Nejlepší rozšíření Správce hesel do roku 2020

Správce hesel je jedním z nejužitečnějších nástrojů pro zlepšení vašeho prohlížení. Nejen, že to zvyšuje vaši bezpečnost povzbuzováním delších, komplikovanějších – a tedy silnějších – hesel, ale také vám ušetří problémy se zapamatováním bezpočtu účtů, které máte na všech webech, které často navštěvujete..


Jsou však nejlepší, když je můžete použít přímo v prohlížeči. To přináší spoustu pohodlí, i když za cenu uživatelského rozhraní: po výzvě budou nejlepší rozšíření správce hesel automaticky vyplňovat informace o kreditní kartě a přihlašovací údaje, pokud je vaše hlavní heslo ověřeno.

Přestože Dashlaneova řada funkcí z něj činí nejlepšího správce hesel, většina z těchto funkcí není v rozšíření prohlížeče přítomna, místo toho vyžaduje aplikaci pro počítače. Proto, na základě samotného výkonu rozšíření prohlížeče, LastPass zaujímá první místo díky svému vynikajícímu bezplatnému plánu a skvělému rozhraní prohlížeče, kde jsou zahrnuty všechny funkce.

Výběr nejlepšího rozšíření Password Manager

Při výběru nejlepšího rozšíření prohlížeče pro správu hesel je třeba mít na paměti řadu různých funkcí, jako je import hesla, automatické doplňování, použitelnost a konečně i ceny. Někteří správci hesel dále části svých funkcí zařazují do vyhrazených aplikací pro stolní počítače, ale v tomto seznamu se zaměříme výhradně na samotná rozšíření prohlížeče.

Import hesla

Spíše než vyžadovat ruční zadání všech svých účtů a hesel, dobrý správce hesel by měl mít solidní a snadno použitelný importní proces, který vezme všechna vaše hesla uložená v prohlížeči a přidá je do rozšíření.. 

To může být často problém, pokud používáte prohlížeče založené na Chromiu, jako je Vivaldi (přečtěte si naši recenzi Vivaldi), protože rozšíření Chrome obvykle nelze importovat z jiného zdroje než samotného Chrome (přečtěte si náš Google Chrome) Posouzení). Některá rozšíření, která jsme vybrali, budou také fungovat na Safari, i když se váš počet najetých kilometrů může lišit.

Automatické plnění

Automatické vyplňování je další klíčovou funkcí správců hesel. Nakonec, pokud rozšíření nedokáže přesně vyplnit vaše uživatelské jméno a heslo, nebude to velmi užitečné. Správce hesel by tedy měl mít možnost snadno vyzvednout, že na stránce, kterou navštěvujete, se nachází přihlašovací formulář a do správných polí bez problémů zadejte své uživatelské jméno a heslo..

Použitelnost

Stejně jako u veškerého softwaru je použitelnost dalším kritickým faktorem. Ovládací panel rozšíření musí mít jasné rozhraní, které se snadno naviguje, a nejlépe vám umožní přístup ke všem funkcím aplikace, aniž by bylo nutné přepínat na aplikaci pro stolní počítače..

Cena

Konečně, ceny hrají velkou roli, stejně jako u téměř všeho. Většina správců hesel má k dispozici bezplatný plán, ale počet bezplatných funkcí, ke kterým budete mít přístup, se bude výrazně lišit v závislosti na poskytovateli. Zvažujeme tedy, jak dobrý je každý bezplatný plán, ale také, kolik třesku za své peníze dostanete, pokud se rozhodnete pro placené předplatné nebo prémiovou verzi.

Nejlepší rozšíření Správce hesel

 1. LastPass
 2. Dashlane
 3. 1Password
 4. Brankář
 5. RoboForm

Protože náš seznam nejlepších správců hesel již řadí přední poskytovatele na základě jejich funkcí, výkonu a tvorby cen, obecně se tento seznam soustředí výhradně na rozšíření prohlížeče každého poskytovatele, konkrétně na jejich doplňky Firefox a pluginy Chrome. 

Všechny naše výběry jsou k dispozici pro prohlížeče Chrome i Firefox a doplňky Chrome spolupracují s prohlížečem Chromium (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Chromium) a hlavními prohlížeči prohlížeče Chromium, jako jsou Vivaldi, Opera a Brave..

