Bitdefender vs McAfee Antivirus: Greenhorn bojuje s veteránem v roce 2020

Existuje spousta dobrého bezplatného antivirového softwaru, ale nejlepší ochrana, funkce a podpora jsou k dispozici pro ty, kdo platí. Nalezení správného antivirového softwaru může být složité, zejména s velkými jmény, jako jsou Bitdefender a McAfee Antivirus, dominující na trhu.


Abychom vám pomohli najít správnou ochranu, testujeme Bitdefender a McAfee, abychom zjistili, který z nich je nejlepší antivirový software. Jsme velcí fanoušci Bitdefenderu zde na Cloudwards.net, ale McAfee je v antivirové hře 30 let, takže si musí udržet velkou pověst. Budete si ale muset přečíst, zda funguje stejně dobře jako Bitdefender.

Předtím, než si přečtete toto srovnání Bitdefender vs. McAfee Antivirus, se vyplatí podívat se na naši recenzi Bitdefender a recenzi McAfee Antivirus, abyste získali jasnější představu o výhodách a nevýhodách obou programů..

Nastavení boje: Bitdefender vs. McAfee Antivirus

Abychom získali McAfee i Bitdefender spravedlivý záběr, testujeme oba v pěti kolech. Nejprve se podíváme na funkce a ceny, než vyhodnotíme, jak jsou uživatelsky přívětivé, a pak porovnáme s pohledem na kvalitu ochrany a zákaznickou podporu.

Každou sekci zaokrouhlíme nahoru vyhlášením vítěze, který získá bod. První až tři body nebo více budou prohlášeni za celkového vítěze. V naší závěrečné sekci vysvětlíme, proč jsme také dospěli k tomuto závěru.

Pokud s něčím, co jsme zmínili, nesouhlasíte, na konci článku zanechte komentář a zahajte debatu.

1

Funkce

Ochrana vašeho zařízení před počítačovou kriminalitou je pro vývojáře antivirových programů na plný úvazek. Pokud neinvestují do novějších a lepších funkcí ochrany, nezískáte za své peníze nejlepší hodnotu.

Podívejme se, jak Bitdefender a McAfee porovnávají, když se podíváme na funkce, které obě společnosti nabízejí.

Bitdefender

Struktura produktu Bitdefenderu může být na první pohled trochu divná (nebo nadbytečná), ale hrabat se trochu hlouběji a uvidíte, že nabízí více funkcí než většina ostatních. 

Ochrana zařízení pomocí „vícevrstvé ochrany ransomwaru“ je standardem a jsou k dispozici další funkce, jako je skartování souborů, ochrana proti phishingu a ochrana soukromí při sledování..

Funkce bitdefenderu

Máte také přístup k nástrojům pro analýzu sítě, síťovému firewallu, blokování webové kamery a mikrofonu a dalším rozšířením prohlížeče, která vás chrání.

Bitdefender se snaží o to, aby vám zůstal v bezpečí na webu pomocí Safepay, izolovaného prohlížeče s virtuální klávesnicí, který vám umožní bezpečný přístup k vašim nejvíce soukromým webům, jako jsou profily vaší banky nebo sociálních médií..

Spojte Safepay s Bitdefender VPN a zůstanete v bezpečí i na otevřených sítích Wi-Fi. Jednou menší nevýhodou je datový limit 200 MB denně, což je limit, který můžete vidět u některých nejlepších bezplatných služeb VPN, spíše než prémiový produkt. Bylo by lepší raději kombinovat Bitdefender se službou jako ExpressVPN (viz naše recenze ExpressVPN).

Funkce ochrany osobních údajů se dostávají do popředí a do středu pozornosti pomocí správce hesel, který rozšiřuje použitelnost Safepay, i když ji můžete používat v jiných prohlížečích. Jedná se o omezenou nabídku a nebude konkurovat plnohodnotnému správci hesel, například Dashlane, jak uvidíte z naší recenze Dashlane..

Nástroje šifrování souborů, stejně jako skener zranitelnosti, se pokoušejí vytvořit další ochranu. U nejdražších plánů Bitdefenderu jsou také k dispozici nástroje pro optimalizaci krádeže a rychlosti.

