Nejlepší správce hesel 2020

Správci hesel jsou základními nástroji při ochraně před počítačovou kriminalitou. Tyto jednoduché softwarové aplikace fungují tak, že se vaše přihlašovací údaje ukládají do šifrované databáze a poté pomocí této databáze synchronizují vaše hesla mezi zařízeními. Správci hesel jsou základními předpoklady, ale to neznamená, že mezi nimi nejsou rozdíly.


V této příručce vycházíme z naší zkušenosti s kontrolou více než 20 správců hesel a prohlášením nejlepšího správce hesel. Máme 10 tipů, které stojí nad ostatními, z nichž každý udržuje vaše hesla v bezpečí. 

Budeme mluvit trochu o tom, proč se nám líbí každá možnost, ale pokud jeden vzbudí váš zájem, doporučujeme přečíst si naši úplnou recenzi. Na konci této příručky vám také odpovíme na některé běžné otázky a obavy týkající se správců hesel. 

Níže naleznete našich 10 nejlepších správců hesel. Chcete se podívat na celý seznam? Už jsme vás přikryli.

Nejlepší správci hesel pro rok 2020

  1. 1Password – Snadné použití, bezpečné a levné
  2. Dashlane – Drahé, ale nabité funkcemi
  3. Bitwarden – Levná alternativa s otevřeným zdrojovým kódem
  4. Zoho Vault – Ideální pro malé podniky
  5. Brankář – Správa hesel, šifrované zprávy a další
  6. RoboForm – Plněné až po okraj s nastavením
  7. LastPass – Zdarma a snadno použitelné
  8. Lepkavé heslo – Datum, ale nabité funkcemi
  9. OneLogin – Zabezpečit SSO a MFA pro podniky
  10. NordPass – Jednoduchý, levný správce hesel

1. Nejlepší správce hesel: 1Password 

1password-logo

V loňském roce jsme korunovali Dashlana jako našeho šampiona, ale od té doby byl dethronován 1Passwordem (více si přečtěte naše srovnání Dashlane vs 1Password). 1Password dělá vše za přiměřenou cenu, nabízí jedinečný model zabezpečení heslem a spoustu funkcí za rozumnou cenu 3 $ měsíčně. 

Kromě svého osobního plánu nabízí 1Password také vynikající rodinný plán, který získal první místo v našem nejlepším správci hesel pro rodinné příručky. 

Zejména rodinný plán vyniká výjimečnou snadností použití 1 hesla. Uživatelské rozhraní a rozšíření prohlížeče pracují společně, což vám umožní rychle zvládnout to, co potřebujete, ať už pomocí hesla na webu nebo vyplněním vaší adresy.

Pro základní a pokročilé řízení hesel není o mnoho lepší než 1 heslo. Přesto má jednu slabinu. I když je to levné, 1Password nenabízí bezplatný plán. Rozumíme rezervování neomezených hesel pro placenou možnost, ale omezená bezplatná verze s úložným prostorem pro 50 hesel by byla pěkná. 

Naštěstí je to kompenzováno vynikajícím testem 1 hesla. Pomocí 30denní zkušební verze můžete začít používat 1Password zdarma. Nejedná se o 30denní záruku vrácení peněz. Myslete na to – 1Password nabízí vrácení peněz pouze za určitých okolností, ale spíše celý měsíc služby zdarma. Další informace o tomto a další funkce 1Password najdete v naší recenzi 1Password.

2. Runner-Up: Dashlane

dashlane-logo

1Password možná odstranil Dashlana jako nejlepšího správce hesel do roku 2020, ale to nečiní Dashlaneho méně působivým. Dashlane je správce hesel pro někoho, kdo chce všechno. Ačkoli je to dražší než 1 klíčové slovo – a ostatně na zbytku trhu – přichází s dostatečným počtem dobrot pro zdůvodnění ceny. 

Od automatického měniče hesel po virtuální privátní síť až po ochranu před krádeží identity je Dashlane mnohem víc než jen správce hesel. Jedná se o kompletní sadu zabezpečení věnovanou ochraně vašich online účtů, soukromí a identity. Dashlane zahrnuje vše v jednom předplatném, s výjimkou zabezpečeného antiviru. 

