Nejlepší rozšíření o soukromí pro Chrome v roce 2020

Soukromí online je téma, které získává stále větší pozornost, protože obrovské technologické společnosti a národní vlády na celém světě shromažďují a ukládají stále více údajů o svých spotřebitelích a občanech (další informace najdete v kolonkách Stav cloudu).. 


Abychom vás před tím všem chránili, sestavili jsme seznam nejlepších rozšíření o soukromí pro Chrome, která vám pomohou chránit vaše online aktivity před zvědavýma očima..

Tato rozšíření ochrany osobních údajů Google vás nejen chrání před snoopingem, ale také mohou výrazně zlepšit vaše prohlížení tím, že odstraní rušivé reklamy a chrání vás před malwarem a phishingem, a také vám pomohou spravovat různé uživatelské účty a hesla..

Všechna níže uvedená rozšíření jsou stažena přímo z internetového obchodu Chrome, takže byste neměli mít žádné potíže s jejich instalací. Přestože má prohlížeč obecně nějaké problémy s ochranou osobních údajů, měla by vám tato rozšíření o soukromí v prohlížeči Chrome zůstat v bezpečí.

Jaká jsou nejlepší rozšíření Chrome pro ochranu soukromí?

 1. Duchové
 2. Ochrana osobních údajů Jezevec
 3. LastPass
 4. Telegram
 5. Štít hotspotu
 6. uBlock Původ
 7. Zásady ochrany osobních údajů DuckDuckGo
 8. HTTPS všude
 9. Unshorten.link
 10. Kontrola hesla Google
 11. Klikněte na&Čistý
 12. ScriptSafe
 13. Panika tlačítko

Rozšíření o soukromí v Chromu vykonávají celou řadu úkolů a často se významně překrývají s těmi, které se zaměřují na zabezpečení, což jsme popsali v našem článku o nejlepších rozšířeních zabezpečení prohlížeče. Ačkoli tento seznam poskytuje hodnocení, různá povaha těchto rozšíření znamená, že se nejedná o přísné srovnání jablka-jablka.

Ačkoli se tento seznam zaměřuje na Google Chrome (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Google Chrome), všechny naše výběry jsou také kompatibilní s různými prohlížeči Chromium, jako je Brave (přečtěte si naši Brave recenzi), Opera (přečtěte si naši operní recenzi) a Vivaldi (přečtěte si naši recenzi) naše recenze Vivaldi). Pokud se zvláště zaměřujete na soukromí, je třeba zvážit také prohlížeč projektu Tor (přečtěte si naši recenzi Tor).

1. Duchové

Ghostery je jedním z nejlepších bezplatných rozšíření Google Chrome pro ochranu soukromí a z dobrého důvodu. Hlavním úkolem Ghostery je blokovat reklamy a různé sledovače, které shromažďují informace o vás při procházení Internetu. Rozšíření Chrome můžete nastavit se čtyřmi různými úrovněmi blokování v závislosti na tom, jak přísné chcete.

Možnosti blokování duchů

Přestože Ghostery poskytuje všechny své základní funkce zdarma, můžete si také objednat Pro plán za 2 $ měsíčně. Tím získáte přístup k podpoře priorit, tématům rozhraní a podrobným statistikám. Placený plán však nenabízí žádnou další ochranu.

Plány duchů

Ghostery má také funkci „vylepšeného sledování“, což je samostatný algoritmus, který identifikuje sledovače, které nelze blokovat, a pokračuje v odstraňování jakýchkoli osobních nebo identifikovatelných informací. K dispozici je také „rozšířené blokování reklam“, které se chová podobně jako standardní blokování reklam tím, že z navštívených webů odstraní vizuální reklamy.

Nakonec nastavení „inteligentního blokování“ optimalizuje vaše prohlížení webu tím, že umožňuje určitým sledovačům, které jsou nezbytné pro fungování webů a je známo, že jsou bezpečné. 

Ghostery-Privacy

Příjemným malým bonusem z používání Ghostery je program „odměn“. Jedná se o algoritmus, který vám nabízí nabídky a slevy na produkty a služby, které by vás mohly zajímat. Na povrchu to zní znuděně, ale vše se provádí lokálně na vašem počítači a žádná z dat, která se používají k „ odemknout “nabídky se někdy odešlou zpět na servery Ghostery.

