Bitdefender vs Windows Defender: Kdo bude bránit nejlépe v roce 2020?

Windows nikdy neměla velkou pověst kybernetické bezpečnosti. To přichází s nejoblíbenějším operačním systémem PC. Proto na prvním místě existuje antivirový software jako Bitdefender. Naštěstí společnost Microsoft tuto hrozbu ignorovala a do každé instalace Windows přidala program Windows Defender.


Další věcí je, zda můžete programu Windows Defender důvěřovat, že bude počítač zabezpečen. Proto ji porovnáme s Bitdefenderem, naší volbou nejlepšího antivirového softwaru na trhu. Program Windows Defender se dostal na náš nejlepší bezplatný seznam antivirového softwaru a viděl několik dobrých skóre ochrany, ale úplné rozdělení si budete muset přečíst..

Možná se také budete chtít podívat na naši podrobnější recenzi Bitdefenderu, než zjistíte, kdo vyhraje válku proti malwaru v tomto srovnání Bitdefender vs. Windows Defender.

Nastavení boje: Bitdefender vs. Windows Defender

S novými hrozbami, které se vaše technologie objevuje každý den, si nemůžete dovolit vybrat si antivirovou sadu, která vám nenabízí nejlepší pokrytí. Bitdefender je placená možnost se seznamem prémiových funkcí, který se hodí, a je to vrchol našeho seznamu doporučení. Program Windows Defender je zdarma, což znamená, že má omezení, s nimiž se setkáme.

Abychom získali co nejjasnější představu o tom, jak dobře se jeden antivirový software utváří proti druhému, testujeme Bitdefender a Windows Defender v pěti oblastech. Nejprve začneme s funkcemi, než se ponoříme do tvorby cen, uživatelského přívětivosti, kvality ochrany, kterou poskytujete, a zákaznické podpory, kterou nabízejí..

Vítěz každého kola získá bod a první, který získal tři body, vyhrává celkově. Každou sekci zaokrouhlíme rekapitulací a vysvětlíme naše volby, poté uvítáme vaše myšlenky v komentářích.

Funkce

Ať už platíte za antivirový program nebo volíte alternativní alternativu, musíte vědět, zda jsou tyto funkce dostačující, aby vás udržely v bezpečí. S ohledem na to se podíváme na to, co Bitdefender a Windows Defender nabízejí svým uživatelům.

Bitdefender

Uživatelé Windows jsou vítězi v ceně, protože v rámci každého balíčku získají „ochranu dat v reálném čase“ a „pokročilé obraně proti hrozbám“. To znamená, že vás ochrání před všemi druhy malwaru, dokonce i před složitějšími druhy.

Funkce bitdefenderu

Většina balíčků Bitdefenderu zahrnuje ochranu před kybernetickými útočníky, kteří využívají výhody vašeho mikrofonu nebo webové kamery, s omezeními na oba. Bitdefender je jedno z našich nejlepších doporučení, jak zabezpečit webovou kameru před těmito druhy hrozeb.

Detekce hrozeb Bitdefenderu jde ještě dále, se skenery zranitelnosti softwaru a WiFi. Součástí je také firewall, který se brání před vnějšími hrozbami.

Pokud se obáváte nákupu online, můžete využít výhod Bitdefender Safepay, která vám umožní procházet online v zabezpečeném prostředí. Můžete jej použít pro jakýkoli web, ale Bitdefender vás upozorní, abyste přešli na Safepay, pokud zjistí, že se snažíte provést platbu bez něj..

Safepay dobře funguje také s omezenou sítí VPN společnosti Bitdefender, zejména pokud si nejste vědomi nebezpečí veřejné WiFi a riskujete svá data v otevřené WiFi síti. Za data získáte denní příspěvek, ale tento limit je omezen na 200 MB. Pokud je ochrana VPN důležitá, budete chtít kombinovat Bitdefender s poskytovatelem VPN, jako je ExpressVPN (viz naše recenze ExpressVPN).

Bitdefender je dodáván se správcem hesel, který chrání vaše nejcitlivější data, což je pěkný doplněk. Je to základní a lehké funkce, ale jak uvidíte v naší recenzi Rozostření, nemusí to nutně znamenat špatného správce hesel, zejména pokud jej chcete pouze nastavit a zapomenout. Pravděpodobně bychom však Dashlane doporučili (viz naše recenze Dashlane). 

