ExpressVPN vs IPVanish: Učitel se stává studentem v roce 2020

Ve službě Cloudwards neskrýváme skutečnost, že se nám líbí ExpressVPN. Pokud se podíváte na naši recenzi ExpressVPN, uvidíte, že oceňujeme její rychlost, zabezpečení, výkon streamování a sadu funkcí. ExpressVPN odvádí dobrou práci a představuje téměř vše, co se líbí dobré VPN. 


IPVanish je velkým konkurentem na trhu VPN s trochu nepokojnou minulostí. V naší recenzi IPVanish jsme se podívali na její pevné rychlosti, ale také jsme se pustili do její pochybné historie, která zahrnuje protokolování uživatelů a předávání informací americkým donucovacím orgánům.. 

Chtěli jsme mít zápas ExpressVPN vs IPVanish, abychom zjistili, zda IPVanish mohla překonat svou minulost a zápasit s top-of-the-line VPN jako ExpressVPN.

Nastavení boje: ExpressVPN vs. IPVanish

Abychom zajistili, že naše srovnání položek ExpressVPN a IPVanish je spravedlivé a má strukturu, kterou je snadné sledovat, rozdělili jsme věci do devíti kol. V každém kole se zaměřujeme na jediný faktor výkonu VPN. 

Podíváme se na výkon obou VPN v každé kategorii a přímo je porovnáme. Na konci každého kola vybereme, která VPN se v daném oboru zlepšila. Síť VPN, která vyhraje nejvíce kol, vyhraje tento zápas ExpressVPN vs IPVanish a je deklarována jako lepší ze dvou možností VPN.

1

Rychlost

IPVanish určitě vyšel s velmi působivými rychlostmi ve Spojených státech, kde jsme provedli testování. Viděli jsme absolutně ping na pódiu a většina naší šířky pásma je stále neporušená, přičemž IPVanish zde dokonce porazil ExpressVPN zde.

IPVanish Speeds

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný4289,54344,35
NÁS.4219,93193,39
Spojené království1006,8728.71
Hongkong39276,7162,09
Švýcarsko11094,91116,22

Bylo to však jediné místo, kde IPVanish dokázala vyjít na vrchol. Na všech ostatních testovaných místech mělo ExpressVPN vyšší rychlost stahování a odesílání a také kratší časy ping. To pro nás není žádným skutečným překvapením, protože jsme v minulosti viděli výkon ExpressVPN a v našem nejrychlejším článku o VPN se dostali na první místo.

Rychlosti ExpressVPN

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný4289,54344,35
NÁS.24189,73243,47
Spojené království95183,12276,97
Hongkong217147,83158,56
Švýcarsko109180,65143,99

IPVanish výkon byl slušný všude kolem s nejhorším serverem zdaleka ve Velké Británii. Přestože jsme používali britský server, i přes nízkou rychlost jsme byli schopni provádět standardní prohlížení webových stránek v pohodě. Videa na YouTube byla dokonce nastavena na 1080p a vše se zdálo normální, aniž by došlo k drastickému znatelnému zvýšení doby načítání.

ExpressVPN je však v tomto ohledu příliš dobrý a tuto kategorii bezpochyby vyhraje. I když IPVanish má provozovatelné rychlosti serveru a zvládne většinu úkolů, ExpressVPN znemožňuje hodně času zjistit, zda jste dokonce připojeni. 

Stahování a aktualizace ExpressVPN přicházejí stejně rychle jako bez VPN a připojení ExpressVPN je velmi snadné, aniž by to bylo kdykoli známo.

Round: Speed ​​Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

2

Streamování

Zatímco některé služby VPN mají vyhrazené streamingové servery – jako je Windscribe, o kterých se můžete dočíst v našem nejlepším článku VPN pro Hulu – ExpressVPN a IPVanish to vzdávají a místo toho se zdá, že se pokoušejí podporovat streaming na všech serverech. To je skvělé pro pohodlí, ale může přinést nějaké výsledky hit-or-miss.

S IPVanish jsme se dokázali bez problémů dostat k Netflixu, ale každá další streamingová služba, kterou jsme vyzkoušeli, nás zablokoval. 

V nastaveních jsme si všimli možnosti „zašifrovat“ náš provoz VPN, který tvrdí, že může obejít senzory síťového provozu, které jsou zaměřeny na detekci a blokování využití VPN. I přes to jsme však nebyli schopni uvést Hulu, Amazon Prime Video nebo BBC iPlayer do provozu.

