Nejlepší rozšíření zabezpečení prohlížeče: Surf Secure v roce 2020

V dnešní době přichází mnoho prohlížečů s knihovnami rozšíření nebo pluginů, které si můžete nainstalovat v horní části výchozí aplikace. Velikost těchto knihoven se značně liší, ale největší zdaleka je Chrome. Do prohlížeče Google Chrome můžete přidat doplňky, které plní různé úkoly, ale v tomto článku se zaměříme konkrétně na nejlepší rozšíření zabezpečení prohlížeče.


Je to proto, že Chrome (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Google Chrome) je zdaleka nejoblíbenější prohlížeč na světě. Někde mezi 45 a 70 procenty uživatelů stolních počítačů upřednostňuje Chrome, v závislosti na zdroji, ze kterého získáváte své statistiky.

Kromě toho jsou rozšíření Chrome celkově kompatibilní s několika dalšími prohlížeči založenými na Chromiu, včetně Brave, Vivaldi a Opera..

Z tohoto důvodu se tento článek zaměří převážně na nejlepší pluginy Google Chrome. Ačkoli jsou všechna rozšíření z Internetového obchodu Chrome kompatibilní se samotným prohlížečem Chrome, je jedno, zda fungují s prohlížeči odvozeným od prohlížeče Chromium (přečtěte si naši recenzi v Chromiu), ale je více zasaženo. Obecně je jediným způsobem, jak zjistit, zda to funguje, je vyzkoušet to, co jsme udělali.

Co dělá nejlepší rozšíření zabezpečení webového prohlížeče?

To je těžká otázka, protože zabezpečení je široká kategorie, která pokrývá všechny druhy rozšíření. Blokátory reklam jsou pravděpodobně nejdůležitější, protože reklamy jsou běžným vektorem malwaru a blokování reklam obvykle vykonává další funkce zabezpečení a ochrany soukromí, jako je blokování skriptů a ochrana sledování.

Ačkoli některé prohlížeče mají tuto vestavěnou funkci (jak můžete vidět na našem nejbezpečnějším žebříčku webového prohlížeče), obvykle nejsou tak dobré jako vyhrazená rozšíření.

Blokovač reklam

Když už mluvíme o soukromí, je důležité odlišit tento koncept od pojmu bezpečnost. I když se mohou zdát na povrchu podobné, obě jsou často – ale ne vždy – v přímém vzájemném rozporu, protože lepší zabezpečení často znamená ztrátu soukromí. 

V tomto článku se tedy zaměříme čistě na bezpečnostní prvky, které vylučují některá oblíbená rozšíření ochrany osobních údajů, jako je Ghostery nebo Privacy Badger.

Správci hesel jsou dalším druhem rozšíření, které je pro zabezpečení neuvěřitelně užitečné. Zatímco většina prohlížečů chrání uložená hesla pomocí systémových údajů nebo hlavního hesla, není to vhodná náhrada za vyhrazeného správce hesel..

Kromě toho vám správci hesel také umožňují vytvářet neuvěřitelně složitá hesla, která se liší pro každý web, aniž byste se museli obávat, že si je všechny pamatujete..

Správce hesel

Rozdíl mezi HTTP a HTTPS je další základní koncept zabezpečení prohlížeče. Na rozdíl od HTTPS nejsou standardní připojení HTTP šifrována, což znamená, že váš provoz při procházení lze manipulovat nejrůznějšími způsoby, od jednoduchého sběru dat až po injektování malwaru přímo do kódu. Rozšíření, která nutí webové stránky k výchozímu nastavení HTTPS, jsou tedy nesmírně užitečná.

HTTP-vs-HTTPS

Většina prohlížečů v těchto dnech přichází s možností blokovat JavaScript. Výchozí možnost blokování skriptů však obvykle není velmi flexibilní a obvykle je to vše nebo nic, místo aby vám poskytla podrobnější kontrolu nad tím, jaké druhy skriptů chcete povolit. Z tohoto důvodu se důrazně doporučuje instalace vyhrazeného blokátoru skriptů.

Blokování skriptů

Mnoho prohlížečů používá zabezpečené databáze procházení – například Bezpečné prohlížení Google -, aby vás zablokoval v přístupu k škodlivým webům, které mohou infikovat váš počítač malwarem nebo nalákat do phishingových programů..

