Nejlepší antivirový software 2020

Vítejte v příručce Cloudwards.net k nejlepšímu antivirovému softwaru. Budeme vás procházet smetanou plodiny, kterou jsme našli v našich antivirových recenzích, a také vás informujeme o tom, co antivirový systém chrání, a o opatřeních, která můžete podniknout mimo normální kontrolu..


Antivirové programy porovnáme v pěti kolech: funkce, ceny, uživatelská přívětivost, ochrana a podpora. Pro každý z nich se budou hodnotit tři programy a nakonec vyhlásíme celkového vítěze.

Předtím, než půjdeme do kol, budeme definovat, co je antivirus pro rok 2020, projít základní typy malwaru a jak zjistit, zda jsou na vašem počítači, a zvážit výhody a nevýhody antivirové programy zdarma.

Více o:

 • Nejbezpečnější antivirový software 2020
 • Nejlepší bezplatný antivirový software pro rok 2020
 • Nejlepší antivirus pro Android 2020

Definování antiviru v roce 2020

Většina lidí, kteří trávili čas kolem počítače, může poskytnout základní definici antiviru. Jednoduše řečeno, chrání váš počítač před viry. I když je to stále pravda, antiviry, jak je známe dnes, jsou lépe popsány jako antimalware.

Malware je zastřešující pojem pro škodlivý software. Viry jsou na seznamu, ale

 programy se v průběhu let rozrostly tak, aby vyhovovaly různorodějším souborům hrozeb, z nichž ne všechny žijí na ploše.

Mnoho antivirových programů nyní přichází jako prémiové bezpečnostní sady, včetně ochrany pro více počítačů, operačních systémů a mobilních zařízení. Samozřejmostí jsou také zvýšená bezpečnostní opatření, jako je ochrana před krádeží identity a šifrování souborů.

Rozhraní Panda Security

Antiviry nejsou tak reaktivní, jak bývaly. Před infikováním vašeho počítače hledají malware. Typickým způsobem, jak toho dosáhnout, je pomocí sledování chování a strojového učení.

Nejlepší antivirové programy mohou identifikovat hrozby, které nejsou známy tím, že se naučí chování dříve narazeného škodlivého softwaru a aplikují jej na nový software. To jim umožňuje detekovat a odstranit nový malware z vašeho počítače, i když databáze známého malware jej neobsahuje.

Toto učení se rozšiřuje do vašeho prohlížeče, kde na vás čeká poklad malwaru, který čeká na stažení. Prohlížeče se zlepšily o vestavěné zabezpečení, zejména Google Chrome, ale vyhrazený antivirus dokáže odstranit útoky, které nemusí detekovat.

Než přejdeme na náš seznam, definujme běžný malware, se kterým se můžete setkat, a jak zjistit, zda jste již byli infikováni.

Typy malwaru a útoky

Virus-Malware

Existuje mnoho forem malwaru a každý z nich by nás nemohl pokrýt. Zdvořilí programátoři píšou každý den nový malware pro nové zneužití. Stále však existují široké archetypy, o kterých byste měli vědět.

Adware

Jeden z nejčastějších typů malwaru, adware, je postaven tak, aby běžel pod radarem těch, kteří ho nehledali. Ve většině případů bude váš vyhledávač změněn, na webových stránkách, které navštěvujete, se objeví více reklam a v některých případech se na vašem počítači zobrazí reklamy.

Obvykle získáte adware jako souhrnný dodatek k bezplatnému softwaru. Mnoho uživatelů proklikává instalační techniky bez druhého přemýšlení a takto se vkrádá. Ujistěte se, že jste s instalačními ostražití a zrušte zaškrtnutí všech políček, která vyžadují instalaci dalšího softwaru..

Ošidné je, že to není nezákonné nebo vždy škodlivé. V mnoha případech se uživatel přihlásí k „bezpečnému“ prohlížeči navrženému tak, aby přinesl do každého inzerenta software reklamní dolary. I když je obtížné software odstranit, nesnaží se vám odcizit nic. Nejdůležitější věcí, jak se chránit před tímto typem malwaru, je věnovat pozornost instalačním technikům.

Boti a boti

Boti jsou škodliví. Jsou navrženy tak, aby infiltrovaly váš počítač, což hackerovi umožňuje provádět akce na vašem počítači vzdáleně. Boti se mohou nahradit jako červi a šířit se do jiných strojů, jako jsou viry.

Není to jako Matrix, kde hacker vytáhne příkazový řádek a pošle vám zprávu. Pokud má váš počítač bot, je pravděpodobně součástí botnetů, slave strojů, které se nejčastěji používají k útokům DDoS.

Všechny roboty v botnetu volají na hostitelských počítačích, aby provedly akci najednou, obvykle k selhání webového serveru a ke stažení webu. Strašidelné je botnety, že můžete být součástí jednoho bez jakéhokoli významného náznaku, zejména pokud používáte službu malafide, jako je Hola VPN.

Keylogger

Samy-vysvětlující, ale ošklivý, malware, keyloggery ukládají všechny stisky kláves na hostitelském počítači. Většina antivirů dokáže detekovat keyloggery, protože jsou aktivně spuštěným procesem, ale existují i ​​jiné způsoby, jak se chránit.

Při zadávání citlivých dat můžete použít klávesnici na obrazovce, ale doporučujeme použít správce hesel ze seznamu nejlepších správců hesel. Nejen, že se nedotknete klávesnice, ale ušetříte čas přihlašováním na webové stránky.

Ransomware

Ransomware šifruje data na vašich počítačích a drží je jako rukojmí, dokud nezaplatíte výkupné. Vaše dokumenty, média a další budou zakódovány, dokud nepřijdete s hotovostí, abyste je dostali zpět.

Na rozdíl od jiného malwaru budete vědět, jestli je na vašem počítači. Útočník vás upozorní pokyny, jak odeslat platbu a odemknout vaše data. Obvykle budete muset platit pomocí kryptoměny, aby útočník zůstal v anonymitě.

Ostatní ransomware je chytřejší. Scareware bude například představovat antivirový program, který tvrdí, že ve vašem počítači zjistil nesčetné problémy. Viry zamknuté obrazovky načtou falešný web, obvykle falešnou vládu nebo agenturu pro kreditní karty, a před vstupem do zařízení vyžadují platbu..

