Nejlepší bezplatné služby VPN roku 2020: Zabezpečení se slevou

Existuje mnoho údajně „bezplatných“ služeb VPN. Přestože vám poskytnou dojem, že jste chráněni, většinu času platíte za své soukromí. V některých případech dokonce platíte za svou online bezpečnost, s falešnými službami, jako je například Hola VPN, přesměrování uživatelů do botnetu.


Abychom se pokusili proniknout hustou mlhou, kterou tyto pseudo-služby zavedly, vyhledali jsme internet za nejlepší bezplatné služby VPN. I když se v našich recenzích VPN nemohou potýkat s nejlepšími poskytovateli, budou vás chránit bez připojených řetězců.

Jedinou výjimkou je Windscribe, který má nohy na volném a placeném trhu. Pokud jste nováčkem v VPN a chcete před investicí něco vyzkoušet zdarma, je nejlepší se držet Windscribe. Nejenže nabízí nejlepší bezplatný plán, jaký jsme kdy viděli, ani příliš placený, pokud jde o placené plány.

Výběr nejlepších bezplatných služeb VPN

Nalezení nejlepších bezplatných služeb VPN je jednoduché. Síť VPN musí být zdarma a nemůže to být úplný odpad. Náš nejhorší bezplatný průvodce VPN ukazuje, že sítě VPN nejsou dobré jen proto, že jsou zdarma a v některých případech to může znamenat malware, podvod nebo jinou nepříjemnost v počítačové trestné činnosti.

Na rozdíl od našeho nejlepšího průvodce bezplatnými správci hesel se však musíte vzdát, abyste mohli používat VPN zdarma. Například LastPass nabízí většinu funkcí placeného správce hesel zdarma. V prostoru VPN nenajdete ekvivalentní možnost. Přečtěte si naši recenzi LastPass, pokud jste na trhu se správcem hesel.

Naše několik prvních výběrů VPN omezuje množství dat, která můžete použít, ale poskytují plně funkční službu. Poslední dvě, i když slušné, přicházejí na úkor rychlosti a soukromí.

Ve většině případů jsou bezplatné plány pokusy o placené plány. Uvádíme specifika bezplatného plánu, včetně toho, kolik dat můžete použít, omezení atd., Hovoříme o možných cestách upgradu a uvedeme naše úvahy o tom, zda upgradu stojí za to.

Náš první výběr je výjimkou, ale odpověď je obvykle „pravděpodobně ne“. Dobré sítě VPN přicházejí za cenu, proto mějte na paměti, když procházíme těmito bezplatnými nabídkami.

Nejlepší bezplatné služby VPN 2020

1. Nejlepší bezplatná služba VPN: Windscribe

Windscribe je výjimkou, pokud jde o bezplatné VPN. Na rozdíl od většiny bezplatných služeb poskytuje použitelné množství měsíčních dat a šanci vydělat více (i když stále není dost na to, abychom byli zahrnuti do našeho nejlepšího seznamu VPN pro cloudové úložiště). Je to jediná síť VPN, která vám poskytuje plný zážitek zdarma.

Bezplatné tarify začínají na 2 GB dat za měsíc, ale můžete je zvýšit na 10 GB dat, pokud poskytnete e-mail a souhlasíte s přijímáním oznámení Windscribe. Nic není opravdu zdarma, ale my obchodujeme s obsahem 8 GB dat pro trochu reklamy.

Windscribe-Slider1

Můžete také vydělat více dat. Pokud tweetujete pomocí odkazu Windscribe, získáte navíc 5 GB měsíčně. Windscribe však varuje, aby „nebyl douche a poté vymazal Tweet“.

Windscribe vám také umožňuje použít zbylý výkon CPU k řešení hashů pro těžbu Monero. Na osmijádrové Ryzen-1700X jsme seděli přibližně 50 hashů za sekundu. Tyto hash můžete použít k nákupu jedné ze tří odměn: vynulování šířky pásma, 10 GB trvalých měsíčních dat nebo jeden měsíc předplatného Pro.

Nejsou však levné. Odměny stojí 1 milion, 10 milionů a 50 milionů hashů. Naštěstí můžete hashovat na jakémkoli počítači a kdykoli. Dokud jste přihlášeni ke svému účtu, Windscribe ušetří množství kreditů, které máte.

Ačkoli je to technicky „bezplatný“ způsob, jak získat více dat, nemusí to být ten nejlepší nápad. Můžete nastavit limity využití procesoru, ale pravděpodobně budete utratit více za elektřinu a poškozené komponenty, než se vyplatí odměna. Měsíční předplatné je dost levné.