Pokud však chcete získat další ochranu, budete chtít hledat antivirový software, který nabízí rozšíření, protože vám pomůže ještě lépe zajistit bezpečnost před tím, co se skrývá v temných rozích internetu.

Databáze SafeBrowsing

Nakonec instalace rozšíření VPN výrazně zvyšuje vaši bezpečnost při procházení webu. Kromě anonymity, kterou VPN uděluje, také šifruje váš provoz, což vás chrání před vstřikováním škodlivého softwaru a dalším počítačovým trestným činem.. 

VPN

Vzhledem k všem možnostem skvělého rozšíření VPN pro Chrome však tyto pokrýváme samostatně v našem nejlepším žebříčku VPN pro Chrome.

uBlock Původ

uBlock Origin je blokátor reklam a v tom vynikající. Je to jeho hlavní úkol – blokování reklam – úžasně a poskytuje vám celou řadu dalších bezpečnostních funkcí, k zavedení. Můžete například nastavit blokování skriptů, vyskakovacích oken, vzdáleně načtených písem a prvků velkých médií, jako jsou videa.

uBlock-Settings

Ve výchozím nastavení uBlock Origin přichází s tisíci předdefinovaných pravidel a filtrů, které blokují cokoli od reklam na škodlivé weby, otravné prvky webových stránek, sledovače a další. Můžete si také nastavit vlastní filtry, které vám poskytují velkou míru kontroly.

uBlock-Filters

Kromě prohlížečů Google Chrome a Chromium je uBlock Origin kompatibilní se všemi ostatními prohlížeči založenými na prohlížeči Chromium, konkrétně Opera, Vivaldi a Brave (přečtěte si naši statečnou recenzi). 

Je třeba poznamenat, že doplněk se v roce 2015 rozvětvil do dvou samostatných aplikací s názvem uBlock a uBlock Origin a první z nich není nikde tak dobrý jako druhý.

LastPass

Přestože DashLane byl vítězem v našem srovnání Dashlane vs. LastPass a je naším výběrem pro nejlepšího správce hesel, končí zde v čestných uznáních, zatímco LastPass má místo na hlavním seznamu.

Ačkoli se to může na první pohled zdát nekonzistentní, v tomto článku se zabýváme výhradně rozšířením prohlížeče a ignorováním nativních aplikací pro stolní počítače. Protože LastPass ve skutečnosti nenabízí samostatnou stolní aplikaci, znamená to, že všechny jeho funkce jsou součástí rozšíření Chrome.

Last-Pass-Homepage

LastPass je vynikající správce hesel s velkým plánem zdarma, jak jsme se zabývali naší recenzí LastPass. Správce hesel je kromě prohlížečů Google k dispozici také v prohlížečích Brave, Vivaldi a Opera (přečtěte si naši recenzi Opera), ale již uložená hesla nemůžete importovat z Brave nebo Vivaldi..

Naproti tomu použití LastPass v prohlížeči Chrome nebo Opera umožňuje importovat stávající hesla, aniž byste je museli nejprve ručně exportovat.

LastPass-Import

Kromě sledování všech vašich hesel, LastPass také umožňuje bezpečně ukládat poznámky, platební karty, bankovní účty a adresy. Všechny tyto položky najdete ve vašem trezoru a LastPass vám také umožňuje vytvářet složky k jejich uspořádání. 

Ke každé položce můžete přidat přílohy, a přestože jsou přihlašovací údaje vždy chráněny hlavním heslem, můžete tuto možnost zapnout a vypnout pro jiné typy položek..

K dispozici je vestavěný generátor hesel, který vytváří jedinečná zabezpečená hesla pro každou novou službu nebo web, pro který se zaregistrujete. Generátor vám poskytne několik nastavení, která můžete upravit, nechat nastavit maximální délku a to, zda zahrnout čísla, symboly a velká písmena, stejně jako nastavení, aby bylo heslo snadno čitelné nebo snadno vyslovitelné.

Centrum sdílení sdílených dat

Centrum sdílení můžete také použít ke sdílení poznámek nebo poskytnout někomu jinému přístup k jednomu z vašich účtů, aniž byste jim museli dát skutečné heslo. Pro přístup k této funkci se bohužel musíte přihlásit k odběru plánu „prémie“ nebo „rodiny“.