Nezáleží na tom, v jaké formě přijde, neplatíte výkupné. Osoba již vyšla z cesty, aby si přišroubovala počítač, takže pravděpodobně soubory nevrátí. Nejlepší způsob, jak odstranit ransomware, je vrátit se do bodu obnovení systému ve Windows a spustit skenování UEFI.

Můžete také obejít celý problém a naformátovat pevný disk, ale musíte ho za to zálohovat. Podívejte se na náš přehled nejlepších cloudových úložišť a nejlepších poskytovatelů záloh online, abyste zjistili, jak toho nejlépe dosáhnout.

Rootkit

Rootkit je podobný botu, ale na rozdíl od botnetů se více zajímá o infikování jediného stroje. Sada softwarových nástrojů umožňuje neoprávněnému uživateli přístup ke vzdálenému počítači, což jim umožňuje provádět soubory a měnit systémové konfigurace.

Protože rootkity jsou tak hluboce usazeny, je obtížné je detekovat a odstranit. Získání této úrovně přístupu však nějakou dobu trvá, takže většina antivirů by měla detekovat a odstraňovat rootkity, protože získávají uživatelská oprávnění.

V případě, že již máte rootkit a není možné jej odstranit pomocí skenování na ploše, nejlepší možností je spustit skenování UEFI, aby ho bylo možné před načtením operačního systému zabalit..

Spyware

Spyware je složitý, protože není nezákonný ani škodlivý. Je to software navržený tak, aby vás špehoval, shromažďoval data o vašich možnostech prohlížení, rozhodování o nákupu a další. Ve většině případů je to způsob, jak prodávat informace obchodníkům. Nedávný příklad, Red Shell, prošel mnoha PC hrami, což vyvolalo polemiku v herní komunitě.

Takový spyware vkládají vývojáři softwaru záměrně, ale není tomu tak vždy. Někdy je to způsob, jak zachytit obrazovku, zaznamenat citlivá přihlašovací údaje nebo vyzvědač na webových kamerách, aby nahlédli na Tomse.

Naštěstí je snadné zjistit a odstranit. Mnoho moderních antivirů zahrnuje také ochranu webových kamer a blokování přístupu ke všem programům, pokud to nepovolíte.

trojský

Trojan-Virus

Stejně jako trojský kůň se tento typ malwaru považuje za něco užitečného, ​​ale uvnitř obsahuje škodlivé užitečné zatížení. Samotný trojský kůň však není malwarem, jen cokoli uvnitř je.

Je to jeden z nejčastějších způsobů, jak doručit malware do počítače. Je to také jeden z nejnebezpečnějších, protože se používá k poskytování keyloggerů, ransomwaru, rootkitů a dalších. Trojské koně patří mezi první věci, které antivirové programy hledají.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout trojskému koně, je nestahovat nic pochybného. Měli byste dávat pozor na věci, jako jsou bezplatné převaděče PDF a falešné antiviry, zejména. Ve více škodlivých případech stahování stahuje dvojí povinnost, instalaci trojského koně a adwaru do vašeho počítače ve stejném spustitelném souboru.

Virus

Jednou z nejranějších a nejsilnějších hrozeb pro počítače jsou viry po dlouhou dobu, alespoň dost dlouho na to, aby vytvořily pojem „antivirus“. Vypadá to, že se reprodukují co nejrychleji, infikují váš stroj a všechny ostatní, které jste kontaktovali.

Nejděsivějším aspektem virů je to, jak rychle se mohou šířit a způsobit zničení. Používají se k odcizení nebo poškození velkého množství dat a často zpomalují váš počítač na procházení pomocí systémových zdrojů.

Naštěstí jsou viry méně běžné, než tomu bývalo, protože antiviry se staly sofistikovanějšími. Místo toho však zaujal jiný malware, zejména ransomware a roboty.

Phishing

I když to není technicky forma malwaru, phishing je silnou hrozbou pro kybernetickou bezpečnost. Kontaktuje vás e-mail, telefon nebo text někdo, kdo vystupuje jako legitimní instituce a žádá vás o poskytnutí citlivých informací. Obvykle jde o banku, pojišťovnu nebo agenturu vydávající kreditní karty.

Cílem je nalákat uživatele na kliknutí na infikovanou URL, obvykle na falešný platební portál, a na zadávání informací, jako je uživatelské jméno a heslo. Během našeho antivirového testování jsme viděli emulaci bank, PayPal a pojišťovacích agentur.

Webové stránky phishingu se neustále mění, často zůstávají na den či méně, shromažďují data a přecházejí do režimu offline. První obranou je respektování složky se spamem a nevydávání informací bez přihlašovacích údajů. Ujistěte se, že při zadávání citlivých informací znovu zkontrolujete adresu URL, na které se právě nacházíte.

Jak identifikovat malware

Většina malwaru je určena k tomu, aby na vašem počítači zůstala nezjištěna tak dlouho, jak je to možné. Existují i ​​jiná schémata, jako je ransomware, která jejich přítomnost zveřejňují. Kromě těch je na vás, abyste věděli, zda máte malware.

Jakmile si stáhnete antivirový program z našeho seznamu a spustíte skenování, budete vědět, zda je v počítači malware, ale existují známky, na které byste si měli dát pozor..

Prvním je pomalý výkon. Malware rychle žvýká systémové prostředky, často proto, že programy jsou spěšně psány bez optimalizace. Pokud váš počítač běží pomaleji než obvykle, můžete mít malware.

CPU připnuto

V systému Windows můžete pomocí Správce úloh zobrazit aktivní úlohy a využití prostředků. Procházejte seznamem a zjistěte, zda existují aktivní procesy, které mají podivná jména nebo se nezdají být spojeny s žádnými aplikacemi. Není však dobré tyto procesy ukončit, protože neodstraňujete malware a může to být proces spojený s legitimní aplikací.

Jiné formy malwaru, jako jsou roboti, nemusí vykazovat žádné známky toho, že se na vašem počítači nacházejí. Z tohoto důvodu je nejlepší provádět antivirovou kontrolu často, i když si nevšimnete zpomalení systému nebo podivné aktivní procesy.

Antiviry zdarma: Dobré, Špatné & Ošklivec

Zatímco placená řešení jsou téměř vždy lepší, na trhu existují antivirové programy zdarma. Myslíme si, že byste neměli být nechráněni jen proto, že vaše peněženka nemůže podporovat úplný plán, ale výhody bezplatných nabídek jsou nevýhodné..