Další důvody, které se nám líbí Windscribe

Vzhledem k velkorysému bezplatnému plánu Windscribe jsme na plánech Pro očekávali silný poplatek. Naštěstí to tak není. Windscribe nemá tak nízkou měsíční sazbu jako soukromý přístup k internetu – i když si přečtete naši recenzi PIA, uvidíte, že to málokdo poskytovatelů – ale je to stále levnější než náš nejlepší výběr VPN, ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

Jednoleté a dvouleté plány však mají významnou hodnotu. Měsíční sazba klesne pod 5 $ u obou možností, můžete připojit tolik zařízení, kolik chcete najednou, a získáte přístup ke specializovaným streamovacím serverům Windscribe.

Nedávno zavedla také možnost sestavení vlastního plánu. Kromě bezplatných míst a 10 GB dat můžete přidat místa za 1 $ měsíčně. Každé umístění však může mít libovolný počet datových center. Například americká varianta má 35 datových center, ale Belgie má pouze jedno. Oba stojí 1 $.

Kromě získání přístupu k umístění serverů Pro je do vašeho plánu pro každé umístění přidáno 10 GB dat. Můžete přidat neomezenou možnost dat za 1 $ navíc, což vám také umožní přístup k R.O.B.E.R.T.

R.O.B.E.R.T je malware, phishing, botnet, reklama, tracker a sociální síť blokátor. Během našeho testování jsme zjistili, že je překvapivě efektivní, ale ne na úrovni nejlepšího antivirového softwaru. Je zahrnuta do jakéhokoli plánu Pro, ale za pouhých $ 1 navíc s neomezeným počtem údajů o plánu zdarma nevidíme důvod, proč jej nezkusit..

Ceny Windscribe jsou matoucí, ale je tu hodně hodnoty, které se mají vytlačit ze systému, který nastavil. Specifika stanovení cen a další funkce Windscribe se můžete dozvědět v naší recenzi Windscribe.

2. TunnelBear

TunnelBear byl v minulosti výběrem nejlepší bezplatné VPN, hlavně proto, že to byl jediný, který byl k dispozici. V posledních letech však ztratil svůj lesk, protože nováčci, jako jsou Windscribe a Speedify, berou trh na bouři (přečtěte si naše srovnání Windscribe vs. TunnelBear). Akvizice společnosti McAfee společnosti TunnelBear také nepomohla. Přečtěte si naši recenzi McAfee Total Protection a zjistěte proč.

Přesto nabízí zdarma 500 MB dat bez připojeného řetězce. Na rozdíl od Speedify nedochází s vaší bezpečností k zábavnému podnikání. TunnelBear používá AES 256-bit s OpenVPN, IKEv2 nebo IPSec a neuchovává protokoly. Během našeho testování také nedošlo k úniku požadavků DNS.500 MB je použitelné, ale je to spíše pokus než cokoli jiného. Naštěstí ceny společnosti TunnelBear nejsou hrozné, protože neomezené množství dat běží 10 $ měsíčně nebo 60 $ ročně, ale viděli jsme lépe. Všechny plány mají také pět současných spojení, což není špatné.

Doufáme, že TunnelBear přidá do svého bezplatného plánu více dat. Společnost za tím nedávno vydala RememBear, který patří k nejlepším dostupným správcům hesel. Jak si můžete přečíst v naší recenzi RememBear, je víceméně stejná jako u placené verze.

Totéž bohužel nelze říci pro TunnelBear. 500 MB dat je velkorysé, ale můžete snadno jíst přes tolik dat během několika hodin, zejména pokud streamujete. Pokud se však k plánu zdarma připojíte jako k soudu, nevypadá to tak špatně.

Další důvody, které se nám líbí TunnelBear

Největší předností programu TunnelBear je jeho rozhraní, které je vázáno na ikonu v zásobníku. Je to však aplikace na liště. Kliknutím na ikonu se otevře okno, ale ne okno, které se můžete pohybovat po obrazovce.

I s touto nevýhodou je výběr umístění jednoduchý a připomíná NordVPN (přečtěte si naši recenzi NordVPN). V místech, kde je přítomna společnost TunnelBear, je mapa s trubkami Mario-esque. Kliknutím na některý z nich se připojíte k serveru v tomto umístění s grafickým znázorněním, odkud tunelujete.

Přestože se zaměřuje na efektivnější prostředí VPN, má TunnelBear pokročilé funkce. Existuje přepínač zabíjení, který TunnelBear nazývá „VigilantBear“, který v případě výpadku sítě VPN přeruší vaše připojení k internetu. Split tunneling je nabízen, ale kupodivu, pouze na Androidu. Přečtěte si naši recenzi Astrill u poskytovatele, který nabízí split tunneling všude.

Pokud jste nováčkem v oblasti VPN a chcete vidět, o čem je ten problém, TunnelBear je skvělá volba. Ti, kteří jsou více obeznámeni s tím, jak pracují, však budou s Windscribe pravděpodobně lepší. Další informace naleznete v recenzi TunnelBear.

