Nejlepší bezplatný antivirový software 2020

Od únosu prohlížeče po botnety roste kybernetická kriminalita. K tomu je třeba zabezpečený antivirový program, který je obvykle dodáván s robustní cenovkou. Proto jsme sestavili průvodce nejlepším antivirovým softwarem zdarma na trhu.


Je zde výhoda pro upgrade, včetně funkcí a sofistikovanější bezpečnostní infrastruktury, ale v této příručce se zaměřujeme na pět nejlepších možností, které můžete získat za nízkou cenu zdarma. Budeme mluvit o všem, od funkcí po ochranu, a poskytneme vám výhody a nevýhody každé možnosti.

Hodnocení bezplatného antivirového softwaru je však jiné. Funkce, které jsou u placeného softwaru běžné, se neočekávají a naléhavé výzvy k upgradu jsou nevítané. Předtím, než se dostaneme na náš seznam, definujeme, jak jsme se rozhodli, a poskytneme vám několik úvah o přechodu na placené protějšky..

Více o:

  • Nejlepší antivirový software 2020
  • Nejbezpečnější antivirový software 2020
  • Nejlepší antivirus pro Android 2020

Nejlepší bezplatný antivirový software v roce 2020

Výběr nejlepšího antivirového softwaru zdarma

Existuje mnoho bezplatných antivirových možností, ale ne všechny z nich vytvoří náš seznam. Nejde o velikost seznamu ani o celkovou kvalitu, ale o funkci. Některé antivirové programy, například Malwarebytes, nechrání v reálném čase před hrozbami. Používají se výhradně k odstranění malwaru, který se již na vašem počítači nachází.

Tyto možnosti jsou z tohoto seznamu vynechány. Naším prvním kritériem je, že antivirový program prohledá váš počítač, ale také poskytuje monitorování v reálném čase. Kybernetická bezpečnost je o prevenci a bezplatné možnosti, které skenují váš stroj, padají na přední stranu naplocho.

Je zřejmé, že se díváme na cenu. Antivirus musí být zdarma, nikoli zkušební nebo omezená verze placeného softwaru. Díváme se však také na cesty upgradu. Očekává se, že některé funkce nebudou zahrnuty do bezplatné nabídky, takže chceme vidět logický způsob, jak je koupit.

Funkce záleží, ale ne tolik jako v některých jiných oblastech. Dokud antivirus poskytuje ochranu v reálném čase a odstranění malwaru, jsme obsahem. Další funkce, například dlouhý seznam od AVG, získávají bonusové body.

Nakonec se díváme na ochranu. Budeme používat čísla z našich antivirových recenzí pro informaci, kde jsme testovali placené protějšky. Antiviry zdarma jsou v průměru o 1 až 2 procenta méně účinné. Až budou k dispozici laboratorní výsledky pro bezplatný antivirový program, zaznamenáme si to.

Zdarma vs. placené

Existuje zde bezplatný antivirový software. Výkony jsou o něco horší než jejich placené protějšky a často přicházejí s omezenou sadou funkcí, takže jsou nejlepší, když se používají na zkušební bázi.

Naše logika má několik důvodů. Prvním z nich je nulový malware. To jsou útoky, které se objevují ve stejný den, kdy je známo zneužití. Protože malware není v antivirové databázi, nemůže jej odkazovat, aby věděl, zda je software hrozbou nebo ne.

Antiviry používají k řešení problému monitorování chování. Pokud se software chová jako malware, se kterým antivirus narazil, nahlásí jej ke kontrole. Bezplatný monitorovací systém často není tak sofistikovaný, díky čemuž jste zranitelní vůči útokům v noci.

Stejně tak během skenování získáte základní firewall, méně ochranných opatření a kratší seznam kontrol. Závisí to na antiviru a rozdíl spočívá pouze v účinnosti několika procentních bodů, ale stále existuje.

Kromě lepší bezpečnosti přicházejí placené antivirové programy s větším množstvím funkcí, zejména ochranou proti phishingu a ransomwaru. Některé antivirové programy, například Kaspersky, také prosazovaly lepší ochranu webových kamer. Byla to naše první volba v našem průvodci, jak zabezpečit webovou kameru.

Lepší skóre ochrany a větší seznam proaktivních bezpečnostních opatření více než zdůvodňují cenu. Pokud jste kompetentní uživatel webu a pravidelně sledujete, co je na vašem pevném disku, bude vás chránit bezplatný antivirus. To znamená, že pokud ukládáte citlivá data nebo stahujete několik filmů pomocí naší nejlepší VPN pro torrentování, vyplatí se upgradovat na placený antivirus.