1. LastPass

LastPass je vynikající volbou pro sledování vašich účtů a hesel a je to nejlepší místo v našem seznamu nejlepších správců hesel zdarma. Ačkoli se nám v našem obecném žebříčku nepodařilo držet krok s Dashlaneem, skutečnost, že veškerou svou práci dělá přímo v rozšíření prohlížeče, dává této stránce výhodu, jak jsme se zmínili v úvodu.

Pokud používáte prohlížeč Chrome, Firefox nebo Opera (přečtěte si naši recenzi v opeře), pak LastPass může automaticky importovat všechna hesla, která jste již uložili v prohlížeči. To bohužel neplatí pro ostatní prohlížeče založené na Chromiu, jako jsou Vivaldi a Brave (přečtěte si naši Brave recenzi).

LastPass-Import

Když otevřete rozšíření samotné, zobrazí se vám trezor. Zde jsou všechna vaše hesla uložena jako „položky“, které můžete uspořádat do složek. Ke každému heslu můžete také přidat poznámku (například, abyste si vzpomněli, na co slouží), deaktivovat automatické vyplňování, povolit automatické přihlášení a zapnout výzvu hlavního hesla pro další zabezpečení.

LastPass-Password-Settings

Používání aplikace LastPass v prohlížeči Chrome

Samotný trezor je čistý a snadno použitelný. Přestože nastavení může být trochu bolestivé, pokud importujete velké množství hesel, jakmile je vše uspořádáno a umístěno do složek, vše se snadno sleduje z.

LastPass-Vault

LastPass lze kromě ukládání hesel použít také k ukládání poznámek a obsahu formulářů, jako jsou adresy, platební karty a bankovní účty. K těmto položkám můžete také přidat přílohu, pokud si to přejete. 

LastPass-Other-items

Funkce automatického vyplňování je součástí rozšíření LastPass a z našeho testování se zdá, že docela dobře funguje při identifikaci polí formuláře a jejich vyplňování správnými informacemi..

Vestavěný generátor hesel je také obrovskou pomocí, když se registrujete k nové službě nebo upgradujete heslo na něco bezpečnějšího. Můžete se rozhodnout o maximální délce hesla, bez ohledu na to, zda chcete zahrnout čísla, velká písmena a symboly, a také požadujte, aby bylo heslo snadno čitelné nebo snadno řečeno.

LastPass-Generator

LastPass Pricing

Pokud jde o ceny, LastPass se daří velmi dobře. Za 24 $ za rok získáte přístup k prioritní podpoře, nouzovému přístupu a sdílení hesel. Funkce sdílení umožňuje sdílet položky, jako jsou poznámky, ale také dát ostatním lidem přístup k vašim účtům, aniž by jim museli vlastně sdělit své heslo. 

Vynikající bezplatný plán LastPass z něj činí snadno nejlepší rozšíření správce hesel zdarma a nejlepší rozšíření správce hesel pro Chrome a Firefox obecně. Pokud se chcete dozvědět více o našem výběru číslo jedna, nezapomeňte přečíst naši recenzi LastPass.

2. Dashlane

Dashlane je další skvělý správce hesel a byl náš výběr nejlepšího správce hesel obecně. Protože se však velká část jeho funkčnosti spoléhá na nativní aplikaci pro stolní počítače, v tomto žebříčku nejlepšího rozšíření hesla manager pro Firefox a Chrome se mu nepodaří získat stejné místo..

Stejně jako LastPass, hlavní rozhraní Dashlane se skládá z vašeho trezoru, kde můžete přidávat a spravovat svá hesla. Přestože trezor představuje čisté rozhraní, které lze snadno navigovat, pokud chcete využívat pokročilejší funkce, jako je kontrola síly hesla nebo import stávajících hesel, je třeba si stáhnout aplikaci pro počítače.

Dashlane-Vault

Import hesel Google Chrome do Dashlane

Automatické importy fungují z prohlížečů Chrome, Firefox a Internet Explorer (přečtěte si naši recenzi v aplikaci Internet Explorer) i od jiných správců hesel. Pokud však používáte jakýkoli jiný prohlížeč, je třeba před importem hesla exportovat ručně jako soubor CSV.

Dashlane-Import

Kromě hesel můžete Dashlane také bezpečně ukládat poznámky a vaše osobní údaje, jako jsou jména, adresy, e-maily, telefonní čísla a další. Kromě toho existuje samostatná oblast pro platby, kde můžete uložit všechny své bankovní karty pro snadný přístup, kdykoli za něco musíte zaplatit.

