ExpressVPN VS NordVPN: Dva titány se vrhnou dolů v roce 2020

ExpressVPN a NordVPN jsou dvě z nejznámějších VPN na trhu. Ať už jste na YouTube viděli reklamy, nebo je nechal zmínit kamarád, je pravděpodobné, že jste slyšeli alespoň o jednom z těchto titánů tohoto odvětví. 


Přestože jsme provedli specializovanou kontrolu ExpressVPN i recenzi NordVPN, máme pocit, že nestačí jen se podívat na každou VPN ve své vlastní bublině. Rozhodli jsme se tedy, že je čas dát tyto dvě hlavy do showroomu ExpressVPN vs NordVPN a zjistit, která z nich vezme korunu za nejlepší VPN.

Nastavení boje: NordVPN vs. ExpressVPN

Abychom zajistili, že naše porovnávání NordVPN vs ExpressVPN je spravedlivé, vyvinuli jsme jednoduchou sadu pravidel. Věci jsme rozdělili do devíti kol, přičemž každá sekce se zaměřila na zásadní aspekt výkonu VPN. 

V každém kole diskutujeme o tom, jak si jednotlivé VPN v dané oblasti vedou, a porovnáme výkon každého z nich. Každé kolo zabalíme vyhlášením vítěze a VPN získá bod. 

Je možné – a dokonce pravděpodobné, s těmito dvěma nejlepšími uchazeči – musí být svázané kolo. Pokud k tomu dojde, obě sítě VPN dostanou bod. VPN s nejvíce body na konci je vítěz a v tomto případě šampión šampionů.

1

Rychlost

Když jsme naposledy dělali článek ExpressVPN vs NordVPN, bylo toto kolo velmi jasné: ExpressVPN měl na všech místech lepší rychlosti než NordVPN. Ve skutečnosti, pokud se podíváte na naše nejrychlejší zaokrouhlování VPN, vložili jsme NordVPN do „nečestných zmínek“ v jednom okamžiku, protože si vytvořil pověst, že je v našich rychlostních testech tak nekonzistentní.. 

Zdá se však, že v průběhu několika měsíců se NordVPN neustále zlepšuje. V našich rychlostních testech pro tento článek byla společnost NordVPN schopna vyměnit úrazy s ExpressVPN z místa na místo.

NordVPN Speeds

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný4292,67343,85
NÁS.11238,98288,49
Spojené království81183,2567,81
Hongkong212157,84174,16
Izrael142161,87113,61

NordVPN, počínaje místními americkými servery, měl kratší čas ping a vyšší rychlosti pro stahování i odesílání. NordVPN má stále výhodu, pokud jde o ping, ale ExpressVPN získává rychlost stahování a nahrávání. 

Rychlosti ExpressVPN

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný4292,67343,85
NÁS.21173,35189,19
Spojené království93205,52275,18
Hongkong217125,19126,88
Izrael13972,8633,58

NordVPN je rychlejší v Hongkongu napříč deskou a zatímco ExpressVPN dokáže v Izraeli mít nižší ping, NordVPN dosahuje výrazně vyšších rychlostí. I přes pokrok na papíře však stále existuje několik problémů, kterým NordVPN čelí, pokud jde o rychlost. 

Pro začátečníky trvá připojení NordVPN o něco déle. ExpressVPN může získat stabilní připojení za přibližně pět až sedm sekund a připojení se okamžitě cítí stabilní. Připojení k síti NordVPN může trvat 10 až 15 sekund, a dokonce i poté, co software řekne, že je připojen, může skutečně trvat ještě několik sekund, než se skutečně rozběhne. 

Trvat trochu déle, než se připojit k serveru, je jedna věc, ale skutečný problém s NordVPN spočívá v tom, že rychlosti na papíře zcela neodrážejí skutečný výkon.. 

Ačkoli se NordVPN určitě zlepšil, než tomu bylo kdysi a je to úctyhodně rychlá VPN, zdá se, že stále má podobné problémy se stabilitou a spolehlivostí, jaké jsme diskutovali v článku o nejrychlejších VPN.

NordVPN někdy funguje bezchybně a cítí se velmi rychle a pohotově. Jindy se však věci zpomalí na procházení a dokonce i jednoduché textové webové stránky mohou načíst náhodně 30 sekund. 

Naproti tomu ExpressVPN je velmi spolehlivý. Je snadné nechtěně nechat ExpressVPN připojené po několik dní a nikdy si to neuvědomit – už jsme to udělali dříve. 

Z tohoto důvodu dáváme toto kolo ExpressVPN. Přestože má NordVPN lepší výkon na papíře, stále jej trápí problém nekonzistence a náhle ztratí pepř ve svém kroku v náhodných a nepohodlných časech. Pro ty, kteří hledají rychlou a spolehlivou síť VPN bez vysoké ceny značky ExpressVPN (do které se dostaneme později), se podívejte na naši recenzi na přístup k internetu (přečtěte si také naše srovnání ExpressVPN vs PIA).