McAfee Antivirus

Společnost McAfee se zaměřuje na název své hlavní bezpečnostní sady Total Protection. Nabízí ochranu před malwarem a nevyžádanou poštou a využívá výhody „analýzy hrozeb založených na cloudu“ společnosti McAfee, aby byla vždy aktuální s nejnovějšími hrozbami.

McAfee-Features

Stejně jako u Bitdefenderu je však zřejmé, že se společnost McAfee snaží být všestranná a má funkce mimo ochranu před malwarem. Standardem všech balíčků McAfee jsou nástroje pro zabezpečení sítě, včetně síťového firewallu a správce.

K dispozici je také skartace souborů, rozšíření prohlížeče a skener zranitelnosti, který vám pomůže vtáhnout se do lepších metod kybernetické bezpečnosti.

Podpora mobilních zařízení a počítačů Mac je standardně k dispozici s nástroji pro ochranu před krádeží a vzdáleným umístěním a setřením pro vaše mobilní zařízení. McAfee také obsahuje nástroje, které vám pomohou provádět vzdálené uchopení fotoaparátu za účelem zachycení zlodějů, i když je to omezeno na Android.

U produktů McAfee však existují prémiové funkce. Za blokování antispamových e-mailů a rodičovskou kontrolu budete muset zaplatit trochu navíc, abyste zamkli zařízení pro mladší uživatele webu.. 

Odběratelé McAfee v balíčcích Internet Security, Total Security a LiveSafe také získávají bezplatné předplatné True Key, nástroje správy hesel McAfee. Je to lepší než správce hesel Bitdefenderu a má rozhraní, které uživatelé LastPass najdou známí (viz naše recenze LastPass).

První myšlenky

Společnost McAfee sleduje trh tím, že nabízí širší sadu funkcí navržených tak, aby se stala hlavní sadou zabezpečení, kterou budete potřebovat. Bitdefender však odpovídá svým nabídkám a nabízí více jako standard.

Kolo: Představuje bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo McAfee Total Protection

2

Cena

Pokud je pro vás důležitá dostupnost – a je to pro nás -, měli byste zvážit cenu antivirového programu dříve, než se zavazujete k jednoroční, dvou nebo tříletému plánu.. 

Podívejme se blíže na to, jak cenově dostupné (nebo ne) jak Bitdefender, tak McAfee, porovnáním jejich cenových plánů.

Bitdefender

Bitdefender nabízí čtyři hlavní plány. Náklady závisí na počtu zařízení, která chcete chránit, a na délce plánu, celkem až na tři roky.

Noví zákazníci jsou schopni využít velké slevy na plány tří zařízení, přibližně 50 procent. V některých případech vám tyto slevy zlevňují uzavřít plán tří zařízení než plán jednoho zařízení.

Funkce bitdefenderu jsou rozloženy celkem rovnoměrně, ale nejlevnější nabízený plán, Bitdefender Antivirus Plus, postrádá některé doplňky, jako je ochrana webů a mikrofonů, šifrování souborů nebo rodičovská kontrola. Je to také omezeno na Windows, stejně jako jejich další plán, Bitdefender Internet Security. 

Je škoda, že jeho levnější balíčky jsou pouze Windows, zvláště když Bitdefender dělá náš nejlepší antivirus pro Mac užší výběr.

Antivirus Plus a Internet Security nabízejí pokrytí pro jedno až 10 zařízení po dobu jednoho až tří let. Pokud potřebujete využít nejlepší antivirový systém pro Android, budete muset za Bitdefender Total Security zaplatit ještě přibližně 5 $.

To má vše, co byste viděli v jiných plánech, kromě ochrany proti krádeži, s pokrytím pěti nebo 10 zařízení. 

Pokud nestačí pokrytí pro 10 zařízení, můžete si vybrat Bitdefender Family Pack. To přichází s 15 zařízeními a náklady kolem 20 $ ročně navíc ve srovnání s předplatným Total Security.

McAfee Antivirus

Z více než 30 produktů, které McAfee prodává, pouze pět souvisí s antivirovou výrobou, a ne všechny jsou silně inzerovány na webových stránkách McAfee..

Ve spodní části hromady, skryté mimo pohled na webových stránkách McAfee, je McAfee Antivirus. V systému Windows je omezen na jeden počítač a pro nové zákazníky přichází se slevou 5 $, maloobchodní prodej je 34,99 USD.

