Nejbezpečnější VPN roku 2020: Keep It Secret, Keep It Safe

Zabezpečení je středem každé dobré VPN, ale je to oblast, která se může stát zastaralým, když dnes používají ohromující marketingové VPN. Termíny jako „šifrování vojenské úrovně“ se z klíčového místa prodeje změnily na poněkud datovaný vtip a odhalily odpojení VPN od současného trhu..


Jsme tu proto, abychom vás dovedli k nejbezpečnější VPN, kterou si můžete koupit, a vyhnuli se chromým marketingovým trikům. Dáme našim pěti nejlepším tipům a také našim úvahám o tom, co zajišťuje zabezpečení VPN. Hodně z toho jde o šifrování, protokoly atd., Ale v závislosti na úhlu, ze kterého se na to díváte, může hrát roli také soukromí..

To znamená, že existuje mnoho VPN, které při připojení využívají nejlepší zabezpečení VPN. Naše výběry – z nichž mnohé jsou zahrnuty v našem nejlepším průvodci VPN – postupem času prokázaly, že vás udržují v bezpečí. Nejsou to jediné možnosti, ale pouze ty, které doporučujeme.

Nejbezpečnější VPN 2020

Co dělá VPN zabezpečeným?

Při diskusi o zabezpečení VPN existují dvě témata: zabezpečení a soukromí. I když soukromí pro vás nemusí být inherentním faktorem bezpečnosti, je to pro mnohé. Pokud například tuníte v zemi s přísnou cenzurou, může být vaše soukromí rozdílem mezi vězeňskou buňkou a vaším domovem (přečtěte si naše nejlepší VPN služby pro Čínu a podívejte se na VPN, které jsou výzvou).

To znamená, že existují faktory, které jsme považovali za dotek obou. Hlavně jde o sledování. Ačkoli neoficiální důkazy více než cokoli jiného, ​​temné praktiky ze strany VPN obvykle přicházejí při mytí. Přečtěte si například naši recenzi IPVanish.

Z tohoto důvodu jsou poskytovatelé, kteří byli již dlouhou dobu a udržují solidní zákaznickou základnu, obvykle bezpečnější sázkou. Jak uvidíme, existuje několik faktorů, které na to hrají, ale jako krátká a poněkud užitečná metrika, záznam výsledků funguje. Je to zvláště užitečné, pokud nemáte první ponětí o tom, co znamená zabezpečení VPN.

Bezpečnostní

Pokud jste však ochotni se do podrobností ponořit, budete odměněni. Například soukromý přístup k internetu má fantastickou historii a obhajuje u soudu dvakrát, že nevede záznamy. Ačkoli je to obdivuhodné, nebudeme to v tomto průvodci zahrnout. Jak si můžete přečíst v naší recenzi PIA, používá menší formu šifrování, což z ní činí odpovědnost za vážné online úkoly.

Zabezpečení VPN je určeno vaším protokolem, který ve většině případů pomáhá definovat vaše šifrování. Protokol VPN nastavuje pravidla pro navazování připojení VPN a poskytuje cestovní mapu pro komunikaci obou počítačů. OpenVPN je nutností pro protokoly a v našem rozdělení protokolů VPN vidíte proč.

Jedna z věcí, kterou protokol diktuje, je úroveň šifrování používaného pro vaše připojení. Šifrování v podstatě šifruje vaše data, aby je nemohl přečíst někdo jiný. Protokol určuje, že vaše data budou kódována pomocí určitého procesu, ale také rozhoduje o metodě, kterou příjemce použije k dešifrování vašich dat.

Tento proces je dlouhý, komplikovaný a lépe vysvětlený v našem popisu šifrování. Pro účely této příručky je potřeba pouze 256bitový AES. „AES“ je šifra nebo metoda, ve které jsou data kódována, a „256“ je velikost klíče nebo počet bitů, které tvoří dešifrovací klíč.