Toto předplatné však namáhá vaši kreditní kartu. Základní předplatné společnosti Dashlane je 60 USD ročně, zatímco balíček all inclusive – který mimo jiné přidává ochranu před krádeží identity – stojí dvakrát tolik. Úsporou je, že Dashlane nabízí bezplatný plán, i když je omezen na 50 hesel. 

Funkce Dashlane jsou hlavním důvodem, proč platit více, ale základní správa hesel je také vynikající. Snadno použitelný a plynulý ve více prohlížečích, Dashlane se hladce integruje do vašich zvyklostí procházení. Další informace o našich zkušenostech s ním získáte v naší úplné recenzi Dashlane.

3. Nejlepší správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem: Bitwarden

bitwarden-logo

Zaokrouhlení našich tří nejlepších je Bitwarden, první a jediný plně otevřený zdrojový správce hesel v tomto seznamu. Přestože existují i ​​jiné možnosti open source – přečtěte si naši recenzi KeePassu – žádná z nich se nikde nedostane poblíž Bitwardenu. Přestože je Bitwarden zcela zdarma, cítí se jako komerční produkt. 

Začněme tím, co dostanete. Bitwarden zdarma zahrnuje úložiště pro neomezená hesla, synchronizaci mezi více zařízeními a omezené sdílení hesel. K dispozici je také placený plán, který provozuje pouhých 10 USD ročně a přidává některé další funkce. Platící uživatelé získají neomezené sdílení hesel, 1 GB šifrovaného úložiště souborů, další možnosti dvoufaktorové autentizace a prioritní zákaznický servis.

Bezplatná služba je součástí kurzu s nástroji s otevřeným zdrojovým kódem, obvykle proto, že obětujete pohodlí výrobků s komerčními ambicemi. To však neplatí pro Bitwarden. Je to šokující snadné použití, a pokud by tým požadoval pár dolarů za měsíc, neměli bychom netopýr. 

Ve srovnání s placeným správcem hesel je největší rozdíl v tom, že Bitwarden postrádá funkce (přečtěte si naše srovnání Bitwarden vs LastPass, abyste to viděli v akci). Přesto je pro základní správu hesel Bitwarden tou nejlepší volbou. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Bitwarden.

4. Nejlepší správce hesel pro malé firmy: Zoho Vault

zoho-logo

Zoho Vault je náš první vpád do širokého světa manažerů podnikových hesel. Přestože Zoho nabízí bezplatnou verzi trezoru pro osobní použití, nástroj je zaměřen výhradně na podniky. Toto zaměření se vyplatí také, když Vault vydělal vysoké hodnocení v našem nejlepším správci hesel pro malé obchodní průvodce. 

Zaměřují se však na malé podniky. Většina softwaru zaměřeného na podnikání je drahá, kompatibilní s funkcemi, které potřebuje pouze velké oblečení. Zoho přistupuje k trhu odlišně a nabízí více úrovní služeb, aby uspokojila jakýkoli rozpočet. 

Plány sahají od standardu, který běží méně než 1 $ na uživatele, až po Enterprise, který provozuje více než 6 $ na uživatele. Funkce se mezi těmito plány samozřejmě liší, ale pokud nepotřebujete věci, jako je například jednotné přihlášení (SSO) a oznámení událostí s heslem, můžete získat méně peněz. 

To, že Zoho Vault je levnější než jiní správci podnikových hesel, neznamená, že je méně podporován. Zoho nabízí vynikající podpůrné zdroje, od všeho od palubních průvodců pro nové uživatele až po průvodcovská praktická ukázka. Je dobré, že tyto zdroje podpory jsou také kolem; Sejf má několik docela pokročilých možností správy uživatelů a hesel.

Díky těmto pokročilým možnostem však může Vault pro osobní uživatele rychle přijít. Jsme rádi, že vidíme všechna nastavení pro firmy, přesto bychom však doporučili proti osobnímu plánu Vaultu zdarma. Více se o našich zkušenostech můžete dozvědět v naší recenzi Zoho Vault.