Pokud hledáte podporu pro mobily a Mac, je Antivirus Plus dalším produktem. Nabízí pokrytí pro 10 zařízení za přibližně dvojnásobnou cenu, ale stále se slevou 5 $.

Hlavním produktem v řadě McAfee je však Total Protection s pokrytím pro jedno, pět a 10 zařízení. Díky slevám je Total Protection o jediný rok dražší než McAfee Antivirus o 5 USD.

Za své peníze získáte vše, co společnost McAfee nabízí s antivirovými programy a antivirovými programy Plus a zároveň získáváte rodičovskou kontrolu a funkce proti spamu. Získáte také licenci na pět zařízení pro správce hesel True Key a ochranu proti krádeži ID.

Spíše nižší hodnota za vaše peníze je McAfee Internet Security, což je dvojnásobek ceny zlevněné celkové ochrany, což stojí 84,99 USD ročně. Toto je umístěno těsně pod Total Protection v pyramidě produktů McAfee Antivirus, s jedinou licencí True Key a bez přístupu k McAfee File Lock, šifrované ochraně úschovny vašich souborů.. 

Na vrcholu je McAfee LifeSafe, který nabízí neomezené pokrytí zařízení za 104.99 $ ročně. Je dodáván se všemi funkcemi Total Protection a zároveň přidává cloudové úložiště. 

Round Two Myšlenky

Společnost McAfee zjevně hodlá tlačit své zákazníky na dražší plány, protože skrývá mnoho levnějších balíčků. Cenové plány pro McAfee a Bitdefender jsou do značné míry podobné, ale Bitdefender nabízí štědré slevy pro nové zákazníky, díky čemuž je Bitdefender vítězem zde.

Kolo: Cena za antivirový program Bitdefender

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo McAfee Total Protection

3

Uživatelská přívětivost

Zákazníci očekávají, že antivirový software bude co nejjednodušší, zejména pro začátečníky. Proto se podíváme na to, jak uživatelsky přívětivý jsou Bitdefender i McAfee, od instalace po obecné použití..

Bitdefender

Bitdefender umožňuje instalaci jednoduchým a snadným procesem. Během několika minut je instalace dokončena a vyžaduje jen velmi malou interakci s uživatelem. Restartujte později a zobrazí se vám hlavní klient.

Bitdefender-Client

Klient Bitdefenderu je založen na několika klíčových sekcích, ale první oblastí, kterou uvidíte, je řídicí panel. Zde můžete najít a snadno přistupovat k běžným funkcím, jako je rychlé skenování počítače nebo aktivace Bitdefender Safepay. 

Tuto oblast si můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovala vašim vlastním potřebám, ale výchozí akce budou pravděpodobně ty, k nimž budete chtít snadný přístup. Bitdefender vám rád nabízí užitečné tipy, například doporučení pro přechod na VPN nebo vás upozorní na otevřené Wi-Fi sítě.

Můžete je však ztlumit v oblasti nastavení, kterou najdete v nabídce vlevo. Najdete zde také většinu dalších možností, které jsou uvedeny pod položkami „ochrana“, „soukromí“ a „nástroje“. Vše je uspořádáno jasným a konzistentním způsobem a v případě potřeby jsou poskytovány užitečné tipy.

Pokud potřebujete přizpůsobit Bitdefender, můžete díky individuálním profilům, které vám pomohou ztlumit vaše oznámení během pracovní doby, například.

Neexistuje mnoho antivirových programů, které by odpovídaly jednoduchosti klienta Bitdefender (naše recenze Avira poukazuje na jednu z mála, která dokáže). Díky funkcím jasně stanoveným a snadno vysvětlitelným nastavením je to klient, který by mohl navigovat i počítačový začátečník.

McAfee Antivirus

Stahování McAfee je jednoduchý proces, ale jeho instalace je jiná věc. Instalace na náš testovací stroj se ukázala jako velmi pomalá, od začátku do konce trvala 20 až 30 minut.

Instalace McAfee

Zdánlivě se zastavil na samém konci procesu instalace ještě nějakou dobu, než se nakonec dokončil, což vyžadovalo restartování po cestě. Během našeho testu to možná byl ojedinělý incident, ale není to skvělý způsob, jak začít. 

Jakmile budete v provozu, klient McAfee se snadno podívá, ale jeho navigace může být trochu matoucí..

