Bitdefender vs AVG: Placené vs zdarma v roce 2020

Pokud váš počítač není zcela izolován od vnějšího světa, vždy budete čelit riziku kybernetického útoku. Mohl by to být nečestný soubor, který jste stáhli, podivná příloha e-mailu, kterou jste otevřeli, nebo infikovaný USB klíč, který jste připojili..


Proto máme antivirový software jako AVG a Bitdefender, který nás chrání. Tato bitva Bitdefender vs. AVG není tolik Davidem než Goliášem, jako je Goliáš vs. Goliáš. Oba jsou renomovaní, respektovaní a oceňovaní antivirové programy, a proto je budeme testovat přímo u sebe, abychom zjistili, který z nich si zaslouží titul nejlepšího antivirového softwaru..

Než začneme porovnávat tyto dva, měli byste se blíže podívat na naši recenzi Bitdefender Antivirus a AVG recenzi. To vám umožní lépe porozumět rozdílům, slabinám a silným stránkám obou, což vám pomůže učinit konečné rozhodnutí.

Nastavení boje: Bitdefender vs. AVG

Když porovnáváme dva velké hráče, jako jsou Bitdefender a AVG, je důležité pokrýt co nejvíce možností. Předtím, než porovnáme cenové plány, uživatelskou přívětivost, antivirovou ochranu a dostupnou zákaznickou podporu, otestujeme dvě z pěti kol, než porovnáme cenové plány, uživatelskou přívětivost, antivirovou ochranu a zákaznickou podporu..

Abychom vám to usnadnili, vybereme vítěze a udělíme bod za každé kolo. Vítěz bude první antivirový program, který získá tři body. Po každé sekci nabídneme rychlé zaokrouhlení, abychom vysvětlili, proč jsme se rozhodli.

1

Funkce

Antivirový software není jen překážkou proti virům. Chrání vás před každou formou počítačové hrozby, od phishingu po ransomware. Čím více funkcí poskytuje antivirový program, tím lepší jsou tyto obrany – teoreticky.

Podíváme se na funkce, které Bitdefender i AVG nabízejí. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zůstat na webu v bezpečí, přečtěte si naši online příručku o ochraně osobních údajů.

Bitdefender Antivirus

Existuje důvod, proč Bitdefender znovu a znovu zasahuje nejlepší seznam našich doporučení. Počet funkcí, které nabízí, je jedním z nejbezpečnějších antivirových programů na současném trhu, ale jsou rozptýleny v celé řadě svých produktů..

Některé funkce, například „pokročilá ochrana před hrozbami“ a „úplná ochrana dat v reálném čase“, jsou standardem všech plánů Bitdefenderu. To je součástí celkové ochrany Bitdefenderu, ale je to víc než jen antivirus.

Funkce bitdefenderu

Začněte tím, že uživatelé Bitdefenderu mají standardně webovou filtraci a ochranu proti sledování. Součástí je skener zranitelnosti Wi-Fi a nezabezpečený softwarový skener, který zkontroluje možné bezpečnostní díry.

Pro zvýšení bezpečnosti online je k dispozici další funkce, včetně uzamčeného prohlížeče s názvem Bitdefender Safepay. 

To běží v izolovaném prostředí, které brání komukoli sledovat používání vašeho webu, což je ideální pro online bankovnictví nebo nakupování. Je dodáván s virtuální klávesnicí, která zastaví zaznamenávání keyloggerů s hesly nebo citlivými daty.

Bitdefender, který udělal věci ještě o krok dále, nabízí také službu VPN, i když brzy nezíská žádné ocenění jako jeden z nejlepších poskytovatelů VPN v dohledné době. 

Jste omezeni na 200 MB za den a umístíte je do stejné ligy jako poskytovatel služeb VPN zdarma. Specializovaný poskytovatel, jako je NordVPN, by byl lepší, pokud je pro vás důležitá ochrana VPN (viz naše recenze NordVPN).

Bitdefender také nabízí správce hesel. Toto funguje dobře se Safepay, což vám poskytuje bezpečný přístup k vašim heslům a zabezpečeným bankovním datům. Pokud chcete, můžete jej také použít v prohlížeči Chrome nebo Firefox. Je to trochu základní a ne na stejné úrovni jako Dashlane, jak ukáže naše Dashlaneova recenze.

Můžete se dále chránit pomocí ochrany webových kamer a mikrofonu (k zastavení zvědavých očí a uší), síťového firewallu, šifrování souborů a ochrany proti krádeži. Některé z těchto funkcí jsou však k dispozici pouze v případě nejlepších plánů Bitdefenderu.