5. Strážce

logo strážce

Přestože je Keeper pátým místem, není Keeper žádným správcem hesel. Samotný nástroj je vynikající, s úžasně navrženým a snadno použitelným rozhraním a spoustou jedinečných funkcí. To znamená, že Keeperův rozsah služeb způsobuje, že se proces registrace cítí méně plynulý než naše ostatní možnosti. 

Je to kvůli různým doplňkům Keeperu. Základní správce hesel, Keeper, je jádrem vašeho bezpečnostního balíčku, ale můžete jej sestavit pomocí věcí jako KeeperChat a BreachWatch. Tyto doplňky stojí navíc a ačkoli základní cena Keeperu je dostatečně nízká – kolem 2,50 $ za měsíc – cena rychle narůstá se všemi doplňky. 

Stále však Keeper nikdy nedosáhl cen Dashlana. Z doplňků Keeperu je KeeperChat náš oblíbený. Jedná se o end-to-end šifrovanou aplikaci pro zasílání zpráv s dostatkem funkcí, díky nimž bude Facebook Messenger vypadat jako dětská hra. Kromě šifrování během přenosu zahrnuje KeeperChat také soukromou galerii médií, načasované samodestrukující zprávy a zasílání zpráv.

BreachWatch je méně působivý, jednoduše skenuje temný web, zda neobsahuje kompromitované záznamy, které odpovídají vašim informacím (naše výběry pro nejlepší ochranu před krádeží identity vykonávají lepší práci). Přesto celý balíček stojí méně než 5 $ měsíčně, což ve srovnání s možnostmi, jako je Dashlane, není tak špatné. Informace o tom, jak začít, naleznete v naší recenzi Keeper.

6. RoboForm

roboform-logo

RoboForm není nijak zvlášť působivý správce hesel, má poněkud datované rozhraní a nic víc než standardní zabezpečení. Je to však levné a je v něm spousta nastavení, která vám umožní přizpůsobit prostředí správy hesel. Ačkoli to není nejlepší nástroj pro každého, pro některé je to nepostradatelné. 

Počínaje cenou, RoboForm provozuje 24 $ ročně, což z něj činí jeden z nejlevnějších správců hesel. Můžete ušetřit ještě více tím, že se přihlásíte na delší dobu; RoboForm nabízí jedno, tří a pětileté trvání. 

RoboForm dále zahrnuje bezplatný plán, který obsahuje úder s neomezeným úložištěm hesel a podporu pro Android a iOS. Nezahrnuje však synchronizaci mezi více zařízeními. 

Naštěstí mají bezplatní uživatelé stále přístup k mnoha možnostem RoboForm. To zahrnuje správu pouze pro místní uživatele, pokud máte obavy o synchronizaci v cloudu, automatické vyplňování v aplikacích Windows a další. Bezplatní uživatelé v zásadě používají RoboForm 7 bez synchronizace s více zařízeními, zatímco platící uživatelé mají přístup k funkcím RoboForm 8. 

V poslední verzi jsou některé dobroty, z nichž nejdůležitější je bezpečné sdílení hesel (můžete sdílet i celé složky). Celkově je RoboForm v možnostech přizpůsobení hustý, což je pro některé skvělé. Pro ostatní to však bude příliš mnoho. Zjistíte-li, že je to pro vás ten pravý nástroj, přečtěte si naši úplnou recenzi RoboForm.

7. Nejlepší správce hesel zdarma: LastPass

lastpass-logo

LastPass může být nejpopulárnějším správcem hesel tam, s více než 16 miliony předplatitelů, jak před dvěma lety. Je snadné pochopit, proč také. LastPass je snadno nejlepším správcem hesel v okolí, nabízí neomezená hesla a synchronizaci mezi více zařízeními, aniž by utrácel desetník. 

