ExpressVPN vs Astrill: Dva drahý uchazeči se dostaví v roce 2020

ExpressVPN je v našich přímých zápasech na dlouhou výhru a existují pro to dobré důvody. Pokud si přečtete naši recenzi ExpressVPN, uvidíte, že nabízí uživatelsky přívětivý zážitek, který je pro každého snadný pro vyzvednutí a použití, ale stále obsahuje spoustu funkcí. Je to naše oblíbená síť VPN a tato pozice se osvědčila.


Astrill, na druhé straně, je obecně zaměřen na ty, kteří chtějí VPN s maximální funkčností. To však stojí za cenu, pokud jde o cenu a snadnost použití, jak si můžete přečíst v naší recenzi Astrill. 

V tomto článku se s nimi setkáme, abychom zjistili, která z nich je celkově lepší, i když zvláštní pozornost věnujeme i konkrétním lidem..

Nastavení boje: ExpressVPN vs Astrill

Stejně jako u každé hospodářské soutěže musí být stanovena pravidla, aby se soutěžící mohli navzájem zapojit na stejné úrovni. Kombinovali jsme některé části, které se objevují v našem nejlepším článku VPN, abychom zajistili, že každý bod bude mít přibližně stejnou váhu. To trvalo počet kol od devíti do pěti.

Pět kol, na které se podíváme, jsou funkce, ceny, snadné použití, rychlost a zabezpečení. V každém kole poskytneme přehled toho, co hledáme, ponoříme se do výkonnosti každého poskytovatele v tomto poli, vyvodíme závěr a přidělíme body.

1

Funkce

Pokud jde o funkce VPN, existují některé, které jsou nezbytné, a jiné, které jsou na třešni spíše. Ty, které považujeme za povinné pro dobré VPN, jsou přepínač zabíjení a možnost automatického připojení.

Tyto dvě funkce jsou pro zabezpečení kritické a jakákoli VPN bude bez nich méně bezpečná. Kromě těchto funkcí jsou dobře viditelné funkce, jako je rozdělený tunel a důvěryhodné sítě, což uživatelům poskytuje kontrolu nad tím, jak a kdy se VPN připojuje.

Nakonec mnoho sítí VPN nabízí nastavení, která blokují úniky DNS a umožňují vám vybrat si z několika protokolů. Podrobněji se na ně podíváme v sekci „Zabezpečení a soukromí“.

ExpressVPN

ExpressVPN je bohatý na funkce a může být v této kategorii těžké porazit, ale jak jsme viděli v našem zápasu ExpressVPN vs. CyberGhost, je možné napadnout vládnoucího krále. ExpressVPN skrývá svou hloubku funkcí za jednoduchým rozhraním.

Nabízí klientům mnoho zařízení. Pokryty jsou všechny hlavní platformy, včetně Windows, MacOS, iOS a Android, stejně jako aplikace pro věci, jako jsou PlayStations a Roku, což usnadňuje ochranu všech zařízení v domácnosti. 

expressvpn-review-speed-test

Pokud jde o stolního klienta, existují nastavení pro automatické spuštění klienta při spuštění počítače a připojení bez zadání uživatele. K dispozici je také přepínač zabíjení a také snadno použitelná možnost rozděleného tunelování, která umožňuje zvolit, které programy používají připojení VPN a které používají nechráněné připojení.. 

ExpressVPN také umožňuje uživatelům vybrat si z několika protokolů, které se podrobněji podíváme v části „Zabezpečení a soukromí“. A konečně umožňuje uživatelům přístup k jejich serverům DNS, což je pěkná funkce, na kterou se také brzy podíváme podrobněji.

Astrill

Přestože Astrill nepokrývá tolik zařízení jako ExpressVPN, dělá slušnou práci. Nabízí klienty pro Android, iOS, macOS, Windows, Linux a směrovače. Přestože nemusí klientům nabízet zařízení, jako jsou PlayStations a streamingové stroje, nabízí uživatelům způsob ochrany těchto zařízení pomocí funkce sdílení VPN.

Sdílení VPN umožňuje Astrill umožnit všem zařízením ve vaší síti používat zabezpečené připojení VPN vašeho počítače. To má své nevýhody a není to tak dobré jako mít vyhrazené aplikace na těchto zařízeních, ale nabízí uživatelům dobrý způsob, jak zajistit všechna jejich zařízení v bezpečí.

