Dashlane vs LastPass: Bitva o nejlepší správce hesel v roce 2020

Dashlane a LastPass jsou dva z nejlépe hodnocených správců hesel v okolí, oba si vydělali místo v našem nejlepším průvodci správci hesel. Přestože mají výhody a nevýhody jako jakýkoli jiný software, Dashlane a LastPass si utírají konkurenci a nabízejí jedinečné funkce, vynikající použitelnost a konkurenceschopné ceny.. 


V tomto srovnání Dashlane vs LastPass provádíme experiment a stavíme dva manažery hesel v horní části pole proti sobě, abychom zjistili, který z nich vychází nahoře. Před tím, než vyhlásíme vítěze, budeme hovořit o funkcích, cenách, zabezpečení, podpoře, snadném použití a další. 

Upřímně řečeno, můžete jít s jedním ze správců hesel a být v pořádku. Dashlane a LastPass jsou před balením téměř ve všech směrech a poráží nováčky jako RememBear (přečtěte si naši recenzi RememBear). Přesto mezi nimi existují určité rozdíly, které z vás mohou udělat lepší volbu. 

Než se do toho pustíte, nezapomeňte, že přímo porovnáváme LastPass vs Dashlane. Pokud chcete vidět, jak se chovají proti zbytku trhu, nebo chcete získat podrobnější pohled, přečtěte si naši recenzi Dashlane a LastPass..

Nastavení boje: Dashlane vs. LastPass

LastPass a Dashlane se chystají vévodit to na sérii kol, zahrnující všechny hlavní oblasti, které obvykle hodnotíme v našich recenzích. Budeme je posuzovat tit-for-tat v každé oblasti a udělíme bod vítězi každého kola. Služba, která nakonec přijde s více body, bude naším vítězem. 

Existuje však prostor pro osobní názor. LastPass a Dashlane jsou vynikajícími správci hesel, kteří mohou snadno synchronizovat hesla napříč vašimi zařízeními. I když se při rozhodování o vítězi rozhodneme definitivně, jeden nebo druhý může být pro vás lepší v závislosti na vašem rozpočtu, potřebných funkcích nebo dalších faktorech. 

Nedělejme si však, že v tomto zápase Dashlane vs LastPass pokryjeme každý úhel. Od zabezpečení přes mobilní prostředí až po podporu jsme důkladně otestovali naše dva konkurenty, abyste věděli, která možnost je nejlepší. 

1

Bezpečnostní

Bezpečnost je nejdůležitějším aspektem jakéhokoli správce hesel a Dashlane i LastPass si v příslušných recenzích vydělali vysoké známky. Obě poskytují bezpečnostní upozornění a dvoufaktorové možnosti ověření, což je skvělé. 

Počínaje Dashlanem používá model nulových znalostí a šifrování AES-256. K autentizaci dochází pomocí hash vašeho hlavního hesla, které je generováno pomocí Argon2d. 

Dashlane však přesahuje typický bezpečnostní model správce hesel. Kdykoli použijete nové zařízení, vygeneruje Dashlane klíč zařízení podle určitých hardwarových a softwarových specifikací, které nijak nesouvisejí s vaším hlavním heslem. Model je tak silný, že studie MIT v roce 2016 shledala, že je téměř nemožné prasknout. 

LastPass není tak jedinečný, přesto však stále vyžaduje kroky, aby váš trezor zůstal v bezpečí. Opět jste chráněni pomocí AES-256 a modelu nulových znalostí. V tomto případě LastPass použije 100 000 kol PBKDF2 ve vašem hlavním hesle pro vygenerování autentizačního hash. Tento hash se potom používá k vytvoření autentizačního klíče, který je porovnáván s databází LastPass. 

Je důležité si uvědomit, že vaše hlavní heslo nikdy neopouští váš počítač. Namísto toho se k ověření použije hash hash, který poskytuje dvě vrstvy ochrany. Bohužel to není celý příběh s LastPass.

LastPass Hack

LastPass utrpěl v roce 2015 narušení dat, což mělo za následek opuštění rozsáhlých databází šifrovaných úschoven uživatelů. Ačkoli byla data odcizena, nebyly skutečné informace ohroženy. Kvůli šifrování LastPass a modelu nulových znalostí útočníci vytvořili spoustu nepoužitelných blábolí.. 