Vzhledem k riziku z ransomwaru je dobré vidět, že Bitdefender zabraňuje změnám souborů u vašich nejcitlivějších souborů a nabízí komplexní šifrování souborů pro uzamčení všech důležitých dokumentů. K dispozici je také čistý skartovač souborů, který vymaže všechny vaše soubory.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli většina těchto funkcí je pro uživatele Windows standardní s nejzákladnějším balíčkem Bitdefender Internet Security, musíte si pro zabezpečení zařízení Mac nebo Android zvolit jeden z plánů více operačních systémů, jako je Total Security..

Celkově vzato má Bitdefender jednu z nejkomplexnějších sad funkcí, které jsme viděli v našich antivirových recenzích.

Windows Defender

Program Windows Defender je pro většinu uživatelů systému Windows bezplatnou a výchozí možností antivirového programu a je součástí samotného systému Windows. V závislosti na konkrétní verzi systému Windows 10 může mít program Windows Defender také název Zabezpečení systému Windows nebo Zabezpečení systému Windows Defender.

Funkce programu Windows Defender

Tato ochrana se vypne a po nainstalování nechá konkurenta, jako je Bitdefender, převzít kontrolu. Jakmile je však program Windows Defender odstraněn, znovu aktivuje svou vlastní ochranu.

Ve svém jádru je Windows Defender typickým antivirovým skenerem. Můžete spustit rychlou kontrolu a vyhledat okamžité hrozby, ale kromě důkladnější kontroly systému také umožňuje cílené prověřování určitých složek nebo jednotek..

Program Windows Defender zahrnuje ochranu webu díky technologii SmartScreen, ochraně systému Windows proti phishingu a malwaru. Tato funkce je předinstalovaná v aplikaci Microsoft Edge a brzy bude k dispozici uživatelům prohlížeče Google Chrome s rozšířením ochrany prohlížeče Windows Defender. Díky tomu bude Chrome – náš výběr jako nejbezpečnější webový prohlížeč – ještě bezpečnější.

SmartScreen využívá rozsáhlé zkušenosti Microsoftu s cloud computingem a využívá rozsáhlou cloudovou databázi hrozeb a poskytuje tak nejširší možnou ochranu. Program Windows Defender také nabízí nepřetržitou ochranu, která zabraňuje instalacím malwaru, a také ochranu proti neoprávněné manipulaci, která zamkne všechna kritická nastavení.

Defender také zahrnuje specifickou ochranu proti ransomware. Ve výchozím nastavení bude chránit určité složky, například složku dokumentů, ale můžete ji přizpůsobit tak, aby chránila všechny požadované složky. Tyto soubory se automaticky zazálohují na váš účet OneDrive (viz naše recenze OneDrive).

Součástí ochrany programu Windows Defender je síťový a systémový firewall, který lze přizpůsobit podle typu sítě, kterou používáte.

Program Windows Defender nenabízí všechny ořezy, jako je Bitdefender, ale nabízí solidní alternativu k antivirové sadě třetích stran. Jedna zjevná věc, na kterou je třeba poukázat, je však ve jménu. Program Windows Defender je součástí systému Windows 10 a nelze jej nainstalovat na jiná zařízení.

První myšlenky

Bylo by nespravedlivé srovnávat Windows Defender s Bitdefenderem před několika lety, ale Microsoft rozšířil a vylepšil své vlastní antivirové funkce skokem a mezemi. 

Program Windows Defender se snaží být všestrannou sadou zabezpečení a dobře se mu daří s ochranou ransomwaru a bránou firewall. Jednoduchá pravda je, že Bitdefender nabízí více, i když za to musíte zaplatit.

Vítěz prvního kola: Bitdefender

Ceny

Antiviroví vývojáři rádi nabízejí několik cenových plánů a zamykají určité funkce za vyšší náklady. Bitdefender se neliší a nabízí několik plánů, i když se zvláště dobrými slevami pro nové zákazníky. Podívejme se, jak Bitdefender a Windows Defender porovnávají v cenové bitvě.

Bitdefender

Bitdefender nabízí čtyři cenové plány, ale každý je dodáván s různou cenou v závislosti na počtu zařízení, která chcete pokrýt, nebo na délce pokrytí.