Plán zdarma je omezen několika způsoby – například můžete sdílet záznamy pouze s jedním dalším uživatelem – ale z velké části je to plný zážitek z LastPass. V důsledku toho se předplatné Premium 3 $ za měsíc necítí velmi prémiové. Přidává funkce, jako je sdílení jednoho typu a podpora priorit, ale tyto funkce neodůvodňují dodatečné náklady. 

Přestože synchronizace mezi více zařízeními je klíčovou funkcí, díky které je LastPass tak působivý na volném konci věcí, nebylo by naše 10 nejlepších, pokud by bylo obtížné používat. Jako jeden z nejpopulárnějších správců hesel v okolí by mělo přijít jako malé překvapení, že LastPass se snadno používá, od rozšíření prohlížeče až po úplné uživatelské rozhraní.. 

LastPass je navíc založen výhradně ve vašem prohlížeči. Ačkoli to znamená, že přístup offline není možný, také to znamená, že můžete vidět svá hesla kdekoli. I když jste na počítači, který není váš, můžete se přihlásit a přistupovat k heslům bez nutnosti instalace aplikace. Další informace o tom, jak LastPass funguje v praxi, najdete v naší recenzi LastPass. 

8. Lepivé heslo

sticky-password-logo

Sticky Password je zde oblíbené na Cloudwards.net, a pokud by to nebylo pro jeho hojně zastaralou aplikaci, zařadilo by se na začátek našeho seznamu. Pokud však dokážete projít designem, najdete vynikajícího správce hesel. Sticky Password má vynikající zabezpečení, spoustu funkcí a nízkou cenu. 

K dispozici je bezplatná verze, která zahrnuje neomezené úložiště a plný přístup k rozšíření prohlížeče. Sticky Password navíc nabízí placené předplatné za 30 $ ročně, což mimo jiné přidává synchronizaci mezi více zařízeními a cloudovou zálohu. To je standard pro ostatní nástroje, ale Sticky Password jde o krok dále a nabízí celoživotní přístup k jeho nástroji za paušální poplatek 199 $. 

Celoživotní předplatné není nijak omezeno – na rozdíl od „celoživotní“ možnosti PureVPN – a nabízí všechny budoucí aktualizace zdarma. Pravděpodobně budete muset chvíli počkat, než některá z těchto aktualizací přesune uživatelské rozhraní moderním směrem. V posledních několika letech udržuje Sticky Password stejnou aplikaci Windows, která vypadá, jako by byla vytržena přímo z doby Vista.. 

Snadné použití není problém – obejít Sticky Password je dostatečně jednoduché – ale očekáváme více, až budou na stole možnosti jako 1Password a Dashlane. Přesto je Sticky Password spolehlivou volbou pro ty, kteří se mohou dívat za své staré citlivosti. O našich zkušenostech s ním si můžete přečíst v naší recenzi Sticky Password. 

9. OneLogin

one-login-logo

OneLogin není správcem hesel jako takovým, nýbrž spíše firmou pro jednotné přihlášení (SSO) a vícefaktorovou autentizaci (MFA). Namísto zadávání hesel a jejich automatického vyplňování při přistání na webové stránce spravuje OneLogin pověření podporovaných služeb a umožňuje vám tato pověření rozdělit mezi své zaměstnance.. 

Zní to podobně jako správa hesel a je to, i když to zcela neodpovídá naší definici „správce hesel“. S tímto odlišným přístupem je však OneLogin schopen administrátorům nabídnout větší rozsah funkcí. Můžete automatizovat uživatelské procesy, zvolit, kdo má k čemu přístup (na úrovni skupiny nebo uživatele) a zobrazit protokoly využití. 

OneLogin si však přichází s MFA sám. Na rozdíl od standardní dvoufaktorové autentizace používá MFA řadu faktorů k určení, zda je pokus o přihlášení legitimní nebo ne. Pro OneLogin to přichází ve formě autentizace pomocí Vigilance AI a SmartFactor. Mezi těmito dvěma používá OneLogin například denní čas, IP adresu a síť k určení, zda je pokus o přihlášení skutečný. 