AVG

Bitdefender může být jedním z našich oblíbených, ale AVG není pozadu. Je to jeden z nejlepších bezplatných antivirových programů, které jsou k dispozici, ale jeho prémiové funkce nejsou příliš špatné.

Funkce AVG

AVG kombinuje základní ochranu proti běžnému malwaru s ochranou ransomware a několik doplňků, jako je ochrana e-mailových příloh. Můžete také používat AVG Secure Browser, zahrnutý zdarma.

Jde o rebranded verzi zabezpečeného prohlížeče Avast, což není překvapivé, protože Avast nyní vlastní AVG. Je založen na Chromiu, který je základním kódem pro Google Chrome, ale zahrnuje různé doplňky ochrany osobních údajů, jako je blokování reklam a správce základních hesel (přečtěte si naši recenzi v Chromiu a recenzi v Google Chrome).

Premium uživatelé získají další zabezpečení pomocí brány firewall, ochrany webové kamery a komplexního nástroje pro skartování souborů. Získáte také antispamovou ochranu pro e-mailovou schránku a ochranu DNS, která vám pomůže zastavit phishingové útoky.

Ochranu proti krádeži můžete také přidat pomocí pokročilejšího balíčku AVG Ultimate. Kromě toho můžete také uzavřít další předplatné AVG Secure VPN. Jedná se o přepracovanou verzi Avast SecureLine VPN, takže se podívejte na naši recenzi Avast SecureLine VPN, kde najdete kompletní průchod.

První myšlenky

AVG je působivý bezplatný antivirus, ale nabízí pouze slušný výběr prémiových funkcí. Některé, jako je AVG Secure VPN, nejsou součástí vašeho antivirového předplatného vůbec a vyžadují další předplatné. 

Bitdefender naproti tomu obsahuje mnohem širší sadu funkcí pro uživatele, aniž by navíc byly účtovány další poplatky za antivirové předplatné, což je lepší volba zde.

Kolo: Představuje bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

2

Cena

Cena, kterou za svou ochranu zaplatíte, může být malá nebo velká. Pokud se zavazujete k víceletým antivirovým plánům, musíte vědět, zda je to dobrá hodnota za vaše peníze.

S ohledem na to porovnejme dostupnost Bitdefenderu a AVG a zjistíme, zda některý antivirus nestojí za předplatné.

Bitdefender Antivirus

Pokud jste nový zákazník, můžete využít předplatného Bitdefenderu s velkou slevou na tarify s pokrytím třemi zařízeními. Slevy se pohybují od 30 do 50 procent v závislosti na plánu.

Bitdefender má čtyři samostatné plány s různými cenami v závislosti na počtu zařízení, která potřebujete, a počtu let, které hledáte. Bitdefender nabízí plány od jednoho do tří let.

Většina funkcí je soustředěna v hlavních plánech Bitdefender Internet Security a Total Security. Levnější plán, Bitdefender Antivirus Plus, však nabízí základní ochranu. Postrádá několik prémiových funkcí, jako je rodičovská kontrola nebo šifrování souborů, a je omezeno na počítače se systémem Windows.

První plán, který zahrnuje většinu prémiových seznamů funkcí Bitdefenderu, je Internet Security, další možnost pouze pro Windows. Je to 79,99 $ ročně bez slevy, ale u nových zákazníků to je 44,99 USD ročně na pokrytí tří zařízení.

Bitdefender jsme hodnotili jako jeden z nejlepších antivirů pro Mac, ale pro použití Bitdefenderu v Macu budete potřebovat minimálně předplatné Bitdefender Total Security. Poskytuje také podporu pro Android. S uplatněnými slevami to stojí 49,99 USD ročně, což je o 5 USD ročně dražší než Internet Security.

Uvidíte také ochranu proti krádeži s plány pokrývajícími pět nebo 10 zařízení. Pokud to nestačí, sada Bitdefender Family Pack (silně diskontovaná na 59,99 $ ročně za první rok) nabízí pokrytí pro 15 zařízení.

AVG

Viděli jsme nějaké podivné cenové plány od poskytovatelů antivirových služeb, ale AVG do této kategorie nespadá. Má dva prémiové plány a používá svůj bezplatný antivirus jako odrazový můstek. 

Varování pro uživatele Mac, nicméně. AVG nabízí bezplatný antivirus Mac se základní ochranou, ale bez prémiového pokrytí, s výjimkou přístupu k AVG TuneUp nebo AVG Secure VPN. Jejich prvotřídní antivirová ochrana je do značné míry zaměřena na pokrytí počítačů se systémem Windows.

