Jak nastavit silné heslo v roce 2020

Silné heslo je vaše první linie obrany proti počítačové kriminalitě. Koneckonců, některé z vašich nejdůležitějších informací jsou uzamčeny za hrstkou postav a není dostatek lidí, kteří by chtěli použít všechny možné prostředky k nalezení těchto postav. Nedělejte si však, ukážeme vám, jak nastavit silné heslo. 


Pro krátkou odpověď potřebujete generátor hesel k vytvoření silného hesla, které používá kombinaci písmen, číslic a speciálních znaků k vygenerování něčeho jedinečného. Budete také muset použít správce hesel, který vezme tato náhodně vygenerovaná hesla a uloží je do bezpečného úschovny.

Naším doporučením je 1Password, které kombinuje spoustu funkcí, vynikající zabezpečení a nezkušený uživatelský zážitek za poměrně nízkou cenu. Můžete si přečíst naši recenzi 1 hesel a zjistit, proč ji hodnotíme jako nejlepšího správce hesel v okolí, nebo si ji nechat zastřelit 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Co způsobuje slabá hesla??

slabé heslo

S minimálními požadavky na heslo na téměř všech webech má většina lidí pochopení toho, co zajišťuje bezpečné heslo. Měli byste použít velká písmena, několik čísel a, pokud se k tomu opravdu cítíte, speciální postavu nebo dvě. Ačkoli je snadné pochopit, co dělá heslo bezpečným, není tak snadné pochopit, co dělá slabého. 

Pokud jde o bezpečnost vašich hesel, jde jen o šance, které prozkoumáme v této příručce. Útočníci, kteří chtějí získat přístup k vašim heslům, to obvykle dělají spuštěním programu, který dokáže hádat možné kombinace. Vzhledem k sadě kritérií může stroj zjistit heslo jednoduše tak, že vynucuje každou možnou kombinaci znaků. 

Představte si například, že jste věděli, že heslo pro něčí účet bylo ohroženo třemi jednocifernými čísly, včetně nuly až devíti. Existuje pouze 1 000 možných kombinací těchto tří čísel, takže pokud jste vyzkoušeli každou možnou kombinaci, určitě najdete správné heslo. 

To je logika, díky které je heslo silné a slabé. Čím více možných kombinací má vaše heslo, tím těžší je brutální násilný útok. To je definující princip, pokud jde o nastavení silných hesel. Cílem je, aby vaše heslo bylo dlouhé, jedinečné a náhodné, takže je nemožné uhodnout počítač.

Hesla vs. přístupová fráze

silné heslo

Mnozí používají „heslo“ a „přístupová fráze“ zaměnitelně a odkazují na klíč, který používáte pro zabezpečení svých účtů online. Ve světě online bezpečnosti však mají tyto dvě věty velmi odlišné významy.

Rychlé vyhledávání Google, jak nastavit silné heslo, povede k seznamu článků s podrobnostmi o tom, jak je přístupová fráze pro zabezpečení vašich online účtů přínosná. To je pravda, i když to není nejlepší řešení. Heslo je řada slov – obvykle tři nebo čtyři – napsaná v pořadí, které si snadno zapamatujete. 

Příkladem přístupové fráze může být „yellowdogballoon“. Existuje mnoho výhod pro heslo, jako je tato, oproti něčemu jako „dog805“. Je to dlouho, slova opravdu nemají žádný vztah k sobě navzájem, a pro stroj je těžké uhodnout nejen slova, ale posloupnost, v níž jsou. 

Heslo je navíc snadno zapamatovatelné, a proto je považováno za ideální řešení pro zabezpečení online účtů. Mnohem lepším řešením je dlouhé, náhodné heslo, které uložíte u správce hesel. Jistě, svazek drobností není snadné, nebo dokonce možné, zapamatovat si, ale je to bezpečnější. 

Rozebrat matematiku

šifrování

Správci hesel obvykle přicházejí s generátorem hesel (pokud ne, můžete použít vlastní generátor hesel). Tyto nástroje používají k vytvoření nového hesla generátor náhodných čísel se seznamem kritérií, jako je počet znaků a určitá písmena. Toto řešení je mnohem těžší než přístupová fráze. 

Než se dostaneme k nějaké matematice, pojďme mluvit o tom, jak dochází k útokům na heslo. Když hacker ukradne hesla, jsou v hašované podobě, což je nečitelné. Aby útočníci odhalili hesla, používá program, který umí uhodnout možná hesla a kombinace, často označované jako slovníkový útok. 

Při použití výše uvedeného příkladu „yellowdogballoon“ a přibližně 470 000 slov v Oxfordském anglickém slovníku existuje 1.03823e + 17 možných kombinací tří slovních hesel (více než 103 kvadrilionů, pro ty, kteří nejsou obeznámeni s vědeckou notací). 

Stejnou matematiku můžeme použít na heslo se stejným počtem znaků, ale každý znak je jedinečný. Na americké klávesnici je 94 možných znaků bez mezery. Použijeme-li stejný permutační výpočet s 16 proměnnými namísto tří, dostaneme 3,7157429083e + 31 – nebo 37,16 octillion – možné kombinace. 

Systém přístupové fráze je stále lepším řešením než použití stejného, ​​snadno zapamatovatelného hesla ve všech účtech. 

Vzhledem k tomu, že existují správci hesel, se však použití přístupových frází snaží vyřešit problém, který nemusí existovat. Podle čísel jsou náhodně generovaná hesla bezpečnější, takže správce hesel je nezbytný v boji proti počítačové kriminalitě.

