Wrike vs Jira: Které funkce budou v roce 2020 nejjasnější?

Při výběru nástroje pro správu projektů existuje řada možností. V tomto srovnání Wrike vs. Jira se podíváme na dvě vynikající možnosti.


V naší recenzi společnosti Wrike jsme uvítali chválu společnosti Wrike za její širokou sadu funkcí a dokonalost v ochraně vašich dat a kvality služeb. V naší recenzi Jira jsme zjistili, že její vlastnosti jsou zdaleka nejsilnějším bodem, ale její komunita byla také výhodou.

Oba nástroje se opírají o závažnější stránku řízení projektů. Pokud hledáte přátelštější alternativu, podívejte se na naši recenzi v Asaně. Náš průvodce začátečníky Asany vám pomůže začít s tím.

V tomto článku však uvidíme, jak Wrike a Jira porovnají a zjistí, která je celkově lepší platforma.

Nastavení boje: Wrike vs Jira

Wrike těsně vynechal první místo v našem nejnovějším softwaru pro nejlepší projektový management. Získal však několik kudos tím, že vyhrál v našem článku Wrike vs. Asana.

Jira je nováčkem v tomto druhu soutěže, takže pokud má dostat něco z Wrike, musí být pro ni vyříznuta. Srovnání mezi dvěma hlavami však může mít za následek překvapení, takže se může stát cokoli.

V tomto boji budeme porovnávat platformy během čtyř kol. V každém kole se zaměříme na jinou oblast a na konci je shrneme, abychom našli vítěze. V případě nerozhodného výsledku se jedná o bodové rozhodnutí, podle kterého platforma vyhrála svá kola o největší marži.

Porovnáme je z hlediska funkcí, ceny, snadnosti použití a zabezpečení a soukromí. Pokud jde o funkce, chceme zjistit, který nástroj vám poskytuje nejlepší a nejlepší způsoby organizace vašeho projektu. Pokud jde o cenu, hledáme nejen nejlevnější variantu, ale také různé způsoby, jak platit a hodnotu nabízenou různými plány.

Pro snadné použití se podíváme na použitelnost a jak rychle se váš tým bude moci vyrovnat s platformou. Nakonec z důvodu zabezpečení a ochrany osobních údajů prozkoumáme, co každý nástroj dělá, aby vaše data byla v bezpečí před všemi lidmi kromě vás a vašeho týmu.

1

Funkce

To, co software pro vás může udělat, je důležité, takže čím více funkcí, tím lepší je zde. Toto je silná oblast pro obě platformy, ale je to největší síla Jiry, takže bude klíčem k Jirovým nadějím na vítězství v této soutěži.

V naší recenzi jsme ohodnotili Wrike výše, ale ne moc, a porovnáváme je přímo zde.

Wrike

Společnost Wrike má sadu základních funkcí správy úkolů, které hledáme, se správou dílčích úkolů a závislostí, která vám umožní zajistit, aby byl váš plán dosažitelný, a dávat pozor na úzká místa, která hrozí, že vás zpomalí.

závislost na ránu

Obsahuje témata specifická pro uživatele, takže si můžete přizpůsobit svůj pracovní prostor a při přihlášení se cítit jako doma.

Jeho systém kontroly pravopisu vám umožňuje komentovat soubory, včetně určitých bodů ve videích, podobně jako nejlepší software pro úpravu videa.

Má systém generování sestav, který vám umožní vytvářet všechny druhy užitečných informací. Existuje několik předvoleb a rozvržení, které vám umožní přizpůsobit je.

Můžete také použít Wrike ke sledování toho, které z vašich projektových úkolů nejsou nikomu přiřazeny a co je zpožděné. Tímto způsobem můžete zkontrolovat, zda se věci vyvíjejí, a provést potřebné změny, aby byli všichni v cíli.

wrike-integrace

Má široký výběr integrací v řadě kategorií. Můžete použít Disk Google, Microsoft OneDrive, Dropbox nebo Evernote. Můžete se integrovat s jinými platformami, jako je Github a dokonce i jeho konkurenční Jira. Možnosti týmové komunikace zahrnují Slack a HipChat. Je zde také integrace Zapier, která vám umožňuje přístup k datům v tisících aplikací.