HTTPS všude

HTTPS Everywhere je jednoduché rozšíření zabezpečení, které dělá přesně to, co říká na plechovce. Kdykoli se připojíte k webu pomocí nezabezpečeného připojení – tj. Běžného protokolu HTTP – rozšíření zkontroluje, zda web nabízí připojení HTTPS, a vynutí jej místo toho, aby jej používal..

Zatímco mnoho webů nyní standardně nastavuje HTTPS, stále existuje překvapivé množství z nich, které tomu tak není. Jak jsme již dříve zmínili v tomto článku, používáte-li běžné připojení HTTP, váš provoz je zranitelný vůči nejrůznějším manipulacím, od jednoduchého odposlechu až po doručení malwaru do vašeho zařízení..

HTTPS - všude

Přestože vám HTTPS Everywhere nepomůže u webů, které vůbec nenabízejí zabezpečená připojení, je to stále vzácnější. Pokud však chcete další zabezpečení, můžete také povolit „šifrování všech webů“, které automaticky zablokují všechny nezašifrované požadavky do vašeho prohlížeče.. 

Rozšíření je předinstalované s mnoha populárními prohlížeči, jako jsou Brave a Tenta (přečtěte si naši recenzi Tenta) a verze dostupná v Google Chrome Store je kompatibilní s Opera a Vivaldi, stejně jako se standardním prohlížečem Chrome a Chromium.

NoScript

NoScript je další jednoduché rozšíření, které výrazně zvyšuje vaši bezpečnost při procházení. Přestože jeho hlavním účelem je jednoduše zablokovat spuštění JavaScriptu na webových stránkách, je to něco, co v současné době většina prohlížečů nativně nabízí. 

NoScript vám však dává mnohem větší kontrolu nad blokováním než vestavěné nastavení obecně, a proto je velmi užitečné.

Rozšíření nastavuje tři kategorie: výchozí, důvěryhodné a nedůvěryhodné. Pro každý z nich si můžete vybrat, které prvky chcete blokovat, včetně skriptů, objektů, médií, rámců, které zobrazují další webové stránky, vzdálená písma, prvky WebGL a požadavky na API třetích stran. 

Pokud sami nenastavíte oprávnění pro web, většina webů spadá pod „výchozí“, což blokuje vše kromě rámců a vzdálených API.

NoScript-Blockable-Elements

Seznam webových stránek je automaticky zařazen do kategorie „důvěryhodné“, pro které není nic blokováno. Nakonec můžete ručně přidat weby do nedůvěryhodné kategorie, která ve výchozím nastavení blokuje vše uvedené výše. Přesně to, co je v těchto kategoriích blokováno, může být samozřejmě vylepšeno a změněno, což vám dává velkou přímou kontrolu nad procesem.

Kategorie NoScript

NoScript je kompatibilní se všemi prohlížeči Chromium, na kterém jsme ho testovali, samozřejmě včetně Google Chrome a Chromium, ale také Brave, Opera a Vivaldi (přečtěte si naši recenzi Vivaldi).

Avast Online Security

I když byste měli určitě mít nainstalovaný jeden z nejlepších antivirových programů, abyste se ujistili, že je vaše zařízení chráněno, pokud vše, co s počítačem děláte, je procházení Internetu, rozšíření antivirového programu povede dlouhou cestu k zajištění bezpečnosti..

Ovládací panel Avast

Malware, phishingové programy a další počítačová trestná činnost jsou všechna rizika, kterým čelíme při přechodu do režimu online, a přestože většina prohlížečů má databáze bezpečného prohlížení, tato vždy nestačí. 

Avast Online Security prohledá vaše výsledky vyhledávání a navštívené weby, zda neobsahují malware, a pak vás upozorní. Při vyhledávání je každý výsledek označen ikonou, která uživatelům sdělí, zda webová stránka, na kterou odkazuje, je bezpečná nebo ne.

Výsledky vyhledávání Avast

Pokud se pokusíte navštívit web s malwarem vloženým do jeho kódu, Avast zablokuje vaši žádost a informuje vás, že web, který se pokoušíte navštívit, je nebezpečný, a ušetří vám tak potenciální malwarovou infekci vašeho zařízení. 

Pokud chcete potlačit úsudek rozšíření (i když proti němu nedoporučujeme), můžete mu sdělit, aby důvěřoval konkrétním webům nebo doménám a obcházel blok.