Začněme s dobrem. Hlavním prodejním místem pro antivirové programy zdarma je to, že jsou zdarma. Společnosti jako Avast, Malwarebytes, Avira a Norton prosazovaly bezplatný antivirus pro ochranu. Stáhnete si instalační program a to je vše, žádné utrácené peníze.

Rozhraní Malwarebytes

Stejně jako cokoli, co je zdarma, však existují určitá omezení. Získáte zkrácenou verzi placeného softwaru a neustálé výzvy k upgradu. Například Avira Free poskytuje pouze skenování na vyžádání. Společnosti tvrdí, že placené i bezplatné verze jsou aktualizovány o nové podpisy malwaru, ale ne vždy se provádějí stejným tempem.

Rozdíl je malý, ale placené antiviry dávají vyšší detekční čísla než jejich volné protějšky. Za předpokladu, že obě aplikace jsou aktualizovány se stejnými malwarovými podpisy, můžeme odhadnout, že tyto aktualizace budou nejprve vyplaceny placeným uživatelům a poté druhým zdarma..

Čas je pro antivirové programy zásadní. Nulové vykořisťování jsou útoky provedené ve stejný den, kdy je vykořisťování známé. Ti, kteří mají antivirové programy zdarma, jsou vůči nim zranitelnější. Placené produkty obvykle používají sofistikovanější sledování chování k detekci škodlivého softwaru v nulové době, zatímco zdarma se spoléhají na známé škodlivé kódy a metody detekce rudimentů.

Zda je to složitější systém monitorování chování nebo rychlejší aktualizace malwaru, není relevantní. V průměru jsou bezplatné antivirové programy o něco horší než jejich placené protějšky. Je to však malá rezerva, že placená řešení se někdy snaží ospravedlnit.

Mezera je vytvořena ve vlastnostech zaměřených na použitelnost nebo ochranu. V seznamu obvykle při upgradu získáte rodičovskou kontrolu, ochranu ransomwaru a možnosti podpory.

Rodičovská kontrola Sophos Home

Funkce snadno převyšují cenu. Skenování malware na vašem počítači může odstranit jeho zbytky, ale ochrana před krádeží identity, ransomware a mobilními útoky jsou funkce, které získáte u placených antivirů.

Stručně řečeno, placené antiviry jsou lepší než ty zdarma. Míra detekce je podobná, ale díky zvláštním ochranným prvkům a robustnější infrastruktuře je aktualizace oprávněná. Přesto je bezplatná ochrana lepší než žádná ochrana, proto si v této příručce přečtěte naše doporučení ohledně nejlepšího bezplatného antivirového softwaru.

První kolo: Funkce

Antiviry jsou více než jen ochrana vašeho PC. K dispozici jsou základní plány, ale základní produkt se vyvinul z obslužného nástroje na prémiovou sadu zabezpečení. Naše první kolo se zaměří na funkce, které zlepšují vaši bezpečnost a zážitek bez hromadění systémových prostředků nebo zapadnutí uživatelského rozhraní.

Virtuální soukromé sítě a nástroje pro správu hesel nebudou mezi věcmi, které zvažujeme. Tyto nástroje se staly běžným doplňkem antivirových sad, ale vedou horší než naši nejlepší správci výběrů VPN a hesel. Uděláme výjimku, pokud zahrnutý správce VPN nebo správce hesel může jít mezi prsty s našimi nejlepšími tipy v těchto kategoriích..

Místo toho se díváme na funkce, jako je skartovač souborů, rodičovská kontrola a zabezpečený prohlížeč. Většina antivirů zajišťuje váš aktuální prohlížeč, ale hledáme další aplikaci, která chrání online platby, blokuje reklamy a udržuje cookies vymazané.

Mimo to jsou funkce specifické pro produkt. Bitdefender Antivirus obsahuje například profily pro ladění skenů a AVG zahrnuje bezplatnou zkušební verzi svého TuneUp softwaru, aby se odstranil odpad ve vašem počítači. Funkce jako tyto pomáhají určitým antivirům vyniknout od ostatních a budou použity jako tiebreakery pro produkty s podobnými sadami funkcí.

Zde jsou věci, které v tomto kole hledáme:

 • Skartovačka
 • Rodičovská kontrola
 • Zabezpečený prohlížeč
 • Extra funkce

AVG

AVG nabízí velkorysou bezplatnou nabídku se základní ochranou před malwarem, ochranou proti ransomwaru a další. Naší oblíbenou funkcí z bezplatného plánu je zabezpečený prohlížeč AVG, rozhraní Chromium s předinstalovanými rozšířeními, jako je blokování reklam, čistič souborů cookie a správce hesel..

Prohlížeč, který je stejný jako Avast Secure Browser, vyniká jinými antiviry. Jedná se o známé rozhraní, které zvyšuje vaši rychlost a chrání vás. Pokud můžete jít bez integrace Google, bezpečný prohlížeč není špatná volba.

Internet Security přidává funkce, jako je firewall, ochrana webové kamery a šifrování souborů. Z velké části je nejužitečnější šifrování souborů, které poskytuje další vrstvu zabezpečení proti ošklivému ransomwaru.

Nastavení ochrany AVG

Důvodem, proč se AVG v tomto kole řadí na první místo, je jeho balíček Ultimate. Kombinace Internet Security a AVG TuneUp. TuneUp je vynikající čisticí nástroj, který dokáže spravovat hromadné soubory zpomalující výkon jednotky a opravovat systémové prostředky na pozadí aplikací na pozadí. Když jsme testovali TuneUp, uvolnilo to přes 12 GB z našich disků.

AVG splňuje naše kritéria rodičovskou kontrolou, zabezpečeným prohlížečem, skartovačem souborů a dalšími funkcemi, jako je TuneUp. Existuje celá řada dalších funkcí, o kterých si můžete přečíst v naší úplné recenzi AVG.

Bitdefender

Bitdefender Antivirus je náš referenční antivirus pro funkce. Pokud by to nebylo pro AVG TuneUp, bylo by to v tomto kole snadno na prvním místě. Bude se však muset spokojit za sekundu. Připíná se na paty AVG s výkonovými profily, bezpečným online bankovnictvím a Bitdefender Photon.