Pokud něco, porušení je důkazem bezpečnostního modelu LastPass. To znamená, že to není z háčku. Přestože Dashlane a LastPass jde o technickou ochranu z hlediska technické ochrany, skutečností je, že LastPass zaznamenal porušení a Dashlane to neudělal, což mu v tomto kole vyhrálo. 

Kolo: Bezpečnostní bod pro Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

2

Cena

Vzhledem k tomu, že LastPass získal nejlepší slot v našem nejlepším průvodci správcem hesel, zatímco Dashlane se snažil o snížení, toto kolo se nejedná o soutěž. Jednoduše řečeno, LastPass nabízí lepší hodnotu. Pokud však hledáte správu hesel a ochranu před krádeží identity, je v příběhu něco víc.

Začíná na LastPass, bezplatná verze vyčnívá nejvíce. Získáte synchronizaci s více zařízeními a neomezené úložiště, aniž byste utratili desetník, s nímž se ostatní manažeři hesel snaží udržet krok. Pokud máte zájem o sdílení hesla, budete potřebovat prémiový plán. Nicméně, jen 3 $ za měsíc, cena je nízká. 

LastPass má také solidní plán rodiny, i když preferujeme více 1Password (přečtěte si naši 1Password recenzi, stejně jako naše srovnání Dashlane vs. 1Password a 1Password vs. LastPass). Jste omezeni na šest uživatelů, ale to sotva záleží na ceně. Za 4 $ měsíčně kupujete v zásadě šest prémiových licencí a navíc přístup k rodinnému panelu a neomezeným sdíleným složkám.

Dashlane je jedním z nejdražších správců hesel v okolí, což je jeho největší slabina. K dispozici je bezplatný plán, který je vybaven automatickým doplňováním a bezpečnostními upozorněními, ale máte omezeno na 50 záznamů a do svého úložiště máte přístup pouze na jednom zařízení. Placená verze Premium přidává synchronizaci mezi více zařízeními, monitorování temného webu a neomezené úložiště. 

Premium Plus je však nejpůsobivější plán. S téměř 10 $ měsíčně je to nejdražší správce hesel, jaký jsme kdy viděli. Premium Plus přichází s úplným správcem hesel, monitorováním kreditů a ochranou proti krádeži identity 1 000 000 USD. Ve srovnání s naším nejlepším softwarem na ochranu před krádeží identity není cena opravdu špatná. 

Ačkoli je snadné udělat argument pro Dashlana, vzhledem k tomu, kolik funkcí obsahuje, není cena popírána. LastPass nabízí nejlepší bezplatný plán ze všech správců hesel, které jsme viděli, a přitom udržuje měsíční cenu slušně nízkou. 

Kolo: Cena za LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

3

Automatické plnění

Pokud jde o automatické vyplňování, LastPass a Dashlane pracují v prohlížeči skvěle. V Chrome a Firefoxu jsme jen zřídka narazili na problémy s testováním některého z nich, ať už jde o zadání kreditní karty nebo přihlašovací stránku. To znamená, že každý nástroj má své silné stránky, pokud jde o automatické plnění. 

Dashlane nabízí větší kontrolu v prohlížeči. Prostřednictvím rozšíření můžete určit, zda chcete vyplnit přihlašovací údaje, formuláře, obě adresy URL, na které se nacházíte, ani žádné. Můžete také zvolit, zda se nastavení vztahují na konkrétní stránku související s doménou nebo celým webem, což vám umožní přizpůsobit reakci automatického vyplňování. 

dashlane-review-autofill

LastPass nemá tolik flexibility, ukazuje relevantní přihlášení pro web, na kterém se právě nacházíte, ani všechny možné vyplnitelné položky. Ačkoli automatické vyplňování funguje perfektně, narazili jsme na několik záblesků s tím, jak LastPass rozpoznává pole. Zejména ne vždy zjistí, kdy je pole pro zadání kreditní karty, což znamená, že se vaše uložené karty v rozšíření nezobrazí.. 

lastpass-chrome-extension-review

LastPass má výhodu místního automatického doplňování. Pokud se přihlásíte k odběru Premium, můžete použít nástroj LastPass Autofill for Apps, který přinese prostředí prohlížeče na plochu. Přestože je to užitečná funkce, má Dashlane lokální aplikaci a vzhledem k možnostem v rozšíření prohlížeče je dost, aby bylo možné toto kolo vyhrát. 