Na rozdíl od Bitdefenderu nemusíte platit navíc, abyste pokryli více zařízení. Obdržíte neomezené pokrytí zařízení bez ohledu na vaše předplatné. AVG Antivirus Free vás chrání před nejzávažnějšími kybernetickými hrozbami, ale prvním prémiovým balíčkem je AVG Internet Security.

Za 79,99 $ ročně doplníte bezplatné pokrytí AVG ochranou prohlížeče, zabezpečením webové kamery, síťovým firewallem, ochranou proti spamu a bezplatným přístupem k aplikaci AVG Antivirus Pro AVG. K dispozici je také šifrování složek, které chrání vaše nejcitlivější soubory a zvyšuje obranu ransomwaru.

AVG Ultimate je druhý a nejdražší balíček AVG. Je to o 20 $ ročně více než AVG Internet Security, ale jsou to technicky dva balíčky sloučené do jednoho. 

Kromě funkcí, které od AVG Internet Security očekáváte, získáte zdarma také bezplatný přístup k AVG TuneUp – prémiovému optimalizačnímu nástroji 49,99 USD ročně. Optimalizuje váš počítač, odstraní soubory a aktualizuje software.

AVG TuneUp je podobně jako Avira’s System Speedup Pro, která je součástí programu Avira Prime, jeho nejvýhodnějšího předplatného (viz naše Avira recenze).

Jedinou nevýhodou je, že některé další doplňky zabezpečení, jako je Secure VPN, vyžadují vlastní předplatné. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé antivirových služeb obecně nenabízejí nejlepší pokrytí VPN, podívejte se na ExpressVPN nebo alternativu z našich recenzí VPN.

Round Two Myšlenky

Je osvěžující vidět jednoduché plány od AVG, pouze se dvěma prémiovými plány a neomezeným pokrytím zařízení. Plány Bitdefenderu jsou oproti tomu trochu matoucí a budete muset platit navíc, pokud máte více zařízení, která pokryjí.

To znamená, že bez prémiových antivirových plánů AVG pro Mac a bez zvýhodněných balíčků je mnohem levnější uzavřít předplatné Bitdefenderu, zejména v prvním roce.

Kolo: Cena za antivirový program Bitdefender

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

3

Uživatelská přívětivost

Antivirový software by měl být rychlý, jednoduchý a snadno instalovatelný a použitelný. Posoudíme, zda jsou Bitdefender a AVG v tomto kole uživatelsky přívětivé nebo ne, počínaje instalací, než se podrobně podíváme na oba antivirové klienty.

Bitdefender Antivirus

Pokud máte rychlé připojení k internetu, můžete si stáhnout, nainstalovat a nechat Bitdefender běžet přibližně za 10 minut. Instalační soubor je velký (přibližně 500 MB), ale po restartování nevyžaduje žádnou interakci po restartu.

Toto není nejrychlejší instalační program, jaký jsme kdy viděli. Instalace produktu Webroot s instalační velikostí 5 MB je mnohem rychlejší (viz naše recenze produktu Webroot SecureAnywhere).

Bitdefender-Client

Hlavní klient Bitdefenderu je soustředěn kolem palubní desky s běžnými akcemi prohledávání vašeho PC nebo přístupu k prémiovým funkcím, jako je Safepay. Můžete si přizpůsobit řídicí panel pomocí svých oblíbených funkcí pro snadnější přístup.

Bitdefender se vám líbí. Je třeba, aby vás upozornily vyskakovací okna na hlavním panelu, když si Bitdefender myslí, že musíte něco udělat, jako je přepnutí na Safepay, když přistupujete k pokladně. Můžete je zakázat v oblasti nastavení, pokud se ukáže, že to dráždí. 

Můžete je také ztlumit pomocí přizpůsobených profilů, které jsou uvedeny v nastavení. Tato nastavení změní nastavení Bitdefenderu za určitých podmínek, například při připojení k otevřené síti Wi-Fi nebo pokud hrajete PC hru.

AVG

Již jsme se zmínili o malém instalačním programu Webrootu, ale na rozdíl od Bitdefenderu to AVG dokáže napadnout. Je dodáván s instalačním programem o velikosti menší než 1 MB a dokončení instalace trvalo asi dvě minuty.

