Trello vs Jira: Vypořádání srbské rivality v roce 2020

Pokud chcete pomoci s organizací vašich projektů, existuje spousta softwaru, který vám pomůže. Mnoho platforem má klady a zápory, takže je těžké si mezi nimi vybrat. V tomto srovnání Trello vs. Jira se podíváme na dva z nich.


Trello a Jira vlastní Atlassian, takže se jedná o soutěž mezi stablematy. Tyto nástroje jsme se předtím zabývali individuálně. Pokud chcete vidět, co jsme si mysleli, podívejte se na naši recenzi Trello a recenzi Jira.

Byly také uvedeny v našich srovnávacích článcích. Podívejte se, jak Trello v našich bitvách Wrike vs. Trello a Trello vs. Asana bojoval. Jira se účastnila také několika přímých jednání, například Asana vs. Jira a monday.com vs. Jira.

Snadnost použití a jednoduchost Trellu se liší od pokročilých funkcí a většího zaměření na vývojáře než na běžné kancelářské uživatele, které Jira nabízí. Je to bitva mezi jablky a pomeranči a nemáme tušení, kdo vyjde na vrchol.

jira-otázky

Jira a Trello však nejsou jedinými dostupnými možnostmi, takže se podívejte na náš seznam nejlepších softwarových nástrojů pro řízení projektů a podívejte se na další.

Nastavení boje: Trello vs. Jira

Porovnáme Trella a Jiru během čtyř kol. Ať už vyhraje nejvíce, vyhraje soutěž. Pokud je to na konci svázané, podíváme se, na které přistání těžší údery a přesvědčivěji zvítězila jeho kola..

První kolo se zaměří na funkce a porovná, co pro vás každá platforma dělá z hlediska její struktury a věcí, které nabízí. Dále se podíváme na cenu a porovnáme nejen to, co stojí, ale také to, jakou hodnotu poskytují.

Ve třetím kole se podíváme na snadné použití, protože kromě nabízení funkcí musí být software přístupný a bezproblémový. Nakonec vyhodnotíme zabezpečení a soukromí, abychom se ujistili, že platformám můžete důvěřovat s důležitými obchodními údaji.

1

Funkce

Nejprve porovnáme uchazeče o funkce. Chceme vidět celou řadu způsobů, jak zobrazit a ovládat vaše data, jakož i úložiště pro soubory, možnosti komunikace a integrace s jinými platformami. Také originální nápady získají body.

Jednou platformou, která má působivou sadu rozšíření, je Airtable. Podívejte se na jeho neobvyklé doplňky v naší recenzi Airtable.

Trello

Trello je deska Kanban, která vám umožňuje vytvářet sloupce a přetahovat mezi nimi položky. Navzdory jednoduchosti s tím můžete udělat hodně. Stručný pohled na příklady „inspirace“ vám poskytne nejrůznější nápady.

trello-board

Můžete pozvat další členy a sdílet s nimi své rady. Tabule mohou být zveřejněny, takže Trello je skvělý způsob, jak sdílet informace se zákazníky.

Má mnoho rozšíření, které nazývá „power-ups“. Přidávají různá zobrazení, umožňují vám připojit se k jiným platformám a další.

trello-butler

„Butler“ zapnutí vám umožní automatizovat úkoly. Inteligentní použití vám může ušetřit spoustu času, zejména pokud máte úkoly, které je třeba pravidelně vytvářet nebo přiřazovat. „Butler“ pro vás může udělat hodně tvrdé práce.

K kartám můžete připojit soubory. Přílohy jsou na bezplatném plánu omezeny na 10 MB, ale pro platící uživatele se zvyšuje na 250 MB. Pokud potřebujete více místa, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro velké soubory.

detail trello karty

Karty mohou zahrnovat kontrolní seznamy dílčích úkolů, ale ve vanilkové verzi nejsou žádné závislosti. Můžete je však přidat pomocí power-ups. Rozšíření TeamGantt vám umožňuje přidat Ganttovy pohledy a vztahy. Pokud to však potřebujete, podívejte se na to pravé v naší recenzi týmu TeamGantt.