Kolo: Automatické plnění pro Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

4

Podnikatelské plány

LastPass a Dashlane nabízejí komplexní obchodní plány, a proto oba vytvořili našeho nejlepšího správce hesel pro seznam malých podniků – přestože nebyli tak robustní jako OneLogin a Zoho Vault (přečtěte si naši recenzi OneLogin a recenze Zoho Vault). LastPass nabízí více možností než Dashlane. 

Počínaje posledně jmenovaným nabízí Dashlane jediný obchodní plán, který při ročním vyúčtování spustí 4 uživatele na uživatele měsíčně. Je to stejné jako plán Premium, i když se jedná o několik doplňků, včetně správce účtu pro více než 50 uživatelů a administrátorské konzole pro správu uživatelských a bezpečnostních zásad. 

LastPass je více dílčí, pokud jde o obchodní plány. Existují dva základní plány: Týmy a Enterprise. První z nich je pro pět až 50 uživatelů za 4 $ na uživatele za měsíc, zatímco pozdější je pro jakýkoli tým s více než pěti uživateli. Zahrnuje také integraci adresářů a možnosti jednotného přihlášení.

lastpass-review-business-price

Poslední dva plány přidávají adaptivní vícefaktorovou autentizaci, buď jako vlastní službu, nebo ve spojení s Enterprise. LastPass je dražší, s Enterprise hodinováním o 2 $ více na uživatele než Dashlane. To znamená, že přichází s SSO a adaptivní MFA, které Dashlane postrádá, což LastPass vyhrálo toto kolo. 

Kolo: Obchodní plány ukazují na LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

5

Mobilní aplikace

Správci hesel mají většinou zkušenosti s prohlížečem, s výjimkou některých nástrojů (příklad si přečtěte v naší recenzi Passwork). Mobilní zařízení jsou však trochu složitější. Naštěstí Dashlane a LastPass jako dva z největších a nejlepších správců hesel nabízejí efektivní a efektivní aplikace pro Android a iOS.. 

Mobilní aplikace LastPass se cítí téměř jako aplikace prohlížeče, proto získala místo v našem nejlepším správci hesel pro průvodce iOS. Automatické vyplňování funguje úžasně, přičemž LastPass podporuje biometrické ověřování v systému Android a iOS. V mobilní aplikaci však chybí několik funkcí.

LastPass-iOS

S Dashlaneem nemůžete organizovat své příspěvky jako vy. Kromě toho podporuje Dashlane také položky specifické pro mobily, jako jsou kontakty. Všechny standardní funkce fungují také dobře, přičemž Dashlane podporuje automatické vyplňování na nejnovější verzi systému Android a iOS a zobrazuje plnou verzi ovládacího panelu. 

Dashlane-iOS

Přístup k heslům v mobilních zařízeních není problém, bez ohledu na to, kterého správce hesel si vyberete. Dashlane však nabízí robustnější mobilní aplikaci, která je vybavena vynikajícím panelem identity, možnostmi organizace a automatickým doplňováním. Z tohoto důvodu získává vítězství na mobilním konci věcí. 

Kolo: Mobilní aplikace směřují do Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

6

Snadnost použití

Dashlane a LastPass se snadno používají, na rozdíl od LogMeOnce a Steganos (přečtěte si naši recenzi LogMeOnce a recenzi Steganos Password Manager). Pokud se zajímáte pouze o snadné použití, můžete si vybrat jeden z nástrojů a být v pořádku. 