1. AVG Antivirus zdarma

AVG je náš go-to pro výběr antiviru zdarma. Nedělá všechno výjimečně, ale pokrývá všechny základny tak, jak to dělá jen málo dalších. Získáte úplnou sestavu ochrany, včetně více možností skenování, ochrany v reálném čase a skenování výkonu.

Základem jsou štítky AVG a štítky chování. Každý soubor vstupující na pevný disk je skenován, ať už byl stažen z internetu nebo přesunut z externího pevného disku. Aplikace na vašem počítači a na navštívených webech jsou monitorovány štítkem chování, zda neobsahují škodlivou aktivitu.

AVG-Free

AVG také zahrnuje svůj webový a e-mailový štít. Webový štít chrání před stažením a webovými útoky, které nemusí vyžadovat vstup uživatele. Například blokuje škodlivé stahování z jednotky, které jste nezačali. Štít e-mailu funguje proti phishingu, stejně jako proti nebezpečným obrázkům a přílohám.

AVG tyto „komponenty“ nazývá a můžete si každou upravit. Můžete je zapnout nebo vypnout a nastavit, jak fungují na vašem zařízení. Například štít souboru vám dává možnosti pro případ, kdy dojde ke kontrole, jak hluboko by mělo jít a určitých akcí, které se stanou, když se objeví malware..

Režimy skenování jsou také působivé. AVG má šest možností: základní skenování, hloubkové skenování, USB skenování, skenování souborů nebo složek, skenování výkonu a skenování při spuštění. Tyto možnosti na nás zapůsobily placeně, mnohem méně zdarma.

Má také dobré laboratorní výsledky. AV-Test ve svém květnovém hodnocení pozoroval 100% blokování nultého a rozšířeného malwaru. V červnu však měl AVG problémy s nulovým malwarem. Blokoval však pouze 98,3 procent vzorků.

Společnost MRG Effitas s těmito zjištěními souhlasí a ve své plné analýze spektra Q1 uděluje AVG certifikaci úrovně 2. Když jsme procházeli daty v naší recenzi AVG, zjistili jsme, že neumožňovali malware, jen chvíli trvalo, než byl zablokován..

Protože se jedná o všestranný skvělý antivirový program, doporučujeme AVG. Součástí je také bezplatná 30denní zkušební verze aplikace Internet Security, která přichází s ochranou před ransomwarem, zneužitím webové kamery a dalšími funkcemi..

2. Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky neinvertuje svůj antivirový program zdarma, ale je k dispozici ke stažení pro kohokoli, kdo se chce podívat. Má to, co Kaspersky popisuje jako „základní ochranu“, což znamená, že blokuje podezřelé weby a běžné viry.

Ve skutečném světě to znamená skenování počítače pomocí cloudové databáze malwaru společnosti Kaspersky. Poskytuje také ochranu v reálném čase, ale ne monitorování chování. Ve většině případů to však stačí.

Kaspersky-Free

Bezplatná verze softwaru společnosti Kaspersky je jednoduchá. Na hlavní obrazovce jsou tlačítka pro skenování a aktualizace databáze. Kliknutím na „další nástroje“ ve spodní části zobrazíte další možnosti. Můžete aktivovat klávesnici na obrazovce, abyste se chránili před keyloggery, zobrazovali soubory v karanténě a sledovali statistiku databáze společnosti Kaspersky z nabídky.

Najdete zde také mnoho dalších možností, ale jsou vyhrazeny pro platící zákazníky. Mezi zamčené funkce patří síťový monitor a Kaspersky Rescue Disk, což je způsob, jak vyčistit počítač, když je kriticky infikován.

Nastavení je místo, kde společnost Kaspersky svítí ve své bezplatné nabídce. Máte kontrolu nad skenováním s rychlými, plnými a cílenými možnostmi, jakož i automatickými kontrolami externích zařízení. Můžete také nakonfigurovat různé oblasti ochrany, například phishingový filtr.

Kaspersky získal vynikající známky z laboratoří, které odkazujeme. Během červnového hodnocení v oblasti ochrany, výkonu a použitelnosti získala od AV-Testu dokonalých 18 bodů. Ve výkonnostních testech to fungovalo lépe, než je průměr v průmyslu, což znamená, že by váš počítač neměl příliš zpomalit.

V Kaspersky je však placená varianta, jako je například ochrana webové kamery a síťový monitor. Přesto je zdarma plán je skvělý pro to, co to je, ačkoli. Můžete si přečíst naši recenzi aplikace Kaspersky Anti-Virus a dozvědět se více o upgradu.

3. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender je naší první volbou pro nejlepší antivirový software z mnoha důvodů, včetně jeho úhledného rozhraní, vynikajícího skóre ochrany a zahrnutého správce hesel, i když to není na úrovni nejlepších správců hesel..