Sdílení Astrill-VPN

Astrill také poskytuje uživatelům robustní funkci rozděleného tunelování, která umožňuje filtrovat, které programy používají připojení VPN a konkrétní webové stránky. Navíc Astrill nabízí působivé úrovně přizpůsobení přepínače kill, což vám umožní zachovat běh určitých programů, ale zabít ostatní, pokud dojde ke ztrátě připojení VPN.

Stejně jako ExpressVPN poskytuje Astrill uživatelům výběr protokolů, ale také vám umožňuje vybrat si z několika možností šifrování. Kromě toho můžete použít servery DNS společnosti Astrill nebo si nastavit vlastní DNS. 

První myšlenky

Astrill nenabízí specializované klienty pro tolik zařízení, jako je ExpressVPN, ale poskytuje uživatelům možnosti, jak tato zařízení chránit. Ačkoli ExpressVPN má Astrill porazil v tomto ohledu, téměř všechno ostatní houpá ve prospěch Astrill.

Má stejné funkce jako ExpressVPN, například split tunneling a soukromé servery DNS, ale dává uživateli větší kontrolu nad tím, jak jsou nakonfigurovány. Nejenže to umožňuje uživatelům filtrovat podle programu pro rozdělení tunelů, ale také jim umožňuje filtrovat jejich připojení podle toho, na jaké webové stránce se chystají..

Navíc nabízí své vlastní soukromé servery DNS a umožňuje uživatelům nastavit DNS, které chtějí používat. Celkově nabízí více přizpůsobení způsobu fungování VPN, přičemž v prvním kole dosáhl náskoku před ExpressVPN. 

Kolo: Představuje bod pro Astrill

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

2

Cena

Nikdo nechce platit nic za nic, a to včetně VPN. Proto pokrýváme ceny každé VPN. V této části se také podíváme na to, jaký druh bezplatné zkušební verze VPN nabízí (pokud existuje), na jejich doby vrácení a jaké způsoby platby přijímají..

ExpressVPN 

ExpressVPN je jedním z nejdražších poskytovatelů na trhu, jak můžete vidět v našem VyprVPN vs ExpressVPN matchup. Jeho měsíční cena je strmá, ale nemusí být nutně předražená za to, co dostanete.

Při registraci na nejdelší dobu, 15 měsíců, získáte 50% slevu ve srovnání s měsíčním obdobím, zatímco šestiměsíční období nabízí několik dolarů. ExpressVPN má 30denní záruku vrácení peněz, ale nenabízí bezplatný plán ani zkušební verzi. 

Přijímá mnoho platebních možností, včetně kreditních karet, PayPal a bitcoinů. Ten je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí maximalizovat svou online anonymitu, protože kryptoměna nezanechává prakticky žádnou papírovou stopu. ExpressVPN také přijímá téměř tucet dalších platebních metod, včetně Sofort, Mint a UnionPay, což je mnohem více než IPVanish (přečtěte si naši část ExpressVPN vs IPVanish).

Za cenu vám ExpressVPN poskytuje pět připojení s neomezenou šířkou pásma a nenabízí způsob, jak toto číslo zvýšit, aniž byste si založili druhý účet.. 

Astrill

Kupodivu má Astrill ještě vyšší ceny než ExpressVPN. Měsíční plán je jedním z nejnákladnějších na trhu, a stejně jako u ExpressVPN, registrace po nejdelší dobu, 12 měsíců v tomto případě, získáte 50% pokles ceny. K dispozici je také šestiměsíční tarif, který nabízí mírnou slevu oproti měsíční sazbě. 

Astrill také nabízí několik dalších doplňků a upgradů, včetně VIP plánu, který údajně poskytuje vyšší rychlosti a dává vašemu připojení prioritu na serverech VPN. To téměř zdvojnásobí náklady na měsíční plán.

Existuje také možnost získat soukromou adresu IP a můžete si zakoupit předem nakonfigurovaný router, který snadno ochrání všechna zařízení v domácnosti. Na rozdíl od ExpressVPN Astrill neomezuje vaše připojení a kromě toho, že vám umožňuje používat tolik zařízení, kolik chcete, vám poskytuje neomezenou šířku pásma.

Nabízí uživatelům bezplatnou týdenní zkušební verzi, která je příjemná pro získání pocitu za službu před placením, ale není tak velkorysá jako nabídka bezplatného plánu VPN. Bezplatná zkušební verze je však jediná šance, kterou si vymyslíte. Všechny prodeje jsou konečné.