Tipy, jak nastavit silné heslo

silné heslo

Po poskytnutí určitých znalostí o tom, co zvyšuje jistotu určitých hesel než u jiných, je čas projít naše čtyři tipy pro nastavení silného hesla. 

Toto jsou hlavní zásady při registraci k účtu, ale můžete hoopla přeskočit pouhým použitím generátoru hesel u jakéhokoli správce hesel. Existuje také spousta bezplatných možností, jak si můžete přečíst v našem nejlepším průvodci správcem hesel zdarma. 

Ať je to náhodné

Náhodnost je název hry, pokud jde o nastavení silného hesla. Ačkoli je skutečná náhodnost poněkud rourovým snem, s generátorem hesel se můžete docela blízko. Ideálně, když se zaregistrujete pro nový účet online, vygenerujete heslo pomocí správce hesel. 

Například LastPass může rychle vygenerovat a vyplnit jedinečné heslo, kdykoli se zaregistrujete pro nový účet (další informace najdete v naší recenzi LastPass). Důležité je, že heslo by nemělo být rozeznatelné jakýmkoli vzorem.

Ať je jedinečný

Samostatně by náhodnost měla učinit vaše heslo jedinečným, ale to není cílem tohoto tipu. Každý z vašich online účtů by měl mít jiné heslo vygenerované pomocí správce hesel. Tím se výrazně zvyšuje počet možných kombinací hesel na vašich účtech. 

Logika této praxe není těžké přijít na to; Pokud útočník zjistí heslo pro jeden z vašich účtů, bude mít heslo pro všechny z nich. Navíc jedinečná hesla napříč vašimi účty poskytují určitou kontrolu nad poškozením. 

Mnoho online služeb má neúčinné bezpečnostní postupy, které umožňují chytrému útočníkovi zjistit vaše heslo. Pokud by k němu měli přístup, přinejmenším si rozlomí pouze jedno heslo. V důsledku toho je třeba změnit pouze jedno heslo.  

Delší je lepší

Jak je popsáno výše, čím více znaků má vaše heslo, tím tvrdší je crack. Ve výše uvedeném příkladu jsme použili 16 náhodných znaků, což vedlo k 37 říjnovým možným kombinacím. Po posunutí dolů na 10 náhodných znaků je možných kombinací kolem 53 quintillion (18 nul po 53). 

Je to obrovské číslo podle metriky, ale není tak masivní jako 16 znaků. Každá další postava, kterou do svého hesla přidáte exponenciálně, zvyšuje počet možných kombinací, které by vaše heslo mohlo mít, takže je mnohem obtížnější crackovat. Doporučujeme kdekoli nad 12 znaků, ale vyšší je samozřejmě lepší.

Změňte to často

Změna hesel je často dobrým zabezpečovacím postupem, i když únavným. Naštěstí moderní správci hesel usnadňují udržování aktuálního stavu vašich hesel. Například, Dashlane nabízí identifikační panel, který zobrazuje všechna vaše stará hesla, i když se vaše hesla zobrazují na tmavém webu (přečtěte si naši Dashlane recenzi). 

Dashlane také obsahuje automatický měnič hesel, který může aktualizovat vaše přihlášení silným heslem jediným kliknutím. Seznam podporovaných webů nepokrývá vše, ale stále se zobrazují některé hlavní platformy, například Reddit. 

Aktualizace slabého hesla na jiné slabé heslo samozřejmě problém nevyřeší. Cílem časté změny hesel je přechod ze zabezpečeného hesla na jiné, což znesnadňuje identifikaci přihlašovacích údajů pro jeden účet..

Zadejte Správce hesel

Naštěstí se nemusíte obávat žádného z těchto tipů, pokud používáte správce hesel. Tyto nástroje umožňují ukládat vaše přihlašovací údaje do šifrovaného úschovny a automaticky je doplňovat v prohlížeči. Kromě toho, aby byla vaše hesla bezpečnější, správci hesel usnadňují procházení. 

K dispozici je nespočet možností, s nástroji jako Dashlane, 1Password, Keeper a Bitwarden, které doplňují seznam (přečtěte si naši recenzi Keeper a Bitwarden recenzi). 

Ačkoli většina správců hesel je zaměřena na jednotlivce, existuje spousta možností pro více uživatelů, jak můžete vidět v našem nejlepším správci hesel pro rodiny a nejlepším správci hesel pro průvodce malými podniky. 

brankář-jezdec1

Správce hesel, který je centrálním rozbočovačem všech vašich přihlašovacích údajů, je nezbytným nástrojem moderního prohlížeče. Jedním z nich můžete přestat bojovat do kopce a pokoušet se zapamatovat si hesla pro všechny své účty a zároveň přidat zabezpečení online dlouhými, náhodně vygenerovanými hesly pro každý z vašich účtů..

Závěrečné myšlenky

Přestože je důležité si pamatovat naše tipy pro nastavení silného hesla, neměli byste se o ně starat, pokud používáte správce hesel. Umožňují vám vytvořit dlouhá, náhodná a jedinečná hesla pro každý z vašich online účtů, což pomáhá v zabezpečení a použitelnosti v prohlížeči. 

Pokud jde o zabezpečení online, existuje spousta dalších důležitých nástrojů, včetně antiviru a virtuální soukromé sítě. Žádná z nich však není tak levná a snadno implementovatelná jako správce hesel. 

Jak zabezpečujete svá hesla? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map