Ghostery-Simple-View

Ikona rozšíření na panelu nástrojů poskytuje jednoduché i podrobné zobrazení. Umožňují vám přístup k výše uvedeným nastavením a také k tomu, jaké sledovače a požadavky jsou aktuálně blokovány na navštíveném webu..

Ghostery-Detailed-View

2. Badger

Stejně jako Ghostery se Privacy Badger specializuje na blokování nejrůznějších sledovačů, které sledují vaši aktivitu při procházení nebo shromažďují vaše osobní údaje. Zatímco většina anti-tracking softwaru to provede nahlédnutím do seznamů filtrů – tj. Seznamů známých sledovačů – Privacy Badger zaujímá odlišný přístup.

PrivacyBadger

Když poprvé začnete používat Badger na soukromí, nebude toho moc. Důvodem je, že se rozšíření učí z vašeho prohlížení, a jakmile na stejném měřicím zařízení detekuje stejný měřič na třech různých webech, začne jej. 

To má tu výhodu, že se nespoléhá na aktualizaci seznamů filtrů, a také to vede k nižší spotřebě zdrojů, protože rozšíření nemusí dělat tolik křížových odkazů.

PrivacyBadger-Settings

Kromě toho můžete nastavit Badger na ochranu soukromí, aby blokoval WebRTC v úniku vaší IP adresy, a také vám to řekne, když se nacházíte na webu, který se nezdá, že by vás vůbec sledoval, což je dobré vědět. V souboji mezi Badgerem soukromí a Duchem vyhrává Ghostery, ale Badgerem je stále dobrá volba. 

Navíc je Badger Privacy vyvíjen a udržován Nadací Electronic Frontier Foundation, takže jste v dobrých rukou.

3. LastPass

Vyhrazený správce hesel je naprosto nezbytný, pokud chcete zlepšit své prohlížení, stejně jako zabezpečení a soukromí online. 

Přestože Dashlane (přečtěte si naši Dashlane recenzi) byl náš výběr nejlepšího správce hesel, spoléhá se silně na jeho stolní aplikaci, zatímco LastPass funguje výhradně ve vašem prohlížeči, takže je lepší volbou, pokud se jen díváte na rozšíření prohlížeče.

LastPass

LastPass má navíc nejlepší bezplatný plán jakéhokoli správce hesel, který jsme testovali, a také obsahuje některé další funkce zaměřené více na ochranu soukromí. Hlavním účelem rozšíření je sledování vašich uživatelských účtů a přidružených hesel, ale toto bychom spíše zařadili do kategorie věcí než do soukromí jako takové.

Pro ochranu soukromí je skvělé, že můžete ukládat obsah automatického vyplňování, jako jsou adresy, platební karty a bankovní účty. To vám umožní obejít výchozí funkci automatického vyplňování nabízenou samotným prohlížečem Chrome, která se vzhledem k pověsti společnosti Google téměř určitě používá ke shromažďování osobních údajů o vás, jako je místo, kde žijete, jaké bankovnictví používáte atd..

LastPass-Address

Pokud vás zajímá úplný přehled funkcí LastPass, včetně podrobnějšího pohledu na to, jak se provádí při ukládání hesel, přejděte k naší recenzi LastPass, kde se dozvíte více.

4. Telegram

Většina hlavních aplikací pro zasílání zpráv je vlastněna velkými společnostmi, které mají málo kolísání, pokud jde o shromažďování údajů o jejich uživatelích. 

Je samozřejmé, že Facebook Messenger zjevně není soukromý, ale i aplikace jako WhatsApp – který byl kdysi chválen za jeho end-to-end šifrování a skvělý postoj k soukromí uživatelů – jsou dnes těžko uvěřitelné, protože byly pohlteny. společnosti jako Facebook.

Telegram

Telegram je perfektním řešením tohoto problému. Všechny zprávy odeslané v rámci aplikace jsou zabezpečeny šifrováním typu end-to-end. 

