Wrike vs. Asana: Co je lepší v roce 2020?

Výběr nástroje pro správu projektů je rozhodující volbou, která změní účinnost vašeho týmu. Existuje spousta dobrých nástrojů, a přestože mezi nimi může být těžké vybrat, konkurence znamená, že existuje spousta silných možností. Hledáme dva z našich oblíbených v tomto srovnání Wrike vs Asana.


Jsou to vynikající platformy, takže by to měla být úzká soutěž. Pojďme diskutovat o tom, jak je oddělíme.

Nastavení boje: Wrike vs Asana

Wrike je jedním z nejsilnějších nástrojů, který v našem posledním kole nejlepšího softwaru pro řízení projektů zaujímá druhé místo. Je to profesionální vzhled, se širokou sadou funkcí a pevným zabezpečením.

Asana je přátelský nástroj, který jsme vysoce hodnotili pro použitelnost, jak si můžete přečíst v naší recenzi Asana. Asana má ve svých knihách klienty jako NASA a New York Times, zatímco Wrike má Google, Mars a Tiffany.

Jsou to špičkové nástroje, které o nich mají hodně ráda, ale když to přijde, stačí se jen zaregistrovat. Dnes jim dáme jejich tempo, abychom zjistili, které si nejvíce zaslouží vaše dolary.

Zaměříme se na několik klíčových oblastí, které se při výběru nástroje pro vaši firmu liší, včetně funkcí, které definují, co software může udělat, a ceny, které by raději byly menší, pokud by bylo všechno ostatní stejné.

Snadné použití je také důležité, protože funkce nejsou dobré, pokud nedokážete přijít na to, jak fungují. Také se podíváme na bezpečnost, protože nechcete, aby vaši konkurenti pronikli na váš web a dostávali mastné tlapy podle vašich plánů.

Začněme s funkcemi, abychom zjistili, která služba nabízí nejširší škálu funkcí.

1

Funkce

Při výběru nástroje pro správu projektů jsou funkce rozhodující. Funkce, která vám ušetří čas, může být mnohem dražší než cena služby, takže věnování pozornosti tomu, co je tam, může ve vašem spodním řádku výrazně změnit..

Jedním z důvodů, proč jsou nástroje pro řízení projektů tak efektivní, je to, že umožňují lidem prohlížet klíčové informace podle potřeby, aniž by museli projít problémem svolání schůzky. Každý má přístup k tomu, co je tam, v rámci stanovených limitů a manažeři mohou získat přehled o tom, jak se všechno v projektu děje.

Můžete také plánovat a snadno zkontrolovat, zda se hodí do každého plánu. Pokud se váš rozvrh změní, dobrý nástroj vám pomůže aktualizovat vše, aniž byste museli sestupovat do papírového pekla.

Pokud jde o Wrike vs. Asanu, není toho příliš na jejich oddělení. Obě v našich hodnoceních v této oblasti dosáhly 90 procent, takže první kolo se blíží.

Wrike

Wrike má silný výběr funkcí, počínaje základní strukturou založenou na úkolech, která zahrnuje dílčí úkoly a správu závislostí. Tímto způsobem můžete vidět, co je třeba dokončit v každém kroku cesty.

kalendář

Různé pohledy vám pomohou zjistit, jak se věci vyvíjejí. K dispozici je stream ve stylu blogu a kalendář. Můžete také vytvářet formuláře, které umožní členům týmu vytvářet úkoly vyplněním.

Wrike vám umožňuje nahrávat soubory a komentovat je. Můžete dokonce zanechat komentáře u konkrétních bodů ve videích, což je skvělá volba, pokud s nimi pracujete.

Má generátor sestav s několika předvolbami, ale také rozsah pro jeho přizpůsobení tak, aby výstup, co potřebujete. Má také funkce pro sledování času a správu zdrojů. Můžete vidět, kolik času tráví a zda se věci dělají efektivně.

Pokud máte zájem o používání platformy s funkcemi sledování času, podívejte se na naši recenzi FunctionFox, kde se dozvíte o další službě, která jim nabízí.

wrike-integrace

Wrike poskytuje mnoho integrací, včetně Salesforce, Slack, Adobe Creative Cloud a několika služeb úložiště. Úložný prostor se pohybuje od 2 GB do 50 GB v závislosti na vašem plánu, který je velkorysý, ale ne tolik jako Asana, což vám poskytuje neomezený prostor.

Pokud chcete použít externí službu, přečtěte si v našem nejlepším online úložišti pro týmy článek o tom, co je tam venku.

Wrike má aplikace pro stolní počítače pro Windows a MacOS, takže pokud dáváte přednost jejich dokonalosti a spolehlivosti před rozhraním založeným na prohlížeči, jste na ně připraveni. Existují také mobilní aplikace, takže můžete ve vlaku naplánovat práci.