Získáte 2 GB úložného prostoru na svém bezplatném plánu, který představuje více než 100 GB na nejvyšší úrovni. Pokud máte pocit, že potřebujete více než to, podívejte se na náš nejlepší online úložiště pro týmy, kde se dozvíte několik užitečných možností.

Existují také stolní a mobilní aplikace, takže je můžete použít na většině zařízení i v prohlížeči.

Jira

Jira nabízí několik způsobů, jak zobrazit svůj projekt, například desky Scrum a zobrazení kanban. Jako stavební kameny používá spíše „problémy“ než „úkoly“ a lze je roztřídit podle typu.

Můžete vytvořit dílčí úkoly, ale musíte tuto funkci povolit v nastavení a není to tak snadné, jak by to mohlo být. Usilovali jsme také o to, aby závislost fungovala, a to i přes dokumentaci, která nám říká, že je funkce nabízena.

jira-dílny

Pokud jde o rozšíření platformy, jsou uživatelům Jira dobře poskytovány. K dispozici je přes 3000 aplikací. Integruje se také s HipChat, který vlastní mateřská společnost Atlassian.

Méně jsme se zajímali o vestavěné komunikační možnosti. Jira používá Atlassian’s Confluence a cítili jsme, že integrace s tím by mohla být plynulejší. Pokud vás zajímá platforma zaměřená na týmovou komunikaci, přečtěte si naši recenzi na Basecampu.

Jira nabízí 250 GB úložiště, což je mnohem více, než dokonce plán společnosti Wrike’s Enterprise, a měla by být vhodná pro téměř všechny. Pokud to nestačí, podívejte se na naši recenzi LeanKit a podívejte se na platformu s neomezeným úložným prostorem.

Stejně jako Wrike má i Jira silné možnosti generování sestav a máme pocit, že její možnosti jsou lepší, alespoň pokud jde o vizualizace, protože má více než 20 typů grafů a grafů.

jira-zprávy

Jeho funkce sledování času je užitečný způsob, jak sledovat náklady a ujistěte se, že na nic nestrávíte příliš dlouho. U nástroje, který se na takové věci specializuje, se podívejte na naši recenzi FunctionFox.

K dispozici jsou také mobilní aplikace, takže je můžete používat i na cestách.

První myšlenky

Obě platformy nabízejí správu závislostí, ale Wrike pro nás pracoval mnohem lépe. Díky vyšší kapacitě úložiště a dobrému generování sestav jsme v pokušení dát Jirovi pokývnout, ale ačkoli nabízí několik dobrých funkcí, obecně dáváme přednost tomu, co nám Wrike dává. Wrike má také desktopové aplikace.

Je to tak blízko, že je nemůžeme oddělit, takže to děláme kolem kravaty. Oba jsou v této oblasti silné, ale zdaleka totožné, takže pokud uvažujete o jejich použití, měli byste se podívat na to, co nabízejí, a zjistit, která je nejvhodnější pro to, co potřebujete..

Kolo: Funkce Žádný jasný vítěz, body za všechny

2

Cena

Obě platformy nabízejí obvyklé ceny založené na cloudu, ale Jira se liší tím, že vám také umožňuje hostit ji a platit paušální poplatek za používání jejího softwaru. Pokud vás zajímá přístup do-it-yourself, měli byste se také podívat na naši recenzi společnosti Redmine.

Vzhledem k tomu, že Wrike a Jira jsou nabídky bohaté na funkce zaměřené na obchodní použití, mají překvapivě dobrou hodnotu.