Přestože to platí i pro WhatsApp, rozdíl je v tom, že aplikace WhatsApp od akvizice na Facebooku může komunikovat s dalšími aplikacemi na Facebooku, jako je Messenger, což společnosti otevírá dveře k shromažďování všech chatů uložených ve vašem zařízení. kdykoli chtějí.

Nastavení telegramu

Telegram, na druhé straně, je před tím řádně chráněn pomocí karantény, což znamená, že nemůže odesílat data tam a zpět mezi sebou a dalšími aplikacemi ve vašem zařízení.. 

Kromě toho Telegram obsahuje všechny funkce, které byste očekávali od aplikace pro zasílání zpráv, jako jsou skupinové chaty, oznámení a kontakty. Vše, co potřebujete, je nastavení telefonního čísla (pro příjem ověřovací SMS) a je dobré jít.

5. Hotspot Shield

Hotspot Shield je bezplatná VPN VPN, která by vás měla při prohlížení chránit. Ačkoli to není dokonalé – přečtěte si naši recenzi Hotspot Shield, abyste se o tom dozvěděli více – chrání vaši IP adresu před všemi weby, které se o ni zajímají. 

Virtuální privátní síť funguje podobně jako prohlížeč Tor, i když s mnohem méně odrazovými body. Místo přímého připojení k webovému serveru, ke kterému se pokoušíte přistupovat, se VPN nejprve připojí ke vzdálenému serveru. Na tomto vzdáleném serveru je nahrazena vaše IP adresa, díky čemuž se přepnete do anonymního režimu online. 

Ačkoli Hotspot Shield nabízí bezplatný plán, je omezen na 500 MB denně. Existuje však zlevněný tříletý plán na přibližně 100 USD, a přichází se 45denní zárukou vrácení peněz na zavedení. 

6. Původ uBlock

Protože blokování reklam je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se chránit před malwarem, byl uBlock Origin na našem seznamu nejlepších rozšíření zabezpečení Google Chrome. Navíc to byla naše nejlepší volba pro blokování reklam dva a je to nejlepší software pro blokování reklam, který nese cenovku.

uBlock-Main-Panel

Pokud jde o soukromí, uBlock Origin přichází s několika skvělými funkcemi. Můžete mít požadavky na předběžné načtení bloku rozšíření, které brání prohlížeči v navazování spojení s webovými stránkami, než na ně kliknete na odkaz, abyste je navštívili. 

K dispozici je také možnost zablokovat auditování hypertextových odkazů, což je v podstatě funkce „telefon domů“, která informuje společnost prohlížeče o tom, na které odkazy kliknete a kdy. uBlock může také blokovat únik IP adres prostřednictvím rámce WebRTC a nakonec zakázat odesílání zpráv CSP. 

CSP je bezpečnostní systém, který vás chrání proti škodlivému chování, jako je skriptování mezi servery a vkládání kódu, což je skvělé, ale také generuje zprávy o této činnosti pro vývojáře, což je méně skvělé. Deaktivace přehledů CSP neodstraní ochranu, kterou získáte ze systému, pouze zprávy zaslané zpět odpovědné společnosti.

uBlock-Privacy

A konečně, stejně jako jakýkoli dobrý blokovač reklam, uBlock Origin zastaví velké množství sledovačů, které shromažďují informace o vás osobně, stejně jako vaši aktivitu při procházení..

Seznamy blokování filtrů

7. Zásady ochrany osobních údajů DuckDuckGo

DuckDuckGo Privacy Essentials je dalším rozšířením proti sledování pro Chrome. Kromě toho, že vás chrání před sledováním, výchozí nastavení je také vaše připojení k HTTPS, kdykoli je to možné, a poskytuje shrnutí postupů ochrany osobních údajů na webu, když jsou veřejně dostupné..

Hlavní panel DuckDuckGo

Každý navštívený web bude mít také stupeň ochrany osobních údajů podle toho, zda nabízí HTTPS, kolik sledovačů je na webu přítomno a zda jsou známy jeho postupy ochrany osobních údajů.. 