Astrill pokrývá hlavní způsoby platby, včetně kreditní karty, PayPal a bitcoinů. Stejně jako ExpressVPN přijímá také metody jako UnionPay a Alipay.

Round Two Myšlenky

Přestože Astrill nabízí týdenní bezplatnou zkušební verzi, bylo by lepší vidět záruku vrácení peněz, jako je 30denní politika ExpressVPN. Oba poskytovatelé přijímají bitcoiny, což je skvělé pro bezpečnost.

Nakonec, ačkoli žádný z poskytovatelů není tak cenově dostupný, například řekněme, NordVPN, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi NordVPN, Astrill posouvá své ceny do krajnosti. Již tak vysoké ceny se s doplňky zvyšují, což z něj činí jednu z nejdražších VPN na trhu, což znamená, že tento bod jde do ExpressVPN (přečtěte si naše srovnání ExpressVPN vs NordVPN).

Kolo: Cena za ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

3

Snadnost použití

Zdá se, že každá VPN má svůj vlastní pohled na to, jak nabídnout vizuálně přitažlivý a snadno použitelný software a přitom je stále udržovat nabitá funkcemi. V tomto kole se podíváme na to, jak každý z našich konkurentů přistupuje k problému.

Posoudíme, jak každý klient vypadá a jak snadné je používat. Každý web také krátce navštívíme, abychom se ujistili, že je snadné se dostat tam, kam potřebujete. Poskytovatel, který nabízí celkově lepší uživatelský dojem, získá v tomto kole místo. 

ExpressVPN

ExpressVPN odvádí vynikající práci s vyvážením funkcí s čistým a elegantním klientem. Když otevřete aplikaci, zobrazí se vám minimalistická obrazovka, která má ve středu velké tlačítko napájení, které připojuje a odpojuje VPN.

expressvpn-review-server-navigation

Níže je text, který označuje, zda jste připojeni, a pod ním je rámeček, na kterém se zobrazuje tunel. Seznam serverů je uspořádán a lze je snadno procházet. K dispozici je vyhledávací funkce pro seznam serverů a možnost třídění podle kontinentu, což je užitečné. 

Tato část klienta je vše, co většina lidí bude potřebovat, a představuje nejdůležitější části VPN efektivněji. Kliknutím na tři řádky v levém horním rohu obrazovky můžete otevřít nabídky, které jsou také dobře rozloženy.

Nabídky nastavení se snadno pohybují a formulace poskytuje jasný popis toho, co každé nastavení dělá. Pokud jde o web, jedná se o standardní formát webových stránek VPN. Existuje několik červených tlačítek, která vám pomohou začít s nákupem a nastavení účtu je snadné.

Astrill

Web společnosti Astrill má podobné celkové rozvržení jako web ExpressVPN. Nejatraktivnějšími prvky webu jsou tlačítka, která vás zavedou do zkušební verze zdarma. Jakmile je zkušební doba ukončena a ke staženým souborům se snadno dostanete, snadno zjistíte, kam si můžete nastavit placený účet.

Jakmile je klient nastaven v počítači, první věcí, kterou si všimnete, je jeho velikost. Je to asi třetina velikosti klienta ExpressVPN a má méně propracované rozložení a vzhled.

Rozhraní Astrill

Nahoře je obrovský přepínač, který zabírá asi polovinu malého okna a umožňuje vám připojit nebo odpojit VPN. Níže je rozbalovací nabídka, která zobrazuje vybranou zemi a umožňuje vám vybrat, kam se chcete připojit. K dispozici je také graf, který ukazuje rychlost připojení VPN na první obrazovce.

Ačkoli existuje vyhledávací funkce pro seznam serverů, Astrill není pro prohlížení jako ExpressVPN tak dobře organizovaná a kvůli malé velikosti klienta skončí pocitem stísněnosti. Vpravo nahoře je rozbalovací nabídka pro výběr protokolu a vlevo nahoře je ikona se třemi řádky, která otevírá nabídky.

Nabídky nastavení v Astrillu nejsou tak elegantně rozloženy, jako jsou v ExpressVPN, a hledání toho, co v nich hledáte, může být otázkou pokusu a omylu, dokud nezajistíte, kam má vše zapamatovat.