Kromě verze prohlížeče má Trello stolní aplikace pro Windows a MacOS a mobilní aplikace pro Android a iOS.

Jira

Jira je založena spíše na „problémech“ než na úkolech, ale stejně jako u jiného softwaru pro správu projektů jsou stavebními kameny vašich projektů..

jira-kanban

Stejně jako Trello má výhled na kanbanskou desku. K dispozici je také zobrazení „scrum“, které vám umožní zacílit problémy na „sprinty“.

Pokud potřebujete generovat zprávy nebo grafy, Jira vás pokryla. Můžete vygenerovat více než 20 typů, včetně výsečových grafů, sloupcových grafů a časových zpráv.

jira-zprávy

Můžete přidat dílčí úkoly a zahrnuje také závislosti, ale měli jsme potíže s jejich fungováním.

Komunikace je řešena pomocí softwaru Atluzelova Confluence. Jira má ve zvyku tlačit vás k dalším atlasským službám a přechod je často hrbolatý. Trello to také dělá, například s podpůrnou komunitou, ale ne tak často, takže se cítí méně rušivě.

Jira má mobilní aplikace pro Android a iOS, takže je můžete používat kdekoli.

První myšlenky

Základní sada funkcí společnosti Trello je základní. Má mnoho vylepšení a existuje mnoho způsobů, jak ji rozšířit, ale ve své standardní podobě je poměrně omezená.

Jira má nejrůznější zvonky a píšťalky a nabízí mnoho funkcí. Ne všechno funguje dokonale, ale můžete nastavit a vyladit věci podle svého srdce. Jeho generátor zpráv je také užitečný.

První krev jde do Jiry a její širší sada funkcí vyhrává. Trello je jednodušší, ale jeho power-ups nabízejí spoustu doplňků. Jira má však ve své výchozí konfiguraci více.

Pokud hledáte nástroj bohatý na funkce, přečtěte si naši Wrike recenzi. Wrike je jednou z našich oblíbených platforem. Vyžaduje přístup více zaměřený na podnikání než Trello a je úhlednější produkt než Jira.

Kolo: Představuje bod pro Jiru

Logo Trello
Logo Jira

2

Cena

Dále se podíváme na cenu. Levnější je lepší, ale také hledáme flexibilitu, hodnotu a řadu platebních možností. Dlouhé bezplatné zkušební verze je dobré mít, stejně jako nějaký bezplatný plán.

Pokud se snažíte kontrolovat svůj rozpočet, přečtěte si o naší platformě pro peněženku v naší recenzi Freedcampu.

Trello

Trello má bezplatný plán, který zahrnuje většinu jeho hlavních funkcí a umožňuje vám použít jeden power-up na desce. To je spousta pro ty, kteří chtějí rychlý systém správy úkolů nebo potřebují jen něco základního, aby se podělili se svým týmem.

Přihlaste se k placenému plánu a získáte více vylepšení na palubu a velikost přílohy se zvýší z 10 MB na 250 MB. K dispozici je také prioritní podpora.

Jednotlivci mohou získat další funkce po přihlášení k Trello Gold, což stojí 3,75 $ měsíčně na uživatele s roční fakturací. Poskytuje vylepšené možnosti přizpůsobení, jako jsou nálepky, a také další vylepšení a větší přílohy.

trello-samolepky

Pokud se zaregistrujete do plánu Enterprise, za 20,83 $ na uživatele měsíčně, získáte všechny druhy vylepšených funkcí zabezpečení a správy.

Platba je kreditní kartou, s dalšími možnostmi, pokud váš tým platí více než 5 000 $ měsíčně.

Jira

Jira má systém rozdělení cen: jeden pro ty, kteří jej používají jako běžnou službu založenou na předplatném, a pro lidi, kteří ho hostují sami.