Jako akceptovanou formu šifrování pro banky, vládní subjekty a zdravotnická zařízení je AES mnoho považováno za nejbezpečnější možnost v okolí, zejména pokud je spárována s velkým 256bitovým klíčem. Je součástí knihovny OpenSSL, což z něj činí klíčový faktor při výběru OpenVPN jako vašeho protokolu.

Hledáme také bezpečnostní funkce. Zejména bychom rádi viděli přepínač zabíjení, což je nástroj, který v případě výpadku sítě VPN přerušuje vaše připojení k internetu, a jakékoli další funkce přizpůsobené pro zabezpečení. Jak uvidíme v průvodci, každý poskytovatel přináší svému vlastnímu světlu zabezpečení, takže zvolte sadu funkcí, která je pro vás nejrelevantnější.

Soukromí

Ačkoli to nesouvisí s bezpečností jako takovým, soukromí je důležité při diskusi o nejbezpečnější VPN. Zabezpečení není jen síťové protokoly a metody šifrování. Je to také způsob, jakým se s daty zachází a jak je ukládají, takže soukromí je klíčovým aspektem zabezpečení VPN.

Vaše data, pokud jsou uložena, jsou odpovědností. Řekněme, že se podíváte na několik nezbedných videí (které byste měli udělat s naší nejlepší porno VPN) a najednou se stanete veřejnou postavou. Tato minulost, jak jsme v médiích viděli několikrát, se může vrátit a pronásledovat vás. Neodpustíme nic nezákonného – pokud porušujete zákon, to je to – ale nejsme tady, abychom zjistili vaši morálku, buď.

Tato historie je s vámi navždy spojena, pokud ovšem neexistujete online. Protokoly provozu jsou klíčovým prvkem ochrany soukromí, proto jsme pro účely této příručky vybrali pouze sítě VPN, které dodržují přísné zásady bez protokolování..

Některé protokolování však není konec světa. Například platební údaje musí být ze zřejmých důvodů vedeny v evidenci. Jsme více znepokojeni osobně identifikovatelnými protokoly, tj. Vaší IP adresou, polohou nebo historií prohlížení. Protokoly, které jsou pro provoz nezbytné, jako například informace o platbě, jsou však méně znepokojivé.

Nejbezpečnější VPN: ExpressVPN

ExpressVPN dělá mezi VPNmi něco neobvyklého. Namísto pouhého marketingu, jak je to bezpečné, se zaměřuje na vzdělávání čtenářů pomocí promyšlené sady výukových programů a jasných zásad ochrany osobních údajů. Jiné sítě VPN vás vyzývají k ukončení činnosti a poslechu, zatímco vás ExpressVPN zve k porozumění.

expressvpn-review-speed-test

Samozřejmě by to nebyl náš první výběr podle vzdělání. Vaše připojení je zabezpečeno pomocí kombinace AES 256-bit a OpenVPN, abyste měli nejlepší rovnováhu mezi rychlostí a bezpečností.

Chuť použití AES 256-bit ExpressVPN se nazývá AES-256-CBC. Část „CBC“ znamená zřetězení šifrovacích bloků, což v podstatě znamená, že každý odeslaný paket ověřuje ten, který přišel před ním. Díky tomuto nastavení je snadné detekovat přerušení nebo nesrovnalosti v proudu a zastavit je před poškozením.

Můžete také zvolit svůj transportní protokol pro OpenVPN – UDP nebo TCP. UDP je pro většinu v pořádku a ten, který doporučujeme, je-li vaše priorita rychlost. TCP používá autentizaci paketů, což znamená, že ověří, že každý paket byl přijat před odesláním jiného. To vás může zpomalit, ale také vám pomůže obejít geobloky, které by jinak byly nepřekonatelné.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

Zabezpečení ExpressVPN je zdravé, ale to není všechno, co přináší ke stolu. Kromě zabezpečení je to také nejrychlejší VPN, kterou jsme testovali. Zůstává rychle blízko domova, ale působivé je, že dokáže zůstat na velké vzdálenosti rychle. Na rozdíl od mnoha sítí je odolný, pokud jde o rychlost, což znamená, že můžete opravdu tunel kdekoli na světě.

