromý přístup k internetu neuchovává žádné záznamy o vašem provozu, ale je třeba mít na paměti, že společnost sídlí v USA, což je země, která stojí za neslavným programem PRISM a členem (a primárním příjemcem) špiona Five Eyes síť.

Bohužel, místo standardního 30denního období vrácení peněz, vám soukromý přístup k internetu dává pouze týden na to, abyste si to rozmysleli, pokud nejste se službou spokojeni.

ExpressVPN

ExpressVPN je náš výběr číslo jedna pro VPN a rychlý pohled na naši recenzi ExpressVPN ukáže, že jsme měli jen velmi málo stížností na službu.

Na rozdíl od ostatních sítí VPN v tomto seznamu ExpressVPN vyžaduje, abyste nainstalovali stolní aplikaci, aby fungovala vůbec, protože rozšíření prohlížeče nemůže fungovat samostatně.. 

Toto je trochu mínus v tomto seznamu, ale na konci dne byste měli opravdu instalovat aplikace pro počítače pro všechny z nich, bez ohledu na to, protože funkce, jako je vypínač zabíjení nebo split tunneling, jsou zřídka zahrnuty do rozšíření..

ExpressVPN-hlavní panel

Jak se dalo očekávat, v samotném rozšíření není toho moc. V nastavení můžete povolit spoofing umístění, blokování WebRTC a HTTPS Everywhere, ale to je vše. Pokročilější funkce, jako je přepínač zabíjení, nejrychlejší a dělená tunelování, jsou omezeny na nativní stolní aplikaci.

Nastavení ExpressVPN

Rychlost je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru virtuální soukromé sítě a ExpressVPN v tomto ohledu vyniká. Ve skutečnosti se dostala na první místo mezi našimi nejrychlejšími poskytovateli VPN a porazila všechny své konkurenty.

Nejen, že je to nejrychlejší VPN, ale také nejlepší VPN pro streamování. Ačkoli to trochu bojuje s Hulu a Amazon Prime Video, připojení a streamování videa s Netflix a BBC iPlayer je hračka.

Pro zabezpečení nabízí ExpressVPN čtyři různé protokoly – OpenVPN, SSTP, L2TP a PPTP – ale služba varuje před použitím těchto dvou protokolů kvůli vážným bezpečnostním problémům. OpenVPN je výchozí volba, která je vynikající, a šifrování je nastaveno na 256bitový AES.

S ExpressVPN se hodně líbí, ale jeho poměrně řídké rozšíření prohlížeče a skutečnost, že vyžaduje, aby fungovala aplikace pro stolní počítače, způsobí, že se dostane na první místo v tomto seznamu..

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

ExpressVPN získává dokonalé skóre v oblasti soukromí. Společnost neuchovává žádné záznamy o vaší činnosti a shromažďuje se pouze malé množství osobních údajů, aby se zachovalo vaše předplatné, což je nemožné svázat se s konkrétním individuálním uživatelem.

Zákaznická podpora je vynikající a ExpressVPN nabízí jak live chat, tak e-mailovou podporu, jakož i rozsáhlou databázi znalostí plnou společných otázek a odpovědí.

Na straně cen věcí je ExpressVPN poněkud drahá, ale určitě dostanete to, za co platíte. Můžete také platit prostřednictvím bitcoinů, což je skvělá volba, pokud chcete zajistit maximální anonymitu údajů o předplatném.

Windscribe

Windscribe je náš výběr nejlepší bezplatné VPN. Jak můžete říci z naší recenze Windscribe, moc se nám to líbí, i když se tak docela nedostane do našeho seznamu nejlepších VPN obecně. Plán „pro“ nabízí 148 serverů v 62 různých zemích, ale pokud nechcete platit poplatek za předplatné, zbývá vám pouze 10 zemí, z nichž si můžete vybrat.

Seznam serverů WindScribe

To rozhodně není špatné pro bezplatnou síť VPN a 10 zemí zahrnuje sedm v Evropě (Francie, Nizozemsko, Norsko, Německo, Švýcarsko, Rumunsko a Velká Británie), jakož i Kanadu, USA a Hongkong.

Ačkoli to poskytuje dobré pokrytí v Evropě a Severní Americe, pro jiné kontinenty to trochu chybí. Plán „pro“ vám však poskytuje přístup do zbývajících 52 zemí. V opačném případě si můžete vytvořit svůj vlastní plán a platit $ 1 za místo měsíčně.

Program zdarma vás také omezuje na 2 GB dat za měsíc, což lze dále potvrdit e-mailem až na 10 GB. Neexistují však žádné omezení rychlosti a můžete k síti VPN připojit současně tolik zařízení, kolik chcete, a to i bez placení předplatného.