Klient McAfee

V horní části se zobrazí sekce pro zabezpečení, identitu, soukromí a oblast vašeho vlastního účtu. Je to dost jednoduché a chcete-li zahájit typické prověřování virů, stačí začít s „bezpečností počítače“, abyste mohli věci začít.

Nalezení mnoha požadovaných funkcí a nastavení však bude vyžadovat kliknutí na ikonu ozubeného kola nastavení v pravé horní části klienta. Toto není nejviditelnější místo k nalezení většiny vašich funkcí, které byste očekávali v hlavní „domovské“ oblasti řídicího panelu. 

Některé prvky, například správce hesel, jsou nezávislé na hlavním klientovi. K těmto položkám budete muset přistupovat samostatně. 

Zjistíte také, že rozšíření prohlížeče jsou automaticky nainstalována, což zjistíte při příštím vyhledávání Google. Může to být dráždivé, jak jsme zjistili v naší poslední recenzi, ale můžete se odhlásit odstraněním rozšíření.

Kolo tři myšlenky

Používání McAfee je dostatečně jednoduché, ale pomalá instalace a špatné rozložení klienta jej umožňují. Naproti tomu je Bitdefender jednoduchý, snadný a rychlý pro navigaci a instalaci, což z něj dělá snadného vítěze.

Kolo: Uživatelská přívětivost pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo McAfee Total Protection

4

Ochrana

Velké značky jako Bitdefender a McAfee existují díky své pověsti, která byla vybudována po mnoho let nabídkou kvalitní antivirové ochrany.

Abychom se ujistili, že Bitdefender i McAfee jsou na vrcholu své hry, analyzujeme laboratorní zprávy od tří nezávislých bezpečnostních firem, abychom zjistili, jak dobře si vedli v testech v reálném světě..

Bitdefender

AV-TEST obvykle dává vysoké skóre pro Bitdefender, ale během testů v květnu až červnu 2019 došlo k mírnému poklesu jeho celkového skóre ochrany, což ukazuje, že v květnu bylo blokováno 100 procent hrozeb, ale v červnu pouze 98,8 procent. To znamenalo, že celkové hodnocení ochrany bitdefenderu kleslo na 5,5 ze 6.

Bitdefender-AVTest-červen19

Podobně Bitdefender viděl mírný pokles v celkovém procentuálním hodnocení výkonu, ale byl schopen udržet své 6 ze 6 skóre. Více než v AV Comparatives, Bitdefender skóroval velmi vysoko, s 99,9-procentní úspěšností ochrany: pouze jedna slečna s 751 úspěchy.

To, stejně jako vysoké skóre výkonu v dubnu 2019 testování, znamenalo, že Bitdefender získal ocenění Advanced + – nejvyšší ocenění, které AV Comparatives nabízí – za ochranu i výkon.

Z naší závěrečné laboratoře provedl MRG-Effitas v Q1 2019 test s plným spektrem. Bitdefender si vedl dobře a obdržel doporučení „certifikované“ úrovně 1 s celkovým hodnocením 100% úspěšnosti s 339 vzorky.

Toto ocenění „certifikace“ úrovně 1 se dostalo do stejné ligy jako ostatní velké hráče, jako je Trend Micro Antivirus + (viz naše recenze Trend Micro Antivirus +).

McAfee Antivirus

McAfee měl nižší skóre od AV-TEST než Bitdefender ve svém testu květen-červen 2019, skóre 5 ze 6. května zaznamenala 99,3% úspěšnost, zatímco červen viděl 97 procent. Skóre výkonu však bylo lepší, když odpovídalo 6 ze 6 bitdefenderu.

Instalace McAfee

V testech ochrany skutečného světa AV-Comparatives od února do května 2019, s velikostí vzorku 752, McAfee udělal o něco horší než Bitdefender. Blokovalo 746 vzorků, ale zmeškalo šest, s celkovou úspěšností 99,2 procenta, což odpovídá skóre Avast (viz naše recenze Avast Pro).

A konečně, v rámci testování MRG-Effitas v celém spektru v Q1 2019 nebyla společnost McAfee schopna splnit požadavky na certifikaci se stejným oceněním úrovně 1 jako Bitdefender. 

Skóre bylo nejhorší ze všech 11 testovaných antivirových programů. Při použití 339 vzorků bylo zcela vynecháno 0,88 procenta, a to i po 24 hodinách, a dalších 2,65 procent vyžadovalo detekci dalšího pokusu do 24 hodin.