Přestože Astrill obsahuje spoustu robustních funkcí, dělá to za cenu. Je to cena a navrženo jako VPN pro výkonné uživatele, kteří chtějí podrobnou kontrolu nad tím, jak jejich VPN běží a jak se chová, i když to přináší méně příjemné uživatelské prostředí.

Kolo tři myšlenky

ExpressVPN má velmi elegantního klienta, který vypadá dobře a funguje stejně dobře. Zajistí skvělou rovnováhu mezi nabídkou firewallu a zapomenutou VPN pro ty, kteří chtějí jednoduše nastavit věci, a poskytnout uživatelům moci spoustu konfiguračních možností.

Astrill naproti tomu nabízí zážitek bohatý na funkce, který je zaměřen na ty, kteří chtějí ze své VPN vytěžit maximum. Rozhraní je menší a nabídky jsou přeplněné. To postrádá hodně polského, které ExpressVPN má, což znamená, že bod zde jde na ExpressVPN.

Kolo: Snadné použití bodu pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

4

Rychlost

Stejně jako u všech sekcí v našich zápasech je rychlost základním kamenem dobré VPN. Bez slušných rychlostí se bude VPN cítit pomalý a nereaguje, zatímco VPN s dobrou rychlostí usnadní procházení a streamování webu snadné a příjemné. 

Abychom zachovali spravedlivost, nastavili jsme každou z VPN, které zkoumáme, aby používaly stejný protokol, OpenVPN a stejné šifrování, 256bitový AES. Testovali jsme také stejných pět míst a poté jsme porovnali rychlosti, které jsme viděli na papíře. 

ExpressVPN 

ExpressVPN je nejkonzistentnější VPN, kterou jsme testovali, pokud jde o rychlosti z jednoho místa na druhé.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný9161,8310,22
Chytré umístění – Kansas City44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapur24485,472,98
Japonsko163100,824,84

Ping čas se z jednoho serveru na druhý prodloužil, ale to je nevyhnutelné. Latence nebyla nikdy dost vysoká, aby byla špatná pro ujetou vzdálenost. ExpressVPN často vyžaduje čas, než se naváže spojení, někdy i 10 sekund nebo déle. 

Jakmile je spojení navázáno, funguje to dobře. Naše VPN byla již mnohokrát zapnutá a ani jsme si toho nevšimli, protože webové stránky a dokonce i videa se načítají bez viditelných zpoždění.

V našem testování byl každý server spolehlivě rychlý a nabídl pěkný výkon. Nikdy jsme neměli webové stránky trvat dlouho načíst nebo měl video buffer, a to i ve vysokých rozlišeních. ExpressVPN se rutinně řadí na začátek našich nejrychlejších seznamů VPN az dobrého důvodu. 

Astrill

Společnost Astrill rychle naváže spojení a nikdy nám nedala problémy, pokud jde o spolehlivost. Ping časy byly také nízké, což mu poskytovalo solidní potenciál jako VPN pro hraní.

To znamená, že výkon z jednoho místa na druhé byl nejistý. Brazilské a japonské servery vrátily mnohem pomalejší rychlosti než některá místa, která obvykle získávají více pozornosti, například v USA a Velké Británii.

Umístění: Ping (ms): Stáhnout (Mbps): Nahrát (Mbps):
Nechráněný984,4311.50
Los Angeles, CA6565,9510,30
Spojené království11373,307,70
Rusko16192.106,91
Japonsko30597,442,83
Írán50637,421,49

Celkově byla trvalá rychlost stahování a odesílání pevná, ale pomalé servery ztratí Astrill velké body, pokud jde o spolehlivé rychlosti. Přesto bylo procházení pevné a na pomalých serverech bylo patrné jen asi půl sekundy zpoždění.. 

Videa se načítají dobře a jakmile se video začalo přehrávat, nikdy nedošlo k ukládání do vyrovnávací paměti, a to ani při streamování rychlostí 1080p a 60 snímků za sekundu. 

Kolo čtyři myšlenky

Přestože Astrill dokáže rychle navázat pevné spojení a má krátké časy ping, není to stejně konzistentní mezi servery jako ExpressVPN. ExpressVPN má srovnatelné časy ping, ale sportuje rychlejší a spolehlivější rychlosti na všech svých místech po celém světě. 

Navíc, když došlo na procházení, nebyla výhoda pingu pro Astrill patrná. Načítání webových stránek a videí bylo ve skutečnosti pomalejší. Z tohoto důvodu ExpressVPN bere rychlost. 