Dashlane-Personal-Info

Sdílení a generování 

Všechny vaše položky, včetně hesel, lze bezpečně sdílet s ostatními lidmi pomocí funkce sdílení hesla, která odešle odkaz příjemci. 

Přestože sdílení poznámek je pěkné, skutečnou výhodou je možnost nechat někoho jiného přihlásit se k jednomu z vašich účtů, aniž byste jim museli skutečně dát heslo. Stejně jako LastPass obsahuje Dashlane ve svém rozšíření automatické vyplňování, což funguje dobře.

Dashlane-Share

Nakonec je zde generátor hesel, ke kterému máte přístup prostřednictvím ikony na panelu nástrojů, která může vygenerovat silné heslo, které je dlouhé až 28 znaků. Nastavení generování vám dává možnost zahrnout písmena, číslice a symboly a také to, zda se chcete vyhnout nejasným znakům, například malým písmenům „l“ nebo velkým písmenům „I.“.

Generátor Dashlane

Platí za Dashlane

Pokud jde o cenu, Dashlane nevychází tak dobře jako LastPass. U bezplatného plánu jste omezeni na pouhých 50 hesel, která by mohla znít jako hodně, ale je to limit, který můžete najít poměrně rychle. Jste také omezeni pouze na jedno zařízení, zatímco plán Pro umožňuje synchronizovat tolik hesel, kolik chcete, na neomezeném počtu zařízení.

Jako vždy si přečtěte naši úplnou recenzi Dashlane, pokud chcete získat více informací o všech jeho silných a slabých stránkách. Případně si můžete prohlédnout naši bitvu o Dashlane vs. LastPass a podívat se, jak se dva nejlepší poskytovatelé porovnají při pohledu na celý obrázek. 

3. 1Password

Pokud jste ochotni zaplatit za správce hesel, pak je 1Password dobrou volbou s velkým rozšířením prohlížeče. Můžete nastavit více úschoven a hlavní rozhraní rozšíření poskytuje příjemné uživatelské prostředí. 1Password vám dokonce pošle „startovací sadu“, která vám pomůže nastavit vše.

1Password-StarterKits

Při prvním přihlášení získáte také tajný klíč, pomocí kterého můžete obnovit přístup k účtu nebo se přihlásit z nového prohlížeče nebo zařízení. Tento klíč se nikde neuloží, takže jej musíte buď zapsat, nebo stáhnout jako PDF, což 1Password užitečně poskytuje.

1Password-SecretKey

1Password’s Categories

Stejně jako ostatní výběry v tomto seznamu, 1Password vám umožní ukládat nejen hesla, ale všechny druhy obsahu formuláře. Rozlišuje to neuvěřitelně rozmanitý rozsah kategorií informací, které si můžete vybrat, včetně bankovek, kreditních karet, totožností a dokonce i věcí, jako jsou pasy a řidičské průkazy. Všechny tyto informace mohou být automaticky vyplněny do formulářů, takže registrace a přihlášení jsou hračkou.

1 Import hesla

Uložená hesla můžete automaticky importovat z Chromu (ale nikoli z prohlížečů odvozených od Chromia nebo Firefox), jakož i z LastPass, Dashlane a RoboForm. Z jakéhokoli jiného zdroje musíte nejprve ručně exportovat hesla a přímo importovat soubor CSV.

1 Import hesla

1Password’s Strážná věž a Generátor hesel

Funkce „strážní věž“ vám může sdělit, zda jsou vaše přihlášení ohrožena, a to analýzou hesel na slabá místa nebo duplikáty a křížením odkazů na vaše webové stránky s databází narušení dat a zranitelností při přihlášení.

1Hlídka hesel

K dispozici je vestavěný generátor hesel, který vám umožňuje vybrat ze tří typů hesel: náhodné (což je nejbezpečnější), zapamatovatelné (sestávající ze skutečných slov oddělených spojovníky) a PIN (pouze čísla).

1 Generátor hesel

Jak jsme stručně zmínili na začátku této sekce, 1Password nemá bezplatný plán a předplatné vám spustí pouze plachý 36 $ ročně nebo 60 USD ročně pro rodinný plán, což vám umožní sdílet váš účet až s pěti lidé. Můžete také přidat další lidi do plánu rodiny za 12 USD ročně.

Pokud vás zajímá, jak to funguje za pouhým rozšířením prohlížeče, přečtěte si naši úplnou recenzi 1 hesla nebo našeho srovnání Dashlane vs. 1 hesla, abyste viděli, jak to porovnáme s naším nejlepším výběrem.