„Odolné“ je nejlepším slovem pro popis ExpressVPN. Používá známý systém, který by se normálně cítil zastaralý, ale jeho konzistence dává poněkud nudnému vzhledu lesk. K tomu, aby fungovaly, nepotřebují další bity a bob. Ve svém jádru to stačí.

Je jasné, že ExpressVPN chápe staré přísloví „pokud se to nerozbije, neopravujte to.“ Efektivní přístup a špičkový výkon z něj činí perfektní volbu pro jakoukoli situaci. Více se můžete dozvědět v naší recenzi ExpressVPN nebo si to vyzkoušet sami s 30denní zárukou vrácení peněz.

NordVPN

NordVPN má problémy s rychlostí – více za minutu -, ale jeho působivá škála funkcí a prvotřídní bezpečnost více než vyrovnají jeho několik nedostatků. Poskytuje nejen nezbytné nástroje k zajištění bezpečnosti online, ale také vám umožňuje přizpůsobit zabezpečení na základě toho, co děláte.

nordvpn-review-marker-selection

Tato přizpůsobení přichází ve formě speciálních serverů NordVPN, z nichž každý je optimalizován pro různé aspekty zabezpečení. Například servery P2P jsou postaveny tak, aby odolaly datově náročným a potenciálně škodlivým spojením, která přicházejí s torrentováním. Tyto servery získaly NordVPN místo v naší nejlepší VPN pro průvodce torrentováním.

Mezi další servery patří VPN over Tor, která vám umožní připojit se k síti anonymity Tor, a také servery Double VPN, které před příjezdem k cíli oddělí vaše připojení ze dvou serverů VPN. Jsou ve skutečnosti podobné, ale jak vidíte v našem průvodci VPN vs. proxy vs. Tor, může být lepší se držet Double VPN.

Vaše předplatné také zahrnuje CyberSec, což je nástroj pro blokování malwaru a reklam, který funguje překvapivě dobře. Ve srovnání s nejlepším antivirovým softwarem je bledý, ale je to v pořádku jako bezplatné zařazení.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Většina funkcí NordVPN se soustředí na zabezpečení, takže mimo to není mnoho funkcí, o kterých by se dalo diskutovat. Je to však v několika ohledech stále neobvyklé. Například společnost NordVPN má rozsáhlou síť serverů, se kterou se snaží udržovat i poskytovatelé, jako je ExpressVPN.

Navíc si můžete vybrat individuální server, ke kterému se chcete připojit, což je luxus, který VPN zřídka poskytuje. Síť NordVPN nepokrývá tolik zemí, jako je například HideMyAss (přečtěte si naši recenzi na HideMyAss), ale je stejně masivní.

To však přichází na úkor konzistence. NordVPN vám představí všechny možnosti a žádá vás, abyste to pochopili, což znamená, že lovíte server, který je rychlý, nebo dokonce funguje, se stává docela fuškou. Není to však to nejhorší, takže se NordVPN hodí podívat. Více se můžete dozvědět v naší recenzi NordVPN nebo si to vyzkoušet sami s 30denní zárukou vrácení peněz.

TorGuard

TorGuard není nejkrásnější VPN v okolí, ale je to jedna z nejlepších. Ačkoli problémy v použitelnosti brání tomu, aby byl na seznamu na prvním místě, jeho základní zabezpečení si zaslouží bronzovou medaili. Je to jedna z nejvíce konfigurovatelných možností na trhu, což znamená, že se můžete vyladit a kroužit, dokud nebude obsah vašeho technologického srdce.

