Nejlepší prohlížeče roku 2020: Vivaldi, Firefox, Chrome a spousta dalších

Webové prohlížeče jsou možná nejdůležitější součástí našeho každodenního života, s výjimkou samotného operačního systému. Téměř kdokoli s počítačem používá prohlížeč k přístupu na celosvětový web denně, takže výběr jednoho k použití může být složité rozhodnutí. V tomto článku vám řekneme, které jsou nejlepší webové prohlížeče.


Vivaldi je jasným vítězem tohoto srovnání. Přestože je nabitý funkcemi, má vynikající výkon. Možnosti přizpůsobení jsou téměř nekonečné a protože je založeno na Chromiu, může prohlížeč Vivaldi také využívat rozšíření Chrome. To vše je spárováno s velkou bezpečností a soukromí, což umožňuje prohlížeč bez větších nevýhod.

Naše kritéria pro toto srovnání jsou funkce, snadné použití, výkon, zabezpečení a soukromí. Ačkoli internetový prohlížeč může vyniknout v jednom nebo více z nich, nemusí to nutně znamenat, že je to skvělý prohlížeč.

Například vysoké skóre v bezpečnosti často přichází na úkor soukromí, atd. Podrobnější pohled na každý záznam v tomto seznamu naleznete v našich recenzích v prohlížeči.

Než přejdeme na samotný seznam, začneme se zabývat některými základy, včetně toho, co znamenají pojmy „zabezpečení prohlížeče“ a „soukromí prohlížeče“, a také to, co webový prohlížeč vlastně je.

Nejlepší prohlížeče roku 2020

Co je prohlížeč?

Pokud jste počítač používali v posledních dvou nebo třech desetiletích, je pravděpodobné, že jste použili webový prohlížeč. Webový prohlížeč je prostě kus softwaru, který umožňuje uživatelům připojit se k celosvětovému webu. Obvykle se to provádí prostřednictvím protokolů HTTP a HTTPS, které přenášejí vaše akce a data na webové servery a zpět.

Než se rozhodnete, může být užitečné porozumět historii webových prohlížečů. Během prvních dnů internetu bylo na výběr mnohem méně možností. Netscape Navigator kdysi dominoval, ale v 90. letech byl dethronován výchozím prohlížečem Microsoft Internet Explorer (přečtěte si naši recenzi v Internet Exploreru) v tom, co se nyní označuje jako „války prohlížečů“.

Na konci 90. let se začalo objevovat stále více prohlížečů a zpochybňovalo tehdy dominantní postavení společnosti Microsoft. Mezi první příklady patří prohlížeče Firefox a Opera (přečtěte si naši operní recenzi), ale spuštění prohlížeče Google Chrome v roce 2008 je to, co opravdu navždy změnilo hru prohlížeče. Od té doby se Chrome stal zdaleka nejpopulárnějším webovým prohlížečem a nyní je průmyslovým standardem.

Soukromí webového prohlížeče

Soukromí online je téma, které v posledních letech získala veřejnost značně zvýšenou pozornost. Technologičtí obři, jako jsou Google, Microsoft a Facebook, se ocitli v různých skandálech, které se týkají soukromí jejich uživatelů..

Pokud jde o webové prohlížeče, „soukromí“ se většinou týká toho, jaké informace společnost vyvíjející a udržující software je schopna a ochotna sbírat o svých uživatelích. 

Některé společnosti – například Google – zakládají celý svůj obchodní model na profilování svých uživatelů, aby jim zobrazovaly relevantnější reklamy, zatímco jiné – například prohlížeč Opera – si vyhrazují právo prodat vaše osobní informace nejvyššímu zájemci..

Chrome-Google-Services

Při posuzování soukromí webového prohlížeče je třeba se nejprve zabývat shromažďováním údajů společnosti nebo zásadami ochrany osobních údajů. Zde musí společnost uvést, jaké informace shromažďuje o spotřebitelích při používání svých produktů a zda sdílí tato data s třetími stranami..

Ovládací prvky ochrany osobních údajů v prohlížeči Chrome

Ochrana osobních údajů však neznamená jen ochranu vás před společností vyvíjející prohlížeč. Existuje celá řada jiných způsobů, jak být anonymita ohrožena online, obvykle prostřednictvím tzv. Sledovačů a souborů cookie. Prohlížeče by vám tedy měly nabídnout způsob, jak je zablokovat, nejlépe s podrobnými možnostmi, které vám umožní vybrat a vybrat, jaké soubory cookie povolit.