Vlastní hosting je komplikovanější a budete k tomu potřebovat spolehlivé technické dovednosti. Namísto placení měsíčně platíte za používání softwaru jednorázový poplatek. Pro malé týmy je to levné – jen 10 $, pokud je jich 10 nebo méně. Nad to, že balóny na 2.500 dolarů. Zní to drahé, ale jedná se o jednorázové náklady a vyjde to levněji než zaplatit 10 dolarů měsíčně 25 uživatelům za pouhý rok.

Pokud se budete hostit sami, budete muset zaplatit vlastní náklady na server a také poskytnout svůj vlastní úložný prostor. Náš nejlepší článek o cloudovém úložišti bude užitečný.

Round Two Myšlenky

Trello je skvělá volba, pokud hledáte bezplatný nástroj. Ostatní nástroje mají bezplatné nabídky, ale Trello’s je jedním z nejfunkčnějších, a pokud jste s tím, co dělá, spokojeni, nemusíte upgradovat.

Existuje však mnoho důvodů, proč tak učinit, protože díky zábavným úpravám a řadě power-upů je mnohem silnějším nástrojem, než na první pohled vypadá..

Jira je také dobrá hodnota. Její nabídka založená na předplatném je levná, ale nemá volnou úroveň. Pokud vlastníte hosting, musíte zaplatit předem, ale ve střednědobém až dlouhodobém horizontu byste měli ušetřit peníze.

Nezapomeňte však na dodatečné náklady na vlastní hosting. Vlastní server vás bude stát peníze, takže se podívejte na náš levný článek o webhostingu. Úložiště bude také na vás. Pokud váš server nemá dostatek místa, přečtěte si článek o nejlepším online úložišti pro týmy.

Musíte se také starat o své vlastní zabezpečení. Podívejte se na naši bezpečnostní stránku na webu, kde najdete tipy, jak zůstat v bezpečí. Pokud chcete sledovat své výdaje, přečtěte si také náš nejlepší článek o účetním softwaru.

Toto kolo je náročné, protože Trello je jedním z nejlepších bezplatných nástrojů, ale Jira je skvělou hodnotou pro velké týmy. Říkáme tomu kravata, protože obě platformy mají své výhody.

Kolo: Cena Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo Trello
Logo Jira

3

Snadnost použití

Zde se podíváme na snadnost použití a zvážíme, která platforma je dostupnější, což vám umožní dělat věci bez problémů. Pokud je něco obtížné použít, ocení se také vedení a podpora. Trello v naší kategorii v této kategorii skóroval dobře, ale uvidíme, jak se srovnává přímo s Jirou. Přečtěte si o nástroji, který je dobře použitelný v naší recenzi ClickUp.

Trello

Používání Trello je snadné a intuitivní a netrvá dlouho, než na to přijde. Jeho rozhraní je čisté a většina jeho ovládacích prvků je samozřejmá. Jeho pokročilejší funkce a doplňky obvykle obsahují jasné pokyny, jak je používat.

Většinu času jednoduše přetáhnete karty mezi sloupci a změníte jejich stav. Kliknutím na karty můžete na nich upravit data, zanechat komentáře, přiřadit je uživatelům, dát jim štítky a dělat další věci.

Trello je tak přímočaré, že vás může vést k podcenění toho, kolik pokročilých funkcí má. Procházejte power-ups a můžete experimentovat se všemi druhy rozšíření, která přibližují jeho základní sadu funkcí blíže tomu, co nabízejí pokročilejší platformy. Jeho „Butler“ zapnutí je zvláště dobré pro automatizaci věcí a snadno se nastavuje.

Jedno skvělé místo, kde začít s jeho používáním, je příručka pro začátečníky našeho Trella. Pomůže vám naučit se základy. Má také několik užitečných klávesových zkratek, které vám pomohou pracovat rychleji, jakmile se dostanete na kloub.

Dalším nástrojem, který se dobře používá, ale nabízí širší sadu pohledů a funkcí, je monday.com. Přečtěte si o tom v naší recenzi na monday.com.

Jira

Jira je komplexní nástroj se spoustou možností, obrazovek a pohledů. Existuje mnoho způsobů, jak jej nakonfigurovat a nastavit věci tak, jak chcete. Ne všechny jsou však intuitivní a zjistili jsme, že jsme konzultovali podporu v případech, kdy to nebylo potřeba na jiných platformách..