Když se podíváme nejprve na počet zařízení, která chcete pokrýt, mohou noví zákazníci získat velké slevy na ceně Bitdefenderu výběrem plánu, který pokrývá tři zařízení. Plány, které pokrývají jedno až 15 zařízení, můžete zakoupit, i když některé z nich jsou specifické pro určité plány a přicházejí bez slev.

Nejlevnější plán, který nabízí Bitdefender, je Antivirus Plus. Rozsah pokrytí je od jednoho do 10 zařízení po dobu jednoho až tří let. Zvláštnosti slevy znamenají, že noví zákazníci pravděpodobně zjistí, že nejlevnější předplatné platí pro až tři zařízení, spíše než jedno.

Bitdefender vylučuje určité funkce, jako je šifrování souborů a síťový firewall, z Antivirus Plus, ale budete mít plnou antivirovou ochranu, stejně jako Safepay a některé další doplňky. Je k dispozici pouze pro uživatele Windows, stejně jako Internet Security, další balíček Bitdefender.

Internet Security zahrnuje vše, co Bitdefender nabízí, postrádá pouze ochranu proti krádeži a „OneClick Optimizer“, které najdete v nejdražším plánu úplného zabezpečení. 

Total Security přichází s pokrytím až pro pět nebo 10 zařízení, jakož i podporou pro Mac a pro mobilní operační systémy, jako je Android. Navzdory prvotním nákladům je to jedna z našich nejlepších možností jako nejlepší antivirus pro Android a je o 5 dolarů dražší než Internet Security na jeden rok pokrytí a pět zařízení.

Nahoře je sada Bitdefender Family Pack, která přichází s krytím až 15 zařízení a všemi funkcemi Total Security a ochranou proti krádeži, ale za to zaplatíte extra prémii.

Windows Defender

Rádi bychom hovořili o různých cenových balíčcích programu Windows Defender, ale nemusíme. Je zcela zdarma a je součástí instalace systému Windows 10 bez dalších nákladů.

Úroveň ochrany nebo funkcí, které budete mít k dispozici, se nijak neliší. Jedinou cenou je samozřejmě vaše licence pro Windows 10, ale to je pro celý váš operační systém, nikoli konkrétně pro Windows Defender.

Round Two Myšlenky

Je trochu nespravedlivé provést takové srovnání mezi placeným a bezplatným antivirovým softwarem, ale přesto to uděláme. V tomto kole zvítězí program Windows Defender. Konec konců 0,00 $ je lepší než 59,99 $ za rok.

Vítěz druhého kola: Windows Defender

Uživatelská přívětivost

Pokud antivirový software není uživatelsky přívětivý, odloží průměrného uživatele počítače. Budeme testovat a uvidíme, jak snadné je používat Bitdefender i Windows Defender.

Bitdefender

Instalace a používání Bitdefenderu trvá asi 10 minut. Základní instalační program se postará o stažení většiny vašich instalačních souborů za vás a po několika kliknutích k dalšímu postupu nevyžaduje od vás mnoho interakcí.

Bitdefender-Client

Po instalaci je používání Bitdefenderu poměrně snadné. Hlavní klient se zaměřuje na řídicí panel, který nabízí různé typické akce, jako je rychlé skenování, aby vám ušetřil čas. Ostatní oblasti, jako je ochrana a soukromí, jsou na levé straně a umožňují vám přístup k celé řadě funkcí.

Nastavení můžete snadno upravit kliknutím na „Nastavení“ v levém dolním rohu. Pokud si nejste jisti některou z funkcí nebo nastavení, můžete kliknutím na otazník nad každou oblastí získat užitečné tipy.

Uživatelé Pro si užijí přizpůsobení, ale začátečníkům se bude líbit přístup hands-off, který vám Bitdefender dává. Je tu něco pro každého, ale pokud jste nuceni klienta otevřít a používat, Bitdefender vám usnadní cestu..

Windows Defender

Společnost Microsoft vynaložila velké úsilí, aby jejich rozhraní Windows 10 bylo co nejjednodušší a Windows Defender se neliší. Obvykle ji najdete jako ikonu štítu na hlavním panelu systému Windows nebo v oblasti nastavení systému Windows.