Round: Speed ​​Point pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

5

Zabezpečení a soukromí

Nakonec se podíváme na hlavní důvod, proč mnoho lidí získává VPN: zabezpečení a soukromí. Analyzujeme zabezpečení, které nabízí každá VPN, a podíváme se, které protokoly a typy šifrování jsou k dispozici, a také otestujeme úniky DNS.. 

Rovněž projdeme každé zásady ochrany osobních údajů pomocí jemného hřebenu, abychom zjistili, jaké informace VPN shromažďují.

ExpressVPN 

ExpressVPN umožňuje uživatelům vybrat si z několika běžných protokolů včetně OpenVPN, L2TP a PPTP. Z těch, které hledáme a doporučujeme používat, je OpenVPN, protože se jedná o bezpečný protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který nabízí solidní výkon. 

Pokud se chcete dozvědět více o protokolech, podívejte se na naše rozdělení protokolů VPN. 

Pokud jde o šifrování, ExpressVPN vám nedává možnosti, ale spíše zamyká uživatele do AES-256. Je prakticky nemožné se zlomit i se superpočítačem. Kombinace OpenVPN a 256bitového AES je nejlepším scénářem bezpečnosti. 

V připojení ExpressVPN se nám nepodařilo najít úniky DNS, což dále potvrzuje bezpečnou povahu protokolu a šifrování. 

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, ExpressVPN má jeden z nejlepších na trhu. Ačkoli to není nejsrozumitelnější nebo nejsnadněji interpretovatelné, jaké jsme viděli, nabízí dobrou úroveň ochrany uživatelů. ExpressVPN neshromažďuje informace týkající se používání jeho VPN, včetně dotazů DNS, historie procházení nebo datového obsahu.

Kromě toho sídlí na Britských Panenských ostrovech, které mají některé z nejlepších zákonů na ochranu osobních údajů na světě a dále zajišťují soukromí uživatelů. 

Astrill

Astrill nabízí spoustu možností pro protokoly a šifrování, od standardů, jako je OpenVPN, až po vlastní možnosti, včetně StealthVPN a OpenWeb. Přestože je příjemné mít specializované možnosti, jak jsme již zmínili, OpenVPN a AES 256-bit jsou to, co hledáme, a Astrill jim nabízí.

Zjistili jsme, že Astrill je prostý úniků DNS a jiných druhů úniků dat. 

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, Astrill však začíná zaostávat. Ačkoli neukládá identifikační informace týkající se použití jeho VPN, uchovává krátkodobé protokoly, které obsahují dost informací.

Zaznamenané informace se skládají z dat z posledních 20 připojení, včetně země, ke které je připojeno, trvání připojení a použité zařízení. Tyto informace slouží k poskytování služeb VPN a zajištění toho, že věci fungují dobře, a bylo by obtížné je spojit zpět s uživatelem, ale stále jde o informace, které jsou protokolovány a uchovávány, i když pouze na krátkou dobu.

Kolo pět myšlenek

Obě VPN nabízejí možnosti, pokud jde o protokoly, včetně toho, co považujeme za zlatý standard, který je OpenVPN spárován s 256bitovým šifrováním AES. Během našeho testování byli oba poskytovatelé také bez úniků DNS a IP adres.

ExpressVPN však ve své politice ochrany osobních údajů nabízí mnohem více anonymity a soukromí než Astrill. Astrill zaznamenává významné množství dat o připojeních uživatelů, když je používána síť VPN, což ztratí závěrečné kolo a předá bod ExpressVPN..

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

6

Závěrečné myšlenky

Přestože Astrill dokázala zaujmout včasný náskok se svým bodem ze sekce „rysů“, nakonec to bylo jeho jediným bodem, přičemž konečné skóre bylo 4: 1 ve prospěch ExpressVPN..

Vítěz: ExpressVPN

ExpressVPN nabízí solidní funkce, i když to zcela neodpovídá zážitku mocného uživatele, který Astrill nabízí. Vyniká svým uživatelsky přívětivým designem, srovnatelně spravedlivými cenami, spolehlivými rychlostmi a vynikajícím soukromí a bezpečností.

Pokud máte zkušenosti s ExpressVPN nebo Astrill, rádi bychom v níže uvedených komentářích slyšeli, jak se srovnává s našimi. Podívejte se také na náš kus ExpressVPN vs PIA. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me