Má působivou sadu ochranných funkcí a splňuje naši základní úroveň rodičovské kontroly, skartovač souborů a bezpečný prohlížeč, jak si můžete přečíst v naší recenzi Bitdefenderu. Získáte úplné šifrování souborů a ochranu ransomwaru, sledování síťových hrozeb, filtr phishingu a Anti-Theft, nástroj, který vám pomůže najít zařízení v případě ztráty nebo odcizení.

Nastavení profilu bitdefenderu

Naší oblíbenou funkcí jsou profily výkonu, exkluzivní pro Bitdefender. Profily můžete nastavit tak, aby se automaticky spouštěly při provádění určitých akcí nebo při spuštění aplikací.

Bitdefender zvýší ochranu v oblasti, potlačí oznámení nebo udělá cokoli jiného na základě toho, co děláte. Například pracovní profil může zvýšit ochranu e-mailu a sítě a zároveň potlačit oznámení o skenování.

Dalším způsobem, jak zvýšit výkon, je Bitdefender Photon, který prohledá vaše hardwarové a softwarové konfigurace a optimalizuje prohledávání pro toto nastavení. Ušetříte zdroje a zvýšíte rychlost, abyste mohli stroj i nadále používat, zatímco Bitdefender skenuje.

Kaspersky

Třetí slot pro toto kolo mohl vzít hodně antivirů. ESET, Panda Security a Norton byli uchazeči, ale musíme jim dát Kaspersky za to, že se svými vlastnostmi zaměřil na kvalitu nad kvantitou..

Zahrnuje vše, co v tomto kole hledáme: skartovač souborů, rodičovská kontrola a zabezpečený prohlížeč. 

Mezi další významné funkce patří ochrana webové kamery a ochrana soukromí. Bude zametat váš systém pro všechna identifikační data a vyčistit je. I když vám čistič soukromí nezachrání tolik místa jako AVG TuneUp, ochrání vás před krádeží identity. Můžete si přečíst naše tipy, jak zabránit krádeži identity a naučit se více způsobů, jak se chránit.

Kaspersky tracker blocker

Získáte Bezpečné peníze, což je bezpečný způsob řešení online transakcí, ale Kaspersky chrání také váš normální prohlížeč. Soukromé prohlížení blokuje pokusy o sběr dat z webové analýzy do sociálních sítí. Další informace o soukromém prohlížení a dalších funkcích společnosti Kaspersky si můžete přečíst v naší recenzi aplikace Kaspersky Antivirus.

Druhé kolo: Ceny

Stejně jako u všech našich průvodců jsme se podívali na cenu, protože se týká hodnoty. Například důsledně hodnotíme ExpressVPN v horní části své kategorie. Je to drahé, ale svou cenu zdůvodňuje robustní sadou funkcí, o které si můžete přečíst v naší recenzi ExpressVPN.

Služba však není dobrá jen proto, že je levná, proto se podíváme na cenu a funkci nastavenou ve vztahu k sobě navzájem. Například F-Secure je dražší než McAfee Total Protection, ale laboratorní výsledky ho hodnotí výše než jeho konkurent s červeným stíněním.

Mimo celkovou hodnotu se díváme na sestavu plánu. To zahrnuje, kolik zařízení může být v plánu, jaké operační systémy podporuje atd. Kaspersky Internet Security, antivirus, který poskytuje vynikající laboratorní výsledky, je omezen na pět zařízení, což z něj činí těžký prodej rodinám..

Jak bylo uvedeno výše, placené antiviry jsou obecně lepší než jejich bezplatné protějšky. Stále však stojí za to nabízet bezplatné nabídky. Při určování žebříčku zvážíme, zda antivirový program poskytuje bezplatný plán jako malý faktor.

V tomto kole hledáme následující:

 • Hodnota
 • Podpora zařízení
 • Podpora OS
 • Zdarma plán

Avast

Avast je nejlepší hodnotově orientovaný antivirus. Velkorysá bezplatná nabídka vyniká a nízké náklady na Avast Pro se pohybují kolem poloviny ceny ostatních antivirů. Zatímco funkce jsou lehké, dokázala se od sebe oddělit výsledky laboratoře, jak si můžete přečíst v naší recenzi Avast Pro.

Ve srovnání s bezpečnostním balíčkem, jako je Bitdefender, je to lehké, ale za méně než polovinu nákladů stále rostete. Avast obsahuje svůj zabezpečený prohlížeč, který je stejný jako zabezpečený prohlížeč AVG. Má rozšíření, jako je blokování reklam, čistič souborů cookie a další, ale postrádá integraci Google.

Naší oblíbenou funkcí v Avast Free a Pro je Wi-Fi Inspector. Prohledá všechna zařízení připojená k vaší síti a upozorní vás na zranitelnosti. To je užitečné zejména při určování rozsahu veřejných WiFi, ale lze jej také použít k identifikaci problémů ve vaší domácí síti.

Jediným problémem s Avast je to, že operační systémy nelze kombinovat. Dokonce i plány pro více zařízení jsou omezeny na PC. Nabídky pro Mac, Android a iOS jsou zdarma nebo levné, ale zmírňují bolest pouze plánu Windows.

Navzdory hodnotě Avast Pro existuje mnoho dalších funkcí, které zaručují upgrade. Například Avast Ultimate nemá stejnou hodnotu za dolar jako levná nabídka, ale přichází s Avast SecureLine, překvapivě dobrou VPN pro balíček produktů. Můžete si přečíst naši recenzi Avast SecureLine, abyste se o ní dozvěděli více.

Úplná ochrana McAfee

Společnost McAfee získala v naší recenzi McAfee Total Protection „slušné“ skóre kvůli špatnému výkonu stolních počítačů kvůli barvě vyskakovacích oken, ale neexistuje lepší možnost pro vysoký počet zařízení za nízkou cenu.

Za méně než 50 $ ročně můžete prémiovou sadou McAfee chránit až 10 zařízení. Podporuje Windows, MacOS, Android a iOS a můžete je všechny synchronizovat v uživatelském rozhraní. Antivirus je nejvhodnější pro rodinu, která potřebuje chránit více počítačů a spravovat je v jedné oblasti.

Získáte také spoustu funkcí. McAfee obsahuje True Key, slušný software pro správu hesel, který nepřekračuje úroveň Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane). Jako dodávaný software je ale dobrý. Získáte pět licencí, které samy o sobě poběží 99,99 $ ročně.