Wrike

Wrike má bezplatný plán, který vám umožní vyzkoušet ho až s pěti uživateli. Jeho placené plány začínají na 9,80 USD na uživatele za měsíc a odtud se zvyšují, přičemž na každé úrovni je více funkcí. Jeho bezplatná 14denní zkušební verze vám umožní vyzkoušet její pokročilejší funkce, aniž byste museli zaregistrovat kreditní kartu.

Bezplatná vrstva zahrnuje základní správu času a sdílení souborů pomocí zobrazení tabulek a tabulek. Na profesionální úrovni získáte správu dílčích úkolů a přístup k Ganttovým grafům. Firemní uživatelé získávají sledování času a zprávy. Korektury přicházejí na úrovni obchodníků, zatímco zákazníci Enterprise získávají audity a řadu dalších bezpečnostních funkcí.

Jira

Jira nabízí několik možností stanovení cen, které odrážejí způsoby, jak je můžete použít. Jeho cloudové možnosti jsou přímo srovnatelné s Wrike. Měsíční poplatek za jednoho uživatele začíná u prvních několika uživatelů 10 USD, ale když váš tým získá více než 250 uživatelů, klesne na 1 $. Je zřejmé, že pro velké týmy má Jira velkou hodnotu. To není špatné ani pro malé týmy.

Jeho plány nejsou odstupňovány, takže za tyto ceny získáváte všechny její funkce. Přestože neexistuje žádný bezplatný plán, existuje bezplatná sedmidenní zkušební verze, kterou můžete použít bez kreditní karty.

Pokud plánujete vlastní hosting, pak platíte jednorázový poplatek. U týmů s 10 a méně je to neúprosně 10 USD, ale u 25 uživatelů to představuje 2 500 $. Je to hodně, co musíte zaplatit předem, ale pokud porovnáte náklady za rok, je to levnější než měsíční plány většiny platforem, a protože se jedná o jednorázový poplatek, bude to mít lepší hodnotu, čím déle jej budete používat..

Round Two Myšlenky

Wrike má co nabídnout a začíná zdarma. Většina jeho nejlepších funkcí je však v placených plánech a vy budete muset zaplatit za dražší úrovně, abyste mohli využít vše, co může udělat.

Jira nemá volnou úroveň, ale její placené plány jsou ve srovnání s Wrike velkou hodnotou. Navíc, jak se vaše týmová velikost zvětšuje, dělejte také své úspory.

Schopnost sebehostitele je také užitečná a něco, co nabízí málo služeb, takže pokud to chcete udělat, Jira je jednou z nejlepších možností v okolí. Placení poplatků velkým týmům se může zdát drahé, ale protože se jedná o jednorázový poplatek, můžete dlouhodobě ušetřit velké.

Protože oba mají bezplatné zkušební verze, můžete je sami vyzkoušet, pokud chcete vidět, co mohou dělat.

Toto kolo jde do Jiry, takže po dřívějším nerozhodném skóre je skóre 1-0. Když zbudou jen dvě kola, Wrike by měl udělat lepší krok brzy.

Pokud hledáte software pro správu projektů, který vám pomůže udržet rozpočet pod kontrolou, podívejte se na naši recenzi Mavenlink, kde se dozvíte o produktu se silnými finančními funkcemi.

Round: Price point for Jira

3

Snadnost použití

Použitelnost je prvořadým hlediskem při výběru nástroje pro správu projektů. Chcete, aby technologie usnadňovala věci, neužívejte svůj drahocenný čas tréninkem. V naší recenzi Wrike skóroval pro uživatelskou přívětivost, ale Jira ne.

Nejlepší nástroje v této kategorii odvádějí skvělou práci a usnadňují používání. Podívejte se na náš oblíbený nástroj pro správu projektů v naší recenzi na monday.com a uvidíte příklad.

Jira má jedinou kulatou výhodu ve třetím kole, takže Wrike musí udělat obchod, aby zůstal ve hře. Pojďme se podívat, jak se tyto dvě platformy hromadí.