Round: Speed ​​Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

2

Streamování

ExpressVPN a NordVPN jsou jedny z nejlepších v oblasti streamování výkonu. ExpressVPN i NordVPN podporují streamování na všech serverech, místo toho, aby vyžadovaly dedikované streamovací servery. 

Můžete se připojit k jakémukoli serveru a Netflix, Hulu a Amazon Prime Video budou fungovat dobře bez ohledu na to, kterou VPN používáte. Ve skutečnosti se NordVPN i ExpressVPN objevují v našich nejlepších VPN pro Netflix a nejlepší VPN pro Hulu seznamy. 

To znamená, že zde stále existuje jasný vítěz. ExpressVPN načítá videa okamžitě a při procházení videem se cítí velmi citlivě. Z nějakého důvodu se NordVPN snažil při načítání streamovaného videa na jakémkoli webu, který jsme vyzkoušeli.

To posiluje to, co jsme řekli v posledním kole. Přes svůj vynikající výkon v našem testování rychlosti, NordVPN koktal hodně, když jsme se snažili streamování videa, bez ohledu na to, na jakém serveru jsme nebo na jakém webu jsme streamovali. 

Dokonce i weby jako YouTube a Twitch, které nepoužívají geobloky, fungovaly velmi špatně. Na NordVPN se Twitch naložil na 360p. To byl ostrý kontrast k ExpressVPN, který okamžitě naložil Twitche v rozlišení 1080p a 60fps. 

Ačkoli je schopen přistupovat k obsahu, NordVPN načten v tak nízké kvalitě a obnovovací frekvenci, že dáváme kolo pro streamování ExpressVPN. 

ExpressVPN se snadno vyhne geobloku a současně se pokaždé načte téměř okamžitě v plném HD. Není divu, že je to naše nejlepší VPN pro streamování.

Round: Streaming Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

3

Zabezpečení a soukromí

Pokud jde o bezpečnost, jsou NordVPN a ExpressVPN téměř identické. Obě VPN používají OpenVPN jako protokol spárovaný se šifrováním AES-256. ExpressVPN má také IKEv2 a L2TP, a dokonce umožňuje uživatelům změnit konfigurační soubory OpenVPN tak, aby vytočili v určitých aspektech protokolu, ale to je trochu nad rámec toho, co většina uživatelů je ochotna použít. 

expressvpn-review-protocol-options

NordVPN nabízí IKEv2 jako protokol, ale to je něco, co není nainstalováno s klientem a musí být nastaveno ručně. Pokud chcete více možností, pokud jde o protokol a šifrování, podívejte se na naši VyprVPN recenzi. Nabízí několik protokolů, včetně proprietárního protokolu „Chameleon“. 

Jak ExpressVPN, tak NordVPN mají dokonale funkční přepínač zabíjení a během testování buď VPN jsme nikdy nebyli schopni detekovat jakýkoli druh IP adresy nebo úniku DNS. Jako by toto kolo ještě nebylo dostatečně blízko, obě VPN mají také velmi podobné zásady ochrany osobních údajů a žádná z nich nikdy nezveřejnila informace o uživateli. 

nordvpn-review-killswitch

Nikdo neloguje vaši IP adresu a oba poskytovatelé VPN shromažďují pouze absolutní minimální množství informací, například e-mailovou adresu a způsob platby. 

NordVPN před nějakou dobou trpěl hackem, ale jak je popsáno v tomto článku, zdá se, že se zranitelností rychle a účinně zabýval.

Můžeme bezpečně říci, že budete mít možnost bezpečně procházet web bez ohledu na to, kterou z těchto sítí VPN vyberete, a proto prohlašujeme toto kolo za kravatu. Další informace naleznete v našem článku o nejbezpečnějších sítích VPN.

Kolo: Bezpečnost a soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

4

Torrenting

Abychom otestovali výkon torrentování každého poskytovatele VPN, stáhli jsme videosoubor 1,4 GB, což je zhruba taková velikost, jakou můžete očekávat, že bude epizoda 30minutové televizní show. ExpressVPN byl schopen rychle zrychlit naše zkušební stahování a většinu času stahování strávil rychlostí přibližně 7,5 MB / s.

Stahování ExpressVPN pokračovalo ve zrychlování kolem dvou a půl minutové značky a do konce stahování dosáhlo rychlosti 13 MB / s. Celé stahování trvalo jen tři minuty a 15 sekund a skončilo, zatímco se zdálo, že v nádrži je ještě víc. Existuje možnost, že ExpressVPN by při větším stahování dosáhl vyšších rychlostí.