Zabezpečení webového prohlížeče

Zabezpečení je dalším často přehlíženým aspektem procházení webu, a když není zapomenut, je často zaměňováno nebo spojeno s ochranou soukromí, i když tyto dva pojmy jsou často ve vzájemném rozporu.

Ochrana osobních údajů vás chrání před společností, která vyrábí webový prohlížeč, jakož i před dalšími třetími stranami, které si chtějí vaši aktivitu poslechnout. Mezitím bezpečnost spočívá v ochraně vás před počítačovými zločinci, malwarem a phishingovými programy. Aby to bylo zajištěno, prohlížeče používají bezpečné databáze procházení, nezabezpečená varování o připojení a blokátory obsahu.

Nastavení zabezpečení Chrome

Frekvence aktualizací je také kriticky důležitá, protože dlouhé období mezi jednotlivými verzemi prohlížeče poskytuje počítačovým zločincům a hackerům dostatek času na odhalení nedostatků v zabezpečení softwaru.. 

Pokryjeme tři prohlížeče s nejlepším zabezpečením dále dolů, ale pro důkladnější rozpis těchto kritérií si můžete prohlédnout náš nejbezpečnější seznam webových prohlížečů.

Webový prohlížeč Tor

Prohlížeč Tor je vynikajícím příkladem dichotomie mezi soukromí a zabezpečením, které jsme se právě dotkli. Prohlížeč pomocí sítě Tor směruje vaši komunikaci přes tři samostatné uzly před dosažením zamýšleného cíle.

Tor-Chain

To je vynikající pro anonymitu, protože kdokoli, kdo poslouchá na obou koncích, nebude schopen rozeznat, odkud provoz skutečně přichází nebo odchází, aniž by provedl nějakou důkladnou analýzu velikosti dat. Tor také umožňuje uživatelům přístup k „temnému webu“, který se skládá z webů, které používají „cibulovou adresu“, která skrývá fyzické umístění jejich serverů.

Tor-cibulová adresa

Tento přístup však také dává uživateli neuvěřitelně zranitelnou bezpečnost. Protože váš provoz prochází uzly, kdokoli řídí a udržuje třetí a poslední uzel (známý jako „výstupní uzel“), může vidět veškerý provoz. 

A co je ještě horší, mohou také manipulovat s tímto provozem libovolným způsobem, a to včetně vstřikování malwaru, který může infikovat váš počítač..

Přestože se tento bezpečnostní problém týká pouze připojení HTTP (na rozdíl od HTTPS, kde jsou všechna data šifrována), je to pro prohlížeč stále závažný problém a je to jeden z důvodů, proč jsme v Tor náš článek o VPN vs. proxy vs. Tor. Pokud máte zájem o online soukromí a Tor, přečtěte si naši kompletní recenzi Tor.

Nejlepší webové prohlížeče roku 2020

Po představení se podívejme na samostatná kritéria, která jsme použili, a jak dobře fungovaly různé prohlížeče.

Funkce

První kritérium, na které se podíváme, jsou funkce. Toto je široká kategorie a v podstatě zahrnuje vše, co vám prohlížeč umožňuje. Důležitými faktory jsou synchronizace mezi zařízeními, přizpůsobení, rozšíření třetích stran a drobné funkce, jako jsou čtečky PDF, nástroje pro snímky obrazovky atd..

Vivaldi

Pokud jste si přečetli naši recenzi Vivaldi, víte, že prohlížeč je na našem Cloudwards.net jednoznačným favoritem. Získává vysoké skóre v každé kategorii, včetně funkcí, a velmi mu pomáhá tím, že vychází z Chromia (přečtěte si naši recenzi v Chromiu), díky čemuž je kompatibilní s většinou rozšíření Google Chrome..

K dispozici je také tuna přizpůsobení, protože prohlížeč vám umožňuje měnit písma, motivy a barvy a také změnit uspořádání rozhraní podle vašich představ a nastavit vlastní klávesové zkratky a klávesové zkratky myši.