Klient Windows-Defender

Sekce „stručný přehled“ poskytuje okamžitý přehled o ochraně Windows Defenderu. Kliknutím na některý z těchto bloků, například „detekce virů a hrozeb“, se dostanete do oblasti nastavení této funkce.

Neexistují žádné rozsáhlé seznamy komplikovaných funkcí a program Windows Defender vysvětluje nejasné možnosti. Jakmile jste mimo hlavní oblast, můžete se pohybovat z levého postranního panelu, podobně jako Bitdefender. 

Program Windows Defender se ve výchozím nastavení aktivuje při spuštění systému Windows, pokud nemáte nainstalován jiný antivirový program. Pokud nainstalujete další antivirový program, program Windows Defender deaktivuje některé ze svých služeb a předá jinému poskytovateli cestu, která zabrání konfliktu.

Celkově vzato je Windows Defender použitelný. Budete vyzváni, když potřebuje něco o rozhodnutí, nebo pokud se vyskytne problém, ale jinak to bude fungovat na pozadí.

Kolo tři myšlenky

Bitdefender i Windows Defender nabízejí užitečné klienty, které i začátečníci považují za přátelské. Snadno přístupný řídicí panel na Bitdefenderu je však o něco lepší, zejména když si ho můžete přizpůsobit. Navíc nabízí možnost okamžitého skenování. Z těchto důvodů bitdefender v tomto kole těsně vyhrává.

Vítěz třetího kola: Bitdefender

Ochrana

Antivirus není nic, co nenabízí užitečnou ochranu. Používáme zprávy od tří firem, které testují zabezpečení, abychom zjistili, zda vás Bitdefender nebo Windows Defender lépe chrání a zda zpomalí váš počítač v tomto procesu..

Bitdefender

Při testování Bitdefenderu v květnu až červnu 2019 AV-TEST došlo k mírnému poklesu v předchozím skóre od března do dubna, což pro celkovou ochranu před malwarem kleslo na 97,1 procenta. Také celkové skóre ochrany kleslo ze 6 na 5,5.

Bitdefender-AVTest-červen19

Tento pokles skóre ochrany je zklamáním a také došlo ke snížení procentuálního výkonu (ze 14 na 19 procent), i když celkové skóre výkonu zůstalo stejné na 6.

Bitdefender skóroval lépe s testováním z testů ochrany AV-Comparatives z února do května. Bitdefender zablokoval celkem 751 hrozeb celkově 99,9 procenta – dost na to, aby získal AV-Comparatives nejvyšší Advanced + skóre pro ochranu.

V dubnu 2019 obdržela také skóre Advanced + pro testování výkonu, ačkoli to bylo 11 z 15 ve srovnání s jiným antivirovým softwarem na základě skóre dopadu. To staví na stejnou úroveň jako antivirový software, jako je Trend Micro Antivirus, protože naše recenze Trend Micro Antivirus může dále vysvětlit.

Testování MRG-Effitas však mělo pro Bitdefender dokonalé výsledky. Z 339 hrozeb Bitdefender detekoval všech 339 v rámci svého kompletního spektrálního testování Q1 2019 a získal nejvyšší certifikaci na úrovni 1 – odpovídající Avira (viz naše recenze Avira).

Windows Defender

Program Windows Defender měl v testech AV-TEST v květnu až červnu 2019 identické procento skóre jako bitdefender na 97,1 procenta, ale měl celkové skóre ochrany 6, čímž se dosáhlo 5,5 skóre bitdefenderu. Toto skóre také držel od března do dubna 2019, kde také obdržel 6 ze 6. 

Windows-Defender-AVTest-červen19

Skóre AV-TEST znamená, že program Windows Defender rozpoznal jako jeden z nejlepších antivirových programů pro domácí uživatele ve Windows, spolu s Kaspersky, Norton a F-Secure..

Program Windows Defender dosáhl v testu AV-Comparatives v únoru až květnu 2019 celkem dobře a blokoval 749 hrozeb rychlostí 99,8 procent, což je jen o 0,1 procenta méně než skóre Bitdefenderu. Ještě znepokojivější však bylo zjištění naprostého počtu falešně pozitivních výsledků Windows Defender – 74 oproti dvěma pro Bitdefender.