Tyto nástroje se učí na základě toho, jak je vaše firma používá, a na vašich vlastních pravidlech zabezpečení, takže AI můžete vždy upravit, pokud blokuje příliš mnoho nebo příliš málo. OneLogin nemusí být pro jednotlivé uživatele, ale je to vynikající nástroj pro firmy, zejména pro ty, které potřebují spravovat desítky uživatelů. Další informace o tom, jak začít, naleznete v naší recenzi OneLogin.

10. NordPass

nordpass-logo

NordPass pochází od Tefincomu, stejné společnosti za společností NordVPN a nedávno vydané společnosti NordLocker (přečtěte si naši recenzi NordVPN a recenzi NordLocker). Nejedná se pouze o správce hesel s otočeným VPN. TunnelBear následuje jeho správce hesel RememBear. Přesto je to nejlepší. 

To je relativní tvrzení, vzhledem k tomu, že NordPass nedosahuje téměř 1Password nebo Dashlane, ale je to solidní nástroj sám o sobě. Je to hlavně proto, že je to levné. NordPass provozuje pouze 2,49 $ měsíčně, což je přibližně 30 USD ročně. K dispozici je také bezplatný plán, který zahrnuje neomezené úložiště, i když mu chybí synchronizace mezi více zařízeními. 

Největším problémem společnosti NordPass je nedostatek funkcí. Místní aplikace podporuje import hesel a rozšíření prohlížeče může s generátorem hesel navrhnout silné heslo, ale vzhledem k aktuálnímu prostředí správce hesel to nestačí.. 

Přesto je NordPass bezpečný a snadno použitelný, nabootuje. Určitě existují lepší možnosti, zejména pokud platíte. Pokud však zjistíte, že s vámi NordPass žije, není důvod jej nepoužívat. O naší plné zkušenosti se můžete dočíst v naší recenzi společnosti NordPass.

Výběr nejlepších správců hesel

Při výběru správce hesel je třeba zvážit mnoho, přestože samotné nástroje jsou poměrně snadno srozumitelné. Především však je bezpečnost. Když to přijde na to, žádné množství funkcí nebo chytrý design uživatelského rozhraní nemůže uložit nástroj, který nemůže udržet vaše přihlášení v bezpečí. Tam jsme začali. 

Při posuzování bezpečnosti hledáme dvě věci: model nulových znalostí a prvotřídní šifrování. V první části se dostaneme k prvnímu. Ten přichází ve formě AES-256. Je také důležité, aby správce hesel šifroval vaše data v klidu i během přenosu. 

Naštěstí je seznam správců hesel, kteří dodržují spolehlivé bezpečnostní postupy, dlouhý (pokračujte, je to nástroj kybernetické bezpečnosti). Kromě toho jsou důležité ceny a funkce. Spojíme je dohromady, protože mezi nimi často dochází ke kompromisu. Například, Dashlane má více funkcí než kterýkoli jiný správce hesel. Je také dražší než kterýkoli jiný správce hesel.

dashlane-review-password-health

Seznam se zúží, ale naše hodnocení se utváří pouze tehdy, když se na otázku objeví snadné použití. Při hodnocení správce hesel nakupujeme předplatné a stahujeme aplikaci, stejně jako kdokoli jiný. Tímto způsobem můžeme získat představu o tom, jak samotná aplikace funguje, a také o procesu registrace. 

Existují i ​​další různé obavy, například podpora platformy. Hledáme podporu pro Windows, MacOS, Android, iOS a pokud možno i Linux. 

Co je správce hesel?

Správce hesel je nástroj určený ke správě hesel. Vzhledem k obrovskému počtu online účtů, které většina lidí udržuje, je obtížné – ne-li nemožné – používat při nastavování hesla nejlepší bezpečnostní postupy. Většina lidí používá stejné heslo napříč účty a toto heslo je samo o sobě slabé. 

dashlane-review-autofill

Účel správce hesel je dvojí: usnadnit a zabezpečit vaše prohlížení. Počínaje prvním z nich mohou správci hesel automaticky vyplnit vaše přihlašovací údaje, když přistoupíte na web. To znamená, že nemusíte být přihlášeni ke svým nejčastěji používaným webům a že můžete rychle vstoupit jen zřídka. 