Vítány jsou také funkce, jako je drtič souborů a čistič prohlížeče. McAfee Total Protection je dobrou volbou uprostřed cesty, která v žádné oblasti vyniká. Pokud však chcete chránit co nejvíce zařízení za nejnižší cenu, je to nejlepší volba.

Sophos Home

Na rozdíl od mnoha antivirů má Sophos Home jednoduchý systém stanovení cen. K dispozici je bezplatná a placená varianta, obě s vysokým počtem zařízení vzhledem k jejich ceně. Plán zdarma chrání tři zařízení a placené chrání 10, což je krádež pouze za 50 USD.

Na bezplatném plánu nemáte mnoho funkcí. Máte základní antivirový program, který chrání před standardní sadou malwaru, včetně ransomwaru, rodičovských kontrol a vzdálené správy ke kontrole na všech vašich zařízeních.

Prémii však stojí za upgrade, avšak s trojnásobným počtem zařízení a spoustou nových funkcí. Získáte ochranu webových kamer a keyloggerů, pokročilé odstraňování malwaru a bankovní ochranu. U 10 zařízení rodičovská kontrola a vzdálená správa svítí ještě více.

Máme však výhrady k ochraně, jak si můžete přečíst v naší recenzi Sophos Home. Přesto, za cenu, je to vynikající hodnota. Získáte podporu pro mnoho zařízení a spoustu funkcí za zhruba polovinu nákladů na srovnatelné balíčky.

Kolo třetí: Uživatelská přívětivost

Většina antivirů se snadno používá. Existují výjimky, ale ani tak neměli šanci tento seznam vytvořit. Zvažujeme celkovou použitelnost, ale více se zajímáme o možnosti a způsob, jak jsou tyto možnosti zobrazeny.

Jádro jakéhokoli antiviru, skenování, je největším problémem. Hledáme spoustu režimů skenování a snadný způsob, jak jim rozumět. Cílená kontrola je nutností a funkce, jako je drag and drop kontrola, jsou vítány.

Piggybacking na skenování, se díváme na výkon, alespoň z našich praktických testů. Sledujeme využití procesoru během kontroly, protože to je jeden z mála způsobů, jak měřit výkon mimo pouhé konstatování, že antivirus je „pomalý“. Stejně jako u skóre ochrany se i my opíráme o laboratoře pro testování výkonu, které budeme řešit v dalším kole.

Výkon však dosahuje mimo skenování. Například Panda Security má atraktivní rozhraní, které se snaží příliš těžko zabalit funkce. Jeho daň ze systémových zdrojů dokonce přivedla náš výkonný testovací stroj k procházení během používání, což reagovalo na vstup uživatele mírně poté, co prošlo.

V tomto kole hledáme následující věci:

 • Možnosti skenování
 • Přístupnost nastavení
 • Výkon skenování
 • Volnoběh

AVG

Zatímco další kola jsou blízko, tohle není. AVG zaujímá první místo s množstvím možností a jednoduchým způsobem, jak je všem vysvětlit. Instalační program zahájí přizpůsobení a umožní vám vybrat, které součásti ochrany se mají nainstalovat. Pokud se vás například ochrana webových stránek netýká, můžete tuto funkci vynechat.

Obzvláště jsme ohromeni režimy skenování. Máte šest předvoleb: základní rozmítání, hluboké skenování, cílené skenování, skenování výkonu, skenování spouštění a skenování USB. Jsme rádi, že cílené prověřování může být zaměřeno na konkrétní soubory a kontroly výkonu mohou zvýšit vaši rychlost pomocí TuneUp. Užitečné jsou také spouštěcí skenování, zejména pokud vás ransomware zamkne z vašeho počítače.

Režimy testování AVG

Každá kontrola, stejně jako všechny ostatní komponenty, má svá vlastní nastavení. Můžete spravovat trvání vyskakovacích oken, nastavit, jak AVG rozpoznává typy souborů, nastavit vlastní oblasti skenování a mnoho dalšího. Nemusíte však měnit žádné z těchto nastavení, a díky tomu je AVG tak výkonné. To vám dává tyto možnosti bez jakéhokoli tlaku je změnit.

AVG završuje naše kritéria vynikajícím výkonem. Při hlubokém skenování jsme si všimli nanejvýš 5 procentního využití CPU oproti nečinnosti. Idle výkon byl také dobrý, s rozhraním zipování spolu.

Bitdefender

Bitdefender je v tomto kole na druhém místě kvůli jeho přizpůsobitelnému rozhraní. Existují moduly, které můžete nakonfigurovat tak, aby vytvářely přední stránku uživatelského rozhraní libovolným způsobem. Bitdefender jim říká Rychlé akce a jsme rádi, že vám umožňují přizpůsobit zážitek bez zbytečného prostoru.

Zbytek nastavení naleznete na čtyřech kartách v nabídce vlevo. Bitdefender používá podobné rozvržení dlaždic jako domovská stránka a kliknutím na kteroukoli z možností vyvoláte nabídku pokročilých nastavení..

Bitdefenderové rozhraní

Bitdefender sice není tak hluboký jako AVG, ale má mnoho energie zabalené do intuitivního rozhraní. Není pochyb o tom, kde se konkrétní nastavení nebo funkce nachází, a pokud jste pahýl, přeskočení přes rozhraní dlaždic je jednoduché.

Rovněž získáte profily a Bitdefender Central, což je webové uživatelské rozhraní pro správu zařízení, nastavení rodičovských kontrol a zpracování fakturace. Oddělení těchto sekcí pomáhá udržovat rozhraní zabývající se ochranou a prohlížeč se vším ostatním.

Výkon je dobrý, ale ne vynikající. Během provádění kontroly, například při spouštění webové stránky, došlo k mírnému poklesu. Celkově je však rozhraní úhledné a Bitdefender nemá příliš mnoho systémových prostředků.

ESET NOD32

NOD32 má klamně jednoduché rozhraní. K dispozici je hlavní obrazovka zobrazující stav vašeho počítače a šest vlevo pro navigaci. Na rozdíl od širokého přístupu Bitdefenderu k tabulování, možnosti v rozhraní ESET vás zavedou ke konkrétním funkcím, jako je skenování nebo aktualizace.