Není toho mnoho, co by neudělal, což je skvělá volba pro řešení vašich projektů. Asana má přerušenou práci.

Asana

Asana vypadá barevně a přátelsky, ale na funkcích to není. Stejně jako u Wrike můžete vytvářet úkoly a dílčí úkoly a také závislosti, které ukazují, jak spolu zapadají. Asana má také neomezené úložiště s velkorysým limitem velikosti 100 MB.

závislosti na ásaně

Asana organizuje úkoly v zobrazení seznamu nebo v zobrazení kanban, které vám umožňuje přetahovat úkoly ze sloupce do sloupce. K dispozici jsou také zobrazení kalendáře a časové osy, takže můžete snadno naplánovat vše.

Má spoustu integrací, včetně Zapier, který funguje jako prostředník mnoha aplikací. Můžete také sdílet data s Salesforce, Jira a Trello. Přečtěte si naši příručku pro začátečníky Trello, pokud se o ní chcete dozvědět více.

Můžete dát svému týmu vědět, jak projekt probíhá, a to nastavením jeho stavu a generováním zpráv. To je dobré pro udržení všech na stejné stránce.

asana-status

Jeho verzi prohlížeče doplňují mobilní aplikace pro Android a iOS, ale na rozdíl od Wrike nemá stolní aplikaci..

Vzhledem k tomu, že neomezené úložiště je zjevně silnou stránkou, barevný exteriér Asany neznamená, že má málo funkcí. Nabízí spoustu, se spoustou závislostí a několika užitečnými pohledy pro plánování vašich projektů.

První myšlenky

Když přijde na to, funkce jsou to, za co platíte za software pro správu projektů. Toto kolo je velmi blízké, protože Wrike a Asana jsou v této oblasti silní.

S časovým sledováním a správou zdrojů však myslíme, že Wrike má výhodu. Vypadá to, že Wrike jde dále a nabízí větší hloubku i v dalších oblastech. Asana má však neomezený úložný prostor, což je velké plus.

Celkově Wrike končí kolem jednoho, ale Asana vypadá sebejistě a míří do dalšího kola.

Kolo: Představuje bod pro Wrike

Logo Wrike
Logo Asana

2

Snadnost použití

Uživatelsky přívětivý software pomůže minimalizovat vaše náklady na školení tím, že umožní lidem rychle se přizpůsobit. Snadnost použití je vždy cenná, ale s rostoucím týmem se stává důležitější, zejména pokud máte mnoho uživatelů, kteří s technologií nevěří.

Asana je hezčí na pohled než Wrike a má zábavné funkce, ale to neznamená, že je snadnější používat. Přestože se Wrike jeví jako složitější, skóroval by dobře, pokud dokáže tuto složitost dodat, aniž by jí problémy bránily.

Wrike

Wrike, velký, bohatý na funkce a zastrašující nováčky, má v této oblasti vyříznutou práci. Snadné použití komplexních funkcí je však známkou silného designérského týmu a Wrike si zaslouží uznání za to, že využil své bohaté funkce a roztočil je do použitelného rozhraní..

Je snadné vytvořit závislosti, což je dobré, protože to může být někdy obtížné na platformách, které tuto funkci obsahují. Pokud chcete vidět, jak úkoly ovlivní jeden druhého, pomůže vám Wrike.

závislost na ránu

Pokud je třídění harmonogramu a odstraňování překážek důvodem, který hledáte pro nástroj pro řízení projektů, podívejte se na naši recenzi TeamGantt, abyste se dozvěděli o jiné platformě, která to dělá dobře.

Wrikeova navigace může být složitá a při hledání nohou se snadno ztratíte. Zjistili jsme, že jsme přemýšleli, jak dělat věci, když začínáme. Nikdy jsme nebyli uvízli dlouho, ale je zde křivka učení.

Jedním ze způsobů, jak se do toho Wrike dostanete, je pomocí šablon. Umožní vám to nakonfigurovat například na uvedení produktu do provozu, správu projektů nebo systém technické podpory. Prohlédněte si šablony, které vám pomohou získat pocit, jak věci nastavit, i když máte v plánu jít později sami.

wrike-template

Celkově není Wrike obtížné používat, ale musíte o tom občas přemýšlet a občas se budete muset podívat na stránky nápovědy. Jsou však vynikající, takže by vás neměli používat.

Asana

Asana vyjde ze své cesty, aby se cítila příjemně. Jeho oslavy jsou u nás velkým hitem a jsme si jisti, že to bude na mnoha pracovištích po celém světě. Ne každý nástroj označuje vaše úspěchy zasláním barevných zvířat létajících po obrazovce.

asana-oslava

Asana vás vítá dobrou prohlídkou, která vám ukáže, co je tam a jak je používat. Poté, stejně jako Wrike, má mnoho šablon, které vám pomohou začít.

asana-project-templates

Používá měkké barvy a rozhraní je jasné a do značné míry vysvětlující. Protože neexistuje křivka učení, vypadá to, že byla navržena s ohledem na všechny.