Instalační program AVG

Máte dvě možnosti: Stačí kliknout na „nainstalovat“ a nechat AVG zpracovat věci, nebo si můžete přizpůsobit instalaci AVG a nakonfigurovat funkce, které byste chtěli povolit, ještě před instalací.

Hlavní klient AVG je čistý, uklizený a neuvěřitelně jednoduchý. Nejste přetíženi funkcemi nebo tlačítky. Vaše funkce jsou rozloženy do pěti kategorií, od „počítače“ pro vaši obecnou ochranu až po „platby“ pro vaši anti-spamovou ochranu.

AVG klient

Kliknutím na sekci zobrazíte jednotlivé „štíty“, které si můžete přizpůsobit kliknutím na ikonu nastavení v pravém horním rohu. Nejvýznamnější možností pro uživatele na hlavní obrazovce klienta je „prověřit počítač“, který zahájí komplexní kontrolu vašeho počítače, zda neobsahuje malware..

Pokud chcete, můžete upravit skenování pomocí šesti přednastavených možností kliknutím na tlačítko nastavení vedle ikony „skenovat počítač“. Můžete provádět rychlé skenování, skenování na úrovni spouštění nebo specializované skenování vyměnitelných zařízení nebo jednotlivých složek.

Oblast nastavení umožňuje další přizpůsobení instalace. Každé nastavení obsahuje popis vysvětlující, co dělá, aby vám usnadnil navigaci v oblasti nastavení.

Kolo tři myšlenky

Je to těžké zavolat, protože AVG i Bitdefender mají nejlepší rozhraní pro antivirový software, které jsme viděli. AVG však zachycuje výhru pomocí jednodušších možností a jasnějšího přizpůsobení v oblasti nastavení a mnohem rychlejší instalace.

Kolo: Uživatelská přívětivost pro AVG AntiVirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

4

Ochrana

Ochrana je nejdůležitější částí našeho srovnání. Antivirový software může vypadat skvěle, ale pokud vás nechrání před nebezpečnými hrozbami, nestojí to za instalaci.

K prozkoumání kvality ochrany, kterou nabízejí Bitdefender a AVG, použijeme hloubkové zprávy ze tří nezávislých bezpečnostních laboratoří..

Bitdefender Antivirus

Testování reálného světa AV-TEST v květnu až červnu 2019 ukázalo mírný pokles výkonu Bitdefenderu z jejich posledního testu, se skóre ochrany 5,5 ze 6. Ačkoli v květnu nedošlo k žádnému ohrožení, v červnu došlo k poklesu na 98,8 procenta.

Bitdefender-AVTest-červen19

Došlo také k poklesu výkonu (při pohledu na procentuální skóre), ale Bitdefender si celkově udržel 6 ze 6 skóre. Společnost AV Comparatives zaznamenala podobně vysoké skóre ve svých testech ochrany v únoru až květnu 2019, přičemž bylo zjištěno 751 z 752 nebezpečí a celková úspěšnost 99,9%.

Vysoce hodnotili také Bitdefender ve svých výkonnostních testech z dubna 2019 a získali ocenění Advanced + Award Bitdefender AV Comparatives – nejvyšší ocenění – za výkon i ochranu. Tím se dostalo do stejné ligy jako Kaspersky (podívejte se na naše srovnání Bitdefender vs. Kaspersky a naši recenzi na Kaspersky Anti-Virus).

MRG-Effitas dal bitdefenderu další vysoké skóre v Q1 2019 „In the Wild 360“ testu plného spektra. Měla 100 procentní úspěšnost z velikosti testovacího vzorku 339 a získala ocenění MRG-Effitas „certifikace“ úrovně 1 společně s dalšími poskytovateli, jako je F-Secure (viz naše recenze antivirové ochrany F-Secure)).

AVG

AVG získalo podobná, i když ne dokonalá, skóre od AV během svého testu výkonnosti v květnu až červnu 2019. V květnu to bylo 5,5 ze 6, s perfektní 100% mírou ochrany v květnu, ale v červnu klesla na 97 procent. Skóre výkonu bylo lepší, na 6 ze 6.

AVG-AVTest-červen19

Test AV-Comparatives únor-květen 2019 ukázal úspěšnost 99,2 procenta pro AVG, což odpovídá McAfee (viz naše recenze McAfee Total Protection). Z 752 vzorků malwaru bylo detekováno 746, přičemž šest zmeškaných.

Technicky MRG-Effitas netestoval AVG v testu Q1 2019. Testovali však Avast. AVG je dceřinou společností větší Avast, a jak se Avast potvrdil v roce 2018, AVG nyní používá stejný základní motor pro antivirové testování jako Avast.