Wrike

Začít s Wrike je snadné. Jeho registrační proces je přímý a vy můžete pozvat kolegy, aby se připojili.

zvědavý

Správa úloh je jednoduchá a přidávání závislostí je snadné, což neplatí pro každou platformu, která tuto funkci nabízí. Obsahuje mnoho šablon, které vás mohou rychle nastavit a stojí za to si je prohlédnout, abyste získali představu o tom, co s platformou můžete dělat..

wrike-template

Rozhraní obsahuje mnoho balíčků a občas se můžete ztratit, ale v případě uvíznutí je k dispozici spousta pokynů. Chceme zjistit, jak všechno funguje, ale vzhledem k tomu, co tam je, to není příliš frustrující.

Wrike je složitý nástroj, ale vše funguje tak, jak se očekávalo, a dělá dobrou práci, aby učinilo to, co nabízí, použitelným.

Jira

Design Jira je silný a má návod, který vás naučí základům. Jednotlivé komponenty jsou čitelné a rozvržení je jasné.

jira-tour

Má prohlídku, která vám ukáže základy správy úkolů, a poté vám poskytne tipy a pokyny, ale brzy už budete mít co dělat.

Má dobrý výběr šablon, které vám umožní nastavit pro různé účely. Můžete rychle začít s jeho deskami Scrum a kanbanovými pohledy, a také je nastavit pro sledování chyb nebo správu projektů.

jira-kanban

Přesto jsme s tím našli několik problémů. Při klikání kolem nástroje došlo k velkým zpožděním. Viděli jsme, jak se funkce objevují a mizí. Podobně pojmenované stránky nás několikrát ztratily.

Zkušenost nepochybně usnadní použití, ale tolik platforem v této kategorii se vymyká ze způsobu, jak vás naučit, jak je používat, a mnoho z nich zvládne tento proces jednodušší a zábavnější. Zde jsme našli Jiru za křivkou.

Jira je dobře navržená a jednotlivé komponenty fungují dobře. Zpoždění a rozhraní slepé uličky jsou však odpočty bodů. Jak již bylo zmíněno, měli jsme problémy s tím, aby věci fungovaly také.

Kolo tři myšlenky

Navzdory složitosti Wrike je použití zřídka nepříjemné nebo frustrující. Jira je dobře navržená a má dobré šablony, ale zpoždění a problémy s rozhraním brání její použitelnosti. Wrike vyhrává toto kolo pohodlně, s Jira nikdy hledat v soupeření.

Dalším nástrojem, který dostane věci přímo do této oblasti, je Taskworld, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi Taskworld.

To ponechává věci na jednom kusu, které jdou do rozhodujícího finálového kola. Přihlížíme k zabezpečení a ochraně osobních údajů.

Kolo: Snadné použití bodu pro Wrike

4

Bezpečnostní & Soukromí

Pokud jde o ochranu vašich údajů, nemůžete být příliš opatrní. Naštěstí se zvyšuje povědomí o bezpečnostních otázkách a většina platforem nabízí funkce, které vám s nimi pomohou.

Tato oblast je mimořádně důležitá, pokud ukládáte kritická obchodní data v cloudu. Pokud ji používáte k plánování něčeho neobvyklého, možná nemáte obavy o bezpečnost, ale stále se vyplatí být v bezpečí. Přečtěte si náš článek o kybernetickém zločinu, kde naleznete další informace o tom, jak mohou zlí lidé zneužít informace, které dostanou za své špinavé ruce.

Pokud se obáváte o bezpečnost a soukromí, přečtěte si naši recenzi Aha, kde se dozvíte o nástroji, který vyniká v zabezpečení vašich dat v bezpečí.

Wrike

Wrike je jedním z nejlépe hodnocených nástrojů pro správu projektů z hlediska bezpečnosti a soukromí díky svému silnému výběru funkcí.

