Nejlepší firemní VPN pro rok 2020: Zajištění bezpečnosti dat SMB

Virtuální soukromé sítě se zrodily pro firmy, a ačkoli se vyvinuly přes to, že na spotřebitelský trh, budou vždy vázány na podnikání. Nejsou však nejjednodušší na nasazení, zejména pokud provozujete malou firmu s omezeným počtem zaměstnanců. Tým zde na Cloudwards.net je tu proto, aby vám pomohl.


V této příručce k nejlepším podnikovým VPN vám poskytneme pět řešení zaměřených na podnikání, která se snadno nastaví a nasadí ve vaší společnosti. Než se pustíme do výběru, probereme, proč by firmy měly používat VPN, a také kritéria, která jsme použili při výběru.

Pokud hledáte krátkou odpověď, NordVPN je správná cesta. Poskytuje nejen vynikající osobní služby, ale také nabízí fantastické obchodní služby. Pokud však chcete více možností, přečtěte si dále.

Proč by firmy měly používat VPN

VPN jsou již dlouho nástrojem podnikání, a to ještě dříve, než se objevily možnosti pro spotřebitele. Pro podnikání byli zvyklí na připojení vzdálených pracovníků, což zaměstnancům umožňuje přístup k důležitým souborům a aplikacím mimo kancelář.

Takový systém je možný pouze v případě, že máte server, ve kterém jsou uložena všechna data. Ve většině případů budete muset VPN nakonfigurovat ručně, aby umožnil vzdáleným pracovníkům přístup k vašim souborům, ale s nárůstem bezpečného cloudového úložiště je přístup k souborům levnější a snadnější než kdykoli předtím.

To znamená, že cloudové úložiště nezohledňuje druhou vzestupnou stránku používání podnikové VPN, a jedná se o zabezpečené připojení. Namísto doporučování nástrojů, které může oddělení IT použít, vám poskytneme spotřebitelské možnosti, které se dostaly do světa obchodu, což znamená, že kdokoli, i když má omezené technické zkušenosti, může zůstat chráněn.

Sítě VPN umožňují připojení k internetu prostřednictvím jiného serveru. Při připojení k tomuto prvnímu serveru je váš provoz šifrován, o čem se můžete dozvědět v našem popisu šifrování. Poté se šifrovací kůže zbaví a váš provoz přejde na otevřený internet. Počáteční připojení k serveru VPN však zakrylo vaši IP adresu a požadavky na provoz.

Z důvodu bezpečnosti je hodnota jasná. Pokud máte, řekněme, zaměstnance, kteří se zabývají citlivými dokumenty o veřejné WiFi, je VPN nezbytná. Protože je vaše připojení šifrované, nebude síťový snoopers schopen zachytit váš provoz a ukrást citlivé informace.

Navíc, VPN mají praktické využití pro podnikání. Možná budete muset přistupovat na web, který je k dispozici pouze pro adresy IP v určité zemi, nebo je nutné skrýt zdrojovou adresu IP, pokud jednáte výhradně online. VPN jsou bezpečnostní nástroje, stejně jako praktické, a jakmile se zaregistrujete do plánu, všimnete si situací, kdy jsou užitečné.

Nejlepší firemní VPN 2020

Výběr nejlepší obchodní VPN

Výběr podnikové VPN je z velké části podobný výběru spotřebitelské. Vysoká rychlost, velká síť serverů a prvotřídní zabezpečení jsou stále nejdůležitějšími obavami. Na rozdíl od zákaznických sítí VPN, které ukládají omezení pro simultánní připojení, však obchodní sítě VPN musí být schopny spojit více uživatelů jednoduchým způsobem jejich správy.

Tam jsme začali. Například ExpressVPN je nejlepší VPN, kterou jsme testovali – můžete vidět proč v naší recenzi ExpressVPN – ale limit pěti současných připojení a nedostatek funkcí pro ovládání uživatele z něj činí špatnou volbu pro firmy.

Hledali jsme také funkce specifické pro podnikání, jako jsou vyhrazené adresy IP a centralizovaná fakturace. I když se mohou zdát malé, další možnosti nasazení a fakturace mají velký vliv na optimalizaci různých aspektů vašeho podnikání.

Nejdůležitější je však správa uživatelů. Stejně jako u správců podnikových hesel – přečtěte si našeho nejlepšího správce hesel pro průvodce malým podnikáním – klíčovým rozdílem mezi podnikovým a spotřebitelským produktem je správa uživatelů. Stejně jako vševidoucí oko vám silný systém správy uživatelů umožňuje vidět, jak vaši zaměstnanci využívají tuto službu.