Její navigace byla matoucí s podobně pojmenovanými stránkami a při klikání jsme zaznamenali dlouhá zpoždění, někdy na načtení čekali déle než 10 sekund. Díky tomu je obtížné prozkoumat a zjistit, co je tam.

Zjistili jsme několik dalších drobných problémů, jako jsou chyby rozvržení a věci, které se neobjeví poprvé, když jsme je vyzkoušeli.

jira-dílny

Na rozdíl od většiny platforem, které je obsahují, nám také přinesly problémy dílčí úkoly a závislosti.

Toto kolo není pro Jiru sílou. Během naší kontroly jsme zjistili několik problémů, ale abychom byli spravedliví, možná se potýkali s problémy s nedávno přidanými funkcemi. Bude nás zajímat, jak se to vylepšilo, až se příště podíváme na to.

Kolo tři myšlenky

V tomto kole byl jen jeden vítěz. Trello se snadno používá a Jira není. Trello má přístupnost přibit. Jeho rozhraní je jasné a ovládací prvky jsou intuitivní. Používáme ho zde na Cloudwards.net a zřídka s ním máme problémy.

Jira má několik problémů s použitelností, ale jak jsme zmínili, mohou být vyřešeny, jak se její nedávné změny vyhladí. Vývojáři, kteří tvoří velký kus publika, budou také méně obtěžováni snadností použití než ostatní.

Přesto je to Trello kolo a klobouky se k němu pro vytvoření platformy, která je snadno použitelná a vysoce funkční.

Kolo: Snadné použití bodu pro Trello

Logo Trello
Logo Jira

4

Bezpečnostní & Soukromí

Zde porovnáme Trello a Jiru z hlediska bezpečnosti a soukromí. Mají stejnou mateřskou společnost, takže jsme zvědaví, zda sdílejí technickou DNA. Obě platformy, zejména Jira, vás odrazí do atlasiánských služeb, takže se divíme, co dalšího sdílejí pod kapotou.

Trello

Přestože je Trello přístupný uživatelům, není tak vstřícný k případným zločincům a obsahuje mnoho funkcí, které vás chrání před nebezpečím.

I v případě bezplatného plánu můžete použít dvoufaktorové ověření, aby byl váš účet v bezpečí, pokud bude vaše heslo ohroženo. Přečtěte si náš článek o tom, jak nastavit silný článek o heslech, aby bylo těžší uhodnout na prvním místě.

Trello používá pro svou infrastrukturu Amazon Web Services a má silné šifrování, aby vaše data zůstala mimo nesprávné ruce. 128bitový TLS se používá pro přenosová data a 256bitový AES se používá pro data uložená na jeho serverech.

Nejpokročilejší funkce jsou vyhrazeny pro placené uživatele a uživatele Enterprise. Pokud nechcete, aby členové vašeho týmu pozvali toho chlapa, kterého potkali na dovolené, aby navštívili vaše tabule, jsou pozvánky s omezením domény.

Můžete také deaktivovat týmové účty při zachování jejich dat, což je užitečné, pokud někdo odejde a vy chcete svou práci předat někomu jinému.

Můžete omezit typy příloh, které uživatelé mohou nahrávat, omezit možnosti, které mohou přidávat, a řídit, co může váš tým dělat. Je to skvělý způsob, jak předcházet problémům a bezpečně přivádět nové uživatele.

Trello má také externí certifikace, včetně SOC 2 Type 1 a PCI DSS. Vaše soukromí také bere vážně a je v souladu s EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu soukromí. Nabízí také odměny za chyby a umožňuje komunitě najít a opravit problémy.

Jira

Společnost Jira má otevřený podrobný web o svých postupech v oblasti zabezpečení a ochrany osobních údajů. Stejně jako Trello je v souladu s EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu soukromí. K šifrování dat při přenosu používá TLS v1.2. Nemohli jsme však najít informace o tom, jak jsou uložená data šifrována.