Má pokročilé šifrování, s TLS v1.2 používaným pro přenos dat a AES 256-bit používaným pro ukládání dat, takže je téměř nemožné pro kohokoli přístup k vašim datům. Pokud se o nich chcete dozvědět více, přečtěte si náš popis šifrování.

Nabízí také dvoufaktorové ověření prostřednictvím Google Authenticator. Další informace o této funkci naleznete v našem článku o dvoufaktorovém ověřování.

Existuje několik možností zabezpečení, které zahrnují nastavení hesla, řízení přístupu k síti a řízení přístupu k souborům. Jeho nejlepší bezpečnostní funkce se odemknou na úrovni Enterprise, takže při výběru plánu zvažte své bezpečnostní potřeby.

Jira

Jira má širokou škálu funkcí zabezpečení a ochrany soukromí. Má několik certifikací, včetně SOC 2, ISO 27001, ISO 27018 a PCI DSS. Účastní se také programů penetračního testování a bezpečnostních auditů.

Jeho webová stránka je pokladnicí informací o zabezpečení a ochraně osobních údajů a poskytuje veškeré podrobnosti. To je užitečné, pokud máte specifické požadavky na dodržování předpisů.

Rovněž vyhovuje systémům spojeným s ochranou soukromí, jako je EU-U.S. a Swiss-U.S. rámce ochrany soukromí a obecné nařízení o ochraně údajů, o nichž se můžete dozvědět více v naší příručce GDPR.

Stejně jako u Wrike je k dispozici dvoufaktorové ověření, ale za verzi prohlížeče s Jira budete muset zaplatit dalších 10 $ za uživatele..

Prostřednictvím Atlassian Access můžete získat dobrý výběr bezpečnostních možností v Jira. Vyžaduje však předplatné a je zapojeno nastavení. To znamená, že pokud projdete problémem, získáte SAML jednotné přihlášení a správu hesel a další věci.

Pokud vám správa hesel způsobuje bolesti hlavy, může vám pomoci náš nejlepší článek správce hesel.

Bohužel, i když děláme všechny technické věci na technické úrovni, Jira se pustila, když jsme zachytili podpůrný tým, který snímal snímky našich projektových dat, aniž by nás o to požádal. Přestože právní smlouvy dávají právo dělat, co se mu líbí, souhlas s prohlížením dat projektu by měl být podle našeho názoru vždy výslovný.

To je velká mínus a je obtížné udělit Jirovi kredit v této kategorii.

Kolo čtyři myšlenky

Bylo by to těsné kolo, protože oba produkty nabízejí vynikající vlastnosti, ale problém s podporou Jiry znamená, že to musíme předat společnosti Wrike. Doufáme, že naše zkušenost byla jednorázová, protože kromě toho je Jira v této oblasti silná. Wrike je ale také silný a nebyl chycen dělat nic nevhodného.

Díky tomu je skóre dvě kola Wrike, jedno Jira a jedna remíza.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí bod pro Wrike

5

Závěrečné myšlenky

Wrike dokončuje náš face-off jako zasloužený vítěz. Spárovala Jiru se svou silnou sadou funkcí a předstihla ji svou použitelností a vynikající pozorností k detailům o bezpečnosti a soukromí. Je to jeden z našich oblíbených nástrojů zde na webu Cloudwards.net a doporučujeme jej všem, kteří chtějí plánovat své podnikání online.

Jira má své využití, takže by neměla být odepsána. Dnes to bylo proti silnému soupeři. Některé z jeho problémů se nám zdají řešitelné, takže kdo ví, možná bude lépe vybaveno, aby mohlo příště zkontrolovat těžkosti s řízením projektu..

Má také výhodu v ceně, zejména u větších týmů a těch, kteří za ni chtějí zaplatit předem.

Vítěz: Wrike

Pokud jste vyzkoušeli Wrike nebo Jira, dejte nám prosím vědět o své zkušenosti v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me