Chyba IPVanish-Proxy

Na druhé straně ExpressVPN pracoval na každém streamovacím webu bez jakýchkoli změn nastavení. Hulu, Netflix a Amazon všichni pracovali bezchybně, když se videa rychle načítala a vypadala ostře. Z tohoto důvodu byl ExpressVPN uveden v řadě našich nejlepších seznamů streamování VPN, včetně naší nejlepší VPN pro Netflix a nejlepší VPN pro Amazon.

Round: Streaming Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

3

Zabezpečení a soukromí

Počínaje zabezpečením ExpressVPN existuje několik možností, ale pouze jedna, na které opravdu záleží. Doporučený protokol je OpenVPN, ale je zde také volba L2TP a PPTP. 

ExpressVPN je však označil jako „slabé zabezpečení“ a souhlasíme. Obecně bychom chtěli vyzvat všechny, aby nastavili protokol na OpenVPN UDP, ale o dalších možnostech si můžete přečíst v rozpisu protokolu VPN. 

expressvpn-review-protocol-options

IPVanish nabízí ještě více protokolů než ExpressVPN nejen s OpenVPN, PPTP a L2TP, ale také s IKEv2 a SSTP. I když je skvělé mít možnosti, OpenVPN je považován za výběr vrhu, pokud jde o protokoly, a to je to, co navrhujeme, aby většina lidí vybrala pro většinu použití. 

ExpressVPN i IPVanish používají šifrování AES-256, které ve spojení s OpenVPN tvoří zlatý standard pro zabezpečení VPN. Během našeho testování nás žádný poskytovatel VPN nevystavil únikům DNS nebo IP a zdá se, že celková bezpečnost obou sítí VPN šňupala.

Ačkoli jsou obě VPN srovnatelné, pokud jde o zabezpečení, soukromí je jiná záležitost. ExpressVPN má spolehlivé záznamy o respektování soukromí uživatele a v minulosti neposkytl žádné informace o uživateli. 

Její zásady ochrany osobních údajů jasně uvádějí, jaké informace jsou a nejsou monitorovány. ExpressVPN sídlí také na Britských Panenských ostrovech, které mají některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. Data, která ExpressVPN shromažďuje, jsou anonymizována a použita pro údržbu sítě. 

IPVanish, na druhé straně, vyvrátil své vlastní zásady ochrany osobních údajů již v roce 2018. Nyní odstraněný příspěvek Reddit přerušil příběh IPVanish předávání informací o zákaznících po obdržení předvolání americkému ministerstvu vnitřní bezpečnosti. To prokázalo, že IPVanish ve skutečnosti vede záznamy, přestože zásady ochrany osobních údajů říká jinak.

IPVanish-Logging

Incident, jako je tento, zanechává v záznamech VPN trvalé známky. Ačkoli současný generální ředitel tvrdí, že společnost je nyní provozována jinak, se zcela odlišnými vedoucími pracovníky a novým právním týmem, je pravděpodobně nejlepší vzít si ponaučení z minulosti a vyhnout se IPVanish, pokud jste vůbec obezřetní, že si necháte vést záznamy poskytovatelem VPN. 

Kolo: Bezpečnostní a soukromí bod pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

4

Torrenting

Testovali jsme výkon torrentování obou sítí VPN pomocí zkušebního souboru 1,4 GB. Velký videosoubor poskytuje dobrou představu o tom, jaký druh čekání můžete očekávat od stažení dobře nasazené epizody 1080p 30minutové televizní show.

Obě funkce ExpressVPN a IPVanish si vedly velmi podobně. IPVanish po zhruba 30 sekundách stoupla na přibližně 4 MB / s a ​​nakonec trávila většinu času stahování v rozmezí 7 MB / s až 8 MB / s. Došlo k krátkým dávkám až 12 MB / s a ​​celé stahování skončilo za tři minuty a 10 sekund.

Začátek ExpressVPN byl trochu pomalejší a skutečně to trvalo asi 45 sekund, ale skončilo se usazováním ve stejné rychlosti 7 MB / s až 8 MB / s. Byly podobné vrcholy také kolem 12 MB / a celé stahování skončilo asi za tři minuty a 15 sekund.