K dispozici je dvoufaktorové ověření, ale vyžaduje placené rozšíření, které stojí 10 USD na uživatele. Další informace o této funkci naleznete v článku o dvoufaktorovém ověřování.

Stejně jako Trello má certifikáty SOC 2 Type 2 a PCI DSS a také ISO 27001 a ISO 27018.

To odpovídá Trello ještě jednou v jeho podpoře pro programy bugových odměn. Rovněž hlásí porušení bezpečnosti v minulosti, i když poslední z nich bylo v roce 2010, což se také netýká.

Zachytili jsme podpůrné pracovníky, kteří se dívali na naše projektová data, když jsme jim položili rutinní otázku, která není přijatelná pro službu, která spravuje vaše soukromá data. Je to nešťastné, protože kromě toho jsme byli v této oblasti s Jirou spokojeni.

Pokud se chcete dozvědět více o zabezpečení svých údajů, přečtěte si naši radu, jak chránit váš článek o ochraně osobních údajů.

Některé bezpečnostní postupy společnosti Jira se nemusí nutně přenášet, pokud se hostíte sami, takže bude záležet na vás, jak tyto věci zvládnete.

Kolo čtyři myšlenky

Ačkoli jsme nebyli spokojeni s incidentem podpory společnosti Jira, nejsme si jistí, jak relevantní to je pro srovnání mezi dvěma nástroji, které vlastní stejná společnost. Konec konců je možné, že sdílejí podpůrný personál.

Obě platformy mají silné šifrování, certifikace a spoustu možností týkajících se přístupu uživatelů k vašim datům.

Trello má dvoufaktorové ověřování pro každého a jeho pokročilé funkce jsou snadno použitelné. Když vezmeme v úvahu náš podpůrný problém s Jirou, Trello jde vpřed a vyhraje finálové kolo.

Kolo: Zabezpečení & Ochrana osobních údajů pro Trello

Logo Trello
Logo Jira

5

Verdikt

Během čtyř kol vyhrála Jira ve funkcích a je s nimi plná. Trello je jednodušší, ale má mnoho způsobů, jak jej rozšířit prostřednictvím svých power-ups. Oba jsou levné, ale nabízejí různé způsoby platby.

Zabezpečení a soukromí jsou další blízkou oblastí, ale dvoufaktorové ověřování Trellu je velkým plusem a problém Jira v oblasti ochrany osobních údajů znovu vrací hlavu, takže Trello tam vyhrává. Z hlediska snadnosti použití je však Trello ulicemi vpředu. To znamená, že vývojáři, kteří přemýšlejí o Jirě, se nebudou komplikovat složitostí a mohou si ji dokonce užít.

Díky tomu jsou dvě kola na jedno, s jednou kravatou a díky tomu je Trello vítězem. Jako snadno použitelný nástroj jej nemůžete porazit a má pod kvalitou kapoty překvapivé množství. Existuje spousta způsobů, jak ji také rozšířit, pokud se chcete snažit. Jakmile se seznámíte se základy, je dobré se podívat na jeho power-ups a zjistit, co mohou nabídnout vašemu týmu.

Vítěz: Trello

Ačkoli jsme udělali Trelloho vítězem, oba nástroje jsou dobré v tom, co dělají, a ten, který vyberete, bude určován více podle vašich potřeb než cokoli jiného. Pokud chcete něco jednoduchého, Trello je tou nejlepší volbou. Pokud potřebujete něco pokročilejšího, je to Jira.

Jira je těžší používat po vybalení z krabice, ale obsahuje mnoho funkcí, které vývojáři budou milovat. Umožňuje vám rozdělit projekty do sekcí a spravovat informace o problémech s projekty. Jeho možnost hostování bude vyhovovat i technicky schopným týmům. Pokud se chcete sami hostit, přečtěte si naši recenzi Redmine pro další možnost, kterou stojí za zvážení.

Pokud jste vyzkoušeli Trello nebo Jira nebo máte názor na jejich srovnání, řekněte nám o tom v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me