To znamená, že Dashlane je flexibilnější. Používá místní aplikaci na rozdíl od uživatelského rozhraní exkluzivního prohlížeče LastPass. Když si stáhnete aplikaci a vytvoříte účet, Dashlane vás požádá o import hesel z vašeho prohlížeče. Vzhledem k tomu, že většina lidí má hesla nevědomky uložená v databázi svého prohlížeče, je to rychlý způsob, jak nastavit. 

import dashlanového hesla

Obcházet Dashlane je jednoduché, vaše kategorie úschovny jsou rozloženy v levém postranním menu a spousta způsobů, jak uspořádat své příspěvky. Rozšíření prohlížeče to zrcadlí a umožňuje rychlý přístup k vašemu trezoru a generátoru hesel, aniž byste museli otevírat místní aplikaci.

dashlane-review-edit-entry

Neexistuje však uživatelské rozhraní prohlížeče, což je místo, kde LastPass svítí. Přestože postrádá lokální aplikaci, LastPass lze spustit v libovolném prohlížeči. Z hlediska použitelnosti je LastPass víceméně stejný jako Dashlane. Na levé straně uživatelského rozhraní jsou možnosti uspořádání záznamů, podpora vlastních šablon položek a snadno použitelné menu..

lastpass-review-categories

Skutečnost, že LastPass funguje ve vašem prohlížeči, je však velkou výhodou. Bez ohledu na to, jaký počítač používáte nebo prohlížeč, který používáte, můžete rychle přistupovat k heslům i na veřejných počítačích. V kombinaci s více kosmickým designem LastPass získává v tomto kole vítězství. 

Kolo: Snadné použití bodu pro LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

7

Zdarma plán

Oba naši konkurenti nabízejí bezplatnou verzi, i když LastPass má výhodu. Přestože LastPass není jedinou volnou možností – přečtěte si naši recenzi NordPass pro další příklad – má funkci, kterou téměř žádný jiný správce hesel neprovede: synchronizace více zařízení. 

I když nezaplatíte, můžete své záznamy synchronizovat na všech svých zařízeních. LastPass navíc nabízí individuální sdílení a neomezené úložiště. Upřímně řečeno, bezplatný plán hanbí LastPass Premium. Příplatek 3 $ měsíčně poskytuje několik dalších funkcí, včetně sdílení jednoho k mnoha a prioritní podpory, ale zdarma zahrnuje většinu toho, co hledáme. 

Dashlane Free bohužel není. Přestože rozumíme rezervaci synchronizace mezi více zařízeními pro Dashlane Premium, bezplatná verze omezuje vaše zadání. Do úschovny můžete uložit pouze 50 záznamů, bez ohledu na to, v jaké kategorii jsou. Ačkoli limit není tak přísný jako McAfee True Key, stále je to limit (přečtěte si naši recenzi na McAfee True Key). 

Ve srovnání s LastPassem se bezplatná verze Dashlane nenaskládá. Ve srovnání s jinými bezplatnými nástroji je však také nevýrazný. Ačkoli ne tak hezké jako Dashlane, KeePass a Bitwarden nabízejí neomezené úložiště zdarma a jsou otevřeným zdrojovým kódem pro zavedení (přečtěte si naši recenzi KeePass a Bitwarden a podívejte se, jak Bitwarden porovnává s LastPass). 

Není překvapením, že LastPass je králem plodin, pokud jde o zabezpečení vašich hesel zdarma. Dashlane vynakládá solidní úsilí, ale s jeho omezeními a nedostatkem synchronizace mezi více zařízeními ho přeběhne LastPass. 

Kolo: Zdarma plánovací bod pro LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

8

Funkce

LastPass je poměrně lehký, pokud jde o funkce, mimo pozoruhodný desktopový nástroj LastPass for Applications. Jinak je to standard. Je vám nabídnuta bezpečnostní výzva, kde můžete vidět, jak se vaše hesla staví proti ostatním uživatelům LastPass, podpora vlastních položek a automatické vyplňování.

lastpass-review-security-challenge

K dispozici je také LastPass Authenticator. Ačkoli to není technicky součástí LastPass, Authenticator vám umožňuje povolit dvoufaktorové ověřování na většině webových stránek, a získat tak místo v našem nejlepším průvodci 2FA aplikacemi. Nemusíte však používat ani platit za LastPass, abyste mohli používat Authenticator. Je nabízen zdarma jako samostatná služba. 

