Co je nejrychlejší prohlížeč? Rychle surfování v roce 2020

Když se rozhodujete, s čím webovým prohlížečem jít, rychlost je rozhodující metrika. Je to však ten, který může být obtížné otestovat a – vzhledem k neustále se vyvíjející povaze webových prohlížečů – je náročné najít jakékoli konkrétní informace, které nejsou strašně zastaralé. Testovali jsme tedy všechny hlavní webové prohlížeče, abychom našli ten nejrychlejší.


Vivaldi je nejrychlejší internetový prohlížeč, který jsme testovali. Ve všech třech benchmarkových testech, které jsme použili k porovnání poskytovatelů, se to povedlo skvěle a předstihla všechny konkurence. Opera však nebyla pozadu a při pohledu na čistě graficky náročné úkoly byly Opera a Chrome nejrychlejší.

Tyto výsledky představují výkon dnešních prohlížečů ai když čtete v blízké budoucnosti, měly by vám poskytnout několik pokynů, kde hledat nejrychlejší webový prohlížeč. Pokud vás zajímá, jak jsme vytvořili náš seznam, nezapomeňte přejít na dno a přečíst si náš postup testování rychlosti webového prohlížeče..

Nejrychlejší prohlížeče 2020

1. Vivaldi

Prohlížeč Vivaldi se v našich žebříčcích významně umístil na prvním místě v seznamu nejlepších prohlížečů obecně a na čtvrtém místě za nejlepší prohlížeč pro Mac, kde by byl vyšší, kdyby nebyl pro nedostatek verze pro iOS. 

Byl to také náš třetí výběr nejbezpečnějšího prohlížeče, což znamená, že nebudete muset vybírat mezi výkonem a zabezpečením u Vivaldi. Pokud se chcete dozvědět, proč si myslíme, že je to nejlepší webový prohlížeč, přečtěte si naši recenzi Vivaldi, kde najdete všechny podrobnosti.

Vivaldi

Prozatím se však podívejme hlouběji na rychlostní výkon Vivaldiho. Prohlížeč dosáhl nejlepších výsledků v odezvě na základní aplikace JavaScriptu, což je nejdůležitější metrika při porovnávání rychlostí prohlížeče. 

Ačkoli to nešlo také s graficky náročnými úkoly, pro většinu uživatelů je to pro prohlížeč mnohem méně běžný případ použití a jako takový je méně důležitý.

U pokročilejších aplikací JavaScriptu čtyři z pěti tipů v tomto článku dosáhly podobných výsledků a Vivaldi přistál přímo uprostřed těchto čtyř, ale stále s velmi malým rozdílem mezi ním a top spotem.

2. Opera

Webový prohlížeč Opera je také bleskově rychlý, přinejmenším na ploše, a to zvláště dobře v našem grafickém testu. To znamená, že pokud používáte mnoho graficky náročných aplikací prostřednictvím webového prohlížeče, Opera by mohla být vaše nejlepší sázka. Celkově však zaostává za Vivaldi pro základní odezvu na JavaScript, a proto končí na druhém místě v tomto seznamu.

Operní

Jak již bylo zmíněno dříve, výsledky pro více náročných aplikací JavaScriptu byly velmi podobné a Opera předběhla těsně před Vivaldi a Brave (náš další výběr) a na prvním místě se vázala na Chrome..

Opera je již dlouhou dobu a během jejího vývoje se hodně změnila. Pokud se chcete dozvědět vše o starším státníkovi internetových prohlížečů, podívejte se na naši úplnou recenzi prohlížeče Opera..

3. Statečný

Pokud se zajímáte o soukromí a bezpečnost, pak jen málo prohlížečů bude schopno konkurovat s Brave, protože jsme se podrobně zabývali celou naší statečnou kontrolou. Je to také náš výběr číslo dva pro nejlepší prohlížeč pro Android a také náš výběr pro nejlepší prohlížeč pro Mac.

Statečný

Pokud jde o rychlost, v porovnání s ostatními výběry v tomto seznamu je Brave pevně uprostřed silnice. U základních aplikací JavaScriptu se umístila na čtvrtém místě, vlasová šířka za Firefoxem, ale stále končí, když si vybereme číslo tři kvůli nevýraznému výkonu posledně jmenovaného ve zbývajících dvou testech, kde Brave udělal mnohem lépe.

4. Mozilla Firefox

Firefox je vynikající prohlížeč, známý svým vážným závazkem k ochraně soukromí a širokou škálou funkcí, jak jsme si všimli v naší recenzi Firefoxu. Přestože v žádném z našich žebříčků nevyhrál úplně, ve všech z nich se umístil mezi pěti nejlepšími a šikovně získal naše srovnání Firefoxu s Chrome a Opera oproti Firefoxu..

Firefox

Z hlediska výkonu je aktuální verze prohlížeče Firefox trochu smíšená taška. Dobře to fungovalo se základními JavaScriptovými aplikacemi, které se dostaly na třetí místo za Vivaldi a Opera, ale strašně se to stalo, pokud jde o grafiku a těžší webové aplikace. Vyniká to zejména v druhé kategorii, protože všechny naše další tipy byly v těchto testech značně před Firefoxem.

Firefox je přesto stále rychlý prohlížeč a díky jeho dobrým výsledkům pro lehké webové aplikace, které, jak již bylo uvedeno výše, je nejdůležitějším kritériem, které jsme testovali, snadno překonává náš konečný výběr tohoto seznamu..