Blok Avast-Website-Block

Avast také blokuje sledovače, což je pěkný bonus k ochraně soukromí, i když to opravdu neovlivní vaši bezpečnost. Během testování jsme dostali Avast do práce se všemi třemi prohlížeči založenými na Chromiu s lehkostí, což nevyžadovalo více nastavení, než tomu bylo pro Google Chrome nebo Chromium.

Přestože jsme jej nepovažovali za jeden z nejbezpečnějších antivirových programů, Avast také nabízí tradiční antivirový program pro vaši plochu, o kterém se můžete dozvědět více v naší recenzi Avast Pro.

Čestná uznání

Pokud nainstalujete všech pět – nebo dokonce jen pár – výše uvedených rozšíření, bude vaše bezpečnost ve většině případů dostatečně silná. Pokud se vám však nelíbí naše doporučení ohledně nejlepších rozšíření zabezpečení pro Chrome, sestavili jsme několik čestných uznání, která mohou sloužit jako naprosto adekvátní alternativy..

Dashlane

Navzdory tomu, že jsme naším nejlepším výběrem pro nejlepšího správce hesel, postrádá rozšíření Dashlane pro Chrome mnoho pokročilých funkcí, které mu umožnily dostat se na vrchol žebříčku našeho správce hesel.. 

Například je třeba ručně exportovat a importovat hesla již uložená v prohlížeči Chrome (pro které můžete postupovat podle našeho průvodce o tom, jak exportovat a importovat záložky Chrome).

Dashlane-Homepage

To znamená, že Dashlane je stále vynikajícím rozšířením zabezpečení a snadno plní všechny úkoly, které od správce hesel očekáváte, a je kompatibilní se všemi prohlížeči Chromium, na kterých jsme je testovali (Vivaldi, Brave a Opera). Jako vždy, podívejte se na naši Dashlane recenzi pro úplný obrázek.

AdBlock Plus

AdBlock Plus je nejoblíbenější rozšíření pro blokování reklam pro prohlížeče Chromium, a přestože jsme jej nezahrnovali do našich pěti nejlepších, je pro tento úkol stále slušná volba. 

Hlavním problémem AdBlock Plus je to, že neblokuje všechny reklamy, protože některé společnosti jim platí poplatek za whitelist jejich reklam. To je docela vážný problém, protože jediným důvodem, proč kdokoli instaluje rozšíření, je zablokovat reklamy.

Ovládací panel AdBlock-Plus

AdBlock Plus také obsahuje méně vestavěných seznamů filtrů než uBlock Origin a také méně možností a nastavení. Používání uživatelského rozhraní je však výrazně snazší, což je jeho jediná výhoda. Stejně jako uBlock Origin je AdBlock Plus kompatibilní s Brave, Opera a Vivaldi.

ScriptSafe

ScriptSafe je alternativní skriptovací skript pro NoScript. Ačkoli to umožňuje hodně stejné funkce – například seskupování webových stránek do různých úrovní důvěryhodnosti s různým nastavením – zjistili jsme, že v našich testech nebylo tak účinné blokovat různé prvky webových stránek, jako byl NoScript.. 

To znamená, že je to stále dokonale slušná volba pro blokování skriptů a přichází s příjemnějším uživatelským rozhraním pro zavedení.

Bezpečné skriptování

Stejně jako všechna rozšíření uvedená v tomto článku je ScriptSafe kompatibilní s Brave, Opera a Vivaldi, kromě výchozího prohlížeče Chrome a Chromium.

Závěrečné myšlenky

Tím jsme uzavřeli náš seznam nejlepších bezpečnostních rozšíření. Protože pojem „rozšíření zabezpečení“ pokrývá tolik různých věcí, nemusí být těchto pět možností nutně v pořádku, protože všechny plní různé role.

Jejich objednávka je však založena na tom, jak důležité jsou pro bezpečnost, přičemž dva nejdůležitější jsou blokovač reklam a správce hesel.. 

Na konci dne, pokud právě instalujete jedno rozšíření zabezpečení, mělo by to rozhodně být blokování reklam, protože funkce obsažené v něčem, jako je uBlock Origin, povedou dlouhou cestu k zajištění ochrany při prohlížení. internet.

Stahování všech pěti zajistí maximální ochranu, ale jejich funkce se částečně překrývají, takže výběr několika z nich bude pravděpodobně stačit, pokud se nebudete zvlášť zajímat o zabezpečení prohlížeče. Jaká rozšíření zabezpečení prohlížeče zabezpečení používáte? Stýskalo se nám po tobě? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map