Dashlane je opakem LastPass. Dashlane, plněný na okraj s funkcemi a cenou, se shodoval, přešel za standardní správce hesel na něco podobnější ochraně před krádeží identity. 

Dashlane Premium zahrnuje tmavý webový monitoring, centrum pro správu hesel a VPN, ale místo toho doporučujeme zvolit ten nejlepší VPN seznam pro ten poslední. 

dashlane-review-password-health

Jeho nejunikátnější funkcí je však automatický měnič hesel, který může aktualizovat hesla na podporovaných webech jediným kliknutím myši. LastPass má podobnou funkci, ale během testování jsme nikdy nemohli zajistit správnou funkci. 

Dashlane nemůže měnit hesla na všech stránkách, ale seznam podporovaných adres URL je stále zdlouhavý, včetně Reddit a Citrix (přečtěte si naši recenzi Citrix ShareFile). 

Dashlane je dražší než LastPass, ale přichází se seznamem funkcí, které ospravedlňují cenu. Od oznámení o narušení až po tmavý webový monitoring až po pojištění proti krádeži identity, Dashlane jde nad rámec toho, že je pouze správcem hesel, a v tomto kole si získal výher. 

Kolo: Představuje bod pro Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

9

Podpěra, podpora

Dashlane má nejlepší podporu, kterou jsme kdy viděli ve správci hesel, což je překvapivé vzhledem k tomu, jak obvykle je pro tyto nástroje podpora nevýrazných. Kromě snadno použitelné databáze znalostí nabízí Dashlane podporu e-mailů a live chatu. E-mailová podpora probíhá sedm dní v týdnu, zatímco živý chat je nabízen od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00. EST. 

Podpora je většinou zaměřena na anglicky mluvící zákazníky, i když Dashlane nabízí v pracovní dny francouzskou a německou e-mailovou podporu. Naštěstí byste se neměli příliš snažit podporovat. Znalostní základna je výjimečná, naplněná až po okraj všemi detaily o Dashlaneovi a jeho fungování.

znalostní databáze založená na dashlane

LastPass nenabízí stejnou úroveň péče s prostředky podpory. Je vám poskytnuta znalostní databáze, která pokrývá základy aplikace, ale zahrnuje jen velmi málo způsobů řešení problémů se zdroji. Existují způsoby, jak kontaktovat LastPass, pokud máte problém, ale budete muset přeskočit několik obručí. 

lastpass-review-knowledgebase

Chcete-li kontaktovat LastPass, musíte použít databázi znalostí. Namísto nabídnutí kontaktní formy e-mailové adresy je v dolní části každého článku znalostní báze tlačítko „Kontaktovat podporu“. Vzhledem k tomu, jak málo je pro řešení problémů, je zapotřebí jasnější cesta ke kontaktu. 

lastpass-review-contact-support

LastPass přesto poskytuje podporu zákazníkům, kteří platí, a ne, takže to není všechno špatné. Bez ohledu na to nelze popřít, že Dashlane nabízí robustnější podpůrné zdroje, a to jak pro ty, kteří potřebují kontaktovat podpůrný tým, tak i pro řešení jejich vlastních problémů. Z tohoto důvodu Dashlane získává vítězství v tomto posledním kole. 

Kolo: Bod podpory pro Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

10

Závěrečné myšlenky

Z našich devíti kol Dashlane získal pět bodů, zatímco LastPass získal čtyři. Jak se očekávalo, oba byli během soutěže krk a krk, i když Dashlane stále vychází jako vítěz. Přestože je drahý, nabízí Dashlane robustnější seznam funkcí a lepší zabezpečení než LastPass.

Vítěz: Dashlane

LastPass je přesto hodný soupeř. Díky nejlepšímu bezplatnému plánu, který jsme viděli od jakéhokoli správce hesel a výjimečné použitelnosti, je LastPass skvělým nástrojem. Ačkoli nedosahuje výšek Dashlane, LastPass je stále přesvědčivou možností, zejména pro ty, kteří mají rozpočet. 

Volba je však na vás. Jedeš s Dashlaneem nebo LastPassem? V následujících komentářích nám sdělte, jak jste se rozhodli a jak se vám líbí. Přečtěte si také naše srovnání Dashlane vs Keeper. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map