Vivaldi-Přizpůsobení

Přestože se prohlížeč Vivaldi mohl spolehnout na rozšíření, aby zajistil většinu svých funkcí, prohlížeč je přesto plný malých funkcí.

K dispozici je funkce poznámek, která umožňuje propojit váš text s webovými stránkami a screenshoty (které lze snadno zachytit pomocí vestavěného nástroje). Kromě toho můžete webové stránky pomocí zobrazení čtenáře rozebírat pro snadnější čtení a také nastavit více profilů prohlížení.

Vivaldi-Notes

Synchronizace je solidní a umožňuje vám přenést vše od záložek a historie do nastavení a aktivních karet. Vytvoření účtu vám také umožní přístup k e-mailu a blogu Vivaldi, i když jsou zcela základní. I když je to určitě pěkný bonus, měli byste se podívat na náš seznam nejlepších poskytovatelů webhostingu, pokud máte s blogováním vážné problémy.

Vivaldi-Sync

Nakonec můžete také blokovat neaktivní karty při přehrávání zvuku a nastavit animované obrázky a gif, aby se hrály pouze jednou (nebo vůbec), aby se ušetřila šířka pásma.

Statečný

Statečný je další prohlížeč, který jsme dostali zářící recenzi. Stejně jako Vivaldi je Brave kompatibilní s většinou rozšíření Google Chrome, která se s uživatelským rozhraním nehrají, což je z hlediska funkcí velmi prospěšné.

Kromě toho je v get-go zabudováno několik rozšíření, včetně WebTorrentu (který vám umožní stahovat torrent v prohlížeči) a Google Hangouts (který umožňuje upozornění na službu).

Brave-WebTorrent

Pro synchronizaci se Brave rozhodne pro jednorázové ověřovací kódy pro připojení vašich zařízení k tomu, čemu říká „synchronizační řetězec“. To je skvělé z hlediska ochrany osobních údajů, protože vaše informace nejsou spojeny s vaší identitou, ale bohužel tento proces pouze synchronizuje vaše záložky, což zcela chybí. 

Zahrnut je také blokovač reklam a můžete zakázat integrovaný obsah na sociálních médiích, jako jsou tlačítka „jako“ a přihlašovací formuláře.

Brave-Block-SocialMedia

V mobilních zařízeních je k dispozici konverzní nástroj PDF, i když to nefunguje tak, jak by to mohlo fungovat, pokud předem nepovolíte zobrazení čtení. 

Nakonec je program „Brave Rewards“ novým a zajímavým přístupem k reklamě, díky němuž se lidé mohou rozhodnout pro prohlížení personalizovaných reklam výměnou za body, které pak mohou věnovat tvůrci obsahu. Další informace o tomto a prohlížeči obecně naleznete v naší úplné statečné recenzi.

Brave-Rewards

Mozilla Firefox

Firefox je další skvělá volba, pokud hledáte prohlížeč s bohatými funkcemi. Ačkoli nejsou tak rozsáhlé jako Vivaldi, možnosti přizpůsobení prohlížeče jsou solidní a existuje spousta doplňků, přestože nejsou založeny na Chromiu. 

Proces synchronizace je také vynikající. Nastavení je rychlé a snadné a synchronizuje vše, co potřebujete, od záložek až po nastavení.

Firefox-Sync

Pokud jde o drobné funkce, Firefox je dodáván s integrovaným nástrojem pro snímání obrazovky, který vám umožní vytvořit snímek obrazovky celých webových stránek bez ohledu na jejich délku, jakož i zobrazení čtečky a základní čtečku PDF. 

K dispozici je také integrovaná integrace s Pocket (jedna z našich nejlepších organizačních aplikací), která vám umožňuje organizovat webové stránky a přistupovat k obsahu, když jsou offline..

Firefox-Capture-Tool

V mobilu je toho méně, ale Firefox zde stále přichází s několika užitečnými drobnými funkcemi. také. To zahrnuje možnost zakázat všechny obrázky, což je skvělé pro určité webové stránky nebo pro zákazníky s omezenou šířkou pásma. 

Firefox-Mobile-Menu

Kromě toho je integrována čtečka QR a můžete povolit režim stolního počítače, abyste se vyhnuli špatně optimalizovaným mobilním webům. Úplný přehled prohlížeče Mozilla najdete v naší recenzi Firefoxu.