4. Strážce

Keeper je další vynikající volbou pro správu hesel. Přestože s Keeperem nemůžete ukládat tolik informací jako s některými z našich dalších tipů, stále je můžete použít ke sledování svých hesel, platebních karet, adres a telefonních čísel, které lze přehledně uspořádat do složek a zadáno automaticky, když potřebujete vyplnit formulář. 

Když se poprvé přihlásíte nebo vytvoříte nové heslo, Keeper jej automaticky přidá do úschovny.

Keeper-Vault

Samotný trezor je snadno použitelný a proces nastavení je také jednoduchý. Hesla lze importovat z prohlížečů Chrome, Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge (přečtěte si naši recenzi Edge) a Opera, jakož i z mnoha různých správců hesel. To je spousta možností a proces importu aplikace Keeper je v tomto seznamu na prvním místě před všemi ostatními.

Import správce

Pokročilé možnosti zabezpečení správce

Zabezpečení správce je skvělé a toto rozšíření nabízí některé pokročilé možnosti, pokud byste chtěli zůstat na míle daleko, aby byly vaše účty v bezpečí. Můžete zapnout dvoufaktorovou autentizaci a nastavení autodestrukce automaticky odstraní všechna vaše uložená data po pěti neúspěšných pokusech o přihlášení.

Nastavení strážce

Plán zdarma vám umožní uložit neomezený počet hesel, ale omezí vás na jedno zařízení. Pokud potřebujete přístup k více zařízením, plán Pro vám poběží 29,99 $ ročně. 

Alternativně můžete získat Keeper MaxBundle, který stojí 59,97 $ ročně a zahrnuje vše v plánu Pro plus přístup k Keeper Messenger (aplikace pro zasílání zpráv), bezpečné ukládání souborů a nakonec Keeper BreachWatch.

Keeper BreachWatch a bezpečnostní audit

BreachWatch je funkce, která prohledává všechny weby a přihlášení, které jste uložili, a zkontroluje, zda byly od posledního změnění hesla vystaveny narušení dat. Pokud ano, Keeper vás informuje a vybízí vás ke změně příslušných hesel.

Keeper-Breachwatch

Přestože vás BreachWatch chrání před vnějšími hrozbami, funkce bezpečnostního auditu vás chrání před sebou. Jednoduše řečeno, zkontroluje, zda lze některá z vašich hesel považovat za slabá, ať už je to kvůli krátké délce, nedostatku symbolů nebo čísel, nebo protože používáte duplicitní hesla pro více přihlášení.

Strážce-bezpečnostní audit

Při vytváření nového přihlášení v úložišti je k dispozici také generátor hesel, i když je to o něco jednodušší než některé jiné možnosti v tomto seznamu. Můžete nastavit délku hesla mezi osmi a 51 znaky a rozhodnout, zda zahrnout znaky, čísla nebo symboly.

Keeper-Generator

Jako vždy, naše kompletní recenze Keeper vám poskytne ještě lepší představu o tom, co lze očekávat od služby, a přečtěte si náš Dashlane vs Keeper kus vidět, jak se oba porovnat.

5. RoboForm

Zaokrouhlením našich pěti nejlepších je RoboForm. Ačkoli další slušnou možností pro Firefox a Chrome, největší slabostí RoboFormu, pokud jde o rozšíření prohlížeče, je absence funkce pro import hesla. Můžete importovat záložky (které RoboForm může také ukládat), ale ne hesla.

Import Roboform-Bookmark

Rozhraní lze snadno obejít a všechny uložené položky lze uspořádat do jednotlivých složek, aby vám poskytly jasnější přehled. 

Přidání hesel do RoboForm

Proces přidání přihlášení je bohužel poněkud těžkopádný, protože to nelze udělat ručně. Spíše se musíte přihlásit do svého účtu (po prvním odhlášení, pokud jste již přihlášeni) a nechat RoboForm, aby jej před přidáním přihlašovacích údajů zjistil.

Roboform-Vault

Kromě hesel a záložek můžete také použít RoboForm ke sledování poznámek a identit. Tyto identity mohou obsahovat nejrůznější data, včetně vaší standardní adresy, telefonních čísel a jmen, ale také bankovních účtů, pasů a karet, jakož i vlastních polí, která si můžete sami definovat. 

Automatické vyplňování a generování hesla pomocí RoboForm

Stejně jako u všech našich tipů i RoboForm ochotně vyplňuje formuláře se všemi těmito údaji, kdykoli je potřebujete.