Jak již bylo uvedeno, platí naše standardní kritéria VPN. Zabezpečení VPN je nanejvýš důležité, zejména s ohledem na to, že podniky jsou hlavním cílem počítačové kriminality. Kombinace silných protokolů VPN, jako je OpenVPN, a špičkové šifrování vás obvykle zajistí v bezpečí.

I když snadné použití, umístění serveru a rychlost hrály roli v našem výběru, cena vzala zadní sedadlo. Hodnota je důležitá pro firmy, ale jako v případě většiny vlastních služeb, cena, kterou nakonec zaplatíte, závisí na vašich potřebách a počtu zaměstnanců.

Nejlepší VPN pro firmy: NordVPN

NordVPN je z dobrých důvodů na druhém místě z VPN, které jsme zkontrolovali. Přestože je v celé její síti nekonzistentnost, je to pro spotřebitele bohatá na funkce, levná a výkonná možnost. To znamená, že se samostatným seznamem funkcí a speciální integrací je to skvělá volba také pro podniky.

nordvpn-review-server-navigation

Začíná to specializovaným správcem účtu. Bez ohledu na to, jak velká nebo malá je vaše firma – NordVPN požaduje, abyste měli alespoň pět účtů – budete mít vyhrazenou linku pro problémy. Není to jen přímá linka na podporu. Váš správce účtu může s vámi spolupracovat na nasazení konfigurací, které by jinak nebyly možné.

Základní obchodní funkce jsou také přítomny. Každý účet ve vašem plánu může získat vyhrazenou IP adresu pro konzistentní a stabilní přístup k podnikovým databázím a službám. NordVPN také udržuje fakturaci jednoduchou pomocí centralizované platby pro své uživatele a snadno použitelného rozhraní pro správu.

Jednou z výhodnějších funkcí pro podniky je schopnost převádět licence. Potřebujete jednoduchý způsob, jak přesunout své licence, protože zaměstnanci cyklují. Naštěstí NordVPN takový úkol přijme.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Jak již bylo zmíněno, NordVPN má rozsáhlou síť. Skládá se z přibližně 5 000 serverů ve více než 60 zemích. Bez ohledu na to, kde se nacházíte nebo kam chcete tunel směřovat, bude NordVPN pravděpodobně mít místo, kam se vejde.

Firemní uživatelé mohou stále využívat vynikající sady spotřebitelských funkcí společnosti NordVPN. Jádrem jsou speciální servery, které vyladí vaše připojení z hlediska zabezpečení nebo anonymity. Například servery Double VPN vám umožňují odrazit dva servery pro dvojnásobné šifrování. Přečtěte si naši recenzi Windscribe a podívejte se na jiného poskytovatele, který tuto funkci nabízí.

Shy of ExpressVPN, NordVPN je nejlepší VPN, kterou jsme vyzkoušeli, a její zásobování firemními trhy z ní dělá ideální volbu pro vaše podnikání. Všechny důvody, které se nám líbí, se můžete dozvědět v naší recenzi NordVPN nebo se obraťte na zřízení obchodního účtu a zjistěte, jak se vám to líbí..

TorGuard

TorGuard nabízí předběžné obchodní plány, které vám poskytnou několik uživatelských balíčků, vyhrazené IP adresy a e-mailové adresy. Na rozdíl od NordVPN si jednoduše nekoupíte předplatné VPN. Spíše kupujete balíček zabezpečeného e-mailu, vyhrazenou IP adresu a VPN.

Torguard-review-interface

Přednastavené plány jsou užitečné pro podniky s méně než 20 zaměstnanci. Pokud potřebujete více účtů, budete muset kontaktovat TorGuard pro vlastní konfiguraci. Naštěstí všechny účty přicházejí se specializovaným správcem účtů, který vám může odpovědět na otázky a pomůže vám vyřešit problém, pokud se něco pokazí.

To znamená, že i s méně než 20 zaměstnanci může být pro vás nejlepší řešení na míru. Přestože přednastavené plány přicházejí s určitým počtem vyhrazených adres IP, vlastní plán zahrnuje dedikovaný server, který je důležitý pro důsledný přístup.

TorGuard by samozřejmě nebyl na druhém místě bez ovládacích prvků správy uživatelů a naštěstí tento front splňuje. Ovládací panel VPN umožňuje spravovat zaměstnance, sledovat vaše vyhrazené adresy IP, nastavovat šifrovaný e-mail a další. Díky tomu budete moci získat ptačí pohled na to, jak vaše firma využívá TorGuard.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

TorGuard není nijak zvlášť uživatelsky přívětivý – ačkoliv bychom ho ani nenazvali obtížným použitím – a to hlavně kvůli přizpůsobení, které nabízí. Je vysoce konfigurovatelný a umožňuje vám změnit způsob ověřování protokolů, šifrování a dat. Díky této flexibilitě můžete nastavit úroveň zabezpečení, která má smysl pro vaše podnikání.