Pokročilá nastavení jsou skryta. Můžete se k nim dostat tak, že přejdete na „nastavení“ a poté na „pokročilé nastavení“. Zde se otevírají záplavy s možnostmi odesílání vzorků, vylepšením detekčního motoru a nastavením ochrany sítě.

Rozhraní ESET NOD32

Tato nastavení není těžké najít, ale jsou pohřbena natolik, že je běžný uživatel nikdy nenajde. Každý, kdo pohodlně konfiguruje software tak, aby vyhovoval jeho potřebám, najde spoustu nástrojů, a to vše bez ohrožení integrity rozhraní.

Režimy skenování jsou také solidní. K dispozici je úplné skenování, skenování vyměnitelných médií, cílené skenování a skenování UEFI. Můžete také přetáhnout soubory nebo složky do rozhraní a zahájit cílenou kontrolu. Chcete-li se dozvědět více o nastavení skenování a o tom, co ještě nabízí ESET, přečtěte si naši recenzi ESET NOD32.

Čtvrté kolo: Ochrana

Antiviry jsou určeny k ochraně, a proto je toto kolo nejdůležitější z pěti. Porovnáme naše praktické testování s laboratorními výsledky, abychom získali přehled o tom, jak vás antivirus chrání před neustálým proudem online hrozeb.

Nejprve se podíváme na identifikaci a odebrání softwaru pomocí výsledků testů. Zde je scénář, že uživatel již obsahuje malware a potřebuje antivirový program, aby jej našel a zničil. Ve většině případů to bude známý malware, který je součástí antivirové databáze.

Dalším problémem je nulový malware. Prověříme sledování chování antiviru a jak dobře identifikuje malware, i když pro něj nebyl vygenerován podpis. Rovněž se podíváme na falešná pozitiva, která jsou příležitostným neúmyslným důsledkem sledování chování.

Kromě odstranění škodlivého softwaru, který již existuje, budeme hledat proaktivní bezpečnostní opatření včetně ochrany před ransomwarem, webovou kamerou a prohlížečem. Rovněž otestujeme schémata phishingu a zjistíme, jak je antivirus identifikuje.

V tomto kole hledáme následující:

 • Identifikace a odstranění malwaru
 • Nulová ochrana před malwarem
 • Proaktivní zabezpečení
 • Výkon phishingu

Bitdefender

Bitdefender byl nejbezpečnějším antivirem v našem praktickém testování. Z laboratoří je také spousta kývnutí a řadí se mezi jednu z nejlepších možností mezi poskytovateli antivirových služeb. Analýza AV-Testu z dubna zjistila, že je 100% účinná proti divokému a nulovému malwaru, který překonává průměrný průmyslový průměr 99,5 procenta.

Bylo také jedním ze čtyř antivirů, které získaly certifikaci úrovně 1 od MRG Effitas. Analýza celého spektra Q1 2018 testovala 18 antivirů s trojskými koni, ransomwarem, zadními vrátkami, finančním malwarem a dalšími. Certifikace znamená, že bitdefender byl stoprocentně úspěšný v blokování všech 337 vzorků v těchto výsledcích testu.

Web blokovaný bitdefenderem

V souladu s našimi kritérii provádí Bitdefender řadu proaktivních ochranných opatření. Získáte ochranu dat v reálném čase, spolu s monitorováním síťových hrozeb, šifrováním souborů pro ochranu před ransomwarem a Anti-Fraud, filtračním systémem, který vás upozorní na weby, které mohou ukrást vaše informace.

V případě hlubokých problémů, jako jsou rootkity, bitdefender zahrnuje záchranný režim. Na rozdíl od běžného skenování UEFI bude Bitdefender identifikovat rootkit a restartovat počítač do záchranného režimu. Tam může správně odstranit malware.

F-Secure

F-Secure si vedl dobře v našich praktických testech a získal vysoké známky z laboratoří. Kontrola nastavení antivirových testů standardů organizace pro antivirový software a vzorky falešných vzorků Wicar byly blokovány F-Secure. Přestože zpočátku selhalo stažení jednotky, soubor odstranil okamžitě poté.

Společnost AV-Test zjistila, že je ve své květnové a červnové analýze 100% efektivní proti útokům malwaru a nenulových útoků, což je nad průměrem 99,6 v té době. Společnost AV-Comparatives zjistila, že je během testů 100% efektivní, což ani Bitdefender nedokázal dosáhnout.

Web F-Secure Antivirus zablokován

Podobně celá analýza spektra MRG Effitas za Q1 2018 získala certifikaci úrovně 1, i když test byl proveden s F-Secure Business.

F-Secure zaujímá druhé místo kvůli svému propastnému výkonu, pokud jde o falešné pozitivy. AV-Comparatives, přestože byl svědkem vynikajícího výkonu, udělil mu dvě ze tří hvězd, protože z 216 vzorků použitých v březnovém hodnocení vrátil 30 falešně pozitivních výsledků.

Naštěstí F-Secure neodstraňuje pouze falešná pozitiva jako ostatní antiviry. Pokud se dokážete vypořádat s uživatelskými vstupy, patří F-Secure k nejbezpečnějším antivirům na trhu. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi F-Secure Antivirus.

Kaspersky

Kaspersky je tvrdý prodej na ochranu, zejména pro naše čtenáře z USA. Naše praktické testování ukázalo dobré výsledky, ale ne vynikající, a ruská vláda má obavy o ochranu soukromí. Jak jsme vždy říkali v našich antivirových recenzích, spoléháme se na přesnější čísla v laboratořích a výsledky společnosti Kaspersky nelze popřít..

AV-Test a AV-Comparatives se k tomu chovaly dobře. AV-Test našel ve svém dubnovém hodnocení 100% blokování rozšířeného a nulového malwaru, což v té době překonalo průměr 99,5 procent průmyslového průměru. AV-Comparatives získala podobná čísla, přičemž Kaspersky dosáhl průměrné blokové sazby 99,7 procent mezi únorem a červnem.

Kaspersky zablokoval webovou stránku

Společnost Kaspersky také získala certifikaci úrovně 1 od společnosti MRG Effitas v plné spektrální analýze Q1 2018 a prošla tvrdou bankovní simulací MRG Effitas, což je test, který selhal dvěma třetinám antivirů.

Proaktivní ochranná opatření stejně dobrá. Kaspersky obsahuje bezpečný bankovní režim, který chrání transakce online a úplné šifrování souborů. Existují výhrady týkající se ochrany osobních údajů, ale společnost Kaspersky byla v laboratorních výsledcích trvale na špičce.