Zabezpečení je však hlavním účelem správce hesel. Uložením přihlašovacích údajů vám správce hesel umožňuje používat dlouhá, náhodně vygenerovaná hesla napříč vašimi účty. 

Protože si tato hesla nemusíte pamatovat, můžete pro každý ze svých online účtů použít jiné heslo. To znamená, že i když je jeden z vašich účtů napaden hackery, ostatní jsou stále v bezpečí.

Jak funguje Správce hesel?

Přestože se konkrétní správci hesel liší v tom, jak fungují, je obecná zásada stejná. Správce hesel ukládá vaše přihlašovací údaje do šifrované databáze v cloudu. Jediným způsobem, jak dešifrovat tuto databázi, je hlavní heslo, které správce hesel obvykle nikdy nevidí ani neukládá. 

lastpass-review-trezoru

S odemknutou databází může správce hesel spustit příkaz, který automaticky vyplní přihlášení, kdykoli zjistí správné pole. Kromě automatického vyplňování může většina správců hesel zaznamenávat přihlášení také při registraci na nový web a generovat zabezpečená hesla. 

Kromě vyplňování dat a nabídky šifrovaného úložiště jsou manažeři hesel užiteční také pro synchronizaci více zařízení. Protože je vaše šifrovaná databáze uložena v cloudu, všechna vaše zařízení mohou tato data stahovat a používat, pokud zadáte hlavní heslo. 

V praxi to znamená, že budete mít přístup ke všem svým přihlašovacím údajům na všech svých zařízeních a budete moci do nich vstoupit pouhým kliknutím. 

Jak bezpečné jsou správci hesel?

Protože většina správců hesel sídlí v cloudu – přečtěte si recenzi Steganos Password Manager, která není správná – bezpečnost představuje zásadní problém. Přestože máme otázky týkající se zabezpečení určitých správců hesel, všechny výše uvedené možnosti zajistí vaše přihlášení.

lastpass-review-security-challenge

To je díky modelu nulových znalostí, který většina správců hesel používá. Stručně řečeno, tento bezpečnostní model je často využíván cloudovými službami jako forma ochrany poskytovatele. Myšlenka je taková, že poskytovatel služeb nemá přístup ke kritickým informacím potřebným k odemčení vašeho účtu, a proto nemůže vidět žádná z vašich dat ve formátu prostého textu. 

U správců hesel je toto vaše hlavní heslo. Téměř ve všech případech znáte pouze hlavní heslo, což znamená, že služba, kterou používáte, nemůže vaše hesla dešifrovat. V důsledku toho to také znamená, že hackeři nemohou dešifrovat vaše hesla v případě, že služba, kterou používáte, utrpí narušení dat. 

Jednoduše řečeno, správce hesel nemá nástroje pro dešifrování hesel, a proto ani potenciální útočníci nebudou. V kombinaci s prvotřídním šifrováním umožňuje model s nulovými znalostmi téměř nemožné kompromitovat vaše přihlášení. Téměř všichni renomovaní správci hesel se používají bezpečně a našich 10 nejlepších je zcela jistě bezpečné.

Jak bezpečný je Google Password Manager? 

V technické dokumentaci, která popisuje bezpečnostní architekturu správce hesel Google, není nic. Jednoduše nevíme, jestli je bezpečné jej používat na technické úrovni, takže raději než pokusit se odsoudit to na této frontě, nabízíme několik důvodů, proč by mohla být třetí strana bezpečnější. 

Obava týkající se správce hesel Google spočívá v tom, že je svázán s vaším účtem Google. Pokud někdo získá přístup k vašemu účtu Google, bude mít přístup ke všem vašim heslům. Ačkoli to platí pro všechny správce hesel, váš účet Google může být citlivější. 

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, je váš účet Google automaticky přihlášen do prohlížeče Chrome, takže si můžete prohlížet své záložky a historii bez ohledu na to, jaké zařízení používáte. To také znamená, že vaše hesla jsou již odemčena. Pokud má někdo přístup k vašemu prohlížeči, může přistupovat k vašim heslům. 