Poté jsou vygenerovány dvě samostatné známky, jedna, která se vztahuje k webové stránce před tím, než rozšíření udělá cokoli, a druhá, která odráží, jak DuckDuckGo vylepšilo vaše soukromí blokováním sledovačů.

DuckDuckGo-stupeň ochrany osobních údajů

Ve výchozím nastavení DuckDuckGo Privacy Essentials také blokuje vložené tweety, ale to lze vypnout v nastavení, kde můžete také nastavit seznam povolených webů, které rozšíření zcela ignoruje..

DuckDuckGo-Settings

8. HTTPS všude

Toto je další výběr, který se objevil také v našem seznamu hlavních rozšíření zabezpečení. HTTPS nejen vylepšuje zabezpečení online tím, že vás chrání před vstřikováním obsahu, ale také poskytuje značnou míru ochrany soukromí. 

Důvodem je to, že přenosy zpracovávané přes HTTPS (na rozdíl od standardního protokolu HTTP) jsou šifrovány, což brání komukoli zachytit vaši komunikaci na cestě, nebo přesněji, činí to, co zachytí, k ničemu, protože nebude moci dešifrovat obsah.

Https všude

Jak roky plynou, stále více společností přijímá HTTPS jako výchozí, ale stále existuje mnoho webů, zejména těch menších, které tento přechod dosud neprovedly..

Nezapomeňte, že tuto funkci nabízí také řada dalších rozšíření – například blokování reklam, soupravy na ochranu soukromí nebo virtuální soukromé sítě – takže pokud již používáte něco jako NordVPN (přečtěte si naši recenzi na NordVPN) nebo DuckDuckGo Privacy Essentials, nainstalujte HTTPS všude stává se zbytečným.

9. Unshorten.link

Zkrácené odkazy jsou jedním z nejčastějších způsobů, jak mohou kybernetičtí zločinci nalákat na své webové stránky netušící uživatele. Ačkoli zkrácené odkazy jsou obvykle v pořádku, problém je v tom, že neexistuje způsob, jak to říct, než na něj kliknete. 

Dokonce i ti, kteří při prohlížení online buďte opatrní, se mohou propadnout na jednu z těchto pastí a najednou se ocitnou v doméně, která je plná sledovačů nebo, ještě horšího, malwaru.

UnshortenLink

Unshorten.link je perfektní rozšíření, které tento problém obejde. Kdykoli kliknete na zkrácený odkaz, budete přesměrováni na stránku, která vás informuje, zda web, ke kterému se pokoušíte získat přístup, je bezpečný nebo ne. V tomto okamžiku se můžete sami rozhodnout, zda chcete pokračovat.

Ačkoli je rozšíření zdarma, je k dispozici také verze Pro za 7 USD ročně. Tím získáte přístup ke dvěma dalším funkcím a podrobnou historii toho, co jste filtrovali.

UnshortenLink-Settings

Nejprve vám verze Pro umožní povolit screenshoty s náhledy, které zobrazí snímek webu, který se pokoušíte navštívit, než zadáte samotný web. Získáte také přístup k pasivnímu filtrování, které přeskočí přímo kolem stránky filtru, pokud je odkaz určen jako bezpečný.

10. Kontrola hesla Google

Kontrola hesel je další velmi jednoduchá rozšíření, která provádí jediný úkol: chrání vás před únikem dat. Přestože jsme váhali, abychom zahrnuli rozšíření vyvinuté společností Google (protože byste těžko našli společnost, která se méně věnuje ochraně osobních údajů uživatelů), kontrola hesla se zdá dost nevinná.

PasswordCheckup

Kdykoli se přihlásíte na web, rozšíření jej zkontroluje proti seznamu známých porušení dat, kde byla ohrožena uživatelská jména nebo hesla. Pokud se dotyčný web objeví v seznamu, rozšíření vás varuje a doporučuje vám změnit heslo, aby byl váš účet stále v bezpečí.

11. Klepněte na&Čistý

Jednoduché rozšíření, které dělá přesně to, co říká, klikněte&Clean poskytuje rychlý a snadný způsob, jak vymazat všechna data prohlížení. V podstatě vám rozšíření poskytuje tlačítko označené jako „bezpečně zavřít prohlížeč“, které v závislosti na nastavení vypne prohlížeč Chrome, vymaže historii prohlížení, vyprázdní mezipaměť, odstraní indexované databáze a další.