3. Hide.me

Hide.me je jednou z nejdražších VPN, kterou jsme zkontrolovali, a ačkoli je služba dobrá, nedělá nic zvláštního, aby ospravedlnila její vyšší než průměrnou cenu. Naštěstí je k dispozici bezplatný plán. Můžete použít 2 GB dat měsíčně ze sítě Hide.me na jednom zařízení, není nutná žádná kreditní karta.

Bezplatní uživatelé jsou však omezeni na tři servery. Úplná síť serverů Hide.me není tak velká – 55 míst ve 34 zemích od psaní – ale malý výběr bezplatných uživatelů je stále bummer.Upgradování ocenění, která k těmto serverům získáte, spolu se současným připojením a neomezeným přenosem dat, ale cena za to nestojí. Chcete-li získat přístup ke všem skriptům Hide.me, které musíte nabídnout, budete muset platit minimálně 10 $ měsíčně, a to pokud si kupujete rok předem. Pokud chcete jít z měsíce na měsíc, tato sazba vyskočí na 20 $.

Existuje nabídka mezi bezplatnou a prémiovou nabídkou nejvyšší úrovně Hide.me, ale cena za to opět nestojí. Ačkoli pouze 5 $ měsíčně, plán Hide.me střední úrovně Plus přichází pouze se 75GB přenosem dat a podporou pro jediné zařízení.

Na bezplatný plán si však nemůžeme stěžovat. Bezplatní uživatelé nemají přístup ke streamovacím platformám, ale omezené množství přenosu dat by stejně neumožňovalo mnoho streamování. Je to jen způsob, jak chránit základní prohlížení.

Další důvody, které se nám líbí Hide.me

Pokud jde o specifika této služby, Hide.me je možnost uprostřed cesty. Během našeho testování jsme zaznamenali použitelné, ne-li vzrušující rychlosti při tunelech blízko domova a nevýrazné výsledky při cestování daleko.

Výběr serveru zrcadlí to, přičemž 55 míst pokrývá většinu světa. Obecná místa jsou započítána, přičemž Severní Amerika a západní Evropa přijímají nejvíce lásky. Existuje však několik podivných míst, která jsou mezi VPNmi neobvyklá, včetně Maroka.

Bezplatní uživatelé mohou používat servery v Nizozemsku, Kanadě a Singapuru, přestože Hide.me sídlí v Malajsii. Umístění centrály Hide.me nás však přeruší, protože má špatné výsledky, pokud jde o respektování soukromí občanů, jak si můžete přečíst v našem nejlepším díle VPN pro Malajsii.

Hide.me je dobrá, ale ne skvělá služba VPN. Plán zdarma však stojí za vyzkoušení. Můžete si přečíst naši recenzi Hide.me, kde se dozvíte více, nebo se zaregistrovat k plánu se 14denní zárukou vrácení peněz.

4. ProtonVPN

ProtonVPN používá odlišný přístup k bezplatnému modelu VPN. Místo omezení množství dat, která můžete použít, omezuje rychlost. Na jednom zařízení můžete používat VPN libovolně zdarma, pokud můžete bojovat s inzerovanou „pomalou“ rychlostí bezplatného plánu.

Když jsme to testovali, ProtonVPN automaticky nabídl týdenní zkušební verzi své služby Plus, která zahrnuje pět současných připojení, podporu pro streamování a torrentování, blokování malwaru a vyhrazené servery Tor. To znamená, že proces není inzerován a ačkoli jsme ho dokázali replikovat, nemůžeme potvrdit, že bude vždycky nablízku.Plus plány mají slušné rychlosti, ale naše výsledky ukázaly, že některé servery jsou lépe optimalizovány než jiné. Z našeho testovacího místa v Irsku jsme zjistili, že americké servery fungovaly lépe než servery ve Velké Británii a Hongkong měl rychlejší výsledky než několik evropských možností. Zdá se, že vaše blízkost ke konkrétnímu serveru není tak velká, alespoň co se týče rychlosti stahování.

V průměru jsme se vzdali přibližně 50 procent naší nechráněné rychlosti na placeném plánu, takže bezplatný plán se v průměru pohybuje kolem 75 procent. Zdarma plán ProtonVPN není vhodný pro torrentování nebo streamování. Jedná se spíše o nástroj k ochraně vašeho soukromí během základního prohlížení, což je pravděpodobně důvod, proč jej Mozilla zvolila jako výchozí VPN pro Firefox.

Další důvody, které se nám líbí ProtonVPN

Přestože je bezplatný plán pěkný, ProtonVPN dělá upgrade za to. Platící uživatelé získají přístup ke svým „zabezpečeným základním“ serverům. Před odjezdem do cílového místa nasměrují vaše připojení přes zemi přátelskou k soukromí. Pokud se například připojujete k Singapuru, může vaše připojení nejprve projít Švýcarskem, které má některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě.