Nejde však jen o vystoupení. Vynikající design společnosti Asana umožňuje zjistit, co dělat dál, aniž by se nadělal. Většina z nich je samovysvětlující, takže pokud zkusíte něco nového, budete zřídka potřebovat její stránky nápovědy.

Round Two Myšlenky

Wrike je skvělý nástroj, který lze použít, ale Asana nemůže porazit použitelnost. Rozhraní Asany je jednoduché a efektivní, s navigací, která vás dostane tam, kam chcete, a ovládacími prvky, které dělají to, co očekáváte, a umožňují snadno najít to, co potřebujete. Asana toto kolo vezme a věci ponechá na úrovni jednoho kusu.

Pokud je pro vás hlavní prodejní místo použitelnost, podívejte se na náš oblíbený nástroj pro řízení projektů v naší recenzi na monday.com.

Kolo: Snadné použití pro Asanu

Logo Wrike
Logo Asana

3

Cena

Ceny jsou vždy faktorem, zejména pokud máte ve svém týmu hodně lidí. Nástroj, který zlepšuje pracovní postup, může být mnohem cennější než to, co za něj platíte. Pokud vám to ušetří čas, ušetří vám to peníze, ale je jen na vás, abyste využili jeho funkcí a získali z něj co největší hodnotu..

Pokud nemáte zájem o cenu a chcete zjistit, co může prémiový nástroj nabídnout, přečtěte si naši recenzi Aha.

Asana a Wrike mají volné a levné nižší úrovně, takže to, co je oddělí, je to, co je v nabídce na každé úrovni. Nejlepší plány společnosti Wrike jsou dražší, ale nebude-li nabízet více, nebude to problém. Pokud ne, pak Asana přikývne.

Wrike

Bezplatná úroveň Wrike je dobrá, ale má omezující limit velikosti týmu pěti uživatelů. Můžete jej však použít jako seznam úkolů, což je slušný způsob, jak se pro něj cítit. Tato služba také nabízí 14denní zkušební verzi, pokud si chcete vyzkoušet funkce na svých placených plánech.

Pokud se chcete přihlásit k jednomu z nich, stojí až 9 uživatelů měsíčně až 9 uživatelů, přičemž cena se zvyšuje u každé vyšší úrovně.

Asana

Asana má také bezplatný plán, ale můžete jej použít pro větší týmy než Wrike, s limitem 15 uživatelů. Kromě toho má prémiový plán za 9,99 $ měsíčně a obchodní plán za 19,99 $. Jeho bezplatný plán je použitelný, umožňuje tolik projektů, kolik chcete, a je skvělým způsobem, jak ponořit vaše prsty do vody. Můžete také vyzkoušet své prémiové funkce na několik dní, pokud si vyžádáte bezplatnou zkušební verzi.

Platby se obvykle provádějí kreditní kartou, ale nabízejí týmy nákupu faktur týmům od 20 let, které jim umožňují platit bankovním převodem nebo šekem..

Většina názorů je na zkušební verzi zdarma, její časová osa, milníky a závislosti na úkolech jsou k dispozici na úrovni Premium. Korektury, rozšířené integrace a bezpečnostní funkce jsou na vyšších úrovních.

Kolo 3 Myšlenky

Ačkoli nejvyšší úroveň Wrike je nejdražší z obou platforem, služba má bezplatnou nabídku a dvě úrovně, které úzce odpovídají ceně Asany. Asanovy úrovně však umožňují větší týmové velikosti, což mu dává výhodu.

Přestože Wrike má obecně širší výběr funkcí, Asana nabízí věci na nižších úrovních. Například, korektura je nabízena na Asana’s Business úrovni, ale Wrike ji nezahrnuje, dokud není její úroveň Marketers.

Wrikeova nejlevnější varianta je o 19 centů méně za měsíc než Asana, ale další úroveň je o 5 USD levnější s Asanou. To právě dostane Asanin nos do popředí.

Je to však blízko. Protože Asana je o něco levnější a má na spodních vrstvách jednu nebo dvě věci, které Wrike nemá, vyhrává kolo tři. To znamená, že Wrike stále vypadá silným směrem do našeho posledního kola.

Pokud máte rozpočet, podívejte se na naši recenzi Freedcamp a podívejte se na službu, která nabízí spoustu za nízkou cenu.

Kolo: Cena pro Asanu

Logo Wrike
Logo Asana

4

Bezpečnostní & Soukromí

Bezpečnost a soukromí jsou důležité při používání nástroje pro správu projektů. Pokud uvádíte data důležitá pro podnikání online, musíte si být jisti, že můžete věřit službě, která je spravuje.