Klikněte na položku NastaveníAndClean

Můžete jej dokonce nastavit tak, aby vymazal uložená hesla, vymazal historii stahování a vymazal uložená data formuláře. To vše přispívá k zásadnímu vymazání počítače z činnosti procházení, což vám ušetří značné množství času při porovnání s tím, co všechno děláte ručně. 

Pokud se smazání všech těchto informací najednou zdá být příliš přehnané, klikněte na&Clean také obsahuje samostatná tlačítka pro odstranění pro každou možnost, takže si můžete vybrat a vybrat, v závislosti na vašich aktuálních potřebách.

Klepněte na tlačítkoAndClean-MainPanel

12. ScriptSafe

Kromě blokování samotných sledovačů je zakázání různých skriptů, které se spouštějí na webových stránkách, nejúčinnějším způsobem, jak zabránit procházení a dalším problémům souvisejícím se zabezpečením a ochranou soukromí při prohlížení..

ScriptSafe-Settings

Kromě toho, že ScriptSafe může blokovat všechny druhy skriptů, zahrnuje bezpečný režim prohlížení, který blokuje weby malwarem, ochranu před otiskem prstu, „antisociální režim“, který odstraňuje prvky sociálních médií z webových stránek a ochranu WebRTC. 

Můžete také zapnout spoofing pro své časové pásmo, uživatelský agent a referrer, což pomáhá skrýt vaši identitu před webovými stránkami, které navštěvujete, nebo před každým, kdo by na jejich konci mohl poslouchat..

Nastavení ScriptSafe-Ochrana osobních údajů

Hlavní panel, který je přístupný z panelu nástrojů, vám poskytuje přehled všeho, co je blokováno na aktuální webové stránce, a také možnost povolit nebo zakázat jednotlivé skripty nebo vše, co běží v aktuální doméně..

ScriptSafe-Main-Panel

13. Tlačítko Panic

Ačkoli další tipy v tomto seznamu jsou zaměřeny na ochranu vašeho soukromí před něčím, co na vás virtuálně špionuje, Panic Button je namísto toho zaměřen na to, aby vás ochránil před fyzickým špehováním. Pokud jste někdy zažili někoho, kdo se dívá přes rameno a vidí na obrazovce něco, co byste si raději nechali v soukromí, pak Panic Button je to, co potřebujete.

Panika tlačítko

Pokud jde o funkce, je to přesně to, co zní. Rozšíření poskytuje doslovné panické tlačítko, které po stisknutí skryje všechna vaše aktuálně otevřená okna a karty od kohokoli, kdo vás sleduje. Můžete to namapovat na klávesovou zkratku a také nastavit „bezpečnou stránku“, která se otevře místo karet, které chcete zachovat..

PanicButton-Options

Pokud chcete další ochranu, můžete si nastavit heslo pro opětovné otevření skrytých karet a skrýt ikonu tlačítka paniky na panelu nástrojů, když je aktivována.

Závěrečné myšlenky

Tím jsme dosáhli konce našeho seznamu nejlepších rozšíření o soukromí pro prohlížeč Chrome. Protože mezi výběry v tomto seznamu existuje mnoho překrývajících se funkcí (například mezi rozšíření Ghostery Chrome a Badger Badger), instalace každé z nich by byla přinejmenším nadměrná.. 

Doporučujeme spíše vybrat některá z těchto rozšíření, která se výrazně nepřekrývají, abyste dosáhli silné rovnováhy mezi soukromí a výkonem. Spojením některých našich tipů s těmi z našeho seznamu rozšíření zabezpečení získáte nejlepší rozšíření zabezpečení a ochrany osobních údajů pro Chrome, abyste byli v bezpečí.

Co si myslíte o našem seznamu nejlepších rozšíření Google Chrome pro ochranu soukromí? Vynechali jsme životně důležitý software, který používáte k zajištění bezpečného a soukromého prohlížení, nebo jste s některým z našich tipů měli špatnou zkušenost? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map