Roboformová identita

K dispozici je generátor hesel, který vám pomůže vytvořit silná hesla, s nastavením pro vyloučení podobných znaků, nastavením hexadecimálního hesla a určením, zda chcete v generovaném hesle velká písmena, čísla nebo symboly..

Roboform-Generator

Pokud jde o tvorbu cen a plány, je bezplatná verze RoboForm pevná. Umožňuje ukládat neomezený počet hesel a identit, sdílet vaše přihlašovací údaje s ostatními lidmi a auditovat vaše hesla.

Pokud chcete používat správce hesel na více zařízeních a synchronizovat mezi nimi, budete muset získat RoboForm Everywhere za 23,88 $ ročně, což vám také umožní přístup k prioritní podpoře, dvoufaktorové autentizaci, bezpečnému sdílení souborů, nouzovému přístupu a cloudová záloha. Pokud si nejste jisti, zda to stojí za vás, přejděte k naší kontrole RoboForm a zjistěte to.

Čestné uznání: Firefox Password Manager

Pokud je prohlížeč Firefox zvoleným prohlížečem a hledáte základní správce hesel, který stojí za to, pak stojí za zvážení vestavěný správce hesel – s názvem Lockwise. Přestože Správci hesel pro Firefox chybí některé z pokročilejších funkcí, které vám naše hlavní tipy mohou nabídnout, stále je dobré uchovávat a chránit vaše hesla..

Firefox-Lockwise

Můžete importovat všechna stávající hesla z Chromu, Chromia, Internet Explorer a Microsoft Edge a synchronizovat je mezi všemi svými zařízeními. Neexistují žádné další funkce, ale Firefox Lockwise je více než dostačující, pokud vše, co chcete, je, aby vaše hesla zůstala v bezpečí a automaticky je vyplňovala, abyste si je nemuseli pamatovat.

Firefox-Import

K dispozici je také generátor hesel, i když může být trochu těžké ho najít. Kdykoli se zaregistrujete pro novou službu, můžete kliknout pravým tlačítkem na pole hesla a vybrat možnost „použít bezpečně vygenerované heslo“. 

Firefox-Password-Generator

Nezapomeňte však nastavit hlavní heslo, protože to musí být provedeno ručně a bez něj jsou všechna vaše hesla přístupná v otevřeném textu každému, kdo má fyzický přístup k vašemu zařízení..

Google Smart Lock vs. Správce hesel

Pokud je Chrome vaším primárním webovým prohlížečem, možná budete v pokušení ukládat svá hesla Google jednoduše pomocí vestavěného správce hesel Google – nebo „Smart Lock“. Doporučujeme však proti tomu, aby z jiného důvodu, než z toho důvodu, že svolení všech vašich hesel společnosti Google – společnosti proslavené nezohledněním soukromí uživatelů – nebyl neuvěřitelně špatný nápad.

Google-SmartLock

Přestože správce hesel v prohlížeči Chrome nabízí funkci kontroly hesel, neexistuje způsob, jak vygenerovat zabezpečená a náhodná hesla, která je ponechávají na uživateli, aby je vytvořil, což ve většině případů povede k heslům, která nebudou tak silná, jak by mohla. být.

Závěrečné myšlenky

Tam to máte, náš seznam nejlepších rozšíření správce hesel na trhu. Přestože je Dashlane celkově vynikající volbou, pokud vás konkrétně zajímají rozšíření prohlížeče, LastPass je lepší volbou, zejména vzhledem ke svému vynikajícímu bezplatnému plánu nad všemi funkcemi zahrnutými přímo v prohlížeči.

Pokud jste rádi, že zaplatíte za službu, pak s 1Password nemůžete opravdu pokazit (přečtěte si náš 1Password vs LastPass kus), zatímco Keeper a RoboForm jsou také skvělé možnosti, navzdory některým chybám, pokud chcete zdarma správce hesel. 

Přestože existuje mnoho dalších možností, které tuto práci provedou dobře, jako je rozšíření Správce hesel Avast, Rozšíření Zoho Vault Chrome nebo Rozšíření správce hesel Webroot, do tohoto seznamu se nedostaly..

Co si myslíte o našem seznamu rozšíření správce hesel? Vynechali jsme vaše oblíbené? Nelíbí se vám některý z našich nejlepších tipů? Dejte nám vědět v komentářích níže. Podívejte se také na našeho nejlepšího správce hesel pro drobné podnikání. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map