Tato bezplatná verze však tento kredit nedostane. Je to skvělé, ale ne tak velké jako placené protějšky. Přesto je schopen vydělat na našem seznamu číslo tři za snadno použitelné uživatelské rozhraní a stejnou vynikající ochranu, jakou nabízí placená verze.

Bez bitdefenderu

Zahrnuje skenování a ochranu v reálném čase před malwarem známým databázi Bitdefenderu a sledování chování na základě toho, s čím se Bitdefender setkal. Široká ochrana bude chránit před nebezpečím, jako je ransomware, ale bezplatná verze nemá funkce zaměřené na různé hrozby.

Hlavně vám chybí vícevrstvá ochrana ransomwaru. Placené verze Bitdefenderu chrání určité složky před přístupem neznámých aplikací. To chrání před ošklivým šifrováním souborů, jehož cílem je dosáhnout kryptografického softwaru.

Stále je tu hodně líbit. Bitdefender Free zahrnuje ochranu proti phishingu a podvodům. Ochrana proti phishingu sleduje webové stránky, které navštěvujete, a upozorňuje vás na potenciální schémata. Ochrana proti podvodům vás chrání před pokusy o phishing, jejichž cílem je přesměrovat vás na legitimní web, který je známý jako pharming.

Rozhraní bitdefenderu je však příliš jednoduché, a proto zaujímá na našem seznamu nižší místo. Můžete prohledat celý svůj systém nebo soubory přetáhnout a přetáhnout je konkrétně. Je to snadný systém, který můžeme ocenit, ale není téměř úroveň kontroly, kterou získáte s aplikací Kaspersky nebo AVG.

Má vynikající skóre ochrany, jak jsme viděli v naší recenzi antivirového programu Bitdefender. V dubnové analýze AV-Testu to bylo 100% účinné proti malwaru s nulovým dnem a malwaru. Průměrný průměr v té době činil 99,5 procenta.

Získala také certifikaci úrovně 1 od společnosti MRG Effitas ve své plné analýze spektra Q1 2018. Z 18 testovaných antivirů získaly pouze čtyři certifikáty na vysoké úrovni, což znamená, že Bitdefender zablokoval všechny hrozby.

Bitdefender Free má ve svých možnostech nesprávné kroky, ale je těžké si stěžovat, aniž byste utratili desetník. Stále má vynikající ochranu a proaktivní zabezpečení, se snadno použitelným rozhraním pro zavedení. Je dobré jej stáhnout a zjistit, zda vám upgrade na balíček, například Total Security, nestojí za to.

4. Windows Defender

Uživatelé Windows mají štěstí. Populární operační systém je dodáván s jedním z nejlepších předinstalovaných antivirů. Program Windows Defender zahrnuje úplná prověřování systému, cílené prověřování a ochranu v reálném čase na ploše a prohlížeči.

Dodává se také s technologií SmartScreen, pokud používáte Microsoft Edge. Odtud pochází ochrana založená na prohlížeči. Pokud používáte něco jiného, ​​máte smůlu, ale zjistili jsme, že Chrome je nejbezpečnější prohlížeč, který je k dispozici..

Windows-Defender

Program Defender používá pro vaše zařízení ochranu typu cloud. Nový malware, na který narazí, se nahraje do cloudové databáze, na kterou odkazuje Windows pro své skenování. Databáze je aktualizována téměř každý den.

Ochrana v reálném čase sleduje vaše aktivní procesy a pomocí sledování chování určuje, zda je něco škodlivé. Ochranu v reálném čase můžete vypnout, ale aplikace Defender ji po krátké době znovu zapne.

Pokud narazíte na malware, můžete nastavit aplikaci Defender tak, aby ji nahlásila společnosti Microsoft. Toto nastavení lze naštěstí vypnout a vzorky můžete odesílat ručně. Některé vzorky obsahují osobní informace, na které se vás aplikace Defender zeptá před odesláním.

Zahrnuje také ochranu ransomware. Toto nastavení se nazývá „řízený přístup ke složkám“. Namísto přidání složek, které mají antivirovou ochranu chránit, Defender automaticky blokuje vše, co se zdá podezřelé z úpravy vašich souborů. Můžete však přidat výjimky.

Ochrana ransomwaru se také jeví jako dobrá. Defender zablokoval všech 29 vzorků MRG Effitas během své analýzy spektra Q2 2018. Celkově bylo uděleno osvědčení úrovně 2, což znamená, že zablokoval nejméně 98 procent všech vzorků.