Kolo čtyři myšlenky

McAfee má velké jméno a pověst, ale skóre odráží zmeškané příležitosti, přičemž vzorky malwaru kompromitují testy z každé laboratoře. Bitdefender si vedl lépe, obvykle s vysokým skóre a jen několika drobnými kapkami. Pro Bitdefender je to snadná výhra.

Kolo: Ochranný bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo McAfee Total Protection

5

Podpěra, podpora

Skvělá podpora zákazníků je základem každého úspěšného podnikání a poskytovatelé antivirových služeb se neliší. Podíváme se na podporu, kterou McAfee a Bitdefender nabízejí zákazníkům v tomto závěrečném kole.

Bitdefender

Zákaznická podpora od Bitdefenderu je rozšířena různými způsoby. Pokud chcete telefonicky mluvit o problému, můžete se společností mluvit pomocí jedné ze 16 linek podpory po celém světě.

Bitdefender-Site-Support

Bitdefender můžete také kontaktovat prostřednictvím živého chatu nebo pomocí systému prodeje e-mailů s podporou 24/7. Drobné problémy můžete vyřešit také tak, že se podíváte na databázi znalostí a časté dotazy, které nabízí Bitdefender. 

To obsahuje návody a instrukce pro video, kterými zákazníci mohou pracovat. Uživatelé mohou také využít komunitního fóra, kde mohou angličtí a neangličtí uživatelé klást otázky a hovořit o problémech s ostatními uživateli a podpůrnými pracovníky..

McAfee Antivirus

McAfee nabízí podobné procesy pro zákaznickou podporu. Místní telefonní linky podpory existují v desítkách zemí, i když některé se vracejí do větších telefonních center (jako je Afghánistán, který má pro USA předvolbu +1)..

K dispozici je také podpora přímého chatu, ale pokud se potýkáte s technickými problémy, můžete použít nástroj pro odstraňování problémů, který je k dispozici na webu McAfee, a pokusit se automaticky opravit všechny technické problémy..

V opačném případě je k dispozici textově náročná znalostní databáze s průvodci, kterými se lze řídit. Navigace to může být trochu obtížné, ale existuje možnost vyhledávání. Pokud bojujete, můžete si s pokyny promluvit s chatem AI.

K dispozici je také systém podpory chatu, který je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nemusíte čekat dlouho – jen pár minut v našich testech – promluvit s agentem podpory. Stejně jako Bitdefender nabízí i McAfee komunitní fórum, které umožňuje řešit problémy s ostatními uživateli a pracovníky podpory.

Jako poslední možnost můžete také zaplatit příplatek za McAfee TechMaster. Jedná se o službu vzdálené podpory, kde pracovníci společnosti McAfee mohou za vás nainstalovat a vyřešit problémy na vašem počítači – za příplatek.

Kolo pět myšlenek

Jak byste očekávali od velkých značek, Bitdefender a McAfee nabízejí všechny podpůrné služby, jaké si dokážete představit. McAfee nabízí trochu navíc, ale s další vzdálenou podporou, AI chatbotem a softwarem pro odstraňování problémů, který vám pomůže vyřešit běžné problémy.

Kolo: Bod podpory pro celkovou ochranu McAfee

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo McAfee Total Protection

6

Závěrečné myšlenky

McAfee má velké jméno a pověst, ale výsledky, které jsme viděli, ukazují, že ochrana, kterou dostáváte, ji nenaplní. Bitdefender naproti tomu vyhovuje našim doporučením a v laboratorních testech zasáhl téměř dokonalá skóre.

McAfee má pro zákazníky mnoho možností podpory, ale Bitdefender to porazil v každém dalším kole. I v ceně zjistíte, že bitdefender nabízí lepší hodnotu za vaše peníze, s více funkcemi a jednodušším klientem, který lze použít, a větší slevy pro nové zákazníky.

Vítěz: Bitdefender

Stále nabízíme Bitdefender palce jako naši nejlepší antivirovou volbu, ale podívejte se na některé další antivirové články a porovnejte je s jinými velkými značkami, jako je AVG.

Jste fanouškem McAfee, nebo raději používáte Bitdefender? Dejte nám vědět, který z nich je podle vás nejlepší v níže uvedené sekci komentářů. Ještě jednou díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map