Torguard-review-interface

Zejména si můžete vybrat typ a úroveň šifrování a metodu ověření dat. Jen málo poskytovatelů vám dává tuto úroveň kontroly, a ačkoli by to mohlo znamenat bolest hlavy pro nováčky, ti, kteří mohou využít sílu, to ocení. Můžete se také rozhodnout použít žádné šifrování, což je možnost, kterou by měl TorGuard odstranit.

Stejně jako ostatní možnosti v tomto seznamu obsahuje TorGuard přepínač zabíjení, ale také zahrnuje přepínač zabíjení pro konkrétní aplikace. S ním můžete například pověřit TorGuard, aby zablokoval klienta torrentingu, pokud VPN selže, zatímco prohlížeč zůstane nedotčen..

Control je hvězdou show pro TorGuard. Nemá funkce NordVPN ani efektivní zážitek z ExpressVPN. Spíše vám poskytuje hlubší kontrolu nad vaší bezpečností, což je pro správného uživatele dobrá věc.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

Konfigurace TorGuard nekončí šifrováním. Je to jeden z mála poskytovatelů, který vám umožňuje nastavit vlastní skripty tak, aby se spouštěly na různých místech řetězce VPN. Skript můžete nastavit tak, aby se spouštěl před připojením, po připojení a po odpojení. Představujeme si, že většina lidí tuto funkci nepoužije, ale pokud znáte nějaké programovací jazyky, je hezké mít.

Neznámým se to může zdát malé, ale podpora pro vlastní skripty otevírá možnosti s TorGuardem. Můžete mu sdělit, aby po připojení spustil prohlížeč Chrome v anonymním režimu nebo připojil nastavení napájení systému Windows k procesu odpojení. S TorGuardem existuje spousta zajímavých a neobvyklých možností, které otevírají představivost technikům způsobem, který dokáže jen pár VPN.

Přizpůsobitelnost však není nic ve srovnání s rychlostí TorGuardu. Je to velmi rychlé a konkurenční ExpressVPN na mnoha místech. TorGuard má však ve své síti několik falešných míst, což z něj činí méně žádoucí. Výsledky naší rychlosti si můžete prohlédnout v naší recenzi TorGuard nebo zkusit sami se svou sedmidenní zárukou vrácení peněz.

AirVPN

AirVPN vypadá, že vyžaduje použití určitého stupně informatiky – samotný proces placení vyžaduje čtení materiálů – ale bezpečnost služby je nepopiratelná. I když se zdá, že je v vtipu, že nikdo jiný nebyl řečen, jeho exkluzivita s sebou přináší mnoho vzácných bezpečnostních prvků.  

seznam serverů airvpn

Stejně jako NordVPN podporuje AirVPN připojení s dvojitým skokem. Ve skutečnosti podporuje až pět chmelů, což zase využívá pět současných připojení, která vám AirVPN dodává. Stejně jako mnoho funkcí této služby budete muset multi-hop ručně nakonfigurovat, což v tomto případě znamená nastavení více virtuálních strojů.

Má také zajímavý přepínač zabíjení. S AirVPN jsme si vyměnili informace o uzamčení sítě, což prohlašuje, že není samo o sobě zabíječ. Spíše síťový zámek zůstane na vašem připojení neustále, což znamená, že pokud jste kdykoli odpojeni od sítě VPN, jste také odpojeni od internetu..

AirVPN je postaven výhradně na OpenVPN a umožňuje stažení několika konfiguračních souborů. Ačkoli to pro většinu není relevantní, pokud víte, co děláte, můžete si stáhnout konfiguraci pro netradiční instalaci nebo jen kopat do vnitřností protokolu.

Další důvody, které se nám líbí AirVPN

Ačkoli není tak rychlý jako TorGuard nebo ExpressVPN, AirVPN je rychlý. Během našeho testování jsme zaznamenali místa v USA a Nizozemsku, která většinu naší nechráněné rychlosti neporušila, zatímco místa v Kanadě a Velké Británii si vzala více daně, než bychom chtěli. Přesto byl výkon solidní.