Měl však problémy s potenciálně nežádoucími aplikacemi a adwarem, chyběl však jeden z 20 testovaných vzorků. Kaspersky naproti tomu při stejném testu chyběl šokující devět vzorků. V minulosti to však mělo lepší výsledky.

Na rozdíl od mnoha služeb společnosti Microsoft nejste nuceni používat program Defender. Pokud nainstalujete další antivirový program, převezme jej a některé funkce aplikace Defender nebudou dostupné. To zahrnuje firewall Microsoft, pokud váš antivirový program obsahuje jeden.

Nastavení, ve kterých chcete použít jiný antivirus, ale přesto chcete používat bránu firewall systému Windows, může být obtížné nakonfigurovat.

Jako antivirový program, který je součástí Windows, je těžké Defender zaklepat. Je překvapivě dobré blokovat malware v reálném čase a přichází se slušnými funkcemi, které lze zavést. I když to není v měřítku jiných antivirů, je to pěkný nástroj, pokud nemáte nic jiného.

5. Avast Free Antivirus

Společnost Avast získala AVG v roce 2016 ve výši 1,3 miliardy dolarů. Sdílejí stejnou bezpečnostní infrastrukturu, ale udržují různá rozhraní a funkce. Máme více rádi rozhraní AVG, ale Avast má také hodně pravdy. Jeho bezplatný balíček má vynikající skóre ochrany a dobrý seznam funkcí, které lze zavést.

K dispozici jsou čtyři režimy skenování s vlastní oblastí skenování pro konfiguraci vlastních nastavení. Získáte úplná prověřování, cílená prověřování, prověřování při spuštění a naše oblíbené inteligentní prověřování. Inteligentní kontrola zaměří váš počítač na malware, problémy s výkonem, bezdrátové hrozby a další. Je to one-stop shop pro PC naladění.

Avast-Free

Každá ze skenů má také svá vlastní nastavení, včetně heuristiky a oblastí skenování. Můžete nastavit prioritu skenování, aby Avast také nezpomalil váš počítač. Zahrnuje trvalou mezipaměť, která může urychlit časy kontroly po počátečním prověřování, takže byste měli vidět zvýšení výkonu po prvním použití.

Pokud používáte přiložený zabezpečený prohlížeč Avast, můžete také použít bezplatného správce hesel. Není to tak dobré jako Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane), ale je to překvapivě robustní správce hesel, protože je zdarma. Může ukládat hesla, poznámky a kreditní karty, ale budete muset upgradovat na placenou verzi, abyste odemkli sledování hesel.

Avast obsahuje sekci výkonu, která prohledá váš počítač na soubory, které nepotřebuje. Není to tak dobré jako AVG TuneUp, ale tato služba stojí statnou prémii. Opět platí, že jako bezplatné zahrnutí je příjemné vidět.

Všechny tyto funkce ukazují hodnotu Avastu. Má mnoho možností pro čištění počítače, detekci malwaru a udržení bezpečnosti při používání webu. Z tohoto důvodu se nám líbí zabezpečený prohlížeč. Jedná se o prohlížeč založený na prohlížeči Chromium, který ve výchozím nastavení obsahuje správce hesel, blokování reklam a další.

Má to ale výsledky skalní laboratoře. AV-Test ukázal, že je účinný pouze proti 98,9% proti malwaru s nulovým dnem, pod průměrem průmyslového odvětví 99,5%, ale byl účinný proti 99,9% proti referenční sadě AV-Test.

MRG Effitas jej překvapivě udělil během své plné spektrální analýzy Q2 certifikaci úrovně 1. Blokoval všechny vzorky malwaru, ale umožnil osm z 20 PUA a adwarových vzorků, které MRG Effitas testoval. Zdá se, že neúspěch nezohlednil konečnou certifikaci.

Výsledky laboratoře však nejsou hrozné. Avast má dlouhý seznam funkcí, díky nimž si zaslouží pozornost. Další informace o placené verzi se dozvíte v naší recenzi Avast Pro nebo se zaregistrujte pomocí bezplatného účtu.

Závěrečné myšlenky

Antiviry zdarma mají na trhu zajímavou pozici. Jsou dobrým nástrojem, který musí chránit před obecnými hrozbami, ale nemají moc chránit před vším. Ačkoliv možnosti jako Avast a AVG mají vynikající vlastnosti, lepší možnosti ochrany nabízejí například Kaspersky a Bitdefender.

Naštěstí jsou všechny možnosti zdarma, takže si můžete stáhnout každou a najít tu, která se vám nejvíce líbí. Nezapomeňte však nainstalovat pouze jeden po druhém, protože více antivirů může představovat vážné problémy s kompatibilitou.

Jaký antivirový program používáte zdarma? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me