Snadnost použití

Nyní, když jsme se zabývali funkcemi, je čas podívat se na snadné použití. Toto je zdaleka nej subjektivnější kritérium a do jisté míry bude vždy záviset na vašem osobním vkusu. Zde však na Cloudwards.net obvykle upřednostňujeme čisté a přehledné rozhraní a správa karet se v této kategorii nachází v centru pozornosti.

Tenta

Díky inovativnímu a pohodlnému designu společnosti Tenta vyniká dav prohlížečů Android. Vaše karty jsou rozděleny do „zón“, z nichž každá má samostatná nastavení, která můžete upravit. V každé zóně můžete změnit nastavení blokování VPN a reklam, vašeho poskytovatele DNS, výchozí vyhledávač a několik dalších menších nastavení.

Tenta-zóny

Ve spodní části obrazovky se nachází nabídka rychlého přístupu, která umožňuje snadný přístup k několika prvkům, jako je vaše historie, záložky a úschovna médií. 

Obsahuje také tlačítka pro nukování vaší historie v doméně, zapnutí režimu na ploše a otevření nové karty. Jako vždy se podívejte na naši recenzi Tenty, kde najdete úplný přehled silných a slabých stránek prohlížeče.

Tenta-Quick-Access

Vivaldi

Vivaldi skóre ve všech našich kategoriích dobře a snadnost použití není výjimkou. Existuje několik chytrých funkcí, díky nimž je zážitek z prohlížení hračkou, včetně tlačítka zpětného převíjení, které vás přenese zpět do předchozí navštívené domény, nikoli pouze na poslední stránku. 

Webové stránky můžete také připnout do nabídky na levé straně obrazovky, abyste k nim měli nepřetržitý přístup, aniž byste jim dávali vlastní karty.

Webový server Vivaldi

Když už mluvíme o kartách, Vivaldi vám nabízí spoustu možností, jak je spravovat. Karty můžete seskupovat do „hromádek“, které ukládají cenné nemovitosti do nabídky karet jejich kombinací. Umístěním karet do zásobníku můžete také rozdělit obrazovku mezi nimi, což je skvělá pomoc, pokud provádíte multitasking nebo porovnávání webových stránek..

Vivaldi-Tab-Stack

Kromě toho můžete změnit šířku aktivní karty a prohlížeč ukazuje, zda jste si kartu prohlíželi, a označíte je jako nepřečtené, pokud jste tak neučinili.

Cyklér karet můžete otevřít pomocí „ctrl + tab“, který lze nakonfigurovat tak, aby zobrazoval otevřené karty jako náhledy obrázků nebo jako jednoduchý seznam. Na levé straně obrazovky je navíc přístup k další nabídce karet, která zobrazuje aktuálně otevřené a nedávno zavřené karty. Toto menu je také prohledatelné, což je pěkný bonus.

VivaldiTab-Menu

Google Chrome

Přestože je Chrome v mnoha ohledech druhem prohlížeče „uprostřed silnice“, jeho snadné použití je vynikající. Protože se prohlížeč stal stále dominantnějším, jeho uživatelské rozhraní se stalo něčím průmyslovým standardem, zejména proto, že mnoho konkurentů používá základní rámec Chromia, na kterém staví.

Chrome-BasicUI

Samotné rozhraní je jednoduché a přehledné, protože Chrome se spoléhá na svou obrovskou knihovnu rozšíření, která poskytuje nejpokročilejší funkce. 

Přestože to vyžaduje další nastavení pro pokročilé uživatele, je to pro prohlížeč velmi snadné, aby se vám hlava kolem a používat hned po vybalení z krabice. Můžete si vybrat a vybrat, které funkce skutečně potřebujete, místo toho, abyste byli zablokováni do nekonečných možností od začátku.

Chrome-Tabs

Přestože správu karet lze určitě zlepšit přidáním přehledové nabídky nebo vodorovného rolování, není to v žádném případě špatné. I když jsou karty výrazně minimalizovány, je stále snadné oddělit různé favikony, i když weby ve stejné doméně mohou být obtížnější rozlišit.