Je to také levné. AirVPN není tak levné jako Windscribe (přečtěte si naši recenzi Windscribe), ale pro množství zařízení a flexibilitu plánů je to velká hodnota. Rovněž neukládá záznamy o platbách, takže matice soukromí si mohou být jisti, že jsou neviditelné.

V závislosti na tom, koho se zeptáte, se AirVPN může hodně líbit nebo se mu nelíbit. Základní služba je pevná, ale komunita a komplikované rozhraní jsou zastrašující. Pokud jste na tento úkol připraveni, AirVPN to dokáže. Další informace naleznete v naší recenzi AirVPN nebo si můžete zaregistrovat třídenní zkušební účet a vyzkoušet si to sami.

Mullvad

Mullvad je jednou z nejlepších VPN, o kterých nikdo nemluví. Byl to průkopník protokolu OpenVPN, stále se dívá na nejnovější technologie VPN a prokazuje, že pro práci s VPN zaměřenou na soukromí nemusíte být umírněnou technikou.

Nabízí také neobvyklý pohled na to, jak nastavíte a používáte VPN. Místo požadavku na zřízení účtu a uložení způsobu platby do souboru stačí vygenerovat kód účtu. Tento kód účtu je vhodný na tři hodiny používání zdarma, po kterém si můžete zakoupit tolik nebo málo času, kolik chcete.

Způsob platby za službu je také na vás. Mullvad přijímá jakoukoli částku hotovosti v jakékoli měně jako platbu. Jednoduše pošlete poštovní obálku s číslem vašeho účtu a bude vám připsána částka, za kterou peníze stojí. Paušál Mullvad ve výši 5 $ za měsíc je také levný.

I přes svůj věk je jasné, že si Mullvad zachovává něco, co bylo ztraceno ve světě online předplatného. Vrací vám sílu do rukou a umožňuje vám rozhodovat o tom, jak chcete platit a používat službu. Odhodlání k soukromí je jasné a Mullvad by za to měl být oceněn.

Další důvody, které se nám líbí Mullvad

Jak ukazuje AirVPN, není obzvláště snadné najít VPN zaměřenou na soukromí, která je také uživatelsky přívětivá. Mullvad však dokazuje, že existují. Díky ne-nesmyslnému rozhraní a vysokým rychlostem je Mullvad perfektní VPN pro nováčky i techniky.

Není to ale dokonalé. Nedostatek funkcí a omezená síť způsobují, že se cítí méně než ve srovnání s ExpressVPN nebo NordVPN. Stejně jako u cen a plateb, ani Mullvad se nestará o nic jiného než o nezbytnosti pro provozování služby. Podle toho, co dáváte přednost, by to mohla být dobrá nebo špatná věc.

Pro nás jsou to oba. Efektivní proces Mullvad je vynikající, ale další maso na kosti by neublížilo. Můžete si přečíst naši recenzi Mullvad, kde se dozvíte více, nebo vygenerovat číslo účtu a vyzkoušet si jej na tři hodiny.

Závěrečné myšlenky

Když se to scvrkne, je nalezení bezpečné VPN kombinací výběru poskytovatele, který nabízí nejlepší typy protokolů a šifrování a udržuje jasné zásady ochrany osobních údajů. Pět výše uvedených možností není jedinými, kteří to dělají., Ale pro naše peníze jsou to nejlepší.

Pokud chcete více možností, doporučujeme přečíst si naše recenze VPN. Za předpokladu, že hlavním cílem je zabezpečení, budete chtít zůstat na vrcholu seznamu. Některé z podavačů jsou na svém právoplatném místě a jako takové by se neměly ignorovat, pokud se nechcete dobře smát.

Jakou VPN používáte? Dejte nám vědět v komentářích níže a nezapomeňte se podívat na naši knihovnu VPN. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me