Páté kolo: Podpora

Veškerý software potřebuje podporu a to je poslední oblast, na kterou se podíváme na hodnocení nejlepšího antivirového softwaru.

Nejprve vyhodnotíme možnosti přímé podpory a dobu odezvy. E-mailová podpora je dobrá, ale telefon a live chat jsou lepší. Každý antivirový program, který nabízí všechny tři, získá za toto kolo bonusové body.

Dále hledáme podporu pro kutily. Všechny antiviry, které jsme testovali, mají v nějaké podobě znalostní základnu, i když některé jsou lepší než jiné. Díky videonávodům a komunitním fórům může být antivirový program také vytrvalý.

Je nepravděpodobné, že budete potřebovat velkou podporu, ale v případě, že tak učiníte, nechceme, aby to přidalo urážku zranění. Naposledy uvažujeme o celkové použitelnosti systému podpory, včetně navigace v databázi znalostí a nalezení možností přímé podpory.

V tomto kole hledáme následující:

 • Více možností přímé podpory
 • Video návody
 • Komunitní fórum
 • Podporujte použitelnost

Bitdefender

Stejně jako u funkcí je i Bitdefender měřítkem podpory. Získáte celou řadu možností přímého kontaktu, včetně e-mailu, živého chatu a telefonu, stejně jako znalostní základnu, komunitní fórum a mnoho videí s postupy.

Znalostní základna je robustní a články pokrývají každý produkt, který Bitdefender nabízí. Někdy bude doprovázet videonávod, například v článcích o instalaci. Tato témata jsou základní, ale pro ty, kteří mohou mít potíže s nastavením antiviru, je to stále hezké zahrnutí.

Fóra jsou k dispozici v pěti jazycích: angličtina, němčina, francouzština, rumunština a španělština. Anglické fórum je nejaktivnější, ale líbí se nám, že Bitdefender se stará o větší publikum.

To také pomáhá informovat vás o místním malwaru, pokud nežijete v anglicky mluvící zemi. Pokud jste například anglickým mluvčím žijícím v Německu, může se zde soustředit malware, který fórum může pomoci identifikovat.

Telefonická podpora je k dispozici také ve více jazycích. Existují místní telefonní čísla pro 16 zemí a anglická horká linka 24/7, pokud jste mimo tyto regiony.

Trend Micro

Trend Micro má nejjednodušší systém podpory, jaký jsme viděli pro antivirus. Existuje jedna oblast pro procházení databáze znalostí, získávání stahování, prohlížení příruček a sledování videonávodů. Všechny přímé trasy kontaktu jsou také pokryty živým chatem, telefonickou a e-mailovou podporou.

Znalostní základna je rozdělena podle produktů, s krátkým FAQ v horní části, takže můžete najít běžné odpovědi. Namísto samostatných stránek s články Trend Micro organizuje tuto sekci se skládacími odpověďmi, takže rychlé skenování je mnohem jednodušší.

Trend Micro fóra

Příručky produktů a videonávody se méně zaměřují na řešení problémů a více na nastavení a používání Trend Micro. Segregace se nám líbí, protože můžete prohledat databázi znalostí, pokud máte problémy, nebo přeskočit na průvodce, pokud se chcete dozvědět více o konkrétní funkci.

Naší oblíbenou funkcí podpory je živý chat. Trend Micro používá Facebook s vyhrazeným zástupcem podpory jménem Vanessa. Odpoví na otázky od pondělí do pátku od 14:00 do 11:00. PST a na rozdíl od jiných živých chatovacích systémů mluvíte se skutečnou osobou. Další informace naleznete v naší recenzi Trend Micro Antivirus +.

McAfee má dobrou, ale ne skvělou podporu. Trvá na třetím místě v našem seznamu kvůli jeho robustní databázi znalostí a užitečnému nástroji pro odstraňování problémů.

Můžete kontaktovat McAfee prostřednictvím živého chatu nebo telefonu. Bohužel neexistuje žádná e-mailová podpora. Přesto jsou tyto dvě možnosti nepřetržitě dostačující. McAfee má také Virtuálního asistenta, což je forma živého chatu, která vás nasměruje k možnostem DIY pro jakékoli otázky.

McAfee-Virtual-Assistant

Znalostní základna je vynikající. Zatímco hledání článku, který potřebujete, může být problém, je instrukce jasná. McAfee má dlouhý seznam témat, od instalace softwaru po řešení problémů.

Fóra jsou k dispozici, pokud potřebujete jít hlouběji. Jedná se o spoustu techniků, kteří hovoří o bezpečnosti a jsou stejně aktivní jako jakékoli technické fórum. Existují oddíly pro základní podporu produktů, ale také oblasti, kde se mluví o bezpečnostních zprávách a nedávném malwaru.

Pokud máte problémy s rozhraním McAfee, pomůže vám nástroj pro odstraňování problémů identifikovat problémy s instalací. Je to malý doplněk podpory, ale ten, který jiné antivirové programy nemají.

Nejlepší antivirové programy

V oblasti antivirů je nahoře dostatek prostoru. Fantastické nabídky od společností Kaspersky, Webroot, AVG a dalších znesnadňují vyhlášení vítěze. Stále je zde antivir, který se v této příručce dostal do čtyř kol, více než kterýkoli jiný poskytovatel.

Od svého snadno použitelného rozhraní po vynikající skóre ochrany je Bitdefender náš nejlepší antivirový software. Obzvláště se nám líbí rychlé akce, které můžete nakonfigurovat v rozhraní UI a Bitdefender Central, rozhraní prohlížeče pro správu všech vašich zařízení.

Jediným kolem, na které se Bitdefender nemohl dostat, bylo stanovení cen. Nejde o to, že bitdefender je drahý, ale že jeho sestava plánu je matoucí. Bitdefender Antivirus Plus a Internet Security jsou k dispozici pro jedno až 10 zařízení, ale obě jsou pouze pro Windows. Z tohoto důvodu jste nuceni do dražší Total Security, pokud chcete chránit více operačních systémů.

Upgrade však stojí za to. Bitdefender nastavuje naše měřítko pro antivirové funkce, přichází s rodičovskou kontrolou, profily pro kontroly závislé na prostředcích, zabezpečeným prohlížečem a omezenou VPN. S ohledem na funkce stojí Total Security za to, zejména když ji můžete získat levnější než konkurence podepsáním víceletého plánu.