5. Google Chrome a Chromium

Prohlížeč společnosti Google završí náš seznam pěti nejrychlejších prohlížečů. Přestože bylo dosaženo nejlepšího skóre pro grafický výkon, bylo mrtvé poslední, co se týče základní citlivosti JavaScriptu, což, jak jsme několikrát opakovali, je test, na který klademe největší váhu.

U vyspělejších aplikací JavaScriptu se to také povedlo velmi dobře, ale rozdíl byl docela malý, takže pro Chrome to nestačí, aby byl na seznamu vyšší.

Chrome

Stojí za zmínku, že pokud porovnáváte Chromium vs. Chrome z hlediska rychlosti, je velmi malý rozdíl, o němž se mluví, přičemž Chromium je možná o něco rychlejší než jeho mnohem populárnější potomstvo. Protože výsledky byly tak podobné a skutečnost, že mezi nimi není velký rozdíl, dva prohlížeče sdílejí konečné místo v seznamu.

Chromium

Před přepnutím si však přečtěte naši recenzi Chromium, protože s prohlížečem s otevřeným zdrojovým kódem existují vážné obavy týkající se stability, které byste měli zvážit před přechodem z Chromu na Chromium. 

Pokud je chcete porovnat sami, můžete si přečíst také naši recenzi v prohlížeči Google Chrome, takže máte k dispozici všechny informace, které potřebujete o obou alternativách.

Jak otestovat rychlost webového prohlížeče

Testování rychlosti webového prohlížeče není tak jednoduché, jak to zní. Většina testů rychlosti, které najdete online, je zaměřena na měření rychlosti připojení, nikoli rychlosti samotného prohlížeče. BrowserBench však úspěšně vytvořil sadu testů zaměřených na tři různé aspekty výkonu webového prohlížeče.

Prohlížeč-lavice

První a nejdůležitější je Speedometer 2.0, který v rychlém sledu běží 480 různých standardních webových aplikací, měří, jak rychle je prohlížeč zpracovává, a průměruje výsledky tak, aby vám poskytl skóre, které představuje maximální počet běhů za minutu, které může prohlížeč udělat..

Ze tří testů, které jsme použili, jsme na tento největší důraz kladli, protože pokrývá to, co je pravděpodobně většina vaší procházení, a bude tedy mnohem znatelnější než ostatní dva testy.

Rychloměr

Použití JetStream k testování neobvyklých webových aplikací

Další je JetStream, který zahrnuje podobné pokročilé, těžší a méně běžné webové aplikace. Čtyři z pěti prohlížečů (s Firefoxem jako lichým) získaly v tomto testu velmi podobné skóre, což znamenalo, že se v našem hodnocení nezohlednil tak silně. 

MotionMark konečně vykresluje spoustu pokročilých vizuálů a měří výkonnost grafického enginu každého prohlížeče, když je vystaven velkému zatížení. 

JetStream

Stabilizace výsledků testu rychlosti webového prohlížeče

Při používání těchto testů je důležité zajistit, aby jste byli připojeni ke stabilnímu připojení k internetu, protože kolísání rychlosti připojení může snadno ovlivnit výsledky, poškodit je a učinit je téměř zbytečnými.. 

Abychom to zaregistrovali, použili jsme stabilní připojení a několikrát jsme provedli testy pro každý prohlížeč, přičemž jsme průměrovali skóre, než jsme je odpovídajícím způsobem ohodnotili..

Je také důležité uvolnit všechny zdroje vašeho systému na test, takže pokud chcete nejpřesnější výsledky, vypněte vše (včetně rozšíření) kromě prohlížeče, který chcete testovat.

Pro účely těchto testů jsme použili notebook Acer Aspire E5-575G s procesorem Intel i5-6200U běžícím na 2,40 GHz, grafický procesor Nvidia GeForce GTX 950M, 6 GB RAM a standardní (non-SSD) pevný disk 120 GB se 64bitovou verzí systému Windows 10 Home verze 1903. 

To znamená, že tento seznam se zaměřuje na nejrychlejší prohlížeč pro Windows 10 (a do jisté míry na nejrychlejší prohlížeč pro Windows 7, protože výkon by měl být totožný), spíše než na nejrychlejší prohlížeč Android nebo nejrychlejší prohlížeč pro Mac.

Závěrečné myšlenky

Tím je dokončen náš seznam nejrychlejších webových prohlížečů. V zabezpečení prvního místa se prohlížeč Vivaldi nadále spojuje jako všestranný vynikající prohlížeč. Opera, Brave a Firefox si také vedly velmi dobře, a Chrome a Chromium rozhodně také nejsou pomalé, i když skončili svázaní na posledním místě v tomto seznamu.

Pokud se chcete dozvědět více o různých internetových prohlížečích tam, můžete se podívat na naši sbírku recenzí prohlížečů. Také jsme postavili několik prohlížečů proti sobě v soubojích typu head-to-head, jako je Microsoft Edge vs. Chrome a Opera vs. Chrome..

Pokud je vaším hlavním problémem bezpečnost, zařadili jsme také nejbezpečnější webové prohlížeče, včetně několika, které zde nejsou zahrnuty, jako jsou Tenta a Puffin (což je neuvěřitelně rychlé na iOS, ale bolestně pomalé na jiných platformách). Pokud používáte prohlížeč založený na prohlížeči Chromium a chcete jej ještě více zabezpečit, přečtěte si náš seznam nejlepších rozšíření zabezpečení prohlížeče.

Co si myslíte o našem hodnocení rychlosti prohlížeče? Zažili jste odlišné výsledky od těch v tomto seznamu, nebo jsme zanedbali test výkonu, který se vám líbí? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map