Přestože ExpressVPN trvalo o několik sekund déle, stojí za zmínku, že jsme provedli toto testování na místních serverech USA pro obě VPN. Toto bylo jediné umístění serveru, které IPVanish zvítězilo v „rychlostním“ kole a bylo zdaleka nejlepším serverem IPVanish, což znamená, že ExpressVPN značně překonává IPVanish v jiných oblastech světa, pokud jde o stahování.. 

V našem torrentovém testování však ExpressVPN a IPVanish oba hráli podobně a stahování dokončili velmi rychle, což znamená, že toto kolo končí remízou.

Kolo: Torrenting Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

5

Umístění serveru

ExpressVPN má více než 2 000 serverů, což je hodně, ale některé VPN služby, jako je NordVPN, jej mají porazit. Tam, kde NordVPN nemá porážku ExpressVPN, je počet dostupných serverových umístění. ExpressVPN má své servery dobře distribuované s neuvěřitelných 148 míst v 94 zemích. Přečtěte si naše srovnání ExpressVPN vs NordVPN a NordVPN vs IPVanish.

expressvpn-review-server-locations

ExpressVPN má pouze jednoho uchazeče, pokud jde o pouhý počet dostupných míst v jeho serverové síti, a je to HideMyAss. Pokud si přečtete naši recenzi na HideMyAss, uvidíte, že má 290 míst ve 190 zemích. 

Vědět, že HideMyAss je jediným konkurentem ExpressVPN pro možnosti umístění serveru, znamená, že je zcela samozřejmé, že IPVanish má menší síť. IPVanish má více než 1 000 serverů v 60 zemích, což je slušné, ale nestačí na to, aby porazil špičkové možnosti, jako je ExpressVPN.. 

Mapa IPVanish-Server

Kolo: Místo umístění serveru pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

6

Simultánní propojení

Současná propojení jsou pravděpodobně nejslabším aspektem ExpressVPN. ExpressVPN umožňuje pouze maximálně pět současných připojení, což je docela odvážné. 

Přestože je vždy možné nastavit směrovač tak, aby chránil všechna vaše zařízení doma a přitom používal pouze jedno z vašich připojení, s touto implementací existuje několik problémů, zejména pokud jste často mimo veřejnost a používáte veřejné WiFi. 

IPVanish poskytuje uživatelům 10 současných připojení na jeden účet. To je dost pro většinu lidí, aby chránili všechna svá zařízení, aniž by museli odpojit tablet, aby získali notebook na VPN. Samozřejmě, 10 současných připojení je lepší než pouhých pět, takže IPVanish právě vyhrál své první kolo v tomto IPVanish vs ExpressVPN matchup.

Kolo: Simultánní připojení pro IPVanish

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

7

Ceny

ExpressVPN a IPVanish mají cenové modely, které jsou velmi podobné, pouze s několika významnými rozdíly. Pro začátečníky má každý poskytovatel VPN možnost měsíčně, přičemž ExpressVPN je jednou z nákladnějších možností na trhu a IPVanish přichází za pouhých 1 $ měsíčně méně.

IPVanish má dále možnost tří měsíců, zatímco ExpressVPN nabízí šestiměsíční plány. Při opětovném rozdělení na měsíční náklady je cena IPVanish po dobu tří měsíců o $ 1 nižší, než poplatky za ExpressVPN za měsíc po dobu šesti měsíců. 

Konečně, oba poskytovatelé mají roční možnost. ExpressVPN ve skutečnosti dává uživatelům další 3 měsíce zdarma, pokud získáte roční plán, což z něj činí celkem 15 měsíční předplatné. V tomto časovém rámci IPVanish vyjde asi o 50 centů méně za roční plán ve srovnání s ExpressVPN. 

Ačkoli žádný z poskytovatelů nenabízí bezplatnou zkušební verzi, ExpressVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz, zatímco IPVanish má pouze 7denní záruku vrácení peněz. ExpressVPN také přijímá více platebních možností, včetně bitcoinů, UnionPay, Sofort a dalších, zatímco IPVanish přijímá pouze kreditní karty a PayPal. 

Toto kolo je těžké zavolat a lepší stanovení ceny potenciálně závisí na vašich potřebách. IPVanish má poněkud nižší ceny přes palubu, ale ExpressVPN nabízí lepší záruku vrácení peněz a má více platebních možností. Nakonec udělujeme toto kolo společnosti IPVanish za nižší ceny spojené s lepším obchodem, který umožňuje více současných připojení. 