Flexibilita je skvělá, ale jedním z důvodů, proč TorGuard milujeme, je rychlost. V našem nejrychlejším průvodci VPN se umístil na čtvrtém místě hned za Astrillem (přečtěte si naši recenzi Astrill). To znamená, že naše testování bylo těsné, takže malé změny rychlosti by mohly TorGuarda v hodnocení posunout ještě výš.

Ačkoli to nemusí být tak atraktivní jako NordVPN, TorGuard má schopnost hrát míč. Díky rychlosti, konfigurovatelnosti a dlouhému seznamu funkcí je to skvělá volba pro vaše podnikání. Můžete si přečíst naši recenzi TorGuard, kde se dozvíte více, nebo si prohlédnout přednastavené plány a zjistit, co pro vás funguje.

VyprVPN

VyprVPN nabízí dva plány pro firemní uživatele: VyprVPN pro Business a VyprVPN pro Business Cloud. První je jako TorGuard a NordVPN, který poskytuje správu více uživatelů, velkou síť serverů a specializovaného správce účtů. VyprVPN pro Business Cloud je však zajímavý, protože vám umožňuje využít dedikovaný server.

vyprvpn-review-interface

Váš vlastní server znamená, že můžete integrovat aplikace, jako je Salesforce, do vaší VPN a umožnit pracovníkům přístup k nim vzdáleně. Navíc, VyprVPN vám umožňuje přidat servery do vašeho plánu, takže můžete segmentovat klastry pro různé týmy.

VyprVPN pro Business Cloud lze snadno nasadit a rozšířit, což vám umožní škálovat a řídit službu způsobem, který nejlépe vyhovuje vašemu podnikání. Například společnost Wunder, webdesignová společnost se zaměstnanci na celém světě, použila produkt VyprVPN pro Business Cloud k centralizaci nesouvislého a nekonzistentního řešení používání více veřejných a soukromých serverů..

Přestože jsme řekli, že cena nebyla naším prvořadým zájmem, VyprVPN je levná. Obchodní plány začínají na pouhých několika stovkách dolarů ročně a VyprVPN vám dokonce poskytne bezplatnou zkušební verzi, abyste zjistili, jak se vám to líbí. Jedná se o snadno použitelné řešení bez nesmyslu, které stále poskytuje spoustu energie.

Další důvody, které se nám líbí VyprVPN

Naše oblíbené funkce ze spotřebitelské aplikace jsou k dispozici také pro firemní uživatele. VyprVPN umožňuje použít Chameleon, což je proprietární protokol založený na OpenVPN. Připojuje se podobným způsobem, ale zabalí vaše pakety tak, jak jsou odesílány, takže můžete obejít hloubkovou kontrolu paketů. Chameleon byl jedním z důvodů, proč společnost VyprVPN učinila naše nejlepší VPN služby pro seznam Číny.

Navíc vaši zaměstnanci mohou využívat bránu firewall NAT. Stejně jako všechny brány firewall blokuje požadavky na základě seznamu pravidel. Spouští se však na serverech VyprVPN, což znamená, že příchozí hrozba je identifikována a zablokována ještě předtím, než je vyrobena z vašeho počítače.

To znamená, že VyprVPN není dokonalý. Rychlosti jsou nižší, než bychom chtěli, a rozhraní by mohlo používat face face. Je to stále dobrá volba pro firmy. Síť v soukromém vlastnictví znamená, že žádné třetí strany si nebudou zasílat zprávy s vašimi obchodními daty a dlouhý seznam funkcí znamená, že můžete službu nakonfigurovat tak, jak chcete.

Více se můžete dozvědět v naší recenzi VyprVPN nebo se obraťte na bezplatnou zkušební verzi a zjistěte, jak se vám líbí.

SaferVPN (obvod 81)

Myslíme si, že SaferVPN je v pořádku. Cena je dobrá, ale síť je malá. Soukromí je solidní, ale výkon streamování je nic jiného než. To znamená, že obchodní verze VPN, Perimeter 81, je docela dobrá.

Obvod-81

Jeho levná měsíční sazba umožňuje přístup ke sdíleným branám na 35 místech, ale můžete si zakoupit vyhrazené brány za 40 $ měsíčně. Stejně jako ve službě VyprVPN for Business Cloud vám to umožňuje přidat do plánu vyhrazená místa a rozdělit je do různých týmů. Získají jej pouze zaměstnanci, kterým chcete poskytnout přístup.

Pokud jde o obchodní funkce, Perimeter 81 nabízí vše, co chceme. Členům týmu můžete spravovat přiřazením určitých oprávnění a jejich výběrem pro skupiny uživatelů a také sledovat zdroje a šířku pásma, které spotřebovávají. Perimeter 81 nabízí jeden z nejkompletnějších způsobů, jak zobrazit aktivitu v síti.