Chrome-Image-Search

K dispozici jsou také některé užitečné funkce, jako je například kontextová možnost „Vyhledat Google pro obrázek“. Když kliknete pravým tlačítkem myši na obrázek, můžete pomocí této funkce rychle provést vyhledávání obrázků zpět na Googlu a objevit podobné obrázky nebo původní zdroj. Pokud vás zajímá, jak Chrome funguje mimo tuto kategorii, přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Chrome, kde naleznete celý obrázek.

Výkon

Pro naše třetí kritérium se zaměříme na výkon. Není divu, že surová rychlost je nejdůležitější věcí, na kterou se zde musíme podívat. Spotřeba zdrojů a zatížení šířky pásma jsou však také důležité a mohou snadno rozlišit mezi dvěma prohlížeči, které dosahují podobné rychlosti.

Statečný

Brave je velmi rychlý prohlížeč, a to jak v počítači, tak v mobilu. U prvního je jeho rychlost překonána pouze Vivaldi, u druhého pouze rychlejší Firefox. Kromě toho Brave dosahuje své rychlosti a zároveň spotřebovává jen velmi málo zdrojů, což je obzvláště pozoruhodné pro prohlížeč založený na Chromiu, protože tyto jsou notoricky známé pro pohlcení velkého množství RAM, zejména.

Vivaldi

Vivaldi je nejrychlejší prohlížeč na ploše, ačkoli zbývá zjistit, zda toho lze dosáhnout i na mobilních zařízeních, protože tato verze prohlížeče je stále ve své beta fázi. Stejně jako Brave i Vivaldi zabírá v prohlížeči založeném na Chromu jen velmi málo zdrojů, přičemž průměruje přibližně 80 procent využití RAM samotného Chrome.

Kromě toho můžete také hibernace karet, což výrazně snižuje spotřebu RAM, ale zvyšuje zatížení šířky pásma, protože je třeba znovu načíst hibernační karty od nuly.

Vivaldi-Hibernate-Tabs

Safari

Přestože je prohlížeč Safari v mnoha ohledech chybný, svítí, pokud jde o výkon. Na zařízeních se systémem iOS je nejrychlejší prohlížeč v okolí. Je to něco, co pravděpodobně dluží za velmi dobře optimalizovanou platformu, protože Apple vyvíjí prohlížeč i operační systém.

Safari také používá méně zdrojů než kterýkoli jiný hlavní prohlížeč, často zabírá tak malou část paměti RAM, jakou Chrome dělá. Přestože je jeho výkon vynikající, prohlížeč Apple v mnoha jiných ohledech zaostává, o čem se můžete vše dozvědět přečtením naší recenze Safari.

Bezpečnostní

Pokud se obáváte zejména malwaru a počítačové kriminality, při výběru webového prohlížeče by mělo být vaše nejdůležitější starostí zabezpečení. Mezi důležité faktory patří frekvence aktualizací, databáze bezpečného prohlížení, upozornění na připojení HTTP a schopnost blokovat prvky, jako jsou reklamy, vyskakovací okna a JavaScript.

Zacházení s heslem je také velmi důležité, ale měli byste použít jednoho z našich nejlepších správců hesel bez ohledu na to, jak dobře váš prohlížeč chrání vaše přihlašovací údaje.

Puffin

Žádný jiný prohlížeč nemůže konkurovat Puffinu, pokud jde o zabezpečení, díky jedinečnému způsobu, jakým je prohlížeč postaven. Místo toho, aby místní kód na vašem počítači spouštěl místně, provádí Puffin veškerou práci na svých vlastních serverech. To znamená, že malware se nikdy nedostane na vaše skutečné zařízení, což znemožňuje infikovat stroj tradičními cestami.

Tento přístup, který efektivně „streamuje“ webové stránky do vašeho počítače, činí většinu našich dalších bezpečnostních kritérií irelevantní. Je to proto, že když jste chráněni za servery Puffin, není třeba blokovat JavaScript, časté aktualizace zabezpečení nebo databáze bezpečného prohlížení.

Procházení nezabezpečeným připojením HTTP však stále představuje riziko, protože to znamená, že váš provoz může být zachycen mezi servery Puffin a webem, ke kterému se pokoušíte získat přístup. Bohužel, Puffin nedělá velmi dobrou práci, aby varoval uživatele, když se to děje, protože jedinou známkou je absence standardního zeleného zámku pro připojení HTTPS.