Kolo: Cenový bod pro IPVanish

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

8

Uživatelská přívětivost

IPVanish má nepřehledné a zaneprázdněné uživatelské rozhraní, které vrhá téměř všechny informace, které byste mohli potřebovat přímo na vás. Uprostřed okna je velké pole, které je při připojení připojeno k grafu síťového provozu a pokud není připojeno, je prázdné. Pod tímto rámečkem je také pole, které zobrazuje další informace o připojení, například protokol a dobu připojení. 

IPVanish-Quick-Connect

IPVanish používá k výběru vaší polohy několik rozbalovacích nabídek v pravém dolním rohu okna. Jedna nabídka vybere zemi, ke které se připojíte, další vybere, ke kterému městu a ještě další vám umožní vybrat, ke kterému serveru se ve zvoleném městě připojíte. Na levé straně jsou záložky, které vám umožňují přístup k nastavení, jakož i podrobnější seznam serverů s vyhledávací lištou..

Rozhraní ExpressVPN je, ve srovnání, pozoruhodně čisté a s vámi se vrhá jen velmi málo informací. Místo grafu a časovače připojení je uprostřed obrazovky pouze velké tlačítko pro připojení.

expressvpn-review-server-navigation

Samotné okno je mnohem menší s ExpressVPN, přichází v přibližně polovině velikosti uživatelského rozhraní IPVanish. Seznam serverů je také přehlednější s ExpressVPN. Standardní seznam serverů již na rozdíl od IPVanish obsahuje vyhledávací panel a umístění serverů je uspořádáno podle oblastí.

Kromě špatného snadného používání rozhraní a softwaru jsme měli také potíže s fungováním přepínače zabíjení IPVanish. Přepínač zabíjení, když je zapnutý, blokuje veškerý provoz, kdykoli není připojen VPN.

To znamená, že pokud je software spuštěn a je zapnutý přepínač kill, ale VPN není připojena, nebudete mít přístup k internetu. IPVanish bude blokovat veškerý provoz nejen v případě, že se VPN odpojí, ale pokud nejste připojeni k VPN z jakéhokoli důvodu, i když volbou.

Tento druh implementace znamená, že mnoho uživatelů bude pravděpodobně pouze zabíjení vypínat většinu času. Toto není nejlepší způsob, jak navrhnout tuto funkci tak, aby fungovala a odvrátí mnoho lidí od kritického aspektu zabezpečení VPN.

Kolo: Uživatelská přívětivost pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

9

Funkce

IPVanish nemá moc co do přidaných zvonů a píšťal. Může se spustit automaticky při spuštění a připojit se automaticky při spuštění, ale jedná se o velmi základní funkce, které mají téměř všechny VPN. 

Naproti tomu ExpressVPN má funkce, které jsou užitečné a obtížné je najít. Nejpozoruhodnější funkcí ExpressVPN je její vynikající rozdělení tunelů. Rozdělené tunelování umožňuje zvolit, které aplikace používají chráněné připojení VPN a které aplikace používají standardní připojení k internetu. 

To je skvělé pro procházení webu běžným internetem, například při současném stahování torrentu pomocí připojení VPN. Kromě rozděleného tunelování má ExpressVPN lepší přepínač zabíjení a všechny funkce automatického připojení, které IPVanish podporuje.

Obě sítě VPN mají také nepřetržitou zákaznickou podporu živého chatu, což je skvělé pro řešení problémů a pomoc v případě, že se něco pokazí. Dělené tunely ExpressVPN jednou rukou vyhrávají kolo a je to vlastnost, kterou jsme překvapeni, že ji nevidíme častěji, vzhledem k tomu, jak užitečné to může být..

Kolo: Funkce bodu pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo IPVanish

10

Verdikt

S konečným skóre sedm až tři, s jedním kolem končícím nerozhodně, ExpressVPN snadno získá vítězství v tomto IPVanish vs ExpressVPN matchup. I když IPVanish provedl simultánní připojení a cenové kolo (úzce), stále nemohl konkurovat lepší funkčnosti ExpressVPN, vyšším rychlostem a vynikajícímu zabezpečení a ochraně osobních údajů. 

Vítěz: ExpressVPN

Pokud jste měli zkušenosti s ExpressVPN vs. IPVanish, dejte nám o tom vědět v komentářích níže. Přečtěte si také naše srovnání ExpressVPN vs CyberGhost a ExpressVPN vs PIA. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map