S ohledem na tuto skutečnost se při pohledu na skóre Avastu z plnospektrálního testu MRG-Effitas ukázalo, že míra úspěšnosti je 99,71%, s 0,29%. Ne dokonalé skóre, které Bitdefender dosáhl, ale stále dost na to, aby získal stejnou „certifikační“ cenu úrovně 1.

Kolo čtyři myšlenky

Jak byste očekávali od dvou nejlepších poskytovatelů antivirových programů, skóre ochrany pro AVG i Bitdefender bylo téměř dokonalé. Bitdefender má o něco lepší skóre, ale ne natolik, aby byl přesvědčivý. Rozdíly mezi nimi byly extrémně malé, což způsobovalo remízu.

Kolo: Ochrana Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

5

Podpěra, podpora

Pokud narazíte na problém s antivirovým softwarem, možná bude nutné obrátit se na zákaznickou podporu. V tomto posledním kole porovnáme zákaznickou podporu, kterou nabízejí Bitdefender a AVG.

Bitdefender Antivirus

Bitdefender je globální společnost s různými způsoby podpory dostupnými pro zákazníky. Chcete-li například telefonickou podporu zákazníků, máte k dispozici 16 regionálních telefonních linek.

Bitdefender-Site-Support

Pokud byste se tímto problémem raději zabývali na svém počítači, můžete hovořit s agenty podpory Bitdefenderu prostřednictvím živého chatu nebo poslat e-mailem technickou podporu s dostupnou podporou 24/7. 

K dispozici je také databáze znalostí pro zákazníky s jednoduchými průvodci, kteří zkoumají, jak nainstalovat software nebo řešit běžné problémy. Někteří z těchto průvodců přicházejí s videi, ale jinak uvidíte sadu pokynů s podpůrnými obrázky.

K dispozici je také fórum podpory komunity, kde mohou zákazníci klást dotazy a dotazy ohledně podpory. Ostatní nápomocní zákazníci na ně reagují, ale pracovníci Bitdefenderu fórum sledují a sami budou odpovídat na otázky.

AVG

AVG také nabízí širokou škálu metod podpory. S AVG můžete mluvit živým chatem nebo telefonicky. V USA, Velké Británii a Austrálii existují tři nepřetržité linky podpory. Prostřednictvím webových stránek je také k dispozici systém elektronického prodeje vstupenek.

Podpora webu AVG

Každá funkce produktu obsahuje časté dotazy a pokyny, které vám pomohou nainstalovat nebo odinstalovat AVG nebo změnit předplatné. Celkově je FAQ často omezené a pravděpodobně bys našel další informace na fóru komunity.

Fórum je trochu neobvyklé, příspěvky jsou seřazeny podle nejnovější aktivity. Existují samostatné oddíly pro různá témata, například „AVG Protection“. Podobně jako u Bitdefenderu reagují zákazníci i zaměstnanci na dotazy včas.

Pokud jste opravdu zaseknutí, můžete platit za špičkovou technickou podporu, kde pracovníci AVG mohou pomocí připojení ke vzdálené ploše nastavit věci nebo odstranit zjištěný malware. Je to drahá možnost, stojí však 79 až 119 USD za hovor nebo 199 $ za neomezenou pomoc po celý rok.

Kolo pět myšlenek

Očekávali byste nepřetržitou podporu od nejvýznamnějších poskytovatelů, jako jsou Bitdefender a AVG. Procházení znalostí a komunitního fóra bitdefenderu je jednodušší než u AVG a existuje větší počet regionálních telefonních linek pro zákazníky. Je to blízko, ale Bitdefender toto kolo vyhraje.

Kolo: Bod podpory pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

6

Závěrečné myšlenky

Bitdefender a AVG jsou dva z největších antivirů a mezi nimi není velký rozdíl. Oba měli působivé skóre ochrany ze tří nezávislých laboratoří a oba mají širokou škálu možností podpory pro uživatele.

AVG má pěkné rozhraní, ale Bitdefender nabízí více prémiových funkcí, které jsou zahrnuty jako součást nákladů na předplatné antiviru, nikoli jako přidané další. AVG je náš oblíbený bezplatný antivirus, ale Bitdefender zůstává naší nejlepší volbou pro prémiové zákazníky.

Vítěz: Bitdefender Antivirus

Pokud nemáte zájem o AVG nebo Bitdefender, naše antivirové články by vám měly poskytnout několik alternativních možností, které byste měli zvážit. Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map