Varování Puffin-HTTP

S Puffinem se to stává spíše problémem ochrany soukromí než bezpečnosti, protože kdokoli, kdo zachytí váš nešifrovaný provoz, nebude schopen nic víc než poslouchat. Je zde také zabudovaný blokovač reklam, což je dobrá věc protože v prohlížeči nejsou k dispozici žádná rozšíření třetích stran. 

Existuje mnoho dalších dobrých důvodů pro použití Puffin, zejména na Android nebo iOS, kde je velmi rychlý a přichází s vestavěnými ovládacími prvky pro online hry. Pokud se chcete dozvědět více o tomto jedinečném a zajímavém prohlížeči, přečtěte si naši recenzi Puffin.

Tenta

Tenta je prohlížeč navržený s ohledem na zabezpečení a soukromí. Existuje celá řada funkcí, které zvyšují vaši bezpečnost při prohlížení, jako je například zahrnutí blokování reklam a rozšíření HTTPS Everywhere, které nutí všechny weby, aby se připojovaly přes HTTPS, pokud mohou. 

Pro weby, které vůbec nenabízejí připojení HTTPS, Tenta představuje jasné varování, že nejste v bezpečí.

Tenta-Extensions

Prohlížeč je také kompletně šifrován. Ve skutečnosti musíte mít přístup ke kořenovému adresáři svého zařízení Android, abyste mohli dokonce vidět složku Tenta, a pokud ano, soubory jsou stále šifrované a zbytečné pro kohokoli jiného, ​​kdo má přístup k vašemu zařízení.. 

Bohužel neexistuje žádná databáze bezpečného prohlížení a žádný způsob, jak zakázat nebo blokovat JavaScript, ale toto jsou drobné problémy vzhledem ke všem skvělým bezpečnostním prvkům Tenty.

Pokud povolíte vestavěnou síť VPN, bude váš skutečný zážitek z prohlížení chráněn také šifrováním AES-256 (další informace o tomto naleznete v našem článku o šifrování). 

Protokol „mimicVPN“ v prohlížeči může navíc oklamat bloky VPN většiny webů, aby si myslely, že VPN vůbec nepoužíváte. Pokud nejste obeznámeni s VPN a jejich protokoly, podívejte se na naše rozdělení protokolů VPN.

Poskytování ještě větší ochrany před fyzickými útoky je možnost „maskovat prohlížeč“, což zakazuje snímky obrazovky. Můžete dokonce nastavit prohlížeč, aby automaticky ukončil všechny karty pokaždé, když zavřete prohlížeč.

Prohlížeč Tenta-Mask

Pokud však prohlížeč nastavíte správně, neměly by být tyto ochrany nutné, protože prohlížeč můžete zamknout za kódem PIN, který není uložen na žádném serveru. To znamená, že na konci Tenty nebude vystaveno narušení nebo úniku dat.

Vivaldi

Ačkoli to není tak zaměřeno na bezpečnost jako naše předchozí dva záznamy, Vivaldi v tomto ohledu stále dělá skvělou práci. Jeho četnost aktualizací je vynikající, protože přijímá nové vydání přibližně jednou týdně.

Vivaldi-Services

Prohlížeč také používá Bezpečné prohlížení Google k ochraně uživatelů před škodlivými weby, což je vynikající volbou pro tuto práci.

Varování Vivaldi-HTTP

Varování před nezabezpečenými připojeními HTTP je jasné a viditelné. Ačkoli není předinstalován žádný blokovač reklam ani jiná rozšíření zabezpečení, kompatibilita Vivaldi s většinou rozšíření Chrome usnadňuje přidání těchto funkcí.

Soukromí

Konečně se nyní podíváme na to, které z nejlepších soukromých prohlížečů jsou nejlepší. Už jsme nějaký čas strávili diskusí o tom, co přesně definuje soukromí webového prohlížeče, včetně zásad sběru dat, reputace samotných společností a sledování a kontroly souborů cookie.

Tor je přirozeně vynikající volbou pro anonymitu, ale protože jsme to již zahrnuli na začátku našeho článku, zaměříme se na tři další tradiční prohlížeče, které nepřicházejí se stejnými vlastními bezpečnostními problémy. 

Protože v ochraně vašeho soukromí může udělat jen tolik prohlížečů, pročtěte si průvodce anonymním prohlížením bez ohledu na to, jaký prohlížeč nakonec používáte.