Pro šifrování používá Windscribe 256bitový AES, což je vynikající. VPN podporuje protokoly OpenVPN, IPSec, Stunnel a IKEv2, ale pokud chcete změnit své šifrování z výchozího, což je IKEv2, musíte nainstalovat stolní aplikaci. To je trochu problém, protože IKEv2 je často považován za proxy server a blokován mnoha webovými stránkami.

Systém R.O.B.E.R.T od Windscribe může blokovat nejrůznější prvky webových stránek, včetně malwaru, reklam, sledovačů, sociálních médií, porno, hazardní hry, další VPN, kryptominery, falešné zprávy a clickbait. Pokud však máte volný tarif, budete mít přístup pouze k blokování malwaru, protože zbývající jsou k dispozici pouze pro profesionální uživatele.

Blokátory ochrany osobních údajů proti větru

V rozšíření Chrome je integrováno několik funkcí ochrany osobních údajů, včetně několika blokátorů. Mohou blokovat reklamy, malware, sledovače, soubory cookie, obsah sociálních médií a oznámení. 

Kromě toho můžete provést blokování identifikace IP WebRTC IP pomocí VPN a dále chránit svou identitu tím, že napodobuje umístění GPS a čas vybraného proxy serveru a také rutinně střídá váš uživatelský agent, který vás chrání před otisky prstů..

Windscribe-Privacy-Other

Přestože Windscribe má přepínač zabíjení (nebo „bránu firewall“, jak se nazývá), nemůžete jej aktivovat z rozšíření prohlížeče, což znamená, že k tomu budete muset stáhnout samostatného klienta. Toto je společný vztah mezi všemi VPN v tomto seznamu, takže to není příliš překvapivé.

Díky vyhrazeným serverům Netflix Windscribe opravdu svítí, pokud jde o streamování videa obecně, a zvláště Netflix. Při připojení k Netflixu jsme se nesetkali s proxy serverem a VPN byla jedním z našich nejlepších tipů pro nejlepší VPN pro Netflix.

Bohužel neexistuje žádné oddělené tunelování, takže Windscribe je špatná volba, pokud potřebujete být schopni se současně připojit přes VPN a svého poskytovatele internetových služeb. To v kombinaci se špatnou latencí a rychlostí nahrávání znamená, že Windscribe skončí, protože naše číslo tři vybírá nejlepší VPN pro Chrome, nikoli vyšší v seznamu.

Další důvody, které se nám líbí Windscribe

Windscribe také nabízí vynikající zákaznickou podporu. Články pro kutily nabízené v centru nápovědy jsou skvělé a pomocník AI je překvapivě slušný. 

K dispozici je také vyhrazená subreddit s více než 10 000 odběrateli, což je skvělé, pokud potřebujete pomoc s konkrétním problémem. Nakonec se můžete také spojit prostřednictvím e-mailu a zákaznická podpora se k vám obvykle dostane během několika hodin až denně.

NordVPN

NordVPN je další vynikající poskytovatel VPN a v naší recenzi NordVPN získala skvělé skóre napříč všemi kategoriemi, kromě rychlosti. Jeho nekonzistentní rychlost ji však drží zpět, což je příčinou toho, že ztratila naše srovnání NordVPN vs. ExpressVPN.

Nord-Control-Panel

Přesto je to naše druhá oblíbená VPN a služba přichází s několika skvělými funkcemi. V samotném rozšíření můžete povolit CyberSec – funkci zabraňující malwaru a blokování reklam – a také blokování WebRTC.

Bohužel neexistuje dělené tunelování, a to ani u aplikace pro stolní počítače, ale existuje neobvyklá funkce zvaná „zabití aplikace“, která umožňuje určit, které aplikace by měly obejít přepínač zabíjení. To zcela nenahrazuje potřebu odděleného tunelování, ale umožňuje vám spustit zálohu, aniž byste se museli obávat, že bude zrušena v polovině.

Kromě přepínače kill vám stolní aplikace také umožňuje přístup ke speciálním serverům NordVPN. Patří mezi ně P2P servery, které jsou optimalizovány pro torrenting; cibulové servery, které se připojují prostřednictvím sítě Tor (přečtěte si naši recenzi Tor, kde je vysvětleno, co to je); a servery s dvojitým skokem, které přerušují vaše připojení na dvou místech, což zdvojnásobuje vaši bezpečnost.

Nastavení Nord-Security

Jak jsme stručně zmínili, rychlost NordVPN lze v nejlepším případě označit za nekonzistentní. I když je určitě možné dosáhnout dobré rychlosti, vyžaduje ruční testování serverů, aby se našel rychlý. 

Společnost NordVPN má obrovskou síť serverů s více než 5 000 servery v 62 různých zemích. Bohužel, jak jsme zmínili, doporučený serverový algoritmus je hrozný, takže obvykle musíte několik z nich vyzkoušet, než najdete optimální..