Na druhé straně mají správci hesel často funkce automatického vypršení časového limitu, které vás přibližně za hodinu odhlásí z vašeho účtu. V takovém případě by útočník nemohl vidět vaše hesla, i kdyby měl přístup k vašemu prohlížeči. 

Mimo zabezpečení existují další nedostatky správce hesel Google. Funguje to pouze s prohlížečem Chrome, takže místní automatické vyplňování není možné a použití v různých prohlížečích není vyloučeno. Kromě toho můžete v Chromu ukládat pouze hesla, kreditní karty a adresy. Zabezpečené poznámky a podobně jsou funkce pro správce hesel třetích stran. 

Co je nejjednodušší správce hesel k použití? 

1prostory pro kontrolu hesel

1Password je nejjednodušší správce hesel, který lze použít. Přestože možnosti jako LastPass a Dashlane dávají 1Passwordu peníze za peníze, netestovali jsme nástroj s větší tekutinou než naše špičková služba. Je to proto, že 1Password zaujímá poněkud odlišný přístup, a ačkoli se to nemusí zdát jako moc, činí to rozdíl. 

Klíčovým rozdílem je, že 1Password podporuje neomezený počet úschoven. Většina správců hesel, včetně hesla 1Password, má nějakou formu organizace, ale žádný z nich vám neumožňuje uspořádat vaše záznamy do samostatných úschoven.. 

Díky podpoře vlastních položek a vynikajících rozšíření prohlížeče je 1Password nejsnadnějším správcem hesel.

Co je nejbezpečnější správce hesel?

dashlane-review-identity-dashboard

Ačkoli 1Password je více než schopen udržet vaše přihlašovací údaje v bezpečí, budeme Dashlaneovi přikývnout, pokud jde o zabezpečení vašich hesel. Samozřejmě je vše zamčené za vaším hlavním heslem, ale za scénami s Dashlaneem se děje spousta zajímavých technologií. 

Když do svého účtu přidáte zařízení, vygeneruje Dashlane klíč zařízení. Toto je spolu s vaším hlavním heslem nutné k odemknutí vašeho trezoru. Klíč je generován pomocí hardwarových a softwarových charakteristik vašeho stroje a 38 náhodných znaků, díky čemuž je jedinečný pro konkrétní zařízení, které používáte. 

Tento model je na místě, takže Dashlane může provádět odvození dvou tajných klíčů. Aby bylo možné odemknout váš účet, většina nástrojů odvozuje klíč z hlavního hesla a používá jej k ověření. U systému Dashlane je však klíč odvozen od klíče zařízení a hlavního hesla, které je ze své podstaty bezpečnější. 

1Password má také model se dvěma tajnými klíči, i když Dashlane používá modernější funkci odvozování klíčů. Váš klíč je generován pomocí Argon2d a 32-bytové soli, což je nejlepší z nejlepších právě teď.

Závěrečné myšlenky

S tolika dostupnými možnostmi může být obtížné vybrat nástroj pro správu hesel, který nejen zajistí vaše přihlášení, ale také zpříjemní vaše prohlížení. Pro nás je špičková služba bezpochyby 1Password, i když má tvrdou konkurenci ve formě Bitwarden a Dashlane.  

1Password je nejvyváženější ze tří, s rozumnou cenovkou a velkorysým seznamem funkcí. Bitwarden má méně funkcí, i když je zdarma nebo, pokud platíte, velmi levné, zatímco Dashlane má více funkcí, ale vyžaduje vyšší poplatek. 

Naštěstí můžete vyzkoušet všechny tři. 1Password nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi, Bitwarden je zcela zdarma a Dashlane má bezplatný plán omezený na 50 záznamů. 

Souhlasíte s tím, že 1Password je nejlepší volbou? Změnili byste něco o našich žebříčcích? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

1Password Logo

1Password Review

Začíná od 299 $ měsíčně
Všechny plány

Navštivte 1Password

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me