Mozilla Firefox

Firefox vyniká v soukromí, a to je pravděpodobně největší síla prohlížeče. Pravděpodobně to pramení ze skutečnosti, že Mozila – společnost, která vyvíjí prohlížeč Firefox – je nezisková organizace, která nemá motivaci shromažďovat vaše informace..

Prohlížeč také přichází s některými z nejlepších ovládacích prvků ochrany osobních údajů ve firmě a umožňuje vám vybrat a vybrat přesně to, které sledovače a soubory cookie chcete povolit.

Nastavení ochrany osobních údajů Firefoxu

Zásady ochrany osobních údajů společnosti jsou snadno čitelné a srozumitelné a jasně uvádí, že jediná data, která Mozilla kdy shromažďuje, jsou pro vývojové účely a nelze je vysledovat zpět k jednotlivým uživatelům.. 

I toto drobné shromažďování dat však lze v nastavení zakázat a Mozilla také každý rok vydává zprávu o výdělcích, takže uživatelé mohou vidět, odkud peníze pocházejí a kam směřují.

Tenta

Jak je uvedeno v sekci zabezpečení, Tenta se také silně zaměřuje na soukromí. Vestavěná síť VPN je obrovským řešením, pokud chcete zůstat v anonymitě, a společnost Tenta ve svých zásadách ochrany osobních údajů uvádí, že neuchovává protokoly o historii prohlížení jakéhokoli druhu. To je skvělé, protože sítě VPN lze snadno zbavit soukromí, pokud společnost, která ji provozuje, zaznamenává vše, co děláte.

Tenta-VPN

Chcete-li používat VPN mimo prohlížeč, musíte bohužel zaplatit poplatek za předplatné, takže pokud chcete síť VPN pro celé zařízení, můžete se vydat na náš nejlepší seznam VPN.

Zdrojový kód Tenty je také veřejně dostupný na GitHubu, což umožňuje odborníkům a programátorům ověřit jejich nároky na soukromí. Po zveřejnění tohoto článku nebyly v tomto ohledu vzneseny žádné červené vlajky, takže se zdá, že požadavky Tenty na ochranu soukromí zadržují vodu. 

Můžete si také vybrat mezi několika poskytovateli DNS, což je jedinečná funkce, která uživateli umožňuje zvolit si, zda chce upřednostnit výkon nebo soukromí.

Puffin

Puffin je další skvělou volbou, pokud máte obavy o soukromí a anonymitu. Protože veškerý provoz prochází servery Puffin, funguje mnoha způsoby jako VPN prohlížeče, protože žádný navštívený web vás nebude moci sledovat dále než tyto servery.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti jsou také dobré a jasně uvádějí, že žádné informace o uživatelích nejsou sdíleny s třetími stranami a protokoly jsou uchovávány pouze 100 dní před očištěním. Tyto protokoly se používají k vytváření souhrnných sestav pro účely vývoje, ale žádná informace nemůže být svázána s konkrétními uživateli, jakmile budou protokoly vymazány.

Závěrečné myšlenky

Jak vidíte, jsme velkými fanoušky Vivaldi zde na webu Cloudwards.net. Ukázalo se to ve čtyřech z pěti kategorií v tomto článku a není ani daleko za ostatními, pokud jde o soukromí. Statečný je naše druhá volba a je zvláště dobrá, pokud chcete rychlý prohlížeč plný funkcí. Mozilla Firefox také sportuje mnoho funkcí a jeho soukromí je vynikající ve všech směrech.

Pokud se však primárně zajímáte o soukromí a bezpečnost, nemůžete se pokazit s Tentou nebo Puffinem, protože oba prohlížeče v těchto oblastech vynikají. Chrome také získal místo na tomto seznamu díky dobře navrženému a přehlednému rozhraní, takže pokud hledáte nejjednodušší uživatelské prostředí, měli byste mít na paměti prohlížeč Google.

Na konci dne jsou všechny zde uvedené prohlížeče vynikajícími možnostmi a volba mezi nimi závisí na tom, co si ceníte nejvíce, ať už jde o výkon, funkce, zabezpečení nebo něco jiného. 

Co si myslíte o našem výběru prohlížečů? Stýskalo se nám po tvém oblíbeném? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map