Naštěstí většina softwaru pro správu projektů, který zkoumáme, obsahuje funkce, které vás ujistí v této oblasti. Mohou zahrnovat šifrování, dodržování předpisů o ochraně osobních údajů a funkce, které vám pomohou řídit přístup k vašemu účtu.

Wrike je v této oblasti nejoblíbenější, když v naší recenzi Wrike získala 94 procent bezpečnosti a soukromí, ale uvidíme, jak se jí daří v přímém srovnání s Asanou..

Wrike

Wrike má některé z nejlepších bezpečnostních funkcí v okolí. Stejně jako dvoufaktorová autentizace, o níž se můžete dočíst v našem průvodci dvojfaktorovou autentizací, má spoustu možností pro ty, kteří mají v plánu nejvyšší úrovně..

Jeho vlastní nastavení hesla vám umožní zajistit, aby si členové týmu vybrali silná hesla. Podívejte se na náš nejlepší článek o správcích hesel, pokud se jejich sledování ukáže jako fuška.

Existují zásady přístupu k síti a rozsah řízení přístupu pro ukládání souborů a pozvánek. Bere také úplné denní zálohy a používá servery na různých místech, aby se zabránilo ztrátě dat.

Má certifikace SOC a ISO a speciální datové centrum pro zákazníky z EU. Používá TLS 1.2 s 256bitovým šifrováním AES pro přenos dat a 256bitovým šifrováním AES také pro ukládání dat, takže vaše data by měla být v bezpečí před počítačovou trestnou činností.

Je v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a její servery EU jsou v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů. Zní to pro nás komplexně.

Asana

Asana nabízí spoustu jistoty v soukromí a je v souladu s GDPR a EU-U.S. Ochrana soukromí.

Není to ani příliš ošuntělé zabezpečení, protože k přenosu dat se používá šifrování TLS 1.1. Má certifikaci SOC a podílí se také na programech odměn za chyby, což umožňuje odborníkům pomoci hledat problémy a zlepšit jeho bezpečnost. Podívejte se na náš článek o zabezpečení webových stránek a zjistěte, jak nejlépe zabezpečit svůj vlastní web.

Stejně jako Wrike získáte kontrolu nad nastavením uživatelského hesla. Můžete si vybrat kritéria síly hesla a vyžadovat, aby se uživatelé přihlašovali pomocí Google nebo SAML. Data můžete také exportovat, pokud je chcete dostat z platformy, takže nejste uzamčeni.

Uživatelé Asany se nemusejí příliš zajímat o bezpečnost, ale Wrike vypadá celkově silněji.

Kolo čtyři myšlenky

Když se Asana ohnula dopředu, Wrike šel do finálového kola a musel mu dát všechno. Dodalo se to. Asana v této oblasti není ani zdlouhavá, ale i když zatrhává všechny políčka, Wrike jde dál.

Asana se spolehne na bezpečnost a soukromí, ale širší spektrum funkcí Wrike vidí, jak v tomto kole dopadá těžší údery. Wrike získá jasnou výhru, když zvoní, když Asanina kolena začínají vypadat roztřeseně.

Obě tyto platformy jsou dobré pro zabezpečení online. Pokud jde o další nástroj, který v této oblasti dobře funguje, podívejte se na naši recenzi Smartsheet.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí bod pro Wrike

Logo Wrike
Logo Asana

5

Verdikt

Ve dvou kolech za kus jde rozhodnutí do drátu. S větším rozpětím vítězství ve vítězných kolech zvedá rozhodčí Wrikeovu paži do vzduchu a dav jde do banánů (neváhejte to udělat v sekci komentářů níže).

Wrike má vynikající sadu funkcí a některé z nejlepších bezpečnostních možností v okolí. Asanin lehký přístup osloví mnoho lidí a stojí za zvážení (je to oblíbený nástroj vašeho autora pro osobní projekty). Pro obchodní použití však Wrike vyhrává.

Přestože Asana ohraničila cenové kolo, není mezi nimi moc na výběr a ani není dost drahé na to, aby se vzdali. Asana má výhodu v tom, že je snazší začít s tím a ti, kteří chtějí platformu používat více příležitostně, aniž by museli věnovat čas studiu pokročilých funkcí, ji mohou preferovat.

Protože oba mají bezplatné úrovně a bezplatné zkoušky svých dražších plánů, není nic, co by vám bránilo v jejich testování. Můžete být nastaveni pomocí jedné a experimentovat s jejich šablonami během půl hodiny, ale zvládnutí každé funkce bude trvat déle.

Pokud jste vyzkoušeli jeden nebo oba tyto nástroje, rádi bychom slyšeli váš názor na ně v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map