NordVPN odstartoval trochu pomaleji než ExpressVPN, ale po celou dobu stahování neustále stoupal. O dvě a půl minuty se stahování stahovalo rychlostí 17 MB / sa stahování skončilo za tři minuty a pět sekund. 

Zvláštní je, že pro výsledky, které jsme dostali, jsme nepoužili vyhrazené P2P servery, které nabízí NordVPN, pouze jsme používali běžné americké servery. Servery P2P byly mnohem pomalejší a jejich stahování trvalo přibližně šest minut.

Na rozdíl od „streamingového“ kola jsme zde viděli, že NordVPN skutečně využívá svou vyšší rychlost, jakou jsme viděli na papíře… pokud používáte servery, které nejsou P2P. Toto je nejrychlejší stahování do torrentového souboru, který jsme dosud viděli, a znamená, že NordVPN zatím vyhrál své první kolo, což dále upevňuje jeho místo jako nejlepší VPN pro torrenting.

Round: Torrenting Point pro NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

5

Umístění serveru

ExpressVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN pro ty, kteří chtějí co nejvíce možností umístění. Umožňuje uživatelům připojení k serverům v 95 zemích, včetně některých docela vzácných, jako jsou Keňa a Laos. Distribuce serverů je skvělá a zahrnuje několik možností na Středním východě a v Africe, takže server můžete mít relativně blízko, ať jste kdekoli.

expressvpn-review-server-locations

NordVPN má ve skutečnosti větší počet serverů než ExpressVPN, s přibližně 4500 servery na zhruba 2 000 ExpressVPN, ale šíření není tak působivé. NordVPN má servery pouze v 62 zemích.

nordvpn-review-marker-selection

Oba poskytovatelé mají slušné sítě, ale VPN s největším počtem míst ve skutečnosti není ani jedním z těchto špičkových konkurentů, ale HideMyAss. Pokud si přečtete naši recenzi na HideMyAss, uvidíte, že má serverovou síť s 290 umístěními ve 190 zemích ve 190 zemích.

HideMyAss dnes proti těmto dvěma soupeří. ExpressVPN má více dostupných míst a je v tomto kole vítězem. 

Kolo: Místo umístění serveru pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

6

Simultánní propojení

Většina služeb VPN omezuje uživatele na určitý počet současných připojení z několika důvodů. Může se jednat o prevenci nadměrného zatížení serveru až po ztěžování sdílení účtů.

Pokud máte doma mnoho zařízení, která chcete chránit, je důležité zajistit, abyste je mohli pokrýt všechna, nejlépe pomocí jediného předplatného VPN. Pokud jde o NordVPN a ExpressVPN, je to blízko, ale NordVPN využívá výhody.

NordVPN umožňuje uživatelům připojit až šest zařízení najednou, zatímco ExpressVPN umožňuje pouze pět současných připojení, čímž se NordVPN stává jasným vítězem. Pokud máte spoustu zařízení, která chcete chránit a nechcete se obtěžovat s více účty, podívejte se na naši recenzi Windscribe. Windscribe umožňuje neomezený počet současných připojení na jeden účet. 

Kolo: Simultánní spojovací bod pro NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

7

Ceny

NordVPN i ExpressVPN, počínaje nejvíce krátkodobými plány a zpracováním, nabízejí možnost registrace za měsíc. Cena NordVPN za tuto možnost je o 1 $ měsíčně méně než u ExpressVPN. Dále ExpressVPN nabízí šestiměsíční plán, který je o několik dolarů méně za měsíc než měsíční plán NordVPN nebo ExpressVPN. 

Obě služby VPN se posunou dále a mají roční plán, přičemž roční plán NordVPN je technicky nižší než u ExpressVPN. ExpressVPN však s tímto plánem ve skutečnosti zahrnuje další tři měsíce zdarma, což znamená, že cena za měsíc je těsně pod úrovní NordVPN.

Zde končí možnosti ExpressVPN, ale NordVPN pokračuje. NordVPN má také dvouletý plán a dokonce i možnost registrace na tři roky. Oba dvouleté a tříleté plány překonají jakoukoli cenu, kterou ExpressVPN musí nabídnout, přičemž tříletá varianta je jedním z nejkonkurenceschopnějších cenových plánů (podívejte se na naše srovnání ExpressVPN vs CyberGhost a NordVPN vs CyberGhost a podívejte se na naše recenze CyberGhost pro pohled na největšího konkurenta společnosti NordVPN v oblasti cenově dostupných dlouhodobých plánů VPN.)

Obě služby VPN mají 30denní záruku vrácení peněz a obě přijímají nejen kreditní a debetní karty, ale také bitcoiny. Bohužel ani žádná VPN služba nemá zkušební verzi zdarma, takže pokud hledáte bezplatnou VPN, přečtěte si náš nejlepší článek o bezplatných VPN. 