Seznam Nord-Server

Nalezení optimálního serveru pro streamování může být podobně obtížné, ale jakmile to uděláte, můžete streamovat z Netflixu, BBC iPlayeru, Hulu a Amazon Prime Video bez problémů.. 

Obrovským omezením rozšíření prohlížeče je, že si nemůžete vybrat konkrétní server, ke kterému se chcete připojit, protože máte pouze seznam zemí, nikoli samotné servery..

Stejně jako ExpressVPN je i NordVPN špičkovou VPN s celkem základním rozšířením Chrome. Skutečnost, že nemůžete vybrat konkrétní server přímo v rozšíření, je vážná chyba, a proto není služba VPN na tomto seznamu vyšší..

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Společnost NordVPN neuchovává absolutně žádné záznamy o vaší činnosti a shromažďuje pouze nepatrné množství osobních údajů pro účely platby. Chcete-li se stát ještě více anonymní, můžete platit pomocí bitcoinů a používat e-mail s vypalovačkou (i když k ověření musíte mít přístup).

Ceny jsou také vynikající, zejména pokud platíte předem za dva nebo tři roky. Také jsme zjistili, že zákaznická podpora je prvotřídní, přičemž live chat obvykle reaguje během několika minut. Můžete také kontaktovat NordVPN e-mailem a odpověď byste měli dostat do několika hodin.

Ukryj mě

Jak jsme popsali v naší recenzi Hide.me, tato VPN přichází s mnoha funkcemi zabalenými do její desktopové aplikace. Většina této funkce bohužel neexistuje v rozšíření Chrome, které ji posouvá na konec tohoto seznamu.

Při připojení přes Hide.me VPN je váš provoz chráněn pomocí 128bitového šifrování AES, ale pokud vám to nestačí, lze jej změnit na ještě bezpečnější 256bitový AES, což by trvalo miliardy let. prasknout hrubou silou.

Hide.me pro svůj protokol VPN nabízí pouze OpenVPN. I když v tomto ohledu rádi vidíme některé alternativy, OpenVPN je solidní výběr a skvělý protokol VPN. 

Je zahrnuto blokování WebRTC, což je plus. Ačkoli Hide.Me nepodporuje split tunneling, pro jeho aktivaci potřebujete specializovanou desktopovou aplikaci. Jak ale pravděpodobně můžete prozatím prozradit, toto omezení je dost standardní.

HideMe-Security-Settings

Ačkoli Hide.me vám poskytuje přístup k 55 serverům ve 34 zemích, když používáte stolní aplikaci, jste mnohem omezenější, pokud používáte pouze rozšíření Chrome. Ve skutečnosti se 55 zemí mění ve tři, přičemž servery jsou k dispozici pouze v Kanadě, Německu a Nizozemsku.

HideMe-Server-List

To v kombinaci se špatným výkonem při streamování z něj činí výběr podoblasti jako VPN pro Netflix nebo podobné streamingové služby a přesouvá Hide.me na konec tohoto seznamu..

Další důvody, které se nám líbí Hide.me

Můžete si vybrat mezi bezplatným a placeným programem a na rozdíl od mnoha sítí VPN je bezplatný tarif skutečně slušný. Pokud nezaplatíte, jste omezeni na jedno zařízení a 2 GB dat měsíčně, ale nedochází k škrcení, takže rychlost by neměla být problémem. Ačkoli Hide.me nepatří mezi nejrychlejší VPN, rozhodně to není ani pomalé.

A konečně, jak jsme se zabývali naší kontrolou, měli jsme vynikající zkušenosti s zákaznickou podporou společnosti. Podpora fakturace a prodeje je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu od vašeho e-mailového dotazu..

Závěrečné myšlenky

Tímto uzavíráme seznam nejlepších VPN pro Chrome. I když se určitě některé překrývají s naším seznamem nejlepších VPN, obecně existuje několik našich nejlepších tipů, pokud jde o jejich rozšíření prohlížeče,.

To je případ ExpressVPN a NordVPN, které jsou na prvním místě našeho seznamu nejlepších VPN, ale na druhém místě jsou na druhém a čtvrtém místě. Mezitím si soukromý přístup k internetu střílí na první místo seznamu díky jeho vynikajícímu rozšíření Chrome, které je plné nastavení, které můžete upravit. 

Windscribe se také daří dobře vzhledem k rozsáhlému nastavení ochrany soukromí v rozšíření. Nakonec skrývá Hide.me zadní část díky velmi omezené volbě serveru mimo jeho desktopovou aplikaci. 

Co si myslíte o našem hodnocení? Stýskalo se nám vaší oblíbené VPN? Pokud ano, dejte nám vědět v komentářích níže, který z nich a proč si myslíte, že si zaslouží místo na našem seznamu. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me