Na špičkové úrovni je ProtonMail, což je zabezpečená e-mailová služba. TorGuard nabízí podobnou službu, ale za mnohem nižší cenu, jak můžete vidět v naší recenzi TorGuard. Pokud jste zvědaví, co znamená „zabezpečený“, přečtěte si našeho průvodce zabezpečením e-mailem.

ProtonVPN ve srovnání s poskytovateli špičkových regálů nezapůsobí za stejnou cenu, ale jeho bezplatný plán není špatný obchod. Můžete si přečíst naši recenzi ProtonVPN a dozvědět se více nebo si vyzkoušet účet zdarma.

5. Zrychlete

Speedify je zaměřen na mobilní dav, což je na trhu neobvyklé. Přestože jej můžete použít na ploše, Windscribe má rychlejší rychlosti, více umístění serveru a vyšší měsíční limit. Pro mobilní uživatele to však přináší výhody.

Používá ve vašem připojení „propojení kanálů“, které může použít více připojení k internetu pro zvýšení šířky pásma, nižší latenci a lepší redundanci. Můžete také nastavit pravidla pro typy připojení k automatizaci využití celulárních dat.

Zrychlete hlavní obrazovku

Propojení kanálů je k dispozici také na ploše, ale nedává to příliš smysl. Nástroj Speedify může používat jakékoli připojení – například WiFi a Ethernet – ale vše končí na stejném modemu. Dává to větší smysl pro mobilní zařízení, kde můžete chtít omezit využití mobilního telefonu a dát přednost WiFi.

Nejsme si jisti, že výhody propojení kanálů jsou stejně velké, jak naznačují marketingové materiály. Latence byla žalostná a rychlost stahování byla nevýrazná. Navzdory testování v Německu, náš nejlepší výsledek přišel ze serveru se sídlem v USA, což naznačuje, že Speedify má lepší optimalizaci pro servery na svém domácím trávníku.

Přesto je Speedify slušná bezplatná volba. Na jednom zařízení můžete každý měsíc použít 5 GB dat a nemusíte si k tomu vytvářet účet. To je polovina dat, která získáte s Windscribe, ale nemusíte si svůj e-mail ověřovat, abyste je získali.

To má zanedbatelnou výhodu, vzhledem k tomu, že protokol Speedify zaznamenává vaši IP adresu a přibližné umístění. Web je složitý. Tvrdí, že Speedify nezaznamenává webové stránky, které navštívíte, ani data, která přenášíte. I když je to pravda, zásady ochrany osobních údajů jasně ukazují, že Speedify „zaznamenává přístupové informace o klientském zařízení, včetně IP adresy a jedinečných identifikátorů zařízení“.

Funkce Speedify nezaznamenává IP adresu webů, které navštěvujete, ale zaznamenává vaše.

Další důvody, které se nám líbí Speedify

Nedoporučujeme vám platit za Speedify, ale bezplatná verze není všechno zkázy a chmury. Má vynikající rozhraní, zejména na iOS, ale jeho protokolovací postupy ho udržovaly mimo náš nejlepší průvodce VPN pro iPhone. Tato aplikace vám ukáže rychlost a využití vašeho mobilního a WiFi připojení, takže můžete rychle sledovat, kolik jich používáte.

Čistý přístup „first-mobile“ hodně pomáhá, protože Speedify jasně stanoví jeho nastavení a funkce v rozhraní. Vše od tlačítek a ikon, přes navigaci a design obrazovky umožňuje intuitivní zážitek.

Dostane se také do Netflixu, ale nečinil to nejlepší VPN průvodce pro Netflix, protože, dobře, soukromí.

To se zdá být nejlepším případem pro Speedify. Je to pro uživatele, kteří se nezajímají o soukromí a chtějí jen sledovat geoblokovaný obsah na Netflixu zdarma. Pokud to zní jako vy, přečtěte si naši recenzi Speedify, kde najdete podrobnosti o tom, jak se zaregistrovat.

Závěrečné myšlenky

Při procházení bezplatnými službami VPN musíte být opatrní, ale existují legitimní možnosti. Zatímco ProtonVPN a Speedify jsou slušné, doporučujeme držet se Windscribe, TunnelBear nebo Hide.me v tomto pořadí.

Tito poskytovatelé nabízejí skutečně bezplatné služby VPN, na rozdíl od Speedify, která obchoduje s 5GB daty pro vaše osobní údaje. Navíc Windscribe nabízí jasnou cestu upgradu zakoupením předplatného Pro nebo přidáním umístění serveru do svého bezplatného plánu.

Existují dobří poskytovatelé bezplatných služeb? Dejte nám vědět v komentářích níže. Podívejte se také na naše další články o VPN. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me