To znamená, že program Windows Defender získal nižší ocenění „Advanced“, ale společnost AV-Comparatives konkrétně uvádí, že toto nižší skóre je na zadní straně těchto falešných pozitiv.

Společnost MRG-Effitas byla vůči společnosti Microsoft laskavější a udělila jí stejné skóre úrovně 1, jaké získal Bitdefender při testování Q1 2019. Ze stejných 339 vzorků program Windows Defender všechny automaticky zablokoval.

Kolo čtyři myšlenky

Bitdefender byl vždy jedním z nejlepších pro ochranu, ale viděl pokles v některých jeho novějších skóre. Windows Defender tvrdě konkuruje některým výjimečným skóre výkonu, ale tolik falešných pozitiv z AV-Comparatives ukazuje, že v zdokonalení detekčních systémů společnosti Microsoft je stále ještě práce.

Vzhledem k různosti skóre na obou stranách je to bitva pro Bitdefender a Microsoft zde.

Vítěz čtvrtého kola: Kreslit

Podpěra, podpora

Když se něco pokazí, budete chtít nejlepší podporu, kterou můžete získat pro svůj antivirus. V této části testujeme zákaznickou podporu od společnosti Microsoft i Bitdefenderu.

Bitdefender

Bitdefender nevyhledává možnosti podpory. Můžete zavolat na jednu ze 16 různých linek podpory v různých zemích po celém světě, můžete poslat e-mail nebo můžete s někým mluvit na živém chatu.

Bitdefender-Site-Support

Bitdefender nabízí zákazníkům nepřetržitou podporu, ale můžete využít své rozsáhlé databáze znalostí jako alternativu, s častými dotazy a pokyny, které vám pomohou při řešení zjevnějších problémů. 

K dispozici je také komunitní fórum s částmi v angličtině a dalších jazycích, které se zabývají různými produkty Bitdefender a běžnými problémy.

Windows Defender

Vzhledem k tomu, že Bitdefender je placeným produktem, je spravedlivé říci, že platíte za prémiový zákaznický servis. Program Windows Defender je zdarma, takže je zde o něco méně.

Podpora webu Windows Defender

Existuje komunitní fórum „odpovědí“, kde můžete klást otázky týkající se programu Windows Defender, ale toto fórum je určeno pro běžné uživatele systému Windows. K dispozici jsou také užitečné návody a články o tom, jak udržovat zařízení v aktuálním stavu a jak řešit některé běžné problémy.

Pokud potřebujete podporu, můžete si zakoupit technickou podporu systému Windows Premium, která stojí 49 USD ročně za telefonickou a online podporu systému Windows.

K dispozici je také aplikace „Získat nápovědu“ – součástí systému Windows – která vám umožní mluvit s agentem podpory nebo s virtuální chatbot, která vám může pomoci vás očividně odpovědět. Vzhledem k pouhému počtu uživatelů systému Windows však budete pravděpodobně muset za podporu platit, pokud potřebujete kritickou pomoc.

Kolo pět myšlenek

Odběry bitdefenderu jsou dodávány s prémiovými podporními balíčky, ale Windows ne. Pokud chcete stejnou úroveň podpory, musíte za privilegium platit společnosti Microsoft. Vzhledem k ceně 49,99 USD byste stejně mohli nakonec koupit Bitdefender.

Vítěz prvního kola: Bitdefender

Závěrečné myšlenky

Windows Defender je výchozí antivirový program na počítačích se systémem Windows, takže není spravedlivé provádět srovnávání mezi ním a alternativou, jako je Bitdefender. Společnost Microsoft si vedla dobře, když přeměnila to, co bývalo velmi základní ochrannou sadou, v jednu z nejlepších, alespoň podle AV-TEST..

Pro všechny klady však Windows Defender prostě není prémiovou antivirovou ochranou. Bitdefender vám nabízí více funkcí a o něco jednoduššího klienta, jakož i mnohem lepší zákaznickou podporu.

Vítěz: Bitdefender

To je důvod, proč Bitdefender nebude srazen z jeho koruny jako naší oblíbené antivirové sady, ale můžete najít jednu z alternativ v naší sekci antivirových článků, která lépe vyhovuje vašim potřebám. 

Používáte bitdefender nebo necháváte věci na společnosti Microsoft? Dejte nám vědět, co si myslíte v sekci níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me