Nejlepší bezplatný antivirus 

Máme dva výběry pro nejlepší bezplatný antivirus, který náhodou pochází od stejné společnosti. Avast získal AVG v roce 2016 za 1,3 miliardy dolarů. Oba produkty sdílejí bezpečnostní infrastrukturu Avast, ale pokud jde o funkce, zůstávají nezávislé.

Každý, kdo to vyzkoušel, však bude vědět, že to není úplně pravda. Rozhraní se za poslední dva roky více podobala, takže bychom řekli, že mezi nimi není vůbec žádný rozdíl.

Pokud bychom si museli vybrat a je to opravdu štěpící chloupek, vybrali bychom AVG jako nejlepší bezplatný antivirus. Celkově se nám líbí možnosti přizpůsobení během instalace a její nastavení. Skutečným prodejním bodem je 30denní zkušební verze AVG TuneUp, která během testování vyčistila přes 12 GB odpadu z našeho stroje během testování..

Logo AVG

Jak jsme řekli výše, placené antiviry jsou v průměru bezpečnější než jejich protějšky zdarma. AVG a Avast jsou ve své nabídce velkorysé, natolik, že upgrade na jeden z jejich prémiových balíčků rychle převyšuje cenu.

Rozdíly mezi AVG a Avast jsou malé, takže se ujistěte, že se pokusíte oba získat pocit, pro který vám vyhovuje.

Další možnosti, jako jsou Bitdefender Free a Avira Free, jsou slušné, ale poskytují stejný počet funkcí jako AVG nebo Avast. I když jsou z hlediska ochrany lepší, placené verze Bitdefenderu a Aviry svítí mnohem více než bezplatné verze. 

Nejlepší Android Antivirus

Náš průvodce se zaměřil na antivirové programy pro stolní počítače, ale chceme přikývnout také k mobilním zařízením. Avast Mobile Security se nám líbí jako nejlepší antivirus pro Android, což je bezplatný software, který se podporuje pomocí nenápadných reklam..

Jde nad rámec skenování pomocí blokování hovorů, brány firewall a nástroje pro obnovu zařízení, které sleduje, kde se váš telefon nachází, pokud je odcizen, a umožňuje vám dálkovou kontrolu jeho vymazání.

Pokud máte plán Avast, který podporuje Android, odemknete prémiové funkce a odstraníte reklamy. Jednou z funkcí je uzamčení v aplikaci, kde vaše zařízení bude před otevřením aplikací vyžadovat PIN. Malware nebude mít povolený přístup k aplikacím, jako je mobilní bankovnictví nebo PayPal.

Jedinou nevýhodou je, že se jedná pouze o Android. Pro uživatele iOS doporučujeme Bitdefender Mobile Security, aplikaci dostupnou pro iOS a Android. Je to zaplaceno, ale prémiový balíček Bitdefenderu jej zahrnuje v ceně.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho skvělých možností pro antiviry. Některé jsou lepší než jiné v určitých oblastech, jako jsou funkce nebo ochrana, ale některá z zde uvedených možností vám bude dobře sloužit.

Bitdefender vyniká svým robustním seznamem funkcí, vynikajícím skóre ochrany a podporou více zařízení v různých operačních systémech. Uživatelské rozhraní patří k tomu nejlepšímu, co jsme také viděli, pomocí rychlých akcí pro snadnou navigaci.

AVG dává Bitdefenderu běh za své peníze. Vzhledem k nízkým nákladům na AVG a jeho velkému seznamu funkcí je to dobrá volba. Rozhraní je lepší než bitdefender, alespoň v našem testování, ale výsledky ochrany nejsou tak dobré.

Celkově se to hodně týká osobních preferencí, proto nás v komentářích informujte o svém oblíbeném antiviru. Jako vždy, díky za čtení.

Nejlepší antivirový software Často kladené otázky

Jaký je nejlepší antivirový systém Windows 10??

Bitdefender je nejlepší antivirový software pro Windows 10. Díky množství funkcí, snadno použitelnému rozhraní a vynikajícím výsledkům ochrany je de facto volbou pro zabezpečení počítače se systémem Windows PC.

Co je nejlepší Mac Antivirus?

Bitdefender je nejlepší antivirový software pro Mac. Stejně jako jeho počítačový protějšek, aplikace macOS přináší vynikající ochranu a široký seznam funkcí. Aplikace macOS se však může pochlubit ještě snadnějším uživatelským rozhraním, které dokonale zapadá do systému Apple OS.

Co je nejlepší Android Antivirus?

Avast poskytuje nejkomplexnější ochranu před malwarem pro Android, včetně skeneru, blokování hovorů, brány firewall a nástroje proti krádeži. Aplikace je podporována reklamami, ale můžete ji upgradovat na placený plán.

Jaký je nejlepší bezplatný antivirový program??

AVG je nejlepší bezplatný antivirový software, hlavně díky seznamu funkcí. Přestože nemá stejné výsledky ochrany jako Bitdefender, nabízí funkce, které se obvykle zobrazují pouze v placených aplikacích.

Jaký je nejlepší iPhone Antivirus??

Avira je nejlepší antivirový software pro iPhone. Má podobné výsledky ochrany jako Bitdefender a má mnohem velkorysejší bezplatný plán. Mnoho z jeho funkcí je zdarma, ale můžete přistupovat ke všem placeným tarifem.

Potřebuji antivirový software?

V téměř všech případech potřebujete antivirový software. Hrozba počítačové kriminality se neustále vyvíjí a antivirus pracuje přesčas, aby se těmto hrozbám vyhnul, takže nemusíte.

Je antivirový software nebezpečný?

Antivirový software je zřídka nebezpečný, pokud používáte renomované jméno. Byly případy, kdy faux antivirový software skutečně infikuje váš počítač místo toho, aby jej chránil, takže je nejlepší se držet doporučeného softwaru, jako je Bitdefender.

Proč je antivirový software špatný??

Antivirový software není ve většině případů špatný. To znamená, že několik aplikací, jako jsou Norton a McAfee, je velmi rušivé pro vaši historii prohlížení. Doporučujeme držet se u poskytovatele přátelského k ochraně osobních údajů, jako je Bitdefender Antivirus.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me