NordVPN nabízí v krátkodobém horizontu lepší ceny díky měsíčním cenám, zatímco ExpressVPN má mírnou výhodu v ročních plánech. Tam, kde NordVPN opravdu svítí, je to však dlouhodobě díky tříletému plánu, který vytváří jednu z nejlepších hodnot, které jsme viděli. Z tohoto důvodu dáváme toto kolo společnosti NordVPN. 

Kolo: Cenový bod pro NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

8

Uživatelská přívětivost

Uživatelské rozhraní ExpressVPN a NordVPN jsou v mnoha ohledech polárními protiklady, ale obě fungují dobře. Softwarový design ExpressVPN používá velmi čisté rozvržení s minimálním vizuálním nepořádkem, což umožňuje menší velikost okna. Toto kompaktní okno má uprostřed velké tlačítko pro připojení, pod nímž je nabídka serveru a dole dole pár míst. 

expressvpn-review-launch

Na druhou stranu má NordVPN okno, které je asi čtyřikrát větší než u ExpressVPN. Důvod, proč NordVPN potřebuje celý tento prostor na obrazovce, je, že rozhraní obsahuje velkou mapu světa. 

Tato mapa obsahuje malé bubliny na každém místě, kde je server, ke kterému se můžete kliknutím připojit. Vlevo od mapy je seznam dostupných míst, v případě, že mapa není váš preferovaný způsob procházení míst. 

nordvpn-review-server-navigation

Při přechodu do nastavení má NordVPN mírný okraj. Rozložení nastavení je o něco lepší, ale co je důležitější, NordVPN v menu dává nějaké vysvětlení toho, co každé nastavení dělá. To usnadňuje, a to i pro ty, kteří nejsou obeznámeni s používáním VPN, nakonfigurovat nastavení podle svých představ. 

nordvpn-review-settings

Nakonec jsou obě tyto VPN velmi uživatelsky přívětivé. Opravdu jde o to, zda si ceníte mít kompaktní software, který ponechá většinu obrazovky viditelnou, nebo mít pěknou mapu, která zobrazí všechna dostupná místa. Z tohoto důvodu toto kolo končí remízou. 

Kolo: Uživatelská přívětivost Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

9

Funkce

Pro začátečníky mají ExpressVPN i NordVPN všechny základní funkce, které očekáváme, že pokryjí všechny slušné VPN. Obě možnosti mají funkční spínač zabíjení a také způsob, jak se automaticky připojit při spuštění. Oba poskytovatelé také nabízejí nepřetržitou zákaznickou podporu chatu. 

Pokud jde o další zvonky a píšťalky, každá VPN má jednu zvláštní funkci navíc. Pro společnost NordVPN je to „CyberSec“. Jedná se o blokování reklam, které vám také pomůže chránit před malwarem, phishingem a dalšími online hrozbami. Dělá to jednoduše tím, že blokuje weby, které slouží tomuto druhu obsahu. 

Velkou další funkcí ExpressVPN je rozdělení tunelů. Jedná se o neuvěřitelně užitečnou funkci, která vám umožňuje vybrat pro jednotlivé aplikace, které počítačové programy používají zabezpečené připojení VPN a které programy používají vaše běžné internetové připojení..

expressvpn-review-settings

To znamená, že byste mohli stahovat torrentový soubor prostřednictvím připojení VPN, zatímco hrajete hru na svém nízkopásmovém běžném internetu. Je to skvělá funkce, kterou je těžké najít, a implementace této funkce ExpressVPN je jednou z nejlepších dostupných díky jednoduché jednoduchosti, pokud jde o její nastavení..

Blokátor NordVPN je pěkný, ale pokud jde o blokování reklam, existuje nespočet dalších možností a mnoho lidí již používá jednu odděleně od své VPN. Rozdělené tunelování je funkce, která je cenná a těžko k nalezení, což znamená, že ExpressVPN se ujímá závěrečného kola.

Kolo: Funkce bodu pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

10

Závěrečné myšlenky

Jak jsme očekávali, mnoho kol v tomto utkání ExpressVPN vs. NordVPN skončilo remízou. Obě tyto VPN jsou vynikající a jsou na špičce v oboru (přečtěte si naši část NordVPN vs IPVanish), ale díky funkci split-tunelování dokázala společnost ExpressVPN získat vítězství v tomto zápase o jediný bod. Vynikající spolehlivost ExpressVPN byla také důležitým rozhodujícím faktorem při prosazování v několika kolech. 

Vítěz: ExpressVPN

Pokud jste již měli zkušenosti s NordVPN nebo ExpressVPN, vždy nás zajímá slyšet v níže uvedených komentářích. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map