Nabízí také neobvyklé funkce, zejména zprávy o činnosti, integraci jednotného přihlášení a automatické zabezpečení WiFi. Ten je skvělý pro zaměstnance, kteří cestují, protože VPN automaticky detekuje nezabezpečené WiFi sítě a chrání připojení, než se něco pokazí..

Další důvody, které se nám líbí SaferVPN

Jednou z úsporných mien SaferVPN je jeho vynikající uživatelská zkušenost a naštěstí se přenáší na Perimeter 81. Tato aplikace je moderní a dostupná, usnadňuje správu uživatelů a usnadňuje vašim zaměstnancům pochopit novou hračku, která spadá do jejich klína.

Vaši zaměstnanci jsou známí jako „členové týmu“ společnosti Perimeter 81. Členové týmu mají jedinečné e-mailové adresy a uživatelské licence. Každá licence je vhodná až pro pět připojení, což znamená, že vaši zaměstnanci mohou chránit stolní počítače, notebooky, telefony a tablety bez dalších nákladů..

SaferVPN nemusí být naším oblíbeným poskytovatelem, ale není to ani špatné. Jako možnost pro spotřebitele na silnici to není dojem, ale obchodní stránka je skvělá. Perimeter 81 nabízí flexibilitu dalších podnikových VPN, plus několik vlastních triků. Můžete si přečíst naši recenzi SaferVPN, abyste se dozvěděli o zákaznické platformě, nebo požádat o ukázku Perimeter 81 a vyzkoušet si ji sami.

Husí VPN

Goose VPN je obchodní VPN chudého člověka. Nenabízí podnikatelský plán ani žádné specifické rysy podnikání, a proto se zde umístil na posledním místě. Je to však jeden z mála poskytovatelů, který nabízí neomezené simultánní připojení, a jako vítěz našeho nejlepšího průvodce VPN pro více zařízení by měl mít také domov zde.

chytré servery goose-vpn-review-smart

Není to jediná VPN, která nabízí neomezené simultánní připojení – přečtěte si naši recenzi SurfShark, abyste se dozvěděli něco o jiném – ale je to jedno z mála, které se blíží skutečně neomezenému. Ve většině případů zkopírovat do zásady spravedlivého použití „neomezeného“ současného připojení rychle odhalí, že ve skutečnosti existují omezení, kolik zařízení můžete chránit.

Goose VPN tento trend nepřeruší. Má také zásady spravedlivého použití, ale je to štědré. Můžete připojit tolik zařízení, kolik chcete, pokud nepotřebujete více než 1 dokonalý ze všech zdrojů v síti. Síť není obrovská, ale odebrání i 1 procenta energie se zdá nepravděpodobné.

To znamená, že jde o obchodní VPN chudého z nějakého důvodu. Chybí vám správa uživatelů, správce účtů a obchodní integrace. Goose VPN by mělo být přísně používáno jako levný způsob, jak zajistit provoz vašich zaměstnanců, a nic víc. Je to však skvělé.

Další důvody, které se nám líbí Goose VPN

Goose VPN vyniká uživatelskou přívětivostí a cenou. Na rozdíl od většiny sítí VPN je k dispozici omezená měsíční možnost, která omezuje přenos dat na 50 GB. V případě, že budete potřebovat více, budete si muset zakoupit neomezený plán. Měsíční sazba není působivá, ale pokud si kupujete rok předem, je to méně než 60 $.

Aplikace je snadno použitelná a dostatečně efektivní, abyste ji mohli učit svým zaměstnancům. To znamená, že má slušnou flexibilitu. Existuje několik protokolů, z nichž lze vybírat, a také nastavení při spuštění. Ačkoli to není tak konfigurovatelné jako TorGuard, Goose VPN vám stále poskytuje základní náležitosti.

Ve srovnání s našimi dalšími doporučeními je to ale řešení janky. S malým týmem se můžete na chvíli soustředit, ale pokud hledáte skutečnou firemní VPN, měli byste se držet našich nejlepších čtyř tipů. Přesto stojí za přečtení naší recenze Goose VPN, abyste zjistili, zda vás to dostane.

Závěrečné myšlenky

Sestavení vlastní VPN je nákladné, časově náročné a nespolehlivé. Výše uvedené možnosti vám přinášejí výhody bez mnoha nevýhod, poskytují velké serverové sítě a možnost integrace s jinými platformami. Goose VPN je zvláštní člověk, ale pro dočasné řešení to není špatné.

Z našich recenzí jsou poskytovatelé na výše uvedeném seznamu těch, kteří nabízejí obchodní plány. Pokud se však chcete hrabat a pokusit se najít své vlastní, můžete si prohlédnout naše recenze VPN.

Kterou VPN používáte pro své podnikání? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map